Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Telewizja towarzyszy nam od wielu lat jest źródłem informacji i rozrywki. Telewizory służące do wyświetlania odebranego sygnału z roku na rok rosną w szerokość przekątnej. Co się z tym wiąże, do odbiornika musi trafiać silny sygnał, aby obraz był krystaliczny, nie zacinał się, a jego jakość była zachęcająca do oglądania. Operatorzy oferują satelitarną telewizję z dużą ilością kanałów, których nie sposób oglądać. Pomijając kwestie cenowe, zmuszeni jesteśmy podpisać umowę abonamentową na wiele miesięcy, aby otrzymać kartę z dekoderem. Alternatywą dla domostwa, które zadowoli podstawowa siatka programów może być cyfrowa telewizja naziemna. Aby jednak móc cieszyć się cyfrową telewizją w domu, należy wyposażyć się w odpowiednią antenę. W tym celu pomocny może okazać się ranking anten pokojowych DVB-T.

Antena Pokojowa DVB-T czy zewnętrzna?

Do odbioru cyfrowej telewizji z kanałami w jakości HD, potrzeby jest dekoder DVB-T. Większość nowszych telewizorów ma wbudowany dekoder DVB-T, a do odbioru telewizji wystarczy dobra antena. Montaż anteny zewnętrznej bywa uciążliwy, a na dodatek często jest niemożliwy, ponadto bywa tak, że trzeba też ukryć kabel wiszący, między anteną a odbiornikiem, aby nie przeszkadzał, odbijając się przy wietrze o elewację budynku. Doskonałą alternatywą, są anteny pokojowe DVB-T umożliwiające odbiór cyfrowego obrazu, bez dodatkowego majsterkowania i mocowania konstrukcji nośnych. Rynek obecnie oferuje dużo anten pokojowych, które różnią się od siebie nie tylko ceną, ale także parametrami. Z myślą o doskonałym wyborze, stworzyliśmy ranking odpowiadający na pytanie: jaką wybrać najlepszą antenę pokojową DVB-T?

Najlepsza antena pokojowa Styczeń 2021

Przygotowując ranking- anteny pokojowe do naziemnej telewizji cyfrowej bazowaliśmy zarówno na jakości danego urządzenia, specyfikacji technicznej, cenie jak i braliśmy pod uwagę opinie użytkowników. Nasz ranking anten pokojowych DVB-T przygotowany został niezależnie przez naszych ekspertów. Zobacz jaka antena pokojowa jest najlepsza i którą warto kupić.

Najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Nawet najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, niestety nie zapewni tak mocnego sygnału, jak tradycyjna antena zewnętrzna. Odbiór sygnału w pomieszczeniu w dobrej jakości obrazu, możliwy jest tylko wtedy, kiedy do pomieszczenia dociera odpowiednio mocny sygnał z nadajnika. Bardzo częstym problemem w pokojowych antenach, jest niewystarczająca możliwość wysokości umiejscowienia, która odgrywa istotną rolę ze względu na straty mocy sygnału, wynikające z gęstości zabudowań. Duża ilość przeszkód na drodze sygnału, a także charakterystyka pasma UHF i VHF powoduje, że nawet najlepsze pokojowe anteny, sprawdzają się tylko w pobliżu nadajników telewizyjnych, w odległości nieprzekraczającej 40 km i z dala od urządzeń zakłócających sygnał.

Antena pokojowa DVB-T – korzyści dla kupującego

DVB-T oznacza cyfrową transmisję danych, drogą naziemną. Antena pokojowa dzięki instalacji wewnątrz pomieszczenia nie wymaga zgody administratora budynku, a to oznacza mniej formalności dla posiadaczy odbiornika. Antena wewnętrzna umożliwia odbiór płynnego sygnału, w jakości Full HD, a nawet 4K Ultra HD. Znaczna część anten pokojowych DVB-T na rynku pozwala na odbieranie także stacji radiowych, dzięki odbieraniu sygnału FM lub w standardzie DAB.

Jaka antena pokojowa do telewizora?

Anteny TV na dachu

Anteny do telewizora mogą być aktywne lub pasywne, co to oznacza dla kupującego? Pasywne, czy inaczej bierne anteny, są odbiornikami niewymagającymi żadnych źródeł zasilania, w postaci zasilaczy lub przedwzmacniaczy. Aktywna antena wręcz przeciwnie jest zasilana z tradycyjnego gniazdka prądowego, a pobierany prąd ma na celu podnieść moc odbieranego sygnału z wykorzystaniem elektronicznych układów. Aktywne anteny pokojowe dużo bardziej narażone są na zakłócenia, ponieważ sygnał, który odbiera antena w postaci zakłóceń także, jest wzmacniany. Antena pokojowa z zasilaczem również może generować zakłócenia. Wzmacniacze stosuje się wówczas, kiedy sygnał, jest dzielony między urządzeniami, co wywołuje straty mocy.

Większość anten pokojowych wyposażona jest już we wzmacniaczu sygnału, dlatego warto wybrać model z zasilaczem niskoszumnym, który minimalizuje ilość zakłóceń wywołanych wzmocnieniem sygnału. Jednymi z najbardziej znanych urządzeń zakłócających, są mikrofalówka i telefon komórkowy. Warto także mieć na uwadze, że stacje tzw. BTS – czyli nadajniki sieci komórkowych, pracujące w zakresie LTE także wpływają na zakłócenie sygnału.

Co powinna mieć dobra antena pokojowa?

Dobra antena pokojowa powinna odbierać sygnał na paśmie UHF i VHF. Powód jest oczywisty, cyfrowa telewizja naziemna podzielona jest na kilka tzw. multipleksów (MUX). Oznacza to grupę programów, nadawanych na konkretnych częstotliwościach i pasmach. Ósmy multipleks umożliwiający oglądanie kanałów takich jak: TVP Kultura HD, TVP Rozrywka, Metro TV, Zoom TV, Nowa TV, WP1, nadawany jest w odróżnieniu od pozostałych multipleksów w paśmie UHF. Jeżeli mowa o dobrych urządzeniach, to dobrze wybrać antenę, która będzie odbierać radio, czyli pasmo FM i DAB/DAB+.

Dobra antena pokojowa powinna przede wszystkim, dawać dobry zysk energetyczny (potocznie zysk anteny) podawany w parametrach sprzętu w postaci dB – decybeli. Wzmocnienie sygnału, jakiego możemy oczekiwać, jest sumą wzmocnienia przez zasilacz oraz antenę i oscyluje w granicach +24, najmocniejsza antena pokojowa może zapewnić zysk nawet +45 dB. Dobre anteny pokojowe eliminują efekt wzmocnienia już mocnego sygnału, co normalnie skutkowałby obniżeniem jakości obrazu w wyniku przesterowania. Dobre anteny pokojowe nie tylko mają mocne wzmocnienie sygnału, ale także mają zainstalowane liczne filtry tłumiące zakłócenia z sieci telefonicznej GSM/3G/LTE.

Dobra antena pokojowa, z racji umiejscowienia, to także element wystroju wnętrza, dlatego warto zwrócić uwagę na design i wykończenie anteny, która może być widoczna nie tylko dla domowników, ale także dla gości. Najlepsze anteny pokojowe do naziemnej telewizji cyfrowej znajdziesz w naszym rankingu.

Co jeżeli antena pokojowa nie wyszukuje kanałów?

Zasada działania anteny pokojowej DVB-T

Istnieje kilka przyczyn, dla których odebranie sygnału jest utrudnione lub nawet niemożliwe. Jedną z najczęstszych przyczyn, jest słaby sygnał docierający do anteny, spowodowany odległością od nadajnika. Wówczas można wybrać model anteny pokojowej ze wzmacniaczem antenowym i ponowić próbę uzyskania czystego sygnału. Kiedy problem dalej występuje, warto sprawdzić siłę sygnału przy oknie lub najlepiej na zewnątrz. Fale radiowe podlegają tzw. zjawisku propagacji, co oznacza odbijanie się fal od warstw atmosfery, dlatego zmniejszenie ilości przeszkód na drodze fali jest bardzo pomocne. Ponadto fale o większej sile, rozchodzą się promieniście od nadajnika, stąd kierunek ustawienia anteny ma bardzo duże znaczenie. Jednym z kolejnych zakłócaczy sygnału DVB-T są nadajniki LTE, pomimo dobrego sygnału w telefonie, możliwe jest odzwierciedlenie zakłóceń telewizyjnych na odbiorniku.

Co to jest symetryzator antenowy?

Symetryzator antenowy jest pasywnym urządzeniem zamontowanym wewnątrz anteny, w celu zmiany impedancji 300 ohm na 75 ohm i zmiany linii symetrycznej na niesymetryczną.

Prościej?

Symetryzator antenowy potrzebny jest, aby kabel antenowy współgrał z anteną, ponieważ każdy z tych przewodników ma inny opór elektryczny.

Antena pokojowa jak ustawić?

Antena pokojowa doskonale spełnia swoją funkcję, jeżeli znajduje się w pomieszczeniu oddalonym o około 10 km od nadajnika. W przeciwnym razie moc sygnału będzie słabsza w wyniku odległości i licznych przeszkód stojących na drodze fal radiowych. Istotnym elementem w działaniu anteny, jest jej ustawienie, które powinno kierować antenę pokojową prostopadle do nadajnika.

Antena pokojowa ze wzmacniaczem zbiera więcej zakłóceń, dlatego, jeżeli siła sygnału jest wystarczająca z biernej anteny, lepiej unikać wzmacniaczy.

Antena pokojowa jak podłączyć

Instalacja anteny pokojowej jest bardzo łatwa. Jeden koniec przewodu antenowego podłączamy do telewizora a drugi do anteny. Wersja anteny pokojowej ze wzmacniaczem wymaga podłączenia zasilacza do gniazdka sieciowego o napięciu 230 V. Po podłączeniu można rozpocząć testowanie umiejscowienia anteny, aby uzyskać najlepszą moc sygnału.

Jaką antenę pokojową DVB-T kupić?

Antena pokojowa – cena

Inwestycja w sprzęt, który nie służy zgodnie z przeznaczeniem to strata pieniędzy. Anteny pokojowe są bardzo często zwracane ze względu na to, że nie działają. Warto wybrać sprawdzony model z rankingu i kupić drogą internetową. Wówczas jest pewność, że polecany model poradzi sobie lepiej w trudnych warunkach, a gdyby było inaczej, to bez podania przyczyny można sprzęt odesłać i odzyskać środki. Ile kosztuje antena pokojowa? Ceny anten pokojowych wahają się między 15-200 zł cena zależna jest od konstrukcji anteny pokojowej, jakości wzmacniacza, ilości filtrowanych zakłóceń oraz producenta.

Co zrobić, żeby antena pokojowa lepiej odbierała?

Jak podłączyć antenę DVB-T w pokoju?

Pozbywając się łączników i rozdzielaczy, stosując przewód antenowy o jednolitej konstrukcji bez łączenia, zapobiec można stratą mocy sygnału. Kiedy mocna antena pokojowa przestaje sobie radzić, dobrze jest wymienić ją na kierunkową antenę pokojową, zwykle przy dobrym ustawieniu pozwala odczuć różnice w mocy sygnału.

Kierunkową antenę pokojową należy ustawić precyzyjnie, tak aby odchylenie od nadajnika mieściło się w normie 5-10 stopni. Jeżeli w kierunku nadajnika z okna dostrzec można las, pagórki, lub budynki lepiej wybrać antenę szerokokątną, lub szerokopasmową, które charakteryzują się większym polem odbioru sygnału, niż anteny kierunkowe. Szerokokątne anteny pozwalają wyłapać więcej odbić sygnału, co dodatkowo podnosi efektywność. Czasami wzmacniacz antenowy wzmacnia sygnał, który już jest mocny, powoduje to efekt odwrotny do zamierzonego. Sygnał przesterowany jest gorszej jakości niż bez wzmacniacza.

FAQ:

Jak poprawić sygnał cyfrowej telewizji naziemnej?

Wybierz antenę o dobrych parametrach wzmocnienia sygnału.
Zastosuj wzmacniacz antenowy.
Ustaw antenę blisko okna lub otwartej przestrzeni.
Skieruj antenę pokojową prostopadle do nadajnika.
Postaw antenę możliwie wysoko.
Sprawdź, czy w pobliżu nie znajdują się nadajniki LTE.
Unikaj rozdzielania sygnału, to powoduje duże straty.
Stosuj kabel antenowy bez łączenia.
Kierunkową antenę ustaw tak, aby błąd odchylenia on nadajnika nie przekraczał 10 stopni.
Odłącz wzmacniacz antenowy przy zbyt mocnym sygnale.
Możliwie skróć długość przewodu antenowego.

Co zakłóca sygnał cyfrowej telewizji naziemnej?

Radio
Telewizja satelitarna
Połączenia sieci komórkowej
Sygnał Wi-Fi
Nadajniki BTS sieci komórkowej LTE

Jakie kanały można oglądać w niekodowanej, cyfrowej telewizji naziemnej?

Mając pokojową antenę DVB-T, odbierającą w paśmie VHF, możemy oglądać programy takie jak:
TTV
Polo TV
Eska TV
ATM Rozrywka
TV Trwam
TVP ABC
Fokus TV
Stopklatka TV
Polsat
Super Polsat
TVN
TVN7
TV Puls
TV Puls 2
TV4
TV6
TVP1 HD
TVP2 HD
TVP Info HD
TVP 3 (Regionalna)
TVP Historia
TVP Sport HD
TVP Rozrywka
Podłączając pokojową antenę DVB-T, odbierającą w paśmie UHF, uzyskać można dostęp do takich programów jak:
TVP Kultura HD
TVP Rozrywka
Metro
Zoom TV
Nowa TV
WP1

Co oznacza skrót DVB i jakie są jego odmiany?

DVB-T – Digital Video Broadcasting – Terrestrial – oznacza nadawanie sygnału cyfrowego w formie naziemnej.
DVB-S – Oznacza nadawanie sygnału cyfrowego droga satelitarną.
DVB-C – Znaczy, że sygnał telewizji cyfrowej prowadzony jest drogą kablową.

Aktualizacja: Styczeń 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.