Maszynka elektryczna i golarka Philips – ranking 2023

Maszynki i golarki Philips od lat cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić – nowa, dobra golarka Philips to gwarancja sukcesu. Zastanawiasz się, którą golarkę Philips wybrać? Jakie są najlepsze golarki męskie? Jeśli zastanawiasz się nad tymi kwestiami, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz w nim informacje dotyczące m.in. takich aspektów jak:

 • nowa maszynka Philips – która jest najlepsza?
 • ranking golarek Philips w 2023 roku. Czy istnieje uniwersalny ranking maszynek elektrycznych Philips, który sprawdzi się w każdej sytuacji?
 • jaka cą najlepsze golarki męskie marki Philips?
 • bezprzewodowe elektryczne golarki męskie – dlaczego warto zdecydować się na zasilanie akumulatorowe?
 • elektryczne golarki męskie – jak się golić?
 • damska golarka Philips z laserem – dlaczego warto?
 • jaka golarka męska jest dobra do włosów i brody?
 • czy golarki Philips są wodoszczelne?

Maszynka Philips One Blade – jak działa?

Bez wątpienia jednym z flagowych produktów producenta jest golarka Philips One Blade. Czasem można spotkać się z opinią, że jest to najlepsza golarka Philips, która ma w dodatku zasilanie akumulatorowe. Czy jest tak w rzeczywistości? Tego nie wiadomo. Pewne jest jedno: liczne funkcjonalności produktu sprawiają, że cieszy się on sporym zainteresowaniem.

One Blade to produkt, który powinien zawierać każdy ranking maszynek elektrycznych Philips niezależnie od tego, czy jest to ranking golarek Philips z 2023 roku, czy też obejmuje on wszystkie produkty z opisywanego brandu.

Co więcej, te maszynki Philips są dostępne również w wersji rozszerzonej – golarka Philips One Blade Pro. Czym charakteryzuje się ulepszony wariant? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Maszynka Philips One Blade Pro czy One Blade? Która maszynka Philips do golenia to lepszy wybór?

Rozszerzoną wersją wyżej wymienionego modelu jest maszynka Philips One Blade Pro. Golarka Philips One Blade Pro ma aż czternaście nasadek (dla porównania, maszynka Philips One Blade ma ich jedynie cztery). Takie rozwiązanie oznacza znacznie więcej możliwości w zakresie regulowania długości przycinania włosów.

Urządzenie w wersji rozszerzonej jest nieco droższe (o kilkadziesiąt złotych), aczkolwiek jego stosowanie daje dodatkowe korzyści. Przykładowo, maszynka Philips One Blade Pro zapewnia również dłuższy czas pracy – jest to 90 minut, podczas gdy podstawowy model to max. 1 godzina pracy (w przypadku pełnego naładowania urządzenia). Wersja Pro również jest produktem, który powinien zająć dobre miejsce w rankingu golarek Philips.

Najlepsze golarki elektryczne Philips – ranking wrzesień 2023

 

Golarka Philips męska. Jak należy się golić?

Golarka Philips – jak się golić? Z pozoru pytanie to może wydawać się wręcz banalne – zapewne w internecie bądź podczas rozmów ze znajomymi niejednokrotnie spotkałeś się z opinią, że golarka Philips dla mężczyzn jest niezwykle prosta w użyciu. Oczywiście, w stwierdzeniu tym jest wiele prawdy. Taki stan rzeczy nie zmienia jednak faktu, że musisz pamiętać o kilku zaleceniach. W przeciwnym wypadku nawet najlepsze golarki męskie Philips mogą nie stanąć na wysokości zadania.

Przede wszystkim, jeśli jesteś brodaczem, warto, byś przed rozpoczęciem golenia przyciął zbyt długi zarost. W przeciwnym wypadku Twoja skóra może zostać podrażniona, a używanie maszynki może być utrudnione, z pewnością wskaźnik naładowania wskaże zerowy stan baterii po kilkunastu minutach. Regularne golenie długiego zarostu może doprowadzić do szybkiego zużywania się ostrzy.

Kolejnym z działań, których należy unikać, jest przyciskanie urządzenia do skóry. Ostrza golarki Philips są na tyle mocne, że nie trzeba wielkiego wysiłku, by móc usunąć zarost. Co się stanie, jeśli jednak popełnisz ten błąd? Następstwa są bardzo łatwe do przewidzenia: podrażnienia skóry oraz drobne skaleczenia.

Niezależnie od tego, czy golisz się na sucho lub mokro, powinieneś wcześniej dokładnie umyć twarz. Dzięki temu działaniu można osiągnąć wiele korzyści. Pielęgnacja twarzy pozwala z jednej strony pozbyć się z niej brudu (nawet jeśli jest on niewidoczny dla ludzkiego oka, to w rzeczywistości osadza się na ludzkiej skórze) i tłuszczu, z drugiej zaś – zmiękcza znajdujący się na niej zarost. Dzięki temu ścinanie zarostu nie powinno sprawić większych trudności, nawet wykorzystując golarki foliowe.

Maszynka Philips do włosów

Często można spotkać się ze stereotypową opinią, że golarki męskie Philips do włosów nie pozwalają na pielęgnację innych części ciała. Tymczasem, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej: maszynka Philips do strzyżenia pozwala także m.in. na przycinanie brody czy zarostu znajdującego się w przegrodach nosowych (to ostatnie jest możliwe dzięki urządzeniom z wbudowaną funkcją trymera).

To jeszcze nie wszystko. Opisywany producent oferuje klientom nie tylko maszynki Philips do włosów, ale także takie urządzenia, które mogą być użyte podczas higieny okolic intymnych. Golarki męskie Philips do miejsc intymnych to rozwiązanie, które cieszy się w ostatnich latach rosnącą popularnością (szczególnie w okresie letnim, w czasie wysokich temperatur). Do produktów w tej kategorii należą m.in. golarki typu Bodygroom oraz Multigroom.

Najlepsza maszynka do włosów Philips – ranking wrzesień 2023

 

Maszynka Philips do brody

W ostatnim czasie Philips wypuścił na rynek kilka nowoczesnych, ulepszonych maszynek do brody. Najnowsze maszynki Philips często nie są tanimi produktami (czasem ich cena wynosi nawet 2 tysiące złotych), ale zapewniają wysoką jakość. Przykładowo, golarki Philips do brody są wyposażone w ostrza NanoTech Dual Precision zapewniające wysoką precyzję oraz możliwość ładowania bezprzewodowego. Nowe maszynki Philips to urządzenia, które powinny znaleźć się w każdym rankingu golarek tego producenta.

Golarka Philips z trymerem

Obecnie na rynku dostępne są golarki Philips z trymerem. Funkcjonalność ta umożliwia precyzyjne przycinanie dłuższych włosów znajdujących się w różnych partiach ciała, w tym na przykład na klatce piersiowej czy pod pachami, w których golarki foliowe radzą sobie nieco gorzej. Specjalna konstrukcja trymera sprawia, że urządzenie może być zastosowane niezależnie od krzywizny ciała.

Dzięki regulowanej nasadce do przycinania trymer w golarce Philips radzi sobie z usuwaniem owłosienia o różnej długości oraz grubości.

Laserowa golarka Philips – Golarka Philips damska

Maszynki elektryczne są przeznaczone nie tylko dla mężczyzn. Popularnością cieszy się także golarka Philips do nóg dla pań.

Do produktów z tej kategorii należy m.in.: depilator (golarka) laserowa Philips Lumea wyposażony w czujnik pigmentacji skóry. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli poszukujesz golarki Philips do skóry wrażliwej, która posiada zasilanie akumulatorowe dzięki czemu jest mobilna.

Jeśli chodzi o golarki Philips damskie, dobre opinie zbierają również niewielkie depilatory. Choć są to produkty raczej z dolnej półki cenowej, to depilatory również pozwalają na golenie nóg, pach oraz okolic bikini. Przeznaczone dla pań golarki Philips mają zazwyczaj 1 głowicę.

Golarka Philips bezprzewodowa

Fakt, że na rynku dostępne są golarki Philips akumulatorowe, oznacza komfort podczas codziennego użytkowania. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Możliwe jest używanie golarki mającej zasilanie akumulatorowe także w sytuacji, gdy nie masz dostępu do źródła zasilania energią elektryczną. Jest to wygodne rozwiązanie, które zapewnia Ci swobodę poruszania się.

Trzeba jednak pamiętać, że urządzenia bezprzewodowe , zasilane akumulatorem, mają także pewne wady. Przede wszystkim, są to urządzenia, które wymagają regularnego ładowania akumulatora. Jeśli np. zabierzesz ze sobą golarkę akumulatorową bez ładowarki, musisz liczyć się z ryzykiem jej rozładowania. Warto wybierać modele akumulatorowo sieciowe, aby podpięcie ładowarki do sieci energetycznej, pozwalało na dokończenie strzyżenia, nawet jak zapomnimy golarkę naładować.

Co więcej, jeśli po kilku latach akumulator zasilający urządzenie przestanie prawidłowo pracować, co można zauważyć po tym, że wskaźnik ładowania szybciej kończy swoją pracę, wówczas możesz zakupić nowy, niedrogi zamiennik. Wymiana akumulatora golarki Philips nie jest skomplikowanym zadaniem.

Na szczęście, możesz połączyć zalety jednego i drugiego rozwiązania. Na rynku dostępne są również urządzenia typu akumulatorowo-sieciowego, które stanowią kompromis pomiędzy urządzeniami przewodowymi oraz golarkami Philips akumulatorowymi.

Golarka Philips na sucho i mokro

Jeśli chodzi o golarki Philips, nowością w tym zakresie są golarki Philips z funkcją Aquatouch. Dzięki tej funkcjonalności możliwe jest używanie golarki Philips do golenia na sucho i mokro. Dopuszczalne jest użytkowanie urządzenia z Aquatouch niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać golarkę Philips do golenia na mokro (np. z użyciem pianki), czy też zamierzasz golić się na sucho.

Oczywiście, możliwość mycia pod wodą, to nie jedyny atut urządzeń z tej kategorii. Używanie golarki Philips na mokro daje również dostęp do funkcjonalności charakterystycznych dla pozostałych urządzeń. Oto przykładowe rozwiązania, jakie zapewnia golarka Philips golenie na mokro:

 • cyfrowy wyświetlacz LED,
 • wytrzymała, a jednocześnie elegancka obudowa metalowa,
 • bateria pozwalająca na ok. 2 godziny nieprzerwanej pracy (w przypadku pełnego naładowania),

To jeszcze nie wszystkie zalety opisywanego rozwiązania. Oprócz tego golarka Philips ma ruchome głowice.

Maszynka Philips z pojemnikiem na włosy

Jeśli regularnie dbasz i przycinasz swoją brodę, zapewne irytuje Cię fakt, że każde golenie kończy się żmudnym sprzątaniem włosków z podłogi czy szafek. Na szczęście, istnieje sposób działania, który pozwala zaradzić temu problemowi. Rozwiązaniem tym jest golarka Philips z pojemnikiem na włosy. Dobra golarka Philips z zasysaniem to opcja, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Jednocześnie, wyżej wymienione golarki Philips z odkurzaczem mają także wiele innych zalet, w tym m.in. solidne wykonanie oraz możliwość regulacji długości przycinania.

Golarka Philips do twardego zarostu

Czym jest kategoria produktów określana jako: golarka Philips SensoTouch? Jest to taki rodzaj urządzeń, który umożliwia delikatne oraz gładkie golenie. Jest to szczególnie użyteczne rozwiązanie w sytuacji, gdy chcemy usunąć wyjątkowo krótki zarost na twarzy.

Przykładem takiego rozwiązania jest przeznaczona do skóry wrażliwej golarka Philips wyposażona w trzy głowice. Modele tego typu działają m.in. w oparciu o nowoczesne rozwiązania: GyroFlex 2D (dopasowanie się układu ostrzy do kształtu twarzy, co optymalizuje nacisk i zmniejsza ryzyko podrażnień podczas golenia) oraz Dual Precision (zwiększenie skuteczności podczas codziennego użytkowania).

Oprócz tego golarka Philips umożliwia golenie na mokro i sucho. Jest to możliwe dzięki technologii uszczelniającej Aquatec. Niezależnie od tego, czy golisz się na sucho, czy też wykorzystujesz żel lub piankę do golenia, urządzenie z SensoTouch nie powinno sprawić Ci zawodu.

Różnice między seriami w golarkach Philips

Produkty Philips są podzielone na serie. Najbardziej znane z nich to serie: 3000, 5000, 7000, 9000. Obejmują one na tyle liczne rodzaje urządzeń, że można stworzyć ranking golarek Philips dla każdej serii z osobna. Czym charakteryzuje się każda z nich?

Golarka Philips 1000

Maszynki elektryczne Philips z serii 1000 to urządzenia niedrogie, które mimo to stanowią konkurencyjny produkt na rynku – zazwyczaj kosztują one nie więcej niż dwieście-dwieście pięćdziesiąt złotych. Series 1000 to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają używanie golarek elektrycznych. Produkty z serii 1000 są przeznaczone do golenia na sucho, a część nich posiada także trymer.

Golarka Philips 3000

Większość urządzeń z serii 3000 stanowią urządzenia niewielkie, poręczne urządzenia akumulatorowe. Niektóre z nich oferują także zasilanie sieciowo-akumulatorowe. Series 3000 to produkty, które są kompromisem pomiędzy budżetową serią 1000 oraz bardziej zaawansowanymi seriami 7000 oraz 9000.

Golarka Philips 5000

Maszynki Philips Series 5000 pozwalają na golenie na sucho i mokro. Atutem urządzeń z serii 5000 jest również ich ergonomiczny kształt; wszystkie z nich mają również możliwość mycia pod wodą i są wyposażone w ulepszony trymer SmartClick. Ponadto, golarki z tej serii mają wbudowany, przejrzysty wyświetlacz.

Golarka Philips 7000

Wszystkie urządzenia z serii 7000 pozwalają na golenie na sucho i mokro. Są to urządzenia, które nie mają długiego czasu ładowania (wynosi on od 60 do 120 min). Jeśli chodzi o serię 7000, to posiadają one także takie udogodnienia, jak np. możliwość mycia pod wodą.

Golarka Philips 9000

Seria 9000 obejmuje najbardziej zaawansowane produkty. W przypadku serii 9000 golarek Philips ceny są dość wysokie, ale w pełni rekompensuje to wysoka jakość produktów. Przykładowe atuty urządzeń z tej serii to m.in. możliwość ładowania bezprzewodowego, 8-kierunkowa głowica oraz precyzyjne ostrza V-Track PRO.

Ranking golarek elektrycznych Philips – opinie

Po analizie oferty można stwierdzić, które modele są godne uwagi. Ranking golarek elektrycznych Philips można również utworzyć pod kątem opinii użytkowników, pozwala to wyróżnić produkty takie jak np.:

 • Philips Series 3000 S3134/51 (według niektórych opinii to golarka Philips najlepsza, jeśli chodzi o wersje budżetowe),
 • Philips Intelligent Professional Electric Razor Electric Shaver Rotary (golarka Philips z 2 głowicami),
 • Philips Series 9000 S9711/31 (idealny model w cenie do 1000 złotych),
 • Philips One Blade Pro QP6650/60 (zarówno do golenia zarostu na twarzy, jak i pielęgnacji całego ciała).

Ranking golarek Philips w 2023 roku – o czym należy pamiętać, przeglądając rankingi golarek Philips?

Cenną wskazówkę mogą stanowić podczas wyboru golarki Philips opinie dotychczasowych użytkowników. Jednoznaczne stwierdzenie, które golarki Philipsa to optymalne rozwiązanie, jeśli chodzi o stosunek jakość-cena, jest jednak niezwykle trudne. To, jaka golarka Philips jest najlepsza, zależy nie tylko od parametrów technicznych, ale także indywidualnych oczekiwań każdego z nas. Dlatego też nie istnieje taki ranking golarek Philips, który uwzględniałby potrzeby wszystkich użytkowników.

Podsumowując, co trzeba wiedzieć wybierając golarki męskie?

Zasadniczo warto wiedzieć, jaki rodzaj golarki wybrać, czy chcesz kupić ruchome głowice (golarki foliowe), czy ostrza do stylizacji włosów. Istotne są podstawowe kwestie, takie jak wskaźnik naładowania, możliwość mycia pod bieżąca wodą tak jak w przypadku zwykłej maszynki, czy w zestawie jest ładowarka umożliwiająca szybkie ładowanie. Warto postawić na maszynkę, która ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc, tak aby jej używanie nie ograniczało się do samej twarzy. Golenie na sucho nie zawsze przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Gęsty zarost to często przeszkoda, która powoduje podrażnienia skóry, dlatego warto, aby golarka dopasowywała się jak najdokładniej do kształtu twarzy i pozwalała na golenie na mokro. Zwróć uwagę na czas pracy bezprzewodowej maszynki, tak aby nigdy nie zabrakło Ci prądu, najniższa cena nie zawsze jest najlepszą wskazówką przy dokonywaniu wyboru. Dobrym rozwiązaniem są maszynki z serii oneblade, szczególnie jeżeli interesuje Cię delikatny ukształtowany zarost.

Najczęściej zadawane pytania na temat golarek elektrycznych Philips:

Jak golić się golarką Philips?

Używanie maszynki do golenia marki Philips nie jest szczególnie trudnym wyzwaniem. Aby jednak osiągnąć sukces, należy m.in. dokładnie przemyć twarz przed umyciem dzięki temu możliwe jest zmiękczenie włosów oraz unikać golenia zbyt długiego zarostu. Dzięki temu ostrza maszynki Philips będą pracować z większą skutecznością.

Jaka jest cena golarki Philips 5000 Series?

Ceny produktów z tej serii wahają się – w zależności od danego modelu – w granicach od ok. dwustu do ponad czterystu złotych. Przykładowo, nowa golarka Philips Seria 5000 S5080/03 to koszt wynoszący ok. dwieście pięćdziesiąt złotych. Z kolei golarka Philips z 3 głowicami Shaver Series 5000 na sucho i mokro to produkt, za który należy zapłacić ok. czterystu złotych.

Czy w golarkach są wymienne ostrza?

Tak – jak najbardziej możliwa jest wymiana ostrzy w golarkach Philips;  zadanie to nie powinno sprawić trudności, a instrukcje można znaleźć w zestawie dołączanym do produktu. Oczywiście, musisz pamiętać, że w asortymencie tego producenta znajduje się wiele typów urządzeń. W związku z tym jeszcze przed zakupem powinieneś upewnić, że dana golarka Philips ma wymienne ostrza. Nożyki do golarek Philips można kupić np. w marketach ze sprzętem RTV/AGD.

Wyróżnione golarki elektryczne Philips w 2023

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: wrzesień 2023

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2023

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2023

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: