Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Telewizja towarzyszy nam od wielu lat jest źródłem informacji i rozrywki. Telewizory służące do wyświetlania odebranego sygnału z roku na rok rosną w szerokość przekątnej. Co się z tym wiąże, do odbiornika musi trafiać silny sygnał, aby obraz był krystaliczny, nie zacinał się, a jego jakość była zachęcająca do oglądania.

Antena Pokojowa DVB-T czy zewnętrzna?

Operatorzy oferują satelitarną telewizję z dużą ilością kanałów, których nie sposób oglądać. Pomijając kwestie cenowe, zmuszeni jesteśmy podpisać umowę abonamentową na wiele miesięcy, aby otrzymać kartę z dekoderem. Alternatywą dla domostwa, które zadowoli podstawowa siatka programów może być cyfrowa telewizja naziemna. Aby jednak móc cieszyć się cyfrową telewizją w domu, należy wyposażyć się w odpowiednią antenę. W tym celu pomocny może okazać się ranking anten pokojowych DVB-T.

Złacza koncentryczne do tunera DVB-T

Do odbioru cyfrowej telewizji z kanałami w jakości HD, potrzeby jest dekoder DVB-T. Większość nowszych telewizorów ma wbudowany dekoder DVB-T, a do odbioru telewizji wystarczy dobra antena. Montaż anteny zewnętrznej bywa uciążliwy, a na dodatek często jest niemożliwy, ponadto bywa tak, że trzeba też ukryć kabel wiszący, między anteną a odbiornikiem, aby nie przeszkadzał, odbijając się przy wietrze o elewację budynku. Doskonałą alternatywą, są anteny pokojowe DVB-T umożliwiające odbiór cyfrowego obrazu, bez dodatkowego majsterkowania i mocowania konstrukcji nośnych. Rynek obecnie oferuje dużo anten pokojowych, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także parametrami. Z myślą o doskonałym wyborze, stworzyliśmy ranking odpowiadający na pytanie: jaką wybrać najlepszą antenę pokojową DVB-T?

Najlepsza antena pokojowa Sierpień 2021

Przygotowując ranking- anteny pokojowe do naziemnej telewizji cyfrowej bazowaliśmy zarówno na jakości danego urządzenia, specyfikacji technicznej, cenie jak i braliśmy pod uwagę opinie użytkowników. Nasz ranking anten pokojowych DVB-T przygotowany został niezależnie przez naszych ekspertów. Zobacz jaka antena pokojowa jest najlepsza i którą warto kupić.

Najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Nawet najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, niestety nie zapewni tak mocnego sygnału, jak tradycyjna antena zewnętrzna. Odbiór sygnału w pomieszczeniu w dobrej jakości obrazu, możliwy jest tylko wtedy, kiedy do pomieszczenia dociera odpowiednio mocny sygnał z nadajnika. Bardzo częstym problemem w pokojowych antenach, jest niewystarczająca możliwość wysokości umiejscowienia, która odgrywa istotną rolę ze względu na straty mocy sygnału, wynikające z gęstości zabudowań. Duża ilość przeszkód na drodze sygnału, a także charakterystyka pasma UHF i VHF powoduje, że nawet najlepsze pokojowe anteny, sprawdzają się tylko w pobliżu nadajników telewizyjnych, w odległości nieprzekraczającej 40 km i z dala od urządzeń zakłócających sygnał.

Antena pokojowa DVB-T – korzyści dla kupującego

DVB-T oznacza cyfrową transmisję danych, drogą naziemną. Antena pokojowa dzięki instalacji wewnątrz pomieszczenia nie wymaga zgody administratora budynku, a to oznacza mniej formalności dla posiadaczy odbiornika. Antena wewnętrzna umożliwia odbiór płynnego sygnału, w jakości Full HD, a nawet 4K Ultra HD. Znaczna część anten pokojowych DVB-T na rynku pozwala na odbieranie także stacji radiowych, dzięki odbieraniu sygnału FM lub w standardzie DAB.

Jaka antena pokojowa do telewizora?

Anteny do telewizora mogą być aktywne lub pasywne, co to oznacza dla kupującego? Pasywne, czy inaczej bierne anteny, są odbiornikami niewymagającymi żadnych źródeł zasilania, w postaci zasilaczy lub przedwzmacniaczy. Aktywna antena wręcz przeciwnie jest zasilana z tradycyjnego gniazdka prądowego, a pobierany prąd ma na celu podnieść moc odbieranego sygnału z wykorzystaniem elektronicznych układów. Aktywne anteny pokojowe dużo bardziej narażone są na zakłócenia, ponieważ sygnał, który odbiera antena w postaci zakłóceń także, jest wzmacniany. Antena pokojowa z zasilaczem również może generować zakłócenia. Wzmacniacze stosuje się wówczas, kiedy sygnał, jest dzielony między urządzeniami, co wywołuje straty mocy.

Większość anten pokojowych wyposażona jest już we wzmacniaczu sygnału, dlatego warto wybrać model z zasilaczem niskoszumnym, który minimalizuje ilość zakłóceń wywołanych wzmocnieniem sygnału. Jednymi z najbardziej znanych urządzeń zakłócających, są mikrofalówka i telefon komórkowy. Warto także mieć na uwadze, że stacje tzw. BTS – czyli nadajniki sieci komórkowych, pracujące w zakresie LTE także wpływają na zakłócenie sygnału.

Co powinna mieć dobra antena pokojowa?

Dobra antena pokojowa powinna odbierać sygnał na paśmie UHF i VHF. Powód jest oczywisty, cyfrowa telewizja naziemna podzielona jest na kilka tzw. multipleksów (MUX). Oznacza to grupę programów, nadawanych na konkretnych częstotliwościach i pasmach. Ósmy multipleks umożliwiający oglądanie kanałów takich jak: TVP Kultura HD, TVP Rozrywka, Metro TV, Zoom TV, Nowa TV, WP1, nadawany jest w odróżnieniu od pozostałych multipleksów w paśmie UHF. Jeżeli mowa o dobrych urządzeniach, to dobrze wybrać antenę, która będzie odbierać radio, czyli pasmo FM i DAB/DAB+.

Dobra antena pokojowa powinna przede wszystkim, dawać dobry zysk energetyczny (potocznie zysk anteny) podawany w parametrach sprzętu w postaci dB – decybeli. Wzmocnienie sygnału, jakiego możemy oczekiwać, jest sumą wzmocnienia przez zasilacz oraz antenę i oscyluje w granicach +24, najmocniejsza antena pokojowa może zapewnić zysk nawet +45 dB. Dobre anteny pokojowe eliminują efekt wzmocnienia już mocnego sygnału, co normalnie skutkowałby obniżeniem jakości obrazu w wyniku przesterowania. Dobre anteny pokojowe nie tylko mają mocne wzmocnienie sygnału, ale także mają zainstalowane liczne filtry tłumiące zakłócenia z sieci telefonicznej GSM/3G/LTE.

Dobra antena pokojowa, z racji umiejscowienia, to także element wystroju wnętrza, dlatego warto zwrócić uwagę na design i wykończenie anteny, która może być widoczna nie tylko dla domowników, ale także dla gości. Najlepsze anteny pokojowe do naziemnej telewizji cyfrowej znajdziesz w naszym rankingu.

Co jeżeli antena pokojowa nie wyszukuje kanałów?

Istnieje kilka przyczyn, dla których odebranie sygnału jest utrudnione lub nawet niemożliwe. Jedną z najczęstszych przyczyn, jest słaby sygnał docierający do anteny, spowodowany odległością od nadajnika. Wówczas można wybrać model anteny pokojowej ze wzmacniaczem antenowym i ponowić próbę uzyskania czystego sygnału. Kiedy problem dalej występuje, warto sprawdzić siłę sygnału przy oknie lub najlepiej na zewnątrz. Fale radiowe podlegają tzw. zjawisku propagacji, co oznacza odbijanie się fal od warstw atmosfery, dlatego zmniejszenie ilości przeszkód na drodze fali jest bardzo pomocne. Ponadto fale o większej sile, rozchodzą się promieniście od nadajnika, stąd kierunek ustawienia anteny ma bardzo duże znaczenie. Jednym z kolejnych zakłócaczy sygnału DVB-T są nadajniki LTE, pomimo dobrego sygnału w telefonie, możliwe jest odzwierciedlenie zakłóceń telewizyjnych na odbiorniku.

Co to jest symetryzator antenowy?

Symetryzator antenowy jest pasywnym urządzeniem zamontowanym wewnątrz anteny, w celu zmiany impedancji 300 ohm na 75 ohm i zmiany linii symetrycznej na niesymetryczną.

Prościej?

Symetryzator antenowy potrzebny jest, aby kabel antenowy współgrał z anteną, ponieważ każdy z tych przewodników ma inny opór elektryczny.

Antena pokojowa jak ustawić?

Antena pokojowa doskonale spełnia swoją funkcję, jeżeli znajduje się w pomieszczeniu oddalonym o około 10 km od nadajnika. W przeciwnym razie moc sygnału będzie słabsza w wyniku odległości i licznych przeszkód stojących na drodze fal radiowych. Istotnym elementem w działaniu anteny, jest jej ustawienie, które powinno kierować antenę pokojową prostopadle do nadajnika.

Antena pokojowa ze wzmacniaczem zbiera więcej zakłóceń, dlatego, jeżeli siła sygnału jest wystarczająca z biernej anteny, lepiej unikać wzmacniaczy.

Antena pokojowa jak podłączyć?

Instalacja anteny pokojowej jest bardzo łatwa. Jeden koniec przewodu antenowego podłączamy do telewizora a drugi do anteny. Wersja anteny pokojowej ze wzmacniaczem wymaga podłączenia zasilacza do gniazdka sieciowego o napięciu 230 V. Po podłączeniu można rozpocząć testowanie umiejscowienia anteny, aby uzyskać najlepszą moc sygnału.

Antena pokojowa – cena

Inwestycja w sprzęt, który nie służy zgodnie z przeznaczeniem to strata pieniędzy. Anteny pokojowe są bardzo często zwracane ze względu na to, że nie działają. Warto wybrać sprawdzony model z rankingu i kupić drogą internetową. Wówczas jest pewność, że polecany model poradzi sobie lepiej w trudnych warunkach, a gdyby było inaczej, to bez podania przyczyny można sprzęt odesłać i odzyskać środki. Ile kosztuje antena pokojowa? Ceny anten pokojowych wahają się między 15-200 zł cena zależna jest od konstrukcji anteny pokojowej, jakości wzmacniacza, ilości filtrowanych zakłóceń oraz producenta.

Co zrobić, żeby antena pokojowa lepiej odbierała?

Pozbywając się łączników i rozdzielaczy, stosując przewód antenowy o jednolitej konstrukcji bez łączenia, zapobiec można stratą mocy sygnału. Kiedy mocna antena pokojowa przestaje sobie radzić, dobrze jest wymienić ją na kierunkową antenę pokojową, zwykle przy dobrym ustawieniu pozwala odczuć różnice w mocy sygnału.

Kierunkową antenę pokojową należy ustawić precyzyjnie, tak aby odchylenie od nadajnika mieściło się w normie 5-10 stopni. Jeżeli w kierunku nadajnika z okna dostrzec można las, pagórki, lub budynki lepiej wybrać antenę szerokokątną, lub szerokopasmową, które charakteryzują się większym polem odbioru sygnału, niż anteny kierunkowe. Szerokokątne anteny pozwalają wyłapać więcej odbić sygnału, co dodatkowo podnosi efektywność. Czasami wzmacniacz antenowy wzmacnia sygnał, który już jest mocny, powoduje to efekt odwrotny do zamierzonego. Sygnał przesterowany jest gorszej jakości niż bez wzmacniacza.

Najczęściej zadawane pytania o antenę pokojową:

Jak poprawić sygnał cyfrowej telewizji naziemnej?


Wybierz antenę o dobrych parametrach wzmocnienia sygnału.

Zastosuj wzmacniacz antenowy.

Ustaw antenę blisko okna lub otwartej przestrzeni.

Skieruj antenę pokojową prostopadle do nadajnika.

Postaw antenę możliwie wysoko.

Sprawdź, czy w pobliżu nie znajdują się nadajniki LTE.

Unikaj rozdzielania sygnału, to powoduje duże straty.

Stosuj kabel antenowy bez łączenia.

Kierunkową antenę ustaw tak, aby błąd odchylenia on nadajnika nie przekraczał 10 stopni.

Odłącz wzmacniacz antenowy przy zbyt mocnym sygnale.

Możliwie skróć długość przewodu antenowego.

Co zakłóca sygnał cyfrowej telewizji naziemnej?

Radio, Telewizja satelitarna, Połączenia sieci komórkowej, Sygnał Wi-Fi, Nadajniki BTS sieci komórkowej LTE.

Jakie kanały można oglądać w niekodowanej, cyfrowej telewizji naziemnej?

Mając pokojową antenę DVB-T, odbierającą w paśmie VHF, możemy oglądać programy takie jak: TTV , Polo TV , Eska TV , ATM Rozrywka , TV Trwam , TVP ABC , Fokus TV , Stopklatka TV , Polsat , Super Polsat , TVN , TVN7 , TV Puls , TV Puls 2 , TV4 , TV6 , TVP1 HD , TVP2 HD , TVP Info HD , TVP 3 Regionalna , TVP Historia , TVP Sport HD , TVP Rozrywka ,
Podłączając pokojową antenę DVB-T, odbierającą w paśmie UHF, uzyskać można dostęp do takich programów jak:
TVP Kultura HD , TVP Rozrywka , Metro , Zoom TV , Nowa TV , WP1 ,

Co oznacza skrót DVB i jakie są jego odmiany?

DVB-T – Digital Video Broadcasting – Terrestrial – oznacza nadawanie sygnału cyfrowego w formie naziemnej.
DVB-S – Oznacza nadawanie sygnału cyfrowego droga satelitarną.
DVB-C – Znaczy, że sygnał telewizji cyfrowej prowadzony jest drogą kablową.

Najlepsze anteny pokojowe wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

2 opinie

  1. Najlepsza antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej to koszt około 100 zł czyli tyle co miesięczny abonament na telewizję w abonamencie. Za oszczędności można kupić przyczepę kempingową i nie oglądać TV tylko w domu. Mocne anteny pokojowe ściągają dobry sygnał nawet bez zasilacza, poza tym można ją zabrać wszędzie ze sobą, a na 32 calach HD nie wiele zmienia. Wiec odpowiedzcie sobie sami czy chcecie płacić haracz za telewizję?

  2. Długo się zastanawiałem jaką wybrać antenę pokojową dvb-t, większość z nich miała tylko napis na opakowaniu, że to najmocniejsza antena pokojowa. Mocne anteny pokojowe nie potrzebują silnego sygnału jak się okazuje, wybrałem model od thomsona i nie żałuje w końcu firma znana a jakość obrazu na dobrym poziomie.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.