Ranking TOP 10: Najlepsze ekspresy do kawy do 3000 zł

Filiżanka kawy z ekspresu za 3000 zdobienie mlekiem spienionym

Ekspres do kawy do użytku domowego, biura, lub małej kawiarenki, powinien być wygodny w obsłudze, szybko parzyć kawę i nie zmieniać smaku małej czarnej, kiedy parzona jest większa ilość filiżanek. Obecnie rynek ma do zaoferowania wiele przeróżnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych do przygotowania najlepszej kawy, a to wszystko w różnych cenach i jakości.

Za cenę 3000 zł można zacząć się zastanawiać, czy wybrać dobry ekspres do kawy do zabudowy, czy wolnostojący. W naszym rankingu skupimy się na ekspresach z nieco wyższej półki w formie wolnostojącej, ponieważ ich wybór jest ogromny. Czym powinien zatem wyróżniać się profesjonalny ekspres automatyczny w cenie do 3000 zł? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem, nie szukaj już na forum i wybierz swój typ z naszego rankingu.

Najlepsze ekspresy do kawy do 3000 ranking wrzesień 2021

Sprawdź również:
Ranking dobrych ekspresów do kawy do 2000 zł

Ranking najlepszych ekspresów do kawy z wyższej półki

Marzenie espresso w wekspresie ciśnieniowym

Dostarczenie wody do ekspresu ciśnieniowego – różnice

Obecnie istnieją dwa popularne systemy doprowadzenia wody do ekspresu, bezpośrednie podłączenie ekspresu do sieci wodociągowej lub wbudowany pojemnik na wodę. Podłączenie do sieci to pewność zawsze świeżej wody, która nie jest narażona na kwitnienie i nie zmienia walorów smakowych kawy. Technologia bezpośredniego dostarczenia wody wymaga jednak zastosowania filtra, który wodę będzie oczyszczać z chloru, kamienia i innych substancji, które mogą zalegać w rurach. Ekspres do kawy z podłączeniem wody dobrze się sprawdzi w domach, gdzie zastosowano filtry wstępne, blokujące zanieczyszczenia, które mogłyby osadzać się na filtrze w ekspresie. Jeżeli po chwilowej awarii wodociągów, z kranu leci brudna woda, to trzeba też pamiętać o tym, że taka sama woda trafi do ekspresu, a zanieczyszczenia zostaną osadzone na filtrze, który będzie trzeba niezwłocznie wymienić na nowy. Kiedy brak wody często doskwiera w domu, warto wybrać opcję ekspresu z pojemnikiem na wodę do 3000 zł, dzięki czemu zawsze można dolać wody z dzbanka lub butelki i przygotować małą czarną.

Parzenie kawy w eksprese w cenie 3000 zł

Ekspres do kawy do firmy powyżej 15 barów

Dobry ekspres do kawy powinien generować przynajmniej 10 Barów ciśnienia wrzątku. W droższych egzemplarzach automatycznych można już liczyć na ciśnienie wrzątku na poziomie 15 barów. Wysokie ciśnienie wpływa na poprawę smaku kawy, ponieważ przy mniejszej temperaturze nie są z ziaren wypłukiwane jeszcze kwasy wraz ze szkodliwymi związkami. Ciśnienie powyżej 15 barów umożliwia lepsze wnikanie wrzątku do wnętrza mielonych drobinek kawy i wypłukanie większej ilości aromatów oraz walorów smakowych.

Moc ekspresu do kawy za 3000 lub 3500

Moc jest kluczowym elementem, który stanowi o prędkości przygotowanego napoju. Duża moc pozwala na szybsze podgrzanie wody, spienienie mleka, oraz ma wpływ na prędkość mielenia ziarna. W ekspresach z wyższej półki można spotkać się z przynajmniej dwoma termoblokami, które są systemem grzewczym do podgrzewania wody oraz mleka. Termobloki odpowiadają również za utrzymanie temperatury z wykorzystaniem specjalnych grzałek. Tańsze ekspresy do kawy mają moc około 1000 W, profesjonalne ekspresy do kawy, w cenach między 3000 a 3500, mają moc około 1850W. Wysoka moc potrzebna jest również do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia w układzie dla przepływającej gorącej wody. Niektóre ekspresy podgrzewają specjalne pole grzewcze, na którym można umieścić kawę, dzięki czemu nie stygnie tak szybko, w czasie przygotowania większej ilości kaw.

Panel wyświetlacz ekspresu do kawy do 3000 zł

Wyświetlacz w ekspresach z wyższej półki

Czytelne komunikaty i łatwość w obsłudze, to fundamentalne ułatwienia, które przydają się, wykorzystując ekspres w firmie oraz w domu. Producenci stosują kilka rodzajów wyświetlania informacji, w tańszych modelach można spotkać klasyczne przyciski, w nieco droższych ekspresach montowane są piktogramy, które podświetlane są, symbolizując brak wody, kawy, zapełnienie pojemników lub konieczność odkamieniania. Piktogramy często są także przyciskami, dzięki którym można wybrać rodzaj napoju, jaki chcemy przygotować. Zaletą piktogramów jest łatwość w obsłudze i bezpośredni dostęp do listy graficznej napojów, jakie może przygotować ekspres. Piktogramy w ekspresach za około 3000 mogą występować w połączeniu z wyświetlaczem, na którym już wyświetlają się wszystkie komunikaty, w formie tekstowej. Ekspresy za 3500 zł mogą łączyć w sobie klasyczne przyciski i kolorowy wyświetlacz, informujący o procesie przygotowania kawy oraz sygnalizując uwagi związane ze sprawnością ekspresu. Dotykowe panele z kolorowym wyświetlaczem to efektowni wyglądające udogodnienia, jednak dotykanie ekranu palcami zmniejsza z czasem jego czytelność co wymaga dodatkowej potrzeby systematycznego czyszczenia wyświetlacza.

System spieniania mleka w ekspresie za 3000-3500 zł

Dobry ekspres do biura i domu w rozsądnej cenie

Większość dobrych ekspresów z wyższej półki pozwala mleko przechowywać w lodówce dzięki odczepianemu pojemnikowi. Jak wiadomo, mleko szybko się psuje, szczególnie w ciepłe dni. Odczepienie pojemnika i uzupełnienie mleka powinno być łatwe i odbywać się bez użycia większej siły. Dlatego tak ważnym elementem jest system mocowania pojemnika i fakt, czy ma on dyszę wbudowaną, czy jest tylko pojemnikiem na mleko. Dobrą opcją jest możliwość dolewania mleka bez odłączenia pojemnika, dzięki której zawsze będzie możliwość przygotowania pełnej szklanki lub kubka.

Kolejnym ważnym elementem jest łatwość w czyszczenia spieniacza, w droższych modelach dysza spieniająca czyszczona jest w sposób automatyczny, co nie pozostawia resztkom mleka w trudno dostępnych miejscach, zacząć się psuć. Średnio co 3 dni należy mleko mimo ze stoi w lodówce wymienić w pojemniku, wówczas konieczne jest mycie pojemnika warto, aby pojemnik na mleko przystosowany był do mycia w zmywarce. Mleko do spieniania ma 3-4% tłuszczu, co przy myciu pod bieżącą wodą wymaga użycia detergentu, który może zmieniać smak latte oraz cappuccino przy niedokładnym opłukaniu.

Karafka na mleko powinna być wykonana z nieszkodliwego grubego plastiku lub szkła, aby nie matowieć po wielokrotnym myciu pojemnika. Jeżeli już wybieramy spieniacz z wbudowaną dyszą warto, aby ta była wysuwana, regulacja pozwala przygotować kawę latte lub cappuccino w mniejszych filiżankach, bez chlapania wokół spienionym mlekiem.

Jaki ekspres do kawy do 3500 ranking wrzesień 2021

Przygotowane cappuccino w ekspresie z mniej niż 3500 zł

Najlepszy ekspres ciśnieniowy do różnego rodzaju kawy

Większość ekspresów umożliwia przygotowanie kawy z ziaren, co oczywiście pozwala zachować pełnie świeżych aromatów. Dodatkowa opcja przygotowania kawy mielonej wcześniej w ekspresach za 3500 zł to doskonałe udogodnienie dla tych, którzy potrzebują kawy o poranku lub późnym wieczorem, kiedy reszta domowników jeszcze śpi. Proces mielenia ziarna jest dość hałaśliwy nawet w dobrze wytłumionych ekspresach. Należy także pamiętać, że mielenie ziaren w kawiarniach odbywa się z użyciem profesjonalnych młynków do kawy, dzięki czemu kawa jest zmielona bez pyłu. Jednorodność gramatury mielonej kawy ma istotny wpływ na równomierny przepływ gorącej wody, co pozwala zachować większą głębię smaku, w porównaniu z niektórymi tanimi młynkami ceramicznymi.

Pytania i odpowiedzi na temat ekspresów do kawy do 3000 zł:

Lista zdobień latte przy użyciu spienionego mleka

Jak długo mleko można zostawić przy ekspresie?

Z reguły mleko powinno się po zrobieniu kawy odstawić do lodówki w pojemniku, który powinien mieć możliwość odczepienia od ekspresu. Mleko w lodówce można przechowywać około 3 dni.

Dlaczego ekspres robi kwaśną kawę?

Prawdopodobnie do parzenia kawy używana jest zbyt wysoka temperatura gorącej wody, można zmniejszyć kwaśność kawy przez ustawienie grubszego mielenia w ekspresie automatycznym.

Ile stopni regulacji powinien mieć dobry młynek w ekspresie do 3000?

Najczęściej można spotkać młynki w lepszych ekspresach ciśnieniowych z regulacją 13-stopniową.

Co się dzieje z fusami po zaparzeniu kawy?

Fusy w postaci sprasowanych krążków trafiają po zaparzeniu każdej filiżanki kawy, do osobnego pojemnika, który trzeba często opróżniać i czyścić, ponieważ wilgoć i temperatura sprzyjają rozwojowi pleśni wewnątrz.

Najlepsze ekspresy do kawy wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

4 opinie

  1. Fajne podsumowanie, szybko i rzeczowo. Teraz wiem jaki ekspres do kawy do 3000 zł kupić, jednak myślę że dołożę trochę i wybiorę z rankingu ekspres za 3500 zł, mają fajne funkcje dodatkowe, a szczególnie ważne dla mnie jest spienianie mleka, mielenie ziaren, dużo typów kaw i łatwe czyszczenie. Teraz pozostaje mi wybrać, Jura, Nivona, Siemens czy Saeco 😀

  2. Solidna dawka wiedzy na temat wyboru ekspresu do kawy, wczoraj żona mnie pyta jaki ekspres do kawy do 3000 – 3500 zł kupić, skoro każdy z nich ma w sumie te same funkcje, spienianie mleka, młynek, funkcje łatwego czyszczenia itp. mówię do niej, sprawdź ranking ekspresów do kawy do 3000 zł i porównaj ekspresy różnych marek. Teraz waha się, czy postawić na ekspres automatyczny, ciśnieniowy czy kolbowy. Oszaleć można 😀

  3. Wpisałem w sieci jaki ekspres do kawy forum 2021 jak zwykle z resztą, zawsze tak szukam i wyświetlił mi się ten ranking, początkowo nie dowierzałem bo wybór byłby zbyt łatwy, ale sprawdzając opinie na forach okazało się że faktycznie ekspresy do 3000 zł w czołówce to w większości te same pozycje. Wybrałem z listy model takiego jak szukałem i jak się okazało sam dobrego ekspresu do kawy pewnie szukałbym kilka tygodni wciąż przymierzając się do zakupu. A tak stoi i służy od miesiąca, na razie żadnych problemów, same zalety, zaczerpnąłem kilka wskazówek z rankingu ekspresów do kawy do 3000 zł i można powiedzieć że poziom picia kawy w domu znacząco się podniósł, jest to weekendowy rytuał, kawka, stoliczek, ciasto i piękne widoki z tarasu. Skorzystałem też z waszego rankingu kaw i od razu byłem zadowolony z wyboru 🙂

  4. Dobry ranking ekspresów do kawy muszę przyznać, że spodziewałem się jakiś nieznanych marek w tym pułapie cenowym a tu modele które są w czołówce jeżeli chodzi o zaparzanie kawy pod ciśnieniem. Z robiłem w domu żonie test ekspresów ciśnieniowych do kawy na zasadzie nasz stary i z rankingu i jak się okazało sam wyczułem różnicę. Wysokie ciśnienie pozwala obniżyć temperaturę parzenia kawy więc kawa jest intensywna ale nie kwaśna, Z naszego starego ekspresu potrafiła być czasami nawet cierpka i bez śmietanki nie dało się jej wypić. Jak ktoś jeszcze zastanawia się jaki ekspres do kawy kupić to polecam te z wysokim ciśnieniem i regulacją temperatury zaparzania, jedno ustawienie kilka testów i nie jeden barista może się schować. Ranking ekspresów ciśnieniowych zaoszczędził mi sporo czasu na przeglądanie parametrów, które i tak czasami potrafią być tylko naklejka na obudowie.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.