Najlepsza szpryca do pączków – jak dobrze nadziewać pączki? 2024

Pączki z nadzieniem to pyszny smakołyk, który można jeszcze bardziej urozmaicić za pomocą szprycy. Tylka, igła, szpryca lub duże strzykawki to narzędzia, które służą do łatwego nadziewania dżemem pączków i nie tylko.

Podpowiadamy jakich narzędzi używać, aby do wnętrza wypieku dodać, nadzień, takich jak śmietana, krem, budyń lub dżem. Sprawdź nasz ranking szprycy cukierniczych, gdzie znajdziesz sprawdzone narzędzia, ułatwiające przygotowanie pysznych pączków nie tylko w tłusty czwartek.

Szpryca cukiernicza – co to jest?

Szpryca cukiernicza to niezwykle pomocne narzędzie, za jej pomocą możliwe jest nadziewanie pączków, używając takiej końcówki, która przypomina kształtem tylkę. Konkretnie, szpryce do nadziewania są narzędziami, które pomagają w umieszczaniu nadzień w środku wypieków takich jak właśnie pączek. Dzięki dużej strzykawce cukierniczej nie musisz się już martwić o używanie łyżki lub noża do wkładania nadzienia do środka pączków, co często przyczynia się do wypłynięcia nadzienia. Szpryca cukiernicza często wykorzystywana jest do pączków, ciast, babeczek i rurek z kremem. Nadziewany produkt otrzymuje wypełnienie po usmażeniu lub wypieczeniu, to może przysparzać problemów w zależności od rodzaju nadzienia.

Najlepsze szpryce do nadziewania pączków – Ranking 2024

Miejsce 1

Rękaw cukierniczy do nadziewania pączków

Rękaw cukierniczy do nadziewania pączków

Rękaw dekoracyjny GEFU DECORE to doskonałe narzędzie zarówno do delikatnego dekorowania, jak i do szybkich zadań związanych z napełnianiem, takich jak wlewanie ciasta do foremek na muffinki, dekorowanie tortów czy napełnianie pączków.

Posiada bawełniany rękaw i plastikowy adapter do małych i dużych końcówek, a także trzy końcówki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

 • Uniwersalny adapter
 • Wysokiej jakości końcówki
 • Można myć w zmywarce
 • 5-Lat gwarancji
 • Mało końcówek
 • Cena
Miejsce 2

Szpryca do ciast z końcówką do nadziewania

Szpryca do ciast z końcówką do nadziewania

Ten dekorator do ciast jest niezbędnym narzędziem do tworzenia pięknych dekoracji na ciastach i tortach, ma także końcówkę do nadziewania wypieków. Zestaw zawiera 30 końcówek: 6 do dekoracji i 24 nakładki do formowania ciast, do wnętrza mieści się 200 ml wypełniacza.

Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem przypominającym strzykawkę, co zapewnia wygodną pracę, a jej odłączana konstrukcja sprawia, że jest bardzo łatwa w czyszczeniu.

 • Wygodny kształt
 • Dobra kontrola napełnienia
 • Uniwersalne narzędzie
 • Plastikowa konstrukcja
 • Trudne mycie
 • Nie nadaje się do zmywarki
Miejsce 3

Tylka do nadziewania wypieków

Tylka do nadziewania wypieków

Tylka do nadziewania pączków to produkt idealnie nadający się do wszystkich rękawów cukierniczych, wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Produkt ten nie rdzewieje, nie odkształca się, nie wchłania zapachów i płynów.

Doskonale nadaje się do wypełniania pączków, babeczek, muffinek, bułeczek i innych wypieków dżemem, kremem, śmietaną itp.

 • Solidnie wykonana
 • Pasuje do rękawów cukierniczych
 • Można myć w zmywarce
 • Cena
 • Trzeba dokupić rękaw
 • Potrzebny wycior do czyszczenia

Czas nadziewania pączków – kiedy nadziewać pączki?

Pączki nadziewane tylką i rękawem cukierniczym
Pączki nadziewane tylką i rękawem cukierniczym

Pączki mogą być nadziewane różnymi nadzieniami, aby uczynić je jeszcze bardziej pysznymi. Niektóre z najbardziej popularnych nadzień to dżem, krem, budyń, serek śmietankowy i Nutella. Wybierając nadzienie do pączków, ważne jest, aby rozważyć teksturę i smak każdego z nich. Serek śmietankowy lub budyń są świetne kiedy pączki nam wypieką się gąbczaste w piekarniku, natomiast dżem i Nutella są idealne do twardszych, smażonych pączków. Ale w którym momencie najlepiej nadziać upieczony produkt?

Czy można nadziewać dżemem gorące pączki?

Tak, gorące pączki mogą być nadziewane dżemem, marmoladą lub powidłami, to świetny sposób, aby upewnić się, że nadzienie pozostanie wewnątrz pączka i nie wycieknie z boków lub na powierzchnię lukrowaną. Duża strzykawka pomaga szybko nadziać wiele pączków za jednym razem, dzięki czemu proces jest bardziej wydajny i przyjemny.

Czy można nadziewać śmietaną lub kremem gorące pączki?

Nadziewanie pączków kremem lub śmietaną, wymaga nieco przestudzenia samego wypieku. O ile nadziewanie marmoladą nie spowoduje wycieku, o tyle śmietana lub krem pod wpływem temperatury zaczną wypływać z wnętrza wypieku. Ciepło sprawia, że opisywane nadzienia stają się bardziej płynne a wciśnięte nadzienie do wnętrza wypływa pod naporem wewnętrznych ścian pączka.

Sposób nadziewania pączków – Cenne porady i wskazówki

Słodkie pączki z nadzieniem oraz cukrem pudrem
Słodkie pączki z nadzieniem oraz cukrem pudrem
 1. Zacznij od wyboru odpowiedniej szprycy do pracy – takiej, która pasuje do rozmiaru pączka, kształtu i rodzaju nadzienia. Pamiętaj, aby zmierzyć rozmiar pączka przed wybraniem szprycy. Przed smażeniem zobacz która igła szpryca, będzie najlepiej pasować do napełniania, Igła – szpryca przeznaczona do klasycznej wielkości pączków zwykle ma 5mm średnicy. Niskiej jakości rękawy cukiernicze wykonane z folii, potrafią pękać przy próbie wpychania gęstego nadzienia do wnętrza pączka.
 2. Upewnij się, że używasz szprycy z mocną igłą i szprycerem, gdyż są one przeznaczone do łatwego nadziewania pączków bez pękania ciasta.
 3. Stosuj umiarkowany nacisk podczas używania szprycy, aby uniknąć pęknięcia pączka i zminimalizować wyciek nadzienia.
 4. Wykorzystując tylkę połączoną z rękawem cukierniczym, warto pamiętać, że po umyciu należy tylkę wytrzeć do sucha, aby woda nie dostała się do ścian pączka.
 5. Pracuj szybko i ostrożnie, aby uzyskać najlepsze rezultaty – wypełnianie wypieku w dużej lub zbyt małej ilości nadzienia może spowodować, że pączek będzie wewnątrz suchy lub zbyt mokry.
 6. Po napełnieniu pączków, pozwól im ostygnąć przez kilka minut i ciesz się swoimi pysznymi pączkami! Warto wierzch pączka ozdobić lukrem, roztopioną czekoladą lub obtoczyć w cukrze pudrze.
 7. Na koniec, pamiętaj o czyszczeniu szprycy, po napełnieniu nadzieniem wszystkich pączków, aby zapobiec zanieczyszczeniu i zapewnić dobrą jakość nadzienia za każdym razem. Narzędzia do nadziewania zwykle wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, przez co konieczne jest ręczne mycie wodą z użyciem płynu do mycia naczyń.

Tylka do nadziewania pączków 5 mm – szpryca do nadziewania pączków

Lukrowany pączek z nadzieniem
Lukrowany pączek z nadzieniem

Tylka to narzędzie używane do nadziewania pączków różnymi pysznymi nadzieniami. Tylka jest również znana jako kolec i jest zwykle wykonana ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Przypomina kształtem połączenie małego lejka z grubą igłą, gdyż wylewka zakończona jest końcem ściętym pod katem, co ułatwia przebicie skórki pączka. Działa poprzez przepychanie nadzienia przez wylewkę do wnętrza pączka wprost z rękawa, który należy podłączyć i wypełnić nadzieniem.

Igła jest dostępna w różnych rozmiarach, w zależności od tego jaka jest średnica podstawy Twoich pączków. Szpryca z dyszą 5mm jest idealna do pączków o klasycznym rozmiarze i pozwala precyzyjnie kontrolować ilość nadzienia.

Podsumowanie

Pączki powinny wyglądać elegancko, niezależnie od wykorzystanego przepisu na przygotowanie ciasta, wypieki muszą wyglądać zachęcająco. Warto na koniec po ostygnięciu i nadzianiu przyozdobić słodkości lukrem w połączeniu ze skórką pomarańczową, cukrem pudrem lub czekoladą.

Najczęstsze pytania o nadziewanie:

Jaka szpryca do nadziewania pączków?

Do naziewania słodkości często wykorzystuje się: rękaw cukierniczy w połączeniu z tylką, szprycę zakończoną odpowiednią końcówką lub wypełnia się słodkości z wykorzystaniem łyżeczki lub noża, co jest dużo trudniejsze.

Gdzie można kupić szpryce do nadziewania pączków?

Zajrzyj do naszego rankingu przyrządów cukierniczych, są tam najlepsze narzędzia o różnych przystawkach.

Czym można nadziać pączki?

Do najbardziej popularnych wypełnień można zaliczyć: bita śmietana, czekolada, serek, krem, dżem, marmolada, powidła.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza kawa rozpuszczalna – 2024

Poranna kawa to rytuał, od którego wielu z nas zaczyna swój dzień. Dużym powodzeniem od lat cieszy się zwłaszcza mocna kawa rozpuszczalna, która stawia na...

Ranking TOP 10: Najlepsze białko – 2024

Białko białku nie jest równe, istnieje wiele odmian białkowych odżywek, jedne z nich wymagają dodatkowej suplementacji, inne służą do redukcji tkanki tłuszczowej, a zupełnie...

Ranking TOP 10: Najlepsze mleko modyfikowane dla dzieci – 2024

Nie ulega wątpliwości, że pokarm matki jest najlepszym rozwiązaniem, któremu nie dorówna żadne modyfikowane mleko, zawiera wszystkie minerały i składniki odżywcze, które są potrzebne...

Najlepsza kawa ziarnista – Ranking 2024

Kawa, chociaż stała się ogólnodostępna, nadal uchodzi za towar luksusowy, najdroższe filiżanki pobudzającego napoju, potrafią kosztować kilkaset złotych. Każdy ma inny gust co do...

Polecane wpisy: