Ranking TOP 10: Najlepsza pralko-suszarka 2024

Wybór pralko-suszarki wiąże się z bardzo trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę szereg właściwości tych urządzeń. Główne różnice między nimi to pojemność bębna, rodzaj wsadu, system sterowania, pobór mocy oraz wody. Niektórzy wybierają pralko-suszarki na podstawie ich wielkości, inni kierują się ceną lub dostępnością. Niestabilność takich decyzji jest szczególnie duża w przypadku skomplikowanych modeli. W takich warunkach można skorzystać z naszych zaleceń, aby nie popełnić błędu podczas zakupów i wybrać produkt, który będzie można określić jako najlepsza pralko-suszarka.

Dlaczego warto wybrać pralko suszarkę?

W tym roku znacznie wzrosły ceny energii, jak i wody, co niekoniecznie pozytywnie wpłynęło na nasze portfele. Z tego też powodu ranking pralek pomoże w podjęciu decyzji. Opinie o pralko suszarkach są różne, dlatego w tym artykule znajdą się przede wszystkim zasadne kwestie techniczne. Weźmiemy pod uwagę cenę, rozmiar, zużycie prądu i wody, a także szereg innych właściwości.

Obecnie uśredniona cena wody w Polsce to 0,012 zł za litr, natomiast ceny prądu są zależne od operatora i zgodnie z decyzję URE z 17.12.2021 wyglądają następująco.

Koszt 1 kWh energii elektrycznej w grupie taryfowej G11

OperatorCena za 1kWh (5% VAT)
Tauron0,64 zł 
Energa0,70 zł
Enea0,63 zł
PGE0,68 zł
E.ON0,59 zł
(od 01.01.2022)
OperatorCena za 1kWh (23% VAT)
Tauron0,75 zł
Energa0,82 zł
Enea0,74 zł
PGE0,80 zł
E.ON0,69 zł 
(od 01.04.2022)
Źródło: Taryfy energii elektrycznej

Ze względu na powyższe Energooszczędna pralko suszarka sprawdzi się wyśmienicie w każdym gospodarstwie domowym. Pralka z suszarką jest doskonałym urządzeniem dla tych, którzy chcą zaoszczędzić swój czas. Daje ona właścicielowi wiele korzyści, ale jak ją pralko-suszarkę wybrać? Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Jaka pralko suszarka do małej łazienki? Wybór tego urządzenia może być racjonalną decyzją, jeśli wiemy, jakie musi ono spełniać wymagania. Pod względem funkcjonalności, walorów użytkowych, ceny — niektóre opcje będą bardziej odpowiednie dla niektórych rodzin. Ranking pralko-suszarek ułatwia wybór, a przynajmniej skutecznie zawęża listę poszukiwań trwałego i dobrego sprzętu.

Ranking najlepszych pralko suszarek luty 2024

Jak działa pralko suszarka?

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto dokładnie przemyśleć, jak działa pralko suszarka, żeby być świadomym wobec użyteczności kupowanego urządzenia. Dodatkowo ranking pralko suszarek wskazuje, które urządzenia sprawdzą się lepiej od pozostałych. Duży wpływ na miejsce w rankingu mają producent, ilość zużywanej wody, łatwość obsługi i cena. Zasada działania pralko-suszarki opiera się na tym, że jest to urządzenie, które łączy funkcje pralki i suszarki.

Ten sprzęt użytku domowego spełnia funkcję dwóch odrębnych rodzajów sprzętu, które służą praniu i suszeniu ubrań. Zastosowanie takiego połączenia jest zaawansowane technologicznie, ale dzięki temu oprócz oszczędności wody i prądu można zaoszczędzić miejsce w łazience. Na ogół, taka pralka i suszarka w małej łazience jako jedno urządzenie to genialny sposób na zapewnienie dodatkowej przestrzeni, którą ponadto wykorzystać można jako dodatkową półkę.

To urządzenie jest również sposobem na zaoszczędzenie czasu, ponieważ po zakończeniu procesu prania wyciągnięte ubrania będą już suche i nie będą wymagały rozwieszenia w celu ich wysuszenia. Ranking pralko suszarek wskazuje, że wąska pralko suszarka sprawdzi się również w niewielkich mieszkaniach, w których nie ma balkonu lub wolnej przestrzeni na dużą suszarkę do ubrań.

Pralko suszarka czy pralka i suszarka?

Kolejną istotną, pojawiającą się kwestią jest wybór — pralko suszarka czy pralka i suszarka? Choć pralki od dawna wykonują tę samą pracę, nie oznacza to, że zakup dwóch osobnych urządzeń może być zasadny — niekiedy może być to nawet opcja znacznie droższa. Pralka automatyczna z suszarką łączy ze sobą dwie funkcje — prania i suszenia ubrań. Natomiast pralka, nawet jeśli byłaby najlepszym modelem określonym przez ranking pralek, to niestety wciąż wymaga żmudnego wieszania ubrań i czekania aż wyschną. Co może być szczególnie uciążliwe zimą, gdy ubrania na zewnątrz mogą łatwo zamarzać, co wpłynie negatywnie na strukturę materiału.

Podsumowując, pralka i suszarka w łazience mogą być znacznie droższym zestawem niż zakup pojedynczego urządzenia, jakim jest np. pralko suszarka kondensacyjna. Dlatego też, mimo że ranking pralek wskazuje wiele świetnych urządzeń, warto rozpocząć poszukiwania sprawdzonej, wysokiej jakości pralko-suszarki.

Pralko suszarka wady i zalety

Każde urządzenie ma swoje mocne i słabe strony, Pralko suszarka wady i zalety wyglądają następująco:

Zalety Pralko-suszarek

  • Oszczędność czasu;
  • Oszczędność energii i wody;
  • Oszczędność miejsca;
  • Piorą i suszą jednocześnie;
  • Są estetyczne.

Wady Pralko-suszarek

  • Proces trwa dłużej, w przypadku dwóch osobnych urządzeń można dokonać więcej prań jednego dnia.
  • Większy koszt niż zakup klasycznej pralki, ale jednocześnie większy komfort z użytkowania.

Pralko suszarka przemysłowa

Modele komercyjne, czyli np. pralko suszarka przemysłowa są szybsze, mocniejsze i bardziej zaawansowane niż ich konsumenckie odpowiedniki. To znaczy, że domowa pralko suszarka 9 kg czy odrobinę większa pralko suszarka 10 kg będzie znacznie mniej efektywna niż model przemysłowy. Moc pralko suszarki przemysłowej jest również znacznie większa, zużywają one jednak znacznie więcej prądu i wody.

Przemysłowe pralko-suszarki są używane do sanityzacji, czyszczenia i konserwacji szerokiej gamy produktów. Przemysłowa pralko-suszarka jest właściwym wyborem, gdy wykonywana obróbka musi być spójna, sanitarna i łagodna (bez dodatków chemicznych). Przemysłowe urządzenia mogą obsługiwać wiele delikatnych materiałów. Dodatkowo cykl prania jest zazwyczaj krótszy niż w przypadku urządzeń domowych, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii.Ten typ maszyn, dla przykładu — pralko suszarka parowa jest jednym z najbardziej wymagających w swojej codziennej obsłudze i konserwacji. Ponieważ detergenty podczas prania nie są podawane ręcznie z bębna, lecz są wsypywane do bębna przez rury, urządzenia muszą być czyszczone przez płukanie najlepiej jak to możliwe, aby nie było pozostałości detergentów lub innych substancji, które mogą wpłynąć na sprawny proces prania. Z reguły pralki przemysłowe mają bardziej skomplikowane systemy sterowania w porównaniu do pralek domowych, nie sposób tu także wspomnieć o cenie, która może być nawet 10-krotnie większa od domowej pralko-suszarki.

Pralko suszarka, na co zwrócić uwagę?

Jedne z najbardziej potrzebnych urządzeń to oczywiście pralki, ale przy zakupie należy zapoznać się z następującą kwestią: na co zwrócić uwagę, wybierając pralko-suszarkę? Ranking pralek określa, że takie urządzenia, które są w stanie zapewnić skuteczne czyszczenie odzieży, zwłaszcza te, które są wykonane na wysokim poziomie technologicznym i posiadają dodatkowe akcesoria.

Przydatne są również funkcje takie jak, suszenie, dodatkowe wirowanie i inne — mogą przynieść każdemu właścicielowi pralki maksymalny komfort w trakcie noszenia odzieży. Należy zauważyć, że pralka z funkcją suszarki jest w stanie nie tylko wyprać ubrania, ale także dywaniki i bieliznę. Takie urządzenia nie wymagają doświadczenia w ich obsłudze — wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi i na spokojnie przejść proces pierwszego uruchomienia takiego urządzenia jak pralko suszarka do prania, gdy jego głównym celem jest właśnie czyszczenie ubrań.

Przy wyborze dobrej pralko suszarki należy pamiętać, że warto zwrócić uwagę na klasę energetyczną sprzętu, ranking pralko-suszarek wskazuje, że najlepsza okaże się pralko suszarka A+++, której zaawansowana technologia znacznie zmniejszy zużycie energii elektrycznej. Oprócz kwestii związanych ze zużyciem prądu czy wody, interesująca jest moc pralko suszarki, jej wymiary oraz poziom hałasu w trakcie pracy na pełnych obrotach. Co więcej, osoby, które posiadają zwierzęta takie jak psy czy koty oraz mają problemy z dużą ilością futra i sierści na ubraniach powinny zdecydować się na sprzęt, jakim jest pralko suszarka z funkcją pupil. Ta funkcja sprawi, że wyczyszczenie ubrań z nadmiaru włosów będzie znacznie łatwiejsze. 

Pralko suszarka z pompą ciepła

Konsumenci są zawsze w potrzebie lepszych, bardziej energooszczędnych urządzeń — dobrym przykładem może być pralko suszarka z pompą ciepła. Renomowani producenci mają je w swojej ofercie, są to urządzenia, które charakteryzują się znacznie mniejszym zużyciem prądu oraz wody.

Główne zastosowanie pompy ciepła to możliwość wysuszenia nawet najbardziej delikatnych tkanin — jedwabiu, kaszmiru. Ranking pralko suszarek wykazał, że pralko suszarka z pompą ciepła wykorzystuje niską temperaturę i prędkość obracania się bębna do rodzaju tkaniny, co umożliwia przeprowadzenie całego procesu bez negatywnego wpływu na delikatne ubrania.

Pompa ciepła to urządzenie, które przenosi energię cieplną z jednego miejsca do drugiego, jednocześnie przekształcając część energii cieplnej w inną formę energii. Podsumowując, najlepsza pralko suszarka z pompą ciepła, czyli zintegrowane urządzenie składające się z pralki i suszarki do ubrań, podłączone do pompy ciepła jest tańsze niż zakup osobno tych urządzeń, a przy prawidłowej instalacji pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię. Pralko suszarka z pompą ciepła w wersji slim to natomiast model, który sprawdzi się w niewielkich przestrzeniach mieszkalnych. Ze względu na kompaktowe rozmiary zużywa jeszcze mniej energii i prądu, ale należy mieć na uwadze, że ilość jednorazowo czyszczonej ilości ubrań również będzie mniejsza.

Pralko suszarka z pompą ciepła ranking 2024 

Pralko suszarka kondensacyjna

W zależności od rozmiaru mieszkania i potrzeb użytkownika w ofercie producentów znaleźć można takie sprzęty jak pralko suszarka kondensacyjna. Kondensacyjne pralko-suszarki łączą w sobie pralkę z suszarką, w jednym kompaktowym urządzeniu. Urządzenia te oszczędzają miejsce, ponieważ można je połączyć i nie wymagają zewnętrznego odpowietrzania. Pralki kondensacyjne są cichsze niż zwykłe pralki, ponieważ ich pokrywy są szczelnie zamknięte. Podczas prania bęben napełniany jest wodą, a podczas suszenia — wdmuchiwane jest do wnętrza ciepłe powietrze, a to wytrąca wilgoć z ubrań, która skrapla się na ściankach i zostaje odpompowana. Niektóre suszarki kondensacyjne mają również wydłużony cykl suszenia, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to opcja dodatkowa, którą należy zaprogramować. Ranking pralek bierze pod uwagę ilość zużywanej energii — pralko suszarki kondensacyjne dzięki opisanemu procesowi mogą zużywać nawet mniej energii.

Niektóre firmy oferują rozwiązania, które minimalizują ilość wymaganego miejsca do zainstalowania urządzenia, chodzi o małe pralko suszarki, które skierowane są do osób mieszkających samotnie lub małych rodzin. Nowoczesne suszarki kondensacyjne osiągają również bardzo krótkie czasy suszenia, wynoszące w zależności od ilości wsadu około 3 do 6 godzin. Ponadto zajmują mało miejsca zarówno pod względem montażu, jak i eksploatacji.

Pralko suszarka z górnym wsadem

Konsumentów, którym zależy na absolutnym zminimalizowaniu zajmowanego miejsca, zainteresuje pralko suszarka z górnym wsadem. Wymiary tych urządzeń pozwalają na zmieszczenie ich w niewielkiej wnęce. Najczęściej, jest to pralko suszarka ładowana od góry — wąska i wysoka. Patrząc na ranking pralek, takie małe pralko suszarki są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Są cenione szczególnie przez osoby mieszkające w niskometrażowych mieszkaniach i domach, w których łazienka zajmuje niewiele miejsca.

Niektóre z tych kompaktowych urządzeń, czyli pralko-suszarka WiFi klasy komercyjnej to inteligentne urządzenie, które pozwalają uruchamiać cykl prania i kontrolować urządzenie wykorzystując sieć WiFi.

Pralko suszarka z funkcją prasowania

Czy kiedykolwiek denerwowałeś się, że musisz poświęcić kilka godzin na pranie i prasowanie swoich ubrań, jeśli tak to pralko suszarka z funkcją prasowania sprawdzi się wyśmienicie. Pralko suszarka pod zabudowę to również urządzenie, które może mieć wyjątkowo komfortową funkcję prasowania.

Ten typ urządzenia pod względem technologicznym jest łatwy w użycia i znacznie wpływa na oszczędność czasu. Głównym powodem dla tego stwierdzenia jest fakt, że realizuje ono, trzy czynności w krótkim czasie pozbawiając nas żmudnego rozwieszania prania i stania godzinami przy desce do prasowania.

Prasowanie może wydawać się łatwą czynnością, ale należy być bardzo dokładnym, co w rzeczywistości jest ciężką pracą. Najbardziej irytujące może być przypadkowe przypalenie włókien ubrania. Pralko suszarka z funkcją prasowania sprawi, że pranie, suszenie i prasowanie zajmie tyle, co jeden pełen cykl nastawionego programu.

Pralko suszarka do zabudowy ranking 2024

Podsumowanie renomowanych producentów

Ranking pralek zakłada wiele wytycznych wobec tych urządzeń, ale przyjrzyjmy się bliżej renomowanym producentom.

Pralko suszarka Samsung

Ten producent oferuje szeroką gamę wysokiej klasy produktów. Pralko-suszarka Samsunga jest świetną alternatywą dla pralki i suszarki wśród ludzi, którzy szukają funkcji ułatwiających zyskanie dodatkowego czasu wolnego na ulubione hobby.

Pralko suszarka Bosch

Like a bosch, czyli główne hasło reklamowe tego producenta wynika z tego, że marka Bosch jest przodującym producentem pralko-suszarek z czujnikami suszenia AutoDry. Dzięki tym urządzeniom można prać i suszyć w jednym cyklu. Pralko-suszarki Bosh zapewniają doskonałe rezultaty czyszczenia, a jednocześnie są wygodne w użyciu. Ogólnie rzecz biorąc, pralko suszarka z funkcją pary to najlepszy produkt tej firmy.

Pralko suszarka LG

Producent ten wskazuje przede wszystkim na niezawodność swoich produktów. Przy wyborze pralko suszarki od LG, warto zwrócić uwagę na stosunek ceny do zużywanej wody.

Pralko suszarka Beko

Firma Beko specjalizuje się w pralko-suszarkach wolnostojących, które wymagają więcej miejsca. Na rynku można także odnaleźć pralko suszarki od Beko o kompaktowych rozmiarach, które zmieszczą się w niewielkich pomieszczeniach.

Pralko suszarka Miele

Produkty tego producenta charakteryzuje wysoka jakość. Niestety, z jakością idzie w parze również cena. Ranking pralko suszarek wykazał jednak, że Miele produkuje znakomity sprzęt.

Wyróżnione i polecane przez redakcję pralko suszarki 2024 

Najczęściej pojawiające się pytania na temat pralko suszarek:

Czy warto kupić pralko suszarkę?

Tak, zakup pralko suszarki to bardzo dobra decyzja. Powodem jest wszechstronność tych urządzeń, co znacznie wpływa na oszczędność czasu.

Czy suszarka może stać na pralce?

Przy zastosowaniu elementu, jakim jest łącznik pralki i suszarki takie ułożenie jest możliwe.

Pralko suszarka zużycie prądu

Zużycie prądu przez pralko suszarki jest zależne od klasy energetycznej i rozmiaru urządzenia. Przeciętne, domowej klasy sprzęty zużywają około 0,8 kWh energii na cykl.

Ile kosztuje pralko suszarka?

Ceny najtańszych urządzeń zaczynają się już od około 1500 zł. Taka tania pralko suszarka jak najbardziej sprawdzi się w domu, ale osoby chcące zakupić sprzęt wyższej klasy mogą znaleźć urządzenia nawet za 9999 zł.

Jakie jest zużycie wody w pralko suszarce?

Zużycie wody zależne jest od rodzaju pralko-suszarki. Zwykłe modele zużywają około 100 litrów wody, natomiast pralko suszarka z pompą ciepła zużyje o połowę mniej.

Co można suszyć w pralko suszarce?

Należy zastosować się do oznaczeń producenta. Niektóre modele pozwalają na suszenie nawet delikatnych tkanin jak kaszmir czy jedwab.

Czy suszarka powinna być większa od pralki?

Rozmiar urządzeń jest zależny od zastosowanych modeli, nie ma jednak znaczenia rozmiar suszarki.

Rozmiar urządzeń jest zależny od zastosowanych modeli, nie ma jednak znaczenia rozmiar suszarki.

Proces, jaki wykonuje to urządzenie, jest dłuższy i bardziej zaawansowany, stąd też większe zużycie wody. Pralko-suszarka z pompą ciepła wpływa na znaczne zmniejszenie ilości zużywanej wody.

Czy pralko suszarka niszczy ubrania?

Wszystkie ubrania z czasem tracą na trwałości. Wpływ pralko suszarki na ubrania jest taki sam jak każdej innej pralki.

Pralko suszarka ile trwa suszenie?

Proces suszenia w pralko suszarce trwa około 5 godzin. Należy jednak zwrócić uwagę na oznaczenie producenta, niektóre modele suszą znacznie szybciej.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: