Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak naprawdę wszyscy: od dzieci drukujących szkolne projekty czy kolorowanki, przez studentów, aż po całą resztę domowników. Często zastanawiamy się, jaką kupić drukarkę laserową: wielofunkcyjną czy tanią? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych osobistych potrzeb i preferencji. Każde urządzenie ma swoje zalety i wady, dlatego warto sprawdzić porównanie drukarek wielofunkcyjnych laserowych oraz tańszych, jednozadaniowych modeli, które służą tylko do drukowania. Może okazać się, że wielofunkcyjne urządzenie będzie dla nas o wiele bardziej korzystne. Przed zakupem warto zadać sobie pytanie: czy potrzebuję urządzenia tylko do drukowania, czy przydadzą mi się także inne funkcje? Często potrzebujemy skorzystać ze skanera. Coraz więcej spraw możemy załatwić przez internet. Wystarczy wydrukować umowę, podpisać i przesłać skan. Jaka drukarka laserowa ze skanerem do domu sprawdzi się najlepiej? Sprawdź ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych na naszej stronie. Ale najpierw zapoznaj się z poniższym artykułem, by wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów. 

Co to jest i jak działa domowa drukarka laserowa?

Drukarki laserowe opierają się na zupełnie innych zasadach działania niż atramentowe modele. Choć na początku były to bardzo drogie urządzenia, teraz może pozwolić sobie na nie tak naprawdę każdy. Pamiętaj, że najlepsza drukarka laserowa do domu wcale nie musi być droga. Wszystko zależy od jej parametrów technicznych oraz Twoich osobistych preferencji. Ale… jak działają drukarki laserowe? Pierwszym etapem jest przygotowanie wałka, który jest pokryty światłoczułym materiałem. Przed rozpoczęciem wydruku, zostaje on odpowiednio naelektryzowany. Następnie jest naświetlany laserem (stąd właśnie pochodzi nazwa drukarki). W tym momencie w naświetlonych miejscach ładunek elektryczny znika. 

W zależności od typu drukarki, naświetlane miejsca mogą służyć nadrukowaniu (technologia write-black) lub pozostawać puste (technologia write-white). W drugim przypadku detale na wydruku są o wiele dokładniejsze. Kolejny krok to proces wywoływania. Toner jest umieszczany w odpowiednich miejscach i przenoszony na papier. Odbywa się to dzięki elektryzowaniu ładunku. Po wydrukowaniu, wałek jest oczyszczany z resztek tonera. W przypadku kolorowej drukarki laserowej na wałek nanoszone są różne barwy. 

Warto wiedzieć, że drukarki laserowe coraz częściej opierają swoje działanie na świetle LED. Lasery są wypierane właśnie przez diody, które działają równie skutecznie. Takie drukarki sprawdzą się w biurze i w domu, ale należy pamiętać, że w tym przypadku odwzorowanie kolorów jest gorsze niż w przypadku drukarek faktycznie laserowych. 

Domowa drukarka laserowa – ranking maj 2024

Drukarka laserowa monochromatyczna

Pierwsze drukarki laserowe były monochromatyczne. Oznacza to, że drukowały jednie w czarnym kolorze i odcieniach szarości. Ich działanie początkowo było podobne do sposobu funkcjonowania kserokopiarek. Jednakże postęp technologiczny poszedł mocno do przodu i teraz możemy korzystać zarówno z czarno-białego wydruku, jak i z drukarek laserowych, które drukują w kolorze. W wielu przypadkach wystarczy drukarka laserowa do użytku domowego monochromatyczna. Tak naprawdę większość dokumentów, materiałów naukowych oraz innych istotnych rzeczy drukujemy w czarno-białym kolorze. Jest ona o wiele tańsza w zakupie, jak i eksploatacji. Jeśli jednak potrzebujesz kolorowego druku, warto rozważyć model drukujący w kolorze. 

Drukarka laserowa ze skanerem – wady i zalety

Zastanawiając się, jaką drukarkę laserową wybrać do domu, możemy wpaść na pomysł drukarki ze skanerem. Warto jednak najpierw poznać zalety i wady tych urządzeń. Dzięki temu o wiele łatwiej podjąć decyzję o zakupie urządzenia, które sprawdzi się nam po prostu lepiej. Drukarki laserowe mają trzy wady, które mogą mieć ogromny wpływ na podjęcie decyzji o zakupie. Są to:

  • wyższy koszt zakupu niż w przypadku drukarki atramentowej,
  • większy rozmiar urządzenia,
  • wyższe ceny oryginalnych materiałów potrzebnych do pracy drukarki.

Jakie są więc zalety tych urządzeń? Drukarka laserowa ze skanerem do domu jest przede wszystkim o wiele szybsza. Drukuje ona znacznie większą liczbę stron na minutę niż atramentowy odpowiednik. Jednocześnie jakość wydruku jest lepsza. Dlatego drukarki ze skanerem laserowe sprawdzą się świetnie w przypadku osób, które muszą drukować ogromne ilości materiałów, np. studentów. Dobra drukarka laserowa do domu charakteryzuje się także ogromną wydajnością tonera. Przykładowo toner laserowy może wydrukować 1000-1200 stron, a atramentowy od ok. 180 stron (w przypadku zwykłego rozmiaru tonera) do 400 stron (w przypadku tuszu XL). Oznacza to więc, że mimo droższych tonerów, są one w stanie wydrukować znacznie więcej stron, przez co są bardziej ekonomiczne. A przecież na rynku można znaleźć zamienniki, które działają równie dobrze. Koszty eksploatacji bieżącej są więc stosunkowo niskie, a wydruki wyjątkowo trwałe.

Drukarka laserowa ze skanerem do domu – urządzenie wielofunkcyjne

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową
Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową

Wiesz już, jakie są wady i zalety drukarek laserowych. Dobra drukarka laserowa ze skanerem jest bardziej wydajna, a koszty eksploatacji są niższe. Teraz musisz zadać sobie pytanie, czy potrzebne jest Ci urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową. Jeśli na co dzień korzystasz tylko z opcji drukowania, może okazać się, że kupując urządzenie wielofunkcyjne po prostu przepłacisz. Jednak w przypadku, gdy chociażby pracujesz (nawet tylko częściowo) zdalnie i musisz przesyłać podpisane dokumenty, drukarka ze skanerem będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Urządzenie przyda się także rodzicom! Choć możesz o tym nie myśleć, dzieci tworzą niebotyczne ilości rysunków. Trudno trzymać je wszystkie w domu. Z pomocą skanera możesz zachować wszystkie prace na komputerze, a w segregatorze trzymać tylko najlepsze prace Twoich dzieci. Pamiętaj, że najlepsza drukarka laserowa ze skanerem to przede wszystkim taka, z której korzystasz regularnie i z przyjemnością. Niekoniecznie musi być to najdroższe dostępne na rynku urządzenie.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – dla kogo?

Jaką drukarkę laserową wybrać do domu? W przypadku, gdy większość stron, które drukujesz to dokumenty zapisane czarnym fontem – najlepiej sprawdzi się model monochromatyczny. Dla kogo lepszym wyborem będzie drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu? Biorąc pod uwagę fakt, że jest to zdecydowanie droższe urządzenie niż czarno-biały odpowiednik, warto dobrze się zastanowić nad jej zakupem. Drukowanie w kolorze przyda się osobom, które samodzielnie drukują zdjęcia do domowego albumu (i nie tylko!). Drukarka laserowa pozwala na drukowanie zdjęć bardzo wysokiej jakości. Mała drukarka laserowa kolorowa ze skanerem to dobry wybór także dla osób, które często korzystają z kolorowego wydruku, np. tworząc projekty, ulotki, ogłoszenia oraz różne inne treści. 

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Drukarka kolorowa ze skanerem przyda się także osobom, które np. rysują lub malują. Dzięki temu mogą zeskanować swoje prace, a następnie wydrukować je w wysokiej jakości. To rozwiązanie idealne dla osób, które nie tylko lubią prace kreatywne, ale także dla tych, które zajmują się zawodowo tworzeniem, np. kartek okolicznościowych ręcznie malowanych. Dzięki temu urządzeniu mogą zachować świetną jakość i jednocześnie z jednej pracy zrobić nieskończoną ilość produktów do sprzedaży. Jeśli szukasz kolorowej drukarki laserowej ze skanerem, koniecznie skorzystaj z rankingu drukarek laserowych wielofunkcyjnych dostępnego na naszej stronie.

Drukarka laserowa ze skanerem i WiFi – czy warto?

Wiele osób ucieszy się z drukarek z WiFi. To szczególnie przydatna funkcja, gdy wielu domowników korzysta z jednego urządzenia drukującego. Dzięki połączeniu sieciowemu nie trzeba chodzić z laptopem czy drukarką po domu, by móc z niej skorzystać. Wystarczy wydrukować potrzebne strony z własnego pokoju lub domowego biura, a później zabrać gotowy wydruk z drukarki. Co więcej, WiFi w drukarce pozwala na drukowanie bezpośrednio z urządzenia mobilnego, np. tabletu czy smartfona. Dzięki temu nie musimy nawet posiadać komputera pod ręką, by wydrukować otrzymane mailem umowy oraz inne dokumenty. To jeszcze bardziej przyspiesza korzystanie z urządzenia. Szczególnie w przypadku zdjęć. Bez połączenia sieciowego musielibyśmy najpierw przenieść fotografie z telefonu na komputer, a dopiero później je wydrukować.

Dobra drukarka laserowa z WiFi

Dobra drukarka laserowa z WiFi
Dobra drukarka laserowa z WiFi

Drukarka laserowa z WiFi do domu znacznie ułatwia codzienną naukę i pracę. Jest ona wygodniejsza w użytkowaniu. Nie trzeba także szukać na siłę miejsca w niewielkich pomieszczeniach. Urządzenie może stać tam, gdzie jest miejsce, a połączenie sieciowe pozwoli na drukowanie nawet z najdalej znajdującego się pokoju. Również osoby, które nas odwiedzają, będą mogły skorzystać z drukarki bez problemu.

Małe drukarki laserowe do domu

Najlepsza drukarka laserowa do domu jest przede wszystkim mała. Dzięki temu nawet w niewielkim mieszkaniu znajdziemy miejsce, by ją postawić. Przy okazji, gdy nie korzystamy z urządzenia przez dłuższy czas, możemy je po prostu schować do szafy. Na szczęście na rynku możemy znaleźć różnej wielkości urządzenia, takie jak chociażby mini drukarka laserowa do laptopa. To tak niewielkie urządzenie, że w razie potrzeby możesz bez problemu zabrać je z domu i drukować tam, gdzie potrzebujesz. To bardzo przydatne rozwiązanie dla osób, które odwiedzają swoich klientów, np. agentów ubezpieczeniowych. Dzięki temu mogą drukować potrzebne dokumenty bezpośrednio u nich. Kompaktowa drukarka laserowa ze skanerem jest równie funkcjonalna, co urządzenie o większych gabarytach. A jednocześnie nie wymaga aż tak wiele miejsca. Przed zakupem sprawdź, czy urządzenie drukuje w czerni, czy w kolorze. Jeśli potrzebujesz drugiej opcji, wybierz małą kolorową drukarkę laserową do domu

Ekonomiczna drukarka laserowa do domu – na co zwracać uwagę?

Tanie drukarki laserowe ze skanerem zachęcają do zakupu. Pamiętaj jednak, że cena samej drukarki to nie wszystko. Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia zwróć uwagę na koszty eksploatacji. Może okazać się, że toner jest wyjątkowo drogi, przez co koszty użytkowania będą o wiele wyższe niż w przypadku nieznacznie droższych modeli drukarek. Sprawdź także, czy jest to wydajna drukarka laserowa ze skanerem. Jak to zrobić? Skorzystaj z rankingu drukarek laserowych wielofunkcyjnych na naszej stronie. Ważną informacją jest, na ile stron wystarcza toner. Dobra drukarka laserowa do domu pozwoli Ci na wydrukowanie co najmniej 1000 stron bez konieczności wymiany tuszu.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Ważnym aspektem jest szybkość pracy drukarki laserowej domowej. To szczególnie istotna kwestia dla osób, które drukują dziesiątki stron dziennie i potrzebują je „na wczoraj”. Im szybciej pracuje urządzenie, tym większy komfort korzystania odczujesz. Niektóre urządzenia drukują z taką prędkością, że co najmniej kilkanaście stron będzie gotowe w minutę. Możesz puścić druk, ubrać się, złapać plik kartek i wyjść z domu. Ogromne znaczenie może mieć dla Ciebie także jakość wydruku. Jeśli drukujesz materiały, które muszą wyglądać idealnie, koniecznie zwróć uwagę na ten parametr techniczny.

Drukarka laserowa z wydrukiem dwustronnym – duplex

Ostatnią ważną kwestią podczas wyboru drukarki laserowej do domu jest możliwość druku dwustronnego. Nie każde urządzenie oferuje taką możliwość, przez co musimy stać przy urządzeniu i przekładać papier, by uzyskać druk dwustronny. Przez to nawet najszybsze urządzenie będzie pracować wyjątkowo wolno, a my będziemy czekać na wydruk o wiele dłużej. Są jednak na rynku urządzenia, które zrobią to wszystko za nas. Drukarka laserowa dwustronna ze skanerem to urządzenie, które przyda się wszystkim, którzy potrzebują wydrukować różnego rodzaju dwustronne ulotki, książki, ćwiczenia, umowy itd. Dzięki automatycznemu drukowi dwustronnemu, urządzenie będzie działać równie szybko, jak zwykła drukarka laserowa. A to wszystko bez naszego udziału. 

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Jak dobrać samochodowy prostownik do akumulatora? Ranking 2024

Prostownik do ładowania akumulatora to proste urządzenie umożliwiające zmianę napięcia przemiennego na napięcie stałe, dzięki czemu przywraca sprawność akumulatora. Dobry prostownik samochodowy charakteryzuje się...

Polecane wpisy: