Które słuchawki gamingowe do 150 zł wybrać? – Ranking 2023

Gaming to niezwykle przyjemna, ale i wymagająca rozrywka. Aby dorównać innym przeciwnikom online, należy dobrze przygotować się do toczonych bojów. Od kilku dobrych lat obserwujemy ciekawy trend dotyczący powstawania nowoczesnych akcesoriów gamingowych. Są one wytwarzane z myślą o osobach, które uwielbiają spędzać swój wolny czas grając w gry komputerowe. Gaming stał się nie tyle zwykłym graniem, co prawdziwym stylem życia. Ma to być rozgrywka prowadzona w sposób wygodny i skuteczny – stąd też warto zadbać o różne elementy wokół biurka. Mowa nie tylko o ultra-wydajnym komputerze, ale też szeregu innych peryferiów komputerowych. Duże znaczenie mają słuchawki gamingowe, dzięki którym kroki usłyszymy przeciwnika i będziemy mogli wygodnie porozumiewać się z naszą drużyną. Przedstawiam, jakie wybrać słuchawki gamingowe do 150 zł. Jeśli celujesz w produkt posiadając taki budżet, to koniecznie sprawdź nasz ranking słuchawek gamingowych do 150 zł. Zapraszamy!

Jak wybrać dobre słuchawki gamingowe do 150 zł?

Urządzenia i akcesoria komputerowe, które zaliczane są do produktów gamingowych, potrafią sporo kosztować. Mowa oczywiście o najbardziej zaawansowanych sprzętach pochodzących od niezwykle prestiżowych producentów. Słuchawki gamingowe mogą kosztować nawet kilka, a czasami kilkanaście tysięcy złotych. Tak wysoka cena związana jest z prestiżem danego produktu i jego przeznaczeniem. Urządzenia z najwyższej półki trafiają w ręce profesjonalnych gamerów, którzy biorą udział w różnego rodzaju mistrzostwach. Tam nie ma miejsca na choćby najmniejszą pomyłkę, dlatego każdy aspekt słuchawek gamingowych ma kolosalne znaczenie. W przypadku użytku domowego, np. jeśli chcemy zakupić tanie słuchawki gamingowe do PS4, czy słuchawki gamingowe do Xbox One – liczy się przede wszystkim wygoda i użyteczność. Przypuśćmy, że dysponujemy okrojonym budżetem i chcemy kupić tanie i dobre słuchawki gamingowe do 150 zł. Czy to możliwe, aby trafić na całkiem fajny produkt? Okazuje się, że tak. W tych widełkach cenowych zakupimy zarówno słuchawki douszne gamingowe, jak i praktyczne słuchawki nauszne gamingowe dobrze wyciszające dźwięki otoczenia. Poniżej wskazuję, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy dobrać najlepsze słuchawki gamingowe do 150 zł na rok 2023.

Najlepsze słuchawki gamingowe do 150 zł – ranking marzec 2023

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe – wireless

Słuchawki gamingowe ledowe, klasyczne lub podświetlane mogą być dostępne w wersji bezprzewodowej bądź przewodowej. Ta pierwsza określana jest mianem wireless, czyli z ang.: bez kabla. Słuchawki przewodowe gamingowe są nieco mniej wygodne w sensie praktycznym, szczególnie jeśli dysponujemy ograniczoną ilością miejsca. W przypadku posiadania biurka gamingowego i dużej przestrzeni wokół, różnice użytkowe poszczególnych typów słuchawek nie są aż tak ważne. Może się jednak zdarzyć, że jesteśmy fanami rozgrywki mobilnej, albo lubimy pograć sobie na laptopie – wówczas słuchawki gamingowe wireless są produktem jak najbardziej polecanym.

Ciężko sobie wyobrazić, że podłączymy np. słuchawki przewodowe nauszne gamingowe podczas podróży pociągiem. Długi kabel, ciągnący się często na kilka metrów, będzie dużym utrudnieniem praktycznym. Podobnie, jeśli lubimy pograć sobie na konsoli, leżąc na kanapie. Wystający i plączący się kabel może być dużym utrudnieniem, dlatego w takim przypadku polecane słuchawki gamingowe nie powinny posiadać przewodu. Sytuacja jest odmienna, jeśli mówimy o stanowisku stacjonarnym. Słuchawki do komputera gamingowe (czyli słuchawki gamingowe jack albo słuchawki usb gamingowe) nie muszą być niewygodne, ponieważ jesteśmy w stanie poprowadzić ich długi przewód wzdłuż biurka lub do innego miejsca, w którym stoi komputer. Warto zdać sobie sprawę z walorów użytkowych poszczególnych typów urządzeń. Słuchawki przewodowe gamingowe będą przenosiły sygnał za pomocą kabla USB lub jack (słuchawki gamingowe mini jack  słuchawki gamingowe z jednym jackiem), z kolei bezprzewodowe skorzystają z sygnału radiowego lub modułu Bluetooth. Sygnał przekazywany na odległość może być bardziej zawodny: jest bowiem uzależniony od ewentualnych zakłóceń i problemów z łącznością. Najlepsze słuchawki gamingowe do 150 zł dostępne są w obu opcjach, zarówno kablowych jak i bezprzewodowych. Czy warto postawić na dobre słuchawki bezprzewodowe gamingowe? Tak, jeśli mają optymalną czułość, szerokie pasmo przenoszenia dźwięku i zdolność do redukcji hałasu.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem, czy bez?

Słuchawki nauszne z mikrofonem gamingowe – jakie wybrać? Słuchawki gamingowe – ranking do 150 zł zawiera różne pozycje, zarówno te z wbudowanym mikrofonem, jak i te bez takiego dodatku. Obecnie standardem jest wyposażanie słuchawek gamingowych w mikrofon. Jedynie nieliczne produkty nie posiadają tego typu rozwiązania. Słuchawki gamingowe z mikrofonem bezprzewodowe to świetna opcja, jeśli chcemy zapewnić sobie maksimum wygody podczas grania, w tym także w niesprzyjających warunkach (np. podczas podróży).

Jeśli z kolei celujemy w fajne słuchawki gamingowe do komputera (słuchawki gamingowe do pc), to możemy zrezygnować z dołączonego mikrofonu. Szczególnie, jeśli na naszym biurku stoi oddzielny mikrofon, albo mamy w planie dokupić go w przyszłości. Jeśli chcemy pograć na konsoli, niekoniecznie wykorzystując do tego celu połączenie internetowe, to np. słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem gamingowe nie będą nam do końca potrzebne. Mikrofon będzie nam służył przede wszystkim do komunikacji z innymi graczami, dlatego spoglądając na ranking słuchawek gamingowych do 150 zł w 2023 warto zastanowić się, do jakiego celu w szczególności będziemy wykorzystywać ten sprzęt. Często bezprzewodowe gamingowe bez mikrofonu będą zadowalającym zakupem. Kompromisem pomiędzy dwiema opcjami są słuchawki gamingowe z chowanym mikrofonem. Mogą posiadać specjalną lukę, do której wkłada się mikrofon. Dzięki temu ten element nie będzie wystawać i przeszkadzać, np. podczas picia napoju. Niektóre dobre słuchawki gamingowe do 150 zł będą posiadać także możliwość odczepienia mikrofonu (słuchawki gamingowe z odpinanym mikrofonem), czyli wyjęcia go z portu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu w mgnieniu oka przemienimy słuchawki bezprzewodowe gamingowe z mikrofonem w słuchawki bez mikrofonu gamingowe. Dobre słuchawki gamingowe z mikrofonem nie muszą być drogie, w końcu jest to technologia stosowana w tego typu produktach od dawna. Ważne jednak, aby mikrofon posiadał funkcję tłumienia szumów i redukowania hałasów. Słuchawki nauszne gamingowe dla graczy – mikrofon. Co warto o nich wiedzieć? Słuchawki gamingowe z dobrym mikrofonem mogą posiadać także inne parametry:

  • regulację pozycji,
  • przyciski wyciszające mikrofon,
  • regulację głośności,
  • możliwość zmiany pozycji mikrofonu,
  • i inne.

Słuchawki gamingowe USB czy jack

Nie ma to większego znaczenia dla użytkownika, ponieważ obie wersje oferują dobrą jakość dźwięku, zależną od komponentów zawartych w produkcie. Słuchawki gamingowe jack mogą być dobrą opcją, jeśli korzystamy z wzmacniaczy i rozbudowanych, zaawansowanych kart dźwiękowych. Z kolei bardzo użytecznym rozwiązaniem są słuchawki gamingowe z mikrofonem usb, dzięki którym zarówno prześlemy, jak i odbierzemy dźwięk za pomocą jednego uniwersalnego przewodu.

Słuchawki gamingowe dźwięk przestrzenny

Słuchawki przewodowe nauszne gamingowe są wyposażane w różne systemy audio. Pożądane jest, aby fajne słuchawki gamingowe posiadały możliwie jak najlepszą jakość przenoszenia dźwięku. Dzieląc je ze względu na zastosowany system, wyróżniamy np. słuchawki gamingowe 7.1, czyli tzw. wielokanałowe oraz nieco mniej już polecane słuchawki gamingowe stereo. Takie urządzenie jest niezwykle praktyczne, szczególnie jeśli jesteśmy fanami gier multiplayer, w których rywalizacja z innymi graczami jest na porządku dziennym. Dzięki dźwiękowi przestrzennemu zyskujemy poczucie, jakbyśmy rzeczywiście brali udział w rozgrywce. W porównaniu do prostych systemów audio, te cechujące się systemem przestrzennym mają wiele poszczególnych przetworników zainstalowanych w module wewnętrznym. Słuchawki gamingowe 5.1 czy 7.1 mają elementy rozmieszczone w różnych miejscach, dzięki czemu użytkownik zyskuje możliwość odsłuchiwania dźwięku przestrzennego. Czy taka opcja jest możliwa do osiągnięcia we wspomnianym wyżej zakresie cenowym (słuchawki gamingowe do 150 zł)? Zdecydowanie tak, choć oczywiście warto nieco więcej dołożyć, aby zyskać jeszcze lepszą jakość dźwięku. Jeśli jednak trzymamy się kurczowo tej kwoty, to bez problemu znajdziemy – spoglądając na ranking słuchawek gamingowych do 150 zł – sprzęt spełniający te założenia. Słuchawki gamingowe ledowe z dźwiękiem przestrzennym pozwolą nam odsłuchiwać to, co się dzieje przed, za i obok naszej postaci w danej grze komputerowej. Zyskamy tym samym legalną przewagę nad rywalami.

Wygodne słuchawki gamingowe – czyli jakie?

Niezwykle ważnym kryterium w doborze najlepszych słuchawek gamingowych do 150 zł jest wygoda użytkowa. Jakie są obiektywne cechy, dzięki którym możemy stwierdzić, że danesłuchawki bezprzewodowe nauszne gamingowe, czy słuchawki gamingowe do telefonu są wygodne? Słuchawki gamingowe – ranking do 150 zł wskazuje, że największą popularnością cieszą się produkty, które są lekkie. Zbyt masywne, ciężkie słuchawki mogą znacząco pogorszyć wygodę użytkowania. Każdy gram mniej jest zatem na wagę złota. Należy zdać sobie sprawę z tego, że pasjonująca rozgrywka online może pochłonąć wiele godzin. Często gracze skarżą się na bolące małżowiny uszne i nadwyrężony kark. Tanie dobre słuchawki gamingowe powinny być przede wszystkim lekkie, ale to nie wszystko. Różnego rodzaju słuchawki gamingowe kolorowe mogą posiadać także regulację wysokości nauszników oraz korekcję ich pozycji. To bardzo ważne, aby dostosować te parametry do własnych preferencji. Podświetlane słuchawki gamingowe w większości przypadków posiadają taką opcję. Jedynie najtańsze egzemplarze będą toporne i niewygodne, dlatego za wszelką cenę należy unikać niekonfigurowalnych sprzętów.

Słuchawki wygłuszające gamingowe – zamknięte, czy otwarte?

Słuchawki gamingowe otwarte to urządzenie, które nie posiada zabudowanej osłony na zewnętrznej części produktu.

Takie słuchawki mają najczęściej tylko osiatkowaną osłonkę, która pozwala na swobodne przedostawanie się powietrza do wnętrza konstrukcji. Są to słuchawki wentylowane, w związku z czym użytkownik uzyskuje duży komfort związany z odprowadzaniem wilgoci. Skóra głowy mniej się poci, w związku z czym użytkowanie takiego produktu jest dla wielu osób znacznie wygodniejszą opcją. Niestety, słuchawki otwarte zbierają dźwięki pochodzące z otoczenia, co praktycznie eliminuje tego typu słuchawki z korzystania poza domem. Z kolei zamknięte słuchawki bardzo dobrze izolują dźwięki zewnętrzne i są bardziej uniwersalną opcją w kontekście doboru słuchawek gamingowych z rankingu do 150 zł.

Słuchawki gamingowe do konsoli za 150 zł – na co zwrócić uwagę?

Słuchawki gamingowe z mikrofonem do Xbox One czy słuchawki gamingowe do Xbox One S powinny cechować się kompatybilnością sprzętową. Muszą poza tym być lekkie, wygodne i posiadać długi kabel. Często konsola jest oddalona od miejsca siedzenia o kilka metrów, dlatego warto postawić na słuchawki nauszne bezprzewodowe gamingowe. Zyskujemy wówczas większą swobodę pozbywając się kabla. Nie warto rezygnować tym samym z mikrofonu, który przyda nam się do komunikacji czy samego sterowania ustawieniami konsoli. W większości przypadków najlepsze słuchawki gamingowe do 150 zł na rok 2023 będą kompatybilne zarówno z PC, jak i poszczególnymi typami konsol. 

Słuchawki gamingowe świecące do 150 zł

Duża część produktów gamingowych wyposażona jest w moduły LED, które pozwalają na świecenie w ciemnościach. Takie słuchawki gamingowe RGB czy słuchawki gamingowe LED odznaczają się swoim wyglądem i sprawiają, że stanowisko do grania prezentuje się znacznie profesjonalniej. Słuchawki gamingowe podświetlane mają przede wszystkim znaczenie wizualne, dlatego podczas wybierania nie warto zapominać o tym, co kryją wewnątrz.

Słuchawki gamingowe dla dziecka do 150 zł

Jakie słuchawki gamingowe dla dzieci? Słuchawki gamingowe kocie uszy, albo słuchawki gamingowe z uszami kotato całkiem dobry wybór dla początkujących fanów gier. Dzieci z pewnością ucieszą się, jeśli dostaną słuchawki gamingowe kolorowe, dzięki którym będą chętniej zgłębiały tajniki przechodzenia kolejnych poziomów w grach. Pozytywne oswojenie dziecka z technologią może skutkować większym zainteresowaniem malucha taką tematyką, dzięki czemu młoda osoba zainteresuje się np. programowaniem czy projektowaniem graficznym.

Słuchawki gamingowe dla dziewczyn do 150 zł

Producenci słuchawek prześcigają się w wykonywaniu spersonalizowanych i niecodziennych projektów wizualnych. Nie inaczej jest w przypadku słuchawek przeznaczonych dla żeńskiej części graczy. W rankingu słuchawek gamingowych do 150 zł w 2023 roku brylują także słuchawki gamingowe damskie, czyli np. słuchawki gamingowe różowe. Są one dostępne także w innych wersjach kolorystycznych. Wyróżniamy np. słuchawki gamingowe białe, słuchawki gamingowe czerwone, słuchawki gamingowe niebieskie, słuchawki gamingowe zielone, słuchawki gamingowe fioletowe czy słuchawki gamingowe czarne.

Najczęściej zadawane pytania na temat słuchawek gamingowych do 150 zł w 2023:

Ile kosztują słuchawki gamingowe?

Słuchawki gamingowe dla graczy można kupić od ok. 50 zł w current_date format=’Y’ roku. Górna granica cenowa jest bardzo wysoka i może wynosić nawet kilkanaście tysięcy.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do konsoli?

Przede wszystkim wygodne i pasujące do tego typu urządzeń. Warto postawić na słuchawki bezprzewodowe, dzięki czemu unikniemy splątujących się kabli.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do smartfona?

Dobrym wyborem są słuchawki gamingowe przewodowe douszne słuchawki dokanałowe gamingowe, które zajmują mało miejsca i są dyskretne. Ewentualnie możemy postawić na wariant bezprzewodowy.

Wyróżnione i polecane słuchawki gamingowe do 150 zł w 2023

Aktualizacja: marzec 2023

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza szpryca do pączków – jak dobrze nadziewać pączki? 2023

Pączki z nadzieniem to pyszny smakołyk, który można jeszcze bardziej urozmaicić za pomocą szprycy. Tylka, igła, szpryca lub duże strzykawki to narzędzia, które służą...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2023

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Polecane wpisy: