Ranking TOP 10: Odkurzacz bezprzewodowy – 2024

Odkurzacz bezprzewodowy to niezwykle nowoczesne urządzenie, które z każdym kolejnym rokiem zdobywa coraz większą popularność. Pozbawiony kabla, niczym nie ogranicza ruchów oraz zasięgu pracy podczas sprzątania. Co więcej, najnowsze testy odkurzaczy bezprzewodowych dowodzą, że sprawdzają się one na każdej powierzchni – zarówno dywanach, jak i panelach. Zastanawiasz się jakie urządzenie wybrać? Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy ranking odkurzaczy i podpowiadamy, czym wyróżnia się najlepszy odkurzacz bezprzewodowy. Przeczytaj nasze porównanie odkurzaczy bezprzewodowych, a dowiesz się, który wybrać odkurzacz!

Odkurzacz pionowy – co to?

To bardzo lekki odkurzacz bezprzewodowy, który jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych urządzeń. Taki odkurzacz elektryczny bezprzewodowy nie posiada bowiem kabla, co oznacza, że w trakcie jego stosowania można nacieszyć się niczym nieograniczonym zasięgiem. W rzeczywistości jednak ten Nowoczesny odkurzacz bezprzewodowy posiada znacznie więcej zalet, o których opowiemy w dalszej części rankingu odkurzaczy.

Ładowanie odkurzacza bezprzewodowego

Bezprzewodowe działanie tego typu odkurzaczy zawdzięczamy akumulatorowi, w który urządzenie to jest wyposażone. Umieszczona w nim bateria pozwala na bezprzewodowe używanie sprzętu, które może potrwać od kilkunastu minut nawet do kilku godzin! Po rozładowaniu akumulatora wystarczy jedynie podpiąć urządzenie do kontaktu i poczekać aż się naładuje. Należy jednak pamiętać o tym, że im większa jest pojemność baterii w odkurzaczu, tym lepsza długość jego pracy, ale urządzenie będzie wymagało dłuższego ładowania. Dodatkowe informacje dotyczące m.in. czasu ładowania urządzenia można znaleźć w instrukcji obsługi, która została dołączona przez producenta do opakowania. Poszczególne modele mogą się także różnic od siebie pod względem sposobu ładowania akumulatora. Dostępne w sprzedaży urządzenia można bowiem ładować przy pomocy zewnętrznej ładowarki, którą podpina się do kontaktu, lub bezpośrednio w odkurzaczu. 

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych czerwiec 2024 

 

Odkurzacz stojący bezprzewodowy – zalety

Do największych zalet odkurzacza pionowego zalicza się:

 • Cichą pracę – taki cichy odkurzacz bezprzewodowy nie generuje dużych ilości hałasu, a w wielu przypadkach pracuje ciszej od urządzeń tradycyjnych.
 • Niedużą wagę – nowoczesne modele tych urządzeń są produkowane z materiałów o obniżonej wadze, dzięki czemu ich przeniesienie nie wymaga dużego wysiłku. Jest to bardzo komfortowe dla osób starszych lub kobiet w ciąży.
 • Funkcjonalność – w rankingu odkurzaczy można znaleźć modele 2w1 oraz 3w1, które są przystosowane do czyszczenia różnych powierzchni.
 • Wysoki komfort – odkurzacze bezprzewodowe są niezwykle wygodne w użyciu i nie posiadają ograniczonego zasięgu pracy.
 • Kompaktowe wymiary – taki mini odkurzacz bezprzewodowy nie zajmuje dużo miejsca.
 • Prostą obsługę – odkurzacz jest łatwy w użytku.
 • Brak konieczności wymiany worków – wystarczy jedynie opróżnić zbiornik na nieczystości, co przyczynia się do oszczędności oraz podnosi higienę użytkowania urządzenia.
 • Tania eksploatacja – moc ssania odkurzacza bezprzewodowego wynosi z reguły od 150 do 250 W, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Dla porównania zwykły odkurzacz ma zwykle moc od 600 do 800 W, a modele sprzed kilku lat nawet 2000 Wat. Porównując oszczędność – odkurzając mieszkanie 2 razy w tygodniu (maksymalnie przez 1 godzinę) przy pomocy standardowego odkurzacza o mocy 700 W zużywasz w ciągu roku ok. 70 kWh energii. Tym samym roczny koszt eksploatacji zwykłego urządzenia wyniesie Cię ok. 50 zł. W przypadku modeli bezprzewodowych zużycie prądu jest nawet 3 razy mniejsze! 

W sprzedaży można znaleźć również stojący przemysłowy odkurzacz bezprzewodowy. Z powodzeniem sprawdzi się on do czyszczenia dużych powierzchni.

Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy

Bardzo często polecany odkurzacz to odkurzacz bezprzewodowy do samochodu. Dlatego też nie mogło go zabraknąć również i w naszym ranking odkurzaczy bezprzewodowych. Aby zakup ten okazał się dobrą inwestycją, w trakcie zakupów warto zwracać uwagę m.in. na czas pracy jego akumulatora.

Dobry odkurzacz bezprzewodowy do samochodu powinien po pełnym naładowaniu móc pracować przez minimum 25 minut. Na rynku są jednak dostępne urządzenia, których bateria może wytrzymać nawet do 5 godzin. Bardzo ważnym aspektem jest również waga urządzenia. Największą wygodę w trakcie użytkowania zapewniają modele o wadze do 2 kg. Cięższe urządzenia niestety przy dłuższym użytku mogą być męczące. Dodatkową zaletą takiego odkurzacza jest również jego wielofunkcyjne zastosowanie. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary urządzenie to może być stosowane także do czyszczenia trudnodostępnych zakamarków oraz wnęk w meblach. Kupując taki odkurzacz, warto również pamiętać o tym, że jego zbiornik na zanieczyszczenia należy czyścić po każdym użyciu. Dzięki temu wzrasta higiena jego stosowania, a opróżnienie pojemnika trwa znacznie krócej niż wymiana worka.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy?

Zastanawiasz się nad tym, jaki model urządzenia wybrać? W poniższej części naszego rankingu odkurzaczy przedstawiamy najbardziej popularne modele odkurzaczy bezprzewodowych!

Odkurzacz bezprzewodowy – robot

Czyli odkurzacz samojezdny, który przez wielu ekspertów jest również uważany za najcichszy odkurzacz bezprzewodowy z dostępnych na rynku. Doskonale sprawdzi się do czyszczenia różnego typu powierzchni – zarówno paneli, płytek, jak i podłóg drewnianych. Wyróżnia go kompaktowy rozmiar oraz nowoczesny design. Taki okrągły odkurzacz bezprzewodowy po uruchomieniu działa samodzielnie – nie wymaga nadzoru człowieka. Może więc on czyścić podłogę tak długo, aż jego bateria nie zostanie rozładowana. Ponadto w sprzedaży jest dostępnych wiele robotów, które posiadają dodatkowe funkcje (np. sterowanie z poziomu smartfona) i czujniki. Urządzenie świetnie sprawdzi się również jako odkurzacz bezprzewodowy do sierści, dlatego polecany jest właścicielom czworonogów. Szczególnym jego rodzajem jest odkurzacz bezprzewodowy ze stacją dokującą, który działa w oparciu o sygnały podczerwieni przesyłane i wysyłane ze stacji dokującej.

Odkurzacz parowy bezprzewodowy

Kolejnym urządzeniem, którego nie mogło zabraknąć w naszym rankingu odkurzaczy, jest model pionowy z mopem parowym. Dzięki tej opcji urządzenie nie tylko odkurza, ale również i myje podłogę za pomocą strumienia gorącej pary. Tym samym jego użycie nie wymaga konieczności stosowania detergentów. Zbierająca się w nim gorąca para błyskawicznie rozpuszcza nawet plamy, które sprawiają wrażenie trudnych do usunięcia. Jednak ze względu na zastosowanie w nim gorącej pary nie można zapominać o tym, by sprzęt ten trzymać poza zasięgiem dzieci.

Odkurzacz bezprzewodowy do dywanów

Odkurzacz bezprzewodowy piorący to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia dywanów, co potwierdzi niejeden ranking odkurzaczy. Niektóre z dostępnych na rynku modeli posiadają silniki cyfrowe, które obracają wałkiem szczotki z prędkością nawet do 60 obrotów na sekundę! Dzięki temu czyszczenie dywanu przebiega sprawnie i szybko. W przypadku czyszczenia dywanów warto również sięgać po modele wyposażone w szczotki ze sztywnym nylonowym włosiem, które wchodzi głęboko w strukturę dywanu i pozwala na dokładne usunięcie zabrudzeń.

Odkurzacz bezprzewodowy do paneli

Do czyszczenia paneli przyda się odkurzacz bezprzewodowy na sucho i mokro, czyli odkurzacz i mop bezprzewodowy 2w1. Taki odkurzacz mopujący można także stosować do czyszczenia wykładzin, płytek ceramicznych, podłóg z kamienia naturalnego, paneli winylowych (SPC, LVT, RIGD), glazury i wielu innych materiałów. Szczególną uwagę w trakcie użytkowania należy jednak zachować w trakcie czyszczenia podłóg z drewna naturalnego. Pod wpływem wilgoci drewno może ulec odkształceniu, dlatego też odkurzacz powinien posiadać specjalny tryb pracy.

Odkurzacz bezprzewodowy dla alergików

Kolejną ciekawą pozycją w naszym rankingu odkurzaczy jest urządzenie z filtrem HEPA (High Efficiency Particulate Air filter), którego stosowanie poleca się alergikom. Jest tak, ponieważ zastosowany w nim filter jest w stanie zatrzymać nawet do 99,95% cząsteczek o średnicy 0,3 µm (np. filter HEPA H13). Dzięki temu urządzenie skutecznie zbiera nie tylko sierść zwierząt, ale i usuwa z powierzchni inne, szkodliwe alergeny. Szczególnym typem tego urządzenia jest odkurzacz cyklonowy, który zamiast worka został wyposażony w specjalną komorę. To właśnie w niej zasysane powietrze wprawiane jest w ruch wirowy, co pozwala skutecznie oddzielić zanieczyszczenia. Taki model odkurzacza charakteryzuje również duża moc ssania. W przeciwieństwie do tradycyjnych urządzeń nie dochodzi w nich bowiem do zapełniania się worka, przez co odkurzacz nie traci mocy ssania.

Odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mycia

Odkurzacz bezprzewodowy myjący to rozwiązanie z wyższej półki cenowej. Nie ulega jednak wątpliwościom, że taki odkurzacz bezprzewodowy z mopem jest wart swojej ceny. Urządzenie wyposażone w 2 zbiorniki nie tylko odkurza, ale i myje powierzchnie. W jednym ze zbiorników znajduje się bowiem czysta woda z detergentem, która po umyciu powierzchni jest z powrotem zasysana do odkurzacza – tym razem do drugiego ze zbiorników. Odkurzacz bezprzewodowy na mokro przydaje się do czyszczenia podłóg z kamienia naturalnego, płytek, paneli itp. Należy jednak pamiętać, że odkurzacze myjące bezprzewodowe nie powinny być stosowane na podłogach wykonanych z drewna. Praca na mokro może bowiem doprowadzić do uszkodzenia struktury drewna.

Najlepszy odkurzacz bezprzewodowy – na co zwracać uwagę?

Potrzebny Ci dobry odkurzacz bezprzewodowy? W tej części naszego rankingu odkurzaczy zdradzimy, na co zwracać uwagę przy zakupie urządzenia. Najlepszy odkurzacz pomoże Ci znaleźć nasza porównywarka odkurzaczy bezprzewodowych! Jakie parametry urządzenia są więc najbardziej istotne? Są to m.in.:

 • Kompaktowe rozmiary – mniejsze urządzenia są znacznie bardziej poręczne, przyjemniejsze w użytku oraz łatwiejsze w przechowywaniu.
 • Ciężar – im niższa waga odkurzacza, tym bardziej komfortowe jest jego stosowanie. Urządzenia o wadze powyżej 4 kg mogą szybciej pozbawić użytkownika energii.
 • Solidna obudowa – wykonana z tworzyw, które są odporne na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne.
 • Akumulator – im większa będzie jego pojemność, tym dłużej będzie można używać odkurzacza bez konieczności ładowania. Z drugiej jednak strony wpływa to na większe rozmiary i ciężar urządzenia.
 • Czas pracy – właścicielom dużych mieszkań poleca się sięgać po modele, które po pełnym naładowaniu mogą pracować przez minimum godzinę. W przeciwnym razie warto rozważyć odkurzacz bezprzewodowy z wymiennym akumulatorem, który po rozładowaniu wymieni się na nowy.

Dobre odkurzacze bezprzewodowe powinny także posiadać funkcje dodatkowe oraz rozmaite końcówki. Niejeden ranking odkurzaczy zawiera w zestawieniu odkurzacz bezprzewodowy z turboszczotką, czyli specjalną szczotką, która pod wpływem zasysanego powietrza obraca się i zbiera brud, kurz, sierść itd. Dużym powodzeniem cieszy się również odkurzacz z podświetleniem LED, które ułatwia zbieranie nawet mało widocznego kurzu.

Mocny odkurzacz bezprzewodowy – dlaczego warto go mieć?

Każdy ranking odkurzaczy potwierdzi, że odkurzacze bezprzewodowe zapewniają niezwykle dużej swobody ruchów, co przekłada się na wyższy komfort użytkowania sprzętu. Praca bez kabla ułatwia poruszanie się z odkurzaczem i nie ogranicza pola manewru. W przypadku tradycyjnych urządzeń z krótkim kablem trzeba bowiem marnować czas na przepinanie kabla z gniazdka do gniazdka. Dzięki bezprzewodowej funkcji codzienne sprzątanie staje się jeszcze prostsze. Wybierając nowe urządzenie, warto również postawić na odkurzacz ręczny 2w1, który nie tylko odkurzy, ale również i umyje podłogę.

Odkurzacz bezprzewodowy 3w1

To niezwykle nowoczesne odkurzacz bezprzewodowy z funkcją mopa, odkurzania oraz modułem ręcznym. Tym samym urządzenie te można wykorzystać do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni – zarówno dywanów, jak i paneli. Dzięki specjalnym nakładkom wiele z nich może posłużyć również do czyszczenia samochodu lub tapicerki mebli. Jeżeli więc zależ Ci na wielofunkcyjnym urządzeniu, które kompleksowo zatroszczy się o Twoje podłogi – wybierz urządzenie 3w1. Dzięki specjalnym nakładkom jednoczesne mycie i odkurzanie nie będzie stanowiło problemu!

Mały odkurzacz bezprzewodowy

To niezbędnik, który przyda się nie tylko w domu, ale i w samochodzie. Taki podręczny odkurzacz jest niezwykle funkcjonalny, a w dodatku często sprzedawany jest w zestawach ze szczotkami. Dzięki temu bez problemu można nim będzie wyczyścić każdego rodzaju powierzchnię. Niektóre z nich posiadają dodatkowo elektroszczotkę, która jest odpowiedzialna za wyczesywanie dywanu podczas sprzątania. Dzięki tej funkcji dywan będzie wyglądał jak nowy. Funkcja ta pomaga również w zbieraniu włosów i sierści. Małe odkurzacze bezprzewodowe są bardzo lekkie – ważą do 2 kg, co ułatwia ich użytkowanie. Mini-odkurzacze bezprzewodowe przydadzą się również do usuwania okruszków, które mogły dostać się w ciężko dostępne zakamarki mebli wypoczynkowych, czy wnętrza samochodu. Niektóre z modeli posiadają również uchwyt ścienny, który służy do zawieszenia sprzętu, co ułatwia jego przechowywanie.

Odkurzacz bezprzewodowy do 1000 zł

Odkurzacz bezprzewodowy wcale nie musi być drogi! Tani i dobry sprzęt można znaleźć w sklepach już poniżej 1 000 zł! Taki odkurzacz bezprzewodowy charakteryzuje się nie tylko dużą mocą ssania, ale i całkiem sporą pojemnością akumulatora. Oznacza to więc, że po pełnym ładowaniu mogą one pracować nawet przez godzinę – aż do momentu rozładowania. Podobnie jak droższe urządzenia posiadają one kilka trybów pracy oraz dużą dokładność. Jeżeli jednak zależy Ci na urządzeniu 3w1 lub wyposażonym w antyalergiczne filtry HEPA – prawdopodobnie będzie trzeba wydać nieco więcej.

Wyróżnione przez redakcję odkurzacze bezprzewodowe 2024

Najczęściej zadawane pytania o odkurzacz bezprzewodowy:

Jak ładować odkurzacze bezprzewodowe?

Ładowanie odkurzacza bezprzewodowego odbywa się za pomocą modułu kabla do akumulatora, który jest zamontowany w górnej lub dolnej części urządzenia. Po jego podłączeniu do źródła prądu baterie do odkurzaczy bezprzewodowych zostają naładowane. Istnieją także warianty, gdzie stacja ładująca podłączona do gniazda 230 V przekazuje energię do odkurzacza bezprzewodowego po jego odwieszeniu na stację.

Ile kosztuje odkurzacz bezprzewodowy?

Cena odkurzacza bezprzewodowego uzależniona jest od rodzaju modelu. Za urządzenia 2w1 i 3w1 można zapłacić nawet i kilka tysięcy złotych. Na rynku dostępne są również znacznie tańsze odkurzacze, których cena nie przekracza granicy 1 000 zł.

Ile zużywa prądu odkurzacz bezprzewodowy?

Na to, ile prądu zużywa urządzenie, wpływa przede wszystkim moc odkurzacza bezprzewodowego. Zwykle wynosi ona od 150 do 250 W, co oznacza, że w porównaniu do tradycyjnych odkurzaczy, modele bezprzewodowe zużywają nawet do 3 razy mniej prądu!

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2024

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Najlepsza świeca domowa – Ranking 2024

Jesień sprzyja paleniu świec w domu. Na rynku dostępne są różne rodzaje. Jakie świeczki w domu są najbezpieczniejsze? Najlepiej wybierać naturalne świece zapachowe, które są bez trujących...

Najlepsza rama łóżka ranking 2024

Wiele osób, które planuje zakup nowego łóżka, koncentruje się na wyborze właściwego materaca, wierząc że tylko ten element ma wpływ na jakość snu. To...

Najlepszy żółty fotel – Ranking 2024

Chociaż pastelowy fiolet wyparł w tym roku żółć z rankingu Pantone®, to nadal jej użycie w monochromatycznych pomieszczeniach pozwala nadać im zupełnie nowego wyrazu....

Najlepszy klimatyzator przenośny – Ranking 2024

Klimatyzatory przenośne mają cały szereg zalet - gdy z nieba leje się żar, wystarczy podłączyć je do gniazdka i już cała rodzina cieszy się...

Najlepszy grill elektryczny – Ranking 2024

Grill elektryczny to urządzenie, dzięki któremu można przygotować niezliczoną ilość potraw mięsnych, rybnych czy też warzyw. Dania z grilla elektrycznego wychodzą bardzo dobre i...

Polecane wpisy: