Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Blendery na dobre zagościły w kuchni, są sprzętem AGD, które pozwala w szybki sposób przygotować koktajl, zupę krem wymieszać składniki, ciasto naleśnikowe lub pokruszyć lód. Blendery kielichowe w zależności od modelu i producenta potrafią znacząco różnić się parametrami i ceną.

Jak wybrać dobry blender wysokoobrotowy?

Mnogość akcesoriów i dodatków w blenderach pozwala przygotować zdrowe posiłki na wynos, doskonale uzupełniające dietę jednak nie każdy koktajl zachowuje swoje właściwości po kilku godzinach. Jaki blender wysokoobrotowy kielichowy wybrać więc, aby dobrze służył przez wiele lat? W naszym rankingu staramy się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty wpływające na jakość, trwałość oraz cenę, najpopularniejszych modeli blenderów kielichowych. Ranking został przygotowany na podstawie parametry, specyfikację, oraz co najważniejsze opinie użytkowników, w kwestii zadowolenia z zakupu i trwałości rankingowych modeli.

Najlepszy blender wysokoobrotowy ranking lipiec 2022

 

Sprawdź również ranking najlepszych blenderów

Specjalny blender wysokoobrotowy do koktajli

Blender z pojemnikiem do smoothie musi mieć przynajmniej 600 W. Pozwala to na gładkie zmiksowanie miękkich owoców, takich jak banany, jabłko, brzoskwinia itp. Jeżeli uzyskać chcemy orzeźwiający koktajl z kruszonym lodem, wówczas moc blendera nie powinna być mniejsza niż 750 W. Mocny blender wysokoobrotowy z rankingu poza kruszeniem lodu, powinien dobrze poradzić siebie z rozdrabnianiem orzechów. Do przygotowania masła orzechowego potrzeba już nieprzeciętnej mocy, około 1000 W. Blender wysokoobrotowy kielichowy pozwala na rozdrabnianie produktów, nie zajmując przy tym dłoni, co oznacza, że przygotować można w tym samym czasie znaczenie więcej w kuchni. Jedynym minusem blenderów wysokoobrotowych jest ograniczona pojemność kielicha.

Przygotowanie koktajlu lub zupy w blenderze z małą pojemnością pojemnika może być nieco trudniejsze dla większej grupy osób. Duży blender kielichowy pozwala na jednorazowe przygotowanie 2 litrów koktajlu, co w przełożeniu na klasycznej wielkości szklanki (250 ml) wystarcza dla 8 osób. Blender kuchenny w zależności od potrzeb nie musi wcale mieć pojemnego kielicha, a kilka wymiennych, stając się tym samym blenderem osobistym, co może być istotne dla tych, którzy mają odosobnione preferencje smakowe. Kielichy w kształcie butelki lub bidonu, pozwalają sprawnie przygotować i transportować koktajl do pracy, trening, szkoły itp. ograniczając ilość elementów koniecznych do mycia – mycie ostrzy tnących. Całoroczny dostęp do świeżych owoców, warzyw i ziół sprawia, że zdrowy tryb życia nie jest taki trudny, przygotowanie pożywnego koktajlu z ziarnami, płatkami, owocami lub warzywami trwa zaledwie kilka sekund.

Blender wysokoobrotowy próżniowy – czy warto?

Blender próżniowy wysokoobrotowe

Rozdrobnić składniki można blenderem kielichowym, ręcznym lub próżniowym. Ostatni z wymienionych wyróżnia się dodatkową funkcją, która pozwala na długi czas zachować miksowanym produktom świeżość. Dlaczego warto rozważyć kupno blendera wysokoobrotowego próżniowego z rankingu? Rozdrabnianie składników w próżni zapobiega utracie cennych składników odżywczych, które zawierają owoce i warzywa. Dowodem naocznego utleniania się owoców i warzyw jest, chociażby ciemnienie banana, jabłka, czy ziemniaków. Ograniczenie dopływu tlenu w przypadku ziemniaków może się odbywać z wykorzystaniem wody, w której zanurza się ziemniaki. Miksując produkty i dodatkowo natleniając koktajl, przy rozdrabnianiu sprawiamy, że koktajlowa konsystencja jest narażona na szybsze popsucie się i utratę cennych minerałów. Próżnia pozwala zachować świeżość oraz pełno wartościowość produktów na dłużej. Technologia zwana vacuum to nic nowego, wykorzystywana była już wcześniej do przechowywania żywności i wydłużenia jej przydatności do spożycia, z kilku dni do nawet 2 tygodni.

Blender wysokoobrotowy kielichowy

Odessanie powietrza z kielicha blendera wysokoobrotowego zapobiega natlenieniu składników, a tym samym nie tracimy cennych enzymów. Po zblendowaniu produktów w koktajl w klasycznym blenderze można zaobserwować spienienie się płynu, po odstawieniu na kilka minut koktajl będzie się rozwarstwiał, co oznacza, że oddzieli się woda od pozostałości. Natleniony koktajl po kilkunastu godzinach traci właściwości odżywcze, witaminy i enzymy nabierając rdzawej barwy. W procesie miksowania koktajlu szczególnie narażone są witamina C oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, oraz E, które po natlenieniu ulatniają się z napoju. Koktajle wykonane w blenderze próżniowym wysokoobrotowym, mają jednolitą konsystencję bez wyraźnej piany. Opóźnienie spożycia natlenionego koktajlu o kilka godzin np. dopiero w pracy, szkole na wyjeździe, może skutkować rozpoczęciem procesów rozkładowych lub nawet gnilnych. W przypadku przygotowania koktajlu w rankingowym blenderze próżniowym wysokoobrotowym kolor koktajlu pozostaje wyrazisty na wiele godzin po tym, jak został przygotowany. Wiąże się to także z zachowaniem walorów smakowych koktajlu tak jakby dopiero został przygotowany.

Blender wysokoobrotowy kielichowy – zalety i wady

Zalety blenderów wysokoobrotowych kielichowych

 • Szybko przygotowują gotowy i zdrowy posiłek
 • Świetnie wspomagają dietę
 • Miksuje owoce i warzywa w smoothie
 • Nie pozostawia wiele do mycia
 • Pozwala przygotować orzeźwiający napój z kruszonym lodem
 • Szklane kielichy pozwalają na miksowanie gorących zup

Wady blenderów wysokoobrotowych kielichowych

 • Głośna praca
 • Przygotowanie składników zajmuje trochę czasu
 • Zajmuje miejsce na blacie lub w szafce
 • Dobry blender jest kosztowny
 • Tanie modele blenderów mają nietrwałe plastikowe ostrza
 • Plastikowe kielichy z czasem matowieją

Najlepszy blender kielichowy wysokoobrotowy

Blenderem wysokoobrotowym można nazwać blender, który osiąga przynajmniej 24 tysiące obrotów na minutę. Po co taka prędkość obrotowa? Wysokie obroty ostrzy pozwalają na emulgowanie, dokładne rozdrabnianie i całkowite rozdrobnienie warzyw, ziół oraz owoców. Blendery kielichowe z rankingu uzyskują nawet 45 000 obrotów na minutę, taka prędkość umożliwia ścieranie na gładką masę nasion, orzechów i warzyw korzeniowych. Do rozpędzenia ostrzy blendera wysokoobrotowego do tak wysokich prędkości konieczny jest silnik o około 2000 W. Moc i prędkość ostrzy tworzy nawet z twardych włóknistych produktów gładkie masy i koktajle.

Blender wysokoobrotowy kielichowy – na co zwracać uwagę?

Blender wysokoobrotowy kielichowy

Blenderów na rynku jest bardzo dużo, na co więc trzeba zwracać uwagę, aby wybrać odpowiedni blender wysokoobrotowy, który posłuży przez wiele lat?

 • Moc blendera powinna być na poziomie przynajmniej 1000 W, dzięki czemu nie zabraknie mocy, do blendowania twardych orzechów i nasion.
 • Prędkość obrotowa powinna być na poziomie przynajmniej 30 tys. obrotów na minutę, dzięki czemu rozdrobnienie, ziół, liści, włóknistych i korzennych warzyw, czy owoców nie będzie dla blendera przeszkodą.
 • Kielich, dobrze, kiedy pozwala przygotować osobiste smoothie oraz napój dla całej rodziny, stąd lepiej wybrać model z kilkoma kielichami.
 • Jakość noży to właśnie od ostrzy zależy dokładność mielenia, liczy się także ich ilość, im ich więcej tym czas przygotowania napoju krótszy.
 • Regulacja obrotów, nie wszystkie składniki trzeba mielić maksymalną prędkością, inaczej także rozdrabnia się kostki lodu, warto wybrać model blendera z automatyczną funkcją rozdrabniania oraz kilkoma innymi trybami.
 • Funkcje dodatkowe to właśnie tryb pulsacyjny pozwala rozdrobnić lód, a tryb turbo szybko przygotować gładkie smoothie.
 • Dodatkowe akcesoria, niektóre blendery mają praktyczne dodatki w zestawie, dzięki czemu zakup jest bardziej praktyczny.

Najlepszy blender kielichowy ranking lipiec 2022

Blender wysokoobrotowy kielichowy szklany

Pojemność kielicha w blenderze wysokoobrotowym jest bardzo istotna, szczególnie kiedy trzeba przygotować większe porcje. Bardzo istotny jest również materiał, z jakiego kielich został wykonany.

 • Blender kielichowy plastikowy – plastik to trwały materiał, chociaż łatwo może ulec pęknięciu, jest za to bardzo lekki, dlatego stanowi doskonały pojemnik do smoothie na wynos. Niestety plastikowe kielichy z czasem tracą swój krystaliczny kolor, przybierając formę matowego pojemnika, nie wszystkie także nadają się do zmywarki, na co warto zwrócić uwagę kupując blender z rankingu.
 • Szklany kielich – odporny jest na zarysowania, większość pojemników szklanych pozwala na przygotowanie gorących dań i mycie w zmywarce ponadto nie wchodzi w reakcję z żywnością. Niestety szkoło pomimo swojej trwałości, jest także ciężkie, dlatego dobrze sprawdza się w domowym użytku i przy mniejszej pojemności kielicha.
 • Kielich z tritanu – materiał ten łączy w sobie wytrzymałość szkła i lekkość plastiku. Tritan odporny jest na stłuczenia i zarysowania, nie wchodzi w reakcję z pożywieniem i dobrze znosi wysokie temperatury.

Najlepsze blendery wysokoobrotowe wyróżnione przez redakcję 2022

Aktualizacja: lipiec 2022

5 opinie
 1. znajoma mocno poleca bosch mmbh6p6b oraz bosch vitamaxx 2in1 mmbv625m, tym bardziej ten drugi bo to kielichowy blender próżniowy, czytałam sobie opinie i faktycznie zapowiadają się całkiem ciekawe, ciekawe tylko jest to, że za dobry blender kielichowy wysokoobrotowy zapłacić trzeba aż takie pieniądze, dodajcie ranking blenderów kielichowych do 1000 złotych 😉

 2. Z wyższej półki wymienić można Philips Avance Collection Hr3868/00 – mam go od kilku tygodni i nigdy mnie nie zawiódł. Blender kielichowy o mocy 2000w robi z lodu i wszystkiego co się włoży totalną miazgę. Problem tylko w tym, że nie każdego stać na blender kielichowy za 2000 zł.

 3. Jeśli chodzi o ranking blenderów kielichowych, to dodałbym tutaj blender Tefal Perfectmix. Nie jest tani, ale robi świetną robotę. Za ok 300-350 zł można mieć wysokiej klasy blender kielichowy z silnikiem 1200w. Zanim go kupiłem sprawdziłem wszystkie opinie na ceneo i porównywałem oferty na allegro. Jednym słowem petarda, pomyślcie by dodać go w ranking.

 4. Każdy kto był kiedyś na diecie wie co robi blender wysokoobrotowy z orzechami albo kostkami lodu, Blendery do koktajli lepiej wybierać z czterema ostrzami, bo tanie blendery wysokoobrotowe zdarza się, że mają tylko dwa ostrza, bo silnik nie daje rady przy większej ilości, a nikt nie rozdrabnia tylko cytrusów ale także twarde orzechy i warzywa.

 5. W top 10 blenderów znalazł się mój model który mam od wielu miesięcy, mowa oczywiście o blenderze hamilton beach, nie ma rzeczy z która by sobie nie poradził, w dodatku pozawala mi blendować koktajle o poranku kiedy wszyscy śpią 🙂 Najlepsze blendery są z pokrywą moim zdaniem, bo mocny blender kielichowy robi trochę hałasu i to bez wyjątku. Jeżeli zastanawiacie się jeszcze jaki blender wysookoobrotowy wybrać, to z doświadczenia polecam hamilton beach z topowych miejsc w rankingu.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepsza kuchenka mikrofalowa ranking 2022

Kuchenki mikrofalowe to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Taki sprzęt znacząco ułatwia codzienne gotowanie oraz odgrzewanie posiłków. Nasz ranking kuchenek mikrofalowych pomoże wybrać właściwy model...

Najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci – ranking 2022

Chcesz sprawić swoim pociechom prezent w postaci nowej zjeżdżalni? Zależy Ci na tym, by produkt, który kupisz, był dobrej jakości oraz w pełni bezpieczny?...

Antyszczekacz na szczekanie psa – ranking 2022

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, czy da się oduczyć psa szczekania, mamy dla Ciebie odpowiedź. Rozwiązaniem jest antyszczekacz - niewielkie urządzenie, pod które...

Miska do zupy – bulionówka – ranking 2022

Jedzenie zup wraca do łask. Po szale na gotowe dania i jedzenie na wynos na szczęście wracamy do gotowania domowych potraw - bardziej tradycyjnych,...

Najlepszy klej polimerowy ranking 2022

Klej polimerowy to produkt, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie – zarówno w domu, budownictwie, a nawet i w przemyśle. Dlatego też w poniższym poradniku...

Najlepszy żółty fotel – ranking 2022

Chociaż pastelowy fiolet wyparł w tym roku żółć z rankingu Pantone®, to nadal jej użycie w monochromatycznych pomieszczeniach pozwala nadać im zupełnie nowego wyrazu....

Polecane wpisy: