Ranking TOP 10: Domowy depilator IPL

Najlepszy depilator laserowy

Włosy pokrywają większość ludzkiego ciała, są one w większości niewidoczne z większych odległości, a z bliska przypominają meszek. Bywa jednak tak, że z drobnego meszku zaczynają wystawać ciemne grube włosy, które nie wyglądają w żaden sposób atrakcyjnie, ponadto w połączeniu z potem dają nie tylko przykry zapach, ale także widok. Klasyczna depilacja podobnie jak golenie maszynką to efekt na parę dni lub kilka tygodni, ciągła walka z odrostami trwa z reguły już do końca życia.

Oczywiście można porzucić golenie i depilację przyjmując postawę człowieka pierwotnego. Jednak to właśnie nowoczesne technologie i ich wykorzystanie odróżnia obecnie nasze społeczeństwo od zacofanej społeczności. Wizyta w salonie kosmetycznym to jedno z rozwiązań, które powtarzane cyklicznie staje się abonamentem na cywilizowany wygląd. Odpowiedzią na potrzeby depilacji domowej są depilatory IPL – opierające zasadę działania na promieniowaniu falami świetlnymi. Wybór nie jest łatwy, a rynek zalany jest podróbkami i sprzętem, który imituje działanie skutecznych depilatorów. Z tego właśnie powodu przygotowaliśmy ranking przetestowanych depilatorów IPL, które pozbywają się włosów, a nie tylko pieniędzy z portfela.

Dowiedz się: Jak wybrać odpowiedni depilator dla siebie? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Jak nie dać się oszukać? Kiedy nie można stosować depilatora? Jak używać depilatora IPL krok po kroku? Jaki depilator świetlny IPL wybrać i wiele więcej.

Depilator IPL ranking Marzec 2021

Ranking depilatorów IPL widoczny powyżej przygotowaliśmy analizując opinie użytkowników, ceny, specyfikacje techniczne oraz wiele innych czynników, mających nie tylko wpływ na ranking depilatorów IPL, ale również to, jaki depilator IPL do domu kupić. Ranking depilatorów IPL uwzględnia m.in. depilatory takich marek jak Remington, Philips, Braun, Sanitas, Panasonic czy Babyliss i Hoffen które mają zarówno dobre opinie użytkowniczek jak i cechują się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Sprawdź jaki depilator IPL jest najlepszy i który warto kupić w powyższym rankingu.

Kilkutygodniowy postep w procesie depilacji

Jak działa depilator IPL?

Depilator IPL (Intense Pulsed Light) jak sam skrót wskazuje, wykorzystuje falę świetlną, dostarczając ją do komórek macierzystych mieszków włosowych, aby rozpocząć proces fototermolizy, która z kolei wywołuje degeneracje włosa.

Chociaż teoria wydaje się dość zawiła, to w gruncie rzeczy chodzi o dostarczenie odpowiedniego ciepła do mieszków włosowych, które uszkadza komórki macierzyste, dzięki czemu zahamowany zostaje ponowny wzrost włosa. Efekt może utrzymywać się po kilku seriach nawet kilka lat, nie jest całkowicie trwały, ponieważ macierz włosa zostaje uśpiona, co po pewnym czasie powoduje ponowne odrastanie włosków.

sposób na gładką twarz bez włosów u kobiet

Depilator IPL – jak używać?

 1. Usuń włosy, pozostawiając cebulki (np. maszynką do golenia).
 2. Osusz dokładnie obszar skóry, który ma być depilowany.
 3. Wybierz odpowiednią głowicę dostosowując do miejsca depilacji.
 4. Ustaw głowicę prostopadle do powierzchni skóry.
 5. Do zabiegu z większą powierzchnią użyj trybu płynnego, przytrzymaj przycisk i przesuwaj głowicę po skórze.
 6. Wyczyść głowicę po użyciu.
 7. Ponów pierwszą fazę depilacji po 4-12 tygodniach, potem co 1 miesiąc lub 2, w zależności od tempa odrostów.

Depilator IPL – przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania depilacji technologią IPL u niektórych osób, ze względu na to, że fala świetlna, która ma dotrzeć do mieszków włosowych, dociera również do powierzchni skóry. Napromieniowanie skóry falami świetlnymi w niektórych przypadkach może mieć przykre konsekwencje, dlatego nie zaleca się depilacji IPL u:

 • Kobiet w ciąży lub karmiących piersią.
 • Osób ze wszczepionym rozrusznikiem serca lub sztuczną zastawką.
 • Osób z metalowymi implantami w miejscu depilacji (złote nici, silikonowe wkładki, wypełniacze).
 • Osób chorujących na: cukrzycę, bielactwo, opryszczkę, epilepsję, łuszczycę, nowotwór, czerniaka.
 • Osób z foto alergią lub mających w rodzicie chorych na czerniaka.

Działanie depilatora IPL opiera się na dostarczeniu temperatury do mieszków włosowych, co dzieje się z wykorzystaniem światła, a jak powszechnie wiadomo, ciemne kolory bardziej podatne są na nagrzewanie się od promieni światła (także słońca). Z tego właśnie powodu, a także z wielu innych, nie każdy powinien używać depilatora IPS, szczególnie osoby:

 • Z widoczną opalenizną (szczególnie jeżeli włoski są jaśniejsze od skóry).
 • Stosujące 3 tygodnie przed zabiegiem zioła (dziurawiec, nagietek).
 • Przyjmujące leki fotouczujające.
 • Przyjmujące leki na krzepliwość krwi.
 • Stosujące kosmetyki: samoopalacz, kremy (z retinolem, witaminą C, kwasem owocowym).
 • Po depilacji mechanicznej (3 tygodnie wcześniej).
 • Po głębokim Peelingu chemicznym.
 • Po dermabrazji laserowej.
 • Po i przed spożyciem alkoholu (wymagane 24 godziny odstępu przed i po zabiegu depilacji IPL).
 • Przed i po basenie (chlor w wodzie podrażnia skórę).
 • Z infekcją skóry w miejscu przewidzianym do depilacji (opryszczka, zmiany ropne).

Napromieniowana skóra falami świetlnymi jest bardzo wrażliwa, dlatego chlor, alkohol, niektóre kremy pielęgnacyjne, oraz słońce mogą podrażniać depilowaną okolicę skóry szczególnie latem.

Warto skorzystać z bawełnianej odzieży chroniącej wrażliwej miejsca oraz kapelusza, jeżeli zabieg wykonywany był na twarzy, oraz używać innych elementów ochronnych jak: rękawiczki, długie spodnie lub spódnica.

Depiowanie okolic intymnych u kobiet w sposób bezbolesny

Kiedy depilator IPL się nie sprawdzi?

Depilatory IPL działają na podstawie wykorzystania fal świetlnych, jak wiadomo światło pochłaniane, jest lepiej przez ciemne powierzchnie. Z tego właśnie względu jasny blond, rude lub siwe włosy nie pozwolają na depilację metodą IPL. Ilość promieni świetlnych, jaka dotrze do włosów, z małą ilością melaniny będzie na tyle znikoma, że ciężko będzie uzyskać jakikolwiek efekt uśpienia cebulek włosów (zatrzymania wzrostu). Ciemna karnacja lub mocna opalenizna także wyklucza korzystanie z zabiegu depilacji światłem, ponieważ skóra ze względu na ciemniejszą barwę (więcej melaniny w skórze), pochłaniać będzie, więcej promieni niż sam włos, a zabiegi naświetlające mogą wywołać ostre podrażnienia skóry.

Jaki depilator IPL wybrać?

Wybór odpowiedniego depilatora nie powinien być dyktowany tylko ceną, nieskuteczne urządzenie lub brak dodatkowych funkcji może sprawić, że zakup sprzętu za kilkaset złotych nie przyniesie pożądanych efektów, a do tego nie umożliwi depilacji wszystkich części ciała. Depilator IPS można przetestować w czasie 14 dni od zakupu, jednak efekt, jaki po pierwszym zabiegu można uzyskać, to zaledwie 20%, kolejne sesje wykluczają już możliwość rezygnacji z zakupu drogą internetową, ponieważ wymagają odstępu czasowego. Z tego właśnie powodu warto wybrać sprawdzony sprzęt znanych producentów, który został już przetestowany przez innych użytkowników. Zatem, jaki depilator IPL wybrać?

Kompletne urzadzenie do depilacji IPL

Na co zwrócić uwagę przy wyborze depilatora IPL?

 • Żywotność lampy – Błysk, zamiast ciągłego światła wydłuża możliwość korzystania z dobrodziejstw promienników, jednak producenci dają w większości przypadków gwarancję na 2 lata, zapewniając jednocześnie, że żywotność lampy to 200 000 – 400 000 błysków.
 • Ekran aplikacyjny – Wielkość ekranu zwiększa pole skóry (w tym ilość mieszków włosowych), które zostaje napromieniowane, im ekran większy, tym mniej błysków trzeba wykonać, a czas depilacji jest krótszy. Średnia większość ekranów w depilatorach mieści się w przedziale 2-3 cm2
 • Poziomy intensywności – Poziom regulacji i odpowiedniego dopasowania intensywności promieniowania światła, przekłada się na możliwość dopasowania mocy tak, aby ten był bezpieczny dla skóry oraz wpływa na poziom odczuwania dyskomfortu. Markowy depilator może moc lampy dostosować automatycznie, po zbadaniu ilości melaniny w skórze, wystarczy przed zabiegiem zbliżyć dłoń do czujnika.
 • Nasadki dodatkowe – Pozwalają na dopasowanie, skupienie lub większe rozproszenie światła, w zależności od rodzaju powierzchni depilowanej, np. nasadka do twarzy, okolic intymnych (umożliwia depilację cieńszej skóry bez odczucia bólu) lub do zabiegów precyzyjnych, mniejszy ekran z filtrem to większa dawka światła, co oznacza, że depilator lepiej poradzi sobie z jasnymi włosami.
 • Łatwy dostęp do zużywających się elementów – To ważne, aby części, które z czasem się zużywają, były łatwo dostępne, kupno nowego depilatora, to spory wydatek. W przypadku depilatorów IPL najczęściej zużywają się lampy błyskowe.
 • Zabezpieczenia – To ważne, aby depilator nie oślepiał, wiązka światła jest bardzo mocna, wiec może uszkodzić wzrok. Zintegrowana osłona przed promieniami UV powinna sobie z tym skutecznie poradzić, ponadto producenci do zestawu dokładaj dodatkowe nakładki, do konkretnej części ciała, co zmniejsza ilość wydostającego się światła.
 • Czujnik kontaktu ze skórą – To podstawowy element bezpieczeństwa, który zapobiega przypadkowemu uruchomieniu rozbłysku.
 • Cena – Drogi depilator nie zawsze jest ekonomiczny do domowego użytku, jednak tanie zamienniki nie zawsze są w stanie dostarczyć jakości, której nie widać „gołym okiem”. Nie można określić wzrokowo jakości filtrów w nasadkach lub określić jakim światłem i długością fali promieniuje źródło, to można określić na podstawie skuteczności lampy, kiedy już jest za późno na zwrot.
Gładkie nogi po depilacji

Depilator IPL czy HPL? – Porównanie

Technologia depilacji HPL (Home Pulsed Light) opiera się na działaniu depilatora IPL, przesyła pulsacyjne światło w postaci krótkich impulsów, przefiltrowanej energii. Technologia HPL wykorzystuje mniej energii, utrzymując dużą moc, co w skrócie oznacza, że w krótszym czasie przesyła mocniejszy impuls. Skuteczność depilacji w przypadku obu metod jest bardzo podobna, ze względu na pokrewną technologię wielu wiązek światła, w porównaniu do metody depilacji laserem opisywane technologie pozbywania się włosów są zdecydowanie mniej bolesne.

Depilator IPL – Efekty

Efekt po 10 lub 20 seriach powtarzanych w równych cyklicznych okresach pozwala na utrzymanie efektu depilacji nawet przez 2 do 8 lat. Należy pamiętać, że w zależności od koloru włosów i skóry, efekt może być różny podobnie, jak wymagana ilość powtórzeń zabiegu depilacji. Po pierwszym zabiegu, w większości przypadków depilacja ogranicza ilość owłosienia nawet do 20%. W większości przypadków, jak dowodzą badania kliniczne, udało się pozbyć 90% owłosienia już po 8 zabiegu depilacji.

Samodzielna depilacja IPL w zaciuszu własnego domu

Depilacja IPL – Wskazówki po zabiegu

Nie w każdym przypadku występują zmiany skórne, podrażnienia lub swędzenie, warto jednak po naświetleniu skóry wspomóc jej regenerację, dlatego:

 • Przez przynajmniej 2 tygodnie unikaj promieni słonecznych, solarium, aby nie narażać depilowanego miejsca na działanie promieni UV.
 • Przez 2-3 dni nie gol miejsca depilacji maszynką oraz nie stosuj innych metod depilacji mechanicznej lub chemicznej, która ma wspomagać efekt gładkości skóry – to powoduje tylko podrażnienia.
 • Przez 1-2 dni nie stosu rozjaśniających kremów lub perfumowanych produktów – zawierają alkohol lub inne substancje, które mogą działać drażniąco na depilowaną okolicę.
 • Nie drap miejsca depilowanego, nawet wtedy, kiedy możesz odczuwać lekkie szczypanie po depilacji – dolegliwości po zabiegowe ustępują szybciej, jeżeli nie są wzmagane.
 • Zmiany na skórze następują samoczynnie, dlatego nie powinno się stosować kremów lub maści bez konsultacji z lekarzem.
 • Unikaj przez tydzień gorącej wody szczególnie w okolicach miejsca poddanego depilacji.
 • Nie stosuj peelingu i innych metod złuszczania naskórka w miejscu po depilacji.
 • Pij dużo wody 1,5-2 litrów wody dziennie – nawodniona skóra szybciej się regeneruje.
 • Używaj kremów z filtrem UV, a najlepiej bawełniane ubrania chroniące przed promieniami UV.

Najlepszy depilator IPL

Najlepszy depilator IPL nawet z dobrej jakości lampą nie sprosta wymaganiom bez odpowiednich nakładek – filtrów światła. Lampa promieniuje białą barwą, co oznacza, że wiązka składa się z wielu wiązek światła (w tym UV) o różnej barwie i skuteczności przenikania przez warstwy skóry. Pojedynczy rozbłysk składa się m.in. z wiązki: żółtej, pomarańczowej, niebieskiej, zielonej, czerwonej oraz podczerwonej. Nie wszystkie długości fali penetrują skórę na tyle głęboko, aby skutecznie powstrzymać wzrost włosów, dlatego konieczne są filtry, aby odfiltrować światło o barwie innej niż pomarańczowe, podczerwone i czerwone.

Nowoczesne depilatory IPL mają nasadki z filtrami wiązek: UV, światła niebieskiego, zielonego i żółtego, przepuszczając tylko wiązki głęboko penetrujące.

Zalety i wady depilacji w domu:

ZALETY

 • Wykonywanie zabiegów w dowolnym czasie, bez dojazdu umawiania się i dostosowując zabieg do urlopu wakacyjnego.
 • Inwestycja na długi czas i oszczędność na wizytach w salonie.
 • Skuteczność depilacji na poziomie kosmetycznej wizyty.
 • Urządzeniem można dzielić się z rodziną, zachowując podstawy higieny.
 • Aplikacje na telefon przypominające o kolejnym zabiegu.

WADY

 • Jednorazowy wydatek kilkuset złotych.
 • Powtarzanie zabiegów, konieczność ustawienia przypomnienia w telefonie lub w notatniku.
 • Brak możliwości stosowania przy rudych i siwych włosach.
Depilacja brzucha u kobiety

Depilator IPL domowy – Dla kogo?

Stosować depilator świetlny można na wszystkich obszarach skóry, przy czym trzeba odpowiednio dostosować intensywność światła, do ilości melaniny w skórze (widoczna w postaci opalenizny). Ciemniejsza skóra z większą ilością melaniny wymaga częstszych kuracji słabszym promieniem świetlnym. Włosy również zawierają melaninę, a wraz z jej utratą siwieją, im ciemniejszy włos, tym więcej melaniny zawiera.

Ciemne włosy pochłaniają więcej promieni, przez co łatwiej się ich pozbyć, jeżeli włos jest jaśniejszy od skóry to nie powinno używać się depilatora IPL.

Depilacja brody u kobiet metodą bezbolesną

Powyższa zasada odnosi się do napromieniowania skóry bardziej niż mieszków włosowych, co może wywoływać poważne podrażnienia i swędzenie.

Depilator IPL do twarzy

Depilator IPL na twarz stosowany jest najczęściej, kiedy trzeba usunąć zbędny wąsik lub pojedyncze włosy z brody, szczególnie u kobiet, którym ubiera to atrakcyjności. Skierowanie światła IPL na okolice twarzy umożliwia działanie na więcej niż jedną cebulkę jednocześnie, dlatego warto wybrać głowicę o mniejszym rozmiarze, aby zwiększyć skuteczność, nie zwiększając dyskomfortu. Dzięki odpowiednim nasadkom do skóry twarzy depilacja trwa około 20 minut. Zabieg depilacji twarzy trzeba powtórzyć 3 do 5 razy.

Depilator IPL dla mężczyzn

Depilator IPL dla mężczyzn poradzi sobie z męskim owłosieniem równie skutecznie, co depilator IPL dla kobiet. W obu przypadkach penetracja powierzchni skóry jest równie skuteczna, co pozwala mężczyznom korzystać z uniwersalnych depilatorów IPL, na ogólnych zasadach wymienionych w artykule, bez konieczności zakupu dedykowanych.

Depilator IPL – Cena

Depilatory IPS nie mogą konkurować ceną z tradycyjną maszynką do golenia, podobnie jak ta nie może konkurować w długości utrzymania efektu gładkiej skóry. Depilator IPS to inwestycja, na którą trzeba liczyć 600-1300 zł w zależności od marki i parametrów urządzenia. Oczywiście można znaleźć podróbki i zamienniki, popularnych modeli w atrakcyjniejszej cenie, jednak efektywność takich depilatorów pozostawia wiele do życzenia. Technologia wykonania podzespołów do depilatora IPS sama w sobie nie należy do najtańszych, dlatego zestawy poniżej 400 zł powinny być odstraszające, dobrze jest wówczas pamiętać, że sprzęt, który nie spełnia swojej funkcji, staje się najdroższym zakupem.

Depilator IPL – Czy warto?

Warto, szczególnie mając na uwadze, że domowa depilacja szybko się zwraca i jest bezbolesna, dla pewności dobrze jest samemu przeliczyć koszt pojedynczej wizyty w salonie: Łydki, uda, bikini to koszt 200 zł, za każdą z okolic poddanych depilacji (czasami można liczyć na gratis, w postaci depilacji stóp lub pupy). Depilacja popularnych miejsc może kosztować nawet 800 zł, to tyle, co trzeba zapłacić za średniej jakości depilator IPS, a trzeba pamiętać, że to koszt jednej wizyty, którą należy cyklicznie powtarzać dla utrzymania efektu. Jeżeli jesteśmy zdecydowani, jednak nadal nie wiemy jaki depilator IPL wybrać, warto sprawdzić ranking depilatorów świetlnych opublikowany powyżej.

FAQ:

sposób na gładką twarz bez włosów u kobiet

Czy depilacja IPL boli?

Odczucia z depilacji mogą być różne, dlatego, że każdy ma inną granicę czucia bólu, dobrze ustawiony depilator IPL, nie powinien sprawiać bólu, a jedynie powodować drobny dyskomfort (zazwyczaj pierwsza sesja, jest bardziej odczuwalna).

Jak często trzeba używać depilatora IPL?

Druga sesja depilacji powinna nastąpić po około 2 miesiącach, każda kolejna może być przeprowadzana dopiero po upływie 4 tygodni. Seria zabiegów depilatorem IPL powinna być powtórzona 10 do 20 razy (co zależy od poziomu melaniny we włosach i skórze).

Czy depilator IPL jest bezpieczny?

Zachowanie zasad wymienionych w artykule sprawia, że depilacja jest bezbolesna, a przy tym bezpieczna.

Czy depilatora IPL można używać w ciąży?

Zakazuje się używania depilatora IPL w trakcie trwania ciąży i w czasie laktacji.

Jakie części ciała można depilować metodą IPL?

Praktycznie można depilować każdą część ciała, należy jedynie dopasować odpowiednią nakładkę (filtr) do bardziej wrażliwych miejsc, aby nie narazić się na ból i podrażnienia.

Co to jest melanina?

Melanina to naturalny pigment skóry i włosów, im jej więcej tym skóra i włosy są ciemniejsze.

Depilatory IPL wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Marzec 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Lampa do hybryd

Trwała stylizacja paznokci, zmusza producentów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w postaci żeli UV i lakierów hybrydowych. Nowoczesne lakiery wymagają utwardzenia odpowiednią lampą, a od jej jakości zależy, ile wytrzymają zrobione paznokcie. Jak wiec wybrać ekonomiczną, trwałą, uniwersalną, bezpieczną dla zdrowia lampę do hybryd? Czym lampy się od siebie różną? Na ile ważna jest moc i jakie mogą być skutki wybrania złej lampy. Sprawdź nasz poradnik i wybierz mądrze lampę do paznokci.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Zobacz również:

Ranking TOP10: Klawiatura mechaniczna do 200 zł

Rynek klawiatur został zdominowany przez klawiatury mechaniczne, rozszerzając swoją ofertę codziennie o kolejne modele. Jak wybrać najlepszy model i na co zwrócić uwagę wybierając klawiaturę za 200 zł. Sprawdź nasz praktyczny poradnik zakupowy i wybierz z rankingu model klawiatury mechanicznej dla siebie. Dowiedz się jakie przełączniki wybrać, jaki rodzaj materiału chroni przed wytarciem klawiszy, jakie funkcje może mieć klawiatura do pisania lub do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsze białko

Suplementacja i odżywienie organizmu, przed, w trakcie i po treningu to rzecz bardzo ważna dla każdego sportowca czy kulturysty. Od tego między innymi zależy efektywność treningów i ich rezultaty. Wiadomo, że nic nie przychodzi bez ciężkiej pracy, więc białko bez treningu niewiele zdziała, jeżeli jednak Twoje treningi nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to oznacza, że czegoś w organizmie brakuje. Sprawdź jak wzmocnić organizm i efektywność treningów.

Ranking TOP 10: Smartwatch męski

Smartwatchy męskich na rynku jest bardzo wiele modeli, jak nie pogubić się w specyfikacji i parametrach inteligentnych zegarków dla mężczyzny? Podpowiadamy także jak dopasować wielkość smartwatcha do nadgarstka właściciela, tak aby zegarek był chętnie noszony. Zobacz ranking najlepszych smartwatchy i zapoznaj się z naszym poradnikiem zakupowym.

Ranking TOP 10: Słuchawki do 200 zł

Jakość słuchawek zależy od kilku parametrów, chociaż doznania słuchowe to indywidualna kwestia odczuć, to z pewnością można znaleźć kilka wspólnych cech dla najlepszych modeli. Sprawdź praktyczny poradnik: jak wybrać mądrze tanie i dobre słuchawki i na co zwrócić uwagę, możesz także skorzystać z naszego gotowego rankingu topowych modeli wybranych wg ściśle określonych w poradniku zasad jakości.

Ranking TOP 10: Komputer do gier do 2000 zł

Kupienie gotowego komputera do gier nie jest łatwe, a co dopiero złożenie go samodzielnie z podzespołów współgrających ze sobą. Z tego właśnie względu, kierując się stosunkiem jakość do ceny, utworzyliśmy ranking i zestawienie najbardziej rentownych propozycji w cenie 2000 zł. Sprawdź jak złożyć samodzielnie komputer i czy jest to bardziej opłacalne niż kupno zestawu.

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Komputer do gier do 2000 zł

Kupienie gotowego komputera do gier nie jest łatwe, a co dopiero złożenie go samodzielnie z podzespołów współgrających ze sobą. Z tego właśnie względu, kierując się stosunkiem jakość do ceny, utworzyliśmy ranking i zestawienie najbardziej rentownych propozycji w cenie 2000 zł. Sprawdź jak złożyć samodzielnie komputer i czy jest to bardziej opłacalne niż kupno zestawu.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.