Ranking TOP 10: Najlepsza lokówka do włosów – 2024

Stylizację fryzury można zostawić fryzjerowi, szczególnie jeżeli chodzi o wyjątkowe i bardzo skomplikowane fryzury, które wymagają doświadczenia fryzury. Do ułożenia włosów, zwiększenia ich objętości, zakręcenia pięknych loków na co dzień nie trzeba codziennie rano odwiedzać salonu fryzjerskiego.

Do stylizacji potrzebna jest dobra lokówka i nieco wprawy, która z czasem pozwala na formowanie włosów w coraz to bardziej oszałamiające stylizacje. Zacząć można od lokówek spiralnych, uniwersalnych z wieloma końcówkami lub wybrać modele profesjonalne. Dobrej klasy lokówka może, ale nie musi kosztować dużo pieniędzy, jak więc dopasować do potrzeb odpowiedni typ lokówki? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model z naszego rankingu topowych modeli lokówek.

Najlepsza lokówka stożkowa

Stożkowa lokówka umożliwia nadanie fryzurze naturalnie wyglądających loków. Włosy modelowane stożkową szczotką mają grubsze loki u nasady i zwężają się przy końcówkach. Fryzura wykonana stożkową lokówką z jonizacją przyciąga wzrok, nadając włosom piękne naturalnie faliste kształty. Lokówkę stożkową można łatwo rozpoznać, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnej lokówki, średnica wałka zmniejsza się bliżej końcowej części szczotki.

Najlepsza lokówka do włosów ranking 2024

 

Sprawdź również ranking farb do siwych włosów

Dobra lokówka do stylizowania włosów

Cienka lokówka stożkowa

Cienka lokówka stożkowa pozwala modelować gęściejsze loki o naturalnej strukturze. Cienka lokówka stożkowa także formuje u nasady i na końcówkach inny skręt loków, z tą różnicą, że od początku loki są mniejsze i zmniejszą się bliżej końcówek, nadając włosom dodatkowej gęstości i objętości. Cienką stożkową lokówką można nazwać szczotki o wymiarach poniżej 15 mm.

Lokówka z wymiennymi końcówkami

Lokówki stożkowe nie mają w odróżnieniu od tradycyjnych klipsa przytrzymującego, mają za to wymienne końcówki, umożliwiające dostosowanie zagęszczenia fal. Wybierając lokówkę, warto sprawdzić, czy końcówki pokryte są powłokom, która nie pozwala ześlizgiwać się włosom z wałka. Znacznie usprawnia to kręcenie włosów, a przede wszystkim, wpływa na wygodę korzystania z lokówki. Jeżeli masz wątpliwości, którą lokówkę uniwersalną wybrać, skorzystaj z naszego rankingu topowych modeli w rozsądnych cenach.

Najlepsza lokówka z jonizacją

Jonizacja jest bardzo przydatną funkcją w suszarkach, jak i lokówkach. Włosy w kontakcie z ciepłą wodą, ciepłym powietrzem lub gorącą lokówką, otwierają łuski. Bez jonizacji po stylizacji ciepłem włosy są napuszone, przesuszone, mają skłonności do rozdwajania i wyglądają na bardziej zniszczone. Otwarte łuski narażają włosy na osłabienie, a w końcu na wypadanie. Dlatego tak ważne jest używanie zimnego nawiewu z jonizacją, aby pozostawić strukturę włosa w nienaruszonym stanie nawet po suszeniu i stylizacji lokówką. Włosy poddane jonizacji nabierają zdrowego wyglądu i blasku, są gładkie w dotyku oraz wyglądają bardzo zdrowo. Dodatkowo warto włączyć do diety suplementacje kolagenem, dzięki czemu włosy staną się grube, sprężyste i odporne na wypadanie.

Ceramiczna powłoka w lokówce

Używając lokówki ceramicznej bez nawiewu powietrza, należy pamiętać, że modelowanie zaczynamy od dokładnego osuszenia włosów. Stylizowanie fryzury zaczyna się od nagrzania lokówki, jak wiadomo przy wysokiej temperaturze niewiele potrzeba do spalenia włosów. Dobrej jakości lokówka powinna temu zapobiec. Przede wszystkim powłoka ceramiczna rozgrzewa równomiernie, dzięki czemu słabe i cienkie włosy nie są narażone na przegrzanie lub spalenie. Równomierne nagrzewanie się wałka wpływa także na kształt i jednolitość loków. Gładka powierzchnia lokówek ceramicznych zapobiega efektowi przesuszania, wszystko za sprawą turmalinu, który jonizuje powierzchnie włosa, zamykając łuski. Z czasem powłoka ceramiczna może tracić swoje właściwości, dlatego im grubsza tym lokówka jest trwalsza i skuteczniejsza dłużej. Pomimo dobrej powłoki i przy bezpiecznych lokówkach nie zaleca się stosowania najwyższej temperatury. Większość modeli z rankingu ma głowice pokryte ceramiczną powłoką, co wydłuża ich trwałość i równomierność nagrzewania pasm włosów.

Najlepsza lokówka do krótkich włosów

Większość modeli ma regulację temperatury, nieco droższe lokówki automatycznie dostosowują moc urządzenia. Regulator pozwala optymalnie dostosować temperaturę do różnego rodzaju włosów, nawet do krótkich włosów, ponieważ w większości lokówek zakres temperatury możliwy jest od 70 do nawet 220 stopni Celsjusza. Do krótkich włosów można wykorzystać tzw. szczypce, które wymodelują fryzurę w piękne fale, są też łatwiejsze w obsłudze, ale wymagają wymiany większej ilości elementów przy zużyciu.

Tania i dobra lokówka

Dobra lokówka powinna być przede wszystkim bezpieczna i skuteczna, co oznacza, że wykonanie loków powinno być trwałe, a przy tym zdrowe dla włosów. Po wykonaniu zabiegu włosy powinny być lśniące i gładkie. Jak osiągnąć to wszystko? Na bezpieczeństwo ma wpływ temperatura, na jaką wystawione są włosy, zbyt niska wymaga długiego formowania, a zbyt wysoka naraża włosy, z tego względu lokówka automatyczna będzie najkorzystniejszym wyborem, szczególnie dla początkujących stylistek. Jeżeli mowa o gładkich i lśniących włosach to dobra lokówka z rankingu będzie mieć jonizację domykającą łuski włosa, co zawsze zapewni niezwykłą fryzurę, przyciągającą spojrzenie.

Wygładzone włosy dzięki jonizacji pozwalają w łatwiejszy sposób czesać włosy, stąd może się to przydać, kiedy na ułożenie fryzury brakuje już czasu.

Najlepsza lokówka z klipsem

Lokówki stożkowe rzadko występują z klipsami, modele te dostępne są głównie z rękawicą, ponieważ przy stożkowej konstrukcji klips mógłby, zamiast trzymać, to zsuwać włosy z lokówki. Ponadto uwolnienie włosów z racji nierównomiernego nawinięcia byłby niemożliwe. Klasyczne lokówki z klipsem mają równy wałek na całej długości, przytrzymanie pasma klipsem jest wygodne i zapewnia równomierne loki na całej długości fryzury.

Lokówka 32 mm – sposób na trwałe loki

Kręcenie grubych loków to nie lada wyzwanie, potrzeba jest odrobina wprawy i dobry sprzęt. Warto zacząć od lokówki z wałkiem o 32 milimetrowej średnicy, dzięki czemu pasma są odpowiednio zakręcone. Dla uzyskania najtrwalszego efektu, po około 15 sekundach na lokówce, warto spiąć zakręcone pasma klipsem i pozostawić do wystygnięcia. Jeżeli fale mają być tylko na końcach, to zostawiamy je luźno, nie spinając ich klipsami u nasady. Po około 10/15 minutach można zdjąć klipsy i cieszyć się trwałymi lokami.

Najlepsza gruba lokówka

Grubsza średnica wałka w lokówce to także grubsze loki, dzięki grubej głowicy grzewczej można uformować nie tylko loki, ale także fale. Gruba stożkowa szczotka w lokówce, to średnica w zakresie 32 – 38 mm. Duża stożkowa szczotka pozwala na formowanie miękkich i grubych fal o zagęszczających się lokach bliżej końca. Gruba rankingowa lokówka stożkowa charakteryzuje się brakiem klipsa trzymającego, należy zatem pamiętać, że do przytrzymania pasma włosów potrzebna jest termoizolująca rękawica.

Najlepsza prostownico lokówka

Do głównych zalet prostownico lokówki można zaliczyć wielozadaniowość, nadaje się zarówno do prostowania, jak i kręcenia włosów. Lokówka 2w1 to także oszczędność miejsca w szafce lub garderobie, a co się z tym wiąże łatwiej zadbać o porządek. Prostownico, lokówka jako jedno z nielicznych urządzeń pozwala uzyskać efekt hollywoodzkich fal, podkreślając kobiecość i elegancję.

Prostownico lokówka z jonizacją i keratyną

Jonizacja w każdym urządzeniu, które naraża włosy na podwyższaną temperaturę, potrafi zapobiec zniszczeniu włosów. Prostownico lokówka z jonizacją może pomóc także w odbudowie zniszczonych włosów oraz zatrzymać postępujące uszkodzenia. Zamkniecie łusek włosa, jest w procesie regeneracji niezwykle ważne. Na rynku można również spotkać prostownico lokówki z jonizacją i keratyną, przy podgrzaniu włosów, uwalniana jest keratyna, która ma działanie regenerujące, przy schładzaniu uwalniane są jony, które domykają łuski włosa. Keratyna i jonizacja w jednym to niezwykłe połączenie dla bardzo słabych włosów oraz tych, które wymagają codziennej pielęgnacji i stylizacji.

Prostownica i lokówka w jednym – lokówka 2w1

Prostownica z lokówką musi mieć odpowiednią moc i odporność płytek na uszkodzenia, przegrzanie. Warto wybierając model na lata, kierować się również dodatkowymi funkcjami, które dostępne są w wielozadaniowych lokówkach. Funkcjonalność wielozadaniowej lokówko prostownicy umożliwia w niektórych modelach lokówek dodanie specjalnych kosmetyków zabezpieczających włosy przed przegrzaniem, to opcja szczególnie pożądana przez osoby o osłabionych pasmach lub zniszczonej strukturze włosów. W naszym rankingu z pewnością znajdziesz opisywany model lokówki.

Prostownica lokówka 2w1 – pożądane funkcje

Wśród przydatnych funkcji można znaleźć takie opcje jak:

  • Jonizacja – wygładza strukturę włosa, odżywia i chroni przed utratą zdrowej kondycji.
  • Para – wytwarzanie pary w prostownico-lokówce to funkcja, która pomaga chronić włosy przed zniszczeniem, para ma dla włosów działanie łagodzące, rozluźnia włókna i je odbudowuje.
  • Możliwość prostowania na mokro – dzięki tej funkcji w lokówko-prostownicach nie trzeba przed stylizowaniem fryzury suszyć włosów.
  • Ultradźwięki – w prostownico-lokówce ułatwia wyprostowanie włosów.
  • Automatyczny wyłącznik – opcja dla tych, co żyją w pośpiechu, wyłącza automatycznie urządzenie, kiedy to pozostaje w bezczynności przez kilka minut, dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i poczucie komfortu, nawet gdy jesteśmy zapominalscy.
  • Obrotowy kabel – przy manualnych lokówkach trzeba ręcznie radzić sobie o nawijaniem włosów na wałek, dlatego bardzo przydatny jest obrotowy kabel, dzięki czemu nie skręca się on i nie pozbawia nas zakresu ruchów.

Najlepsza lokówka do afro – sposób na cienkie i rzadkie włosy

Poprawnie skręcone włosy, przypominające fryzurę afro, powinny wytrzymać przynajmniej 5 dni. Tak stylizowane włosy mają mniejsze skłonności do przetłuszczania się. Afro lokom nie oprą się nawet najtrudniejsze w stylizowaniu włosy: długie, ciężkie i trudno formujące się, pozwalają cieszyć się fryzura przez przynajmniej 3 dni i nie obciążają włosów. Afro stylizację docenią szczególnie osoby z cienkimi i rzadkimi włosami, gdzie trudno o odpowiednie zagęszczenie. To także sposób na szybkie wyszykowanie do pracy lub na uczelnię, praktyczne rozwiązanie dla każdego rodzaju włosów. Jak rozpoznać lokówkę do stylizowania afro? Lokówka do afro loków ma cienki wałek, który umożliwia nawijanie drobnych pasm włosów. Wymaga to nieco wprawy i cierpliwości, ale efekt przerasta wszelkie oczekiwania. Odpowiednia lokówka do afro z rankingu powinna mieć ceramiczną powłokę, która regularnie nagrzewa całą długość włosa, jonizację, która po zabiegu domknie łuski włosa oraz regulację temperatury, aby zadbać o termo ochronę włosów.

Lokówka spiralna – dobra dla początkujących

Spiralna lokówka ma wałek przypominający gwint, który ułatwia rozmieszczenie włosów. Wyżłobienia w głowicy pozwalają na równomiernie ułożenie cienkich pasm włosów. Precyzja i idealna fryzura jednak kosztują nieco więcej czasu niż w przypadku tradycyjnych lokówek. Lokówka spiralna z ceramicznym wałkiem, doskonale rozprowadza temperaturę, dzięki czemu radzi sobie ze stylizacją nawet trudno układających się włosów. Układanie włosów spiralną lokówką nadaje niepowtarzalnego wyglądu, wszystko za sprawą zamknięcia wilgoci wewnątrz włosów, która nadaje włosom zdrowego i sprężystego wyglądu. Dla pewności wróć do pozycji z naszego rankingu, znajdziesz tam najbardziej popularne modele lokówek, z których korzystają zawodowcy i profesjonalne salony fryzjerskie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące lokówek do włosów:

Lokówka cienka czy gruba?

Różnica w wielkości wałka jest niezwykle istotna, gruby wałek pozwala stylizować fale, drobniejsze końcówki pomagają w ułożeniu afro lub gęściejszych loków, jeżeli masz trudność w zdecydowaniu się lub lubisz częste zmiany fryzury, wybierz model z wymiennymi wałkami o różnej średnicy.

Do czego służy turmalin w lokówkach?

Turmalin jest kryształem, który w lokówkach zapewnia szybkie nagrzewanie i jonizację, co zapobiega elektryzowaniu się włosów, które podczas stylizacji na gorąco mają do tego skłonność.

Jakie są dostępne rodzaje lokówek na rynku?

Lokówki tradycyjne, lokówki grube, lokówki stożkowe, lokówki automatyczne, lokówki spiralne, lokówki wielofunkcyjne, lokówki trójkątne, lokówki płaskie, lokówko-suszarki.

Czy prostownico lokówka jest bezpieczna?

Tak, jeżeli korzysta się z dobrej jakości sprzętu, prostownica z lokówką może zapobiegać zniszczeniu włosów, regenerować uszkodzoną powłokę włosów i domykać łuski po myciu głowy.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

2 opinie
  1. Prosta konstrukcja z nieskomplikowaną obsługą, to dla mnie najlepsza lokówka. Lokówka z wymiennymi końcówkami jest odpowiednia dla tych którzy lubią od czasu do czasu coś zmienić w stylizacji lub zwyczajnie dzielą sprzęt z córka, która ma zupełnie odmienne upodobania. Co innego jak matka lubi klasykę a dziecko potrzebuje lokówki do afro loków, wtedy trudno się dogadać, każda musi mieć swoją najlepszą lokówkę do fal które chce uzyskać. Odmienność i rodzaje lokówek pozwalają na przebieranie, dajmy na to taki ranking lokówek, już zawiera topowe modele a co dopiero samemu wszystko sprawdzać testować i zniszczyć włosy przy okazji, nie tylko sobie.

  2. Mi potrzebna jest najlepsza lokówka do cienkich włosów, z kolei córa potrzebuje najlepszej lokówki do krótkich włosów, jak to pogodzić? Myślałam o wyborze z rankingu najlepszej stożkowej lokówki, ale nie wiem czy to dość uniwersalne rozwiązanie. W sumie idą święta wiec może sobie kupimy po jednaj, tak żeby każda miała dedykowaną do swoich włosów, tak więc pozostaje wybrać funkcje, z pewnością jonizacja bo to rankingowe lokówki mają wszystkie, do i dla mnie keratynowa bo przydała by się mała odbudowa struktur po koloryzacjach.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: