Ranking TOP 10: Elektryczna suszarka na pranie – 2024

Jeszcze kilka lat temu nikt nie zastanawiał się nad tym, jak mini suszarka elektryczna na pranie przydaje się w domu. Pranie suszono głównie na suszarkach rozkładanych lub na balkonach. Obecnie jednak coraz większą popularność zdobywa elektryczna suszarka na pranie, która wręcz wyręcza nas w domowych obowiązkach. Suchych ubrań nie trzeba rozwieszać, a niekiedy nawet i prasować. Planujesz zakup takiego urządzenia, ale zastanawiasz się nad tym, jaka suszarka na pranie sprosta Twoi oczekiwaniom? Podpowiadamy, czym jest suszarka na pranie, jaką wybrać oraz prezentujemy ranking najlepszych elektrycznych suszarek na pranie. Ponadto zdradzamy również, gdzie kupić suszarkę na pranie i ile ona kosztuje!

Elektryczna suszarka do ubrań – dlaczego warto?

Mała suszarka na pranie elektryczna to wybawienie dla każdego, kto nie znosi rozwieszania wypranych ubrań. Dzięki niej nie tylko zaoszczędzisz sobie wysiłku, ale i czasu – nawet podwójnie! Niektóre suszarki na pranie elektryczne wyręczą Cię bowiem nawet i w prasowaniu! Taka nowoczesna suszarka bębnowa na pranie sprawia, że po wypraniu ubrania stają się niezwykle miękkie oraz pozbawione zagnieceń. Jeżeli nie przeładujesz bębna urządzenia, możesz zatem odpuścić prasowanie – po wysuszeniu ubrania pozostaną przyjemnie gładkie. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Po wysuszeniu ubrania zachowają swoją świeżość przez więcej czasu. Suszarka automatyczna na prąd pomoże Ci więc zaoszczędzić nawet do kilku godzin w ciągu tygodnia. Wbrew pozorom nie zajmuje ona również tak dużo miejsca, jak się może wydawać – na pewno potrzebuje go mniej, niż rozłożony stojak zwykłej suszarki. Na rynku dostępne są również produkty przeznaczone do małych łazienek, np. suszarka elektryczna do prania slim.

Elektryczna suszarka na pranie ranking kwiecień 2024

Suszarka na pranie elektryczna, stojąca rozkładana, czy może podgrzewana?

Elektryczna suszarka do ubrań bez prasowania

Nie da się ukryć, że zwykła suszarka do bielizny powoli staje się już przeżytkiem. Dowodem na to jest, chociażby ten ranking najlepszych suszarek elektrycznych na pranie, który powstał z potrzeby wyłonienia najlepszych urządzeń spośród setek innych. Jest tak, ponieważ suszarki do prania stojące wymagają bowiem dużej przestrzeni do rozłożenia konstrukcji. To jednak jeszcze nie wszystko. Dużym minusem jest również energia, którą trzeba włożyć w rozwieszenie mokrych ubrań oraz czas, jaki potrzebny jest do ich wyschnięcia. Wyjątek stanowi jedynie podgrzewana suszarka do prania (określana również jako suszarka do ubrań na prąd), która dzięki funkcji podgrzewania, skraca czas suszenia ubrań. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, by zaoszczędzić również i na wysiłku wsadzonym w rozwieszanie prania – elektryczna suszarka na pranie jest produktem przeznaczonym dla Ciebie.

Suszarki z pompą ciepła – jak działa?

Elektryczna suszarka na pranie może działać na kilka sposobów. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w pompy ciepła, które suszą ubrania poprzez przeniesienie ciepła z miejsca o niskiej temperaturze do miejsca, w którym jest ona wyższa. Pompa powoduje powstanie zamkniętego obieg powietrza, co wpływa na bardziej ekonomiczną pracę urządzenia. Sprawia ona bowiem, że temperatura suszenia się obniża, przez co w rezultacie urządzenie pobiera mniej energii elektrycznej. W dodatku sprawia również, że możliwe staje się w jej wnętrzu suszenie delikatnych tkanin, np. jedwabiu czy kaszmiru, czego niestety nie zawsze można robić we wszystkich elektrycznych suszarkach kondensacyjnych.

Suszarka do prania kondensacyjna – co to znaczy?

Ze względu na popularność, każdy ranking suszarek elektrycznych do prania poza urządzeniami z pompą ciepła zawiera w swoim zestawieniu również suszarki kondensacyjne, które zdecydowanie należą do tych najczęściej wybieranych. Tego typu suszarki nie wymagają podłączenia do przewodu wentylacyjnego. Wszystko za sprawą mechanizmu ich działania. Tego typu elektryczna suszarka na pranie odsysa bowiem parę wodną, która powstaje podczas pracy urządzenia, a następnie odprowadza ją do specjalnego zbiornika.

Skonstruowana w ten sposób maszyna staje się również bardzo mobilna. Nie potrzebuje ona bowiem stałego połączenia z kanałem wentylacyjnym lub kanalizacyjnym. Jedyne, o czym należy pamiętać, to opróżnianie pojemnika, w którym gromadzi się woda. W dodatku może być ona wyposażona również w pompę ciepła.

Suszarki łazienkowe 

Niejeden ranking suszarek elektrycznych wspomina o tym, że wyróżnia się kilka typów tego urządzenia. Można wyróżnić 4 rodzaje suszarek elektrycznych do ubrań. Należą do nich:

  • Suszarka na pranie wywiewowa,
  • Suszarka na pranie kondensacyjna,
  • Suszarka na pranie z pompą ciepła,
  • Urządzenia typu pralko–suszarki.

Pierwszą z nich charakteryzuje konieczność podłączenia na stałe do przewodu wentylacyjnego. Dwie kolejne zostały już opisane poniżej, w związku z czym poniżej opowiemy o pralko–suszarkach.

Pralko suszarka

Pralko–suszarka to niezwykle kompaktowe urządzenie, które łączy w sobie cechy produktów takich jak elektryczna suszarka na pranie i pralka. Stanowi ono bowiem hybrydę tych 2 dwóch urządzeń. Dodatkowo idealnie pasuje do mieszkań o niedużym metrażu.

Pralko suszarka do ubrań bez zagnieceń i prasowania

Taka mała suszarka do prania elektryczna wbrew pozorom nie zużywa również dużo prądu. Do poboru wody niezbędnej do schładzania pary wodnej zużywa zimną wodę z sieci wodociągowej. Do jej największych zalet zalicza się także łatwą obsługę oraz wiele ułatwień, które sprawiają, że urządzenie te nie ma sobie równych. Potwierdza to zresztą prawie każdy ranking suszarek do prania. Dzięki opcjom takim jak automatyka wagowa (a dokładniej „fuzzy logic”), urządzenie samodzielnie dopasowuje parametry prania oraz suszenia. Najlepsze modele pralko–suszarek mogą być nawet sterowane za pomocą aplikacji pobranej na smartfona.

Najlepsza suszarka na pranie elektryczna

Ranking elektrycznych suszarek na pranie dowodzi, że dobra suszarka na pranie to taka, która jest dopasowana do potrzeb swoich użytkowników. Na co więc powinno się zwracać uwagę przy jej zakupie? Przede wszystkim na jej specyfikację techniczną. Należy dokładnie sprawdzić, ile programów suszenia posiada urządzenie oraz jej pojemność.

Małe suszarki są produkowane standardowo w rozmiarach od 55 do 60 cm. Oczywiście są również większe modele – te polecamy zwłaszcza rodzinom z dziećmi. Z reguły zaleca się zakup suszarek o pojemności o 2 kg większej niż posiadana pralka. Pozwoli to na suszenie ubrań w taki sposób, by te nie wymagały prasowania. Warto również zwracać uwagę na to, czy suszarka na pranie posiada małe zużycie prądu. Mocna suszarka na pranieo niskiej klasie energetycznej, będzie bowiem generować większe opłaty niż urządzenie wysokiej klasy oraz o dużej mocy.

Suszarka do prania +++

Przed zakupem elektrycznej suszarki na pranie warto również sprawdzić, jaką urządzenie posiada klasę energetyczną. Każdy ranking suszarek do prania potwierdzi, że najbardziej energooszczędne to te, które zostały wyposażone w pompę ciepła. Z tego też powodu znalazły się one pośród produktów z najwyższej półki. Mowa bowiem o produktach klasy energetycznej A++ i A+++. Potwierdzają to także opinie użytkowników.

Suszarka do prania – opinie

Ciężko w Internecie doszukać się negatywnych opinii, użytkowników suszarki do prania o klasie energetycznej A+++. Wielu z użytkowników zachwala posiadany sprzęt oraz energooszczędność.

Modele z tej grupy potrzebują bowiem trzykrotnie mniej energii niż zwykłe suszarki wcześniejszej generacji. Dominujące pozycje w TOP 10 suszarek elektrycznych z pompą ciepła, potwierdza, że różnica w cenie tych obu urządzeń bardzo szybko się zwróci – w postaci niższych rachunków za prąd. 

Wyróżnione przez redakcję elektryczne suszarki do prania 2024

Najczęściej zadawane pytania o elektryczne suszarki do prania:

Ile prądu zużywa suszarka do prania?

Zwykle urządzenie pobiera ok. 1,6 kWh prądu, a w najgorszym przypadku ok. 2 kWh. Rankingi najlepszych urządzeń potwierdzają, że może ono jednak spaść poniżej 1,3 kWh.

Ile kosztuje elektryczna suszarka do bielizny?

Ile kosztuje elektryczna suszarka do bielizny?

Czy suszarka do prania potrzebuje odpływu?

Odpływ w suszarce nie zawsze jest warunkiem koniecznym do zainstalowania urządzenia. Jest tak m.in. w suszarkach elektrycznych, w których nadmiar wody zbiera się w pojemniku.

Ile waży suszarka do prania?

Suszarka do prania waży zwykle od 48 do 50 kg. Są oczywiście pewne wyjątki – najlżejszy model waży obecnie 37 kg, podczas gdy waga tego najcięższego to aż 60 kg.

Ile wat ma suszarka do prania?

Nasz ranking potwierdza, że najbardziej energooszczędne maszyny potrafią zużywać nawet poniżej 1,3 kWh na 1 cykl suszenia. Najbardziej prądożerne suszarki mogą natomiast potrzebować na to nawet powyżej 2 kWh.

Suszarka do prania czy trzeba prasować?

Wyjętego z suszarki prania nie trzeba prasować. Oczywiście pod warunkiem, że urządzenie te nie zostanie przeładowane.

Ile czasu suszy pranie suszarka elektryczna?

Czas suszenia prania w suszarce zależy od wybranego programu. Zwykle jest to od ok. 160 do 190 minut. Nieliczne urządzenia pozwalają na wysuszenie prania w mniej niż 160 minut.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2024

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: