Ranking TOP 10: Najlepsza piła akumulatorowa

Piła łańcuchowa potrzebna jest niemalże w każdym domu z ogrodem. Posiada szeroki zakres zastosowania, począwszy od prac porządkowych w ogrodzie, kończąc na przygotowaniu opału na zimę. Na rynku występują następujące rodzaje pił łańcuchowych: spalinowa, elektryczna i akumulatorowa. Każda z nich posiada odmienny sposób zasilania, który rzutuje przede wszystkim na komfort i możliwości wykorzystania sprzętu.

Dlaczego warto wybrać piłę na akumulator?

Przedstawiamy, fakty, kiedy i dlaczego warto zakupić piłę akumulatorową, a załączony ranking pił akumulatorowych, znacząco ułatwia podjęcie decyzji. Piły na akumulator znajdują szerokie zastosowanie podczas cięcia i obróbki drewna. Jest to bardziej komfortowe i szybsze rozwiązanie w porównaniu do piły ręcznej lub siekiery. Możliwości korzystania z piły akumulatorowej są bardzo szybko dostrzegalne. Można zaoszczędzić mnóstwo energii i czasu. Z pilarki akumulatorowej korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W dołączonym rankingu umieszczone są najlepsze modele, które posiadają doskonałe parametry i rewelacyjne opinie klientów. Dodatkowo ilość sprzedawanych modeli rok rocznie jest imponująca. 

Najlepsze piły akumulatorowe ranking grudzień 2022

 

Najlepsza piła akumulatorowa

Pilarka akumulatorowa – zasada działania i budowa

W budowie piły akumulatorowej dostrzegalne są przede wszystkim dwa podstawowe elementy: silnik i łańcuch tnący. Energia potrzebna do pracy urządzenia pozyskiwana jest bezpośrednio z baterii. Piła akumulatorowa ma zdolność łączenia w sobie zalet wynikających ze stosowania urządzeń posiadających napęd spalinowy i elektryczny, jednak co najważniejsze nie przejęła ich minusów. Piła akumulatorowa charakteryzuje się lekkością i brakiem ograniczeń miejsca stosowania. Dodatkowo podczas pracy nie wydziela spalin i pracuje w dość cichym trybie. 

W rankingu dostrzegalne jest docenienie jakości baterii, ponieważ to właśnie ona wywiera wpływ na długość i jakość użytkowania. Na przodujących pozycjach znajdują się urządzenia, które pochodzą od uznanych producentów. Ich produkty posiadają lepszą wytrzymałość, co także jest dostrzegalne w wydajności baterii. Przy zakupie urządzenia można zwrócić uwagę na możliwość dokupienia dodatkowej baterii, która wydłuży czas użytkowania. Część sprzętów akumulatorowych ma możliwość pracy w sposób kompatybilny z innymi bateriami. 

Piły akumulatorowe do gałęzi – małe pilarki

W przypadku osób, które poszukują sprawdzonej piły do przycinania gałęzi z rankingu, polecana jest lekka pila akumulatorowa. Cechuje się ona posiadaniem krótkiej prowadnicy, która ma długość wynoszącą od 30 do 35 cm. W rezultacie doskonale sprawdza się w przypadku przycinania mniejszych gałęzi, krzewów. Niska waga tej pilarki na akumulator zapewnia większe możliwości manewrowania sprzętem. Ranking zwraca uwagę na wagę urządzenia.

Piła akumulatorowa na wysięgniku

Mini pilarka łańcuchowa na akumulator z wysięgnikiem jest przede wszystkim lekka, co pozwala dłużej pracować bez nadwyrężania dłoni.

W dobrych piłach akumulator powinien zapewnić płynną jakość pracy pilarki podczas porządków w ogrodzie. Zazwyczaj pilarki do gałęzi posiadają w swoim zestawie wysięgnik, który umożliwia dotarcie do wysoko umiejscowionych gałęzi. Taka piła łańcuchowa na wysięgniku w rezultacie jest niezbędna dla posiadaczy pięknych ogrodów. 

Piła elektryczna na wysięgniku

Alternatywnym rozwiązaniem dla piły akumulatorowej na wysięgniku jest piła elektryczna na wysięgniku.

Urządzenia o zbliżonych parametrach będą miały podobne możliwości, jednak z pewnością będzie dostrzegalna jedna znacząca różnica. Otóż w przypadku piły elektrycznej na wysięgniku obecność kabla może w wielu sytuacjach skomplikować przebieg wykonywanych prac ogrodowych. Ponadto piła elektryczna posiada przewód, co powoduje ograniczony zasięg. Zazwyczaj jego długość wynosi od 2 do 3 metrów, co oznacza konieczność zakupu przedłużacza o odpowiednim zasięgu. Na tym obszarze dostrzegalna jest przewaga akumulatorowego sprzętu, który nie ma żadnych przewodów, jedynie wymienną baterię, co pozwala na pracę z urządzeniem bez zwracania uwagi na zasięg kabli. 

Piła do drewna akumulatorowa czy spalinowa?

Piła do drewna na akumulator pracuje bardzo cicho, a dodatkowo jest bardzo lekka w porównaniu do pilarki spalinowej. Choć to piła elektryczna jest najlżejsza. Dodatkowe obciążenie stanowi akumulator. Piła łańcuchowa na baterie nie wytwarza spalin, dlatego można ją także użytkować w zamkniętych pomieszczeniach. W tym rodzaju urządzeń najczęściej spotykane są akumulatory litowo-jonowe, których czas ładowania nie przekracza 1,5 godziny. Czas użytkowania sprzętu podczas jednej sesji jest w pełni uzależniony od ilości wykonanych cięć, wydatku mocy, zazwyczaj wynosi od 30 do 90 minut. 

Piła spalinowa charakteryzuje się rzadko spotykaną wytrzymałością z uwagi na posiadanie mocnych silników i pracy bez podłączania prądu.

W rezultacie mogą być wykorzystywane wszędzie. Użytkownik musi przestrzegać zaleceń związanych z przygotowaniem właściwej mieszanki, a dodatkowo zważać na emitowany hałas i wydzielane spaliny.

Długotrwałe używanie piły spalinowej może doprowadzić do uszczerbku na słuchu, dlatego już podczas zakupu sprzętu należy nabyć słuchawki wygłuszające. Piła spalinowa sprawdza się najlepiej w przypadku ciężkich prac, wystarczy wybrać urządzenie o właściwej długości prowadnicy, które mogą mierzyć nawet 100 cm. W przypadku domowego zastosowania najlepiej sprawdzają się pilarki posiadające prowadnicę 40 cm. 

Podsumowując, piła akumulatorowa w zestawieniu z modelem spalinowym, posiada o wiele więcej zalet, które poprawiają komfort użytkowania. Nie bez znaczenia pozostaje jednak przeznaczenie urządzenia. W przypadku prac domowych, które nie wymagają użytkowania specjalistycznych sprzętów, lepiej sprawdza się piła na baterie. Jednak do intensywnych prac, jak wycinka drzew, w miejscu pozbawionym dostępu do prądu, zalecane są pilarki spalinowe, ponieważ mimo iż mają porównywalną moc, lepiej znoszą brak dostępu do sieci, gdzie można naładować akumulator. Jednocześnie można je używać także w zamkniętych pomieszczeniach. Stąd też każdy rodzaj urządzenia posiada własny ranking najlepszych urządzeń.

Moc piły elektrycznej 

Parametry urządzenia rzutują na jakość pracy urządzenia, co ma miejsce równie w przypadku piły spalinowej, piły elektrycznej oraz piły na akumulator. Najistotniejsza jest jednak moc urządzenia, która w największym stopniu przekłada się na intensywność. W przypadku pił elektrycznych moc urządzenia zazwyczaj może wynosić od 1200 do 2000 W. Z kolei piły spalinowe mają moc urządzenia, która oscyluje w przedziale od 1.0 do 6.0 KM. Piła łańcuchowa na baterie także tryb pracy posiada uzależniony od mocy silnika. Wybór urządzenia o wyższej mocy pozwala zabezpieczyć sprzęt przed przegrzewaniem i nadmiernym przeciążeniem podczas pracy.

Zalety piły łańcuchowej na akumulator 

Piła na baterie posiada szereg zalet. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga zapewnienia stałego źródła prądu. Przenośna piła łańcuchowa akumulatorowa cechuje się przede wszystkim mobilnością, co wpływa na jakość i szybkość pracy.

Nasz ranking wskazuje, że najlepsze akumulatorowe piły łańcuchowe potrafią w ciągu jednej pracy na baterii wykonać około 130 cięć, co  ma ogromny wpływ na ilość pracy, jaką można wykonać. Piła łańcuchowa na baterie charakteryzuje się:

  • mobilnością, 
  • niską wagą, 
  • łatwością użytkowania, 
  • wytwarzaniem znikomych wibracji,
  • brakiem emisji spalin, 
  • nieemitowaniem uciążliwego hałasu.

Piła łańcuchowa na akumulator jest bardzo wygodnym urządzeniem w użytkowaniu. Pozycje przestawione w rankingu stanowią wyselekcjonowane modele, które cieszą się największym powodzeniem wśród kupujących. Jest to znaczne ułatwienie podczas wyboru dla osób, które cenią swój czas. Każdy z umieszczonych w rankingu sprzętów może poszczycić się wysoką bezawaryjnością i niezawodnością. 

Wyróżnione przez redakcję piły akumulatorowe

Najczęściej zadawane pytania na temat pilarki akumulatorowej:

Rankingowa piła łańcuchowa na akumulator

Jaki olej do piły elektrycznej łańcuchowej?

Wybierając olej do piły elektrycznej łańcuchowej najlepiej sugerować się wskazaniami producenta, co pozwala na najlepsze zabezpieczenie urządzenia. Z pewnością ten właściwy olej musi posiadać odpowiednią lepkość, wykazywać odporność na działanie temperatur i tworzyć warstwę ochroną odpowiedzialną za ochronę przed żywicą lub zerwaniem.

Jak ciąć piłą łańcuchową?

Piłę łańcuchową należy zawsze trzymać pewnie dwoma rękami, prawa ręka powinna znajdować się na tylnym uchwycie, a lewa na przednim uchwycie. Najistotniejsze jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dlatego warto zadbać, aby wszystkie przedmioty poddawane cięciu były stabilnie ustawione.

Jaka piła łańcuchowa do domu?

Wybór właściwej piły łańcuchowej do domu nie jest najprostsze, ponieważ należy wziąć pod uwagę możliwe zastosowania urządzenia. Osoby częściej korzystające ze sprzętu powinny wybierać piłę o większej mocy, przy czym istotny jest także, sposób zasilania piły. Więcej wskazówek zajdziesz w poradniku.

Aktualizacja: grudzień 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2022

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2022

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Najlepszy mikrofon karaoke dla dzieci – Ranking 2022

Kontakt z muzyką ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też, jeśli maluch wykazuje zainteresowanie śpiewaniem, warto wesprzeć jego pasję przy pomocy odpowiednich...

Najlepsze promocje na Black Friday 2022

Jak co roku w listopadzie możemy spodziewać się promocji na Black Weekend. To specjalny czas ogromnych przecen, rabatów i niespodzianek dla klientów wielu sklepów. Co...

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy dla dzieci – Ranking 2022

W dziecięcym świecie muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko elementem twórczej zabawy, ale i rozwoju. Już w życiu płodowym dziecko wyłapuje przeróżne...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2022

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: