Najlepsza farba do siwych włosów – Ranking 2024

Bieg czasu i wejście w dorosłe życie wiąże się z tym, że pewnego dnia odnaleźć można na swojej głowie pierwszy siwy włos. Nie oznacza to jeszcze starości, gdyż siwe włosy wychodzą nawet w kwiecie wieku. Nie każdemu pasuje łysina i szpakowate odcienie, dlatego jedynym ratunkiem, jest farbowanie siwych włosów. To doskonały sposób maskowania wieku oraz metoda na odświeżenie koloru. Siwizna może odbierać pewność siebie nawet w młodym wieku, to odbija się także na aktywności sportowej i poczuciu atrakcyjności. Koloryzacja skutecznie zaradza uciążliwemu problemowi, jeżeli wykonana jest poprawnie. Jak wybrać farbę do siwych włosów? Która farba jest najlepsza do siwych włosów? Czy istnieją bezpieczne farby do siwych włosów? Na te i wiele więcej pytań odpowiada poniższy poradnik wraz z rankingiem najlepszych farb do siwych włosów w 2024 roku.

Od czego zacząć wybór farby do siwych włosów?

Kluczem do poprawy wyglądu i odświeżenia fryzury jest odpowiednio dobrany kolor i odcień oraz umiejętnie wykonana koloryzacja przede wszystkim dobrą farbą do włosów. Profesjonalne farby do włosów nie tylko na długo nadają odpowiedni równy odcień, ale także odżywiają, pielęgnują i ochraniają pasma włosów. Siwym włosom brakuje melaniny, która jest naturalnym barwnikiem włosa. Pozostała pustka powoduje łamliwość włosów i obniżoną elastyczność. Dlatego tak ważne jest dobranie dobrej farby do włosów, aby dostarczyć odpowiednią ilość wartości odżywczych i poprawić parametry włosów. Dobranie profesjonalnej farby do siwych włosów może być bardzo problematyczne, nie tylko ze względu na kolor, ale także producenta, rynek pełen jest dobrych lub lepszych produktów, a eksperymentowanie na włosach lepiej zostawić komuś innemu. Planowanie samodzielnej koloryzacji, dobrze jest uzupełnić o rozważne dobranie tego, co będzie trzeba nosić na głowie, aby ułatwić celny wybór, przygotowaliśmy ranking: profesjonalne farby do siwych włosów, kierując się jakością, ceną, innowacyjnością i przede wszystkim skutecznością farby do włosów.

Najlepsze farby do siwych włosów ranking kwiecień 2024

 

Sprawdź również ranking szamponów na wypadające włosy oraz ranking kremów na opuchliznę pod oczami

Najlepsza farba do siwych włosów

Maskowanie siwizny to zdecydowanie większe wyzwanie niż klasyczne farbowanie. Umiejętne dobranie farby, pozwala cieszyć się długo wymarzonym kolorem, ponieważ, jest podstawą udanego farbowania. Nawet najlepsza i najdroższa profesjonalna farba do siwych włosów może wywoływać uczulenie, dlatego zaleca się stosować próbne nałożenie farby przed koloryzacją, aby potwierdzić, czy dobra farba nie ma szkodliwego działania na organizm. Substancjami szkodliwymi w farbie koloryzującej może być: nikiel, siarczany, nadtlenek wodoru, rezorcyna, chlorowodór, henna i różne odmiany parabenów. Substancje te mogą wywoływać świąd, pieczenie, a nawet wysypkę. Takich farb nie należy stosować na wrażliwe miejsca na ciele, np. brwi i rzęsy, ponieważ wywołują podrażnienie. Wybór farby w kryteriach budżetowego produktu może narazić włosy na trwałe zniszczenie, dlatego lepiej nie ryzykować i wybrać sprawdzony i przetestowany przez innych rodzaj farby. W przypadku zniszczenia lub osłabienia włosów, warto włączyć do diety kolagen, który odpowiada za elastyczność włosów, ich grubość oraz zapobiega ich wypadaniu.

Zestaw do koloryzacji siwych włosów

Naturalna farba do siwych włosów bez amoniaku, czy tradycyjna?

Amoniak jest utrwalaczem pozwalającym zachować kolor, ma charakterystyczny, drażliwy i nieprzyjemny zapach. Stosowanie amoniaku nadwyręża strukturę włosa, dlatego należy stosować dobre farby do siwych włosów, aby nie trzeba było powtarzać procesu koloryzacji. Powtórzenie procesu koloryzacji jest możliwe dopiero po kilku dniach, a nawet tygodniu. Amoniak wysusza włosy i wypłukuje naturalny barwnik – melaninę. Pozbycie się amoniaku z farby nie jest możliwe, ponieważ to jemu dobrze kryjąca farba do włosów zawdzięcza wnikanie w głąb włosa, dostarczające lepszy efekt. Należy się upewnić, że farba do siwych włosów pozbawiona jest glikoli i chlorków, ponieważ są mocno drażniące. Glikol i chlorki podrażniają błonę śluzową i uszkadzają płuca.

Farby do siwych włosów bez amoniaku zawierają substancję zastępującą amoniak, co pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Najczęściej zastępującą amoniak substancją jest monoetyloamina (MEA), która także wywiera negatywne skutki na organizm ludzki. W wczesnej fazie siwienia proces można jeszcze przyhamować, stosując suplementację kolagenem, który odpowiada za kondycję stawów, skóry oraz włosów.

Po co amoniak w farbie do włosów?

Amoniak spulchnia włos, odchylając łuski, to pozwala farbie wnikać głęboko w struktury włosa. Amoniak jest substancją lotną, działającą wewnątrz włosa około 20-40 minut i wyparowuje, nie pozostawiając śladu. Sól amonowa wywołuje ten sam proces, jednak podrażnia błony śluzowe układu oddechowego, równie skutecznie, jak amoniak. Przekraczając normy, można spodziewać się komplikacji zdrowotnych takich jak: ból gardła, kaszel, bóle w klatce piersiowej, duszności, sinica i obrzęki płuc. Po farbowaniu powinno się rozpocząć kurację zamykającą łuski włosa, w celu odbudowy struktury.

Amoniak wnika do krwiobiegu, dlatego nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. W odpowiednio wysokim stężeniu amoniak jest zabójczy. Łatwo się nim zatruć i narazić się na trwały uszczerbek na zdrowiu, dlatego tak ważna dla pracowników salonu fryzjerskiego, jest wentylacja pomieszczenia.

Czy farby do włosów bez amoniaku są łagodniejsze?

Zdecydowanie są mniej drażliwe dla odczuć węchowych, sól amonowa jest praktycznie bez zapachu i nie podrażnia skóry. To, że nie czuć zapachu, nie oznacza, że farba na bazie MEA jest zdrowsza.

Farbę do włosów MEA niestety trudniej zmyć z włosów po farbowaniu. Niedokładne zmycie MEA z włosów wystawia je na długie działanie substancji, co może powodować podobne reakcje alergiczne jak amoniak: pęcherze, swędzenie, pieczenie, rany. Niestety niedokładne zmycie MEA z włosów może powodować także ich wypadanie, zauważyć to można, obserwując, przetłuszczanie się fryzury, gdyż jest zmniejszone w wyniku upośledzenia gruczołów łojowych, które się zapychają i powodują wypadanie włosów.

Sole amonowe wymagają dłuższego pozostawienia na włosach, odcień koloru jest także ciemniejszy niż przy najlepszych farbach z amoniakiem. Kolor po farbowaniu siwych włosów farbą bez amoniaku szybciej jest wypłukiwany, jednak włosy po koloryzacji są bardziej lśniące i gładsze.

Sole amonowe gromadzą się w strukturze włosa nawet przez 24 dni, nie znikają jak amoniak. Przez ten czas włos stale jest drażniony, MEA rozpulchnia włos, oraz nadaje im spalonego wyglądu, z czasem włos się rozdwaja i jest wysuszony, ulegając tym samym zniszczeniu od wewnątrz.

Jaka farba do siwych włosów jest skuteczniejsza?

Praktycznie każda dobra farba jest w stanie pokryć siwiznę i nadaje się do siwych włosów. Różnice między najlepszymi farbami do siwych włosów wynikają z tego, że nie każda farba kryje z tą samą skutecznością, dlatego niektórych farb lepiej unikać.

Dobra farba do siwych włosów

Jaki kolor do siwych włosów sprawdzi się najlepiej? Najskuteczniejsze farbowanie nawet dobrymi farbami odbywa się z odcieniem blond i brązu. Farbowanie włosów na rudy kolor, jest bardzo ryzykowne, po kolorystyce odcień może być bardziej różowy lub czerwony. Samodzielne farbowanie, jest łatwiejszą czynnością przy jednolitym zabarwieniu bazowego koloru włosów. To znaczy, że trudniej zabarwić włosy na ciemny kolor przy różnych odcieniach podłoża, szczególnie farbami o niskiej skuteczności krycia.

Przed przystąpieniem do działania warto zdecydować jaki zabieg mają przejść włosy i czy zmiana koloru ma być łagodna, czy radykalna. W pierwszej kolejności należy ocenić aktualny stan fryzury, aby wybierając farbę, kupić taką co dobrze odżywia zniszczone włosy. Decydując się na jakiś kolor farbowania, warto wybrać nieco jaśniejszy odcień, w praktyce kolor z opakowania, jest jaśniejszy niż ten, który możemy realnie uzyskać. Niektóre farby na siwiznę do włosów, zawierają sztuczne barwniki i nadtlenek wodoru, który zapewnia stały efekt.

Farby z amoniakiem silniej rozchylają łuski włosa, lepiej wprowadzając pigment, dzięki temu kolor jest trwalszy, jednak farbowanie bez kuracji odbudowującej, może silnie osłabiać włosy.

Kiedy profesjonalna farba do siwych włosów bez amoniaku jest dobra?

Najczęściej farby na bazie MEA stosowane są do koloryzacji półtrwałych – semi-permanent. Farba ta doskonale nadaje się do odświeżenia koloru. Farby do koloryzacji na bazie MEA nie rozjaśniają włosa, a od razu poddają go pigmentacji, pozostawiając kolor w tym samym odcieniu. Farby demi-permanentne nie wymagają tak dużego stężenia oksydantu i MEA, dzięki czemu łatwiej się zmywają, więc są także bezpieczniejsze dla włosa. Farbowanie nie jest tak skuteczne, jak w przypadku użycia farby z amoniakiem, dlatego w koloryzacji siwych włosów, metoda półtrwałej koloryzacji będzie sprawdzać się znacznie gorzej.

Jaka farba blond do siwych włosów

Najlepsza farba blond do siwych włosów pokryje dokładnie włosy już za pierwszym farbowaniem. Odcienie blond w przypadku krycia siwych włosów, bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ odrosty są znacznie mniej widoczne. Siwe pasemka w jasnych blond włosach są mało widoczne, jeżeli istnieje potrzeba wyrównania koloru, lepiej stosować odcienie zbliżone do naturalnego. Dobrym sposobem maskowania siwizny na blond włosach jest również balejaż.

Najlepsza farba do siwych włosów dla mężczyzn

Mężczyźni z reguły nie lubią eksperymentować na własnych włosach, szczególnie z kolorem. Faceci, którzy dopatrzyli się siwiejących włosów, dość często wybierają swój naturalny odcień farby, aby zamaskować jasne włosy. Dla mężczyzn tworzone są specjalne rodzaje pigmentów z grupy Cover – odsiwiania.

Farba dla mężczyzn to w gruncie rzeczy pigment, zbliżony do naturalnych odcieni włosów. Odsiwiacz działa stopniowo podobnie, jak odsiwiające kremy z pigmentem, gdzie kuracje wymagają wielu powtórzeń.

Panowie chcący ukryć siwe pasemka, powinni to robić stopniowo, rozjaśniając włosy, aby naturalnie przejść do dominującego koloru. Obowiązkowa jest także systematyczna koloryzacja, ponieważ farby z czasem się wypłukują.

Estetyczna siwizna?

Wbrew pozorom siwe włosy również dodają urody, nie każdemu wypada się farbować w odpowiednim wieku. Babcia i dziadek głównie kojarzeni są z jasną barwą włosów. Bywa jednak tak, że odcień włosów na etapie przejściowym nie jest jednolity i nie wygląda to estetycznie, dlatego dla poprawy samopoczucia i samooceny, warto rozważyć koloryzację lub pigmentację w zaciszu własnego domu.

Profesjonalne pigmenty dla mężczyzn — ranking kwiecień, 2024

Ranking farb do siwych włosów

Najczęściej zadawane pytania o farbę do siwych włosów:

Jak odmierzyć ilość farby do siwych włosów?

Farbowanie w domowych warunkach wymaga stosowania się ściśle do zaleceń ulotki. Przy długich włosach lepiej dokupić jedno, czy dwa opakowania więcej. Nie ma jednej odpowiedzi na ilość farby, to jeden z elementów mających wpływ na odcień, kolejnym jest czas utrwalania koloru, pozostawiając farbę na włosach na kilka minut.

Jak zmyć farbę ze skóry?

Najbardziej polecany jest olej kokosowy, oliwka dla dzieci lub inny tłusty preparat.

Jak zabezpieczyć skórę głowy przed farbą?

Przed farbowaniem dobrze jest nakremować skórę głowy, uszy i kark zabezpieczając części ciała przed zmianą koloru.

Jak zbadać uczulenie na farbę?

Najlepiej przed nałożeniem farby na włosy, nałożyć farbę na niewidoczną skórę, dzięki czemu przed farbowaniem okaże się, czy występuje uczulenie na któryś ze składników.

Czym grozi niedokładne zmycie farby bez amoniaku?

Złe zmycie soli amonowej z głowy, czy z włosów, przedłuża działanie środka penetrującego, w efekcie organizm narażony jest na uczulenie i wypadanie włosów w wyniku zapchania się gruczołów łojowych.

Jak rozpoznać niedokładne zmycie farby bez amoniaku?

Farba bez amoniaku niedokładnie zmyta blokuje przetłuszczanie się włosów.

Najlepsze farby do siwych włosów wyróżnione przez redakcję 2024

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

11 opinie
 1. a co powiedzie o loreal majirel cool cover i loreal inoa supreme? opinie widze że są całkiem dobre, cena w sumie też ale uwzględnia jej ranking. warto kupić?

  • Angel, zarówno loreal majirel cool cover jak i loreal inoa supreme znalazły się w rankingu, a więc jak najbardziej warto przyjrzeć im się bliżej. Farby Loreal mają dobry skład, dobrą cenę i przede wszystkim pozytywne opinie użytkowniczek.

 2. Tania i dobra farba do siwych włosów to na pewno montibello recover 60ml, który używam i polecam. Za niecałe 50 zł kupiłam na allegro a więc drogo nie było. Fajna opcja że farba dostępna jest w wielu kolorach takich jak szampańskie złoto, chłodne złoto, piaskowy beż, złoto Sahary, cynamonowe złoto, bursztynowe złoto, brąz cappucino, iodowy brąz, kakaowy brąz, brąz toffi, czekoladowy brąz, kawowy brąz, ognista miedź, intensywna miedź, rubinowa czerwień, morwowy brąz. polecam

  • potwierdzam, paltea kolorów montibello cromatone recover jest szeroka, warto też sprawdzić paletę kolorów farb loreal, która wydaje mi się jeszcze obszerniejsza

 3. Dobrze, że coraz więcej marek wypuszcza profesjonalne farby do włosów, nie tylko do tych blond ale też odsiwiacze dla innych odcieni, w tym tak jak moje szatynowe. Widzę, że ranking ma też farby bez amoniaku, chociaż zastanawiam się czy taka farba pokryje siwe włosy w 100%? Jednego jestem pewna, mężczyźni mają łatwiej, kupią sobie szampon na siwienie i sprawa załatwiona, a u kobiet nie jest już tak łatwo.

 4. wszystkie farby do włosów bez amoniaku pokrywające siwe włosy to dobre rozwiązanie ale moim zdaniem droższe, jak nie masz problemów z amoniakiem to lepiej trzymać się skutecznych farb na siwe włosy na bazie amoniaku. Farba blond na siwe włosy do pewnego wieku też jest dobra, potem babcia powinna być babcią 😛

  • Nie zgadzam się z tym, że babcia w pewnym wieku nie powinna się farbować, lepiej wygląda dobrze dobrana farba do włosów siwych niż fioletowa płukanka. Jak ktoś się boi farb z amoniakiem to przecież są naturalne farby do włosów siwych opinie na ich temat najdziecie wszędzie, większość z nich jest mniej trwała ale takich można używać częściej i naturalne farby do siwych włosów lepiej w tym przypadku radzą sobie z odrostami.

 5. Chciałam spytać o Wasze opinie dot. farbowania siwych włosów na blond popielaty. Od lat farbuję włosy wyłącznie u fryzjera i zawsze dowiaduję się, że uzyskanie takiego efektu jest niemożliwe, ponieważ wyjdzie kolor zielony. A jednak nie dalej jak wczoraj widziałam kobietę w sklepie (w moim wieku, zatem z pewnością już siwiejącą), która miała popielate włosy dokładnie takiego koloru jaki mi się marzy. Może istnieje na rynku farba, dzięki której da się uzyskać taką barwę. Za wszystkie porady z góry dziękuję.

  • Moim zdaniem sekret zielenienia włosów tkwi w miedzi, dodaje się ją jako środek glonobójczy/grzybobójczy w różnych szamponach, farbach, odżywkach itp. miedź w połączeniu z chlorem robi się zielona, Więc zielone blond włosy można bardzo często mieć po basenie, jeżeli nie zabezpieczy się ich dokładnie, Ja używam do tego odżywki silikonowej, włosy są po niej ciężkie ale nie mają zielonej poświaty i klasycznego czepka. Najlepiej wybrać basen z ozonowaną wodą. Trzeba pamiętać, że nawet woda w kranie zawiera chlor, Jak już masz zielone włosy to trzeba kilka razy umyć je szamponem chelatującym z dodatkiem Disodium EDTA lub z kwasem, na przykład mlekowym (Lactic Acid), albo bardziej śmierdząc metoda – nałożyć koncentrat pomidorowy, efekt z czasem się stabilizuje, do tego płukanka o czerwonym zabarwieniu.

  • Większą tendencję do zielenienia włosów mają zniszczone włosy, dlatego przed zabiegiem warto używać odżywki i zregenerować odpowiednio włosy. Trzeba pamiętać o kilku przypadkach kiedy masz 100% szans na zielone włosy po farbowaniu: Zielone włosy robią się po hennie i basenie, jest to zagrożenie głównie dla blond odcieni.

 6. Temat siwizny staje się z wiekiem coraz bardziej poważny, lepiej byłoby z tym walczyć niż zakrywać ale na razie nie ma takich możliwości. Profesjonalna farba do siwych włosów może poradzić sobie z każdą jasnowłosą za pierwszym lub kolejnym podejściem, ale moim zdaniem w pewnym wieku warto też odpuścić i po prostu osiwieć. Jaki kolor farby na siwe włosy wybrać aby dobrze wyglądać w wieku 80 lat? Raczej unikać rażących kolorów a i ciemne nie pasują, babcia blond? Niestety farba do siwych włosów w wieku 40-kilku lat staje się koniecznością i ciągłą walką o równomierny odcień.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Elektryczna golarka męska – Ranking 2024

Do niedawna większość mężczyzn korzystało z ręcznych maszynek do golenia, jednak rozwój technologii stworzył dla nich rozwiązanie, które jest na miarę roku, szybsze...

Ranking TOP 10: Najlepszy irygator do zębów 2024

Na początku odpowiedzmy na pytanie, do czego służy irygator. Irygator do zębów jest to urządzenie, którego celem jest utrzymanie zdrowej jamy ustnej. Irygator wytwarza...

Ranking TOP 10: Najlepsze pieluchy jednorazowe 2024

Pieluchy są niezbędnym elementem dla rodziców, opiekunów i wszystkich innych osób odpowiedzialnych za opiekę nad dzieckiem. Odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dzieci w czystości,...

Ranking TOP 10: Najładniejsze perfumy męskie 2024

Perfumy pozwalają na podkreślenie naturalnego zapachu ciała, potrafią dodać energii, wprawić w zmysłowy nastrój, pomóc oczarować drugą osobę. Odpowiedni dobór perfum to wyzwanie, stąd...

Ranking TOP 10: Perfumy damskie 2024

Eleganckie perfumy damskie to pachnące kosmetyki, obowiązkowe w łazience każdej kobiety. Odpowiednio dobrane do charakteru właścicielki, jak i okazji czy pory roku, mogą świetnie...

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów – 2024

Bezdyskusyjnie, włosy stanowią wizytówkę człowieka. Piękne, gładkie i zadbane dodają niepodważalnego uroku. Niestety, nie każda kobieta może poszczycić się takim darem od matki natury....

Polecane wpisy: