Ranking TOP 10: Maszynka do włosów 2024

Kupując maszynkę do golenia, chcesz mieć pewność, że posiada ona funkcje, których potrzebujesz. Zależy Ci również na maszynce z bezpiecznymi ostrzami, aby zapobiec zadraśnięciom i zacięciom. Jeśli nie jesteś w stanie golić się szybko każdego dnia, możesz zdecydować się na jedną z maszynek umożliwiających golenie na sucho.

W tym artykule dowiesz się, czym są maszynki do włosów, kiedy warto zakupić takie urządzenie i czym kierować się przy zakupie pod względem technicznym, aby strzyżenie włosów stało się przyjemnością. Zanim jednak zaczniesz zapoznawać się z poniższym tekstem, który poruszy także temat, jakim jest ranking maszynek do włosów 2024 miej na uwadze, że wbrew powszechnemu przekonaniu, golenie nie jest po prostu kwestią przeciągnięcia maszynką po skórze. Musisz najpierw opanować pewne techniki i nabyć narzędzia, jeśli chcesz, aby rezultaty spełniły Twoje oczekiwania. Nie jest niczym niezwykłym, że mężczyźni spędzają dużo czasu na poszukiwaniach sposobów na uzyskanie pożądanego efektu golenia.

Maszynka do włosów – co to jest?

Są to małe, zwykle zasilane bateriami, z wbudowanym akumulatorem lub urządzenia najbardziej rozchwytywane czyli te, które mają zasilanie akumulatorowo sieciowe, zaprojektowane maszynki do skracania włosów w domowych warunkach. Dobra maszynka do włosów będzie urządzeniem wysokiej jakości, które posiada funkcje dodatkowe. Porządne profesjonalne maszynki do włosów posiadają odłączane nasadki, które pozwalają użytkownikowi golić na zero, przycinać lub kształtować włosy na różne sposoby. Te urządzenia, jakimi są maszynki do włosów i brody są bardzo powszechne. Służą przede wszystkim w celu zadbania o długość i wygląd włosów. Z reguły pozwalają przyciąć włosy na określoną długość — niektóre modele posiadają również grzebienie synchronizujące, które kontrolują ilość ścinanych włosów w danym momencie, co jest świetną funkcją zapobiegającą nadmiernemu strzyżeniu. Niektóre z maszynek strzygących nastawione są na domowy, nieprofesjonalny użytek — wtedy mogą pojawić się dodatkowe funkcje np. maszynka do włosów z funkcją cieniowania, ułatwi proces wycieniowania włosów, żeby wyglądały lepiej.

Nie bez znaczenia przy wybieraniu maszynki jest długość strzyżenia, to właśnie od długości strzyżenia zależy, jakie nasadki trzeba mieć w zestawie. Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać możliwości urządzenia, jakim jest mała maszynka do włosów, należy stosować się do kilku zasad. Dobrym sposobem na dokładne golenie jest użycie pędzla do golenia i ciepłej wody. Pędzel jest używany do przygotowania włosków do przycięcia, złuszczenia skóry i zapewnienia zarostowi ochronnej wilgoci. Gorąca woda otwiera pory, zmiękcza włoski i napina skórę, dzięki czemu łatwiej i dokładniej można wykonać strzyżenie włosów. Następnie możesz użyć bloku ałunowego lub olejku przed goleniem wraz z nawilżającym kremem, lub żelem do golenia, co spowoduje, że Twoja skóra będzie gotowa do zabiegu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nawet najlepsze maszynki do cięcia włosów wymagają odpowiedniego sposobu przygotowania skóry.

Najlepsza maszynka do włosów ranking luty 2024

 

Maszynka do strzyżenia jak działa — budowa

Elementarną kwestią oceny technicznej urządzenia jest fakt funkcjonowania tego urządzenia, czyli — maszynka do strzyżenia jak działa. Większość urządzeń składa się z dwóch głównych elementów: maszynki oraz głowicy tnącej, na którą zakłada się nasadki. Taka maszynka do włosów z nakładkami kojarzy się z urządzeniem domowego użytku, ale nic bardziej mylnego, ponieważ profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów, które znaleźć można w salonach fryzjerskich, są urządzeniami o podobnej konstrukcji.

Różnica wynika z wielkości akumulatora, jakości wykonania, sposobu używania (chodzi o to, że maszynki do włosów akumulatorowe nie powinny być używane, będąc podpiętymi do sieci — należy je naładować przed używaniem). Sprzęty fryzjerskie są przystosowane do używania ich, będąc podłączonymi do gniazdka, takie zasilanie akumulatorowo sieciowe występuje również w domowych urządzeniach. W takim przypadku nie ma znaczenia długość strzyżenia, stylizacja włosów możliwa jest aż do momentu przegrzania się silnika, lub zakończenia pracy. Profesjonalną maszynkę również trzeba czyścić aby nie doszło do przedwczesnego przegrzania, łatwe czyszczenie głowicy to podstawa niezależnie od maszynki do strzyżenia.

Maszynki do skracania włosów składają się z obracającego się ostrza o bardzo ostrych krawędziach, przymocowanego do uchwytu za pomocą uniwersalnych przegubów. Obrót ostrza powoduje liniowy ruch grzebienia. Dzięki temu urządzenie tnie je od nasady aż po sam koniec.

Podstawowa maszynka do włosów samo-ostrząca jest prostym urządzeniem i w większości modeli ostrza są ostrzone przez pocieranie o siebie. Profesjonalna maszynka, ostrza pokryte ma drobnoziarnistym materiałem ściernym, a w fazie produkcji noże ostrzone za pomocą tarczy diamentowej. Szlifowane zęby ściernicy usuwają ślady obróbki z krawędzi ostrzy. Ostrza mogą być wykonane ze stali hartowanej, stali odpuszczonej, stali nierdzewnej lub stali wysokowęglowej. Różnica pomiędzy tymi materiałami polega na tym, jak bardzo są one odporne na rdzę i korozję. Stal nierdzewna nie zawiera węgla, co czyni ją bardzo odporną na rdzewienie w zetknięciu z wodą, ale bardzo łatwo koroduje w zetknięciu z chemikaliami oraz kwasami. Ostrze maszynki do włosów należy wybierać z myślą o zastosowanym materiale.

Ważnym elementem każdej maszynki do strzyżenia jest jej akumulator. Ranking maszynek wskazał, że urządzenia pozwalające na używanie ich przez minimum 40 minut są znacznie bardziej skuteczne niż maszynki o małych akumulatorach. Jest to istotne przy urządzeniu, jakim jest bezprzewodowa męska maszynka do włosów. Mężczyźni z reguły golą zarówno zarost, jak i włosy, co sprawia, że czas używania jest dłuższy niż w przypadku, używania maszynki do włosów dla dzieci.

Maszynki do włosów do 200 zł ranking 2024

Maszynka do strzyżenia włosów – rodzaje

Sprzęty, jakimi są maszynki do strzyżenia włosów, można podzielić w zależności od sposobu zasilania, przeznaczenia, wykonania i mocy. Dlatego też ranking maszynek opiera się na różnych rodzajach tego sprzętu. Istotne jest również mnogość nasadek, które umożliwiają długości strzyżenia dopasować idealnie do potrzeb. Jak wiadomo nie sposób przyciąć całą głowę na jednym poziomie, stylizacja włosów, polega na odpowiednim stopniowaniu, zwykle boki są krótsze u mężczyzn. Im maszynka ma więcej opcji strzyżenia tym fryzura może być dokładniejsza. W niektórych modelach montowane są ostrza tytanowe, są to bardzo mocne ostrza, które w użytku domowym starczą dużo dłużej niż te wykonane ze stali szlachetnej. Długość ciecia zależy głównie od akumulatora lub możliwości pracy sieciowo-akumulatorowej, warto wybrać modele, które zapewniają długi czas pracy baterii, wówczas obcinać włosy będzie można, nie tylko na głowie ale również na brodzie za jednym razem. Ważny dla podróżników szczególnie może być także rodzaj zasilania, niektóre modele można naładować za pomocą kabla USB np. z gniazdka zapalniczki samochodowej lub powerbanka. W salonie fryzjerskim najczęściej stosowane są zaokrąglone nasadki, zapewniające komfort kiedy tnie się włosy, można również do domu wybrać model, który zapewni maksymalną precyzję.

Sposób zasilania

Maszynki do włosów akumulatorowe opierają swoje działanie na wbudowanym akumulatorze — nie jest potrzebny podpięty kabel do zapewnienia poprawnego działania. W ich przypadku warto zwrócić uwagę na czas pracy urządzenia. Sieciowa maszynka do włosów działa będąc podpięta do sieci, to znaczy, że jej praca jest zależna od kabla (czyli maszynka do włosów na kabel). Na to rozwiązanie decydują się salony fryzjerskie, którym zależy na stabilności działania urządzeń. Kolejna, dobra maszynka do skracania włosów to taka, która łączy ze sobą te dwa rozwiązania — to znaczy, że maszynka elektryczna do włosów działa zarówno na kablu, jak i z wykorzystaniem akumulatora.

Przeznaczenie maszynek strzygących

Użytkownikami maszynek mogą być osoby, które chcą wykorzystać to urządzenie w domowym zaciszu. Są także przedsiębiorcy, którzy używają ich na co dzień w salonach fryzjerskich — zależy im na topowym sprzęcie zajmującym główne miejsca w rankingu maszynek.

Cicha maszynka do strzyżenia w domu sprawdzi się do realizowania podstawowych cięć, natomiast cicha maszynka do strzyżenia dzieci pozwoli na bezpieczne zadbanie o fryzurę dziecka bez wzbudzania w nim strachu z powodu głośnej pracy urządzenia. W salonach sprawdzi się zdecydowanie bardziej funkcjonalny sprzęt -profesjonalna Maszynka do golenia i strzyżenia.

Wykonanie maszynek do włosów

Na wysoką jakość maszynek wpływa sposób ich wykonania. Nie będzie niczym odkrywczym stwierdzenie, że droższy, lepiej wykonany sprzęt zasłużył na wyższe miejsce w rankingu maszynek do strzyżenia. Bardzo ważne jest, żeby ostrze maszynki było wysokiej jakości — stal nierdzewna lub węglowa. Maszynka do ścinania włosów wykonana ze stali lub aluminium cechować się będzie większą wytrzymałością niż tania maszynka do strzyżenia włosów w domu, która może być stworzona z plastiku.

Moc maszynek do strzyżenia

Mocna maszynka do cięcia włosów pozwoli na dokładne strzyżenie w krótszym czasie niż niewielka, kompaktowa maszynka o domowym zastosowaniu. Jeśli włosy są gęste i długie to słaba maszynka, może sobie nie poradzić, pozostawiając bardzo źle wyglądające włosy. Ranking maszynek uwzględnił test maszynki do strzyżenia o małej jak i dużej mocy.

Profesjonalne maszynki do włosów – jak odróżnić?

Niezależnie od tego, czy jesteś fryzjerem, czy wizażystą, narzędzia, których używasz, mają kluczowe znaczenie dla Twojej wydajności. Tak jak sportowiec musi mieć odpowiedni sprzęt do uprawiania swojej dyscypliny, tak Ty musisz mieć pewność, że posiadasz odpowiednie produkty, aby prawidłowo wykonywać swoją pracę. Jest to szczególnie ważne w przypadku fryzjera. Narzędzia profesjonalne, fryzjerskie maszynki do włosów wykonane ze stali, będą miały wiele elementów, jakimi są nasadki do maszynki do włosów, które można dostosować do rodzaju włosów. Maszynka do włosów na zero to raczej urządzenie, które kojarzy się z bardzo podstawowym cięciem — na zero. Rzeczywistość jednak jest taka, że maszynki fryzjerskie, domowe, lub takie niskiej jakości będzie odróżniać ogromna różnica. Maszynka do włosów z odkurzaczem to urządzenie z dodatkową funkcją, która będzie cechować urządzenia z wyższej półki. To samo dotyczy sprzętu, jakim jest maszynka do strzyżenia z pojemnikiem na włosy.

Maszynki do włosów do 100 zł ranking 2024

Czym wyróżnia się maszynka do włosów i brody?

Urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu są bardzo chętnie używane przez konsumentów, maszynka do włosów i brody to w rzeczywistości połączenie narzędzi, z których każde jest przeznaczone do innego celu. Główka maszynki posiada wymienne nasadki i składa się z dwóch części, które można wymieniać. Jedna część służy do skracania włosów, a druga do golenia zarostu. Oprócz główki rączka maszynki do włosów i brody posiada długą końcówkę, w której znajduje się wymienne ostrze do przycinania włosów. Taka maszynka do strzyżenia zarostu będzie miała dodatkową funkcję trymera. Nawiązując ponownie do elementu, jakim jest ranking maszynek warto mieć na uwadze, że urządzenia, które skupiają się na wielu zadaniach są droższe, ale lepiej wykonane.

Warto zauważyć, że nie wszystkie maszynki do strzyżenia nadają się do typowego golenia włosów, gdyż skracają włos pozostawiając milimetrowy zarost. Ostrza maszynek nie przylegają przy goleniu bezpośrednio do skóry, jak w przypadku klasycznej maszynki lub brzytwy. Profesjonalne maszynki fryzjerskie używane do skracania zarostu opierają swoją budowę o tzw. folie, za którymi kryją się noże, grubość foli ma wpływ bezpośrednio na to, ile pozostanie długości włosa po goleniu.


Jak łatwo zauważyć urządzenia używane w profesjonalnych salonach fryzjerskich podobnie jak trymery do strzyżenia brody różnią się od siebie chociażby mocą. Dokładne strzyżenie wymaga stałej siły cięcia, w przeciwnym wypadku można mieć wrażenie, że maszynka nie nadąża i wyrywa część włosów, zamiast skracać. Maszynki fryzjerskie mają z reguły lepszej jakości silniki zapewniającą płynną pracę, to też wiąże się z wyższą ceną. Codzienna stylizacja włosów i praca urządzenia przez cały dzień kilka razy w miesiącu wymaga zupełnie innych rozwiązań niż w przypadku urządzenia do strzyżenia brody w domu.

Maszynka do włosów i brody ranking 2024

Najlepsza maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów

Przy dbaniu o włosy samodzielnie, wybór należy dopasować do rodzaju włosów, ponieważ najlepsza maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów powinna zostać wybrana świadomie. To znaczy, że rodzaj ostrza i materiał, z jakiego jest wykonana maszynka będą miały oparcie w rzeczywistości. Zdecydowanie sprawdzi się maszynka do włosów na baterie, ponieważ będzie mobilna i lekka. Ranking maszynek ułatwi wybór — warto jednak pamiętać o podstawach omówionych w tym poradniku. Maszynka do wycinania wzorków na włosach może być bardzo trudna do użytku samodzielnego, ponieważ jej używanie wymaga bardzo dobrego panowania nad urządzeniem.

Ważnym aspektem w pielęgnacji zarostu jest również dbanie o kondycję i higienę urządzenia, możliwość mycia maszynki do strzyżenia pod bieżącą wodą, pozwala na higieniczne i szybkie wyczyszczenie ostrzy i zakamarków ze ściętych włosów. Funkcje dodatkowe, takie jak zdejmowane ostrza, ułatwiają dostęp do usuwania włosów, przy mechanizmie napędowym. Czysta i zakonserwowana maszynka przekłada się na płynne strzyżenie, a w przypadku użytku domowego warto konserwować noże, aby zapewnić sobie komfort przy kolejnych zabiegach. Kupując maszynki wykonane ze stali nierdzewnej, gdzie ostrza maszynki są samo-ostrzące, zapewniamy sobie oszczędność i wygodę użytkowania przez wiele lat.

Maszynka do strzyżenia dzieci

Najbezpieczniejsza maszynka do strzyżenia dzieci należy do grupy urządzeń, które zostały zaprojektowane z myślą przede wszystkim o bezpieczeństwie. Ich ostrza poruszają się z ograniczoną prędkością i są odpowiednio zabudowane. Oznacza to, że w rzadkich przypadkach, gdy włoski zaplączą się w ostrza, po prostu przestają się one poruszać i nie powodują żadnych uszkodzeń skóry dziecka. Są one również produkowane z bezpiecznych materiałów. Czasami do produkcji uchwytów używa się tworzyw sztucznych wolnych od BPA, aby mieć pewność, że nie zachodzi reakcja z chemikaliami i nie ma ryzyka przedostania się ich do produktów spożywczych. Ranking maszynek z reguły skupiał się na urządzeniach dla dorosłych. Dla dzieci jednak warto zdecydować się na sprzęt równie wysokiej klasy.

Maszynka do włosów dla fryzjerów – profesionalna ranking 2024

Mocne maszynki do strzyżenia włosów — jaki producent?

Maszynka do włosów Philips

Urządzenia tej marki są bardzo często polecane dla osób początkujących, którym zależy na sprzęcie łatwym w obsłudze. Maszynka do strzyżenia Philips bez wątpienia sprawdzi się zarówno do strzyżenia krótszych jak i dłuższych włosów.

Maszynki do włosów Remington

Remington to firma, która dostarcza maszynki wysokiej jakości w przystępnych cenach. Dzięki lekkiej konstrukcji i niewielkim rozmiarom są łatwe i wygodne w użyciu. Ich moc, trwałość i przystępna cena sprawiają, że są one wybierane przez profesjonalistów na całym świecie. W rzeczywistości nie tylko są one używane przez salony i stylistów fryzur, ale można je również znaleźć w coraz większej liczbie domów.

Maszynka do włosów Wahl

Bardzo popularny producent, który produkuje sprzęt wysokiej jakości. Powszechny wśród osób chcących wyglądać elegancko. Firma oferuje maszynki do strzyżenia, do użytku osobistego oraz serię dla salonów fryzjerskich. Oferuje również trymery, golarki i akcesoria.

Maszynki do włosów Babyliss

Babyliss to renomowana marka, która oferuje doskonałe maszynki. Są one dostępne w stosunkowo przystępnych cenach, a ich wydajność i dokładność sprawiają, że są idealne do włosów jak i zarostu.

Maszynka do strzyżenia Moser

Firma Moser produkuje i sprzedaje wysokiej jakości maszynki do strzyżenia włosów od dziesiątek lat. Firma znana jest szczególnie na niemieckim rynku. Charakteryzuje ich wysoka jakość. Warto wspomnieć, że ranking maszynek również wziął uwzględnia tą markę.

Maszynka do strzyżenia Braun

Braun to firma z Niemiec, która sprzedaje między innymi męskie i damskie elektryczne maszynki do golenia, depilatory i maszynki do strzyżenia włosów. Jest jedną z najbardziej prestiżowych marek w branży, co udowodnił ranking maszynek.

Podsumowanie

Podobnie jak profesjonalne maszynki fryzjerskie, domowa super maszynka, powinna spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania swoich użytkowników. Najlepsze maszynki do strzyżenia włosów cechują:

 • Długość strzyżenia – jakość i pojemność akumulatora;
 • Możliwość mycia maszynki bieżącą wodą;
 • Długość strzyżenia – ilość nasadek w zestawie lub możliwość ustawień długości;
 • Zasilanie akumulatorowo sieciowe na wypadek rozładowania;
 • Stała siła cięcia – wydajny silnik;
 • Zdejmowane ostrza – umożliwiają dokładne czyszczenie;
 • Ostrza wykonane ze stali szlachetnej lub tytanu;
 • Rodzaj zasilania – aby wszędzie można było naładować maszynkę;
 • Jednostronne ostrza pokryte odpowiednią powłoką zapewniają samo-oszczenie;
 • Ergonomiczny uchwyt – dobre maszynki mają antypoślizgowy uchwyt.
 • Wskaźnik naładowania – maszynki akumulatorowo sieciowe;
 • Lekka konstrukcja – doskonała do zabrania w podróż;
 • Pojemny akumulator – godzina ładowania powinna naładować baterię minimum do 80%

Stylizacja włosów to odpowiedzialna praca nad własnym lub cudzym wyglądem. Nawet najlepsze zasilanie akumulatorowe może nie wystarczyć, jeżeli ktoś nie ma jeszcze wprawy, co wymaga czasu. Przy wyborze maszynki, warto kierować się wcześniej wymienionymi wartościami, maszynka głównie tnie włosy, ale sposób jaki to wykonuje jest rożny w zależności od rodzaju ostrzy i typu zarostu, urządzenia podręczne tną włosy, od kilkudziesięciu milimetrów do prawie zera. Produkty dostępne w rankingu to przemyślane i sprawdzone rozwiązania, nadające się nawet na idealny prezent dla niego. Aby obciąć siebie maszynką, trzeba dysponować odpowiedniej długości nakładkami, czasami w maszynce znajduje się opcja turbo, która zapewnia szybsze rezultaty, w tym samym czasie. Dobry sprzęt będzie pracować przez długi czas, a stan baterii przy odpowiedniej konserwacji urządzenia nie będzie ulegać zmianie. Stwórz w swoim domu salon fryzjerski i stań się własnym klientem, dzięki czemu nie będziesz musiał stać w kolejkach i sporo z czasem zaoszczędzisz.

Wyróżnione przez redakcje i polecane maszynki do włosów 2024

Najczęściej zadawane pytania na temat maszynek do włosów:

Jaka maszynka do włosów?

Na podstawie powyższego tekstu śmiało można stwierdzić, że najlepiej sprawdzi się fryzjerska maszynka do włosów. Spowodowane jest to wysoką jakością produkcji oraz dużą mocą tych urządzeń.

Czy konieczne jest ostrzenie maszynek do strzyżenia?

Co do zasady proces, jakim jest ostrzenie maszynki do włosów nie jest wymagany — szczególnie wśród sprzętów wysokiej klasy, które są samo ostrzące. O każde urządzenie trzeba jednak dbać.

Jaka maszynka do zarostu?

Do zadbania o męski zarost najlepiej sprawdzi się maszynka do włosów z trymerem. Jest to urządzenie, które łączy w sobie dwie przydatne funkcje: golenia i strzyżenia. Przy wyborze warto powrócić do wymienionych topowych pozycji z rankingu maszynek do włosów.

Jaka maszynka dla dzieci?

Na rynku dostępne są urządzenia przystosowane dla najmłodszych, taka maszynka do przycinania włosów dla dzieci i niemowląt jest bezpieczna w stosowaniu.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: