Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 3000 zł

Filiżanka kawy z ekspresu za 3000 zdobienie mlekiem spienionym

Ekspres do kawy do użytku domowego, biura, lub małej kawiarenki, powinien być wygodny w obsłudze, szybko parzyć kawę i nie zmieniać smaku małej czarnej, kiedy parzona jest większa ilość filiżanek. Obecnie rynek ma do zaoferowania wiele przeróżnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych do przygotowania najlepszej kawy, a to wszystko w różnych cenach i jakości.

Za cenę 3000 zł można zacząć się zastanawiać, czy wybrać dobry ekspres do kawy do zabudowy, czy wolnostojący. W naszym rankingu skupimy się na ekspresach z nieco wyższej półki w formie wolnostojącej, ponieważ ich wybór jest ogromny. Czym powinien zatem wyróżniać się profesjonalny ekspres automatyczny w cenie do 3000 zł? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem, nie szukaj już na forum i wybierz swój typ z naszego rankingu.

Ekspresy do kawy do 3000 ranking Listopad 2020

Marzenie espresso w wekspresie ciśnieniowym

Dostarczenie wody do ekspresu ciśnieniowego – różnice

Obecnie istnieją dwa popularne systemy doprowadzenia wody do ekspresu, bezpośrednie podłączenie ekspresu do sieci wodociągowej lub wbudowany pojemnik na wodę. Podłączenie do sieci to pewność zawsze świeżej wody, która nie jest narażona na kwitnienie i nie zmiana walorów smakowych kawy. Technologia bezpośredniego dostarczenia wody wymaga jednak zastosowania filtra, który wodę będzie oczyszczać z chloru, kamienia i innych substancji, które mogą zalegać w rurach. Ekspres do kawy z podłączeniem wody dobrze się sprawdzi w domach, gdzie zastosowano filtry wstępne, blokujące zanieczyszczenia, które mogłyby osadzać się na filtrze w ekspresie. Jeżeli po chwilowej awarii wodociągów, z kranu leci brudna woda, to trzeba też pamiętać o tym, że taka sama woda trafi do ekspresu, a zanieczyszczenia zostaną osadzone na filtrze, który będzie trzeba niezwłocznie wymienić na nowy. Kiedy brak wody często doskwiera w domu, warto wybrać opcję ekspresu z pojemnikiem na wodę do 3000 zł, dzięki czemu zawsze można dolać wody z dzbanka lub butelki i przygotować małą czarną.

Parzenie kawy w eksprese w cenie 3000 zł

Ekspres do kawy do firmy powyżej 15 barów

Dobry ekspres do kawy powinien generować przynajmniej 10 Barów ciśnienia wrzątku. W droższych egzemplarzach automatycznych można już liczyć na ciśnienie wrzątku na poziomie 15 barów. Wysokie ciśnienie wpływa na poprawę smaku kawy, ponieważ przy mniejszej temperaturze nie są z ziaren wypłukiwane jeszcze kwasy wraz ze szkodliwymi związkami. Ciśnienie powyżej 15 barów umożliwia lepsze wnikanie wrzątku do wnętrza mielonych drobinek kawy i wypłukanie większej ilości aromatów oraz walorów smakowych.

Moc ekspresu do kawy za 3000 lub 3500

Moc jest kluczowym elementem, który stanowi o prędkości przygotowanego napoju. Duża moc pozwala na szybsze podgrzanie wody, spienienie mleka, oraz ma wpływ na prędkość mielenia ziarna. W ekspresach z wyższej półki można spotkać się z przynajmniej dwoma termoblokami, które są systemem grzewczym do podgrzewania wody oraz mleka. Termobloki odpowiadają również za utrzymanie temperatury z wykorzystaniem specjalnych grzałek. Tańsze ekspresy do kawy mają moc około 1000 W, profesjonalne ekspresy do kawy, w cenach między 3000 a 3500, mają moc około 1850W. Wysoka moc potrzebna jest również do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia w układzie dla przepływającej gorącej wody. Niektóre ekspresy podgrzewają specjalne pole grzewcze, na którym można umieścić kawę, dzięki czemu nie stygnie tak szybko, w czasie przygotowania większej ilości kaw.

Panel wyświetlacz ekspresu do kawy do 3000 zł

Wyświetlacz w ekspresach z wyższej półki

Czytelne komunikaty i łatwość w obsłudze, to fundamentalne ułatwienia, które przydają się, wykorzystując ekspres w firmie oraz w domu. Producenci stosują kilka rodzajów wyświetlania informacji, w tańszych modelach można spotkać klasyczne przyciski, w nieco droższych ekspresach montowane są piktogramy, które podświetlane są, symbolizując brak wody, kawy, zapełnienie pojemników lub konieczność odkamieniania. Piktogramy często są także przyciskami, dzięki którym można wybrać rodzaj napoju, jaki chcemy przygotować. Zaletą piktogramów jest łatwość w obsłudze i bezpośredni dostęp do listy graficznej napojów, jakie może przygotować ekspres. Piktogramy w ekspresach za około 3000 mogą występować w połączeniu z wyświetlaczem, na którym już wyświetlają się wszystkie komunikaty, w formie tekstowej. Ekspresy za 3500 zł mogą łączyć w sobie klasyczne przyciski i kolorowy wyświetlacz, informujący o procesie przygotowania kawy oraz sygnalizując uwagi związane ze sprawnością ekspresu. Dotykowe panele z kolorowym wyświetlaczem to efektowni wyglądające udogodnienia, jednak dotykanie ekranu palcami zmniejsza z czasem jego czytelność co wymaga dodatkowej potrzeby systematycznego czyszczenia wyświetlacza.

System spieniania mleka w ekspresie za 3000-3500 zł

Dobry ekspres do biura i domu w rozsądnej cenie

Większość dobrych ekspresów z wyższej półki pozwala mleko przechowywać w lodówce dzięki odczepianemu pojemnikowi. Jak wiadomo, mleko szybko się psuje, szczególnie w ciepłe dni. Odczepienie pojemnika i uzupełnienie mleka powinno być łatwe i odbywać się bez użycia większej siły. Dlatego tak ważnym elementem jest system mocowania pojemnika i fakt, czy ma on dyszę wbudowaną, czy jest tylko pojemnikiem na mleko. Dobrą opcją jest możliwość dolewania mleka bez odłączenia pojemnika, dzięki której zawsze będzie możliwość przygotowania pełnej szklanki lub kubka.

Kolejnym ważnym elementem jest łatwość w czyszczenia spieniacza, w droższych modelach dysza spieniająca czyszczona jest w sposób automatyczny, co nie pozostawia resztkom mleka w trudno dostępnych miejscach, zacząć się psuć. Średnio co 3 dni należy mleko mimo ze stoi w lodówce wymienić w pojemniku, wówczas konieczne jest mycie pojemnika warto, aby pojemnik na mleko przystosowany był do mycia w zmywarce. Mleko do spieniania ma 3-4% tłuszczu, co przy myciu pod bieżącą wodą wymaga użycia detergentu, który może zmieniać smak latte oraz cappuccino przy niedokładnym opłukaniu.

Karafka na mleko powinna być wykonana z nieszkodliwego grubego plastiku lub szkła, aby nie matowieć po wielokrotnym myciu pojemnika. Jeżeli już wybieramy spieniacz z wbudowaną dyszą warto, aby ta była wysuwana, regulacja pozwala przygotować kawę latte lub cappuccino w mniejszych filiżankach, bez chlapania wokół spienionym mlekiem.

Jaki ekspres do kawy do 3500 ranking Listopad 2020

Przygotowane cappuccino w ekspresie z mniej niż 3500 zł

Ekspres ciśnieniowy do różnego rodzaju kawy

Większość ekspresów umożliwia przygotowanie kawy z ziaren, co oczywiście pozwala zachować pełnie świeżych aromatów. Dodatkowa opcja przygotowania kawy mielonej wcześniej w ekspresach za 3500 zł to doskonałe udogodnienie dla tych, którzy potrzebują kawy o poranku lub późnym wieczorem, kiedy reszta domowników jeszcze śpi. Proces mielenia ziarna jest dość hałaśliwy nawet w dobrze wytłumionych ekspresach. Należy także pamiętać, że mielenie ziaren w kawiarniach odbywa się z użyciem profesjonalnych młynków do kawy, dzięki czemu kawa jest zmielona bez pyłu. Jednorodność gramatury mielonej kawy ma istotny wpływ na równomierny przepływ gorącej wody, co pozwala zachować większą głębię smaku, w porównaniu z niektórymi tanimi młynkami ceramicznymi.

FAQ:

Lista zdobień latte przy użyciu spienionego mleka

Jak długo mleko można zostawić przy ekspresie?

Z reguły mleko powinno się po zrobieniu kawy odstawić do lodówki w pojemniku, który powinien mieć możliwość odczepienia od ekspresu. Mleko w lodówce można przechowywać około 3 dni.

Dlaczego ekspres robi kwaśną kawę?

Prawdopodobnie do parzenia kawy używana jest zbyt wysoka temperatura gorącej wody, można zmniejszyć kwaśność kawy przez ustawienie grubszego mielenia w ekspresie automatycznym.

Ile stopni regulacji powinien mieć dobry młynek w ekspresie do 3000?

Najczęściej można spotkać młynki w lepszych ekspresach ciśnieniowych z regulacją 13-stopniową.

Co się dzieje z fusami po zaparzeniu kawy?

Fusy w postaci sprasowanych krążków trafiają po zaparzeniu każdej filiżanki kawy, do osobnego pojemnika, który trzeba często opróżniać i czyścić, ponieważ wilgoć i temperatura sprzyjają rozwojowi pleśni wewnątrz.

Aktualizacja: Listopad 2020

2 opinie

  1. Fajne podsumowanie, szybko i rzeczowo. Teraz wiem jaki ekspres do kawy do 3000 zł kupić, jednak myślę że dołożę trochę i wybiorę z rankingu ekspres za 3500 zł, mają fajne funkcje dodatkowe, a szczególnie ważne dla mnie jest spienianie mleka, mielenie ziaren, dużo typów kaw i łatwe czyszczenie. Teraz pozostaje mi wybrać, Jura, Nivona, Siemens czy Saeco 😀

  2. Solidna dawka wiedzy na temat wyboru ekspresu do kawy, wczoraj żona mnie pyta jaki ekspres do kawy do 3000 – 3500 zł kupić, skoro każdy z nich ma w sumie te same funkcje, spienianie mleka, młynek, funkcje łatwego czyszczenia itp. mówię do niej, sprawdź ranking ekspresów do kawy do 3000 zł i porównaj ekspresy różnych marek. Teraz waha się, czy postawić na ekspres automatyczny, ciśnieniowy czy kolbowy. Oszaleć można 😀

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Laptop do 1500 zł

Wybranie szybkiego laptopa do pracy, na studia, czy dla dziecka to nie małe wyzwanie. Duże laptopy z reguły nie są wygodne i mobilne, a ciężar oraz wielkość dają odczucie posiadania fortepianu z ekranem. Jak wiec wybrać smukły laptop o dobrych parametrach i nowoczesnym wyglądzie, w kwocie nieprzekraczającej 1500 zł? Sprawdź nasz poradnik i propozycje rankingowe.

Ranking TOP 10: Laptop do 2000 zł

Komputer podręczny to praktyczne rozwiązanie dla seniora, studenta, do firmy, dla grafika oraz architekta itp. Parametry nowoczesnych laptopów wykazujące w specyfikacji wysokie wartości, mogą pozornie wyglądać bardzo zachęcająco. Z czasem jednak może się okazać, że właśnie duża pojemność dysku HDD, spowalnia komputer. Sprawdź poradnik zakupowy, jak wybrać dobry i tani laptop bez pułapek marketingowych.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 2000 zł

Dobry ekspres do parzenia wyśmienitej kawy w domu, wcale nie musi być drogi. Smakosze kawy nie muszą za każdym razem, kiedy przyjdzie ochota na małą czarną, odwiedzać kawiarni. Trzeba jednak uważać na funkcjonalność i wiele innych ważnych elementów w tanich ekspresach, o których więcej dowiesz się w poradniku z rankingiem najlepszych ekspresów w rozsądnych pieniądzach.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Laptop do 1500 zł

Wybranie szybkiego laptopa do pracy, na studia, czy dla dziecka to nie małe wyzwanie. Duże laptopy z reguły nie są wygodne i mobilne, a ciężar oraz wielkość dają odczucie posiadania fortepianu z ekranem. Jak wiec wybrać smukły laptop o dobrych parametrach i nowoczesnym wyglądzie, w kwocie nieprzekraczającej 1500 zł? Sprawdź nasz poradnik i propozycje rankingowe.

Ranking TOP 10: Laptop do 2000 zł

Komputer podręczny to praktyczne rozwiązanie dla seniora, studenta, do firmy, dla grafika oraz architekta itp. Parametry nowoczesnych laptopów wykazujące w specyfikacji wysokie wartości, mogą pozornie wyglądać bardzo zachęcająco. Z czasem jednak może się okazać, że właśnie duża pojemność dysku HDD, spowalnia komputer. Sprawdź poradnik zakupowy, jak wybrać dobry i tani laptop bez pułapek marketingowych.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.