Ranking TOP 10: Najlepszy laptop do 1000 zł

Mając niski budżet na laptopa, trzeba liczyć się z pewnymi wyrzeczeniami, nie powinno to jednak stać się domeną wszystkich tanich laptopów. Można kupić dobry tani laptop za 1000 zł, jeżeli właściwie wybierze się model o odpowiednich parametrach. Jakość i moc laptopa powinna być przede wszystkim dobrana do potrzeb użytkownika.

Laptop do 1000 zł do gier to raczej scenariusz, którego nie da się zobrazować nowym modelem ze sklepu. Jeżeli jednak komputer ma być wykorzystany do sprawdzania poczty, serfowania po Internecie, robienia zakupów, płacenia rachunków oraz grania w niewymagające gry, to oczywiście wybierając model z rankingu, łatwo można zobrazować plany.

Jak wybrać laptop do 1000 zł?

Podstawowe kryteria wyboru powinny w głównej mierze, skupiać się na parametrach. W laptopach do 1000 zł nie może zabraknąć pamięci, dysku twardego lub procesora. Wybierając taniego laptopa, trzeba mieć na uwadze, że tego typu sprzęt składa się dużej ilości podzespołów. To, co widoczne „gołym okiem” to klawiatura touchpad, ekran, złącza na bokach urządzenia oraz bateria.

Najlepszy laptop do 1000 zł ranking Sierpień 2021

Sprawdź również ranking laptopów do 1500 zł

Jaki procesor w laptopie do 1000 zł?

Procesor w laptopie za 1000 zł

Optymalną pracę przy niezbyt zaawansowanych operacjach powinien zapewnić wielordzeniowy procesor. W przypadku kiedy mówi się, o dwurdzeniowych jednostkach, warto także zwrócić uwagę na ilość wątków logicznych. Rdzeń procesora to fizyczna jednostka obliczeniowa, która bezpośrednio wpływa na ilość przetwarzanych informacji. Wątki to rdzenie logiczne, które odpowiadają za określanie kolejności dostarczanych informacji i instrukcji do pojedynczego rdzenia fizycznego. Systemy operacyjne dość często wskazują ilość wątków logicznych, jako ilość jednostek obliczeniowych, to z uwagi na przydzielanie zadań i obsługę wątków z realizowanych procesów. Obrazując działanie procesora to tak, jakby do wykonania zadania procesor otrzymał zadanie przekopania ogródka, pomimo iż sam wykonuje pracę jednym szpadlem, to mając więcej poukładanych w kolejności wskazówek i instrukcji, jest w stanie zrobić to sprawniej. Dość popularnymi procesorami, w nisko budżetowych laptopach z rankingu, są procesory typu Atom lub Celeron, pozwalające na przetwarzanie informacji z niewymagającego oprogramowania. Taki komputer osobisty może być wyposażony w procesor czterordzeniowy o niższym taktowaniu, na poziomie 1330 lub 1830 MHz. Oczywiście lepiej postawić na ilość rdzeni. Wydajniejszym rozwiązaniem jest więcej słabszych procesorów niż jeden mocniejszy. Procesory z taktowaniem poniżej 2000 MHz nazywane są dość często energooszczędnymi jednostkami obliczeniowymi, to z uwagi na niskie zapotrzebowanie na energię.

Bateria w laptopie za 1000 zł

Bateria w laptopach do 1000 zł

Oszczędny procesor nie wymaga dużej i pojemnej baterii w osobistym laptopie, dzięki czemu urządzenie może być lżejsze optymalnie wydajne i przy tym pracować przez nawet kilka godzin, bez ładowania. Laptop jest urządzeniem przenośnym, z tego właśnie względu bateria powinna umożliwiać pracę na pełnym naładowaniu na poziomie przynajmniej 2 godzin. Ważnym czynnikiem rankingowym, jest żywotność baterii, która określona jest w cyklach ładowania wewnętrznych akumulatorów. W większości przypadków laptop pozwala na sprawne działanie akumulatorów przez około 2 lata, po tym czasie wiele baterii traci swoje właściwości i trzyma coraz krócej. Warto zatem wybierając laptopa wybrać model, który ma wymienną baterię, dzięki czemu przy obniżeniu sprawności baterii w każdym momencie będzie możliwe, poza serwisowe wymienienie źródła, podtrzymania prądu.

Ile RAM do Laptopa?

Pamięć RAM w laptopie za 1000 zł

Pamięć operacyjna zwana także pamięcią RAM to podzespół komputera, który podobnie jak procesor, odpowiada za płynność działania taniego laptopa. Nawet mocny procesor z małą ilością pamięci, może sprawić, że rankingowy laptop stanie się frustrujący, badając poziom cierpliwości właściciela za każdym razem, kiedy potrzebny jest dostęp do informacji. Duża ilość pamięci w laptopie znacząco wpływa na cenę zakupu, dlatego korzystnie jest wybrać więcej pamięci ram, kosztem jej taktowania. Wolniejsze pamięci są tańsze, co jednocześnie pozwala kupić laptopa z dwukrotnie większą ilością pamięci RAM. Nawet szybkie pamięci DDR4 mogą sprawić, że laptop zwolni, wystarczy, że zacznie brakować pamięci do płynnego działania systemu operacyjnego lub przeglądarki internetowej. Starsze, a co za tym idzie wolniejsze kości pamięci DDR3, pozwalają na zwiększenie pojemności pamięci operacyjnej. Wszystko zależy, do czego laptop ma być głównie wykorzystywany. Jeżeli laptop ma służyć do pisania treści w systemowych edytorach tekstu i obsługi prostych programów graficznych to lepiej postawić na szybszą pamięć DDR4 i pojemności 4GB. Jeżeli laptop ma być wykorzystywany do pracy z przeglądarką internetową, to lepiej wybrać model przynajmniej z 8GB RAM w technologii DDR3. Oczywiście im więcej pamięci i wyższa częstotliwość taktowania (wyrażona w Mhz), tym sprawniej laptop poradzi sobie z dużą ilością kart w przeglądarce i większą ilością uruchomionych programów. Do standardowego sprawdzania poczty i płacenia rachunków przez Internet wystarczą 4GB pamięci RAM, zainstalowane w laptopie z rankingu.

Ekran i grafika w tanim laptopie

Ekran w laptopie za 1000 zł

Nowy laptop do 1000 zł z pewnością będzie miał ekran i to w większości przypadków o rozdzielczości HD lub Full HD oraz wielkości pomiędzy 11 a 15,6 cala. Tego samego niestety nie można powiedzieć o karcie graficznej. Tanie modele laptopów mają z reguły grafikę zintegrowaną. Oznacza to, że procesor ma wbudowaną obsługę elementów graficznych. Wbudowana karta grafiki to także oszczędność, bowiem w laptopach, sama karta może kosztować ponad 1000 zł. Jeżeli chodzi o wyświetlanie obrazu, to jest to możliwe dzięki tanim matrycom typu TN, rzadziej można spotkać w tej granicy cenowej, matryce IPS, a już tym bardziej VA. Słaba i zintegrowana karta graficzna wyklucza również wysoką częstotliwość odświeżania matrycy powyżej 60Hz. Pozostaje zatem skupić się przy wyborze na aspektach praktycznych, mowa tu przede wszystkim o matowej powierzchni ekranu. Mimo że błyszczący ekran wygląda ładnie, staje się mało praktyczny przy nawet niewielkim nasłonecznieniu lub sztucznym oświetleniu. Liczne odbicia światła od ekranu nie tylko zmniejszają widoczność, wyświetlanych elementów, ale również szybciej meczą wzrok, dzieje się tak z uwagi na większą ilość światła, które dociera do oka. Proponowane w rankingu modele laptopów, mają najlepsze na rynku dostępne ekrany w tej kategorii cenowej.

Jaki dysk do laptopa za 1000 zł

Dysk twardy HDD w laptopie za 1000 zł

Dyski twarde dość często wykorzystywane są przez sprzedawców jako chwyt marketingowy, duża pojemność nie zawsze idzie w parze z prędkością działania, zwłaszcza w tanich laptopach. Najszybsze dyski twarde, które instalowane są w komputerach, w odróżnieniu od klasycznego dysku nie mają obracającej się tarczy. Dyski SSD wykorzystują rodzaj pamięci typu Flash, bazująca na tranzystorach typu MOSFET. Klasyczne dyski HDD są wolniejsze, ale także tańsze od SSD, dlatego, jeżeli potrzebujesz dużo pamięci w laptopie, wybierz dysk HDD, jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać płynności działania laptopa, skorzystaj z dobrodziejstw dziesięć razy szybszych dysków SSD. W małych rankingowych laptopach do 1000 zł często wystarczą 32 GB warto więc, aby była to szybka pamięć, nieblokująca prędkości działania systemu operacyjnego, a tym samym pozostałych aplikacji.

Łączność bezprzewodowa

Do wygodnej pracy, potrzebna jest możliwość bezprzewodowej komunikacji z innymi urządzeniami, w tym do dostępu do Internetu. Każdorazowe podłączanie laptopa do kabla z Internetem może być nieprzyjemne, na szczęście laptopy z rankingu oraz większość modeli dostępnych na rynku, ma wbudowana kartę sieci bezprzewodowej WiFi, dzięki czemu wystarczy znać hasło do sieci i można korzystać wygodnie z Internetu, Dodatkowym udogodnieniem może być Bluetooth, dzięki czemu nawet w przyszłości pozwoli to na podłączenie słuchawek bezprzewodowych lub do wymiany danych ze smartfonem.

Dla kogo tani dobry laptop do 1000 zł?

Sieć bezprzewodowa Bluetooth i WiFi w laptopie

Niewątpliwie osoby uczące się lub pracujące zdalnie potrzebują do tego odpowiednich narzędzi. Dużo operacji umożliwiają obecnie smartfony, jednak klawiatura w tych urządzeniach nie jest zbyt wygodna, jeżeli trzeba sporządzić obszerniejsze notatki lub odpisać na więcej maili. W większości przypadków zamiast laptopa wystarczy tzw. notebook, jest to laptop bez stacji CD oraz DVD. O ile możesz te nośniki danych wymienić na pendrive lub dysk przenośny, o tyle wielkość laptopa może się zmniejszyć do kompaktowych rozmiarów. Laptop do 1000 to także dobry sposób na rozwój dla dzieci, które mogą doskonalić swoje umiejętności pisania na klawiaturze, rysowania i komunikowania się z rówieśnikami oraz rodziną wykorzystując Internet. Laptop do płacenia rachunków to wygodny sposób do tego, aby nawet seniorzy zostali w domu, zamiast stać godzinami w kolejkach do kasy lub ryzykować wyprawą do urzędu w porze jesienno-zimowej. Rankingowy laptop do 1000 zł to także dobry pomysł na prezent dla tych, co robią zrzutkę na coś konkretniejszego z zarazem przydatnego. Obdarowana osoba, szczególnie jeżeli cierpi na samotność, może dzięki taniemu laptopowi zyskać kontakt z rodziną i przyjaciółmi.

Pytania i odpowiedzi na temat tanich dobrych laptopów:

Czy lepiej kupić nowy, czy używany laptop?

Z punktu widzenia czysto ekonomicznego wydawać mogłoby się, że za mniejsze pieniądze można kupić lepszy sprzęt. Niestety łatwo także zapomnieć, że pracujący przez kilka lat sprzęt także się zużywa. W starych laptopach trzeba w większości przypadków, wymienić pastę przy procesorze, czyścić układ chłodzenia, może zdarzyć się, że dysk HDD ma już uszkodzone sektory, co może powodować utratę części danych, ale także z czasem ekran laptopa przestaje być podświetlony równomiernie. Sumując koszty serwisowe lub wymianę baterii, dysku itp. może okazać się, że zakup laptopa nie będzie się kalkulował.

Co jak w laptopie brakuje miejsca?

Najlepszym sposobem przechowywania danych są chmury, dużo z nich jest darmowe i pozwala nawet na przechowywanie do 100Gb zdjęci oraz filmów. Bardzo popularne są również pendrive, które umożliwiają przenoszenie i magazynowanie kilkunastu gigabajtów danych. Jeżeli potrzeba dużo więcej miejsca na zdjęcia i filmy warto, rozejrzeć się za przenośnym dyskiem zewnętrznym, których pojemność coraz częściej mierzona jest terabajtach.

W co można grać na laptopie za 1000 zł?

Laptopy ze zintegrowaną kartą graficzną umożliwiają w granie gry takie jak: poker, szachy, gry edukacyjne dla dzieci bez rozbudowanej grafiki 3D. Dużo gier 3D, nawet tych sieciowych pozwala na płynną grę przy minimalnych ustawieniach graficznych, jeżeli nasze wymagania z czasem się zwiększą, można zainwestować, w dodatkową, zewnętrzną kartę graficzną.

Najlepsze laptopy wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

2 opinie

  1. Prawdą jest że tani laptop do gier do 1000 zł pozwoli odpali tylko platformowe tytuły lub proste graficznie gierki. Dla samej stacji CD/DVD nie warto już wybierać laptopa za 10oo zł. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest notebook do 1000 zł, ma tą samą funkcjonalność, do gier i tak się nie nadaje ale na studia już owszem. Laptopy do 1000 zł nie mają za dużo do zaoferowania, porządny sprzęt to wydatek przynajmniej 3 tys. Tani dobry laptop może być rozwiązaniem dla dziecka do nauki żeby nie grało za długo, bo proste gry mogą szybciej się nudzić, wówczas będzie można powiedzieć że dziecko ma laptop edukacyjny do nauki a nie do grania.

  2. Jak szukacie laptopa o dobrych parametrach i to w tej cenie to trzeba wziąć pod uwagę używany laptop do 1000 zł, tanie nowe laptopy służą głównie do przeglądania Internetu lub do obsługi pakietu ms office. Laptop do 1000 zł może zaoferować niską przekątną ekranu oraz często słabą rozdzielczość, budżetowy laptop nie pozostawia złudzeń, czasami trzeba nauczyć się przy nim cierpliwości. Ranking laptopów do 1000 zł prezentuje kilka ciekawych modeli a co najważniejsze znanych producentów z dobrym supportem. Tak więc jest to sprzęt dla mniej wymagających oraz początkujących, niemniej jednak nie można wspomnieć o seniorach, którzy nie grają w gry a raczej potrzebują laptopa do zakupów, komunikacji wideo itp. Dlatego moim zdaniem dobry laptop do 1000 zł to także świetny prezent dla emeryta

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.