Ranking TOP 10: Najlepszy telewizor LED 65 cali 2022

Telewizor o przekątnej 65 cali pozwala na komfortowe oglądanie premier filmowych, korzystanie z funkcji internetowych czy granie na konsolach. Nic zatem dziwnego, że wśród użytkowników ekrany w takim rozmiarze cieszą się największym wzięciem. Nasz ranking będzie próbą odpowiedzi na to, jaki telewizor 65 cali warto zakupić i na jakie technologie zaimplementowane do urządzenia należy zwrócić szczególną uwagę.

Telewizor 65 cali – Jakie są wymiary?

Wymiar telewizora 65 cali to ok. 165 centymetrów, liczonych od przeciwstawnych kątów ekranu, czyli przekątnej. Jest to zatem spore urządzenie, które potrzebuje dużej przestrzeni do ustawienia. Przy wyborze telewizora warto zwrócić uwagę na jego szerokość – ta będzie nieco niższa niż przekątna, ale nie powinna być mniejsza niż ok. 140 centymetrów. Wiele zależy oczywiście od wymiarów samego ekranu. Różni producenci decydują się na zastosowanie zmiennych rozwiązań, dlatego wysokość i szerokość telewizora 65 cali, mimo identycznej przekątnej, mogą się znacząco różnić. Decydując się na zakup takiego sprzętu warto zorientować się, czy kanapa lub łóżko jest ustawione w odpowiedniej odległości od odbiornika. Zbyt bliskie usytuowanie sprzętu może obniżyć komfort użytkowania. Odległość od telewizora 65 cali powinna wynosić minimum 2,5 m. Optymalna odległość telewizora od kanapy to ok. 2,7 m.

Wielkość telewizora a odległość

Telewizor w sypialni musi być precyzyjnie dostosowany do odległości od oczu. Jeśli postanowimy wybrać inny rozmiar telewizora, pamiętajmy o zachowaniu odpowiednich proporcji. Są to, rzecz jasna, wartości przybliżone – nie stanowią sztywnych wartości, od których nie moglibyśmy zrobić odstępstw. Telewizor wiszący lub stojący ustawiamy:

 • 1,75 m – przy telewizorze 46 cali.
 • 2,1 m – przy telewizorze 55 cali.
 • 2,7 m – przy telewizorze 65 cali.

Najlepszy telewizor 65 cali ranking grudzień 2022 

Poniżej znajduje się lista Top 10 telewizorów 65 cali wybranych na podstawie jakości obrazu, funkcjonalności oraz z uwzględnieniem warunków ekonomicznych.

Telewizor 65 cali z 4K czy 8k?

Na rynku dostępne są telewizory w technologiach HD Ready, FullHD, 4K, 8K. Niemalże każdy ranking dostępny w sieci obejmuje poszczególne typy TV w rozróżnieniu na właśnie rozdzielczość. Ma ona niebagatelne znaczenie w kontekście jakości wyświetlanego obrazu, dlatego ten parametr powinien przykuć oko kupującego na samym początku. HD Ready odnosi się do zagadnienia wysokiej rozdzielczości, a dokładnie gotowości do wyświetlania jej na ekranie telewizora. Gotowości, nie zaś pełnoprawnej funkcji gwarantującej taką możliwość. O ile technologia ta była niezwykle nowoczesnym rozwiązaniem na początku wieku, o tyle dzisiaj odbiorniki z technologią HD Ready są mocno podstarzałe. Podobnie jest w przypadku urządzeń FullHD. O ile rozdzielczość 1980 na 1080 pikseli jest wystarczająca dla niewielkich telewizorów, to przykładowo telewizor 65 cali z androidem wyposażony w rozdzielczość FullHD będzie mocno rozczarowujący. Jeśli celujemy w rozmiar telewizora 65 cali – wybierzmy rozdzielczość 4K lub 8K. Ta druga przewyższa technologię 4K dwukrotnie, dlatego jest znacznie lepsza. Minusem jest zdecydowanie wyższa cena urządzenia.

 • HD Ready: 1280 x 720 pikseli
 • Full HD: 1980 x 1080 pikseli
 • 4K: 3840 x 2160 pikseli
 • 8K: 7680 x 4320 pikseli

Częstotliwość odświeżania w Telewizorze

Wysoka częstotliwość odświeżania TV będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, dla których dynamizm i płynność wyświetlanego obrazu jest bardzo ważna. W przypadku oglądania zwykłych programów telewizyjnych nie będzie miała ona wielkiego znaczenia. Sprawa ulega diametralnej zmianie wówczas, gdy duży telewizor będzie służyć jako ekran do gier wideo. Warto wówczas wybrać telewizor z cyklem odświeżania 100 Hz lub wyższym.

Telewizor 65 cali 100Hz

To idealny wybór, jeśli na telewizorze będziemy oglądać nie tylko telewizję, ale także wysokojakościowe filmy wideo, a od czasu do czasu pogramy także w dynamiczne gry konsolowe. 100 Hz to minimum, jeśli telewizor ma płynnie odtwarzać dynamiczne sceny nie przycinając przy tym swojego obrazu. Jeśli posiadamy odpowiedni budżet, sprawdźmy także ranking telewizorów posiadających częstotliwość odświeżania powyżej 100 Hz.

Telewizor 65 cali do 3000 zł

Nowoczesny telewizor 65 cali za 3000 złotych? Ranking pokazuje, że to jak najbardziej możliwa opcja. Nie należy spodziewać się jednak przesadnych, wypasionych opcji, zaimplementowanych do urządzenia. Podstawą będzie częstotliwość odświeżania na poziomie ok. 50-60 Hz. Jeśli uda nam się zdobyć telewizor wyposażony w technologię HDR – to bardzo dobrze. Technologia High Dynamic Range pozwala na uzyskanie żywych i soczystych kolorów. Obraz tym samym staje się bardziej realny (w myśl: telewizor jak obraz naturalny). W tego typu sprzętach standardem będzie funkcja Smart, Wi-Fi i Bluetooth.

Telewizor 65 cali do 4000 zł

W takim przedziale cenowym możemy dostać telewizor wyposażony w 4K UHD i odświeżanie 100 Hz lub wyższe. Sprzęt sprawdzi się nie tylko dla fanów kina, ale także jako telewizor dla graczy. Do technologii 8K będziemy zobligowani niestety jeszcze trochę dołożyć. Różnica pomiędzy telewizorami 65-calowymi za 3000, a za 4000 złotych jest widoczna – ale nie jest to przepaść technologiczna.

Rodzaj i podświetlenie matrycy w TV 65 cali

Od zastosowanej technologii wyświetlania obrazu będzie w dużej mierze zależeć nasza opinia na temat walorów otrzymywanego obrazu. Najczęściej implementowaną technologią jest LED, dlatego popularnie określa się urządzenia jako telewizor ledowy. To matryca, która wyposażona została w system niewielkich diod podświetlających generator obrazu. Jest to bezpośredni następca technologii LCD, od której w nowoczesnych sprzętach się odchodzi. Sposób działania LCD i LED jest podobny, jednakże te drugie cechują się większą skutecznością podświetlania i niższym poborem prądu. Możemy także spotkać się z telewizorami określanymi jako QLED, OLED, lub plazma. Czym się cechują poszczególne typy?

 • Telewizor QLED to odmiana LED, która różni się zastosowaniem tzw. kropek kwantowych. To zaś sprawia, że generowany obraz jest jeszcze pełniejszy i ma wyższą jakość, niż w przypadku standardowej technologii LED.
 • Telewizory OLED posiadają niższy ogólny stopień jasności, ze względu na wykorzystanie innego systemu podświetlania. W telewizorach OLED to każdy pojedynczy piksel ma zdolność do podświetlania się i gaszenia. Obraz na tego typu telewizorach jest bardzo dokładny. Nowe telewizory OLED należą do najlżejszych i najcieńszych na rynku. 
 • Plazmy, popularnej kilkanaście lat temu, obecnie praktycznie nie stosuje się w kontekście produkcji telewizorów. Odbiorniki plazmowe posiadały sporo wad, wobec czego zostały wyparte przez innowacyjne technologie matryc.
 • Telewizor ULED to zaś nazwa własna, która nie odnosi się do kwestii rodzaju i podświetlenia matrycy.

Technologia OLED w telewizorze 65-calowym

Organiczna dioda elektroluminescencyjna, choć z pozoru brzmi tajemniczo, to stanowi jedną z najbardziej rozwojowych i pożądanych technologii wdrażanych do ekranów telewizorów i monitorów komputerowych (w tym także nowoczesnych laptopów gamingowych). Z powodzeniem może wypełniać telewizor z zakrzywionym ekranem 65 cali – co jest niezwykle pożądanym rozwiązaniem w kontekście zwiększenia pełni obrazu. Oglądający ma wrażenie, że cała sceneria go niemalże otacza. OLED to pełne odwzorowanie barw i wysoka jakość kolorów, co przesądza o korzyściach związanych z zakupem TV wyposażonego w taką matrycę. Świetnie sprawdzi się także jako odbiornik gamingowy – np. telewizor do PS5.

Nowe klasy efektywności energetycznej

Nowe oznaczenia klas energetycznych posiadają znacznie prostszy wzór graficzny. Nie znajduje się na nich już logo firmy produkującej, a jedynie jej nazwa. Zastosowano także bardziej przejrzysty system przydzielania klas: od A do G. Tym razem postanowiono zrezygnować z charakterystycznych plusów, które były uzupełnieniem litery A. Na razie nowy system klasyfikacji obejmuje tylko część urządzeń (w tym telewizory), a już wkrótce zostanie rozszerzony na większość sprzętów AGD.

Smart TV 65 cali – systemy operacyjne w TV

Telewizor do Netflixa, odbiornik z Wi-Fi czy telewizor z Internetem – to częste frazy, które uwzględnia niemalże każdy ranking telewizorów 65-calowych. Warto jednak podkreślić, że płynne działanie aplikacji i funkcje bezgranicznego eksplorowania sieci są możliwe dopiero wówczas, gdy telewizor zostanie wyposażony w konkretny system operacyjny – podobnie jak smartfon czy komputer. Nowoczesny TV musi zatem wykorzystywać jeden z prominentnych systemów, np. Android TV, WebOS czy Tizen. Android TV to system, który kojarzyć można przede wszystkim w kontekście urządzeń mobilnych. WebOS to system, który jest dedykowany dla urządzeń marki LG. Tizen wykorzystują zaś sprzęty od Samsunga.

Który wybrać system operacyjny w Telewizorze

Każdy przodujący system operacyjny ma swoje niewątpliwe zalety użytkowe. Jeśli zatem preferujemy urządzenia od danego producenta, będziemy bardzo często zobligowani do korzystania z oprogramowania przygotowanego dla konkretnego telewizora. Na szczęście funkcjonalność wszystkich najnowszych systemów operacyjnych, z punktu widzenia użytkownika domowego, jest bardzo dobra. Jeśli posiadamy jakieś ulubione aplikacje i chcemy, aby znalazły się także na nowym sprzęcie – sprawdźmy, czy dany system operacyjny obsługuje tego typu programy.

Komunikacja i łączność w telewizorze 65 cali

Rodzaje i funkcje nowoczesnych odbiorników 65-calowych mogą wprawić w zakłopotanie. Na sklepowych półkach odnajdziemy telewizor z 3D, Bluetooth, Wi-Fi Direct, Miracast, DLNA, NFC, Wi-fi, WiDi. O czym świadczą te poszczególne, na pozór nic nie mówiące, oznaczenia? Przedstawiamy ranking technologii komunikacyjnych i łącznościowych w telewizorach 65 cali.

 • 3D. Funkcja, która umożliwiała podziwianie trójwymiarowego obrazu po założeniu odpowiednich okularów. Dziś tę technologię wyparły okulary VR.
 • Bluetooth. Umożliwia przesyłanie danych i łączenie się z innym urządzeniem, np. smartfonem.
 • Wi-Fi Direct. Technologia komunikacyjna pozwalająca na przesyłanie zdjęć, filmów i danych za pośrednictwem łącznika, jakim jest router Wi-Fi.
 • Miracast. Alternatywna możliwość na przesyłanie obrazu i dźwięku z telefonu do telewizora w czasie rzeczywistym, bez możliwości zablokowania ekranu (odbicie lustrzane).
 • DLNA. Funkcja łączenia poszczególnych urządzeń w sieci domowej – tak, aby przesyłać między nimi poszczególne pliki.
 • NFC. Sposób łączności umożliwiający sterowanie telewizorem za pośrednictwem smartfona także z funkcją NFC.
 • Wi-Fi. Popularna funkcja łączenia przez sieć bezprzewodową – absolutna konieczność w nowoczesnych telewizorach
 • WiDi. Technologia podobna do Miracast, która pozwala na wysyłanie zdjęć i dźwięku w wysokiej rozdzielczości.

Jaki Tuner w Telewizorze wybrać?

Tuner pozwala na odbieranie programów zarówno w popularnej kablówce, jak i w telewizji satelitarnej. Jeśli telewizor nie obsługuje danej technologii, to w takim wypadku konieczne będzie podłączenie dekodera. Na rynku można spotkać także telewizory z wbudowanym dekoderem.

 • DVB-C to tuner cyfrowy kablowy.
 • DVB-S to tuner satelitarny.
 • DVB-T to tuner cyfrowy naziemny.

Nowszymi generacjami są kolejno DVB-C2, DVB-S2, DVB-T2 – i to właśnie tego typu tunerów powinniśmy szukać w nowych urządzeniach, gdyż te rozwiązania będą w najbliższych latach wspierane.

Najlepsze telewizory 65 cali – najważniejsze parametry

Porównywarka telewizorów czy ranking uwzględniać powinien parametry formatu ekranu, jakości obrazu, tunera, technologii HDR, wartości odświeżania, zaimplementowanego systemu operacyjnego i procesora. Ważny również będzie kontrast dynamiczny i kąt widzenia – tak, aby użytkowanie telewizora było użyteczne w zróżnicowanych warunkach (nie zawsze siedzimy usytuowani na wprost sprzętu). Fani dobrego dźwięku powinni zwrócić uwagę na jakość zastosowanych głośników, a miłośnicy multimediów na funkcje komunikacyjne i sieciowe. Ważne są także udostępnione złącza oraz wejścia w telewizorze – zasadniczo im więcej, tym lepiej.

Wieszak na telewizor 65 cali

Mocowanie telewizora na ścianie należy wykonać w sposób niezwykle delikatny i ostrożny. Jest to bowiem bardzo duże, 65-calowe urządzenie. Nieodzowna okaże się zatem pomoc drugiej osoby, a nawet trzeciej, która będzie asekurować całe przedsięwzięcie. Na ścianie możemy zawiesić zarówno tradycyjny odbiornik z ramką, jak i telewizor bez ramkowy. Niektóre modele TV posiadają dodatkowe diody zewnętrzne, emitujące światło i umożliwiające podświetlenie telewizora. To dobry wybór, jeśli marzy nam się elegancka ściana z telewizorem w modnie urządzonej sypialni.

Uchwyt do telewizora na ścianę powinien spełniać dwa wymagania: być elementem wykonanym z wytrzymałych komponentów i posiadać odpowiedni udźwig – zbyt słaby wysięgnik do telewizora może się pod naporem masy sprzętu spektakularnie urwać. Warto zamontować telewizor na ścianie w sposób pełni fachowy. Jeśli nie czujemy się na siłach, skorzystajmy z pomocy specjalisty-montera.

Wyróżnione i polecane telewizory 65-calowe 2022

Najczęściej zadawane pytania o telewizory 65-calowe:

Jaki telewizor 65 cali?

Najlepiej z 4K, 100 Hz i wieloma funkcjonalnościami multimedialnymi.

Telewizor 65 cali ile to cm?

To 165,1 centymetrów średnicy.

Na jakiej wysokości zawiesić telewizor 65 cali?

Optymalnie jest zawieszać urządzenie powyżej 1 metra wysokości.

Ile waży telewizor 65 cali?

Wiele zależy od technologii wykonania i rodzaju – jest to jednak zazwyczaj ok. 25-35 kg.

Ile prądu pobiera telewizor 65 cali?

Od 100 do 200 kWh. pobór prądu w ujęciu rocznym.

Z jakiej odległości oglądać TV 65 cali?

Optymalnie 2,7 metra – wartość jest przybliżona.

Co to jest ambilight?

To tylne podświetlenie telewizora za pomocą diod LED.

Co to jest funkcja PIP w Telewizorze?

To funkcja podglądu osobnego obrazu podczas oglądania jednego z kanałów.

Gdzie oddać stary telewizor?

Stary sprzęt możemy pozostawić w większości sklepów, w których kupujemy nowe urządzenie.

Co to jest nanocell?

To technologia wyświetlania obrazu właściwa dla marki LG.

Telewizor OLED czy QLED?

Większa głębia kolorów dostępna jest w telewizorach OLED.

Aktualizacja: grudzień 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2022

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2022

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Najlepszy mikrofon karaoke dla dzieci – Ranking 2022

Kontakt z muzyką ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też, jeśli maluch wykazuje zainteresowanie śpiewaniem, warto wesprzeć jego pasję przy pomocy odpowiednich...

Najlepsze promocje na Black Friday 2022

Jak co roku w listopadzie możemy spodziewać się promocji na Black Weekend. To specjalny czas ogromnych przecen, rabatów i niespodzianek dla klientów wielu sklepów. Co...

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy dla dzieci – Ranking 2022

W dziecięcym świecie muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko elementem twórczej zabawy, ale i rozwoju. Już w życiu płodowym dziecko wyłapuje przeróżne...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2022

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: