Ranking TOP 10: Najlepsza Pilarka akumulatorowa – 2024

Piła łańcuchowa potrzebna jest niemalże w każdym domu z ogrodem. Posiada szeroki zakres zastosowania, począwszy od prac porządkowych w ogrodzie, kończąc na przygotowaniu opału na zimę. Na rynku występują następujące rodzaje pił łańcuchowych: spalinowa, elektryczna i akumulatorowa. Każda z nich posiada odmienny sposób zasilania, który rzutuje przede wszystkim na komfort i możliwości wykorzystania sprzętu. Jaką wybrać pilarkę, jaki typ silnika, czym różnią się od siebie akumulatory, czy piła może mieć beznarzędziowe napinanie łańcucha, ile można zrobić cięć na jednym ładowaniu, czy klasyczna piła łańcuchowa jest warta zastąpienia?

Dlaczego warto wybrać piłę na akumulator?

Przedstawiamy, fakty, kiedy i dlaczego warto zakupić piłę akumulatorową, a załączony ranking pił akumulatorowych, znacząco ułatwia podjęcie decyzji. Pilarki na akumulator znajdują szerokie zastosowanie podczas cięcia i obróbki drewna. Jest to bardziej komfortowe i szybsze rozwiązanie w porównaniu do piły ręcznej lub siekiery. Możliwości korzystania z pilarki akumulatorowej są bardzo szybko dostrzegalne. Można zaoszczędzić mnóstwo energii i czasu. Z pilarki akumulatorowej korzystają zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W dołączonym rankingu umieszczone są najlepsze modele, które posiadają doskonałe parametry i rewelacyjne opinie klientów. Dodatkowo ilość sprzedawanych modeli rok rocznie jest imponująca. Najwięcej w opisywanym temacie informacji znajdziesz poniżej, w opisanym przez nas poradniku.

Najlepsze Pilarki akumulatorowe – ranking kwiecień 2024

 

Najlepsza piła akumulatorowa

Pilarka akumulatorowa – zasada działania i budowa

W budowie pilarki akumulatorowej dostrzegalne są przede wszystkim dwa podstawowe elementy: silnik i łańcuch tnący. Energia potrzebna do pracy urządzenia pozyskiwana jest bezpośrednio z baterii. Piła akumulatorowa ma zdolność łączenia w sobie zalet wynikających ze stosowania urządzeń posiadających napęd spalinowy i elektryczny, jednak co najważniejsze nie przejęła ich minusów. Piła akumulatorowa charakteryzuje się lekkością i brakiem ograniczeń miejsca stosowania. Dodatkowo podczas pracy nie wydziela spalin i pracuje w dość cichy sposób. W większości nowoczesnych pilarek, można odnaleźć funkcję automatycznego smarowania, co zapewnia wygodę i łatwość obsługi, co więcej warto zwrócić na typ silnika, o czym więcej piszemy w dalszej części poradnika.

W rankingu dostrzegalne jest docenienie jakości baterii, ponieważ to właśnie ona wywiera wpływ na długość i jakość użytkowania. Na przodujących pozycjach znajdują się urządzenia, które pochodzą od uznanych producentów. Ich produkty posiadają lepszą wytrzymałość, co także jest dostrzegalne w wydajności baterii. Przy zakupie urządzenia można zwrócić uwagę na możliwość dokupienia dodatkowej baterii, która wydłuży czas użytkowania. Część sprzętów akumulatorowych ma możliwość pracy w sposób kompatybilny z innymi bateriami.

Jak wybrać dobrą pilarkę akumulatorową?

Przy wyborze akumulatorowej pilarki łańcuchowej należy zwrócić uwagę na wielkość, moc pilarki, typ silnika, długość prowadnicy, pojemność i typ akumulatora oraz zabezpieczenia. Do większych prac idealnie nadają się mocniejsze pilarki akumulatorowe z dużymi akumulatorami. Jeśli natomiast Twoje potrzeby są bardziej podstawowe, wystarczy lżejsza pilarka łańcuchowa akumulatorowa z przeciętnym akumulatorem. Zwróć uwagę na to, czy piły łańcuchowe akumulatorowe posiadają dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wbudowana ochrona przed odrzutem lub osłony dłoni, które zapewnią Ci bezpieczeństwo podczas pracy. Dodatkowo upewnij się, że jest ona wygodna w użyciu, abyś mógł pracować wydajnie i zachować kontrolę nad narzędziem. Dość często zdarza się, że w zestawie brak akumulatora zapasowego, jak pewnie każdy się domyśla, akumulatory mają określoną pojemność, która przy pracy wyczerpuje zapas zgromadzonej energii. Akumulatory w mocnych pilarkach elektrycznych dość często, w celu zwiększenia wydajności urządzenia są wyposażone w silnik bez-szczotkowy, który jest nie tylko trwalszy ale również bardziej energooszczędny. Pilarka akumulatorowa pozwala wykonywać pracę w na terenach wymagających zachowania ciszy, cicha praca, oraz dorównująca pilarkom spalinowym długa prowadnica sprawia, że ten typ sprzętu jest coraz częściej wybierany, gdyż pozwala na cięcie elementów drewnianych bez odczucia spadku mocy.

Typy silnika w pilarce akumulatorowej

W akumulatorowych pilarkach łańcuchowych stosuje się zazwyczaj silniki bezszczotkowe lub szczotkowe. Silniki bezszczotkowe pracują wydajniej, wytwarzają mniej ciepła i wymagają mniejszej konserwacji niż standardowe silniki szczotkowe. Z tego właśnie względu opiszemy poniżej wydajniejszy typ silnika, który jest bardziej bezawaryjny.

Silnik bezszczotkowy w pilarkach

Pilarka akumulatorowa z silnikiem bezszczotkowym ma kilka zalet w porównaniu z silnikiem szczotkowym. Silniki bezszczotkowe są bardziej wydajne, co przekłada się na dłuższą żywotność akumulatora, większą moc, dłuższą pracę na jednym ładowaniu, a także mniej się nagrzewa, co zwiększa żywotność pilarki. Dodatkowo pilarki akumulatorowe z silnikiem bezszczotkowym są cichsze niż te z konwencjonalnym silnikiem szczotkowym i generują mniej wibracji, co zapewnia lepszą kontrolę podczas pracy. Ten typ silnika, który mają wbudowane produkty z wyższej półki, charakteryzuje się zazwyczaj wyższą prędkością obrotową bez obciążenia, co umożliwia szybsze cięcie twardszych materiałów.

Pojemność akumulatora czy typ akumulatora – czym się kierować?

Pojemność akumulatora jak i jego typ, to elementy, które mają wpływ na długość pracy, bez konieczności doładowywania ładowarką sieciową. Elektryczne piły łańcuchowe akumulatorowe zazwyczaj wykorzystują akumulatory litowo-jonowe, które są znane z wysokiej gęstości, energii i długiej żywotności. Akumulatory niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH) mogą być również stosowane w piłach akumulatorowych, ale zazwyczaj mają krótszą żywotność niż litowo-jonowe i zapewniają mniejszą moc. Niektóre modele pił akumulatorowych mogą być kompatybilne z obydwoma typami baterii lub oferować możliwość przełączania między nimi. Dodatkowo, nowsze rozwiązania obejmują zastosowanie technologii ultrakondensatorów, które wykorzystują ładunek elektryczny przechowywany w kondensatorach, zamiast reakcji chemicznych w bateriach do zasilania narzędzi akumulatorowych. Pomaga to skrócić czas ładowania, zwiększyć czas pracy i stworzyć cichszą pracę w porównaniu z innymi typami baterii.

Prowadnica w pilarce akumulatorowej na co zwracać uwagę

Przy wyborze akumulatorowej pilarki łańcuchowej warto zwrócić uwagę na długość prowadnicy. Dłuższa prowadnica pozwala zazwyczaj na cięcie większych kawałków drewna i wykonywanie większych cięć niż w przypadku krótszej prowadnicy, długość prowadnicy powyżej 50 cm, zalecana jest dla profesjonalistów. Dodatkowo należy szukać modeli z regulowanym systemem napinania łańcucha, dzięki czemu można łatwo regulować jego napięcie w zależności od potrzeb, szczególnie kiedy łańcuch się poluzuje i mógłby spaść. Szukajcie pilarek akumulatorowych, które mają automatyczny system oliwienia, dzięki czemu prowadnica nie nagrzewa się i nie zużywa się zbyt szybko, a łańcuch porusza się bez oporu. Warto zauważyć, iż automatyczne systemy smarowania i spusty do zmiany prędkości, zapewniają precyzyjną kontrolę nad cięciem. Na koniec upewnij się, że akumulatorowa pilarka łańcuchowa jest wystarczająco lekka, aby zmniejszyć zmęczenie i obciążenie ramion i pleców podczas długotrwałego użytkowania.

Piły akumulatorowe do gałęzi – małe pilarki

W przypadku osób, które poszukują sprawdzonej piły do przycinania gałęzi z rankingu, polecana jest lekka pila łańcuchowa akumulatorowa. Cechuje się ona posiadaniem krótkiej prowadnicy, która ma długość wynoszącą od 30 do 35 cm. W rezultacie doskonale sprawdza się w przypadku przycinania mniejszych gałęzi, krzewów. Niska waga tej pilarki na akumulator zapewnia większe możliwości manewrowania sprzętem. Ranking zwraca uwagę na wagę urządzenia, gdyż nie sposób mieć ogromną długość prowadnicy i próbować przyciąć gałęzie z drabiny, podnosi to zbędne ryzyko wypadku.

Piła akumulatorowa na wysięgniku

Mini pilarka łańcuchowa na akumulator z wysięgnikiem jest przede wszystkim lekka, co pozwala dłużej pracować bez nadwyrężania dłoni.

W dobrych piłach akumulator powinien zapewnić płynną jakość pracy pilarki podczas porządków w ogrodzie. Zazwyczaj pilarki do gałęzi posiadają w swoim zestawie wysięgnik, który umożliwia dotarcie do wysoko umiejscowionych gałęzi. Taka piła łańcuchowa na wysięgniku w rezultacie jest niezbędna dla posiadaczy pięknych ogrodów, aby zapewnić wygodne przycinanie krzewów i drzew. Dość często zdarza się, że tzw. gałęziówka, po wysuszeniu wykorzystywana jest jako opał, co dalej zrobić ze ściętymi gałęziami trzeba już samemu zdecydować.

Piła elektryczna na wysięgniku

Alternatywnym rozwiązaniem dla piły akumulatorowej na wysięgniku jest piła elektryczna na wysięgniku.

Urządzenia o zbliżonych parametrach będą miały podobne możliwości, jednak z pewnością będzie dostrzegalna jedna znacząca różnica. Otóż w przypadku piły elektrycznej na wysięgniku obecność kabla może w wielu sytuacjach skomplikować przebieg wykonywanych prac ogrodowych. Ponadto piła elektryczna posiada przewód, co powoduje ograniczony zasięg. Zazwyczaj jego długość wynosi od 2 do 3 metrów, co oznacza konieczność zakupu przedłużacza o odpowiednim zasięgu. Na tym obszarze dostrzegalna jest przewaga akumulatorowego sprzętu, który nie ma żadnych przewodów, jedynie wymienną baterię, co pozwala na pracę z urządzeniem bez zwracania uwagi na zasięg kabli. 

Piła do drewna akumulatorowa czy spalinowa?

Piła do drewna na akumulator pracuje bardzo cicho, a dodatkowo jest bardzo lekka w porównaniu do pilarki spalinowej. Choć to piła elektryczna jest najlżejsza. Dodatkowe obciążenie stanowi akumulator. Piła łańcuchowa na baterie nie wytwarza spalin, dlatego można ją także użytkować w zamkniętych pomieszczeniach. W tym rodzaju urządzeń najczęściej spotykane są akumulatory litowo-jonowe, których czas ładowania nie przekracza 1,5 godziny. Czas użytkowania sprzętu podczas jednej sesji jest w pełni uzależniony od ilości cięcia, jak również gatunku ciętego drewna, zazwyczaj wynosi od 30 do 90 minut. 

Piła spalinowa charakteryzuje się rzadko spotykaną wytrzymałością z uwagi na posiadanie mocnych silników i pracy bez podłączania prądu.

W rezultacie mogą być wykorzystywane wszędzie. Użytkownik musi przestrzegać zaleceń związanych z przygotowaniem właściwej mieszanki, a dodatkowo zważać na emitowany hałas i wydzielane spaliny.

Długotrwałe używanie piły spalinowej może doprowadzić do uszczerbku na słuchu, dlatego już podczas zakupu sprzętu należy nabyć słuchawki wygłuszające. Piła spalinowa sprawdza się najlepiej w przypadku ciężkich prac, wystarczy wybrać urządzenie o właściwej długości prowadnicy, które mogą mierzyć nawet 100 cm. W przypadku domowego zastosowania najlepiej sprawdzają się pilarki posiadające prowadnicę 40 cm. 

Podsumowując, piła akumulatorowa w zestawieniu z modelem spalinowym, posiada o wiele więcej zalet, które poprawiają komfort użytkowania. Nie bez znaczenia pozostaje jednak przeznaczenie urządzenia. W przypadku prac domowych, które nie wymagają użytkowania specjalistycznych sprzętów, lepiej sprawdza się piła na baterie. Jednak do intensywnych prac, jak wycinka drzew, w miejscu pozbawionym dostępu do prądu, zalecane są pilarki spalinowe, ponieważ mimo iż mają porównywalną moc, lepiej znoszą brak dostępu do sieci, gdzie można naładować akumulator. Jednocześnie można je używać także w zamkniętych pomieszczeniach. Stąd też każdy rodzaj urządzenia posiada własny ranking najlepszych urządzeń.

Moc piły elektrycznej 

Parametry urządzenia rzutują na jakość pracy urządzenia, co ma miejsce równie w przypadku piły spalinowej, piły elektrycznej oraz piły na akumulator. Najistotniejsza jest jednak moc urządzenia, która w największym stopniu przekłada się na intensywność. W przypadku pił elektrycznych moc urządzenia zazwyczaj może wynosić od 1200 do 2000 W. Z kolei piły spalinowe mają moc urządzenia, która oscyluje w przedziale od 1.0 do 6.0 KM. Piła łańcuchowa na baterie także tryb pracy posiada uzależniony od mocy silnika. Wybór urządzenia o wyższej mocy pozwala zabezpieczyć sprzęt przed przegrzewaniem i nadmiernym przeciążeniem podczas pracy.

Zalety piły łańcuchowej na akumulator 

Piła na baterie posiada szereg zalet. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga zapewnienia stałego źródła prądu. Przenośna piła łańcuchowa akumulatorowa cechuje się przede wszystkim mobilnością, co wpływa na jakość i szybkość pracy.

Nasz ranking wskazuje, że najlepsze akumulatorowe piły łańcuchowe potrafią w ciągu jednej pracy na baterii wykonać około 130 cięć, co  ma ogromny wpływ na ilość pracy, jaką można wykonać. Piła łańcuchowa na baterie charakteryzuje się:

Rankingowa piła łańcuchowa na akumulator
 • mobilnością, 
 • niską wagą, 
 • łatwością użytkowania, 
 • wytwarzaniem znikomych wibracji,
 • brakiem emisji spalin, 
 • nieemitowaniem uciążliwego hałasu.

Piła łańcuchowa na akumulator jest bardzo wygodnym urządzeniem w użytkowaniu. Pozycje przestawione w rankingu stanowią wyselekcjonowane modele, które cieszą się największym powodzeniem wśród kupujących. Jest to znaczne ułatwienie podczas wyboru dla osób, które cenią swój czas. Każdy z umieszczonych w rankingu sprzętów może poszczycić się wysoką bezawaryjnością i niezawodnością. 

Wyróżnione i polecane piły akumulatorowe

Najczęściej pytania dotyczące pilarki akumulatorowej:

Jaki olej do piły elektrycznej łańcuchowej?

Wybierając olej do piły elektrycznej łańcuchowej najlepiej sugerować się wskazaniami producenta, co pozwala na najlepsze zabezpieczenie urządzenia. Z pewnością ten właściwy olej musi posiadać odpowiednią lepkość, wykazywać odporność na działanie temperatur i tworzyć warstwę ochroną odpowiedzialną za ochronę przed żywicą lub zerwaniem.

Jak ciąć piłą łańcuchową?

Piłę łańcuchową należy zawsze trzymać pewnie dwoma rękami, prawa ręka powinna znajdować się na tylnym uchwycie, a lewa na przednim uchwycie. Najistotniejsze jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, dlatego warto zadbać, aby wszystkie przedmioty poddawane cięciu były stabilnie ustawione.

Jaka piła łańcuchowa do domu?

Wybór właściwej piły łańcuchowej do domu nie jest najprostsze, ponieważ należy wziąć pod uwagę możliwe zastosowania urządzenia. Osoby częściej korzystające ze sprzętu powinny wybierać piłę o większej mocy, przy czym istotny jest także, sposób zasilania piły. Więcej wskazówek zajdziesz w poradniku.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

5 opinie
 1. Ja mam wszystkie produkty w garażu dewalta i nie wyobrażam sobie żeby w mojej pile był inny typ silnika niż bezszczotkowy, liczy się też jakość łańcucha, w mojej pile zdecydowanie wolę dołożyć kilka złotych i trzymać się oryginału po zużyciu niż ryzykować i męczyć się z każdym klockiem drewna

 2. Z tymi akumulatorami to można oszaleć, jest ich tyle do wyboru i między markami do siebie nie pasują, nie można trzymać się standardu przy produkcji?

 3. Jak korzystacie często z pilarki to zwracajcie uwagę na typ silnika, robi sporą różnice czy ma szczotki czy nie, większa wydajność, akumulator na dłużej starcza no i doznania z cięcia są zupełnie inne. Tak więc jedyny typ silnika jaki powinno brać się pod uwagę to moim zdaniem bezszczotkowy.

 4. Moja pilarka choć przewodowa to służy już długo, czas na pracę bez przewodów, idą ciężkie czasy, drewno drogie, węgla brakuje, a ja mam do ogrzania cały dom. taka inwestycja moim zdaniem szybko się zwróci, wystarczy przyczepa darmowego drewna, które już leży w podszycie

 5. W sieci topowe produkty sprzedawane są z ładowarka i bez ładowarki, jak ktoś już ma kilka sprzętów jednej marki to można sporo zaoszczędzić i nawet bez akumulatora kupić pilarkę za paręset złotych!

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Skuteczny odstraszacz ptaków – ranking 2024

Odstraszacz ptaków to narzędzie, które pozwala nam pozbyć się wrednych, uskrzydlonych przybyszów. Sprzęt zapobiegnie sytuacji, w której poszczególne gatunki ptaków zaczną zadamawiać się w...

Najlepszy klej polimerowy ranking 2024

Klej polimerowy to produkt, który znajduje bardzo szerokie zastosowanie – zarówno w domu, budownictwie, a nawet i w przemyśle. Dlatego też w poniższym poradniku...

Lampa solarna na balkon – Ranking 2024

Moda na aranżację przestrzeni balkonowej trwa w najlepsze. Zbliżający się sezon letni będzie kolejną okazją do przebywania całą rodziną na świeżym powietrzu. W czasie...

Ranking TOP 10: Skuteczny odstraszacz na myszy 2024

Myszy i gryzonie to problem niejednego domu, czy zakładu pracy. Wbrew pozorom nie dotyczy on tylko domów usytuowanych na wsi, a obecność małych zwierząt...

Ranking TOP 10: Suszarka ogrodowa 2024

Zwykła, domowa suszarka nie spełnia swojej funkcji i zastanawiasz się nad tym, jaka suszarka ogrodowa sprosta Twoim oczekiwaniom? Świetnie się składa! Przedstawiamy ranking suszarek ogrodowych, z...

Ranking TOP 10: Najlepszy robot koszący – 2024

Mieszkańcy domów jednorodzinnych marzą o gęstym, pięknym trawniku. Często wydaje nam się, iż jego osiągniecie, jest niemożliwe. Jednak z pomocą może przyjść robot koszący...

Polecane wpisy: