Ranking TOP 10: Skuteczny odstraszacz na myszy 2024

Myszy i gryzonie to problem niejednego domu, czy zakładu pracy. Wbrew pozorom nie dotyczy on tylko domów usytuowanych na wsi, a obecność małych zwierząt może spowodować wiele szkód. Niestety w wielu przypadkach walka z myszami jest nieefektywna, zwłaszcza że coraz więcej osób nie chce ranić zwierząt. Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś, jak skutecznie pozbyć się gryzoni z domu to nasz ranking odstraszaczy na myszy na pewno odpowie na wszelkie pytania. 

Elektryczny odstraszacz na myszy — co to jest?

Pierwszymi objawami zaatakowania budynku przez gryzonie są widoczne w kątach odchody oraz pogryzione kable, czy meble. Z czasem możemy zaobserwować coraz więcej śladów tych zwierząt. Niekiedy nawet można zauważyć mysz, czy szczura przebiegającego w nocy lub go usłyszeć. Jeżeli problem dotyczy twojego domu, na pewno zastanawiałeś się, czy na rynku jest jakiś skuteczny odstraszacz na myszy i szczury.

Odstraszacz na myszy na baterie działa na zasadzie wytwarzania ultradźwięków, które zostają wyemitowane, kiedy w polu znajdzie się mały gryzoń. Dźwięk jest nieprzyjemny dla zwierząt, w związku z tym nie podchodzą one w do urządzenia. Czy odstraszacze na myszy działają? Zdecydowanie tak, jednak nie zawsze. Ranking odstraszaczy na myszy jest zgodny co do tego, że najlepsze modele to takie, które okresowo zmieniają częstotliwość irytujących dźwięków. Dzięki takiej taktyce gryzonie nie są w stanie przyzwyczaić się do danej częstotliwości, co sprawia, że trzymają się od domu, nie adaptując się do bodźca dźwiękowego.

Odstraszacze ultradźwiękowe mają różne częstotliwości pracy, a każda z nich jest niesłyszalna dla ludzkiego ucha. Ogólnie ptaki odstrasza częstotliwość 10 kHz, gryzonie częstotliwość w zakresie od 24 do 32 kHz, a większe ssaki w zakresie od 27 do 35 kHz. Niektóre psy mogą jednak odczuwać delikatny dyskomfort podczas pracy takich urządzeń. 

Ranking odstraszaczy na myszy luty 2024

 

Domowy odstraszacz na myszy: czy dźwięk przechodzi przez ściany

Zgodnie z rankingiem odstraszaczy na myszy fale ultradźwiękowe nie przechodzą przez ściany. Nie można się więc zaopatrzyć w jeden odstraszacz na myszy do domu. Niestety urządzenie musi znaleźć się w każdym pomieszczeniu, a jego działanie będzie blokowane przez mury, a nawet ścianki z karton gipsu. Tylko zaopatrzenie się w odpowiednią ilość urządzeń sprawi, że domostwo będzie w pełni bezpieczne i wolne od gryzoni.

Znaczenie ma również kierunek emitowania fal. Odstraszacz powinien działać w każdym kierunku domu, a jego prawidłowe umiejscowienie jest kluczowe dla skutecznego działania. Na rynku bez problemu znajdziemy modele, które działają w 360 stopniach lub sa dedykowane do ochrony ścian. Odpowiedni dobór pozwoli w 100% zabezpieczyć się przed wieloma rodzajami szkodników i uniknąć strat spowodowanych pogryzieniem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jak umiejscowić odstraszacze najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który doradzi optymalne ustawienie w konkretnym domu. 

Odstraszacz na myszy do auta

Okablowanie i gumowe elementy samochodu są szczególnie narażone na atak szczurów, myszy, kun i innych gryzoni. Problem nasila się szczególnie latem kiedy następuje okres rozmnażania. Ranking odstraszaczy na myszy oferuje specjalne modele, które doskonale nadają się do auta i są niezwykle skuteczne. Czym charakteryzuje się taki odstraszacz? 

Przede wszystkim ma on inne źródła zasilania. Odstraszacz na myszy do samochodu zwykle podłącza się bezpośrednio do akumulatora samochodu, za pomocą zestawu specjalnych kabli dołączonych do opakowania. Montaż jest banalny i nawet początkujący użytkownik jest w stanie sobie z nim poradzić. W czasie jazdy odstraszacz pozostaje wyłączony, a jego energożerność nie jest zbyt duża, przez co nie trzeba martwić się o rozładowywanie akumulatora.  

Jak działają elektryczne odstraszacze na myszy?

Ranking odstraszaczy na myszy zapewnia, że fale emitowane przez popularne urządzenia są tak nieprzyjemne dla gryzoni, że nie chcą one w dane miejsca podchodzić. Są to tak zwane odstraszacze ultradźwiękowe. Istnieją jednak również odstraszacze elektromagnetyczne, które podłącza się wprost do gniazdka. Taki typ urządzenia zmienia pole magnetyczne w całym pomieszczeniu, co sprawia, że gryzonie czują się niekomfortowo. 

Należy zachować ostrożność przy doborze odstraszacza do domu, w którym znajdują się inne zwierzęta. Wiele modeli ma wbudowane tryby, które nie powodują uczucia dyskomfortu u większych zwierząt typu kot czy pies. Warto zwrócić na to uwagę i nie sprawiać bólu zwierzętom domowym. Można również zdecydować się na umieszczenie odstraszacza tylko w pomieszczeniu, gdzie nie przebywają zwierzaki domowe. Nie będzie problemu, jeżeli mysz pojawi się w pokoju, gdzie jest pies lub kot, gdyż ich obecność sama w sobie jest odstraszająca. 

Rodzaje odstraszaczy na myszy

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje odstraszaczy. Elektroniczne odstraszacze na myszy i szczury dzieli się na dwa rodzaje: odstraszacz na myszy dźwiękowy oraz elektromagnetyczny, które zostały opisane w poprzednim akapicie. Ranking odstraszaczy na myszy nie wskazuje bezpośrednio, który typ jest lepszy, a wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości umieszczenia urządzenia w domu. Generalna zasada jest taka, że fale elektromagnetyczne łatwiej docierają do przerw pomiędzy ścianami i trudnych zakamarków, a dźwiękowe chronią otwarte powierzchnie. Na rynku można zakupić urządzenia, które łączą ze sobą obie te funkcje. 

Drugim rodzajem odstraszaczy są te zapachowe. Występują w formie sprayu, którym spryskuje się newralgiczne powierzchnie np. delikatne kable czy powierzchnie mebli. Można też spotkać kule zapachowe oraz zapachowy odstraszacz na myszy do kontaktu. Takie środki działają na podstawie mieszanki olejków eterycznych nieprzyjemnych dla małych gryzoni. Ich główną wadą jest to, że działają tylko na niewielkim obszarze. 

Wiele jest również komentarzy i opinii o odstraszaczach na myszy na telefon. Są specjalne aplikacje, które mają emitować ultradźwięki i być skuteczne w wywabianiu myszy i szczurów. Czy taki odstraszacz na myszy jest skuteczny? Niestety nie, ponieważ telefony z zasady nie sa zdolne do emitowania wysokiej częstotliwości dźwięków na częstotliwości nieprzyjemnej dla gryzoni. Dźwięk odstraszacz na myszy jest niesłyszalny dla ludzkiego ucha, a standardowy telefon jest przystosowany do użytkowania przez ludzi. Dlatego wszelkie aplikacje, które mają być skuteczne w odstraszaniu szkodników, nie mają prawa zadziałać.

Najmocniejszy odstraszacz na myszy – porównanie

Wszelkie rankingi odstraszaczy na myszy pokazują, że najskuteczniejsze są te elektroniczne, które łączą w sobie fale elektromagnetyczne z dźwiękami lub niekiedy lampką LED. 

Są one lepsze od zapachowych, ponieważ: 

  • działają na większy obszar,
  • nie pozostawiają śladu na spryskanych powierzchniach,
  • są znacznie bardziej zaawansowane, a wiele modeli działa na wielu polach,
  • są bardziej przyjazne dla środowiska,
  • działają bez przerwy po podłączeniu do kontaktu. 

Z drugiej strony odstraszacze zapachowe mogą być używane na małych powierzchniach w razie potrzeby. Nie powinny być one także nieprzyjemne dla innych zwierząt domowych i doskonale będą nadawały się do ochrony kabli w samochodzie. Należy jedynie pamiętać o regularnej aplikacji w zagrożonych miejscach.

Odstraszacz zapachowy na myszy

Wiele osób zastanawia się jaki odstraszacz na myszy można zastosować, kiedy w domu przebywają zwierzęta domowe. Najbardziej przyjazny innym zwierzakom jest odstraszacz zapachowy, który dzięki mieszance olejków eterycznych działa wyłącznie na małe gryzonie. Bardzo popularne są kulki zapachowe, które łączą w sobie naturalne oleje z sierścią psów, której zapachu nie lubią zarówno myszy, jak i większe kuny. Takie produkty są bardzo wygodne w użyciu, wystarczy zawiesić kulę w odpowiednim miejscu i można zapomnieć o niej na około 3 miesiące. Ranking odstraszaczy na myszy poleca tę metodę dla wszystkich, który nie chcą zaszkodzić innym zwierzętom.

Odstraszacz na myszy w sprayu

Szczególnym rodzajem odstraszacza zapachowego, jest ten w formie spreju. Jego zastosowanie to głównie wnętrze samochodu oraz obszar pod maską silnika. Niektóre rodzaje sprejów działają naprawdę długo i co najważniejsze chronią przed wieloma rodzajami gryzoni, a nawet szopami. Przez wzgląd na mały obszar działania nie nadają się jednak do domów i większych pomieszczeń. W domach gryzonie mogłyby po prostu przenieść do kolejnego pokoju, a spryskiwanie wszystkich powierzchni mija się z celem. Preparaty tego typu są w pełni bezpieczne dla zwierząt i środowiska, jednak ze względu na częstą konieczność wymiany sprayu są nieco bardziej szkodliwe dla środowiska. 

Wyróżnione i polecane odstraszacze na myszy i gryzonie 2024 

Najczęściej zadawany pytania o odstraszacz na myszy i szczury:

Czy odstraszacze na myszy działają?

Tak, odstraszacze emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla uszu gryzoni. Najlepsze są takie, które oferują czasową zmianę częstotliwości, co zapobiega przyzwyczajaniu się gryzoni do dźwięku.

Czy odstraszacze dźwiękowe działają na myszy?

Tak. Odstraszacze działają na wszelkie gryzonie.

Gdzie można kupić odstraszacz na myszy?

Odstraszacze kupimy w sklepach z materiałami do domu, sklepach ogrodniczych oraz w dobrych sklepach internetowych, gdzie można dodatkowo zaoszczędzić.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Skuteczny odstraszacz ptaków – ranking 2024

Odstraszacz ptaków to narzędzie, które pozwala nam pozbyć się wrednych, uskrzydlonych przybyszów. Sprzęt zapobiegnie sytuacji, w której poszczególne gatunki ptaków zaczną zadamawiać się w...

Najlepszy klej polimerowy ranking 2024

Klej polimerowy to produkt, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie – zarówno w domu, budownictwie, a nawet i w przemyśle. Dlatego też w poniższym poradniku...

Lampa solarna na balkon – Ranking 2024

Moda na aranżację przestrzeni balkonowej trwa w najlepsze. Zbliżający się sezon letni będzie kolejną okazją do przebywania całą rodziną na świeżym powietrzu. W czasie...

Ranking TOP 10: Suszarka ogrodowa 2024

Zwykła, domowa suszarka nie spełnia swojej funkcji i zastanawiasz się nad tym, jaka suszarka ogrodowa sprosta Twoim oczekiwaniom? Świetnie się składa! Przedstawiamy ranking suszarek ogrodowych, z...

Ranking TOP 10: Najlepsza Pilarka akumulatorowa – 2024

Piła łańcuchowa potrzebna jest niemalże w każdym domu z ogrodem. Posiada szeroki zakres zastosowania, począwszy od prac porządkowych w ogrodzie, kończąc na przygotowaniu opału...

Ranking TOP 10: Najlepszy robot koszący – 2024

Mieszkańcy domów jednorodzinnych marzą o gęstym, pięknym trawniku. Często wydaje nam się, iż jego osiągniecie, jest niemożliwe. Jednak z pomocą może przyjść robot koszący...

Polecane wpisy: