Ranking TOP 10: Najlepsza berberyna 2023

Natura obdarzyła człowieka całym bogactwem różnorodnych roślin, które skutecznie wspierają funkcjonowanie organizmu i umożliwiają leczenie wielu schorzeń. Tak jest w przypadku berberyny, która pozyskiwana jest z różnorodnych roślin i skutecznie wspiera leczenie wielu chorób. Wspomaga odchudzanie, a także walkę z cukrzycą, nadciśnieniem czy nadmiernym cholesterolem. To związek chemiczny, który oddziałuje na cały organizm. Z naszego poradnika dowiesz się, czym jest berberyna, jakie są jej właściwości i zastosowanie, a także przeciwskazania do przyjmowania. Zapraszamy do lektury. 

Co to jest berberyna?

Spróbujemy zwięźle odpowiedzieć na nurtujące pytanie, co to jest berberyna? Berberyna to organiczny związek chemiczny, który należy do grupy alkaloidów izochinolinowych. Substancja ta izolowana jest z roślin, takich jak: cynowód chiński, berberys zwyczajny, mahonia pospolita czy gorzknik kanadyjski, jednak wśród preparatów sprzedawanych w sklepach z suplementami najczęściej można znaleźć te z berberysu zwyczajnego. Preparat berberyna pozyskiwany jest z korzeni, krzewów, liści i owoców wymienionych roślin. 

Berberyna HCL – Co to jest? Co ją wyróżnia?

Berberyna HCL to jeden z wariantów, który oferowany jest klientom w postaci suplementów. W berberynie HCL znajdziemy chlorowodorek berberyny, który jest w wysokiej formie aktywnej, a jego zawartość może wynosić nawet około 98%. To jedna z najpopularniejszych form suplementu sprzedawana w sklepach zielarskich i tych oferujących suplementy. Świetnie wchłania się w układzie pokarmowym, dużo lepiej niż zwykły chlorowodorek berberyny.

Najlepsza berberyna ranking luty 2023

Berberyna – działanie i właściwości lecznicze

Naturalna berberyna to środek, który znajdował szerokie zastosowanie w medycynie chińskiej. To suplement pomocny w leczeniu wielu dolegliwości i schorzeń. Jest to w pełni naturalny preparat, a wszystko przez wzgląd na jego pochodzenie z roślin. W rankingach berberyny znajdziemy wiele cennych informacji na temat jej właściwości leczniczych. To świetny środek, który wspomaga organizm na wielu płaszczyznach. Suplementy z berberyną są szczególnie polecane osobom, które mają problem z zaburzeniami gospodarki cukrowej. Berberyna działa na cukier poprzez stymulowanie wychwytu glukozy w komórkach mięśni i wspomaga jej zrównoważenie. Ponadto działa jak insulina, pozwalając na wchłanianie glukozy. Co istotne, berberyna zwiększa produkcje adiponektyny. Jest to białko, które wspomaga zmniejszanie poziomu cukru we krwi. Berberyna razem z metforminą (lek przepisywany przez lekarzy)są środkami o podobnym działaniu, jednak berberyna jest naturalnym środkiem pozyskiwanym z roślin. Kto wie, może w przyszłości doczekamy się leków z berberyną na cukrzycę, które dzięki swojej skuteczności i naturalnemu działaniu będą skutecznie leczyć tę chorobę. 

Wyżej wymienione właściwości berberyny, to jednak nie wszystko. Tabletki z berberyną wspomagają leczenie nadciśnienia i udarów. Pozwalają na obniżenie skurczowego i rozkurczowego ciśnienia, a także obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Dzięki temu berberyna jest środkiem, który świetnie działa na układ krwionośny. Wiele osób suplementując berberynę, w leczeniu chorób serca pod kontrolą lekarza, wskazuje pozytywne efekty kuracji. Pomaga ona zmniejszyć męczliwość, a także nieregularne bicie serca. 

Rankingi berberyny jasno wskazują, że jest to suplement o skutecznym działaniu na wielu płaszczyznach. Może być stosowany w zespole policystycznych jajników. Kobiety cierpiące na to schorzenie muszą borykać się z wieloma problemami, jak cukrzyca, wysoki poziom insuliny, cholesterol, nadwaga czy nadciśnienie. Jak wiadomo, berberyna wspomaga organizm w leczeniu tych problemów, dlatego jest suplementem skutecznym i może być przyjmowana przez Panie cierpiące na tę dolegliwość. 

Berberyna to również środek, który świetnie wspomaga odchudzanie, dlatego znajdziemy ją w wielu popularnych suplementach tzw. spalaczach tłuszczu. Jest pomocna w walce z nadwagą i otyłością, a wszystko przez wpływ na tempo spalania tkanki tłuszczowej. Wpływa na receptory, które odpowiadają za powstawanie zapasu tłuszczów. Berberyna na odchudzanie działa dzięki, aktywacji enzymu AMPK. To enzym regulujący metabolizm, zwiększający spalanie tłuszczu, a także zmniejszający uczucie głodu. Dzięki temu efekt odchudzający berberyny jest szybko widoczny. Każda osoba, która suplementuje berberynę, może liczyć na usprawnienie przemian metabolicznych, a także zmniejszenie chęci na podjadanie. Ze względu na swoje korzystne właściwości jest częstym składnikiem suplementów na odchudzanie. Wiele osób zastanawia się, jakie jest działanie berberyny na jelita. Okazuje się, że wykazuje działanie uszczelniające oraz łagodzące stany zapalne, dzięki temu łagodzi wszelkie dolegliwości układu pokarmowego. 

W wielu opracowaniach naukowych, a nawet rankingach berberyny jasno wskazuje się związek berberyny z działaniem przeciwnowotworowym. Może skutecznie wspomagać radioterapię, a także leczyć stłuszczenie wątroby, depresję, zakażenia wirusowe  i bakteryjne. Berberyna działa na pasożyty, a także grzybicę. To środek roślinny o wszechstronnym zastosowaniu i działaniu. 

Nie wiele osób wie, że berberyna działa na masę. Pomaga w budowaniu mięśni, a wszystko przez wzgląd na regulację poziomu cukru we krwi. Zastanawiając się jak przyjmować suplement, wiele osób wyszukuje zapytania berberyna przed treningiem. Otóż najlepiej przyjmować ją codziennie o stałych porach, tak, aby jej ilość w krwiobiegu mogła utrzymywać się na stabilnym poziomie przez cały dzień. 

Berberyna – zastosowanie

Cenne właściwości berberyny sprawiają, że jest ona stosowana na wiele problemów, chorób i dolegliwości. Na co działa berberyna? W rankingach berberyny znajdziemy wiele informacji odnośnie jej zastosowania i zdumiewających efektów działania.

To świetny środek na cukrzycę. Obniża poziom glukozy we krwi, a ponadto działa podobne do popularnego leku stosowanego w leczeniu cukrzycy — metforminy. Dodatkowo naturalna berberyna:

 • obniża poziom złego cholesterolu we krwi;
 • reguluje ciśnienie krwi;
 • obniża ryzyko chorób serca;
 • wspomaga odchudzanie i zwiększa tempo spalania tkanki tłuszczowej;
 • może wspomagać walkę z nowotworami, 
 • leczy infekcje, biegunki;
 • wspomaga leczenie depresji;
 • działa przeciwzapalnie;
 • wspiera odporność;
 • zapobiega rozwojowi grzybów Candida;
 • wspomaga leczenie zespołu policystycznych jajników. 

Berberyna – jaką wybrać, która jest najlepsza?

Wybierając berberynę w kapsułkach, warto wiedzieć, że występuje jako:

 • chlorowodorek berberyny;
 • siarczan berberyny. 

Bardzo często sklepy z suplementami oferują berberynę w postaci chlorowodorku w formie HCL. Zapewnia wysoką biodostępność, dzięki temu wykazuje świetne efekty stosowania oraz jest dobrze przyswajalna przez organizm. Okazuje się, że jedną z najskuteczniejszych form jest siarczan berberyny, który wykazuje najlepszą przyswajalność i wchłanianie w układzie pokarmowym. Co istotne, możemy również dostać ten suplement z wieloma składnikami, np. berberynę z cynamonem czy kurkumą, jednak w rankingach berberyny najczęściej pojawiają się zwykłe wyciągi. Występuje w wielu formach, np. jako tabletki, kapsułki, herbatki, krople i nalewki. 

Czy ktoś stosował berberynę oraz opinie o berberynie to jedne z najczęściej zadawanych pytań na forach internetowych. Okazuje się, że preparaty te cieszą się dużą popularnością i dobrymi opiniami wśród osób je przyjmujących. 

Berberyna – dawkowanie

Berberyna to środek, po który sięga coraz większa liczba osób. Ile dziennie berberyny przyjmować? Takie pytania pojawiają się zawsze po zakupie suplementu. Bardzo ważne jest, aby spojrzeć na dawkowanie opisane na etykiecie produktu. Powinno wynosić około 500 mg 3 razy dziennie. Jak przyjmować berberynę? Najlepiej przyjmować ją przed posiłkami i regularnie, w równych odstępach czasowych, aby zapewnić odpowiednie i stałe stężenie suplementu we krwi. Dzięki temu można spodziewać się zdumiewających efektów suplementacji. 

Berberyna – skutki uboczne i działania niepożądane

W rankingach berberyny może znaleźć wiele informacji o suplemencie. Jako że jest substancją pochodzenia roślinnego, uważany jest za bezpieczny w stosowaniu. Oczywiście może wywoływać reakcję niepożądane i działanie uboczne, np. bóle brzucha, zaparcia, biegunki, wzdęcia. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do nadmiernego gromadzenia się berberyny w mięśniu sercowym i wątrobie. Wśród przeciwwskazań wyróżnia się ciąże i karmienie piersią. Nie powinno się także stosować berberyny dla dzieci. 

Warto pamiętać, że osoby przyjmujące leki np. na cukrzycę, powinny skonsultować się z lekarzem, zanim rozpoczną przyjmowanie berberyny.

Gdzie kupić berberynę?

Berberynę w różnorodnych formach można znaleźć w dobrych sklepach z suplementami i sklepach zielarskich. Czasami można znaleźć je również w dobrych aptekach. Warto przed zakupem przejrzeć rankingi berberyny, aby wiedzieć, jaki suplement wybrać. Może to być berberyna w formie ekstraktu, a także berberyna standaryzowana. 

Berberyna Swanson

Nasz ranking berberyny zawiera produktu firmy Swanson. To suplement w formie chlorowodorku berberyny HCL. W jednej kapsułce znajduje się 400 mg związku, który pochodzi z korzenia berberysu. Jest szczególnie polecany dla osób, które zmagają się z nadwagą i otyłością. 

Berberyna SFD

Wa tabeli rankingowej można odnaleźć także  produkty marki SFD. Forma tabletek z wysoką zawartością ekstraktu z berberysu indyjskiego. To produkt w korzystnej cenie i dogodnej formie, co sprawia, że jest chętnie wybierany przez wiele osób. 

Berberyna KFD

Berberyna KFD to typowy spalacz tłuszczu. Wyróżnia się świetnym składem wzbogaconym o kofeinę, L-karnitynę, ekstrakty roślinne i witaminy. To nowoczesna formuła i wieloskładnikowy suplement przeznaczony szczególnie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. 

Berberyna Ostrovit

Berberyna z firmy Ostrovit zawiera ekstrakt z berberyny w formie tabletek. Jedna porcja zawiera aż 500 mg ekstraktu z korzenia berberysu zwyczajnego. Polecany jest nie tylko na odchudzanie, ale również zrównoważenie poziomu glukozy we krwi

Berberyna 7 Nutrition

To kompleksowe rozwiązanie, ze względu na wieloskładnikową formułę. W swoim składzie zawiera berberys zwyczajny, a także cynamon, kurkumę i czarny pieprz. Posiada wielokierunkowe działanie, dlatego skutecznie wspiera cały organizm. 

Berberyna Allnutrition

Firma Allnutrition proponuje dwa preparaty. Jeden w formie zwykłego chlorowodorku berberyny, a drugi w formie HCL. To wysoka zawartość berberyny w kapsułce co widać po wypowiedziach na forach i ilości zadowolonych klientów. 

Wyróżniona i polecana berberyna 2023 

Najczęściej zadawane pytania na temat berberyny:

Jaka jest cena berberyny?

W zależności od ilości kapsułek, a także formy berberyny cena wynosi od 20 zł do nawet 80 zł.

Jak stosować berberynę?

Typowe dawkowanie berberyny wynosi około 500 mg trzy razy na dobę, w regularnych odstępach czasowych.

Jaka berberyna jest najlepsza?

Wśród najlepszych form wyróżnić należy siarczan berberyny, a także chlorowodorek berberyny HCL. Związane jest to z lepszą przyswajalnością w układzie pokarmowym.

Berberyna rano czy wieczorem?

Berberyna powinna być przyjmowana rano, w południe i wieczorem, najlepiej podczas posiłku.

Jak działa berberyna?

Berberyna po dotarciu do układu pokarmowego wchłania się w nim, trafiając do krwiobiegu, działa podobnie do wielu leków.

Berberyna a tarczyca

W przypadku schorzeń tarczycy, przed zastosowaniem suplementu warto skonsultować się z lekarzem. Nie powinno się stosować berberyny przy niedoczynności tarczycy, szczególnie w czasie przyjmowania leków.

Berberyna a karmienie piersią

Suplement diety z berberyną nie powinien być stosowany podczas karmienia piersią.

Berberyna a cukrzyca

Berberyna wykazuje świetne działanie w walce z cukrzycą, gdyż wspomaga obniżanie poziomu cukru we krwi.

Berberyna a antyoksydacja

Berberyna znana jest z właściwości antyoksydacyjnych, dzięki temu zapobiega procesom starzenia się skóry i chroni ją przed działaniem wolnych rodników.

Aktualizacja: luty 2023

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza szpryca do pączków – jak dobrze nadziewać pączki? 2023

Pączki z nadzieniem to pyszny smakołyk, który można jeszcze bardziej urozmaicić za pomocą szprycy. Tylka, igła, szpryca lub duże strzykawki to narzędzia, które służą...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2023

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Polecane wpisy: