Ranking TOP 10: Najlepszy prezent na komunię 2023

Jaki prezent na komunię? Każdego roku sezon komunijny generuje coraz to nowsze trendy dotyczące prezentów. Problem pojawia się już w momencie rozważania, jaką kwotę należy przeznaczyć na prezent. Wiele zależy od tego, kim jesteśmy dla dziecka, które przystępuje do pierwszej komunii świętej i jakie są nasze możliwości finansowe. Nie istnieją żadne wytyczne dotyczące nakładów finansowych na prezent komunijny. Tak naprawdę wszystko zależy od nas. Co roku jednak wyszukiwarki internetowe przeżywają oblężenie w postaci pytań „co kupić na komunię” i „ile wypada dać”. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć kwestie związanie z „prezentowym savoir-vivre” i przedstawić ranking prezentów na komunię.

Symboliczny prezent na komunię

Jeżeli dziecko przystępujące do komunii wychowywane jest w tradycjonalnych wartościach lub też my sami należymy do takich osób, to oczywiście najlepszym prezentem będzie na przykład biblia dla dzieci, Pismo Święte, święty medalik, drogocenny różaniec itp. Dewocjonalia na komunię możemy kupić w każdym mieście w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach. Katolicki prezent na komunię nie musi być głównym podarunkiem. Może to być po prostu symboliczny dodatek do prezentu na komunię. Religijne prezenty komunijne częściej podobają się dorosłym niż dzieciom. Warto przecież pamiętać, że osoba obdarowywana ma zaledwie kilka lub kilkanaście lat, a trud, który przeszła, aby przystąpić do pierwszej komunii świętej, możemy jej jakoś wynagrodzić. Nie ma nic złego w tym, że dziecko ucieszy się bardziej z prezentów w postaci gadżetów. Elektroniczne prezenty na komunię zdobywają co roku coraz większą popularność. Najważniejsze, abyśmy przemyśleli, co dziecko chciałoby dostać, a nie co nas usatysfakcjonuje. 

Symboliczny prezent na komunię
Symboliczny prezent na komunię

Warto oczywiście zastanowić się nad prezentem, który oprócz funkcji rozrywkowej będzie miał też zalety edukacyjne. Kluczową kwestią jest to, czy wiemy, czym dziecko się interesuje, co lubi i w jaki sposób spędza czas wolny. Jeżeli nie wiemy, możemy bez skrępowania zapytać rodziców dziecka lub bliskich mu osób.

Prezent na komunię dla dziewczynki

W obecnych czasach granice pomiędzy zainteresowaniami chłopców i dziewczynek mocno się zacierają. Nadal jednak istnieją pewne różnice w zainteresowaniach dzieci obu płci. 

Najważniejsze, aby nasz prezent był przemyślany i dopasowany do zainteresowań danej dziewczynki. Oprócz typowych prezentów odpowiednich dla obu płci, w przypadku dziewczynek wyróżniają się pomysły biżuteryjne. Łańcuszek z ładnym medalikiem zawsze będzie stanowił piękną pamiątkę i symbol tego ważnego dnia. Może dziecku służyć przez kilka lub kilkanaście lat. Jest to prezent, który tak naprawdę zawsze będzie odpowiedni. Nawet jeżeli zostanie na jakiś czas zapomniany, to po latach może się znowu przydać. Tak samo wygląda sytuacja z kolczykami lub zegarkiem. Pozostając w temacie biżuterii, możemy postawić też na zakup stylowej szkatułki na biżuterię. Innym ponadczasowym upominkiem jest pozytywka. Jest to dziś już zdecydowanie zapomniany upominek, ale pełniący wciąż wiele funkcji. Może z powodzeniem służyć jako szkatułka na biżuterię. Warto na takiej pozytywce zrobić grawer. Nabierze ona bardziej indywidualnego i sentymentalnego charakteru. Biżuteria na prezent jest bardzo klasycznym i ponadczasowym rozwiązaniem.

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnej

Biżuteria na komunię
Biżuteria na komunię

Aktualnie pomysły na ciekawy prezent na komunię są przeróżne i nie ma tu żadnych ograniczeń. Będąc mamą chrzestną dziecka, które przystępuje do komunii, niejednokrotnie chcemy postawić na jakiś symboliczny prezent. Dobrze sprawdzają się wtedy zegarki i łańcuszki. Warto jednak dowiedzieć się, czy dziecko nie marzy o jakimś sportowym lub elektronicznym gadżecie. Co roku w sieci powstaje nowy ranking prezentów na komunię. Warto z niego skorzystać. 

Prezent na komunię dla dziewczynki od chrzestnego

Bycie chrzestnym to odpowiedzialność i dodatkowe utrudnienie przy wyborze prezentu. Problem pojawia się już przy samodzielnym ustaleniu, jaką kwotę należy na taki ciekawy prezent na komunię przeznaczyć. Z pewnością dużo zależy od stopnia pokrewieństwa, naszej zamożności oraz miasta, w którym żyjemy. 

Prezent na komunię dla chłopca

W przypadku chłopców również możemy postawić na zegarek lub łańcuszek z medalikiem. Jednak bardziej popularne są elektroniczne prezenty na komunię. Chłopcy często interesują się grami i dużo czasu spędzają w wirtualnej rzeczywistości. Warto jednak zorientować się jakie podejście do tego typu gadżetów mają rodzice obdarowywanego. Tablet na komunię niekoniecznie spodoba się rodzicom, którzy starają się wychowywać dziecko z dala od zbyt dużej ilości wirtualnych wrażeń. Prezent dla 10-latka, aby był trafiony, musi spełniać wymogi nie tylko dziecka, ale też w pewnym stopniu jego rodziców czy opiekunów. Dlatego dobrym rozwiązaniem ze strony niektórych jest „lista prezentów na komunię”. Jest to duże ułatwienie dla zaproszonych gości.

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnego

Chrzestny to ważna osoba w życiu dziecka. Społecznie mamy w sobie przekonanie, że prezent od takiej osoby powinien być wartościowy i szczególnie wyjątkowy. Presja jest duża, ale to my sami sobie ją niestety nakładamy. Warto spojrzeć na sprawę chłodno i ocenić, jaki mamy budżet i ile chcemy przeznaczyć na ten super prezent na komunię z rankingu. Tak naprawdę najważniejsze jest, aby trafić w gust dziecka. Jeżeli zupełnie nie mamy pomysłu i wiedzy na temat zainteresowań obdarowywanego, zawsze możemy sprezentować kopertę z wybraną przez nas kwotą.

Wyjątkowy prezent komunijny
Wyjątkowy prezent komunijny

Prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej

Może warto postawić na sportowy prezent? Będzie to istotne zarówno w przypadku tych aktywnych dzieci, jak i tych siedzących przed komputerami. Dla tych pierwszych będzie to kolejna sportowa pasja, a dla tych drugich szansa na zróżnicowanie swoich zainteresowań i wyjście z domu. 

Wyjątkowy prezent na komunię

Każdemu z nas zależy na tym, aby prezent był trafiony i wyjątkowy. Czasem jednak nie warto przesadzać. Najprostsze rozwiązania często okazują się najlepsze. Drobny prezent na komunię ucieszy bardziej niż ten o znacznie większej wartości, pod warunkiem, że będzie zgodny z potrzebami obdarowywanego dziecka. Wiele osób stara się, aby sprawiać dzieciom unikatowe prezenty na komunię. Niestety, ale nie każde dziecko to doceni. Warto do tej sprawy podejść bardzo indywidualnie.

Prezent od dziadków na komunię

Prezenty od dziadków często związane są z wiarą. Jednak wcale nie musi tak być. Prezent religijny może być tylko drobnym dodatkiem do prezentu głównego. Warto jednak zapytać wnuka lub wnuczki, o czym marzy. Może to być coś, co przyda się choćby we wspólnym spędzaniu czasu. Jeżeli dziadkowie postawią na przykład na rower, to powstanie świetna okazja do wspólnych wycieczek rowerowych. Wartościowy prezent na komunię wcale nie musi być drogi. Najważniejsze, aby był trafiony i sprawił dziecku radość. Ranking prezentów na komunię może być w tej sytuacji bardzo przydatny.

Ranking TOP 10: Najlepszych prezentów na komunię

Laptop do 2 000,00 zł

Laptop do 2000 na komunię
Laptop do 2000 na komunię

Laptop jako prezent na komunię stał się bardzo popularny. Pamiętajmy jednak, że aktualnie nie musi on służyć tylko rozrywce. W czasach nauki zdalnej laptop jest dla dzieci niezbędnym narzędziem edukacyjnym. Dziecko będzie go wykorzystywać nie tylko do grania w gry, ale też do nauki. Do kwoty 2000 zł spokojnie znajdziemy sprzęt na miarę potrzeb dziecka. 

Smartfon

Smartfon na komunię
Smartfon na komunię

Im dziecko jest starsze, tym częściej samo wychodzi z domu, podczas gdy rodzice się zamartwiają. W obecnych czasach warto mieć możliwość kontaktu ze swoją pociechą. Smartfon służyć może do podstawowej komunikacji, ale też do rozrywki. Jest to więc prezent, który będzie spełniał dwie role i na pewno ucieszy zarówno dziecko, jak i jego rodziców.

Powerbank

Dobry powerbank na komunię
Dobry powerbank na komunię

Jeżeli już mowa o telefonie, to pamiętajmy, że czas pracy jego baterii bywa zawodny. Dziecko natomiast nie zawsze będzie pamiętać o tym, aby go naładować. Warto więc zabezpieczyć je na taką ewentualność. Powerbank jest w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem, o czym można się doskonale przekonać na wycieczce szkolnej lub biwaku.

Słuchawki

Najlepsze słuchawki na komunię
Najlepsze słuchawki na komunię

Bardzo przydatny gadżet dla dzieci, które lubią słuchać muzyki. Przyda się także do oglądania filmów, materiałów edukacyjnych i audiobooków. Ponadto, słuchawki są niezbędne w przypadku lekcji zdalnych. Aktualnie rynek gadżetów elektronicznych jest tak obszerny, że bez problemu znajdziemy dobrej jakości słuchawki w odpowiednim pułapie cenowym.

Smartwatch

Zegarek lub Smartwatch na komunię
Zegarek lub Smartwatch na komunię

Jest to nowoczesna forma zegarka. Jeżeli chcemy kupić zegarek, to warto zastanowić się nad taką właśnie jego nowoczesną wersją. Smartwatch będzie nie tylko funkcjonalnym gadżetem i swego rodzaju zabawką dla dziecka, ale też dobrym sposobem na zadbanie o bezpieczeństwo. Za pomocą smartwatcha można dzwonić, odczytywać wiadomości tekstowe, wezwać pomoc, zlokalizować dziecko dzięki GPS, robić zdjęcia, a także liczyć kroki oraz monitorować jakość snu. Decydując się na taki prezent, dobierzemy jego wygląd do płci dziecka.

Czytnik eBook

Najlepsze czytniki eBooków na komunię
Najlepsze czytniki eBooków na komunię

Czytnik to bardzo dobry pomysł na prezent komunijny, zwłaszcza dla dzieci, które lubią czytać. Dzięki czytnikowi e-booków dziecko będzie zawsze miało ulubioną książkę pod ręką. Niestety książki w wersji tradycyjnej bywają ciężkie i po prostu obciążają kręgosłup. Czytnik może być też zachętą dla dzieci, które nie lubią czytać. Może taka nowoczesna forma książki przekona je do czytania. Ponadto, czytnik może być przydatny podczas nauki języków obcych. Ranking prezentów na komunię nie byłby kompletny bez czytnika.

Klawiatura mechaniczna

Klawiatura mechaniczna na komunię
Klawiatura mechaniczna na komunię

Często przydaje się jako dodatkowa klawiatura do laptopa. Jest użyteczna zwłaszcza w przypadku dzieci, które grają w gry. Jej zaletą jest to, że oferuje wiele dodatkowych funkcji, których standardowe klawiatury po prostu nie mają. Nie jest to drogi prezent na komunię, więc zawsze możemy jeszcze dokupić coś drobnego.

Hulajnoga elektryczna

Najlepsza hulajnoga elektryczna na komunię
Najlepsza hulajnoga elektryczna na komunię

Z roku na rok rynek pełen jest coraz to nowszych modeli. Producenci regularnie prześcigają się w nowszych rozwiązaniach. Wybór odpowiedniej hulajnogi elektrycznej na komunię może być dla nas szczególnie trudny. Zgłębienie tematu nie będzie łatwe, ale na pewno warto to zrobić. Jest kilka istotnych elementów, które musimy przeanalizować. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, jaką maksymalną prędkość osiąga dana hulajnoga i czy taka szybkość będzie odpowiednia dla dziecka. Ponadto, ważny jest rzeczywisty zasięg, czyli to ile kilometrów można przejechać na danej hulajnodze elektrycznej, bez konieczności ładowania jej. 

Szczoteczka soniczna

Taka szczoteczka jest zdecydowanie lepsza od tradycyjnej. Po jej użyciu zęby będą umyte o wiele dokładniej, a także zostają oczyszczone z kamienia nazębnego, czego zwykła szczoteczka nie potrafi. Ponadto, nie każde dziecko lubi myć zęby, a taka szczoteczka na pewno uatrakcyjni tę czynność. Dzięki szczoteczce sonicznej dziecko może uniknąć wielu wizyt u dentysty, nie wspominając już o kosztach, jakie z tego tytułu ponoszą rodzice – opiekunowie.

Szczoteczka soniczna na komunię
Szczoteczka soniczna na komunię

Aparat fotograficzny

Komunia to dobry moment, aby zaszczepić w dziecku pasję do fotografowania. Uwiecznianie ważnych momentów życiowych może się przerodzić w pasję na całe życie. Rynek aparatów fotograficznych jest tak duży, że bez problemu znajdzie się sprzęt, który mieści się w naszym budżecie.

Najlepszy aparat kompaktowy na komunię
Najlepszy aparat kompaktowy na komunię

Prezent na komunię zawsze na czasie

Rower młodzieżowy

Idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą kupować żadnej elektroniki. Zakup roweru to idealna okazja, aby zaszczepić w dziecku pasję do kolarstwa. Ponadto, jest to promowanie aktywności fizycznej, która jest tak ważna w prawidłowym rozwoju młodego człowieka. Na rynku istnieje mnóstwo modeli rowerów, dzięki czemu wybór nie jest prosty. Warto zainwestować w rower, który będzie bezpieczny, lekki i solidny. Z drugiej strony, nie ma konieczności zakupu drogiego roweru, ponieważ dziecko szybko z niego wyrośnie. Porządny rower powinien mieć skuteczne hamulce i wytrzymały napęd. Ważna jest też prawidłową geometrię, ponieważ pozwoli to na długą i wygodną jazdę.

Najlepsze rowery na komunie
Najlepsze rowery na komunie

Biżuteria

Będzie to idealny prezent komunijny. Biżuteria będzie wyjątkowym prezentem, który stanowić może pamiątkę na całe życie. W zależności od naszych upodobań i budżetu możemy postawić na naszyjnik, kolczyki, zegarek lub bransoletkę.

Biżuteria na komunię dla dziewczynki
Biżuteria na komunię dla dziewczynki

Niedrogi prezent na komunię

Prezent na komunię nie musi być drogi. Najważniejszy jest gest dobrej woli i sama obecność zaproszonych gości. Oczywiście nie wypada przychodzić z pustymi rękami. Jeżeli budżet nie pozwala nam na drogie prezenty, warto kupić coś symbolicznego. Tak samo możemy postąpić, jeżeli uważamy, że prezenty nie są najważniejsze i liczy się sama ceremonia komunijna. Warto wtedy postawić na jakąś skromną biżuterię.

Mądre prezenty na komunię – fotel gamingowy

Krzesło gamingowe może mieć istotny wpływ na zdrowie gracza, zwłaszcza jeśli jest to krzesło, na którym spędzamy dużo czasu. Nieodpowiednie krzesło może prowadzić do bólu, problemów z kręgosłupem, ma wpływ także na nasz wzrokm co poważnie utrudnia codzienne funkcjonowanie.

fotel gamingowy dla gracza
Fotel gamingowy dla gracza

Krzesło gamingowe powinno być ergonomiczne, aby zapewnić komfort siedzenia przez dłuższy czas. Musi ono być dopasowane do naszej sylwetki, zapewniając wsparcie dla kręgosłupa i minimalizując napięcie mięśni. Krzesło powinno umożliwiać regulację wysokości i pochylenia oparcia, aby zapewnić najwygodniejszą pozycję podczas gry.

Istnieją również krzesła gamingowe z dodatkowymi funkcjami, takimi jak masaż, ogrzewanie lub chłodzenie, które pomagają zminimalizować stres i napięcie w ciele.

Wniosek jest taki, że dobrze zaprojektowane krzesło gamingowe jest niezbędnym elementem wyposażenia dla każdego gracza, zwłaszcza tych, którzy spędzają dużo czasu na grze. Pomaga ono w utrzymaniu zdrowia kręgosłupa i zapewnia wygodę niezbędną do efektywnego grania przez długi czas.

Prezent na komunię od cioci

Ranking prezentów na komunię jest tak długi, że ciężko podjąć dobrą decyzję. Aktualnie najpopularniejsze są gadżety elektroniczne, zaczynając od tych drogich (jak na przykład laptop lub hulajnoga elektryczna), kończąc na drobnych (słuchawki, klawiatura). Wybór należy do nas i powinien być uzależniony zarówno od naszego budżetu, jak i upodobań dziecka.

Prezent od babci na komunię

Dziadkowie często stawiają na tradycyjne prezenty w postaci zegarka lub innej biżuterii. Nie ma jednak żadnych wytycznych, które by zakazywały kupić bardziej nowoczesny prezent. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziadkowie kupili swojemu wnukowi lub wnuczce nowoczesny prezent elektroniczny. Warto zerknąć na ranking prezentów na komunię, który z pewnością podpowie, co można podarować dziecku.

Oryginalny prezent na komunię

Najważniejsze, aby prezent był trafiony. Nie ma znaczenia, że będziemy się silić na wyszukany prezent, jeżeli nie trafimy z gust i zainteresowania obdarowywanego. Nie warto wyrzucać pieniędzy na rzecz, która długie lata spędzi zapomniana w piwnicy. Warto więc zapytać, jakie są potrzeby dziecka. Może nam to znacznie ułatwić zadanie. Kreatywne prezenty na komunię nie zawsze się sprawdzają. Dla dziecka najważniejsze jest, aby ten prezent był przydatny.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: grudzień 2023

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Co na ukąszenie komara? Objawy groźnych chorób!

Ukąszenia komarów są nie tylko swędzące i irytujące, ale mogą być również niebezpieczne. Komary przenoszą różne choroby, takie jak malaria, denga, żółta febra i...

Skuteczne świece na komary – jaki wybrać aromat?

Komary są źródłem podrażnień i irytacji dla wielu osób. Nie tylko bzyczą, ale mogą również przenosić czynniki chorobotwórcze, takie jak malaria, denga, wirus Zachodniego...

Deet na komary: Wszystko, co musisz wiedzieć!

Komary są jednymi z najpowszechniejszych szkodników na świecie. Nie tylko nas irytują, ale mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Poza swędzącym dyskomfortem u dorosłych...

Co odstrasza komary? Najlepsze sposoby na komary

Komary są jednymi z najbardziej irytujących szkodników, które mogą zrujnować dobre wrażenia z przebywania na świeżym powietrzu. Nie tylko ich brzęczący dźwięk doprowadza nas...

Jaki wybrać bezpieczny i skuteczny spray na komary?

Spraye na komary to popularny sposób na trzymanie komarów z dala od domu, ogrodu i aktywności na świeżym powietrzu. Jednak nie wszystkie spraye na...

Jak bezpiecznie i skutecznie wyciągać kleszcza? Pierwsza Pomoc!

Kleszcze to krwiopijne pasożyty, które mogą przenosić różne choroby zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta. Na szczęście można podjąć kroki, aby zapobiec ukąszeniom...

Polecane wpisy: