Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów – 2024

Bezdyskusyjnie, włosy stanowią wizytówkę człowieka. Piękne, gładkie i zadbane dodają niepodważalnego uroku. Niestety, nie każda kobieta może poszczycić się takim darem od matki natury. Większość kobiet posiada włosy falowane lub kręcone z tendencją do puszenia. Kobiety, które chcą dokonać szybkiej zmiany na głowie, korzystają wówczas z prostownicy. Z jej pomocą można w krótkiej chwili ułożyć włosy w pożądany sposób. W rankingu przedstawiamy top 10 najlepszych prostownic do włosów. Wbrew powszechnym przekonaniom, prostownica może być przydatna także mężczyznom, np. do stylizacji brody. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na funkcje, które rzutują na sposób wykorzystania urządzenia do prostowania włosów. Przedstawiamy jaką prostownicę wybrać, aby zapewnić włosom odpowiednią ochronę i zapewnić sobie komfort użytkowania.

Jaka prostownica najlepsza – rodzaje i przeznaczenie

Producenci nieustannie konkurują ze sobą. Ich rywalizacja dostrzegalna jest także w rankingu urządzeń fryzjerskich. Nieustannie tworzone są nowe rodzaje prostownic, które oferują coraz łatwiejszą stylizację i jednocześnie skutecznie zapobiegają osłabieniu struktury włosów. Podczas zakupu urządzenia należy przede wszystkim skupić się na materiale wykorzystanym do wytworzenia płytek. Posiada on największe przełożenie na jakość korzystania z prostownicy, a do tego rzutuje na bezpieczeństwo włosów.

Najlepsza prostownica do włosów ranking luty 2024

Wyższa pozycja prostownicy w rankingu oznacza, że prostownica spełnia większe wymagania użytkowniczek. Prostownice z TOP 3 są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem do różnego rodzaju włosów.

 

Sprawdź również ranking: farby do siwych włosów oraz szamponów na wypadanie włosów.

Rodzaje prostownic do włosów:

Dobra prostownica do krótkich włosów

Prostownica parowa

Prostownica parowa jest jednym z innowacyjnych rozwiązań urządzeń fryzjerskich, którego nie mogło zabraknąć w rankingu prostownic. Pozwala na szybkie uzyskanie założonego wyglądu włosów. Jej sposób działania opiera się na wytworzeniu strumienia mgiełki, która powstaje na skutek ultradźwięków. Korzystanie z prostownicy parowej pozwala zapewnić włosom odpowiednie nawilżenie na całej długości. W prostownicach parowych stosowana jest funkcja jonizacji, która umożliwia zapobieganie puszeniu lub elektryzowaniu włosów

Prostownica tytanowa

Prostownice tytanowe wyróżniają się z rankingu niekwestionowaną trwałością płytek. Posiadają odporność, która zapobiega powstawaniu uszkodzeń lub zarysowań. Dodatkowo cechują się posiadaniem równomiernego rozkładania temperatur, a także umożliwiają uzyskanie efektu wygładzonych włosów. Prostownice tytanowe dedykowane są także do włosów kręconych i grubych

Prostownica do brody

Mężczyźni coraz częściej decydują się na pozostawienie zarostu, jednak nie zawsze włosy na brodzie rosną zgodnie z posiadanymi oczekiwaniami. Prostownica do brody pozwala uzyskać zarost, o jakim marzy każdy mężczyzna. Co więcej, za pomocą właściwego urządzenia można go nawet dwukrotnie wydłużyć. Mężczyźni także powinni sięgać po prostownice do brody, która ma odpowiednią ochronę dla włosów. Istotna jest także ergonomia, która pozwala na właściwe ułożenie urządzenia w dłoni. 

Prostownica ceramiczna

Jeden z najczęściej spotykanych rodzajów prostownic na rynku, nic więc dziwnego, że w rankingu także występują. Decydując się na takie rozwiązanie, należy zwrócić uwagę, czy płytki są wysokiej jakości. Wówczas cała powierzchnia płytki nagrzewa się w sposób równomierny, co pozwala zmniejszyć uszkodzenia włosów. Ceramiczne płytki cechują się zapewnieniem poślizgu i posiadaniem jednolitej struktury, co pozwala uzyskać proste i gładkie włosy. W sprzedaży dostępne są prostownice ceramiczne, które wzbogacone są o technologię turmalinową lub keratynową, co pozwala na zapewnienie włosom właściwej pielęgnacji podczas stylizacji. W płytkach ceramicznych często znajduje się domieszka tytanu, co znacząco zwiększa ich trwałości. 

Prostownica bezprzewodowa

Prostownica bez przewodów dedykowana jest dla wszystkich osób, którym przeszkadza obecność wszędobylskiego kabla. Można stosować ją w ruchu i korzystać z niej w każdym miejscu bez ograniczeń. Pozwala na posiadanie idealnie ułożonych włosów w każdym momencie. Prostownice bezprzewodowe dzielą się na: gazowe, na baterie i samochodowe. Średni czas użytkowania wynosi ok. 40 minut. Na ładowanie należy poświęcić z kolei ok. 4 godzin. Prostownice bezprzewodowe są niezastąpione w podróży turystycznej lub na wakacjach.

Mini prostownica

Ten sprzęt jest przede wszystkim kompaktowy, dlatego z powodzeniem mieści się w torebce lub kosmetyczce. Nie zajmuje dużo miejsca w bagażu. Polecana jest przede wszystkim dla kobiet posiadających grzywkę. Mała prostownica o wiele lepiej sprawdza się w przypadku krótkich włosów, ponieważ proces stylizacji nie jest wtedy żmudny. W przypadku mini prostownic istotna jest ergonomia, która rzutuje na jakość korzystania. W rankingu dostępnych jest kilka modeli mini prostownic, które posiadają różne rodzaje płytek. Podczas wyboru należy postępować analogicznie jak w przypadku prostownic o standardowych wymiarach. Nie sposób tutaj również wspomnieć, że mini prostownica doskonale nadaje się również do stylizacji męskiej brody, mieszcząc się tym samym w męskiej saszetce.

Prostownica profesjonalna – najlepsza prostownica z jonizacją

Prostownice posiadające technologię jonizacji charakteryzują się pozytywnym oddziaływaniem na strukturę włosów. Jonizacja pozwala zamknąć płytkę i zapobiega przyszłemu elektryzowaniu. Włosy pozostają nadal naturalnie wilgotne pomimo oddziałujących na nie wysokich temperatur. W ten sposób zyskują efektowny blask. Jonizacja w prostownicach stanowi rewelacyjne rozwiązanie, które jest stosowane także w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Zdecydowana większość urządzeń dostępnych w rankingu ma wbudowaną tę technologię. Obecność funkcji jonizacji jest kluczowa podczas wyboru, stanowi absolutne minimum. 

Prostownica, która nie niszczy włosów

Codzienna stylizacja włosów powinna przede wszystkim zachować lub polepszyć wyjściową kondycję włosów. Zadbane włosy o wiele lepiej się prezentują i są łatwiejsze w układaniu. Traktowanie włosów zbyt wysoką temperaturą doprowadza do ich osłabienia i zmatowienia. W prostownicy najistotniejsza jest regulacja temperatury, która umożliwia dostosowanie do grubości włosa i momentu stylizacji. Na początku do uzyskania efektu wygładzenia stosowana jest wyższa temperatura. W późniejszych etapach mających na celu utrwalanie fryzury lub poprawienie konieczne jest obniżenie temperatury, co pozwala na odciążenie włosów. 

Nie istnieje najlepsza prostownica do włosów, każdorazowo należy dokonać indywidualnego wyboru dopasowanego do potrzeb i struktury włosów. Jednak niektóre modele posiadają szereg funkcji, które zapewniają im uniwersalność, dlatego mogą być stosowane zarówno do włosów grubych, jak i cienkich. Zastanawiając się nad zakupem danego modelu, warto zapoznać się z funkcjami urządzenia, które przekładają się na jakość użytkowania. Jeżeli włosy stają się podatne na wypadanie, łamią się, straciły blaski i sprężystość to z pewnością w organizmie brakuje składników odżywczych. Warto więc rozważyć suplementację kolagenem na włosy i wspomóc odbudowę od nasady.

Na co zwróciliśmy uwagę, wybierając prostownice do włosów w zestawieniu rankingowym:

  • Jonizacja — urządzenie ma zdolność wytwarzania jonów ujemnych, które umożliwiają domknięcie łusek włosów. Prostownica do włosów z jonizacją zapewnia włosom zwiększoną ochronę, a po skończonym prostowaniu włosy się nie elektryzują. 
  • Podczerwień — pozwala na uzyskanie lepszej absorpcji składników odżywczych ze względu na obecność funkcji infrared. Prostownica z podczerwienią przenika w głąb włosów, co poprawia ich kondycję poprzez odżywienie i odmłodzenie struktury. 
  • Ultradźwięki — umożliwiają uzyskanie efektu idealnie wygładzonych włosów. Pozwalają na absorpcję dostarczanych w kosmetykach składników odżywczych. 
  • Keratyna — podczas pracy urządzenia wydzielane są substancje, które posiadają ogromne przełożenie na kondycję włosów. Prostownica z keratyną umożliwia poprawę struktury włosa, nadanie zachwycającego blasku i miękkości. W rezultacie włosy są zarówno odżywione, jak i wygładzone. 
  • Para — prostownica ze zbiornikiem na wodę, który umożliwia wytworzenie pary, poprawia nawilżenie i wygładzenie włosów. W rezultacie łatwiej jest osiągnąć gładkie i lśniące włosy. 
  • Technologia szybkiego nagrzewania — modele wzbogacone o tę funkcję nagrzewają się już w kilka sekund do ustawionej temperatury. Jest to doskonałe rozwiązanie do użytkowania prostownicy na co dzień nie tylko o poranku. 
  • Obecność grzebienia — coraz częściej prostownice posiadają grzebień, który zapobiegania wyślizgiwaniu się włosów. Prostownica z grzebieniem pozwala na idealne dopasowanie do prostowanych pasm, co umożliwia szybkie uzyskanie rezultatu. 

Prostownica 2 w 1 – Prostownica z lokówką, czy prostownica z suszarką?

Sprzęty 2w1 charakteryzują się zapewnieniem oszczędności czasu i miejsca. W rzeczywistości zakup takiego urządzenia jest tańszy niż nabycie dwóch sprzętów dobrej jakości. W rankingu jest cały szereg takich urządzeń fryzjerskich: lokówko prostownica, suszarko-prostownica, czy popularne szczotko-suszarki. Umożliwiają wykonywanie dwóch czynności jednocześnie, co jest sporą oszczędnością czasu w trakcie szybkich przygotowań do wyjścia. Tuż obok szeregu zalet łączenia dwóch sprzętów w jeden pojawia się spory minus — niższa moc, dlatego posiadacze długich i gęstych włosów muszą dokonać rozsądnego wyboru. 

Prostownica do kręcenia włosów sprawdza się zarówno w jednej, jak i drugiej roli. Posiada specjalnie wyprofilowane boki, które pozwalają uzyskać efektowny skręt, a jedno pociągnięcie urządzenia wystarczy, aby uzyskać proste pasma. Prostownica i lokówka w jednym jest rewelacyjna do stylizowania romantycznych fal. Takie rozwiązanie jest z pewnością dla większości korzystniejsze niż prostownica z suszarką. Zakup bardzo dobrej jakości prostownicy 2w1 służącej zarówno do prostowania, jak i suszenia włosów jest sporym wydatkiem. Ten sprzęt znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku osób, które dysponują sporym budżetem oraz posiadają ograniczoną ilość miejsca na przechowywanie urządzeń. 

Choć szczotka prostująca włosy, nie łączy w sobie funkcji dwóch urządzeń, to jednak pozwala na jednoczesne czesanie i prostowanie włosów. Dobrej jakości sprzęt pozwala uzyskać gładkie włosy w zaledwie kilka chwil. Dedykowany jest przede wszystkim dla zabieganych osób. Za tym rozwiązaniem przemawia łatwość obsługi, choć kluczowa jest tu moc urządzenia. Optymalna wartość to 40 Wat. W innym naszym rankingu dostępne są szczotki prostujące posiadające funkcję jonizacji i regulację temperatury. 

Dobra prostownica do krótkich włosów – także prostownica do brody 

Krótkie włosy wymagają specjalnych kosmetyków i sprzętów do stylizacji włosów. Tak również jest z prostownicą. Standardowe urządzenia często posiadają zbyt szerokie płytki, które więcej mogą utrudnić niż ułatwić. Specjalna prostownica przeznaczona do krótkich włosów przekłada się na łatwiejsze układanie włosów. Umożliwia uchwycenie najkrótszych włosów, pazurków lub grzywki. Ten sprzęt może być także wykorzystywany przez mężczyzn podczas codziennego „ujarzmiania” brody. Wystarczy wówczas odpowiednia regulacja temperatury, dostosowana do twardszych włosów i efekt będzie porównywalny do tego utworzonego przy pomocy specjalnej prostownicy do brody. Należy pamiętać, że prostownica do krótkich włosów także musi być bardzo dobrej klasy, ponieważ występowanie minimalnych uszkodzeń na włosach jest łatwiej dostrzegalne przy krótkich długościach. 

Kiedyś prostownica fryzjerska pozostawała poza strefą marzeń dla wielu kobiet. Obecnie wiele sprzętów domowego użytku z powodzeniem dorównuje profesjonalnym urządzeniom. Dobrym przykładem może być prostownica do 100 zł. Cena najlepszych prostownic do włosów jest mocno zróżnicowana, jednak przekłada się na to przede wszystkim ilość dodatkowych funkcji, które pozwalają na zapewnienie koniecznej ochrony dla struktury włosa. W większości przypadków prostownica z jonizacją i keratyną spełnia rewelacyjnie swoją funkcję i posiadaczki chętnie ją rekomendują.

W każdym przypadku, niezależnie od posiadanego sprzętu warto dodatkowo chronić swoje włosy. Termoochrona włosów przed prostowaniem jest bardzo istotna. 

Najlepsze prostownice do włosów wybrane przez redakcję 2024

Najczęściej występujące pytania o prostownice do włosów:

Najlepsze prostownica 2w1

Jak wybrać prostownicę do włosów?

Niezależnie od możliwości cenowych, należy kierować się nie tylko skutecznością prostownicy, ale przede wszystkim bezpieczeństwem wynikającym z termoochronnych właściwości prostownicy. Przegrzanie włosów doprowadzić może do zniszczenia struktury włosa co wymaga z czasem skracania końcówek włosów.

Ile kosztuje prostownica do włosów?

Najtańsze prostownice można kupić już za 20 zł, najdroższe nawet za 2 tysiące złotych. Kupując prostownicę w granicach rozsądku i bezpieczna dla włosów trzeba się liczyć z inwestycją na poziomie około 200-300 zł.

Jaka jest najlepsza prostownica do włosów?

Ciężko znaleźć jedną prostownicę do wszystkich rodzajów włosów. Można wybrać uniwersalny model z rankingu, który zapewni ochronę twoim włosom przed przegrzaniem, przyklejaniem a dodatkowo nada im lśniący zdrowy wygląd. Duża ilość funkcji oraz technologia wykonania płytek w prostownicy do włosów jest kluczowa, znaczenie mają także detale — grzebień w prostownicy funkcja pary oraz podczerwień, więcej istotnych elementów znajdziesz w artykule.

Jak wyczyścić prostownicę do włosów?

W celu wyczyszczenia prostownicy należy wymieszać wodę z odrobiną spirytusu, zanurzyć w roztworze ściereczkę i lekko zwilżoną ściereczką trzeba wycierać płytki prostownicy. Proces należy przeprowadzić z wyczuciem, aby nie podrapać płytek, ponieważ te stracą swoje ochronne właściwości.

Jak prostownica do krótkich włosów?

Prostownica do krótkich włosów jest w dość prosty sposób rozpoznawalna, ma zwężone końcówki, w których znajdują się nagrzewające się płytki, względem pozostałej części obudowy. Aby wybrać dobrą prostownicę do krótkich włosów, należy przyjąć kryteria takie same jak w przypadku klasycznej prostownicy, o czym więcej dowiesz się w artykule.

Jak działa prostownica do włosów?

Prostownica ma dwie grzałki, które nagrzewają płytki wykonane w zależności od modelu i jakości z różnych materiałów. Nagrzewające płytki w kontakcie z włosem otwierają łuski włosowe, co powoduje, że włos staje się podatny na stylizację. Dodatkowa jonizacja w prostownicy domyka łuski, pozostawiając lśniący gładki włos.

Jakie polecacie prostownice do włosów?

Polecane przez nas modele znajdują się w rankingu, ponadto wyróżnione modele prostownic, czyli takie gdzie cena już nie gra roli a liczy się jakość, znajdziesz w zestawieniu wyróżnionych najlepszych prostownic do włosów.

Jak prostownica do kręconych włosów?

Jeżeli Twoje włosy są cienkie, zniszczone przesuszeniem lub poddawane koloryzacji dość często wówczas dobrym wyborem będzie prostownica do włosów z regulacją, gdzie będzie można ustawić niższą bardziej bezpieczną temperaturę. Jeżeli masz grube lokowane włosy, potrzebna Ci będzie prostownica do włosów o dużej mocy z płytkami o większej powierzchni.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Elektryczna golarka męska – Ranking 2024

Do niedawna większość mężczyzn korzystało z ręcznych maszynek do golenia, jednak rozwój technologii stworzył dla nich rozwiązanie, które jest na miarę roku, szybsze...

Ranking TOP 10: Najlepszy irygator do zębów 2024

Na początku odpowiedzmy na pytanie, do czego służy irygator. Irygator do zębów jest to urządzenie, którego celem jest utrzymanie zdrowej jamy ustnej. Irygator wytwarza...

Ranking TOP 10: Najlepsze pieluchy jednorazowe 2024

Pieluchy są niezbędnym elementem dla rodziców, opiekunów i wszystkich innych osób odpowiedzialnych za opiekę nad dzieckiem. Odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu dzieci w czystości,...

Ranking TOP 10: Najładniejsze perfumy męskie 2024

Perfumy pozwalają na podkreślenie naturalnego zapachu ciała, potrafią dodać energii, wprawić w zmysłowy nastrój, pomóc oczarować drugą osobę. Odpowiedni dobór perfum to wyzwanie, stąd...

Ranking TOP 10: Perfumy damskie 2024

Eleganckie perfumy damskie to pachnące kosmetyki, obowiązkowe w łazience każdej kobiety. Odpowiednio dobrane do charakteru właścicielki, jak i okazji czy pory roku, mogą świetnie...

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka – 2024

Suszarko-lokówka to doskonały sposób na codzienną pielęgnację włosów. Po kąpieli Suszarko-lokówka osusza i modeluje piękne loki jednocześnie. Tym samym czas układania włosów skraca się...

Polecane wpisy: