Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz określić rodzaj pączków, które chcesz upiec, a także ich ilość. To pomoże Ci zdecydować się na odpowiednią wielkość i kształt maszyny do robienia pączków. Zachęcamy do zapoznania się z rankingiem najlepszych modeli maszynek do pączków na 2024 rok.

Co powinna mieć dobra maszyna do pączków?

Kiedy szukasz dobrej maszyny do pieczenia pączków, jest kilka cech, na które powinieneś zwrócić uwagę. Po pierwsze, powinna mieć niezawodny i łatwy w użyciu system kontroli temperatury, aby zapewnić stałe rezultaty przy każdym pieczeniu. Dodatkowo, urządzenie powinno być wyposażone w funkcje bezpieczeństwa, takie jak czujnik termiczny, który zapewnia automatyczne wyłączanie grzałek, a także regulowane timery do kontrolowania czasu pieczenia. Na koniec upewnij się, że urządzenie do pieczenia pączków jest łatwe do czyszczenia i konserwacji, ponieważ pomoże to przedłużyć jego żywotność.

Ostatecznie, najlepsza maszyna do pieczenia pączków będzie zależeć od konkretnych potrzeb, preferencji i budżetu. Jednakże, jeśli zachowasz te kluczowe wskazówki w pamięci podczas zakupów, to maszyna do pączków nie będzie przed Tobą miała tajemnic.

Domowa maszyna do pączków – Ranking 2024

Miejsce 1

Urządzenie do pączków CLATRONIC

Urządzenie do pączków CLATRONIC

Urządzenie przeznaczone do wypieku pączków / bajgli / donutów o mocy 900 W pozwala na jednoczesne wypieczenie 7 gotowych pączków, posiada nienagrzewający się uchwyt, gumowe nóżki antypoślizgowe oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Regulacja temperatury odbywa się automatycznie, urządzenie sygnalizuje zielonym kolorem podświetlenia gotowość do pracy. Urządzenie posiada wbudowany mechanizm zabezpieczający przed przegrzaniem.

 • Duża moc
 • Łatwa obsługa
 • Nieprzywierająca powłoka
 • Brak wymiennych tacek
 • Brak ręcznej regulacji temperatury
Miejsce 2

TEFAL SW854D16 Snack Collection

TEFAL SW854D16 Snack Collection

Wypiekacz Tefal w zestawie ma 4 płytki umożliwiające przygotowanie ciasteczek, gofrów, kanapek oraz panini, wykorzystując do pieczenie 700 W. Zestaw nie zawiera tacki do wypieku pączków. Regulacja temperatury odbywa się automatycznie, a podgrzewanie sygnalizowane jest czerwonym sygnałem świetlnym.

W zestawie znajduje się polsko języczna instrukcja obsługi, opiekacz jest wykonany z tworzywa, dlatego wygodna raczka się nie nagrzewa. Po dokupieniu wkładu można upiec 2 duże pączki.

 • Wymienne płytki
 • Nieprzywierająca powłoka
 • Wygodny uchwyt
 • Estetyczny wygląd
 • Wysoka cena
 • Brak regulacji temperatury
 • Trzeba dokupic płytkę do pączków
Miejsce 3

Bestron Wypiekacz do pączków

Bestron Wypiekacz do pączków

Wypiekacz pozwala na pieczenie jednocześnie 7 mini pączków, utrzymanie temperatury przy pieczeniu odbywa się automatycznie i sygnalizowane jest odpowiednim kolorem światła. Urządzenie ma 700 Wat.

Płyty mają nieprzywierająca powłokę, co ułatwia wyjmowanie wypieku z urządzenia. Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, które jest odporne na nagrzewanie.

 • Łatwy w czyszczeniu
 • Łatwy w użyciu
 • Automatyczna regulacja temperatury
 • Brak wymiennych płytek
 • Tylko mini pączki
Miejsce 4

Russell Hobbs do wypieku pączków

Russell Hobbs do wypieku pączków

Bardzo mocna gofrownica 900 Wat, z wymiennymi wkładami, które umożliwiają przygotowanie: 6 mini donutów, 4 gofrów lub 6 szt. Mufinek, na nieprzywierających wkładach.

Urządzenie posiada automatyczną regulację temperatury, nienagrzewająca się rączkę, a wymienne wkłady można myć w zmywarce.

 • Duża moc
 • Wymienne płytki
 • Wygodna rączka
 • Wkłady można myć w zmywarce
 • Niepowalający Design
 • Wysoka cena
Miejsce 5

SilverCrest MD585 do pączków

SilverCrest MD585 do pączków

Gofrownica 750 Wat z wymiennymi wkładami pozwala na pieczenie jednocześnie aż 8 wypieków. Po wymianie wkładu można wypiekać gofry belgijskie, gofry z motywem lub mini pączki.

Wymiana płytek jest bardzo łatwa, urządzenie wyposażono w antypoślizgowe nóżki, oraz automatyczny system utrzymania temperatury.

 • Wymienne płytki
 • Nie przywierająca powłoka
 • Antypoślizgowe nóżki
 • Wychodzą mini pączki

Maszyna do pączków – wypiekanie oponek

Słodki pączek z maszynki do wypieku
Słodki pączek z maszynki do wypieku

W odróżnieniu od klasycznych garnków wypełnionych olejem, maszyna do pączków nie wymaga opróżniania zbiornika z przepalonym olejem, a proces produkcji można zautomatyzować równie skutecznie co w piekarni. Niewątpliwą przewagą jaką uzyskuje maszynka do wypieku, jest łatwe czyszczenie, teflonowe powierzchnie nie pozwalają wypieczonemu ciastu przywierać do ich powierzchni. W pełni zautomatyzowany mechanizm podtrzymywania temperatury sprawia, że łatwiej uzyskać jednolity kolor wypieczonych oponek. Jeżeli masz wątpliwości co do oglądanego produktu w sklepie, skorzystaj z tabeli rankingowej, gdzie przedstawione zostały najlepsze na rynku maszyny do pączków na 2024 rok..

Urządzenie do produkcji pączków – niczym smażalnik do pączków

Najlepsze urządzenia do produkcji masowej, kierowane są do małej gastronomii, gdzie taśma przesuwa pączki, a specjalny mechanizm obraca je w rozgrzanym oleju. Pracę piekarni łatwo przenieść do domu, gdyż bezolejowy smażalnik do pączków nie wymaga ich obracania, a jedynie włożenia ciasta do wnętrza komory wypiekania oraz odrobinę czasu.

Wypieczony w maszynie pączek z czekoladą
Wypieczony w maszynie pączek z czekoladą

Większość urządzeń daje możliwość wyboru jednego kształtu i rozmiaru pączka, niektóre modele pozwalają na skorzystanie z trzech rozmiarów wypieków. Produkcja pączków o średnicy 7 cm w domowym zaciszu, może być tak samo sprawna, co w piekarni.

Nie tylko olej gwarantuje równomierne smażenie

Większość dostępnych na rynku maszynek do pączków, wnętrze ma pokryte powłoką teflonową lub ceramiczną. Nieprzywierająca powłoka sprawia, że pączki po upieczeniu łatwo się wyjmuje. Specjalny mechanizm termostatyczny wyłącza grzałki, jeżeli we wnętrzu urządzenia osiągnięta została odpowiednia temperatura, oczywiście pączki podobnie jak te smażone na oleju można przypiec za bardzo, dlatego trzeba pilnować czasu. Forma, w której wypiekają się pączki nagrzewa się równomiernie, dzięki czemu odpowiednia ilość ciepła dociera do każdego wypieku.

Korzyści płynące z posiadania maszyny do wypieku pączków

Najlepsze mini pączki na tłusty czwartek
Najlepsze mini pączki na tłusty czwartek
 1. Szybkość i wydajność – maszyny do wypieku pączków są zaprojektowane tak, aby szybko i skutecznie piec pączki, z równym i spójnym rezultatem. Są one w stanie wypiekać beztłuszczowe pączki w znacznie szybszym tempie, niż tradycyjne metody, co czyni je idealnym rozwiązaniem do domu.
 2. Wszechstronność – maszyny do wypieku pączków są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, czasami nawet maja wymienne wkłady, co pozwala na pieczenie w ich wnętrzu różnorodne pączki, gofry, czy też omlety itp.
 3. Bezpieczeństwo – ze względu na zautomatyzowany charakter, maszyny do wypieku pączków znacznie zmniejszają ryzyko wypadków w kuchni, ponieważ użytkownicy nie muszą bezpośrednio wchodzić w interakcję z gorącym olejem lub innymi niebezpiecznymi składnikami wymaganymi w tradycyjnych metodach wypieku pączków.
 4. Oszczędność – Wypełnienie naczynia olejem i rozgrzanie go do temperatury wypieku, wymaga kilku litrów oleju, który nie nadaje się do ponownego użytku z uwagi na swoje rakotwórcze właściwości, podczas ponownego podgrzewania. Rozgrzanie maszynki do pączków trwa od 5-10 minut w podobnym czasie ciężko rozgrzać olej do idealnej temperatury. Uruchamiając każdą maszynkę do wypieku pączków, termostat steruje górną granicą temperatury, aby urządzenie nie rozgrzewało się bardziej niż to potrzebne. Produkcja pączków po kilka sztuk jednocześnie, pozwala wypiec kilka talerzy gotowych smakołyków, w ciągu jednej godziny.
 5. Czystość – z uwagi iż, maszyna do pączków jest zamknięta w obudowie, pomaga to uniknąć rozpryskiwania się tłuszczu po całej kuchni, podczas wkładania i wykładania gotowych bajgli, czy donatów, co pomaga utrzymać wyższe standardy czystości w kuchni i na koniec jest znacznie mniej do sprzątania.
 6. Wygoda – w pełni zautomatyzowana maszyna sygnalizuje, kiedy urządzenie jest gotowe do pracy, niektóre modele mają timer, który zwiększa wydajność produkcji w wyniku wyświetlania zakończonego pieczenia. W przypadku dużej liczby wypieków, w domowych warunkach mielibyśmy do zutylizowania ostudzony lub rozgrzany olej, proces smażenia sprawia, że smak wypieku wyczuwalny jest w oleju, stąd ponowne użycie wiązałoby się ze zmianą smaku innych potraw lub wypieków.
Donat z maszyny posypany orzechami i czekoladą
Donat z maszyny posypany orzechami i czekoladą

Wady maszynek do pieczenia pączków, bajgli i donatów:

Niewątpliwie wadą urządzeń elektrycznych, jest zużycie energii, dość często przewód zasilający od maszynki do robienia oponek, może okazać się za krótki. Dla niektórych wadą lub zaletą może okazać się wypiekanie równomiernych pączków, o średnicy 5 cm lub 7 cm, w zależności od modelu. Przy produkcji pączków wytwarza się delikatna struga dymu od pieczenia, tak jak w przypadku większości potraw smażonych na teflonowej patelni. Często obudowa maszynki wykonana jest z malowanej stali, a jak wiadomo najlepsza w kuchni do utrzymania czystości jest stal nierdzewna.

Podsumowanie

Z pewnością maszyna do smażenia beztłuszczowego pączków nie pozostaje bez wad. Zalet jednak jest dużo więcej, urządzenie wypiekające słodkości bez zanurzania ich w tłuszczu, powinny szczególnie docenić osoby, które muszą uważać na swój cholesterol, a także te dbające o zdrowy styl życia. Czasami trudno odmówić sobie słodkości, szczególnie kiedy zbliża się tłusty czwartek, dzieci z pewnością docenią nową formę wypieku.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

7 opinie
 1. To świetny sposób na zrobienie świeżych, smacznych pączków w domu bez bałaganu i kłopotów związanych ze smażeniem w głębokim tłuszczu.

 2. Uwielbiam to, że pozwala mi nadziewać moje pączki z różnymi nadzieniami i polewami a każdy z nich ma ten sam rozmiar

 3. Domowe maszyny do pączków są niedrogim i wygodnym sposobem na cieszenie się świeżymi, smacznymi pączkami, kiedy tylko zechcesz!

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Jak dobrać samochodowy prostownik do akumulatora? Ranking 2024

Prostownik do ładowania akumulatora to proste urządzenie umożliwiające zmianę napięcia przemiennego na napięcie stałe, dzięki czemu przywraca sprawność akumulatora. Dobry prostownik samochodowy charakteryzuje się...

Polecane wpisy: