Wysokiej jakości wyposażenie kuchni do podstawa, jeśli chcesz gotować jak profesjonalny kucharz. W przygotowywaniu potraw istotną rolę odgrywa piekarnik. Interesuje Cię niezawodny i energooszczędny piekarnik do zabudowy? Przygotowaliśmy ranking najlepszych piekarników pod zabudowę, abyś mógł wybrać odpowiedni model. Z tego poradnika dowiesz się też, jakie rozwiązania technologiczne są godne uwagi i którzy producenci dostają dobre opinie o piekarnikach do zabudowy. Jaki wybrać piekarnik do zabudowy w 2024 roku?
Piekarnik do zabudowy – Co to jest?
Nowoczesny piekarnik do zabudowy stanowi nieodłączny element każdej kuchni. To sprzęt AGD, który pozwala upiec wyborne ciasto, pyszne ciasteczka, idealną pizzę, liczne dania główne i wiele więcej. Jego zaletą jest fakt, że montaż piekarnika do zabudowy doskonale wkomponuje się w aranżację kuchni i pozwoli zaoszczędzić miejsce. Meble kuchenne z piekarnikiem do zabudowy to najlepsze rozwiązanie w przypadku pomieszczeń o niewielkiej powierzchni. W dodatku, dobry piekarnik do zabudowy jest niezwykle estetyczny. Producenci na każdym kroku dbają o odpowiedni design.
Jeśli chcesz wybrać najlepszy piekarnik do zabudowy, powinieneś rozważyć kilka czynników, a także znaleźć producenta, który dostarcza urządzenia o optymalnych parametrach. Warto przy tym sprawdzić opinie o piekarnikach do zabudowy – rekomendacje innych użytkowników są niezwykle cenne. Zwróć też uwagę na przygotowany przez nas ranking piekarników do zabudowy. To obszerne zestawienie pomoże Ci nie pogubić się w gąszczu ofert.
Piekarnik elektryczny do zabudowy – popularne rozwiązanie
Nie ulega wątpliwości, że najmniej awaryjne piekarniki do zabudowy, a zarazem najczęściej wybierane, to modele elektryczne. Mogą być zamontowane w każdej kuchni, ponieważ wszystkie mieszkania i domy mają instalację elektryczną. Piekarniki te zdominowały rynek i widać, że z każdym rokiem wypierają urządzenia gazowe. Zalety sprzętu elektrycznego to między innymi:
- Duża elastyczność i mnogość programów;
- Łatwy montaż piekarnika do zabudowy;
- Intuicyjna obsługa;
- Większe bezpieczeństwo;
- Precyzyjna kontrola nad procesem pieczenia;
- Szeroka gama modeli dostępnych na rynku.
Jeśli interesuje Cię ranking piekarników do zabudowy, zacznij go przeglądać właśnie od modeli elektrycznych.
Najlepsze piekarniki do zabudowy ranking wrzesień 2024
Piekarnik gazowy do zabudowy – wciąż dobra opcja
Jeżeli w domu lub mieszkaniu masz przyłącze gazowe, możesz rozważyć zakup piekarnika do zabudowy zasilanego gazem. Jak wskazują opinie o piekarnikach do zabudowy, standardowe modele oferują jedynie grzanie dolne. To znacznie zwiększa ryzyko przypalenia potrawy. Jeśli jednak chcesz taki sprzęt, sprawdź piekarnik gazowy z temo-obiegiem do zabudowy. Funkcja termoobiegu pozwala na lepsze rozprowadzenie ciepła po komorze.
Zdecydowanym atutem tradycyjnych modeli jest cena. Na rynku z łatwością znajdziesz gazowy piekarnik do zabudowy do 1500 zł. Za najlepszy piekarnik do zabudowy elektryczny trzeba zapłacić o wiele więcej. Bez względu na Twoje wymagania i poszukiwany piekarnik do zabudowy, ranking pomoże Ci wybrać właściwą opcję.
Piekarnik do zabudowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jeśli zastanawiasz się, jaki piekarnik do zabudowy wybrać, weź pod uwagę kilka istotnych parametrów. Informacje o nich znajdziesz w specyfikacji technicznej danego urządzenia lub uzyskasz od sprzedawcy. Co wtedy, gdy kupujesz online i chcesz mieć funkcjonalny sprzęt? Nasz ranking piekarników do zabudowy na 2024 rok, bardzo pomoże w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Wskazujemy w nim najważniejsze informacje o każdym modelu. Poniżej przeczytasz, na co zwrócić uwagę w czasie decydowania, jaki piekarnik do zabudowy kupić.
Wielkość piekarnika
Wymiary piekarników do zabudowy dostępnych na rynku są różne. Zwykle pojemność urządzenia definiuje jego szerokość. Zadbaj o to, aby dobry piekarnik do zabudowy miał wielkość dostosowaną do Twoich potrzeb. Pięcio- lub sześcioosobowa rodzina z pewnością powinna wybrać duży piekarnik do zabudowy, o pojemności co najmniej 70 litrów. Może to być na przykład piekarnik do zabudowy 60 cm lub – jeszcze większy – piekarnik do zabudowy 90 cm. Z drugiej strony, mniej liczna rodzina z pewnością doceni mały piekarnik do zabudowy. Do takich urządzeń zalicza się na przykład piekarnik do zabudowy 50 cm.
Okazuje się, że nawet jeśli nie gotujesz w domu zbyt często, możesz mieć dobry piekarnik do zabudowy. Praktyce funkcje zapewni mini piekarnik do zabudowy, na przykład piekarnik do zabudowy 45 cm. Mimo niepozornego wyglądu, pracuje bardzo wydajnie.
Zakres temperatur
Aktualny ranking piekarników do zabudowy na 2024, skupia się także na dostępnym zakresie temperaturowym urządzeń. Im większa temperatura maksymalna, tym szersze możliwości zastosowania. Standardem dla urządzeń elektrycznych jest piekarnik do zabudowy 300 stopni. W 300ºC można upiec pyszną pizzę lub chrupiący bochenek chleba. Na rynku dostępny jest także piekarnik do zabudowy 350 stopni. Obróbka termiczna produktów spożywczych w 350ºC jest jeszcze wydajniejsza. Niższe temperatury (30-40ºC), oferowane przez najlepszy piekarnik do zabudowy, też są bardzo ważne. Dzięki nim szybko wysuszysz grzyby lub owoce, bez szkody dla ich smaku.
Inaczej rozkłada się zakres temperatur, jeśli chodzi o piekarniki gazowe do zabudowy. Zwykle działają w przedziale 130-250ºC, co wynika ze sposobu ich nagrzewania.
Dostępne programy
O tym, jaki piekarnik do zabudowy wybrać, często decyduje liczba dostępnych programów. Najprostsze modele gazowe dają tylko 3 opcje nastawienia rodzaju grzania – grzałkę górną, dolną lub obie naraz. Jeśli chodzi o dobre piekarniki do zabudowy elektryczne, najczęściej spotykaną funkcją jest termoobieg.
Polecane piekarniki do zabudowy mają termoobieg, czyli wymuszony ruch gorącego powietrza. Dzięki temu potrawy są równomiernie ogrzewane z każdej strony, a czas pieczenia jest znacznie krótszy. Sprawdzone modele z termoobiegiem zobaczysz w rankingu piekarnik do zabudowy z 2024 roku.
Inne programy, na które możesz zwrócić uwagę, to:
- Programy tematyczne, dostosowane do konkretnych potraw;
- Rożen i grill;
- Gotowanie parowe;
- Gotowanie sous-vide (potrawy w próżniowych kieszeniach są gotowane wolno w niskich temperaturach);
- Rozmrażanie.
Prowadnice i moc przyłączeniowa
Jeśli chodzi o piekarnik do zabudowy, ranking zawiera na modele o różnych prowadnicach. Sprawdzając,jaki piekarnik do zabudowy wybrać, natkniesz się na trzy rodzaje prowadnic:
- Wytłaczane. Są najprostsze, jeśli chodzi o konstrukcję. Blachę po prostu opiera się na wytłoczeniach. Zwykle takie prowadnice ma najtańszy piekarnik do zabudowy. Łatwo je czyścić, ale wielokrotnie wsuwanie i wysuwanie blach może prowadzić do przetarć i uszkodzeń powłoki wewnętrznej.
- Drabinki. Dobry piekarnik do zabudowy może mieć prowadnice metalowe, w które wsuwa się blachę. Znika ryzyko uszkodzenia wnętrza urządzenia, jednak ten rodzaj mocowania trudniej utrzymać w czystości.
- Teleskopowe. Będzie je mieć najlepszy piekarnik do zabudowy, ponieważ to zaawansowany rodzaj prowadnic. Mocowania są wytrzymałe i bardzo stabilne. Z punktu widzenia użytkownika, blachy po lekkim pociągnięciu, same wysuwają się na zewnątrz. Nawet maksymalnie wyciągnięte, trzymają poziom.Opinie o piekarnikach do zabudowy z prowadnicami teleskopowymi są bardzo pozytywne i warto im zaufać.
Łatwość czyszczenia
Dobry piekarnik do zabudowy powinien nie tylko pomagać w gotowaniu. Istotne jest także łatwość czyszczenia. Znacznie wpływa to na komfort użytkowania. Nie ma nic gorszego niż zabrudzona powłoka, której nie da się domyć. Na szczęście z naszym rankingiem piekarników do zabudowy z 2024, szybko znajdziesz model o odpowiednich parametrach.
Istnieje kilka technologii, które pomagają w dbaniu o czystość komory głównej, mianowicie:
- Emalia łatwoczyszcząca; mają ją najlepsze piekarniki elektryczne do zabudowy;
- Funkcja czyszczenia parowego (tylko dla zabrudzeń, które nie są mocno przypalone);
- Boczne wkłady katalityczne, które zbierają brud, jednak pokrywają tylko część komory;
- Pyroliza, która wypala zanieczyszczenia w 500ºC.
Zabezpieczenia
Producenci starają się wyposażyć najnowsze modele w konkretne zabezpieczenia, dzięki którym użytkownik się nie poparzy lub nie dojdzie do innego groźnej sytuacji. Zwróć uwagę na zastosowane technologie gdy decydujesz,jaki piekarnik do zabudowy wybrać. W modelach elektrycznych można spotkać:
- Funkcję zimnej szyby lub drzwi, która jest zmontowana z kilku warstw szkła; dodatkowe kanały nawiewne schładzają się w czasie pracy piekarnika;
- Chłodzenie obudowy chroni sprzęt AGD sąsiadujący z zabudowanym piekarnikiem;
- Blokada drzwi zabezpiecza przed przypadkowym ich otwarciem; może być mechaniczna lub elektroniczna;
- Blokada rodzicielska pozwala zabezpieczyć programator, tak by małe dzieci go nie włączyły;
- Wskaźnik ciepła resztkowego informujący o aktualnej temperaturze komory – mają go dobre piekarniki do zabudowy;
- Automatyczne wyłączanie, czyli timer;
- Wyłącznik bezpieczeństwa po przekroczeniu ustalonego przez producenta, maksymalnego czasu – doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie pamiętają, czy wyłączyły sprzęt;
- Zabezpieczenie przed przegrzaniem – specjalny termostat na czas wyłączy piekarnik, jeśli dojdzie do jakiejś awarii;
- Ochrona przed przepięciem pozwoli natychmiastowo odciąć piekarnik od zasilania.
Sprawdź, które z tych opcji ma upatrzony przez Ciebie piekarnik do zabudowy; ranking z 2024 roku pomoże, jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować ograniczając wybór do TOP 10 najlepszych modeli dostępnych aktualnie na rynku.
Klasa energetyczna
W czasach, w których coraz częściej mówi się o ekologii, a cena energii rośnie, na znaczeniu zyskuje klasa energetyczna sprzętu. Najlepszy piekarnik do zabudowy powinien mieć klasę A, A+ lub A++. Jeżeli interesuje Cię kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym do zabudowy, szukaj rozwiązań oznaczonych etykietą co najmniej A+.
Wysoka klasa energetyczna oznacza realne oszczędności każdego miesiąca, czyli niższe rachunki za prąd. Oczywiście nie powinien być to jedyny parametr, na podstawie którego dokonujemy wyboru, a raczej jeden z wielu. Jeśli chodzi o urządzenia w rankingu piekarników do zabudowy,przejrzyj je najpierw pod kątem swoich potrzeb, a następnie rzuć okiem na klasę energetyczną. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego z pewnością wystarczy piekarnik do zabudowy 400V.
Szerokość – piekarnik do zabudowy a meble kuchenne
W czasie decydowania, jaki piekarnik do zabudowy wybrać, musisz myśleć nie tylko o osobistych preferencjach lub potrzebach rodziny. Jeśli urządzenie ma być zamontowane w już istniejącej kuchni, ważna jest jego szerokość.
W naszym zestawieniu „Piekarnik do zabudowy Top 10” znajdziesz modele o szerokości od 45 do 90 cm, a także nietypowe rozmiary. Mając małą kuchnię, rozważ wąski piekarnik do zabudowy. Mimo niepozornych gabarytów, funkcjonalnością wcale nie będzie odbiegać od swoich starszych „braci”. Podobnie niewielkimi rozmiarami cechuje się piekarnik do zabudowy słupkowej, choć wiele zależy od konkretnego modelu.
Kiedy sprawdzi się piekarnik kompaktowy do zabudowy
Jeżeli masz niewiele miejsca, doskonałym wyborem będzie piekarnik kompaktowy do zabudowy. Modele kompaktowe zazwyczaj mają niewielką wysokość (40-45 cm) oraz pojemność około 40 litrów. Taki niski piekarnik do zabudowy na pewno zaspokoi potrzeby 3- lub 4-osobowej rodziny, która piecze coś od czasu do czasu. Interesuje Cię właśnie taki piekarnik do zabudowy? Ranking,który prezentujemy zawiera wiele tego typu modeli. Z pewnością sprawdzą się w mieszkaniach w bloku, które niejednokrotnie mają niewielką kuchnię.
Piekarnik parowy do zabudowy – czym jest?
Przeglądając różne oferty, możesz natknąć się na piekarnik konwekcyjno-parowy do zabudowy. To nowoczesny sprzęt AGD, który ma spore możliwości. Nawet jeśli nie jesteś mistrzem gotowania, z pewnością wykorzystasz tę ciekawą funkcję. Piekarnik do zabudowy z parą pozwala na znacznie więcej niż samo pieczenie. Możesz w nim podgrzewać gotowe dania, a nawet gotować na parze mięsa, warzywa i ryby, a wszystko to bez dodawania tłuszczu.
Piekarnik do zabudowy z funkcją pary to rzeczywiście wyjątkowo przydatny sprzęt AGD. Łączy w sobie zalety kilku urządzeń – piekarnika, parowaru i mikrofalówki. Nic dziwnego, że popularność tych modeli rośnie. Jeżeli interesuje Cię taki piekarnik do zabudowy, ranking który prezentujemy pomoże w dokonaniu mądrego zakupu. Co prawda piekarnik elektryczny parowy do zabudowy będzie droższy niż standardowy, ale za to jego funkcjonalność jest ogromna.
Jak działa piekarnik do zabudowy z rożnem?
Dobry piekarnik do zabudowy oferuje zróżnicowane funkcje, między innymi rożen. Dzięki niej zwiększa się funkcjonalność komory. Piekarnik z rożnem pozwala na opiekanie większych kawałków mięsa i przygotowywanie soczystych dań dla całej rodziny. Jeżeli dodatkowo jest to piekarnik do zabudowy z mikrofalą i funkcją pary, będziesz mógł z niego korzystać niemal codziennie.
Piekarnik z grillem do zabudowy – przyda się w każdej kuchni
Godnym uwagi produktem jest piekarnik z grillem do zabudowy. Opcja ta pozwala na grillowanie warzyw, kiełbasek i innych produktów w precyzyjnie zadanej temperaturze. Ponieważ producenci chętnie łączą różne technologie, łatwo znaleźć piekarnik do zabudowy dual cook z opcją grilla. Taka funkcjonalność sprawia, że możesz przygotować dwie potrawy jednocześnie, nawet w różnych temperaturach, a ich aromaty nie mieszają się ze sobą. Szukasz rozwiązań dual cook? Jeśli chodzi o piekarnik do zabudowy, ranking przygotowany przez nas prezentuje niezawodne rozwiązania renomowanych producentów.
Jak działa piekarnik do zabudowy z pyrolizą?
Pyroliza to technologia wykorzystywana do czyszczenia piekarnika, uznawana obecnie za najskuteczniejszą. Jej działanie opiera się na rozgrzaniu komory do temperatury ok. 500ºC na 2-3 godziny. W tym czasie piekarnik do zabudowy z funkcją samooczyszczenia wypala wszystkie zabrudzenia, nawet tłuszcz. Zostaje jedynie popiół, który można usunąć wilgotną ściereczką.
Jak dowodzą opinie o piekarnikach do zabudowy z pyrolizą, rozwiązanie to nie jest zbyt kosztowne. Samo urządzenie nie jest przez to dużo droższe, a w czasie czyszczenia wykazuje racjonalne zużycie energii elektrycznej. Co więcej, najlepszy piekarnik do zabudowy z pyrolizą ma wydajny system chłodzenia, więc wysoka temperatura nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi ani innych sprzętów AGD.
Piekarnik do zabudowy – retro styl, czyli magia kolorów
Jeżeli zależy Ci na oryginalnym designie, wybierz styl retro. W aktualnym rankingu piekarników do zabudowy umieściliśmy wiele takich modeli. Wyróżniają się kształtem i wzorami gałek, pokręteł czy obudowy. W seriach retro producenci umieszczają sprzęty, które wyglądem przypominają piekarniki z dawnych lat.
Szukając modelu na 2024 dla siebie, możesz znaleźć piekarnik do zabudowy koloru szampańskiego lub piekarnik do zabudowy beżowy. Właśnie te barwy dominują w stylistyce retro. Na uwagę zasługuje również kremowy lub biały piekarnik do zabudowy. Stanowi świetne dopełnienie stylizacji w kuchni urządzonej w klimacie angielskim.
Piekarnik do zabudowy – jak wybrać? Popularne firmy
Wybierając pojedynczy lub podwójny piekarnik do zabudowy, warto przyjrzeć się nie tylko zastosowanym technologiom, ale również marce.Jakiej firmy piekarnik do zabudowy wybrać? Podpowiadamy, co poszczególni producenci mają do zaoferowania.
Nowoczesny piekarnik do zabudowy Samsung
Samsung to marka produkująca sprawdzony sprzęt AGD, w tym piekarniki elektryczne do zabudowy. Wyróżnia je energooszczędność, funkcjonalność i minimalistyczny design.
Piekarnik do zabudowy Amica – praktyczny sprzęt AGD
Piekarnik i mikrofala do zabudowy Amica to bardzo praktyczny sprzęt, który przyda się w każdej kuchni. Producent ma w swoim katalogu na przykład czarny piekarnik do zabudowy, który zapewnia dostęp do licznych programów i funkcji dodatkowych.
Polecany piekarnik do zabudowy Electrolux
Klienci chętnie wybierają sprzęty Electrolux. Ciekawą propozycją tego producenta jest piekarnik do zabudowy bez uchwytu. To innowacyjne rozwiązanie, które jest zarazem bardzo designerskie.
Niezawodny piekarnik do zabudowy Bosch
Niemiecka firma Bush słynie z niezawodności, produkuje najmniej awaryjne piekarniki do zabudowy. Doskonale sprawdzą się w każdej kuchni.
Wszechstronny piekarnik do zabudowy Whirlpool
Srebrny piekarnik do zabudowy marki Whirlpool to świetny sprzęt, który nigdy nie zawiedzie. Modele elektryczne są wszechstronne, ponieważ oferują szeroki zakres temperatur i wiele programów.
Niedrogi piekarnik do zabudowy Beko
W ofercie Beko łatwo znajdziesz piekarnik do zabudowy do 1500 zł, jak również bardziej zaawansowane modele z ciekawymi opcjami. TO świetne piekarniki dla osób, które kochają gotować.
Piekarnik do zabudowy Gorenje dla wymagających
Gorenje produkuje sprzęt AGD dla wymagających. Jak wskazuje ranking piekarników do zabudowy, to urządzenia najwyższej jakości. Niektóre sprzęty mają funkcję bocznego otwierania drzwi piekarnika do zabudowy, co jeszcze zwiększa ich funkcjonalność.
Piekarnik do zabudowy Mastercook dla tych, który uwielbiają gotować
Marka Mastercook to polecane piekarniki do zabudowy, które warto kupić. W katalogu producenta można znaleźć na przykład stylowy, grafitowy piekarnik do zabudowy o wielu funkcjach, które docenią nawet profesjonalni kucharze.
Piekarnik do zabudowy Miele – warto go mieć
Nowoczesny piekarnik do zabudowy Miele nie jest może najtańszy, ale za to wyjątkowo funkcjonalny. W rankingu piekarników do zabudowy sprzęt Miele zobaczysz wysoko, ponieważ to marka często wybierana przez polskich konsumentów.
Piekarnik do zabudowy LG – idealny na początek
Piekarniki do zabudowy LG to doskonałej jakości sprzęt. Mają liczne programy, są łatwe w czyszczeniu i dostępne w różnych szerokościach. Jeśli zastanawiasz się, jaki piekarnik do zabudowy wybrać na początek, postaw właśnie na LG.
Najczęściej zadawane pytania na temat piekarników do zabudowy:
Piekarnik do zabudowy a wymiar wnęki
Montaż piekarnika do zabudowy powinien być poprzedzony dokładnym pomiarem wnęki. Na tej podstawie dobiera się odpowiednią szerokość sprzętu AGD.
Jaka jest waga piekarnika do zabudowy?
Piekarniki do zabudowy ważą – w zależności od modelu – około kilkudziesięciu kilogramów. Sama waga nie ma wpływu na sposób użytkowania sprzętu, dlatego nie jest istotnym parametrem przy wyborze urządzenia.
Czy piekarnik do zabudowy musi mieć wentylację?
Każdy piekarnik musi mieć wentylację, żeby odprowadzać gorące powietrze i wydajnie pracować. Szczegóły dotyczące montażu i zapewnienia wentylacji zawiera dostarczona przez producenta instrukcja.
Jaka jest cena piekarnika do zabudowy?
Cena piekarnika do zabudowy zależy od marki i funkcjonalności sprzętu. Można znaleźć najtańsze piekarniki do zabudowy do 1500 zł, choć za topowe modele trzeba zapłacić kilka razy więcej.
Na jakiej wysokości montować piekarnik do zabudowy?
Żeby korzystanie z piekarnika do zabudowy było wygodne, najlepiej umieścić go na wysokości ok. 55 cm, licząc od podłogi. Pozwoli to na doglądanie jakości przygotowywanych potraw i ułatwi ich wyjmowanie z komory piekarnika.