Ranking TOP 10: Najlepsza farba do siwych włosów

Bieg czasu i wejście w dorosłe życie wiąże się z tym, że pewnego dnia odnaleźć można na swojej głowie pierwszy siwy włos. Nie oznacza to jeszcze starości, gdyż siwe włosy wychodzą nawet w kwiecie wieku. Nie każdemu pasuje łysina i szpakowate odcienie, dlatego jedynym ratunkiem, jest farbowanie siwych włosów. To doskonały sposób maskowania wieku oraz metoda na odświeżenie koloru. Siwizna może odbierać pewność siebie nawet w młodym wieku, to odbija się także na aktywności sportowej i poczuciu atrakcyjności. Koloryzacja skutecznie zaradza uciążliwemu problemowi, jeżeli wykonana jest poprawnie.

Od czego zacząć wybór farby do siwych włosów?

Zestaw do koloryzacji siwych włosów

Kluczem do poprawy wyglądu i odświeżenia fryzury jest odpowiednio dobrany kolor i odcień oraz umiejętnie wykonana koloryzacja przede wszystkim dobrą farbą do włosów. Profesjonalne farby do włosów nie tylko na długo nadają odpowiedni równy odcień, ale także odżywiają, pielęgnują i ochraniają pasma włosów. Siwym włosom brakuje melaniny, która jest naturalnym barwnikiem włosa. Pozostała pustka powoduje łamliwość włosów i obniżoną elastyczność. Dlatego tak ważne jest dobranie dobrej farby do włosów, aby dostarczyć odpowiednią ilość wartości odżywczych i poprawić parametry włosów. Dobranie profesjonalnej farby do siwych włosów może być bardzo problematyczne, nie tylko ze względu na kolor, ale także producenta, rynek pełen jest dobrych lub lepszych produktów, a eksperymentowanie na włosach lepiej zostawić komuś innemu. Planowanie samodzielnej koloryzacji, dobrze jest uzupełnić o rozważne dobranie tego, co będzie trzeba nosić na głowie, aby ułatwić celny wybór, przygotowaliśmy ranking: profesjonalne farby do siwych włosów, kierując się jakością, ceną, innowacyjnością i przede wszystkim skutecznością farby do włosów.

Najlepsze farby do siwych włosów ranking wrzesień 2021

 

Sprawdź również ranking szamponów na wypadające włosy oraz ranking kremów na opuchliznę pod oczami

Najlepsza farba do siwych włosów

Maskowanie siwizny to zdecydowanie większe wyzwanie niż klasyczne farbowanie. Umiejętne dobranie farby, pozwala cieszyć się długo wymarzonym kolorem, ponieważ, jest podstawą udanego farbowania. Nawet najlepsza i najdroższa profesjonalna farba do siwych włosów może wywoływać uczulenie, dlatego zaleca się stosować próbne nałożenie farby przed koloryzacją, aby potwierdzić, czy farba nie ma szkodliwego działania na organizm. Substancjami szkodliwymi w farbie koloryzującej może być: nikiel, siarczany, nadtlenek wodoru, rezorcyna, chlorowodór, henna i różne odmiany parabenów. Substancje te mogą wywoływać świąd, pieczenie, a nawet wysypkę. Takich farb nie należy stosować na wrażliwe miejsca na ciele, np. brwi i rzęsy, ponieważ wywołują podrażnienie. Wybór farby w kryteriach budżetowego produktu może narazić włosy na trwałe zniszczenie, dlatego lepiej nie ryzykować i wybrać sprawdzony i przetestowany przez innych rodzaj farby.

Farba do siwych włosów bez amoniaku, czy tradycyjna?

Jaka farba do siwych włosów najlepsza?

Amoniak jest utrwalaczem pozwalającym zachować kolor, ma charakterystyczny, drażliwy i nieprzyjemny zapach. Stosowanie amoniaku nadwyręża strukturę włosa, dlatego należy stosować dobre farby do siwych włosów, aby nie trzeba było powtarzać procesu koloryzacji. Powtórzenie procesu koloryzacji jest możliwe dopiero po kilku dniach, a nawet tygodniu. Amoniak wysusza włosy i wypłukuje naturalny barwnik – melaninę. Pozbycie się amoniaku z farby nie jest możliwe, ponieważ to jemu farba zawdzięcza wnikanie w głąb włosa, dostarczające lepszy efekt. Należy się upewnić, że farba do siwych włosów pozbawiona jest glikoli i chlorków, ponieważ są mocno drażniące. Glikol i chlorki podrażniają błonę śluzową i uszkadzają płuca.

Farby do siwych włosów bez amoniaku zawierają substancję zastępującą amoniak, co pozwala na uzyskanie trwałego efektu. Najczęściej zastępującą amoniak substancją jest monoetyloamina (MEA), która także wywiera negatywne skutki na organizm ludzki.

Po co amoniak w farbie do włosów?

Amoniak spulchnia włos, odchylając łuski, to pozwala farbie wnikać głęboko w struktury włosa. Amoniak jest substancją lotną, działającą wewnątrz włosa około 20-40 minut i wyparowuje, nie pozostawiając śladu. Sól amonowa wywołuje ten sam proces, jednak podrażnia błony śluzowe układu oddechowego, równie skutecznie, jak amoniak. Przekraczając normy, można spodziewać się komplikacji zdrowotnych takich jak: ból gardła, kaszel, bóle w klatce piersiowej, duszności, sinica i obrzęki płuc. Po farbowaniu powinno się rozpocząć kurację zamykającą łuski włosa, w celu odbudowy struktury.

Amoniak wnika do krwiobiegu, dlatego nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. W odpowiednio wysokim stężeniu amoniak jest zabójczy. Łatwo się nim zatruć i narazić się na trwały uszczerbek na zdrowiu, dlatego tak ważna dla pracowników salonu fryzjerskiego, jest wentylacja pomieszczenia.

Czy farby do włosów bez amoniaku są łagodniejsze?

Zdecydowanie są mniej drażliwe dla odczuć węchowych, sól amonowa jest praktycznie bez zapachu i nie podrażnia skóry. To, że nie czuć zapachu, nie oznacza, że farba na bazie MEA jest zdrowsza.

Farbę do włosów MEA niestety trudniej zmyć z włosów po farbowaniu. Niedokładne zmycie MEA z włosów wystawia je na długie działanie substancji, co może powodować podobne reakcje alergiczne jak amoniak: pęcherze, swędzenie, pieczenie, rany. Niestety niedokładne zmycie MEA z włosów może powodować także ich wypadanie, zauważyć to można, obserwując, przetłuszczanie się fryzury, gdyż jest zmniejszone w wyniku upośledzenia gruczołów łojowych, które się zapychają i powodują wypadanie włosów.

Sole amonowe wymagają dłuższego pozostawienia na włosach, odcień koloru jest także ciemniejszy niż przy farbach z amoniakiem. Kolor po farbowaniu siwych włosów farbą bez amoniaku szybciej jest wypłukiwany, jednak włosy po koloryzacji są bardziej lśniące i gładsze.

Sole amonowe gromadzą się w strukturze włosa nawet przez 24 dni, nie znikają jak amoniak. Przez ten czas włos stale jest drażniony, MEA rozpulchnia włos, oraz nadaje im spalonego wyglądu, z czasem włos się rozdwaja i jest wysuszony, ulegając tym samym zniszczeniu od wewnątrz.

Jaka farba do siwych włosów jest skuteczniejsza?

Praktycznie każda farba jest w stanie pokryć siwiznę i nadaje się do siwych włosów. Różnice między farbami do siwych włosów wynikają z tego, że nie każda farba kryje z tą samą skutecznością, dlatego niektórych farb lepiej unikać.

Dobra farba do siwych włosów

Jaki kolor do siwych włosów sprawdzi się najlepiej? Najskuteczniejsze farbowanie nawet dobrymi farbami odbywa się z odcieniem blond i brązu. Farbowanie włosów na rudy kolor, jest bardzo ryzykowne, po kolorystyce odcień może być bardziej różowy lub czerwony. Samodzielne farbowanie, jest łatwiejszą czynnością przy jednolitym zabarwieniu bazowego koloru włosów. To znaczy, że trudniej zabarwić włosy na ciemny kolor przy różnych odcieniach podłoża, szczególnie farbami o niskiej skuteczności krycia.

Przed przystąpieniem do działania warto zdecydować jaki zabieg mają przejść włosy i czy zmiana koloru ma być łagodna, czy radykalna. W pierwszej kolejności należy ocenić aktualny stan fryzury, aby wybierając farbę, kupić taką co dobrze odżywia zniszczone włosy. Decydując się na jakiś kolor farbowania, warto wybrać nieco jaśniejszy odcień, w praktyce kolor z opakowania, jest jaśniejszy niż ten, który możemy realnie uzyskać. Niektóre farby na siwiznę do włosów, zawierają sztuczne barwniki i nadtlenek wodoru, który zapewnia stały efekt.

Farby z amoniakiem silniej rozchylają łuski włosa, lepiej wprowadzając pigment, dzięki temu kolor jest trwalszy, jednak farbowanie bez kuracji odbudowującej, może silnie osłabiać włosy.

Kiedy farba do siwych włosów bez amoniaku jest dobra?

Najczęściej farby na bazie MEA stosowane są do koloryzacji półtrwałych – semi-permanent. Farba ta doskonale nadaje się do odświeżenia koloru. Farby do koloryzacji na bazie MEA nie rozjaśniają włosa, a od razu poddają go pigmentacji, pozostawiając kolor w tym samym odcieniu. Farby demi-permanentne nie wymagają tak dużego stężenia oksydantu i MEA, dzięki czemu łatwiej się zmywają, więc są także bezpieczniejsze dla włosa. Farbowanie nie jest tak skuteczne, jak w przypadku użycia farby z amoniakiem, dlatego w koloryzacji siwych włosów, metoda półtrwałej koloryzacji będzie sprawdzać się znacznie gorzej.

Jaka farba blond do siwych włosów

Najlepsza farba blond do siwych włosów pokryje dokładnie włosy już za pierwszym farbowaniem. Odcienie blond w przypadku krycia siwych włosów, bardzo dobrze się sprawdzają, ponieważ odrosty są znacznie mniej widoczne. Siwe pasemka w jasnych blond włosach są mało widoczne, jeżeli istnieje potrzeba wyrównania koloru, lepiej stosować odcienie zbliżone do naturalnego. Dobrym sposobem maskowania siwizny na blond włosach jest również balejaż.

Najlepsza farba do siwych włosów dla mężczyzn

Mężczyźni z reguły nie lubią eksperymentować na własnych włosach, szczególnie z kolorem. Faceci, którzy dopatrzyli się siwiejących włosów, dość często wybierają swój naturalny odcień farby, aby zamaskować jasne włosy. Dla mężczyzn tworzone są specjalne rodzaje pigmentów z grupy Cover – odsiwiania.

Farba dla mężczyzn to w gruncie rzeczy pigment, zbliżony do naturalnych odcieni włosów. Odsiwiacz działa stopniowo podobnie, jak odsiwiające kremy z pigmentem, gdzie kuracje wymagają wielu powtórzeń.

Panowie chcący ukryć siwe pasemka, powinni to robić stopniowo, rozjaśniając włosy, aby naturalnie przejść do dominującego koloru. Obowiązkowa jest także systematyczna koloryzacja, ponieważ farby z czasem się wypłukują.

Estetyczna siwizna?

Wbrew pozorom siwe włosy również dodają urody, nie każdemu wypada się farbować w odpowiednim wieku. Babcia i dziadek głównie kojarzeni są z jasną barwą włosów. Bywa jednak tak, że odcień włosów na etapie przejściowym nie jest jednolity i nie wygląda to estetycznie, dlatego dla poprawy samopoczucia i samooceny, warto rozważyć koloryzację lub pigmentację w zaciszu własnego domu.

Profesjonalne pigmenty dla mężczyzn — ranking wrzesień, 2021

Ranking farb do siwych włosów

Najczęściej zadawane pytania o farbę do siwych włosów:

Jak odmierzyć ilość farby do siwych włosów?

Farbowanie w domowych warunkach wymaga stosowania się ściśle do zaleceń ulotki. Przy długich włosach lepiej dokupić jedno, czy dwa opakowania więcej. Nie ma jednej odpowiedzi na ilość farby, to jeden z elementów mających wpływ na odcień, kolejnym jest czas utrwalania koloru, pozostawiając farbę na włosach na kilka minut.

Jak zmyć farbę ze skóry?

Najbardziej polecany jest olej kokosowy, oliwka dla dzieci lub inny tłusty preparat.

Jak zabezpieczyć skórę głowy przed farbą?

Przed farbowaniem dobrze jest nakremować skórę głowy, uszy i kark zabezpieczając części ciała przed zmianą koloru.

Jak zbadać uczulenie na farbę?

Najlepiej przed nałożeniem farby na włosy, nałożyć farbę na niewidoczną skórę, dzięki czemu przed farbowaniem okaże się, czy występuje uczulenie na któryś ze składników.

Czym grozi niedokładne zmycie farby bez amoniaku?

Złe zmycie soli amonowej z głowy, czy z włosów, przedłuża działanie środka penetrującego, w efekcie organizm narażony jest na uczulenie i wypadanie włosów w wyniku zapchania się gruczołów łojowych.

Jak rozpoznać niedokładne zmycie farby bez amoniaku?

Farba bez amoniaku niedokładnie zmyta blokuje przetłuszczanie się włosów.

Najlepsze farby do siwych włosów wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

11 opinie

 1. a co powiedzie o loreal majirel cool cover i loreal inoa supreme? opinie widze że są całkiem dobre, cena w sumie też ale uwzględnia jej ranking. warto kupić?

  • Angel, zarówno loreal majirel cool cover jak i loreal inoa supreme znalazły się w rankingu, a więc jak najbardziej warto przyjrzeć im się bliżej. Farby Loreal mają dobry skład, dobrą cenę i przede wszystkim pozytywne opinie użytkowniczek.

 2. Tania i dobra farba do siwych włosów to na pewno montibello recover 60ml, który używam i polecam. Za niecałe 50 zł kupiłam na allegro a więc drogo nie było. Fajna opcja że farba dostępna jest w wielu kolorach takich jak szampańskie złoto, chłodne złoto, piaskowy beż, złoto Sahary, cynamonowe złoto, bursztynowe złoto, brąz cappucino, iodowy brąz, kakaowy brąz, brąz toffi, czekoladowy brąz, kawowy brąz, ognista miedź, intensywna miedź, rubinowa czerwień, morwowy brąz. polecam

  • potwierdzam, paltea kolorów montibello cromatone recover jest szeroka, warto też sprawdzić paletę kolorów farb loreal, która wydaje mi się jeszcze obszerniejsza

 3. Dobrze, że coraz więcej marek wypuszcza profesjonalne farby do włosów, nie tylko do tych blond ale też odsiwiacze dla innych odcieni, w tym tak jak moje szatynowe. Widzę, że ranking ma też farby bez amoniaku, chociaż zastanawiam się czy taka farba pokryje siwe włosy w 100%? Jednego jestem pewna, mężczyźni mają łatwiej, kupią sobie szampon na siwienie i sprawa załatwiona, a u kobiet nie jest już tak łatwo.

 4. wszystkie farby do włosów bez amoniaku pokrywające siwe włosy to dobre rozwiązanie ale moim zdaniem droższe, jak nie masz problemów z amoniakiem to lepiej trzymać się skutecznych farb na siwe włosy na bazie amoniaku. Farba blond na siwe włosy do pewnego wieku też jest dobra, potem babcia powinna być babcią 😛

  • Nie zgadzam się z tym, że babcia w pewnym wieku nie powinna się farbować, lepiej wygląda dobrze dobrana farba do włosów siwych niż fioletowa płukanka. Jak ktoś się boi farb z amoniakiem to przecież są naturalne farby do włosów siwych opinie na ich temat najdziecie wszędzie, większość z nich jest mniej trwała ale takich można używać częściej i naturalne farby do siwych włosów lepiej w tym przypadku radzą sobie z odrostami.

 5. Chciałam spytać o Wasze opinie dot. farbowania siwych włosów na blond popielaty. Od lat farbuję włosy wyłącznie u fryzjera i zawsze dowiaduję się, że uzyskanie takiego efektu jest niemożliwe, ponieważ wyjdzie kolor zielony. A jednak nie dalej jak wczoraj widziałam kobietę w sklepie (w moim wieku, zatem z pewnością już siwiejącą), która miała popielate włosy dokładnie takiego koloru jaki mi się marzy. Może istnieje na rynku farba, dzięki której da się uzyskać taką barwę. Za wszystkie porady z góry dziękuję.

  • Moim zdaniem sekret zielenienia włosów tkwi w miedzi, dodaje się ją jako środek glonobójczy/grzybobójczy w różnych szamponach, farbach, odżywkach itp. miedź w połączeniu z chlorem robi się zielona, Więc zielone blond włosy można bardzo często mieć po basenie, jeżeli nie zabezpieczy się ich dokładnie, Ja używam do tego odżywki silikonowej, włosy są po niej ciężkie ale nie mają zielonej poświaty i klasycznego czepka. Najlepiej wybrać basen z ozonowaną wodą. Trzeba pamiętać, że nawet woda w kranie zawiera chlor, Jak już masz zielone włosy to trzeba kilka razy umyć je szamponem chelatującym z dodatkiem Disodium EDTA lub z kwasem, na przykład mlekowym (Lactic Acid), albo bardziej śmierdząc metoda – nałożyć koncentrat pomidorowy, efekt z czasem się stabilizuje, do tego płukanka o czerwonym zabarwieniu.

  • Większą tendencję do zielenienia włosów mają zniszczone włosy, dlatego przed zabiegiem warto używać odżywki i zregenerować odpowiednio włosy. Trzeba pamiętać o kilku przypadkach kiedy masz 100% szans na zielone włosy po farbowaniu: Zielone włosy robią się po hennie i basenie, jest to zagrożenie głównie dla blond odcieni.

 6. Temat siwizny staje się z wiekiem coraz bardziej poważny, lepiej byłoby z tym walczyć niż zakrywać ale na razie nie ma takich możliwości. Profesjonalna farba do siwych włosów może poradzić sobie z każdą jasnowłosą za pierwszym lub kolejnym podejściem, ale moim zdaniem w pewnym wieku warto też odpuścić i po prostu osiwieć. Jaki kolor farby na siwe włosy wybrać aby dobrze wyglądać w wieku 80 lat? Raczej unikać rażących kolorów a i ciemne nie pasują, babcia blond? Niestety farba do siwych włosów w wieku 40-kilku lat staje się koniecznością i ciągłą walką o równomierny odcień.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepsza lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepszy domowy depilator IPL

Włosy dobrze wyglądają na głowie, a w pozostałych miejscach ciała niekoniecznie. Dla kobiet szczególną udręką są odrosty, które sprawiają, że gładka skóra, zaczyna przypominać powierzchnię kaktusa. Można skorzystać z drogich i bolesnych zabiegów, jednak depilacja IPL, w domowym zaciszu to dużo wygodniejsza i dająca większy komfort alternatywa. Jak wiec wybrać skuteczny depilator IPL do bezbolesnego pozbycia się włosów na długo? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak używać depilatora świetlnego? Kiedy depilacja jest niewskazana?

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.