Skuteczne świece na komary – jaki wybrać aromat?

Komary są źródłem podrażnień i irytacji dla wielu osób. Nie tylko bzyczą, ale mogą również przenosić czynniki chorobotwórcze, takie jak malaria, denga, wirus Zachodniego Nilu, a także inne choroby. Aby pomóc utrzymać nasze przestrzenie wolne od komarów i chorób, które ze sobą niosą, używanie świec na komary jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przestrzeni. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje świec przeciw komarom, przeanalizujemy ich zalety i wady oraz zbadamy, jak połączyć świece przeciw komarom z innymi środkami bezpieczeństwa w celu optymalnej ochrony przed komarami.

Czym są świece przeciw komarom?

Mięta pieprzowa na odstraszanie komarów
Mięta pieprzowa na odstraszanie komarów

Świece na komary to świece zapachowe zaprojektowane specjalnie w celu odstraszania komarów poprzez wydzielanie aromatu, który maskuje ludzkie zapachy. Są one dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i zapachach. Do najpopularniejszych zaliczamy: cytronelle, trawe cytrynową, lawendę, eukaliptus, geranium i olejek miętowy. Zapach wydzielany przez te świece może być wykorzystany do ukrycia wszelkich zapachów, które mogą przyciągać owady. To sprawia, że są one idealnym wyborem na imprezy plenerowe lub dla każdego, kto mieszka na obszarach, gdzie komary są szczególnie rozpowszechnione.

Rodzaje świec na komary

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama świec na komary. Poniżej lista najbardziej popularnych:

Świece Citronella

Tego typu świece na komary są wykonane z olejku cytronelowego ekstrahowanego z roślin trawy cytrynowej występujących w Azji Południowo-Wschodniej i Indiach. Citronella jest używana od wieków jako środek odstraszający owady ze względu na silny aromat, który skutecznie maskuje ludzkie zapachy, gdyż jak wiadomo te wabią komary do naszego obszaru. Udowodniono również, że Świece Citronella są wysoce skuteczne przeciwko innym latającym lub pełzającym owadom, takim jak kleszcze, pchły i muchy.

Świece z trawy cytrynowej

Podobnie jak świece cytronelowe, ale wykonane z olejku z trawy cytrynowej – te typy są znane z silniejszego zapachu, który zapewnia lepszą ochronę przed komarami niż sama cytronella. Wydzielają również przyjemny cytrusowy aromat, który pomaga stworzyć przyjemną atmosferę na zewnątrz. Zapalone w nocy lub podczas grillowania i pikników świece zapewniają przestrzeń wolną od komarów!

Świece lawendowe

Tego typu świece odstraszające komary, pachną cudownie ze względu na swoje uspokajające właściwości – idealne do relaksu po stresującym dniu! Udowodniono, że są one wysoce skuteczne przeciwko wszelkiego rodzaju owadom, w tym komarom. Dzięki silnemu zapachowi, który jest przyjemny dla ludzi można, zamaskować wszelkie ludzkie zapachy, mogące przyciągać owady do naszej przestrzeni.

Świece eukaliptusowe

Ten rodzaj świec stał się coraz bardziej popularny w ostatnich latach ze względu na silny zapach przypominający drewno. Nie tylko maskuje ludzkie zapachy, ale jest również znany ze swoich właściwości antybakteryjnych. Dzięki temu doskonale odstrasza nie tylko komary, ale także inne owady latające, takie jak muchy!

Świece z geranium

Kolejny popularny wybór ze względu na słodki kwiatowy zapach, który pomaga stworzyć przyjemną atmosferę na zewnątrz, jednocześnie odstraszając uciążliwe owady – komary! Udowodniono, że jest szczególnie skuteczny, gdy pali się razem z innymi rodzajami zapachów, takimi jak lawenda lub trawa cytrynowa.

Świece z olejkiem z mięty pieprzowej

Wykonane ze skoncentrowanego olejku z mięty pieprzowej – zapewniają doskonałą ochronę przed wszelkiego rodzaju szkodnikami, w tym komarami! Jego silny miętowy aromat działa drażniąco na owady, więc jeśli szukasz maksymalnej ochrony, będzie to idealny wybór!

Zalety i wady świec przeciw komarom

Jeśli chodzi o wybór między stosowaniem chemicznych środków odstraszających owady a naturalnymi alternatywami, takimi jak świece odstraszające komary – tak naprawdę nie ma dużej różnicy. Jeśli chodzi wyłącznie o skuteczność, to większość ekspertów sugeruje korzystanie z naturalnych opcji, gdy tylko jest to możliwe. Istnieją jednak pewne zalety i wady, jeśli chodzi o świece odstraszające komary – przyjrzyjmy się obu stronom poniżej, abyś mógł zdecydować, co najlepiej sprawdzi się w Twojej sytuacji:

Zalety stosowania świec odstraszających komary:

Lawendowa świeca na komary
Lawendowa świeca na komary
  • Całkowicie naturalne składniki – Większość dostępnych na rynku świec odstraszających komary wykorzystuje całkowicie naturalne składniki pochodzące z roślin. Przykładem tych składników jest olejek cytronelowy (z trawy cytrynowej), olejki eteryczne z lawendy itp. Oznacza to, że podczas ich spalania nie będą uwalniane żadne ostre chemikalia do środowiska, w porównaniu ze zwykłymi środkami owadobójczymi / odstraszającymi na bazie chemikaliów itp.
  • Przyjemny zapach – wiele marek oferuje różne zapachy, takie jak trawa cytrynowa lub lawenda itp. Dzięki temu są one jeszcze przyjemniejsze podczas spalania w pomieszczeniach oraz na zewnątrz, zapewniając podwójne korzyści – pomagają utrzymać niechciane szkodniki z dala, jednocześnie tworząc przyjemną atmosferę w domu lub miejscu pracy!
  • Nietłusta formuła – w przeciwieństwie do komercyjnych sprayów na owady i wielu innych produktów świece odstraszające komary są nietłuste. Nie powodują śliskości powierzchni, ponieważ nie wymagają smarowania odzieży czy skóry.
  • Wszechstronność – w przeciwieństwie do odstraszaczy owadów lub innych urządzeń elektronicznych, świece odstraszające komary mogą być używane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ponieważ są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach, a nawet kolorach. To sprawia, że są idealne do każdego rodzaju przestrzeni – od ogrodów po patia!
  • Bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych – ponieważ świece odstraszające komary są wykonane ze wszystkich naturalnych składników. Są one również bezpieczne do stosowania w pobliżu dzieci i zwierząt domowych, więc możesz być spokojny, wiedząc, że Twoje pociechy są chronione przed natrętnymi owadami.

Wady stosowania świec odstraszających komary:

  • Krótki czas działania – mogą one stanowić krótkoterminowe rozwiązanie przeciwko komarom w przestrzeni zewnętrznej. Dla utrzymania ochrony trzeba będzie zapalić kilka świec jednocześnie, jeśli chcesz trzymać je z dala przez dłuższy czas. Mają one również ograniczony obszar działania. Nie jest to tak jak w przypadku chemicznych środków owadobójczych, gdzie jeden spray może pokryć całe pomieszczenie lub przestrzeń zewnętrzną.
  • Kosztowne – w porównaniu do chemicznych alternatyw, świece przeciw komarom mogą być dość kosztowne. Każda świeca zapewnia ochronę tylko przez kilka godzin – w zależności od ich skuteczności, a warto stosować kilka na raz.

Z czym łączyć świece zapachowe na komary?

Świeczki na komary mogą być używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami odstraszania komarów, w celu zapewnienia dodatkowej ochrony. Aby uzyskać maksymalną skuteczność, najlepiej jest łączyć świece na komary z naturalnymi rozwiązaniami. Skutecznie jest korzystać równocześnie z moskitiery okiennej i drzwiowej, zapperów i roślin odstraszających komary.

Korzystanie z moskitier okiennych i drzwiowych, to świetny sposób na powstrzymanie komarów przed wejściem do domu.

Rośliny wspomagające odstraszanie komarów – maskujące zapach człowieka

Oprócz stosowania świec odstraszających komary i moskitier można również używać kilku rodzajów roślin w domu lub ogrodzie o szczególnych właściwościach odstraszających komary. Popularne opcje obejmują cytronelę, lawendę, eukaliptus, geranium, miętę pieprzową, olejek z drzewa herbacianego i kocimiętkę – wszystkie z nich mają silne zapachy, które, jak udowodniono, skutecznie odstraszają komary. Połączenie tych roślin ze świecami odstraszającymi komary zapewni jeszcze wyższy poziom ochrony przed tymi uciążliwymi owadami!

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Co na ukąszenie komara? Objawy groźnych chorób!

Ukąszenia komarów są nie tylko swędzące i irytujące, ale mogą być również niebezpieczne. Komary przenoszą różne choroby, takie jak malaria, denga, żółta febra i...

Deet na komary: Wszystko, co musisz wiedzieć!

Komary są jednymi z najpowszechniejszych szkodników na świecie. Nie tylko nas irytują, ale mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Poza swędzącym dyskomfortem u dorosłych...

Co odstrasza komary? Najlepsze sposoby na komary

Komary są jednymi z najbardziej irytujących szkodników, które mogą zrujnować dobre wrażenia z przebywania na świeżym powietrzu. Nie tylko ich brzęczący dźwięk doprowadza nas...

Jaki wybrać bezpieczny i skuteczny spray na komary?

Spraye na komary to popularny sposób na trzymanie komarów z dala od domu, ogrodu i aktywności na świeżym powietrzu. Jednak nie wszystkie spraye na...

Jak bezpiecznie i skutecznie wyciągać kleszcza? Pierwsza Pomoc!

Kleszcze to krwiopijne pasożyty, które mogą przenosić różne choroby zarówno na ludzi, jak i na zwierzęta. Na szczęście można podjąć kroki, aby zapobiec ukąszeniom...

LetyShops Opinie – Jak działa cashback Lety?

Robienie zakupów w Internecie jest proste i wygodne, a dodatkowo online często kupujemy taniej niż w sklepach stacjonarnych. Robiąc regularne zakupy w sieci, można...

Polecane wpisy: