Ranking TOP 10: Najlepsza parownica do ubrań

Parownica do ubrań, inaczej steamer, to doskonała alternatywa dla klasycznego żelazka, które wymaga rozkładania deski do prasowania. Żelazko parowe umożliwia wyprasowanie koszuli, ubrań lub garnituru bezpośrednio na wieszaku. Akumulatorowe parownice do ubrań, zajmują niewiele miejsca, co pozwala zabrać urządzenie w delegację lub na wakacje. Pionowe żelazko parowe radzi sobie z prasowaniem równie dobrze, jak klasyczne żelazko z deską do prasowania. Skoro mamy taki wybór, to jaka parownica do ubrań będzie najlepsza? Sprawdź nasz poradnik i ranking prasownic do ubrań, przygotowany przez naszych ekspertów.

Najlepsza parownica do ubrań

Kobieta marzy o wygodnym sposobie na prasowanie prania

Parownica do ubrań, która najlepsza będzie do codziennego użytkowania? Mała kompaktowa parownica do ubrań, niewątpliwie bardziej przyda się często podróżującym osobom, szczególnie, wtedy kiedy mamy ze sobą koszulę, marynarkę lub spodnie od garnituru. Do domowego użytku lepiej sprawdzi się żelazko pionowe, kiedy tradycyjną deskę do prasowania możemy zastąpić parownicą stojącą. Większość prasownic stojących ma wbudowany lub zdejmowany wieszak na ubrania, przez co może zajmować nieco więcej miejsca w garderobie lub szafie. Wieszaki ze statywem są zauważalnie wydajniejsze od przenośnych urządzeń, to ze względu na fakt, iż mają większy zbiornik na wodę i większą moc. Prasownice stojące także mogą być mobilne, większość z nich wyposażona jest w koła, umożliwiające przesuwanie, jednak jeżeli chodzi o spakowanie do bagażu podręcznego, to raczej jest to niemożliwe. Wybór konkretnego rodzaju prasownicy do ubrań uzależniony jest od potrzeb. Aby ułatwić wybór praktycznego urządzenia dopasowanego do potrzeb, przygotowaliśmy ranking najlepszych parownic do ubrań, kierując się opiniami, recenzjami użytkowników oraz ceną.

Najlepsza parownica do ubrań ranking wrzesień 2021

Szukasz odpowiedzi na pytanie jaka parownica do ubrań- ranking z pewnością pomoże podjąć Ci decyzję w wyborze najlepszej parownicy do prasowania ubrań dostępnej w sklepach. Ranking parownic do ubrań przygotowaliśmy w oparciu o niezależne testy, zbierając opinie użytkowników oraz sprawdzając specyfikację, funkcje i niezawodność poszczególnych modeli parownic do ubrań. Opinie o parownicach do ubrań oraz to, jakie parownice polecacie to jedne z głównych składowych branych po uwagę podczas tworzenia rankingu. Sprawdź, jaką parownicę wybrać, by służyła Ci na lata.

Parownica do ubrań, na co zwrócić uwagę?

Moc parownicy – moc parownicy ma bezpośredni wpływ na ilość generowanej pary, co się z tym wiąże szybkość nagrzewania się urządzenia. Im moc jest większa, tym urządzenie jest szybciej gotowe do użycia. Akumulatorowe urządzenia pod tym względem przegrywają z sieciowym zasilaniem w żelazkach pionowych.

Pojemność zbiornika na wodę – stojące parownice pionowe pod tym względem wygrywają z przenośnymi urządzeniami na akumulator. Pojemność zbiornika mobilnej – kompaktowej parownicy może wynosić kilkadziesiąt mililitrów, a zbiornik w parownicach stojących zazwyczaj pomieści 1,5 litra wody. Jednym z istotnych elementów jest możliwość odczepienia zbiornika, aby w łatwy sposób uzupełnić braki wody.

Praca w różnych płaszczyznach – pionowa pozycja do prasowania jest bardzo wygodna, ponieważ nie trzeba się pochylać i nadwyrężać pleców. Pionowe prasowanie sprawdza się bardzo dobrze przy ubraniach, jeżeli trzeba będzie wyprasować dywan lub inną poziomą powierzchnię, warto mieć na uwadze, czy prasownica może w takiej pozycji pracować poprawnie.

Łatwe odkamienianie – uzupełniając prasownicę wodą z kranu, możemy spodziewać się, że z czasem trzeba będzie żelazko odkamienić, aby nie uległo uszkodzeniu. Bardzo przydatna w takim przypadku, jest funkcja automatycznego odkamieniania, gwarantująca systematyczne oczyszczenia urządzenia z kamienia, co pozwala cieszyć się urządzeniem w bezawaryjny sposób.

Funkcjonalne dodatki – podstawowa funkcjonalność urządzenia parowego może wszystkim nie wystarczyć, niektóre materiały wymagają dodatkowych nakładek i szczotek, aby umożliwić czyszczenie grubych materiałów. Warto brać pod uwagę, czy urządzenie jest wielofunkcyjne i pozwoli nie tylko prasować, ale także oczyścić powierzchnię np. dywanu. Dodatkową funkcją jest też zabezpieczenie przed kapaniem wody oraz możliwość uzupełnienia wody bez konieczności wyłączania parownicy.

Parownica do ubrań, czy warto?

W większości domów odnaleźć można żelazko, to dlatego, że po praniu odzież nie wygląda już reprezentatywne. Każdy w końcu będzie potrzebować wyprasowanej koszuli, sukienki, spodni lub innej części eleganckiej garderoby. Przywrócenie elegancji w okazjonalnej odzieży może odbywać się za pomocą tradycyjnego żelazka, stacji pary, generatora pary itp. Nie każdy lubi prasować, a na widok żelazka i deski do prasowania może być przerażający. Warto w takim przypadku mieć urządzenie do wygodnego i szybkiego wygładzenia marszczeń oraz aplikacji, któremu niestraszny jedwab, odświeżenie marynarki, płaszcza lub spodni.

Do generatorów pary, parownic i żelazek parowych zaleca się stosowanie wody destylowanej lub filtrowanej, która nie powoduje osadów z kamienia, co skutecznie wydłuża żywotności urządzenia.

Jaka parownica do ubrań jest najlepsza?

Najlepsza parownica jest dopasowanym do potrzeb urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwala prasować w wygodnej pozycji, bez konieczności ściągania odzieży z wieszaka. Dobra prasownica powinna w zestawie mieć liczne końcówki do czyszczenia różnych tkanin oraz długi kabel zasilający lub akumulator, aby można było komfortowo wybrać odpowiednie miejsce do prasowania. Prasownica przepuszcza przez włókna gorącą parę, która skutecznie zabija do 90 proc. bakterii, co może być korzystne przy prasowaniu dziecięcych ubranek. Ważne jest, aby przy dzieciach prasownica miała system zapobiegający kapaniu wody, gorące krople mogłyby kogoś poparzyć. Takie właśnie parownice uwzględnia nasz ranking.

Profesjonalna parownica do ubrań

Profesjonalny prasowacz parowy powinien mieć duży zbiornik na wodę o pojemności powyżej 3 litrów oraz moc powyżej 1500 W, aby szybko nagrzewać się do pełnej gotowości. Profesjonalna prasownica to także specjalna obudowa, która narażona jest na uderzenia, dlatego najlepiej, kiedy jest wykonana z materiału odpornego na mechaniczne uszkodzenia. Przemysłowa parownica do ubrań powinna mieć możliwość ciągłej nieprzerwanej pracy, przynajmniej przez 2 godziny z automatycznym bezpiecznikiem zabezpieczającym prasownicę przed przegrzaniem. Konstrukcja wewnętrzna powinna być wykonana z lekkich materiałów, z kółkami, aby zapewnić mobilność prasowania. W przypadku przemysłowego żelazka parowego ważne są także zasady bhp, aby zapewnić bezpieczeństwo prasującej osoby, stąd elementy narażone na nagrzewanie powinny być oznaczone kolorem lub wyraźnym symbolem ostrzegawczym.

ZALETY

 • Szybko się nagrzewa.
 • Wyposażone w duży pojemnik na wodę.
 • Może mieć funkcję odświeżania welurowych tkanin.
 • Bezpieczny dla koronkowych tkanin.
 • Nadaje się do odświeżenia garnituru.
 • Zabija bakterie.
 • Automatyczne wyłączenie przy długiej pracy.
 • Usuwa nieprzyjemne zapachy np. z dymu tytoniowego.
 • Wydaje sygnał pełnej gotowości do pracy.

Parownica do ubrań stojąca

Parownica stojąca to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają nieco miejsca na schowanie składanej konstrukcji. Niektóre modele prasownic parowych wyposażone są w deskę do prasowania, co pozwala konkurować parownicy z klasycznym żelazkiem. Parownica do ubrań jest mocniejsza od steamerów ręcznych, ze względu na zasilanie z sieci 230 V. Wysoka moc przekraczająca 2000 W pozwala na większy strumień pary. Zbiornik pomieści 1200-2000 ml wody, co przydaje się szczególnie wtedy, kiedy od źródła wody oddziela nas kilkanaście metrów. Większość parownic stojących wyposażona jest w teleskopowy lub składany stojak co ułatwia przechowywanie. Parownica może być zakończona wieszakiem do wyprasowanych rzeczy i uchwytem do zamocowania słuchawki parownicy wraz z wężem doprowadzającym parę. Wiele parownic do ubrań stojących ma kilka trybów, pozwalając na pracę w poziomie lub pionie z regulacją mocy strumienia pary. Dodatkowe wyposażenie w parownicy może rozszerzyć jej funkcjonalność o funkcję czyszczenia lub odświeżania odzieży. Stojące stacje parowe mają także w większości dłuższy kabel zasilający, co daje możliwość swobodnej pracy, bez konieczności używania przedłużaczy.

Najlepsza ręczna parownica do ubrań

Parownica do ubrań bezprzewodowa to lekkie i kompaktowe urządzenie, pełniące funkcję kompaktowego generatora pary, które przypomina klasyczną słuchawkę telefonu zakończoną z jednej strony otworem, z którego uchodzi para. Steamer ręczny jest bardzo wygodny ze względu na swoją wagę , pozwala w szybki sposób pozbyć się zagnieceń i marszczeń, błyskawicznie odświeża koszule, bluzki itp. Stramer do ubrań nie potrzebuje deski, wystarczy powiesić odzież na wieszaku. Czas rozruchu i gotowości do pracy to około 45 sekund, sygnalizowany jest świetlnie lub dźwiękowo. Moc Steamera parowego jest mniejsza od stojącej parownicy, wynosi około 1000 W, a zbiornik na wodę pomieści 26-280 ml, co wystarcza na wyprasowanie przynajmniej 1-2 rzeczy.

Kompaktowy steamer do ubrań może być także zasilany z sieci, co nie zmusza do pilnowania poziomu naładowania akumulatorów, jednak wymaga zasilania 230 V.

ZALETY

 • Lekka.
 • Szybko się nagrzewa.
 • Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.
 • Pomaga usunąć nieprzyjemny zapach z materiału.
 • Nie potrzebuje deski do prasowania.
 • Kompaktowa – idealna na podróż.
 • Usuwa bakterie.
 • Łatwe napełnianie zbiornika na wodę.
 • Sygnalizowanie gotowości do pracy.
 • Nie ma potrzeby odkamieniania węża.

Parownica do ubrań zamiast żelazka?

Parownica do ubrań czy żelazko, czy opłaca się zainwestować w parownicę i czy jest ona w stanie w pełni zastąpić klasyczne żelazko?

Co odróżnia parownicę od żelazka?

 • Lekka i poręczna.
 • Wykorzystuje tylko parę więc od wysokiej temperatury metalowych części nie niszczy się materiał.
 • Nie wymaga rozkładania deski i zdejmowania odzieży z wieszaka.
 • Pozwala prasować ubrania w pozycji pionowej.
 • Prasowanie jest mniej czasochłonne.
 • Nie ma możliwości przepalenia tkaniny.
 • W przeciwieństwie do żelazka można prasować welur.
 • Nie szkodzi koronkowym tkaninom.
 • Skuteczniej zabija bakterie, co jest zdrowsze dla dzieci.
 • Skutecznie radzi sobie z grubymi tkaninami nie przypalając powierzchni.

Parownica do ubrań jak używać?

 1. Płytka z dziurami w słuchawce skąd uchodzi para powinna bezpośrednio dotykać materiału
 2. Drugą ręką rozprostować należy tkaninę lub ubranie.
 3. Kołnierzyk, mankiety lepiej prasować w poziomej pozycji.
 4. Należy unikać zginania przewodu parowego.
 5. Do grubych tkanin używać należy szczotki montowanej do parownicy.
 6. Delikatny materiał jak koronki, plisy, falbanki nie naciągać zbyt mocno.
 7. Parownice do ubrań niezależnie od rodzaju w większości mają wyjmowane pojemniki, co ułatwia uzupełnienie wody. Po każdym użyciu pojemnik z wodą należy opróżnić i osuszyć, aby nie zbierał się w nim osad z kamienia.
 8. W miarę możliwości należy także, osuszyć waż parownicy, aby zalegający kamień nie zatykał otworów wylotowych. Problem z wapiennym osadem może na tkaninie objawiać się w postaci białych plamek a w efekcie dalszego zaniedbania do zatkania całkowitego otworów wylotowych parownicy do ubrań.
 9. Odkamienianie należy wykonywać wg wytycznych producenta załączonych na instrukcji obsługi urządzenia.
 10. Najlepiej stosować przefiltrowaną wodę bez osadów wapiennych lub wodę destylowaną.

Parownica do ubrań jak działa?

Głównym czynnikiem wygładzającym powierzchnię jest gorąca para, która wydostaje się ze specjalnych otworów. Woda z pojemnika jest podgrzewana, a strumień pary kierowany jest do otworów w słuchawce, pod naciskiem pary, temperatury i wilgoci, tkanina wygładza się niemal natychmiastowo. Prasowanie parą nie wymaga wysiłku, nowoczesne rozwiązanie sprawia, że strumień gorącej pary prostuje wszystkie zagniecenia.

Parownica do ubrań - cena

Parownica do ubrań – cena

Cena parownic do ubrań waha się w zależności od rodzaju, ilości dodatków i marki. Ręczne steamery do ubrań to inwestycja na poziomie minimum 200 zł, w przypadku parownic stojących ceny zaczynają się od 300 zł wzwyż, parownica do ubrań z dużą mocą to nawet wydatek ok. 1000 zł. Znani producenci umożliwiają łatwiejsze serwisowanie urządzeń i dostęp do części zamiennych w zamian za nieco większą cenę. Parownica do ubrań 1500 W lub 2000 W na potrzeby małego gospodarstwa domowego wystarczy w zupełności, dlatego warto zadbać o dodatkowe wyposażenie parownicy rozszerzające jej funkcjonalność. Nasz ranking parownic do ubrań uwzględnia najlepsze steamery do ubrań w różnych cenach. Przy każdej parownicy znajdziesz zarówno cenę jak i opinie.

Najlepsze generatory pary wyróżnione przez redakcję 2021


Najczęściej zadawane pytania na temat parownicy do ubrań:

Co to jest parownica do ubrań?

Parownica jest nowoczesnym urządzeniem, które może zastąpić domowe żelazko. Działanie parownicy bazuje na gorącej parze wodnej, która wygładza pomarszczoną tkaninę, bez używania deski do prasowania. Prasować parownicą można, trzymając odzież na wieszaku, bez konieczności jej zdejmowania.

Jak działa parownica do ubrań?

Parownica podgrzewa wodę z pojemnika podobnie jak czajnik kuchenny, wytwarzając parę wodną. Gorący strumień pary porusza się w elastycznym przewodzie i wylatuje pod ciśnieniem z dyszy słuchawki. Włókna tkaniny podgrzane, nawilżone i poddane napięciu, prostują się wygładzając zagniecenia.

Jaka moc parownicy jest odpowiednia?

Moc prasownicy zależna jest od rodzaju parownicy. Im wyższa moc, tym skuteczniej urządzenie parowe nagrzewa powierzchnię tkaniny i w krótszym czasie jest gotowe do pracy. Większość parownic zasilanych z sieci ma moc 1500-2000 W.

Jak używać parownicy do odzieży?

Uzupełnić pojemnik z wodą tuż przed uruchomieniem urządzenia. Należy odczekać, aż urządzenie zasygnalizuje gotowość do pracy, wg instrukcji producenta. Kiedy para wodna wydobywa się z urządzenia pod wysokim ciśnieniem, płytkę słuchawki przykładamy do tkaniny i naciągamy delikatnie drugą dłonią. Rękawy, mankiety i kołnierzyk zaleca się prasować w pozycji poziomej.

Ile kosztuje parownica do tkanin?

Najtańsze modele parownicy można kupić już za 150 zł jednak markowe parownice do użytku domowego z gwarancją, obsługą serwisową i dostępem do części zamiennych to inwestycja na poziomie 300-1000 zł.

Najlepsze parownice do ubrań wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

5 opinie

 1. Obeszłam wiele sklepów i pytałam jaka parownica do ubrań jest najlepsza i która ma najlepsze opinie. Niestety w każdym ze sklepów usłyszałam inną wersję, w jednym że tefal dt8150, a innym stawiali na beko stm4116b. Po wizycie w Neonet, media expert stwierdziłam że sprawdzę ranking parownic do ubrań i opinie w internecie. Finalnie kupiłam parownice do ubrań philips gc440/47 i szczerze przyznam że takiego efektu się nie spodziewałam. Sprzęt daje radę, bo nie tylko poradził sobie z zagnieceniami na koszulach i jeansach, ale także wyprostował zagniecenia na firanach. Świetna w pionie i poziomie. Dzięki za pomoc w wybraniu tej najlepszej.

 2. Moja parownica do ubrań stojąca wymaga już wymiany, z racji wieku i archaicznej technologii, którą ciężko nazwać: steamer do ubrań, potrzebuje prasowacz parowy ranking podpowiada ciekawe modele, czy ktoś już jakiś testował z powyższych? Powiedzcie mi czy żelazko parowe pionowe to to samo co parownica do ubrań – steamer? oba urządzenia z opisu wynika, że działają podobnie, czy tu chodzi o to, że steamer to prasownica bezprzewodowa, a żelazko parowe pionowe to jest z wieszakiem?

  • Droga koleżanko ręczna prasownica do ubrań to w gruncie rzeczy steamer, który jest bezprzewodowy, można nazwać go także żelazkiem parowym bo to też parownica ranking uwzględnia model którego używam od kilku miesięcy i jestem zadowolona, nie chce robić tu zbędnej reklamy ale dla ciekawskich to steamer tefal. Profesjonalne parownice do ubrań bardzo często kosztują powyżej tysiąca, jednak fakt, że są z wieszakiem sprawia, że są mało poręczne i firany tym raczej jak wisi nie wyprasujesz wygodnie. moim zdaniem różnica jest taka że zbiornik jest większy na wodę i rzadziej ją uzupełniasz. Najlepsza parownica do ubrań do domowego użytku moim zdaniem to ta która jest bardzo mobilna i z krzesła możesz całą firanę wyprasować jak wisi, a jak trzeba to koszule na wieszaku też szybko wypracujesz.

 3. Moja prasownica do ubrać świetnie się sprawdza w podróży i do szybkiego prasowania, mimo wszystko używam także generatora pary. Włókna co jakiś czas lubią być sprasowane, nawet najlepsza parownica do ubrać niestety nie jest w stanie nadać takiego wyglądu koszuli jak parownica do ubrań opinie forum i inne wypowiedzi w sieci wyraźnie wskazują na konieczność stosowania co jakiś czas żelazka, które wyprostuje włókna. Niestety nie wystarczy sama parownica ranking ma niezastąpione steamery na podróż, wyjazd służbowy, czy też jak się jedzie na ślub gdzieś dalej, ale żelazko w domu trzeba mieć i to wygodne.

 4. Fajna ta prasownica do ubrań ranking pokazuje jak łatwo kobieta może sobie ułatwić życie bo nawet facet sobie z takim sprzętem sam poradzi. Zastanawiam się tylko czy ręczna parownica do ubrań to dobry prezent dla faceta, jak codziennie chodzi w koszulach do pracy? Na wyjazdy mogłoby się przydać więc szykuje się niecodzienny prezent na gwiazdkę. Z pewnością dobrze będzie służyć parownica do ubrań – steamer, bo taka stojąca jak mają w sklepach to raczej mało poręczna żeby ją do walizki zapakować 😛 No i taka parownica do ubrań bezprzewodowa rzecz jasna, może przydać się całej rodzinie na wyjeździe wakacyjnym, nie wszędzie jest żelazko, a szkoda ładować do walizki ciężki sprzęt z przewodami.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.