Ranking TOP 10: Parownica do ubrań

Parownica do ubrań, inaczej steamer, to doskonała alternatywa dla klasycznego żelazka, które wymaga rozkładania deski do prasowania. Żelazko parowe umożliwia wyprasowanie koszuli, ubrań lub garnituru bezpośrednio na wieszaku. Akumulatorowe parownice do ubrań, zajmują niewiele miejsca, co pozwala zabrać urządzenie w delegację lub na wakacje. Pionowe żelazko parowe radzi sobie z prasowaniem równie dobrze, jak klasyczne żelazko z deską do prasowania.

Najlepsza parownica do ubrań

Parownica do ubrań, która najlepsza będzie do codziennego użytkowania?

Mała kompaktowa parownica do ubrań, niewątpliwie bardziej przyda się często podróżującym osobom, szczególnie, wtedy kiedy mamy ze sobą koszulę, marynarkę lub spodnie od garnituru. Do domowego użytku lepiej sprawdzi się żelazko pionowe, kiedy tradycyjną deskę do prasowania możemy zastąpić parownicą stojącą. Większość prasownic stojących ma wbudowany lub zdejmowany wieszak na ubrania, przez co może zajmować nieco więcej miejsca w garderobie lub szafie. Wieszaki ze statywem są zauważalnie wydajniejsze od przenośnych urządzeń, to ze względu na fakt, iż mają większy zbiornik na wodę i większą moc. Prasownice stojące także mogą być mobilne, większość z nich wyposażona jest w koła, umożliwiające przesuwanie, jednak jeżeli chodzi o spakowanie do bagażu podręcznego, to raczej jest to niemożliwe. Wybór konkretnego rodzaju prasownicy do ubrań uzależniony jest od potrzeb. Aby ułatwić wybór praktycznego urządzenia dopasowanego do potrzeb, przygotowaliśmy ranking najlepszych parownic do ubrań, kierując się opiniami, recenzjami użytkowników oraz ceną.

Parownica do ubrań ranking Sierpień 2020

 

Parownica do ubrań, na co zwrócić uwagę?

Ranking parownic do ubrań

Moc parownicy – moc parownicy ma bezpośredni wpływ na ilość generowanej pary, co się z tym wiąże szybkość nagrzewania się urządzenia. Im moc jest większa, tym urządzenie jest szybciej gotowe do użycia. Akumulatorowe urządzenia pod tym względem przegrywają z sieciowym zasilaniem w żelazkach pionowych.

Pojemność zbiornika na wodę – stojące parownice pionowe pod tym względem wygrywają z przenośnymi urządzeniami na akumulator. Pojemność zbiornika mobilnej – kompaktowej parownicy może wynosić kilkadziesiąt mililitrów, a zbiornik w parownicach stojących zazwyczaj pomieści 1,5 litra wody. Jednym z istotnych elementów jest możliwość odczepienia zbiornika, aby w łatwy sposób uzupełnić braki wody.

Praca w różnych płaszczyznach – pionowa pozycja do prasowania jest bardzo wygodna, ponieważ nie trzeba się pochylać i nadwyrężać pleców. Pionowe prasowanie sprawdza się bardzo dobrze przy ubraniach, jeżeli trzeba będzie wyprasować dywan lub inną poziomą powierzchnię, warto mieć na uwadze, czy prasownica może w takiej pozycji pracować poprawnie.

Łatwe odkamienianie – uzupełniając prasownicę wodą z kranu, możemy spodziewać się, że z czasem trzeba będzie żelazko odkamienić, aby nie uległo uszkodzeniu. Bardzo przydatna w takim przypadku, jest funkcja automatycznego odkamieniania, gwarantująca systematyczne oczyszczenia urządzenia z kamienia, co pozwala cieszyć się urządzeniem w bezawaryjny sposób.

Funkcjonalne dodatki – podstawowa funkcjonalność urządzenia parowego może wszystkim nie wystarczyć, niektóre materiały wymagają dodatkowych nakładek i szczotek, aby umożliwić czyszczenie grubych materiałów. Warto brać pod uwagę, czy urządzenie jest wielofunkcyjne i pozwoli nie tylko prasować, ale także oczyścić powierzchnię np. dywanu. Dodatkową funkcją jest też zabezpieczenie przed kapaniem wody oraz możliwość uzupełnienia wody bez konieczności wyłączania parownicy.

Parownica do ubrań, czy warto?

W większości domów odnaleźć można żelazko, to dlatego, że po praniu odzież nie wygląda już reprezentatywne. Każdy w końcu będzie potrzebować wyprasowanej koszuli, sukienki, spodni lub innej części eleganckiej garderoby. Przywrócenie elegancji w okazjonalnej odzieży może odbywać się za pomocą tradycyjnego żelazka, stacji pary, generatora pary itp. Nie każdy lubi prasować, a na widok żelazka i deski do prasowania może być przerażający. Warto w takim przypadku mieć urządzenie do wygodnego i szybkiego wygładzenia marszczeń oraz aplikacji, któremu niestraszny jedwab, odświeżenie marynarki, płaszcza lub spodni.

Do generatorów pary, parownic i żelazek parowych zaleca się stosowanie wody destylowanej lub filtrowanej, która nie powoduje osadów z kamienia, co skutecznie wydłuża żywotności urządzenia.

Jaka parownica do ubrań jest najlepsza?

Najlepsza parownica jest dopasowanym do potrzeb urządzeniem wielofunkcyjnym, które pozwala prasować w wygodnej pozycji, bez konieczności ściągania odzieży z wieszaka. Dobra prasownica powinna w zestawie mieć liczne końcówki do czyszczenia różnych tkanin oraz długi kabel zasilający lub akumulator, aby można było komfortowo wybrać odpowiednie miejsce do prasowania. Prasownica przepuszcza przez włókna gorącą parę, która skutecznie zabija do 90 proc. bakterii, co może być korzystne przy prasowaniu dziecięcych ubranek. Ważne jest, aby przy dzieciach prasownica miała system zapobiegający kapaniu wody, gorące krople mogłyby kogoś poparzyć.

Najlepszy steamer do ubrań

Profesjonalna parownica do ubrań

Profesjonalny prasowacz parowy powinien mieć duży zbiornik na wodę o pojemności powyżej 3 litrów oraz moc powyżej 1500 W, aby szybko nagrzewać się do pełnej gotowości. Profesjonalna prasownica to także specjalna obudowa, która narażona jest na uderzenia, dlatego najlepiej, kiedy jest wykonana z materiału odpornego na mechaniczne uszkodzenia. Przemysłowa parownica do ubrań powinna mieć możliwość ciągłej nieprzerwanej pracy, przynajmniej przez 2 godziny z automatycznym bezpiecznikiem zabezpieczającym prasownicę przed przegrzaniem. Konstrukcja wewnętrzna powinna być wykonana z lekkich materiałów, z kółkami, aby zapewnić mobilność prasowania. W przypadku przemysłowego żelazka parowego ważne są także zasady bhp, aby zapewnić bezpieczeństwo prasującej osoby, stąd elementy narażone na nagrzewanie powinny być oznaczone kolorem lub wyraźnym symbolem ostrzegawczym.

Parownica do ubrań stojąca

Parownica stojąca to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy mają nieco miejsca na schowanie składanej konstrukcji. Niektóre modele prasownic parowych wyposażone są w deskę do prasowania, co pozwala konkurować parownicy z klasycznym żelazkiem. Parownica do ubrań jest mocniejsza od steamerów ręcznych, ze względu na zasilanie z sieci 230 V. Wysoka moc przekraczająca 2000 W pozwala na większy strumień pary. Zbiornik pomieści 1200-2000 ml wody, co przydaje się szczególnie wtedy, kiedy od źródła wody oddziela nas kilkanaście metrów. Większość parownic stojących wyposażona jest w teleskopowy lub składany stojak co ułatwia przechowywanie. Parownica może być zakończona wieszakiem do wyprasowanych rzeczy i uchwytem do zamocowania słuchawki parownicy wraz z wężem doprowadzającym parę. Wiele parownic do ubrań stojących ma kilka trybów, pozwalając na pracę w poziomie lub pionie z regulacją mocy strumienia pary. Dodatkowe wyposażenie w parownicy może rozszerzyć jej funkcjonalność o funkcję czyszczenia lub odświeżania odzieży. Stojące stacje parowe mają także w większości dłuższy kabel zasilający, co daje możliwość swobodnej pracy, bez konieczności używania przedłużaczy.

Jaką parownicę pionową do ubrać wybrać?

Zalety:

 • Szybko się nagrzewa.
 • Wyposażone w duży pojemnik na wodę.
 • Może mieć funkcję odświeżania welurowych tkanin.
 • Bezpieczny dla koronkowych tkanin.
 • Nadaje się do odświeżenia garnituru.
 • Zabija bakterie.
 • Automatyczne wyłączenie przy długiej pracy.
 • Usuwa nieprzyjemne zapachy np. z dymu tytoniowego.
 • Wydaje sygnał pełnej gotowości do pracy.

Ręczna parownica do ubrań

Parownica do ubrań bezprzewodowa to lekkie i kompaktowe urządzenie, pełniące funkcję kompaktowego generatora pary, które przypomina klasyczną słuchawkę telefonu zakończoną z jednej strony otworem, z którego uchodzi para. Steamer ręczny jest bardzo wygodny ze względu na swoją wagę , pozwala w szybki sposób pozbyć się zagnieceń i marszczeń, błyskawicznie odświeża koszule, bluzki itp. Stramer do ubrań nie potrzebuje deski, wystarczy powiesić odzież na wieszaku. Czas rozruchu i gotowości do pracy to około 45 sekund, sygnalizowany jest świetlnie lub dźwiękowo. Moc Steamera parowego jest mniejsza od stojącej parownicy, wynosi około 1000 W, a zbiornik na wodę pomieści 26-280 ml, co wystarcza na wyprasowanie przynajmniej 1-2 rzeczy.

Kompaktowy steamer do ubrań może być także zasilany z sieci, co nie zmusza do pilnowania poziomu naładowania akumulatorów, jednak wymaga zasilania 230 V.

Wady i zalety parownic do ubrań

Zalety:

 • Lekka.
 • Szybko się nagrzewa.
 • Pozwala dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.
 • Pomaga usunąć nieprzyjemny zapach z materiału.
 • Nie potrzebuje deski do prasowania.
 • Kompaktowa – idealna na podróż.
 • Usuwa bakterie.
 • Łatwe napełnianie zbiornika na wodę.
 • Sygnalizowanie gotowości do pracy.
 • Nie ma potrzeby odkamieniania węża.

Parownica do ubrań zamiast żelazka?

Parownica do ubrań czy żelazko, czy opłaca się zainwestować w parownicę i czy jest ona w stanie w pełni zastąpić klasyczne żelazko?

Żelazko z generatorem pary

Co odróżnia parownicę od żelazka?

 • Lekka i poręczna.
 • Wykorzystuje tylko parę więc od wysokiej temperatury metalowych części nie niszczy się materiał.
 • Nie wymaga rozkładania deski i zdejmowania odzieży z wieszaka.
 • Pozwala prasować ubrania w pozycji pionowej.
 • Prasowanie jest mniej czasochłonne.
 • Nie ma możliwości przepalenia tkaniny.
 • W przeciwieństwie do żelazka można prasować welur.
 • Nie szkodzi koronkowym tkaninom.
 • Skuteczniej zabija bakterie, co jest zdrowsze dla dzieci.
 • Skutecznie radzi sobie z grubymi tkaninami nie przypalając powierzchni.

Parownica do ubrań jak używać?

Parownica do ubrań opinie
 1. Płytka z dziurami w słuchawce skąd uchodzi para powinna bezpośrednio dotykać materiału
 2. Drugą ręką rozprostować należy tkaninę lub ubranie.
 3. Kołnierzyk, mankiety lepiej prasować w poziomej pozycji.
 4. Należy unikać zginania przewodu parowego.
 5. Do grubych tkanin używać należy szczotki montowanej do parownicy.
 6. Delikatny materiał jak koronki, plisy, falbanki nie naciągać zbyt mocno.
 7. Parownice do ubrań niezależnie od rodzaju w większości mają wyjmowane pojemniki, co ułatwia uzupełnienie wody. Po każdym użyciu pojemnik z wodą należy opróżnić i osuszyć, aby nie zbierał się w nim osad z kamienia.
 8. W miarę możliwości należy także, osuszyć waż parownicy, aby zalegający kamień nie zatykał otworów wylotowych. Problem z wapiennym osadem może na tkaninie objawiać się w postaci białych plamek a w efekcie dalszego zaniedbania do zatkania całkowitego otworów wylotowych parownicy do ubrań.
 9. Odkamienianie należy wykonywać wg wytycznych producenta załączonych na instrukcji obsługi urządzenia.
 10. Najlepiej stosować przefiltrowaną wodę bez osadów wapiennych lub wodę destylowaną.

Parownica do ubrań jak działa?

Głównym czynnikiem wygładzającym powierzchnię jest gorąca para, która wydostaje się ze specjalnych otworów. Woda z pojemnika jest podgrzewana, a strumień pary kierowany jest do otworów w słuchawce, pod naciskiem pary, temperatury i wilgoci, tkanina wygładza się niemal natychmiastowo. Prasowanie parą nie wymaga wysiłku, nowoczesne rozwiązanie sprawia, że strumień gorącej pary prostuje wszystkie zagniecenia.

Parownica do ubrań - cena

Parownica do ubrań – cena

Cena parownic do ubrań waha się w zależności od rodzaju, ilości dodatków i marki. Ręczne steamery do ubrań to inwestycja na poziomie minimum 200 zł, w przypadku parownic stojących ceny zaczynają się od 300 zł wzwyż, parownica do ubrań z dużą mocą to nawet wydatek ok. 1000 zł. Znani producenci umożliwiają łatwiejsze serwisowanie urządzeń i dostęp do części zamiennych w zamian za nieco większą cenę. Parownica do ubrań 1500 W lub 2000 W na potrzeby małego gospodarstwa domowego wystarczy w zupełności, dlatego warto zadbać o dodatkowe wyposażenie parownicy rozszerzające jej funkcjonalność.

FAQ:

Co to jest parownica do ubrań?


Parownica jest nowoczesnym urządzeniem, które może zastąpić domowe żelazko. Działanie parownicy bazuje na gorącej parze wodnej, która wygładza pomarszczoną tkaninę, bez używania deski do prasowania. Prasować parownicą można, trzymając odzież na wieszaku, bez konieczności jej zdejmowania.

Jak działa parownica do ubrań?


Parownica podgrzewa wodę z pojemnika podobnie jak czajnik kuchenny, wytwarzając parę wodną. Gorący strumień pary porusza się w elastycznym przewodzie i wylatuje pod ciśnieniem z dyszy słuchawki. Włókna tkaniny podgrzane, nawilżone i poddane napięciu, prostują się wygładzając zagniecenia.

Jaka moc parownicy jest odpowiednia?

Moc prasownicy zależna jest od rodzaju parownicy. Im wyższa moc, tym skuteczniej urządzenie parowe nagrzewa powierzchnię tkaniny i w krótszym czasie jest gotowe do pracy. Większość parownic zasilanych z sieci ma moc 1500-2000 W.

Jak używać parownicy do odzieży?

Uzupełnić pojemnik z wodą tuż przed uruchomieniem urządzenia. Należy odczekać, aż urządzenie zasygnalizuje gotowość do pracy, wg instrukcji producenta. Kiedy para wodna wydobywa się z urządzenia pod wysokim ciśnieniem, płytkę słuchawki przykładamy do tkaniny i naciągamy delikatnie drugą dłonią. Rękawy, mankiety i kołnierzyk zaleca się prasować w pozycji poziomej.

Ile kosztuje parownica do tkanin?

Najtańsze modele parownicy można kupić już za 150 zł jednak markowe parownice do użytku domowego z gwarancją, obsługą serwisową i dostępem do części zamiennych to inwestycja na poziomie 300-1000 zł.

Aktualizacja: Sierpień 2020

spis treści:

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Mleko modyfikowane dla dzieci

Mleko modyfikowane przechodzi wiele badań pod kątem jakościowym i wciąż nie dorównuje mleku matki. Bywa tak, że mleko z opakowania to jedyny pokarm jaki można podać dziecku, warto aby był możliwie zbliżony do wartości, których mama nie może dziecku przekazać. Jak dobrać właściwe mleko, aby nie zaszkodzić maluszkowi? Kiedy wybrać specjalne mleko? Sprawdź nasz poradnik i stań się mlecznym ekspertem.

Ranking TOP 10: Najlepsza kawa ziarnista

Aromatyczna kawa doskonale rozbudza zmysły i orzeźwia umysł. Parzenie dobrej kawy jest pewnego rodzaju rytuałem, aby w zaparzonej filiżance kawy zawrzeć jak najwięcej właściwości i aromatów. Obecnie większość skomplikowanych procesów wykonują za nas ekspresy do kawy, jednak bez dobrych ziaren kawy nie są w stanie funkcjonować. Kupić kawę można nawet w markecie, ale do uzyskania perfekcyjnego smaku i aromatu trzeba czegoś więcej, dowiedz się, jak zaparzyć najlepszą kawę?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Farba do siwych włosów

Siwizna dodaje uroku dziadkom i stanowi problem kiedy uwidacznia się zbyt wcześnie. Kilka jasnych włosów już postarza ale dzięki skutecznym sposobom pigmentacji można młody wygląd zatrzymać na dłużej.

Ranking TOP 10: Frezarka kosmetyczna do paznokci

Wybór podstawowego narzędzia do obróbki paznokci, wcale nie należy do łatwych, różna moc i duży wybór cenowy może przyprawiać o ból głowy. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wielozadaniowe urządzenie do manicure i pedicure.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.