Ranking TOP 10: Najlepszy domowy depilator IPL

Włosy pokrywają większość ludzkiego ciała, są one w większości niewidoczne z większych odległości, a z bliska przypominają meszek. Bywa jednak tak, że z drobnego meszku zaczynają wystawać ciemne grube włosy, które nie wyglądają w żaden sposób atrakcyjnie, ponadto w połączeniu z potem dają nie tylko przykry zapach, ale także widok. Klasyczna depilacja podobnie jak golenie maszynką to efekt na parę dni lub kilka tygodni, ciągła walka z odrostami trwa z reguły już do końca życia.

Dlaczego warto wybrać domowy depilator IPL?

Oczywiście można porzucić golenie i depilację przyjmując postawę człowieka pierwotnego. Jednak to właśnie nowoczesne technologie i ich wykorzystanie odróżnia obecnie nasze społeczeństwo od zacofanej społeczności. Wizyta w salonie kosmetycznym to jedno z rozwiązań, które powtarzane cyklicznie staje się abonamentem na cywilizowany wygląd. Odpowiedzią na potrzeby depilacji domowej są depilatory IPL – opierające zasadę działania na promieniowaniu falami świetlnymi. Wybór nie jest łatwy, a rynek zalany jest podróbkami i sprzętem, który imituje działanie skutecznych depilatorów. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy ranking przetestowanych depilatorów IPL, które pozbywają się włosów, a nie tylko pieniędzy z portfela.

Dowiedz się: Jak wybrać odpowiedni depilator dla siebie? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Jak nie dać się oszukać? Kiedy nie można stosować depilatora? Jak używać depilatora IPL krok po kroku? Jaki depilator świetlny IPL wybrać i wiele więcej.

Najlepszy domowy depilator IPL ranking grudzień 2022

 

Sprawdź również ranking najlepszych depilatorów laserowych oraz ranking najlepszych kremów pod oczy

Ranking depilatorów IPL widoczny powyżej przygotowaliśmy analizując opinie użytkowników, ceny, specyfikacje techniczne oraz wiele innych czynników, mających nie tylko wpływ na ranking depilatorów IPL, ale również to, jaki depilator IPL do domu kupić. Ranking depilatorów IPL uwzględnia m.in. depilatory takich marek jak Remington, Philips, Braun, Sanitas, Panasonic czy Babyliss i Hoffen które mają zarówno dobre opinie użytkowniczek jak i cechują się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Sprawdź jaki depilator IPL jest najlepszy i który warto kupić w powyższym rankingu.

Kilkutygodniowy postep w procesie depilacji

Jak działa depilator IPL?

Depilator IPL (Intense Pulsed Light) jak sam skrót wskazuje, wykorzystuje falę świetlną, dostarczając ją do komórek macierzystych mieszków włosowych, aby rozpocząć proces fototermolizy, która z kolei wywołuje degeneracje włosa.

Chociaż teoria wydaje się dość zawiła, to w gruncie rzeczy chodzi o dostarczenie odpowiedniego ciepła do mieszków włosowych, które uszkadza komórki macierzyste, dzięki czemu zahamowany zostaje ponowny wzrost włosa. Efekt może utrzymywać się po kilku seriach nawet kilka lat, nie jest całkowicie trwały, ponieważ macierz włosa zostaje uśpiona, co po pewnym czasie powoduje ponowne odrastanie włosków.

sposób na gładką twarz bez włosów u kobiet

Najlepszy domowy depilator IPL – jak używać?

 1. Usuń włosy, pozostawiając cebulki (np. maszynką do golenia).
 2. Osusz dokładnie obszar skóry, który ma być depilowany.
 3. Wybierz odpowiednią głowicę dostosowując do miejsca depilacji.
 4. Ustaw głowicę prostopadle do powierzchni skóry.
 5. Do zabiegu z większą powierzchnią użyj trybu płynnego, przytrzymaj przycisk i przesuwaj głowicę po skórze.
 6. Wyczyść głowicę po użyciu.
 7. Ponów pierwszą fazę depilacji po 4-12 tygodniach, potem co 1 miesiąc lub 2, w zależności od tempa odrostów.

Domowy depilator IPL – przeciwwskazania

Najlepszy depilator laserowy

Nie zaleca się stosowania depilacji technologią IPL u niektórych osób, ze względu na to, że fala świetlna, która ma dotrzeć do mieszków włosowych, dociera również do powierzchni skóry. Napromieniowanie skóry falami świetlnymi w niektórych przypadkach może mieć przykre konsekwencje, dlatego nie zaleca się depilacji IPL u:

 • Kobiet w ciąży lub karmiących piersią.
 • Osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca lub sztuczną zastawką.
 • Osób z metalowymi implantami w miejscu depilacji (złote nici, silikonowe wkładki, wypełniacze).
 • Osób chorujących na: cukrzycę, bielactwo, opryszczkę, epilepsję, łuszczycę, nowotwór, czerniaka.
 • Osób z foto alergią lub mających w rodzicie chorych na czerniaka.

Działanie depilatora IPL opiera się na dostarczeniu temperatury do mieszków włosowych, co dzieje się z wykorzystaniem światła, a jak powszechnie wiadomo, ciemne kolory bardziej podatne są na nagrzewanie się od promieni światła (także słońca). Z tego właśnie powodu, a także z wielu innych, nie każdy powinien używać depilatora IPS, szczególnie osoby:

 • Z widoczną opalenizną (szczególnie jeżeli włoski są jaśniejsze od skóry).
 • Stosujące 3 tygodnie przed zabiegiem zioła (dziurawiec, nagietek).
 • Przyjmujące leki fotouczujające.
 • Przyjmujące leki na krzepliwość krwi.
 • Stosujące kosmetyki: samoopalacz, kremy (z retinolem, witaminą C, kwasem owocowym).
 • Po depilacji mechanicznej (3 tygodnie wcześniej).
 • Po głębokim Peelingu chemicznym.
 • Po dermabrazji laserowej.
 • Po i przed spożyciem alkoholu (wymagane 24 godziny odstępu przed i po zabiegu depilacji IPL).
 • Przed i po basenie (chlor w wodzie podrażnia skórę).
 • Z infekcją skóry w miejscu przewidzianym do depilacji (opryszczka, zmiany ropne).

Napromieniowana skóra falami świetlnymi jest bardzo wrażliwa, dlatego chlor, alkohol, niektóre kremy pielęgnacyjne, oraz słońce mogą podrażniać depilowaną okolicę skóry szczególnie latem.

Warto skorzystać z bawełnianej odzieży chroniącej wrażliwej miejsca oraz kapelusza, jeżeli zabieg wykonywany był na twarzy, oraz używać innych elementów ochronnych jak: rękawiczki, długie spodnie lub spódnica.

Depiowanie okolic intymnych u kobiet w sposób bezbolesny

Kiedy depilator IPL się nie sprawdzi?

Depilatory IPL działają na podstawie wykorzystania fal świetlnych, jak wiadomo światło pochłaniane, jest lepiej przez ciemne powierzchnie. Z tego właśnie względu jasny blond, rude lub siwe włosy nie pozwolają na depilację metodą IPL. Ilość promieni świetlnych, jaka dotrze do włosów, z małą ilością melaniny będzie na tyle znikoma, że ciężko będzie uzyskać jakikolwiek efekt uśpienia cebulek włosów (zatrzymania wzrostu). Ciemna karnacja lub mocna opalenizna także wyklucza korzystanie z zabiegu depilacji światłem, ponieważ skóra ze względu na ciemniejszą barwę (więcej melaniny w skórze), pochłaniać będzie, więcej promieni niż sam włos, a zabiegi naświetlające mogą wywołać ostre podrażnienia skóry.

Jaki depilator IPL wybrać?

Wybór odpowiedniego depilatora nie powinien być dyktowany tylko ceną, nieskuteczne urządzenie lub brak dodatkowych funkcji może sprawić, że zakup sprzętu za kilkaset złotych nie przyniesie pożądanych efektów, a do tego nie umożliwi depilacji wszystkich części ciała. Depilator IPS można przetestować w czasie 14 dni od zakupu, jednak efekt, jaki po pierwszym zabiegu można uzyskać, to zaledwie 20%, kolejne sesje wykluczają już możliwość rezygnacji z zakupu drogą internetową, ponieważ wymagają odstępu czasowego. Z tego właśnie powodu warto wybrać sprawdzony sprzęt znanych producentów, który został już przetestowany przez innych użytkowników. Zatem, jaki depilator IPL wybrać?

Kompletne urzadzenie do depilacji IPL

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora IPL?

 • Żywotność lampy – Błysk, zamiast ciągłego światła wydłuża możliwość korzystania z dobrodziejstw promienników, jednak producenci dają w większości przypadków gwarancję na 2 lata, zapewniając jednocześnie, że żywotność lampy to 200 000 – 400 000 błysków.
 • Ekran aplikacyjny – Wielkość ekranu zwiększa pole skóry (w tym ilość mieszków włosowych), które zostaje napromieniowane, im ekran większy, tym mniej błysków trzeba wykonać, a czas depilacji jest krótszy. Średnia większość ekranów w depilatorach mieści się w przedziale 2-3 cm2
 • Poziomy intensywności – Poziom regulacji i odpowiedniego dopasowania intensywności promieniowania światła, przekłada się na możliwość dopasowania mocy tak, aby ten był bezpieczny dla skóry oraz wpływa na poziom odczuwania dyskomfortu. Markowy depilator może moc lampy dostosować automatycznie, po zbadaniu ilości melaniny w skórze, wystarczy przed zabiegiem zbliżyć dłoń do czujnika.
 • Nasadki dodatkowe – Pozwalają na dopasowanie, skupienie lub większe rozproszenie światła, w zależności od rodzaju powierzchni depilowanej, np. nasadka do twarzy, okolic intymnych (umożliwia depilację cieńszej skóry bez odczucia bólu) lub do zabiegów precyzyjnych, mniejszy ekran z filtrem to większa dawka światła, co oznacza, że depilator lepiej poradzi sobie z jasnymi włosami.
 • Łatwy dostęp do zużywających się elementów – To ważne, aby części, które z czasem się zużywają, były łatwo dostępne, kupno nowego depilatora, to spory wydatek. W przypadku depilatorów IPL najczęściej zużywają się lampy błyskowe.
 • Zabezpieczenia – To ważne, aby depilator nie oślepiał, wiązka światła jest bardzo mocna, wiec może uszkodzić wzrok. Zintegrowana osłona przed promieniami UV powinna sobie z tym skutecznie poradzić, ponadto producenci do zestawu dokładaj dodatkowe nakładki, do konkretnej części ciała, co zmniejsza ilość wydostającego się światła.
 • Czujnik kontaktu ze skórą – To podstawowy element bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu rozbłysku.
 • Cena – Drogi depilator nie zawsze jest ekonomiczny do domowego użytku, jednak tanie zamienniki nie zawsze są w stanie dostarczyć jakości, której nie widać „gołym okiem”. Nie można określić wzrokowo jakości filtrów w nasadkach lub określić jakim światłem i długością fali promieniuje źródło, to można określić na podstawie skuteczności lampy, kiedy już jest za późno na zwrot.
Gładkie nogi po depilacji

Depilator IPL czy HPL? – Porównanie

Technologia depilacji HPL (Home Pulsed Light) opiera się na działaniu depilatora IPL, przesyła pulsacyjne światło w postaci krótkich impulsów, przefiltrowanej energii. Technologia HPL wykorzystuje mniej energii, utrzymując dużą moc, co w skrócie oznacza, że w krótszym czasie przesyła mocniejszy impuls. Skuteczność depilacji w przypadku obu metod jest bardzo podobna, ze względu na pokrewną technologię wielu wiązek światła, w porównaniu do metody depilacji laserem opisywane technologie pozbywania się włosów są zdecydowanie mniej bolesne.

Najlepszy domowy depilator IPL – Efekty

Efekt po 10 lub 20 seriach powtarzanych w równych cyklicznych okresach pozwala na utrzymanie efektu depilacji nawet przez 2 do 8 lat. Należy pamiętać, że w zależności od koloru włosów i skóry, efekt może być różny podobnie, jak wymagana ilość powtórzeń zabiegu depilacji. Po pierwszym zabiegu, w większości przypadków depilacja ogranicza ilość owłosienia nawet do 20%. W większości przypadków, jak dowodzą badania kliniczne, udało się pozbyć 90% owłosienia już po 8 zabiegu depilacji.

Samodzielna depilacja IPL w zaciuszu własnego domu

Depilacja IPL – Wskazówki po zabiegu

Nie w każdym przypadku występują zmiany skórne, podrażnienia lub swędzenie, warto jednak po naświetleniu skóry wspomóc jej regenerację, dlatego:

 • Przez przynajmniej 2 tygodnie unikaj promieni słonecznych, solarium, aby nie narażać depilowanego miejsca na działanie promieni UV.
 • Przez 2-3 dni nie gol miejsca depilacji maszynką oraz nie stosuj innych metod depilacji mechanicznej lub chemicznej, która ma wspomagać efekt gładkości skóry – to powoduje tylko podrażnienia.
 • Przez 1-2 dni nie stosu rozjaśniających kremów lub perfumowanych produktów – zawierają alkohol lub inne substancje, które mogą działać drażniąco na depilowaną okolicę.
 • Nie drap miejsca depilowanego, nawet wtedy, kiedy możesz odczuwać lekkie szczypanie po depilacji – dolegliwości po zabiegowe ustępują szybciej, jeżeli nie są wzmagane.
 • Zmiany na skórze następują samoczynnie, dlatego nie powinno się stosować kremów lub maści bez konsultacji z lekarzem.
 • Unikaj przez tydzień gorącej wody szczególnie w okolicach miejsca poddanego depilacji.
 • Nie stosuj peelingu i innych metod złuszczania naskórka w miejscu po depilacji.
 • Pij dużo wody 1,5-2 litrów wody dziennie – nawodniona skóra szybciej się regeneruje.
 • Używaj kremów z filtrem UV, a najlepiej bawełniane ubrania chroniące przed promieniami UV.

Najlepszy domowy depilator IPL

Depilacja brzucha u kobiety

Najlepszy depilator IPL nawet z dobrej jakości lampą nie sprosta wymaganiom bez odpowiednich nakładek – filtrów światła. Lampa promieniuje białą barwą, co oznacza, że wiązka składa się z wielu wiązek światła (w tym UV) o różnej barwie i skuteczności przenikania przez warstwy skóry. Pojedynczy rozbłysk składa się m.in. z wiązki: żółtej, pomarańczowej, niebieskiej, zielonej, czerwonej oraz podczerwonej. Nie wszystkie długości fali penetrują skórę na tyle głęboko, aby skutecznie powstrzymać wzrost włosów, dlatego konieczne są filtry, aby odfiltrować światło o barwie innej niż pomarańczowe, podczerwone i czerwone.

Nowoczesne depilatory IPL mają nasadki z filtrami wiązek: UV, światła niebieskiego, zielonego i żółtego, przepuszczając tylko wiązki głęboko penetrujące.

Zalety i wady depilacji IPL w domu:

ZALETY

 • Wykonywanie zabiegów w dowolnym czasie, bez dojazdu umawiania się i dostosowując zabieg do urlopu wakacyjnego.
 • Inwestycja na długi czas i oszczędność na wizytach w salonie.
 • Skuteczność depilacji na poziomie kosmetycznej wizyty.
 • Urządzeniem można dzielić się z rodziną, zachowując podstawy higieny.
 • Aplikacje na telefon przypominające o kolejnym zabiegu.

WADY

 • Jednorazowy wydatek kilkuset złotych.
 • Powtarzanie zabiegów, konieczność ustawienia przypomnienia w telefonie lub w notatniku.
 • Brak możliwości stosowania przy rudych i siwych włosach.

Depilator IPL domowy – Dla kogo?

Stosować depilator świetlny można na wszystkich obszarach skóry, przy czym trzeba odpowiednio dostosować intensywność światła, do ilości melaniny w skórze (widoczna w postaci opalenizny). Ciemniejsza skóra z większą ilością melaniny wymaga częstszych kuracji słabszym promieniem świetlnym. Włosy również zawierają melaninę, a wraz z jej utratą siwieją, im ciemniejszy włos, tym więcej melaniny zawiera.

Ciemne włosy pochłaniają więcej promieni, przez co łatwiej się ich pozbyć, jeżeli włos jest jaśniejszy od skóry to nie powinno używać się depilatora IPL.

Depilacja brody u kobiet metodą bezbolesną

Powyższa zasada odnosi się do napromieniowania skóry bardziej niż mieszków włosowych, co może wywoływać poważne podrażnienia i swędzenie.

Depilator IPL do twarzy

Depilator IPL na twarz stosowany jest najczęściej, kiedy trzeba usunąć zbędny wąsik lub pojedyncze włosy z brody, szczególnie u kobiet, którym ubiera to atrakcyjności. Skierowanie światła IPL na okolice twarzy umożliwia działanie na więcej niż jedną cebulkę jednocześnie, dlatego warto wybrać głowicę o mniejszym rozmiarze, aby zwiększyć skuteczność, nie zwiększając dyskomfortu. Dzięki odpowiednim nasadkom do skóry twarzy depilacja trwa około 20 minut. Zabieg depilacji twarzy trzeba powtórzyć 3 do 5 razy.

Depilator IPL dla mężczyzn

Depilator IPL dla mężczyzn poradzi sobie z męskim owłosieniem równie skutecznie, co depilator IPL dla kobiet. W obu przypadkach penetracja powierzchni skóry jest równie skuteczna, co pozwala mężczyznom korzystać z uniwersalnych depilatorów IPL, na ogólnych zasadach wymienionych w artykule, bez konieczności zakupu dedykowanych.

Dobry domowy depilator IPL – Cena

Depilatory IPS nie mogą konkurować ceną z tradycyjną maszynką do golenia, podobnie jak ta nie może konkurować w długości utrzymania efektu gładkiej skóry. Depilator IPS to inwestycja, na którą trzeba liczyć 600-1300 zł w zależności od marki i parametrów urządzenia. Oczywiście można znaleźć podróbki i zamienniki, popularnych modeli w atrakcyjniejszej cenie, jednak efektywność takich depilatorów pozostawia wiele do życzenia. Technologia wykonania podzespołów do depilatora IPS sama w sobie nie należy do najtańszych, dlatego zestawy poniżej 400 zł powinny być odstraszające, dobrze jest wówczas pamiętać, że sprzęt, który nie spełnia swojej funkcji, staje się najdroższym zakupem.

Depilator IPL – Czy warto?

Warto, szczególnie mając na uwadze, że domowa depilacja szybko się zwraca i jest bezbolesna, dla pewności dobrze jest samemu przeliczyć koszt pojedynczej wizyty w salonie: Łydki, uda, bikini to koszt 200 zł, za każdą z okolic poddanych depilacji (czasami można liczyć na gratis, w postaci depilacji stóp lub pupy). Depilacja popularnych miejsc może kosztować nawet 800 zł, to tyle, co trzeba zapłacić za średniej jakości depilator IPS, a trzeba pamiętać, że to koszt jednej wizyty, którą należy cyklicznie powtarzać dla utrzymania efektu. Jeżeli jesteśmy zdecydowani, jednak nadal nie wiemy jaki depilator IPL wybrać, warto sprawdzić ranking depilatorów świetlnych opublikowany powyżej.

Popularne pytania i odpowiedzi na temat domowych depilatorów IPL:

sposób na gładką twarz bez włosów u kobiet

Czy depilacja IPL boli?

Odczucia z depilacji mogą być różne, dlatego, że każdy ma inną granicę czucia bólu, dobrze ustawiony depilator IPL, nie powinien sprawiać bólu, a jedynie powodować drobny dyskomfort zazwyczaj pierwsza sesja, jest bardziej odczuwalna.

Jak często trzeba używać depilatora IPL?

Druga sesja depilacji powinna nastąpić po około 2 miesiącach, każda kolejna może być przeprowadzana dopiero po upływie 4 tygodni. Seria zabiegów depilatorem IPL powinna być powtórzona 10 do 20 razy co zależy od poziomu melaniny we włosach i skórze.

Czy depilator IPL jest bezpieczny?

Zachowanie zasad wymienionych w artykule sprawia, że depilacja jest bezbolesna, a przy tym bezpieczna.

Czy depilatora IPL można używać w ciąży?

Zakazuje się używania depilatora IPL w trakcie trwania ciąży i w czasie laktacji.

Jakie części ciała można depilować metodą IPL?

Praktycznie można depilować każdą część ciała, należy jedynie dopasować odpowiednią nakładkę filtr do bardziej wrażliwych miejsc, aby nie narazić się na ból i podrażnienia.

Co to jest melanina?

Melanina to naturalny pigment skóry i włosów, im jej więcej tym skóra i włosy są ciemniejsze.

Najlepsze domowe depilatory IPL wyróżnione przez redakcję 2022

Aktualizacja: grudzień 2022

2 opinie
 1. Kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę depilator ipl opinie na forum znajdziesz różne, jedni piszą, że to jest szkodliwe bez uzasadnienia, drudzy polecają bezpieczne depilatory, a prawda jest taka, że wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Jeżeli będziesz używać w jednym miejscu 1000 razy raz za razem depilatora, to pewnie coś sobie uszkodzisz. Moim zdaniem ranking depilatorów laserowych przedstawia bezpieczne modele, z atestem ze znanych źródeł a nie rakotwórczą chińszczyznę. Dobre porównanie depilatorów IPL pozwala wybrać skuteczny model, ale trzeba pamiętać o zasadach depilacji które zostały w powyższym artykule opisane wystarczająco dokładanie i z którymi się w pełni zgadzam. Najlepszy depilator to pamiętajcie skuteczny i bezpieczny depilator laserowy z odpowiednimi filtrami, aby zablokować szkodliwe promienie.

  • Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, trzeba trzymać się zasad bezpieczeństwa, ranking depilatorów przedstawia znane mi modele które mam ja i moja koleżanka, dla ciekawskich to depilator philips i braun. Depilator świetlny potrzebuje odpowiedniej końcówki – nasadki z filtrami, inna powinna być do twarzy a inna do ciała o tym też trzeba pamiętać. Wydaje mi się że jak potrzebujesz najlepszy depilator IPL ranking Ci w tym pomoże, w zasadzie pozostaje wybór konkretnego modelu, bo nie ma co ukrywać jak chcesz bezpieczne urządzenie to musi być znanej firmy, bo w Chinach nikt nie poniesie odpowiedzialności za Twojego raka skóry. Powyższy tekst wydaje mi się że wyczerpuje temat, jeżeli zastanawiasz się jaki depilator IPL będzie dla Ciebie najlepszy, to kieruj się wskazówkami z rankingu.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2022

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2022

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Najlepszy mikrofon karaoke dla dzieci – Ranking 2022

Kontakt z muzyką ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też, jeśli maluch wykazuje zainteresowanie śpiewaniem, warto wesprzeć jego pasję przy pomocy odpowiednich...

Najlepsze promocje na Black Friday 2022

Jak co roku w listopadzie możemy spodziewać się promocji na Black Weekend. To specjalny czas ogromnych przecen, rabatów i niespodzianek dla klientów wielu sklepów. Co...

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy dla dzieci – Ranking 2022

W dziecięcym świecie muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko elementem twórczej zabawy, ale i rozwoju. Już w życiu płodowym dziecko wyłapuje przeróżne...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2022

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: