Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Drzewa powinny być przycinane regularnie raz w roku. Zabieg taki robi się na wiosnę lub jesienią, w zależności od gatunku drzewa. Efektem tych prac jest mnóstwo gałęzi, których trzeba się pozbyć.

Podobnie jest przy wycinaniu chorych lub przeszkadzających drzew. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Najłatwiej pociąć gałęzie na drobne kawałki, aby łatwiej było je transportować. Sprawdź najlepsze rozdrabniacze do gałęzi z rankingu i pozbądź się łatwo zalegających na podwórku gałęzi.

Rozdrobnione gałęzie w rębaku frezowym

Rozdrabniarka do gałęzi – budowa i działanie

Najważniejszym elementem rozdrabniacza do liści i gałęzi jest urządzenie tnące. To ono odpowiada za siekanie i cięcie wkładanych do środka gałęzi. Drugim istotnym podzespołem jest napęd, który napędza noże i ułatwia pracę. Wszystko ukryte jest w wytrzymałej obudowie.

Wyróżnić można jeszcze kanał, przez który wkłada się gałęzie od góry oraz wylot, przez który usuwane są pocięte już zrębki. Budowa rębaka do gałęzi musi przy tym zapewniać bezpieczeństwo, ponieważ większość modeli wciąga podane drzewo do środka. Ponadto uważać należy na wyskakujące z dużą prędkością odłamki drewna. Dlatego też kanał wsadowy zamknięty jest gumowymi elementami chroniącymi. Nawet mały rębak do gałęzi jest wyposażony w takie zabezpieczenia.

Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi ranking wrzesień 2021

Ranking uwzględnia opinię użytkowników, moc urządzenia oraz rentowność zakupu do przeciętnego ogrodu, gdzie używany jest intensywnie wiosną i jesienią. Ranking rozdrabniaczy profesjonalnych znajduje się niżej.

Rębak do gałęzi – rodzaje

W internecie można znaleźć nie jeden ranking rozdrabniaczy do gałęzi. Przeglądając takie strony łatwo zauważyć duże różnice pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Jak znaleźć dobry rozdrabniacz do gałęzi wśród tylu rodzajów maszyn? Przede wszystkim trzeba poznać ich mocne i słabe strony. Mogą one wykorzystywać różne rozwiązania techniczne, które sprawdzają się przy określonym rodzaju materiału. Rozdrabniacz sadowniczy lepiej sprawdzi się u rolnika, natomiast rębak do gałęzi spalinowy może pracować w terenie po uzupełnieniu w nim benzyny.

Maszynka do mielenia gałęzi może posiadać różne zasilanie lub inny typ noży. Pod pierwszym względem wyróżnić można:

  • Rozdrabniacz spalinowy
  • Rozdrabniacz elektryczny — rębak ogrodowy
  • Rębak ciągnikowy

Jaki będzie najlepszy rozdrabniacz do gałęzi z rankingu pod kątem napędu? To już zależy od zadania, jakie na niego czeka. Spalinowy idealnie nada się do wyjazdów w teren, natomiast elektryczny lepiej będzie funkcjonował w domu. Zarówno rozdrabniacz do gałęzi akumulatorowy, jak i z silnikiem indukcyjnym wymaga podłączenia lub ładowania prądem z sieci energetycznej. Jest to poważne ograniczenie w przypadku wyjazdów terenowych.

Rozdrabniarka do gałęzi spalinowa

Profesjonalny rozdrabniacz do gałęzi zazwyczaj zasilany jest benzyną. Silnik spalinowy pozwala na pracę w terenie, w dowolnej odległości od domu, czy firmy. Gdy pracy jest bardzo dużo, wystarczy dolać paliwa, by urządzenie pracowało nawet cały dzień.

Aby wybrać najlepszy rozdrabniacz do gałęzi zasilany silnikiem spalinowym z rankingu, należy przede wszystkim przyjrzeć się jego mocy. Jest to najważniejszy parametr, który określa, jak grube gałęzie można porąbać na mniejsze kawałki. Warto też zastanowić się nad wielkością urządzenia. Mniejsze maszyny do mielenia gałęzi zmieszczą się w bagażniku większego samochodu. Są one jednak przeznaczone do stosunkowo małych gałązek i liści. Duży rębak do gałęzi spalinowy może zostać doczepiony, a możliwości takiego rozdrabniacza spalinowego będą dużo większe.

Rębak do gałęzi do ciągnika

Rozdrabniacz sadowniczy przeznaczony jest dla typowych sadowników i rolników. Podłączany jest on do ciągnika rolniczego, a napęd przekazywany jest poprzez pasek klinowy lub wał napędowy. Zatem sam rozdrabniacz do mokrych gałęzi nie posiada własnego napędu.

Rębak ciągnikowy nadaje się do pracy w terenie, jednak jego mobilność ograniczona jest prędkością i zasięgiem traktora. Doskonale sprawdzi się natomiast w sadach oraz u rolników, którzy przycinają drzewa na terenie swoich pól. Jest to bowiem doskonała maszynka do mielenia gałęzi o dużej mocy, zapewnionej przez silnik ciągnika rolniczego. Wybór najlepszego rolniczego rozdrabniacza do gałęzi z rankingu ograniczony jest często modelem traktora, jaki znajduje się na wyposażeniu rolnika.

Rozdrabniacze do gałęzi elektryczne

Wśród elektrycznych rębaków można wyróżnić rozdrabniacz do gałęzi akumulatorowy oraz z silnikiem indykcyjnym oba te typy urządzenia najczęściej wykorzystywane są jako rębaki ogrodowe. Różnica pomiędzy nimi jest bardzo duża. Ten pierwszy pozwala na pewną mobilność ograniczoną czasem pracy na akumulatorze. Dlatego też doskonale sprawdzi się w niewielkich sadach, gdzie nie opłaca się kupować rębaka ciągnikowego, a jednocześnie mobilność byłaby dużą zaletą. Możliwość sieciowego podłączenia zasilania pozwala w każdym momencie wykonać przerwę i naładować akumulator.

Rozdrabniacz do gałęzi z silnikiem indukcyjnym musi być cały czas podłączony do sieci energetycznej. Dzięki temu jednak oferuje większą moc oraz zdecydowanie dłuższy czas pracy, ograniczony jedynie możliwością przegrzania silnika przy bardzo wytężonej pracy. I w tym przypadku wybór najlepszego rozdrabniacza do gałęzi na rynku zależny jest od charakterystyki pracy oraz wymagań samego klienta.

Rębarka do drewna – frezowa czy tarczowa (nożowa)

Pierwszym podziałem rozdrabniaczy do liści i gałęzi był sposób zasilania. Drugim aspektem jest sposób cięcia. Jaki rozdrabniacz do gałęzi jest lepszy: nożowy czy frezowy? Warto poznać różnice w budowie między nimi.

Rozdrabniacz do gałęzi frezowy

Rozdrabniacz frezowy do gałęzi wykorzystuje wyfrezowane wałki, które zaciągają i mielą gałęzie. Ten sposób pracy pozwala urządzeniu radzić sobie z najtwardszymi i najgrubszymi kawałkami drzewa. Jest to też dobry rozdrabniacz do mokrych gałęzi. Długa praca może jednak powodować zatępianie krawędzi tnących, a wymiana wałków na nowe lub ich ostrzenie jest trudniejsze, niż w przypadku zwykłych noży. Jest to więc urządzenie do zadań specjalnych. Najlepsze rozdrabniacze do gałęzi w rankingu wykorzystujące frezowane wałki będą idealnym narzędziem na najtrudniejsze zadania. Szczególnie przy częstej wycince drzew, gdzie trafia się najwięcej twardych kawałków drewna.

Rozdrabniacz do gałęzi tarczowy

Mały rębak do gałęzi najczęściej wyposażony będzie w noże do cięcia drzewa. Ta metoda nie radzi sobie z twardym materiałem, jednak doskonale sprawdza się przy długiej pracy z małymi gałązkami. W przypadku zatępniania noży wystarczy wyłączyć urządzenie i obrócić ostrza na drugą stronę. Wykorzystane noże natomiast bez problemu można naostrzyć, aby mogły służyć naprawdę bardzo długo. Dobry rozdrabniacz do gałęzi z takimi nożami doskonale poradzi sobie z każdą ilością gałęzi.

Rozdrabniacz walcowy – profesjonalny rębak do gałęzi

Szukając najlepszego rozdrabniacza gałęzi na rynku, nie sposób ominąć rozdrabniaczy walcowych. Obracające się walce łapią gałąź i wciągają ją do środka. Następnie tną lub mielą na małe kawałki. Jest to duże ułatwienie dla operatora, który musi tylko włożyć gałąź do kanału, a maszyna sama zaciągnie ją do środka. Dlatego też tak uzbrojone są często rozdrabniacze sadownicze.

Rozdrabniacze przemysłowe

Nieco inną kategorią urządzeń są rozdrabniacze do gałęzi przemysłowe. Przeznaczone są one do ciągłej i wytężonej pracy przez długie godziny. Służą one w przemyśle drzewnym. Ilość mielonego materiału jest ogromna, toteż same maszyny są dużo większe od zwykłych rozdrabniaczy. Jednak także ich ceny są zupełnie niedostępne dla niekomercyjnych użytkowników.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi wybrać?

Po zapoznaniu się z typami urządzeń rodzi się pytanie, jaki wybrać rozdrabniacz do gałęzi? Wybór jest bardzo duży i nie ogranicza się tylko do rozdrabniacza do gałęzi nożowego czy frezowego, ale również do zastosowanego napędu urządzenia. Budowa rębaka do gałęzi zależna jest również od jego mocy oraz przeznaczenia. Dlatego wybierając odpowiednie urządzenie dla siebie, należy się zastanowić nad każdym z tych aspektów.

Pomocny z pewnością będzie ranking rozdrabniaczy do gałęzi. Warto również spojrzeć poniżej artykułu, gdzie znajdziesz opinie o rozdrabniaczach do gałęzi samych użytkowników. Czasami znaczenie mają szczegóły niewidoczne na pierwszy rzut oka, czyli wygoda użytkowania, czy częstość blokowania się noża na gałęziach. Te aspekty najlepiej ocenią inni operatorzy, którzy zakupili dany model wcześniej.

Profesjonalny rozdrabniacz do gałęzi na pewno musi charakteryzować się odpowiednią mocą oraz poziomem bezpieczeństwa. Pozostałe parametry są uzależnione od preferencji użytkownika oraz zadania, do jakiego będzie przeznaczone urządzenie.

Wyróżnione przez redakcję najmocniejsze rozdrabniacze do gałęzi 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat rębaków do gałęzi:

Gałęzie które przeszły proces rozdrabniania w maszynie

Jaki wybrać rozdrabniacz do gałęzi?

Rębak do gałęzi należy wybrać wg potrzeb, tak aby sprzęt używany do drobnych gałązek używany raz w roku nie rdzewiał pod szopą. Należy przede wszystkim uwzględnić grubość gałęzi, jakie będą rozdrabniane.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi frezowy czy nożowy?

Wybór sposobu ciecia gałęzi zależy od grubości kruszywa, jakie chcemy osiągnąć. Drobniejsze wiórki powstają przy frezowym rozdrabniaczu, można wówczas je wykorzystać jako wyściółkę drzewną. Nożowy rozdrabniacz pozwala mniejsze kawałeczki drewna wykorzystać jako okopał.

Jaki rozdrabniacz do gałęzi polecacie?

Polecamy elektryczne rozdrabniacze do przydomowych ogródków, gdzie ciężkie prace wykonuje piła mechaniczna lub siekiera a drobne gałęzie kruszone są z liśćmi w rozdrabniaczu. Alternatywą mogą być rębaki z silnikiem spalinowym, szczególnie jeżeli brakuje dostępu do sieci energetycznej. Do cięższych prac w sadzie lub lesie lepiej stosować cięższy sprzęt podczepiany do ciągnika, lub z mocnym silnikiem spalinowym.

Jak działa rozdrabniacz do gałęzi?

Na ostrza przekazywany jest napęd z silnika elektrycznego/spalinowego lub z ciągnika. Ostrza, frezy lub noże rozdrabniają gałęzie na drobne części w bezpośrednim kontakcie z drewnem.

Ile kosztuje rozdrabniacz do gałęzi?

Elektryczne rozdrabniarki do gałęzi można kupić już za około 300 zł, mocniejsze spalinowe to wydatek już powyżej 1000 zł a profesjonalne rozdrabniacze potrafią kosztować kilkanaście tysięcy złotych.

Rozdrabniacz frezowy czy talerzowy?

Frezowe rozdrabniacze z pewnością rozdrabniają gałązki na drobniejsze kawałki, radzą sobie lepiej z grubszymi drewnianymi odpadami. Tarczowe rozdrabniarki są nieco tańsze i gorzej radzą sobie z mokrymi gałęziami. Zaletą tarczowych rozdrabniarek są koszty eksploatacyjne — tańsze ostrza niż w przypadku rozdrabniarek frezowych.

Rębak tarczowy czy frezowy?

Rębak tarczowy zwany jest inaczej nożowym, w odróżnieniu od rozdrabniacza frezowego czasami trzeba gałęzie wpychać do wewnątrz. Rębaki tarczowe są tańsze od pozostałych w eksploatacji i przy zakupie, warto więc rozważyć ich zakup na działkę lub niewielki ogród.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.