Ranking TOP 10: Agregat prądotwórczy do domu 2024

Urządzenia domowe korzystają z sieciowej energii elektrycznej i rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego ile w danej chwili zużywają łącznie prądu. Odczuć można to kiedy przychodzi rachunek za prąd lub z jakiegoś powodu w domu dostawa prądu zostaje przerwana. Pierwsze kilka godzin można bez prądu jakoś wytrzymać, jednak kiedy przerwa w dostawie znacząco się przedłuża, potrafi to nastręczyć niemałych problemów.

Dlaczego warto mieć domowy agregat prądotwórczy do zasilania awaryjnego?

Przerwa w dostawie prądu uniemożliwia pracę takich urządzeń jak piec na pelet, pompy ciepła, bojler, pompy obiegowe (rozprowadzają ciepło po całym domu), płyta indukcyjna, lodówka, piekarnik oświetlenie itp. Brak ciepła w domu zimą lub zatrzymanie chłodzenia lodówki przez kilka godzin może spowodować liczne straty. Po dwóch dniach lodówka bez prądu, pełni już tylko rolę szafki bez oświetlenia, a nie mając kuchenki gazowej, trudno jest przetworzyć zawartość zamrażalnika. Można temu skutecznie zapobiec, wystarczy dobrać odpowiednio agregat prądotwórczy do zapotrzebowania na energię.

Jak umiejętnie dobrać i korzystać z zasilania awaryjnego?

Umiejętne korzystanie z urządzeń elektrycznych przy zasilaniu agregatem, pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy. Pralka i zmywarka załączana po kolei, a nie w tym samym czasie podobnie jak czajnik, żelazko i piekarnik pozwala ująć znacznie niższe ciągłe (nominalne) zapotrzebowanie na energię, a tym samym, zamiast kupić agregat 10kW za kilkanaście tysięcy, wystarczy domowy agregat prądotwórczy 5kW za połowę kwoty, jaką trzeba zapłacić za przemysłowy mocny agregat.

Agregat prądotwórczy co to jest?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które wytwarza energię elektryczną. Może ona zostać wykorzystana do zasilenia różnego rodzaju sprzętów. Jest to doskonałe zabezpieczenie w przypadku przerwy w dostawie prądu, co bardzo często jest kłopotliwą sytuacją. Agregaty wykorzystywane są najczęściej na budowach, w warsztatach, ale zdecydowanie warto jest posiadać, niezawodny agregat także w swoim gospodarstwie domowym. Agregat prądotwórczy do zasilania awaryjnego domu umożliwi nieprzerwane korzystanie ze sprzętów AGD oraz RTV. Można do niego podłączyć także elektronarzędzia podczas prac remontowych. Doskonale sprawdzi się także podczas wyjazdu do domku letniskowego lub pod namiot. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń tego rodzaju, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu warto zapoznać się z najpopularniejszymi z nich. Pomoże w tym poniższy ranking agregatów prądotwórczych zawierający najlepsze urządzenia, które spełnią wszelkie oczekiwania.

Argerat prądotwórczy – ranking kwiecień 2024

Jak działa Agregat prądotwórczy?

Agregat to urządzenie, które przetwarza energię mechaniczną na elektryczną. Składa się on z trzech głównych elementów, czyli prądnicy, silnika spalinowego oraz falownika. Mały Agregat prądotwórczy do domu posiada również wbudowane urządzenia kontrolno- pomiarowe, które umożliwiają sterowanie nim. Silnik spalinowy wewnętrznego spalania zamienia energię, wprawiając jednocześnie w ruch wirnik prądnicy. Ten generuje natomiast siłę elektromotoryczną. W falowniku dochodzi do zmiany natężenia prądu na taki, który występuje w domowych gniazdkach. Ranking agregatów prądotwórczych zawiera najpopularniejsze modele działające na różne rodzaje paliwa: gaz ziemny, olej napędowy oraz benzynę. Przenośny Agregat prądotwórczy może być wyposażony w silnik benzynowy dwu- i czterosuwowy, diesla lub na gaz płynny LPG. Cena agregatu prądotwórczego do domu zależy głównie od tego, jakiego rodzaju silnik posiada, a co się z tym także wiąże — jaka jest wydajność generatora.

Jaki agregat prądotwórczy do domu?

Wybór odpowiedniego agregatu to trudne zadanie, ponieważ przed podjęciem decyzji trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. W zakupie urządzenia dopasowanego do potrzeb z pewnością pomoże ranking agregatów prądotwórczych. Zdecydowanie najbardziej wydajne są modele wyposażone w silniki benzynowe. Jest to jednocześnie najdroższa inwestycja, ponieważ agregat prądotwórczy na benzynę kosztuje najwięcej w kontekście eksploatacji. Urządzenie to sprawdzi się nie tylko przy sporadycznym korzystaniu, ale także wtedy, gdy niezbędne jest zapewnienie ciągłej dostawy energii elektrycznej. Najbardziej ekonomiczny jest bez wątpienia spalinowy agregat prądotwórczy z silnikiem diesla, ponieważ spala on nawet o połowę mniej paliwa niż ma to miejsce w przypadku innych modeli. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w przypadku silników zasilanych olejem napędowym może pojawiać się problem z ich uruchomieniem w niskich temperaturach.

Wybierając odpowiedni agregat w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na fazy i napięcie, jakie generuje. Zadecydowanie największą popularnością cieszą się wersje jednofazowe wytwarzające napięcie 230V oraz trójfazowe 400V. Jeśli będzie on stosowany sporadycznie, jedynie w sytuacjach braku prądu do zasilania sprzętów RTV, AGD oraz oświetlenia warto zdecydować się na mini Agregat prądotwórczy. Zajmuje on niewiele miejsca, zużywa mało paliwa, a doskonale poradzi sobie z wytworzeniem zasilania. 

Przeglądając ranking agregatów prądotwórczych warto zwrócić uwagę również na moc konkretnego modelu. Decyduje ona bowiem o tym, czy będzie w stanie zasilać dane urządzenia i dostarczy im energię niezbędną do poprawnego funkcjonowania. 

Dobry Agregat prądotwórczy powinien więc posiadać większą moc niż suma zapotrzebowania na energię urządzeń, które będą do niego podłączone. 

Agregat prądotwórczy 2 kW- w jakich sytuacjach jest pomocny?

Jest to rodzaj agregatu, który sprawdzi się podczas przeprowadzania różnego rodzaju prac remontowych. Można podłączyć do niego przede wszystkim elektronarzędzia, takie jak wiertarki, wkrętarki czy szlifierki. Sprawdzi się również w gospodarstwie domowym do podłączenia sprzętów RTV, takich jak telewizor czy komputer. Ranking agregatów prądotwórczych zawiera najpopularniejsze modele o mocy 2 kW.

Agregat prądotwórczy 3 kW- co można do niego podłączyć?

To urządzenie pozwala na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, których maksymalna moc wynosi 3 kW. Awaryjne źródło energii sprawdzi się, więc gdy zajdzie konieczność pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną kilku urządzeń, takich jak np. odkurzacz czy czajnik elektryczny. Agregat prądotwórczy z rozrusznikiem o mocy 3 kW pozwoli korzystać z nich podczas przerw w dostawie energii elektrycznej.

Kiedy może przydać się agregat prądotwórczy 5 kW?

To zdecydowanie najbardziej wydajny agregat, który umożliwi jednoczesne podłączenie wielu sprzętów AGD oraz RTV. Może być stosowany również jako Agregat prądotwórczy do domu do ogrzewania domu.

Jak podłączyć Agregat prądotwórczy do domu?

W przypadku, gdy agregat ma stanowić stałe zasilanie domu w prąd elektryczny konieczne jest zgłoszenie tego faktu do dostawcy prądu. Będzie on bowiem stanowił wtedy integralną część całej instalacji. Posiadając jednak mały agregat prądotwórczy na działkę lub w sytuacji, gdy będzie on używany doraźnie np. podczas awarii nie trzeba zgłaszać tego faktu. Wtedy wystarczy uruchomić go ręcznie na zewnątrz, a następnie za pomocą przedłużaczy podłączyć do niego wybrane urządzenia. Innym sposobem jest podłączenie go do instalacji i wyposażenie w specjalny przełącznik, który umożliwi ręczne przełączanie pomiędzy agregatem a siecią. 

Agregat prądotwórczy do domu z automatycznym rozruchem – jak działa?

Agregat prądotwórczy z rozruchem automatycznym to zdecydowanie najbardziej komfortowe rozwiązanie. Po podłączeniu go do instalacji elektrycznej w momencie wystąpienia przerw w dostawie prądu automatycznie się on uruchomi. Dzięki temu urządzenia w gospodarstwie domowym będą miały nieustanne zasilanie. Jest to praktycznie bezobsługowy system, który wymaga jedynie regularnego uzupełniania poziomu paliwa w zbiorniku. Agregat prądotwórczy ze stabilizatorem napięcia pozwala skutecznie zminimalizować ryzyko uszkodzenia urządzeń elektrycznych, które mogłyby być wynikiem nagłej zmiany napięcia.

Agregat prądotwórczy do domu na gaz- kiedy warto się na niego zdecydować?

Agregaty na gaz są chętnie wybierane głównie ze względu na niskie koszty eksploatacji. Gaz dostarczany jest do urządzenia bezpośrednio z instalacji lub butli napełnionej propan-butanem. Jest to bez wątpienia ekologiczny i ekonomiczny Agregat prądotwórczy, gdyż podczas jego pracy generowana jest znikoma ilość zanieczyszczeń. Gaz jest także stosunkowo najtańszym paliwem co zmniejsza ogólne koszty eksploatacji tego rodzaju urządzeń wytwarzających prąd.

Ranking agregatów prądotwórczych zawiera także cieszące się największą popularnością modele na gaz.Cichy Agregat prądotwórczy do domu jednorodzinnego- jak wybrać?

Hałas generowany przez agregat to kolejny parametr, jaki należy wziąć pod uwagę. Większość modeli, głównie benzynowych, jakie znaleźć można na rynku pracują z głośnością wynoszącą około 95 decybeli. Wybierając cichy Agregat prądotwórczy do domu warto zdecydować się na taki, którego maksymalny poziom hałasu wynosi około 75 decybeli. Ranking agregatów prądotwórczych z pewnością pomoże w podjęciu tej decyzji. Super cichy agregat prądotwórczy umożliwi nie tylko nieprzerwane korzystanie z energii elektrycznej, ale także sprawi, że jego praca będzie nieuciążliwa.

Wyróżniony i polecany domowy agregat prądotwórczy 2024

Najczęściej zadawane pytania o domowy agregat prądotwórczy:

Jak dobrać agregat prądotwórczy do domu?

Agregat musi być dopasowany do zapotrzebowania na energię elektryczną, jakie posiada dane gospodarstwo domowe. Dokonując takiego wyboru pod uwagę trzeba wziąć moc oraz napięcie. Warto sprawdzić tabliczki znamionowe urządzeń domowych, dodać wartości i okaże się ile nominalnych kW musi mieć agregat, na pokrycie domowego zapotrzebowania.

Jaki kupić agregat prądotwórczy do domu?

Przed zakupem warto przejrzeć ranking agregatów prądotwórczych, który zawiera najpopularniejsze modele dostępne na rynku.

Kiedy wybrać Agregat prądotwórczy 3 fazowy do domu?

Agregat 3-fazowy sprawdzi się w sytuacji, gdy konieczne jest zasilenie urządzeń takich jak pompa ciepła lub innego rodzaju urządzenia 3-fazowe.

Jakiej mocy Agregat prądotwórczy do domu?

Maksymalna moc agregatu musi być większa niż sumaryczna moc wszystkich urządzeń, jakie będą do niego podłączone.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: