Ranking TOP 10: Najlepsza lokówka do włosów

Dobra lokówka do stylizowania włosów

Stylizację fryzury można zostawić fryzjerowi, szczególnie jeżeli chodzi o wyjątkowe i bardzo skomplikowane fryzury, które wymagają doświadczenia fryzury. Do ułożenia włosów, zwiększenia ich objętości, zakręcenia pięknych loków na co dzień nie trzeba codziennie rano odwiedzać salonu fryzjerskiego. Do stylizacji potrzebna jest dobra lokówka i nieco wprawy, która z czasem pozwala na formowanie włosów w coraz to bardziej oszałamiające stylizacje. Zacząć można od lokówek spiralnych, uniwersalnych z wieloma końcówkami lub wybrać modele profesjonalne. Dobrej klasy lokówka może, ale nie musi kosztować dużo pieniędzy, jak więc dopasować do potrzeb odpowiedni typ lokówki? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model z naszego rankingu topowych modeli lokówek.

Najlepsza lokówka stożkowa

Stożkowa lokówka umożliwia nadanie fryzurze naturalnie wyglądających loków. Włosy modelowane stożkową szczotką mają grubsze loki u nasady i zwężają się przy końcówkach. Fryzura wykonana stożkową lokówką z jonizacją przyciąga wzrok, nadając włosom piękne naturalnie faliste kształty. Lokówkę stożkową można łatwo rozpoznać, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnej lokówki, średnica wałka zmniejsza się bliżej końcowej części szczotki.

Najlepsza lokówka do włosów ranking 2021

Sprawdź również ranking farb do siwych włosów

Cienka lokówka stożkowa

Cienka lokówka stożkowa pozwala modelować gęściejsze loki o naturalnej strukturze. Cienka lokówka stożkowa także formuje u nasady i na końcówkach inny skręt loków, z tą różnicą, że od początku loki są mniejsze i zmniejszą się bliżej końcówek, nadając włosom dodatkowej gęstości i objętości. Cienką stożkową lokówką można nazwać szczotki o wymiarach poniżej 15 mm.

Lokówka z wymiennymi końcówkami

Lokówki stożkowe nie mają w odróżnieniu od tradycyjnych klipsa przytrzymującego, mają za to wymienne końcówki, umożliwiające dostosowanie zagęszczenia fal. Wybierając lokówkę, warto sprawdzić, czy końcówki pokryte są powłokom, która nie pozwala ześlizgiwać się włosom z wałka. Znacznie usprawnia to kręcenie włosów, a przede wszystkim, wpływa na wygodę korzystania z lokówki. Jeżeli masz wątpliwości, którą lokówkę uniwersalną wybrać, skorzystaj z naszego rankingu topowych modeli w rozsądnych cenach.

Najlepsza lokówka z jonizacją

Jonizacja jest bardzo przydatną funkcją w suszarkach, jak i lokówkach. Włosy w kontakcie z ciepłą wodą, ciepłym powietrzem lub gorącą lokówką, otwierają łuski. Bez jonizacji po stylizacji ciepłem włosy są napuszone, przesuszone, mają skłonności do rozdwajania i wyglądają na bardziej zniszczone. Otwarte łuski narażają włosy na osłabienie, a w końcu na wypadanie. Dlatego tak ważne jest używanie zimnego nawiewu z jonizacją, aby pozostawić strukturę włosa w nienaruszonym stanie nawet po suszeniu i stylizacji lokówką. Włosy poddane jonizacji nabierają zdrowego wyglądu i blasku, są gładkie w dotyku oraz wyglądają bardzo zdrowo.

Ceramiczna powłoka w lokówce

Używając lokówki ceramicznej bez nawiewu powietrza, należy pamiętać, że modelowanie zaczynamy od dokładnego osuszenia włosów. Stylizowanie fryzury zaczyna się od nagrzania lokówki, jak wiadomo przy wysokiej temperaturze niewiele potrzeba do spalenia włosów. Dobrej jakości lokówka powinna temu zapobiec. Przede wszystkim powłoka ceramiczna rozgrzewa równomiernie, dzięki czemu słabe i cienkie włosy nie są narażone na przegrzanie lub spalenie. Równomierne nagrzewanie się wałka wpływa także na kształt i jednolitość loków. Gładka powierzchnia lokówek ceramicznych zapobiega efektowi przesuszania, wszystko za sprawą turmalinu, który jonizuje powierzchnie włosa, zamykając łuski. Z czasem powłoka ceramiczna może tracić swoje właściwości, dlatego im grubsza tym lokówka jest trwalsza i skuteczniejsza dłużej. Pomimo dobrej powłoki i przy bezpiecznych lokówkach nie zaleca się stosowania najwyższej temperatury. Większość modeli z rankingu ma głowice pokryte ceramiczną powłoką, co wydłuża ich trwałość i równomierność nagrzewania pasm włosów.

Najlepsza lokówka do krótkich włosów

Większość modeli ma regulację temperatury, nieco droższe lokówki automatycznie dostosowują moc urządzenia. Regulator pozwala optymalnie dostosować temperaturę do różnego rodzaju włosów, nawet do krótkich włosów, ponieważ w większości lokówek zakres temperatury możliwy jest od 70 do nawet 220 stopni Celsjusza. Do krótkich włosów można wykorzystać tzw. szczypce, które wymodelują fryzurę w piękne fale, są też łatwiejsze w obsłudze, ale wymagają wymiany większej ilości elementów przy zużyciu.

Tania i dobra lokówka

Dobra lokówka powinna być przede wszystkim bezpieczna i skuteczna, co oznacza, że wykonanie loków powinno być trwałe, a przy tym zdrowe dla włosów. Po wykonaniu zabiegu włosy powinny być lśniące i gładkie. Jak osiągnąć to wszystko? Na bezpieczeństwo ma wpływ temperatura, na jaką wystawione są włosy, zbyt niska wymaga długiego formowania, a zbyt wysoka naraża włosy, z tego względu lokówka automatyczna będzie najkorzystniejszym wyborem, szczególnie dla początkujących stylistek. Jeżeli mowa o gładkich i lśniących włosach to dobra lokówka z rankingu będzie mieć jonizację domykającą łuski włosa, co zawsze zapewni niezwykłą fryzurę, przyciągającą spojrzenie.

Wygładzone włosy dzięki jonizacji pozwalają w łatwiejszy sposób czesać włosy, stąd może się to przydać, kiedy na ułożenie fryzury brakuje już czasu.

Najlepsza lokówka z klipsem

Lokówki stożkowe rzadko występują z klipsami, modele te dostępne są głównie z rękawicą, ponieważ przy stożkowej konstrukcji klips mógłby, zamiast trzymać, to zsuwać włosy z lokówki. Ponadto uwolnienie włosów z racji nierównomiernego nawinięcia byłby niemożliwe. Klasyczne lokówki z klipsem mają równy wałek na całej długości, przytrzymanie pasma klipsem jest wygodne i zapewnia równomierne loki na całej długości fryzury.

Lokówka 32 mm – sposób na trwałe loki

Kręcenie grubych loków to nie lada wyzwanie, potrzeba jest odrobina wprawy i dobry sprzęt. Warto zacząć od lokówki z wałkiem o 32 milimetrowej średnicy, dzięki czemu pasma są odpowiednio zakręcone. Dla uzyskania najtrwalszego efektu, po około 15 sekundach na lokówce, warto spiąć zakręcone pasma klipsem i pozostawić do wystygnięcia. Jeżeli fale mają być tylko na końcach, to zostawiamy je luźno, nie spinając ich klipsami u nasady. Po około 10/15 minutach można zdjąć klipsy i cieszyć się trwałymi lokami.

Najlepsza gruba lokówka

Grubsza średnica wałka w lokówce to także grubsze loki, dzięki grubej głowicy grzewczej można uformować nie tylko loki, ale także fale. Gruba stożkowa szczotka w lokówce, to średnica w zakresie 32 – 38 mm. Duża stożkowa szczotka pozwala na formowanie miękkich i grubych fal o zagęszczających się lokach bliżej końca. Gruba rankingowa lokówka stożkowa charakteryzuje się brakiem klipsa trzymającego, należy zatem pamiętać, że do przytrzymania pasma włosów potrzebna jest termoizolująca rękawica.

Najlepsza prostownico lokówka

Do głównych zalet prostownico lokówki można zaliczyć wielozadaniowość, nadaje się zarówno do prostowania, jak i kręcenia włosów. Lokówka 2w1 to także oszczędność miejsca w szafce lub garderobie, a co się z tym wiąże łatwiej zadbać o porządek. Prostownico, lokówka jako jedno z nielicznych urządzeń pozwala uzyskać efekt hollywoodzkich fal, podkreślając kobiecość i elegancję.

Prostownico lokówka z jonizacją i keratyną

Jonizacja w każdym urządzeniu, które naraża włosy na podwyższaną temperaturę, potrafi zapobiec zniszczeniu włosów. Prostownico lokówka z jonizacją może pomóc także w odbudowie zniszczonych włosów oraz zatrzymać postępujące uszkodzenia. Zamkniecie łusek włosa, jest w procesie regeneracji niezwykle ważne. Na rynku można również spotkać prostownico lokówki z jonizacją i keratyną, przy podgrzaniu włosów, uwalniana jest keratyna, która ma działanie regenerujące, przy schładzaniu uwalniane są jony, które domykają łuski włosa. Keratyna i jonizacja w jednym to niezwykłe połączenie dla bardzo słabych włosów oraz tych, które wymagają codziennej pielęgnacji i stylizacji.

Prostownica i lokówka w jednym – lokówka 2w1

Prostownica z lokówką musi mieć odpowiednią moc i odporność płytek na uszkodzenia, przegrzanie. Warto wybierając model na lata, kierować się również dodatkowymi funkcjami, które dostępne są w wielozadaniowych lokówkach. Funkcjonalność wielozadaniowej lokówko prostownicy umożliwia w niektórych modelach lokówek dodanie specjalnych kosmetyków zabezpieczających włosy przed przegrzaniem, to opcja szczególnie pożądana przez osoby o osłabionych pasmach lub zniszczonej strukturze włosów. W naszym rankingu z pewnością znajdziesz opisywany model lokówki.

Prostownica lokówka 2w1 – pożądane funkcje

Wśród przydatnych funkcji można znaleźć takie opcje jak:

  • Jonizacja – wygładza strukturę włosa, odżywia i chroni przed utratą zdrowej kondycji.
  • Para – wytwarzanie pary w prostownico-lokówce to funkcja, która pomaga chronić włosy przed zniszczeniem, para ma dla włosów działanie łagodzące, rozluźnia włókna i je odbudowuje.
  • Możliwość prostowania na mokro – dzięki tej funkcji w lokówko-prostownicach nie trzeba przed stylizowaniem fryzury suszyć włosów.
  • Ultradźwięki – w prostownico-lokówce ułatwia wyprostowanie włosów.
  • Automatyczny wyłącznik – opcja dla tych, co żyją w pośpiechu, wyłącza automatycznie urządzenie, kiedy to pozostaje w bezczynności przez kilka minut, dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i poczucie komfortu, nawet gdy jesteśmy zapominalscy.
  • Obrotowy kabel – przy manualnych lokówkach trzeba ręcznie radzić sobie o nawijaniem włosów na wałek, dlatego bardzo przydatny jest obrotowy kabel, dzięki czemu nie skręca się on i nie pozbawia nas zakresu ruchów.

Najlepsza lokówka do afro – sposób na cienkie i rzadkie włosy

Poprawnie skręcone włosy, przypominające fryzurę afro, powinny wytrzymać przynajmniej 5 dni. Tak stylizowane włosy mają mniejsze skłonności do przetłuszczania się. Afro lokom nie oprą się nawet najtrudniejsze w stylizowaniu włosy: długie, ciężkie i trudno formujące się, pozwalają cieszyć się fryzura przez przynajmniej 3 dni i nie obciążają włosów. Afro stylizację docenią szczególnie osoby z cienkimi i rzadkimi włosami, gdzie trudno o odpowiednie zagęszczenie. To także sposób na szybkie wyszykowanie do pracy lub na uczelnię, praktyczne rozwiązanie dla każdego rodzaju włosów. Jak rozpoznać lokówkę do stylizowania afro? Lokówka do afro loków ma cienki wałek, który umożliwia nawijanie drobnych pasm włosów. Wymaga to nieco wprawy i cierpliwości, ale efekt przerasta wszelkie oczekiwania. Odpowiednia lokówka do afro z rankingu powinna mieć ceramiczną powłokę, która regularnie nagrzewa całą długość włosa, jonizację, która po zabiegu domknie łuski włosa oraz regulację temperatury, aby zadbać o termo ochronę włosów.

Lokówka spiralna – dobra dla początkujących

Spiralna lokówka ma wałek przypominający gwint, który ułatwia rozmieszczenie włosów. Wyżłobienia w głowicy pozwalają na równomiernie ułożenie cienkich pasm włosów. Precyzja i idealna fryzura jednak kosztują nieco więcej czasu niż w przypadku tradycyjnych lokówek. Lokówka spiralna z ceramicznym wałkiem, doskonale rozprowadza temperaturę, dzięki czemu radzi sobie ze stylizacją nawet trudno układających się włosów. Układanie włosów spiralną lokówką nadaje niepowtarzalnego wyglądu, wszystko za sprawą zamknięcia wilgoci wewnątrz włosów, która nadaje włosom zdrowego i sprężystego wyglądu. Dla pewności wróć do pozycji z naszego rankingu, znajdziesz tam najbardziej popularne modele lokówek, z których korzystają zawodowcy i profesjonalne salony fryzjerskie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lokówek do włosów:

Lokówka cienka czy gruba?

Różnica w wielkości wałka jest niezwykle istotna, gruby wałek pozwala stylizować fale, drobniejsze końcówki pomagają w ułożeniu afro lub gęściejszych loków, jeżeli masz trudność w zdecydowaniu się lub lubisz częste zmiany fryzury, wybierz model z wymiennymi wałkami o różnej średnicy.

Do czego służy turmalin w lokówkach?

Turmalin jest kryształem, który w lokówkach zapewnia szybkie nagrzewanie i jonizację, co zapobiega elektryzowaniu się włosów, które podczas stylizacji na gorąco mają do tego skłonność.

Jakie są dostępne rodzaje lokówek na rynku?

Lokówki tradycyjne, lokówki grube, lokówki stożkowe, lokówki automatyczne, lokówki spiralne, lokówki wielofunkcyjne, lokówki trójkątne, lokówki płaskie, lokówko-suszarki.

Czy prostownico lokówka jest bezpieczna?

Tak, jeżeli korzysta się z dobrej jakości sprzętu, prostownica z lokówką może zapobiegać zniszczeniu włosów, regenerować uszkodzoną powłokę włosów i domykać łuski po myciu głowy.

Aktualizacja: Sierpień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.