Ranking TOP 10: Farba do siwych włosów

Bieg czasu i wejście w dorosłe życie wiąże się z tym, że pewnego dnia odnaleźć można na swojej głowie pierwszy siwy włos. Nie oznacza to jeszcze starości, gdyż siwe włosy wychodzą nawet w kwiecie wieku. Nie każdemu pasuje łysina i szpakowate odcienie, dlatego jedynym ratunkiem, jest farbowanie siwych włosów. To doskonały sposób maskowania wieku oraz metoda na odświeżenie koloru. Siwizna może odbierać pewność siebie nawet w młodym wieku, to odbija się także na aktywności sportowej i poczuciu atrakcyjności. Koloryzacja skutecznie zaradza uciążliwemu problemowi, jeżeli wykonana jest poprawnie.

Zestaw do koloryzacji siwych włosów

Kluczem do poprawy wyglądu i odświeżenia fryzury jest odpowiednio dobrany kolor i odcień oraz umiejętnie wykonana koloryzacja przede wszystkim dobrą farbą do włosów. Profesjonalne farby do włosów nie tylko na długo nadają odpowiedni równy odcień, ale także odżywiają, pielęgnują i ochraniają pasma włosów. Siwym włosom brakuje melaniny, która jest naturalnym barwnikiem włosa. Pozostała pustka powoduje łamliwość włosów i obniżoną elastyczność. Dlatego tak ważne jest dobranie dobrej farby do włosów, aby dostarczyć odpowiednią ilość wartości odżywczych i poprawić parametry włosów. Dobranie profesjonalnej farby do siwych włosów może być bardzo problematyczne, nie tylko ze względu na kolor, ale także producenta, rynek pełen jest dobrych lub lepszych produktów, a eksperymentowanie na włosach lepiej zostawić komuś innemu. Planowanie samodzielnej koloryzacji, dobrze jest uzupełnić o rozważne dobranie tego, co będzie trzeba nosić na głowie, aby ułatwić celny wybór, przygotowaliśmy ranking: profesjonalne farby do siwych włosów, kierując się jakością, ceną, innowacyjnością i przede wszystkim skutecznością farby do włosów.

Profesjonalne farby do siwych włosów ranking Maj 2021

 

Sprawdź również ranking szamponów na wypadające włosy oraz ranking kremów na opuchliznę pod oczami

Najlepsza farba do siwych włosów

Maskowanie siwizny to zdecydowanie większe wyzwanie niż klasyczne farbowanie. Umiejętne dobranie farby, pozwala cieszyć się długo wymarzonym kolorem, ponieważ, jest podstawą udanego farbowania. Nawet najlepsza i najdroższa profesjonalna farba do siwych włosów może wywoływać uczulenie, dlatego zaleca się stosować próbne nałożenie farby przed koloryzacją, aby potwierdzić, czy farba nie ma szkodliwego działania na organizm. Substancjami szkodliwymi w farbie koloryzującej może być: nikiel, siarczany, nadtlenek wodoru, rezorcyna, chlorowodór, henna i różne odmiany parabenów. Substancje te mogą wywoływać świąd, pieczenie, a nawet wysypkę. Takich farb nie należy stosować na wrażliwe miejsca na ciele, np. brwi i rzęsy, ponieważ wywołują podrażnienie. Wybór farby w kryteriach budżetowego produktu może narazić włosy na trwałe zniszczenie, dlatego lepiej nie ryzykować i wybrać sprawdzony i przetestowany przez innych rodzaj farby.

Farba do siwych włosów bez amoniaku, czy tradycyjna?

Jaka farba do siwych włosów najlepsza?

Amoniak jest utrwalaczem pozwalającym zachować kolor, ma charakterystyczny, drażliwy i nieprzyjemny zapach. Stosowanie amoniaku nadwyręża strukturę włosa, dlatego należy stosować dobre farby do siwych włosów, aby nie trzeba było powtarzać procesu koloryzacji. Powtórzenie procesu koloryzacji jest możliwe dopiero po kilku dniach, a nawet tygodniu. Amoniak wysusza włosy i wypłukuje naturalny barwnik – melaninę. Pozbycie się amoniaku z farby nie jest możliwe, ponieważ to jemu farba zawdzięcza wnikanie w głąb włosa, dostarczające lepszy efekt. Należy się upewnić, że farba do siwych włosów pozbawiona jest glikoli i chlorków, ponieważ są mocno drażniące. Glikol i chlorki podrażniają błonę śluzową i uszkadzają płuca.

Farby do siwych włosów bez amoniaku zawierają substancję zastępującą amoniak, co pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Najczęściej zastępującą amoniak substancją jest monoetyloamina (MEA), która także wywiera negatywne skutki na organizm ludzki.

Po co amoniak w farbie do włosów?

Amoniak spulchnia włos, odchylając łuski, to pozwala farbie wnikać głęboko w struktury włosa. Amoniak jest substancją lotną, działającą wewnątrz włosa około 20-40 minut i wyparowuje, nie pozostawiając śladu. Sól amonowa wywołuje ten sam proces, jednak podrażnia błony śluzowe układu oddechowego, równie skutecznie, jak amoniak. Przekraczając normy, można spodziewać się komplikacji zdrowotnych takich jak: ból gardła, kaszel, bóle w klatce piersiowej, duszności, sinica i obrzęki płuc. Po farbowaniu powinno się rozpocząć kurację zamykającą łuski włosa, w celu odbudowy struktury.

Amoniak wnika do krwiobiegu, dlatego nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. W odpowiednio wysokim stężeniu amoniak jest zabójczy. Łatwo się nim zatruć i narazić się na trwały uszczerbek na zdrowiu, dlatego tak ważna dla pracowników salonu fryzjerskiego, jest wentylacja pomieszczenia.

Czy farby do włosów bez amoniaku są łagodniejsze?

Zdecydowanie są mniej drażliwe dla odczuć węchowych, sól amonowa jest praktycznie bez zapachu i nie podrażnia skóry. To, że nie czuć zapachu, nie oznacza, że farba na bazie MEA jest zdrowsza.

Farbę do włosów MEA niestety trudniej zmyć z włosów po farbowaniu. Niedokładne zmycie MEA z włosów wystawia je na długie działanie substancji, co może powodować podobne reakcje alergiczne jak amoniak: pęcherze, swędzenie, pieczenie, rany. Niestety niedokładne zmycie MEA z włosów może powodować także ich wypadanie, zauważyć to można, obserwując, przetłuszczanie się fryzury, gdyż jest zmniejszone w wyniku upośledzenia gruczołów łojowych, które się zapychają i powodują wypadanie włosów.

Sole amonowe wymagają dłuższego pozostawienia na włosach, odcień koloru jest także ciemniejszy niż przy farbach z amoniakiem. Kolor po farbowaniu siwych włosów farbą bez amoniaku szybciej jest wypłukiwany, jednak włosy po koloryzacji są bardziej lśniące i gładsze.

Sole amonowe gromadzą się w strukturze włosa nawet przez 24 dni, nie znikają jak amoniak. Przez ten czas włos stale jest drażniony, MEA rozpulchnia włos, oraz nadaje im spalonego wyglądu, z czasem włos się rozdwaja i jest wysuszony, ulegając tym samym zniszczeniu od wewnątrz.

Jaka farba do siwych włosów jest skuteczniejsza?

Praktycznie każda farba jest w stanie pokryć siwiznę i nadaje się do siwych włosów. Różnice między farbami do siwych włosów wynikają z tego, że nie każda farba kryje z tą samą skutecznością, dlatego niektórych farb lepiej unikać.

Dobra farba do siwych włosów

Jaki kolor do siwych włosów sprawdzi się najlepiej? Najskuteczniejsze farbowanie nawet dobrymi farbami odbywa się z odcieniem blond i brązu. Farbowanie włosów na rudy kolor, jest bardzo ryzykowne, po kolorystyce odcień może być bardziej różowy lub czerwony. Samodzielne farbowanie, jest łatwiejszą czynnością przy jednolitym zabarwieniu bazowego koloru włosów. To znaczy, że trudniej zabarwić włosy na ciemny kolor przy różnych odcieniach podłoża, szczególnie farbami o niskiej skuteczności krycia.

Przed przystąpieniem do działania warto zdecydować jaki zabieg mają przejść włosy i czy zmiana koloru ma być łagodna, czy radykalna. W pierwszej kolejności należy ocenić aktualny stan fryzury, aby wybierając farbę, kupić taką co dobrze odżywia zniszczone włosy. Decydując się na jakiś kolor farbowania, warto wybrać nieco jaśniejszy odcień, w praktyce kolor z opakowania, jest jaśniejszy niż ten, który możemy realnie uzyskać. Niektóre farby na siwiznę do włosów, zawierają sztuczne barwniki i nadtlenek wodoru, który zapewnia stały efekt.

Farby z amoniakiem silniej rozchylają łuski włosa, lepiej wprowadzając pigment, dzięki temu kolor jest trwalszy, jednak farbowanie bez kuracji odbudowującej, może silnie osłabiać włosy.

Kiedy farba do siwych włosów bez amoniaku jest dobra?

Najczęściej farby na bazie MEA stosowane są do koloryzacji półtrwałych – semi-permanent. Farba ta doskonale nadaje się do odświeżenia koloru. Farby do koloryzacji na bazie MEA nie rozjaśniają włosa, a od razu poddają go pigmentacji, pozostawiając kolor w tym samym odcieniu. Farby demi-permanentne nie wymagają tak dużego stężenia oksydantu i MEA, dzięki czemu łatwiej się zmywają, więc są także bezpieczniejsze dla włosa. Farbowanie nie jest tak skuteczne, jak w przypadku użycia farby z amoniakiem, dlatego w koloryzacji siwych włosów, metoda półtrwałej koloryzacji będzie sprawdzać się znacznie gorzej.

Jaka farba blond do siwych włosów

Najlepsza farba blond do siwych włosów pokryje dokładnie włosy już za pierwszym farbowaniem. Odcienie blond w przypadku krycia siwych włosów, bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ odrosty są znacznie mniej widoczne. Siwe pasemka w jasnych blond włosach są mało widoczne, jeżeli istnieje potrzeba wyrównania koloru, lepiej stosować odcienie zbliżone do naturalnego. Dobrym sposobem maskowania siwizny na blond włosach jest również balejaż.

Farba do siwych włosów dla mężczyzn

Mężczyźni z reguły nie lubią eksperymentować na własnych włosach, szczególnie z kolorem. Faceci, którzy dopatrzyli się siwiejących włosów, dość często wybierają swój naturalny odcień farby, aby zamaskować jasne włosy. Dla mężczyzn tworzone są specjalne rodzaje pigmentów z grupy Cover – odsiwiania.

Farba dla mężczyzn to w gruncie rzeczy pigment, zbliżony do naturalnych odcieni włosów. Odsiwiacz działa stopniowo podobnie, jak odsiwiające kremy z pigmentem, gdzie kuracje wymagają wielu powtórzeń.

Panowie chcący ukryć siwe pasemka, powinni to robić stopniowo, rozjaśniając włosy, aby naturalnie przejść do dominującego koloru. Obowiązkowa jest także systematyczna koloryzacja, ponieważ farby z czasem się wypłukują.

Estetyczna siwizna?

Wbrew pozorom siwe włosy również dodają urody, nie każdemu wypada się farbować w odpowiednim wieku. Babcia i dziadek głównie kojarzeni są z jasną barwą włosów. Bywa jednak tak, że odcień włosów na etapie przejściowym nie jest jednolity i nie wygląda to estetycznie, dlatego dla poprawy samopoczucia i samooceny, warto rozważyć koloryzację lub pigmentację w zaciszu własnego domu.

Profesjonalne pigmenty dla mężczyzn — ranking Maj, 2021

Ranking farb do siwych włosów

FAQ:

Jak odmierzyć ilość farby do siwych włosów?

Farbowanie w domowych warunkach wymaga stosowania się ściśle do zaleceń ulotki. Przy długich włosach lepiej dokupić jedno, czy dwa opakowania więcej. Nie ma jednej odpowiedzi na ilość farby, to jeden z elementów mających wpływ na odcień, kolejnym jest czas utrwalania koloru, pozostawiając farbę na włosach na kilka minut.

Jak zmyć farbę ze skóry?

Najbardziej polecany jest olej kokosowy, oliwka dla dzieci lub inny tłusty preparat

Jak zabezpieczyć skórę głowy przed farbą?

Przed farbowaniem dobrze jest nakremować skórę głowy, uszy i kark zabezpieczając części ciała przed zmianą koloru.

Jak zbadać uczulenie na farbę?

Najlepiej przed nałożeniem farby na włosy, nałożyć farbę na niewidoczną skórę, dzięki czemu przed farbowaniem okaże się, czy występuje uczulenie na któryś ze składników.

Czym grozi niedokładne zmycie farby bez amoniaku?

Złe zmycie soli amonowej z głowy, czy z włosów, przedłuża działanie środka penetrującego, w efekcie organizm narażony jest na uczulenie i wypadanie włosów w wyniku zapchania się gruczołów łojowych.

Jak rozpoznać niedokładne zmycie farby bez amoniaku?

Farba bez amoniaku niedokładnie zmyta blokuje przetłuszczanie się włosów.

Farby do siwych włosów wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Maj 2021

5 opinie

  1. a co powiedzie o loreal majirel cool cover i loreal inoa supreme? opinie widze że są całkiem dobre, cena w sumie też ale uwzględnia jej ranking. warto kupić?

    • Angel, zarówno loreal majirel cool cover jak i loreal inoa supreme znalazły się w rankingu, a więc jak najbardziej warto przyjrzeć im się bliżej. Farby Loreal mają dobry skład, dobrą cenę i przede wszystkim pozytywne opinie użytkowniczek.

  2. Tania i dobra farba do siwych włosów to na pewno montibello recover 60ml, który używam i polecam. Za niecałe 50 zł kupiłam na allegro a więc drogo nie było. Fajna opcja że farba dostępna jest w wielu kolorach takich jak szampańskie złoto, chłodne złoto, piaskowy beż, złoto Sahary, cynamonowe złoto, bursztynowe złoto, brąz cappucino, iodowy brąz, kakaowy brąz, brąz toffi, czekoladowy brąz, kawowy brąz, ognista miedź, intensywna miedź, rubinowa czerwień, morwowy brąz. polecam

    • potwierdzam, paltea kolorów montibello cromatone recover jest szeroka, warto też sprawdzić paletę kolorów farb loreal, która wydaje mi się jeszcze obszerniejsza

  3. Dobrze, że coraz więcej marek wypuszcza profesjonalne farby do włosów, nie tylko do tych blond ale też odsiwiacze dla innych odcieni, w tym tak jak moje szatynowe. Widzę, że ranking ma też farby bez amoniaku, chociaż zastanawiam się czy taka farba pokryje siwe włosy w 100%? Jednego jestem pewna, mężczyźni mają łatwiej, kupią sobie szampon na siwienie i sprawa załatwiona, a u kobiet nie jest już tak łatwo.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Domowy depilator IPL

Włosy dobrze wyglądają na głowie, a w pozostałych miejscach ciała niekoniecznie. Dla kobiet szczególną udręką są odrosty, które sprawiają, że gładka skóra, zaczyna przypominać powierzchnię kaktusa. Można skorzystać z drogich i bolesnych zabiegów, jednak depilacja IPL, w domowym zaciszu to dużo wygodniejsza i dająca większy komfort alternatywa. Jak wiec wybrać skuteczny depilator IPL do bezbolesnego pozbycia się włosów na długo? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak używać depilatora świetlnego? Kiedy depilacja jest niewskazana?

Ranking TOP 10: Lampa do hybryd

Trwała stylizacja paznokci, zmusza producentów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w postaci żeli UV i lakierów hybrydowych. Nowoczesne lakiery wymagają utwardzenia odpowiednią lampą, a od jej jakości zależy, ile wytrzymają zrobione paznokcie. Jak wiec wybrać ekonomiczną, trwałą, uniwersalną, bezpieczną dla zdrowia lampę do hybryd? Czym lampy się od siebie różną? Na ile ważna jest moc i jakie mogą być skutki wybrania złej lampy. Sprawdź nasz poradnik i wybierz mądrze lampę do paznokci.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.