Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Blender kielichowy

Blendery na dobre zagościły w kuchni, są sprzętem AGD, które pozwala w szybki sposób przygotować koktajl, zupę krem wymieszać składniki, ciasto naleśnikowe lub pokruszyć lód. Blendery kielichowe w zależności od modelu i producenta potrafią znacząco różnić się parametrami i ceną. Mnogość akcesoriów i dodatków w blenderach pozwala przygotować zdrowe posiłki na wynos, doskonale uzupełniające dietę jednak nie każdy koktajl zachowuje swoje właściwości po kilku godzinach. Jaki blender kielichowy wybrać więc, aby dobrze służył przez wiele lat?

W naszym rankingu staramy się zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty wpływające na jakość, trwałość oraz cenę, najpopularniejszych modeli blenderów kielichowych. Ranking został przygotowany na podstawie parametry, specyfikację, oraz co najważniejsze opinie użytkowników, w kwestii zadowolenia z zakupu i trwałości rankingowych modeli.

Blender wysokoobrotowy ranking Maj 2021

Sprawdź również ranking najlepszych blenderów

Blender do koktajli

Blender z pojemnikiem do smoothie musi mieć przynajmniej 600 W. Pozwala to na gładkie zmiksowanie miękkich owoców, takich jak banany, jabłko, brzoskwinia itp. Jeżeli uzyskać chcemy orzeźwiający koktajl z kruszonym lodem, wówczas moc blendera nie powinna być mniejsza niż 750 W. Mocny blender wysokoobrotowy z rankingu poza kruszeniem lodu, powinien dobrze poradzić siebie z rozdrabnianiem orzechów. Do przygotowania masła orzechowego potrzeba już nieprzeciętnej mocy, około 1000 W. Blender wysokoobrotowy kielichowy pozwala na rozdrabnianie produktów, nie zajmując przy tym dłoni, co oznacza, że przygotować można w tym samym czasie znaczenie więcej w kuchni. Jedynym minusem wysokoobrotowych blenderów jest ograniczona pojemność kielicha.

Przygotowanie koktajlu lub zupy w blenderze z małą pojemnością pojemnika może być nieco trudniejsze dla większej grupy osób. Duży blender kielichowy pozwala na jednorazowe przygotowanie 2 litrów koktajlu, co w przełożeniu na klasycznej wielkości szklanki (250 ml) wystarcza dla 8 osób. Blender kuchenny w zależności od potrzeb nie musi wcale mieć pojemnego kielicha, a kilka wymiennych, stając się tym samym blenderem osobistym, co może być istotne dla tych, którzy mają odosobnione preferencje smakowe. Kielichy w kształcie butelki lub bidonu, pozwalają sprawnie przygotować i transportować koktajl do pracy, trening, szkoły itp. ograniczając ilość elementów koniecznych do mycia – mycie ostrzy tnących. Całoroczny dostęp do świeżych owoców, warzyw i ziół sprawia, że zdrowy tryb życia nie jest taki trudny, przygotowanie pożywnego koktajlu z ziarnami, płatkami, owocami lub warzywami trwa zaledwie kilka sekund.

Blender próżniowy wysokoobrotowy – czy warto?

Blender próżniowy wysokoobrotowe

Rozdrobnić składniki można blenderem kielichowym, ręcznym lub próżniowym. Ostatni z wymienionych wyróżnia się dodatkową funkcją, która pozwala na długi czas zachować miksowanym produktom świeżość. Dlaczego warto rozważyć kupno blendera próżniowego z rankingu? Rozdrabnianie składników w próżni zapobiega utracie cennych składników odżywczych, które zawierają owoce i warzywa. Dowodem naocznego utleniania się owoców i warzyw jest, chociażby ciemnienie banana, jabłka, czy ziemniaków. Ograniczenie dopływu tlenu w przypadku ziemniaków może się odbywać z wykorzystaniem wody, w której zanurza się ziemniaki. Miksując produkty i dodatkowo natleniając koktajl, przy rozdrabnianiu sprawiamy, że koktajlowa konsystencja jest narażona na szybsze popsucie się i utratę cennych minerałów. Próżnia pozwala zachować świeżość oraz pełno wartościowość produktów na dłużej. Technologia zwana vacuum to nic nowego, wykorzystywana była już wcześniej do przechowywania żywności i wydłużenia jej przydatności do spożycia, z kilku dni do nawet 2 tygodni. Odessanie powietrza z kielicha blendera zapobiega natlenieniu składników, a tym samym nie tracimy cennych enzymów. Po zblendowaniu produktów w koktajl w klasycznym blenderze można zaobserwować spienienie się płynu, po odstawieniu na kilka minut koktajl będzie się rozwarstwiał, co oznacza, że oddzieli się woda od pozostałości. Natleniony koktajl po kilkunastu godzinach traci właściwości odżywcze, witaminy i enzymy nabierając rdzawej barwy. W procesie miksowania koktajlu szczególnie narażone są witamina C oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach: A, oraz E, które po natlenieniu ulatniają się z napoju. Koktajle wykonane w blenderze próżniowym wysokoobrotowym, mają jednolitą konsystencję bez wyraźnej piany. Opóźnienie spożycia natlenionego koktajlu o kilka godzin np. dopiero w pracy, szkole na wyjeździe, może skutkować rozpoczęciem procesów rozkładowych lub nawet gnilnych. W przypadku przygotowania koktajlu w rankingowym blenderze próżniowym wysokoobrotowym kolor koktajlu pozostaje wyrazisty na wiele godzin po tym, jak został przygotowany. Wiąże się to także z zachowaniem walorów smakowych koktajlu tak jakby dopiero został przygotowany.

Blender kielichowy – zalety i wady

Zalety blenderów kielichowych

 • Szybko przygotowują gotowy i zdrowy posiłek
 • Świetnie wspomagają dietę
 • Miksuje owoce i warzywa w smoothie
 • Nie pozostawia wiele do mycia
 • Pozwala przygotować orzeźwiający napój z kruszonym lodem
 • Szklane kielichy pozwalają na miksowanie gorących zup

Wady blenderów kielichowych

 • Głośna praca
 • Przygotowanie składników zajmuje trochę czasu
 • Zajmuje miejsce na blacie lub w szafce
 • Dobry blender jest kosztowny
 • Tanie modele blenderów mają nietrwałe plastikowe ostrza
 • Plastikowe kielichy z czasem matowieją

Blender kielichowy wysokoobrotowy

Blenderem wysokoobrotowym można nazwać blender, który osiąga przynajmniej 24 tysiące obrotów na minutę. Po co taka prędkość obrotowa? Wysokie obroty ostrzy pozwalają na emulgowanie, dokładne rozdrabnianie i całkowite rozdrobnienie warzyw, ziół oraz owoców. Blendery kielichowe z rankingu uzyskują nawet 45 000 obrotów na minutę, taka prędkość umożliwia ścieranie na gładką masę nasion, orzechów i warzyw korzeniowych. Do rozpędzenia ostrzy blendera do tak wysokich prędkości konieczny jest silnik o około 2000 W. Moc i prędkość ostrzy tworzy nawet z twardych włóknistych produktów gładkie masy i koktajle.

Blender kielichowy – na co zwracać uwagę?

Blender kielichowy wysokoobrotowy

Blenderów na rynku jest bardzo dużo, na co więc trzeba zwracać uwagę, aby wybrać odpowiedni model, który posłuży przez wiele lat?

 • Moc blendera powinna być na poziomie przynajmniej 1000 W, dzięki czemu nie zabraknie mocy, do blendowania twardych orzechów i nasion.
 • Prędkość obrotowa powinna być na poziomie przynajmniej 30 tys. obrotów na minutę, dzięki czemu rozdrobnienie, ziół, liści, włóknistych i korzennych warzyw, czy owoców nie będzie dla blendera przeszkodą.
 • Kielich, dobrze, kiedy pozwala przygotować osobiste smoothie oraz napój dla całej rodziny, stąd lepiej wybrać model z kilkoma kielichami.
 • Jakość noży to właśnie od ostrzy zależy dokładność mielenia, liczy się także ich ilość, im ich więcej tym czas przygotowania napoju krótszy.
 • Regulacja obrotów, nie wszystkie składniki trzeba mielić maksymalną prędkością, inaczej także rozdrabnia się kostki lodu, warto wybrać model blendera z automatyczną funkcją rozdrabniania oraz kilkoma innymi trybami.
 • Funkcje dodatkowe to właśnie tryb pulsacyjny pozwala rozdrobnić lód, a tryb turbo szybko przygotować gładkie smoothie.
 • Dodatkowe akcesoria, niektóre blendery mają praktyczne dodatki w zestawie, dzięki czemu zakup jest bardziej praktyczny.

Blender kielichowy ranking Maj 2021

Blender kielichowy szklany

Pojemność kielicha jest bardzo istotna, szczególnie kiedy trzeba przygotować większe porcje. Bardzo istotny jest również materiał, z jakiego kielich został wykonany.

 • Blender kielichowy plastikowy – plastik to trwały materiał, chociaż łatwo może ulec pęknięciu, jest za to bardzo lekki, dlatego stanowi doskonały pojemnik do smoothie na wynos. Niestety plastikowe kielichy z czasem tracą swój krystaliczny kolor, przybierając formę matowego pojemnika, nie wszystkie także nadają się do zmywarki, na co warto zwrócić uwagę kupując blender z rankingu.
 • Szklany kielich – odporny jest na zarysowania, większość pojemników szklanych pozwala na przygotowanie gorących dań i mycie w zmywarce ponadto nie wchodzi w reakcję z żywnością. Niestety szkoło pomimo swojej trwałości, jest także ciężkie, dlatego dobrze sprawdza się w domowym użytku i przy mniejszej pojemności kielicha.
 • Kielich z tritanu – materiał ten łączy w sobie wytrzymałość szkła i lekkość plastiku. Tritan odporny jest na stłuczenia i zarysowania, nie wchodzi w reakcję z pożywieniem i dobrze znosi wysokie temperatury.

Blendery wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Maj 2021

3 opinie

 1. znajoma mocno poleca bosch mmbh6p6b oraz bosch vitamaxx 2in1 mmbv625m, tym bardziej ten drugi bo to kielichowy blender próżniowy, czytałam sobie opinie i faktycznie zapowiadają się całkiem ciekawe, ciekawe tylko jest to, że za dobry blender kielichowy wysokoobrotowy zapłacić trzeba aż takie pieniądze, dodajcie ranking blenderów kielichowych do 1000 złotych 😉

 2. Z wyższej półki wymienić można Philips Avance Collection Hr3868/00 – mam go od kilku tygodni i nigdy mnie nie zawiódł. Blender kielichowy o mocy 2000w robi z lodu i wszystkiego co się włoży totalną miazgę. Problem tylko w tym, że nie każdego stać na blender kielichowy za 2000 zł.

 3. Jeśli chodzi o ranking blenderów kielichowych, to dodałbym tutaj blender Tefal Perfectmix. Nie jest tani, ale robi świetną robotę. Za ok 300-350 zł można mieć wysokiej klasy blender kielichowy z silnikiem 1200w. Zanim go kupiłem sprawdziłem wszystkie opinie na ceneo i porównywałem oferty na allegro. Jednym słowem petarda, pomyślcie by dodać go w ranking.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.