Które słuchawki gamingowe do 200 zł wybrać? – Ranking 2024

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupić słuchawki gamingowe z rankingu. Wbrew pozorom można z nich korzystać nie tylko do grania, ale również do słuchania muzyki, czy rozmowy na Skype. W sklepach można znaleźć dziesiątki produktów, dlatego też powstał nasz ranking słuchawek gamingowych do 200 zł. Przeczytaj i dowiedz się, jakie wybrać słuchawki gamingowe do 200 zł! Poznaj najlepsze, polecane słuchawki gamingowe i przekonaj się, jakie tanie i dobre słuchawki gamingowe zasługują na Twoją uwagę w 2024!

Wygodne słuchawki gamingowe – czyli jakie?

Niejeden artykuł, który pojawi się w wyszukiwarce po wpisaniu hasła słuchawki gamingowe bezprzewodowe – ranking do 200 zł potwierdzi, że najlepsze słuchawki dla graczy to przede wszystkim wygodne słuchawki gamingowe. Podkreślaliśmy to również na początku naszego zestawienia. Kwestia wygody jest bowiem kluczowa – niekiedy gracze spędzają w nich długie godziny. Warto wiec sięgać po modele z regulowanym pałąkiem oraz miękkimi poduszkami nauszników. Niezmiernie ważna jest również cyrkulacja powietrza oraz brak kabla. Dlatego też wielu graczy decyduje się na słuchawki bezprzewodowe gamingowe bez mikrofonu. Co prawda, nie pozwalają one na komunikację w trakcie gry, aczkolwiek świetnie sprawdzą się do gry na telefonie. Równie dobrze można je wykorzystać także do słuchania muzyki. Za ich wyborem przemawia także bardzo atrakcyjna cena – dobre słuchawki bezprzewodowe gamingowe można kupić za mniej niż 200 zł.

Słuchawki gamingowe do 200 zł – ranking czerwiec 2024

Jak wybrać dobre słuchawki gamingowe do 200 zł?

Zastanawiasz się nad tym, po czym poznać dobre słuchawki gamingowe do 200 zł? Świetnie się składa! Specjalnie z myślą o każdym, komu potrzebne są tanie, dobre słuchawki gamingowe, powstał poradnik „Najlepsze słuchawki gamingowe ranking do 200 zł”.  Przeczytaj, co nasi eksperci mają Ci do powiedzenia, a dowiesz się, jakie słuchawki gamingowe do 200 zł zasługują na Twoją uwagę! Na co więc zwracać uwagę?

Komfort użytkowania gamingowych słuchawek

Najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł powinny być przede wszystkim… wygodne! Zanim więc przejdziesz do sprawdzania jakości dźwięku – upewnij się, czy aby na pewno były to wygodne słuchawki dla graczy. W przeciwnym razie może się bowiem okazać, że pomimo całkiem dobrych parametrów technicznych, nie będą one się sprawdzać. Jaki zatem model wybrać? Jedni postawią na słuchawki przewodowe nauszne gamingowe, które zapewniają nieprzerwaną rozgrywkę, podczas gdy inni postawią na słuchawki dokanałowe gamingowe. Wybór tak naprawdę zależy od tego, jakie ma się oczekiwania względem tego sprzętu.

Średnica przetworników

W przypadku, gdy wybiera się modele nauszne, warto zwrócić uwagę na średnicę przetworników w słuchawkach. Dzięki temu będą to nie tylko bardzo wygodne słuchawki gamingowe dla graczy, ale i świetnie odizolują dźwięki dochodzące z zewnątrz. Ponadto otoczą one uszy, co poprawi jakość dźwięku. Dlatego też dobre słuchawki gamingowe do 200 zł powinny posiadać duże przetworniki, dzięki którym można uzyskać dużo lepszy efekt dźwięku przestrzennego.

Czułość słuchawek

Parametr ten wpływa na jakość dźwięku, który przy wyższej głośności może sprawiać problem przy odtwarzaniu niektórych tonów. Oznacza to wiec, że po ich przekroczeniu, słuchawki nie będą już w stanie oddać najwyższej jakości dźwięku i słychać będzie charakterystyczne rzężenie. Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł zatem wybrać? Większość z dostępnych na rynku modeli ma czujność, która waha się w granicach od 80 do 140 dB. Warto jednak postawić na sprzęt o wyższej czułości. Im parametr ten będzie wyższy, tym lepiej sprzęt ten będzie działał po podłączeniu do urządzeń o niskiej wydajności. Tym samym słuchawki do komputera gamingowe będą pracować równie wydajnie po podłączeniu do telefonu. Oczywiście trzeba jednak pamiętać o tym, że im bardziej zwiększa się czułość słuchawek, tym również wzrasta ryzyko uszkodzenia słuchu. Aby jednak do tego nie dopuścić, wystarczy słuchać dźwięku o natężeniu poniżej 90 dB.

Pasmo przenoszenia słuchawek i mikrofonu

Pod pojęciem tym kryje się zakres częstotliwości, jaki są w stanie odtwarzać przetworniki lub mikrofonu (jeżeli są to  np. słuchawki gamingowe przewodowe z mikrofonem). U ludzi zakres słyszalności dźwięków wynosi około 16–20 000 Hz – i takie właśnie parametry powinny mieć słuchawki dla graczy, które znalazły się w naszym rankingu słuchawek gamingowych do 200 zł.

Impedancja i efektywność słuchawek

Dobre słuchawki gamingowe powinny wyróżniać się również niską impedancją i wysoką efektywnością. Pierwszy z tych parametrów jest miarą oporu elektrycznego. Gdy jest on zbyt wysoki, do wytworzenia czystego dźwięku słuchawki będą potrzebowały więcej mocy. To z kolei sprowadza się do szybszego zużycia baterii w telefonie lub komputerze (jeśli są to słuchawki gamingowe z jednym jackiem). W przypadku gdy chodzi o słuchawki gamingowe wireless, może również dojść do rozładowania się ich wewnętrznej baterii. Problem ten nie będzie natomiast bardzo istotny, jeżeli używa się słuchawki gamingowe do komputera, który na stałe jest podłączony do źródła zasilania. Z kolei efektywność słuchawek to parametr, który określa, ile decybeli wyprodukują słuchawki z każdego miliwata. W dobrym sprzęcie parametr ten powinien utrzymywać się na poziomie od 85 dB/mW do 110 dB/mW.

Żywotność słuchawek dla graczy

Bardzo ważnym aspektem w zestawieniu najlepszych słuchawek gamingowych z rankingu do 200 zł jest również żywotność słuchawek. Żywotność modeli przewodowych kończy się zazwyczaj w momencie, gdy dojdzie do przerwania kabla. Warto wiec zwrócić uwagę na to, w jaki sposób kabel został przed tym zabezpieczony. Z kolei słuchawki bezprzewodowe gamingowe z mikrofonem mają zwykle żywotność tak długą, na ile pozwala im bateria. Z reguły jednak modele w tym progu cenowym mogą zacząć tracić swoje właściwości po ok. 16 miesiącach ciągłego ładowania.

Długość kabla

Pomimo wielu zalet słuchawki przewodowe gamingowe posiadają również jedną cechę, która może stać się istotnym mankamentem. Mowa tu o długości przewodu, jaki prowadzi od słuchawek do wejścia USB lub typu Jack. Kabel ten powinien być na tyle długi, by nie ograniczał on ruchów. Z drugiej jednak strony, nie powinien on także plątać się pod nogami.

Dodatkowe funkcje

Mowa tu m.in. o dodatkach takich jak mikrofon, który podnosi funkcjonalność tego produktu. Ponadto słuchawki gamingowe z mikrofonem do 200 zł mogą również posiadać wbudowane przyciski, które ułatwią regulujące głośności, wyciszenie mikrofonu, czy oferują możliwość zmiany słuchanej piosenki.

Design słuchawek dla graczy

Na końcu warto również wspomnieć o tym, że na rynku istnieje wiele modeli, które zaskakują nie tylko kolorem, ale i fantazyjnym designem. Poza produktem takim jak słuchawki gamingowe czarne w sprzedaży można znaleźć wiele, różnokolorowych modeli. To jednak jeszcze nie wszystko. W naszym rankingu najlepszych słuchawek gamingowych do 200 zł pojawiły się bowiem modele takie jak słuchawki gamingowe kocie uszy oraz słuchawki gamingowe LED, które potrafią świecić. Takie fajne słuchawki gamingowe świetnie sprawdzą się w przypadku dzieci, co się z tym również wiąże, słuchawki gamingowe na prezent, to funkcjonalny pomysł.

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe – wireless

Wireless, czyli słuchawki nauszne bezprzewodowe gamingowe to zdaniem wielu produkt, który jest znacznie wygodniejszy w użytkowaniu niż tradycyjne słuchawki gamingowe przewodowe.Wszystko za sprawą wewnętrznego akumulatorka, który zapewnia im ciągłość bezprzewodowego działania. Najlepsze słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem gamingowe potrafią działać na jednym ładowaniu nawet do 12 godzin. Jeżeli jednak chodzi o zestawienie typu słuchawki gamingowe bezprzewodowe – ranking do 200 zł – z reguły producenci deklarują, że mogą one pracować ok, 6-8 godzin. Jeżeli jednak są to słuchawki gamingowe z mikrofonem bezprzewodowe, ze względu na mikrofon mogą one działać krócej. Z drugiej jednak strony, jeżeli potrzebne Ci tanie słuchawki gamingowe, zdecydowanie lepszym wyborem okażą się modele z kablem. 

Słuchawki gamingowe z mikrofonem, czy bez? 

Wymienione w naszym zestawieniu najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł, można podzielić również na:słuchawki bez mikrofonu gamingowe oraz modele, które go posiadają.

Wśród nich należy wyróżnić:

 • Słuchawki douszne gamingowe z mikrofonem;
 • Słuchawki nauszne z mikrofonem gamingowe;

Ponadto słuchawki gamingowe bezprzewodowe z mikrofonem można również podzielić ze względu na sposób, w jaki jest przymocowany do nich mikrofon. Pod tym względem wyróżnia się:

 • Słuchawki gamingowe z chowanym mikrofonem;
 •  Słuchawki gamingowe z odpinanym mikrofonem;
 • Słuchawki gamingowe z mikrofonem USB.

Warto również wspomnieć o tym, że w sklepach można również znaleźć produkty takie jak słuchawki gamingowe z mikrofonem do Xbox one, czy słuchawki gamingowe z mikrofonem do PS4.

Słuchawki nauszne gamingowe dla graczy – mikrofon

W tym miejscu warto także zastanowić się nad tym, jak poznać słuchawki gamingowe z dobrym mikrofonem?

Dobre słuchawki gamingowe z mikrofonem do 200 zł powinny zaoferować pasmo przenoszenia na poziomie 100~10000 Hz. Ponadto dobre słuchawki gamingowe z mikrofonem powinny mieć maksymalnie wysoką czułość. Dzięki temu zyskasz pewność, że urządzenie te zagwarantuje dobrej jakości i czysty dźwięk.

Słuchawki gamingowe USB czy Jack?

Na końcu tej części rankingu najlepszych słuchawek gamingowych do 200 zł warto odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest lepsze – słuchawki USB gamingowe czy słuchawki gamingowe jack? W sklepach można bowiem znaleźć modele ze złączem USB oraz wejściem mini jack 3,5 mm. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że te pierwsze można z powodzeniem wykorzystywać, jako słuchawki z USB do komputera bez karty dźwiękowej. Ponadto mogą one zaoferować dźwięk przestrzenny 5.1 lub 7.1, o czym jeszcze opowiemy w dalszej części rankingu o słuchawkach gamingowych do 200 zł. Trudno więc nie zauważyć, że pozwolą one uzyskać znacznie ciekawsze efekty dźwiękowe. Z kolei słuchawki gamingowe mini jack posiadają gorsze mikrofony. Absolutnie nie należy się jednak do nich zrażać, bowiem ten typ złącza umożliwia, podłączenie słuchawek gamingowych do telefonu.

Słuchawki gamingowe – dźwięk przestrzenny

Najlepsze zestawienia słuchawek gamingowych z rankingu do 200 zł zawierają również modele zapewniające dźwięk przestrzenny. Mowa o produktach takich jak:

 • Słuchawki gamingowe 5.1;
 • Słuchawki gamingowe 7.1.

Obydwa warianty zapewnią użytkownikowi wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. Gracze usłyszą więc odgłosy, które nadchodzą z wielu kierunków. Tym samym uczyni to grę ciekawszą, a w przypadku gier FPS może dać dodatkową przewagę.

Słuchawki wygłuszające gamingowe – zamknięte, czy otwarte?

Kolejnym ważnym pytaniem, nad którym warto się zastanowić, jest wygłuszenie. Pod tym względem dostępne na rynku modele można podzielić na słuchawki douszne gamingowe oraz słuchawki nauszne gamingowe.

Pierwsze z nich wyróżniają się małymi rozmiarami – głównie dlatego, że jak wskazuje ich nazwa, wkłada się je do ucha. Często określane jako słuchawki dokanałowe gamingowe, świetnie sprawdzą się nie tylko podczas gry, ale i do słuchania muzyki w trakcie treningu. Natomiast drugi z rodzajów, to modele o znacznie większych gabarytach, które „nakłada się” na uszy. Co więcej, można je podzielić na słuchawki wygłuszające nauszne, słuchawki gamingowe otwarte oraz zamknięte.

Wygłuszające słuchawki gamingowe – opinie

Zdaniem ekspertów zdecydowanie najbardziej polecane są słuchawki nauszne zamknięte. Jest tak, ponieważ ich konstrukcja pozwala znacznie lepiej izolować hałasy dochodzące z zewnątrz. Dzięki temu możliwe staje się również uzyskanie lepszej jakości dźwięku. Z kolei wielu użytkowników zachwala te modele z powodu ich ciekawego designu. W sklepach można bowiem znaleźć słuchawki gamingowe z uszami kotasłuchawki gamingowe LEDowe oraz wiele innych. 

Słuchawki gamingowe świecące do 200 zł

Ciekawą propozycję dla graczy stanowią słuchawki gamingowe podświetlane. Na rynku można znaleźć kilka różnych rozwiązań. Jednym z nich są słuchawki gamingowe RGB. Ich działanie opiera się na tej samie zasadzie, co popularne kilkanaście lat temu podświetlenia w wentylatorach komputerów. Takie kolorowe światełka tworzą niesamowity efekt, co podnosi walory użytkowe. Co więcej, mogą one również zostać wykorzystane do podświetlenia innej części urządzenia, czego przykładem są słuchawki dla graczy gamingowe z diodami LED i mikrofonem. Ostatnim z rozwiązań są podświetlane słuchawki gamingowe ze świecącym kablem LED, którego światło może pulsować w rytm bicia serca lub muzyki.

Słuchawki gamingowe dla dziecka do 200 zł

Gadżet ten cieszy się również dużą popularnością wśród najmłodszych. W sklepach można znaleźć wiele modeli, które zainteresują pociechę. Przed dokonaniem zakupu warto jednak zastanowić się nad tym, jakie słuchawki gamingowe dla dzieci będą najlepsze? W tej roli z pewnością poradzą sobie słuchawki gamingowe kolorowe, a m.in.:

 • Słuchawki gamingowe czerwone;
 • Słuchawki gamingowe niebieskie;
 • Słuchawki gamingowe zielone.

Oczywiście są one dostępne w znacznie szerszej palecie kolorów – np. słuchawki białe gamingowe oraz wiele innych. Co więcej, istnieje również wiele modeli, które nawiązują do ulubionych postaci z bajek lub zwierząt. Wybierając słuchawki dla dziecka, warto wiec wziąć pod uwagę to, czym pociecha się interesuje.

Słuchawki gamingowe dla dziewczyn do 200 zł

Słuchawki gamingowe cieszą się dużą popularnością również wśród dziewczynek. Wybierając takie, warto jednak sięgnąć po słuchawki gamingowe damskieNa rynku nie brak bowiem modeli, które są skierowane do dziewczynek i nastolatek, tak jak np.:

 • Słuchawki gamingowe fioletowe;
 • Słuchawki gamingowe różowe;
 • Słuchawki gamingowe białe;
 • Słuchawki gamingowe z uszami.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem – różowe to wspaniały pomysł na prezent dla dziewczynek w każdym wieku.

Słuchawki gamingowe do konsoli za 200 zł – na co zwrócić uwagę?

Powiedzieliśmy już o tym, że najlepsze słuchawki gamingowe do PC to słuchawki z wejściem USB. A jak to wygląda w przypadku innych sprzętów? Jakie słuchawki gamingowe do PS4 będą najlepsze? Czy sprawdzą się one również jako słuchawki gamingowe do Xbox? Bardzo wiele zależy bowiem od tego, z jaką konsolą ma się do czynienia. W przypadku PlayStation możliwe jest używanie jedynie modeli ze złączem USB. Wyjątek stanowią słuchawki gamingowe bezprzewodowe do PS4, które nie potrzebują kabla. Modele z kablem USB sprawdzą się również jako słuchawki gamingowe do XboxZ kolei złącza Jack 3,5 mm mogą posiadać słuchawki gamingowe do Xbox one oraz słuchawki gamingowe do Xbox one S. Na urządzeniach tych możliwe jest również korzystanie z modeli z kablem USB. 

Najczęściej zadawane pytana na temat słuchawek gamingowych do 200 zł w 2024

Ile kosztują słuchawki gamingowe?

Dobre słuchawki gamingowe można kupić za mniej niż 200 zł.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do konsoli?

To, jakiego rodzaju słuchawek użyjesz, zależy od rodzaju konsoli. Xbox oraz PS4 obsługują słuchawki z kablem USB. Z kolei Xbox one i Xbox one S są kompatybilne również ze złączami Jack 3,5 mm.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do smartfona?

Do smartfona poleca się zarówno słuchawki nauszne, które zapewnią lepszej jakości dźwięku, jak i modele douszne. Te drugie poleca się ze względu na ich niedużą wagę i rozmiary.

Wyróżnione i polecane słuchawki gamingowe do 200 zł

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: