Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Wbrew pozorom wybór płyty gazowej wcale nie jest prostą sprawą. Należy mieć na uwadze, że jest to wybór na lata, dlatego warto uwzględnić kilka bardzo istotnych czynników, które rzutują także na sposób i jakość użytkowania. Wygląd płyty gazowej jest także bardzo istotny, musi ona wpisywać się w aranżację kuchni. Równolegle należy skupić się na tym, aby właściwie dobrać rodzaj płyty grzewczej dopasowanej do potrzeb i preferencji.

Najlepsza i bezpieczna rankingowa płyta gazowa do kuchni

Ostatnio bardzo dużą popularnością cieszy się płyta gazowa pod szkłem, zatem co jest powodem wzrostu zainteresowania tą technologią? Przedstawiamy ranking najlepszych modeli oraz poradnik jak wybrać płytę gazową, która będzie pracowała w ekonomicznym trybie, a do tego będzie w pełni funkcjonalna. To wszystko jest w pełni możliwe, choć kiedyś gazówka bez płomienia była nie do pomyślenia. 

Jaką płytę grzewczą wybrać?

Płyty grzewcze bywają określane także jako płyty kuchenne. Stanowią powierzchnię umożliwiającą przygotowanie i podgrzewanie posiłków. Pierwszy najistotniejszy podział odnosi się do sposobu zasilania. W zależności od możliwości można decydować pomiędzy płytą na prąd lub gaz. W tym porównaniu korzystniej wypadają płyty gazowej, mając na uwadze głównie ekonomiczność. Następnie należy wziąć pod uwagę ilość palników na płycie. W przypadku płyt przeznaczonych do użytku domowego optymalnym rozwiązaniem jest płyta gazowa czteropalnikowa. Płyty gazowe dwupalnikowe dedykowane są do sporadycznego użytku, np. w. celach turystycznych. Najlepsze spośród popularnych modeli płyt kuchennych znajdziesz w poniższym rankingu.

Najlepsza płyta gazowa ranking Sierpień 2021

Najlepsze płyty gazowe — rodzaje

Decydując się na zakup rankingowej płyty grzewczej do kuchni, należy dokonać wyboru spośród proponowanych przez producentów modeli. Każdy z nich posiada odmienny sposób użytkowania, który w pełni należy dopasować do swoich upodobań i wnętrza. Choć z pozoru wybór może być skomplikowany, to poniższy opis przybliży podstawowe aspekty, które mają największe przełożenie na funkcjonalność urządzeń. 

Płyty gazowe są najczęściej spotykanym rodzajem płyty, który umożliwia także bezpośrednie gotowanie na ogniu. Równolegle użytkownik może szybko i łatwo regulować temperaturą. Z kolei osoby, które preferują rozwiązania bez ognia, mogą wybrać z rankingu bezpieczne kuchenki bez widocznego ognia. Kuchnia gazowa bez płomieni albo płyta z gazem na szkle mogą równie rewelacyjnie się sprawdzać. W rzeczywistości mają wygląd płyty elektrycznej, jednak umożliwiają znaczne oszczędzanie energii. Z pewnością ich zaletą jest łatwość czyszczenia. Kuchenki gazowe z płytą mogą być wyposażone w palnik turbo wyposażony w potrójny widelec, co umożliwia zwiększenie mocy

  • Płyty ceramiczne — wizualnie są bardzo zbliżone do płyt indukcyjnych, co nadaje jej eleganckiego i zarazem nowoczesnego wyglądu. Rewelacyjnie wpisuje się we współczesne aranżacje kuchenne. Jest to płyta gazowa bezpłomieniowa. Grzałki znajdują się pod ceramiczną płytą. Niekwestionowaną zaletą jest wyłączne nagrzewanie wyznaczonych miejsc, co minimalizuje ryzyko poparzenia. Równolegle ze względu na fakt, że nie mają odstających elementów, sposób jej czyszczenia jest najprostszy z możliwych. Ta płyta gazowa bez ognia jest chętnie wzbogacana przez producentów o innowacyjne rozwiązania, które pozostają proste w obsłudze, np. zabezpieczenia, blokady, timer, panel sterowania. Droższe modele wyposażone są w czujniki smażenia, a także w automatykę gotowania, dlatego jest to ekonomiczna płyta gazowa. Taka płyta gazowa z ukrytym płomieniem jest bardzo bezpieczna. Stąd też bywa określana jako najlepsza płyta gazowa.
  • Płyty szklane — produkowane są z hartowanego szkła, które posiada odporność na działanie wysokich temperatur. Jednocześnie materiał wykazuje brak podatności na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, a także na odbarwienia. Producenci oferują różne warianty kolorystyczne. W przypadku ciemnych płyt należy pamiętać, że dostrzegalne są zacieki od wody lub smugi. 
  • Płyty emaliowane — rodzaj płyty, który jest najczęściej wybierany ze względu na niską cenę. Występuje zazwyczaj w białym kolorze. Charakteryzują się łatwością czyszczenia, jednak z czasem dostrzegalna jest coraz większa ilość zarysowań, a także mogą występować odpryski farby.
  • Płyty ze stali nierdzewnej — wizualnie zbliżone są do płyt emaliowanych, ale posiadają nad nimi ogromną przewagę ze względu na łatwość czyszczenia, która nie doprowadza do zarysowań. Ze względu na kolor o wiele lepiej pasują do współczesnych aranżacji. 
  • Płyty indukcyjno-gazowe — stanowią kompromis pomiędzy płytami zasilanymi prądem a gazem. Dopuszcza możliwość wyboru spośród tych dwóch źródeł zasilania.

Osoby poszukujące płyty grzewczej, która nie jest zasilana gazem, mogą wybierać spośród pozycji rankingowych:

  • Płyty elektryczne (żeliwne) rodzaj płyty posiadającej spiralne grzałki, na których znajduje się warstwa żeliwa. Z pewnością jest to najstarszy model, który z biegiem czasu zyskał na innowacyjności, co pozwoliło stworzyć inne rozwiązania. Płyta elektryczna posiada charakterystyczne żeliwne płytki grzewcze. Może mieć zarówno płytki standardowe, jak i szybko grzejne. Ogromną wadą tego rozwiązania jest większe zużycie energii i brak funkcjonalności spotykanej w innych urządzeniach tego typu. Z pewnością mogą się sprawdzić u osób szukających taniej płyty. 
  • Płyty indukcyjne — najbardziej zaawansowany technologicznie rodzaj płyty z uwagi na posiadanie skomplikowanego mechanizmu. Posiada miedziane spirale, które umiejscowione są pod płytą kuchenki. Konieczne jest używanie dedykowanych garnków, które umożliwiają wygenerowanie prądów wirowych w podstawie. W rezultacie dochodzi do wydzielania ciepła. Indukcja umożliwia najszybsze przygotowanie posiłku. 

Płyta gazowa do zabudowy — czy warto?

Kuchenka gazowa do zabudowy jest jedną z możliwości we współczesnych kuchniach. Producenci oferują bardzo estetyczne rozwiązania wzbogacone o najmodniejszy design. Równolegle znajduje się tam szereg funkcjonalnych możliwości, które spotykane są w przypadku kuchenek elektrycznych. Płyty kuchenne do zabudowy z pewnością są elementem koniecznym w kuchni wykonanej pod zabudowę, a ich możliwości są bliskie standardowych rozwiązań, wolnostojących kuchenek. Należy pamiętać, że nowoczesna płyta gazowa wybrana z pozycji rankingowych potrafi znacząco wpłynąć na wygląd pomieszczenia. 

Płyta gazowa bez płomieni — łatwa w utrzymaniu czystości?

Z reguły każda kuchenka gazowa cechuje się łatwością utrzymania w czystości, jednak nie każda w równym stopniu. W szczególności odnosi się to do płyt szklanych lub emaliowanych. Z kolei w przypadku płyt ze stali nierdzewnej zalecane jest stosowanie specjalnych preparatów. Największą łatwość wykazuje kuchenka gazowo-ceramiczna, jedna z najbardziej zaawansowanych. Dla osób, które poszukują kuchenki łatwej w utrzymaniu czystości, jak i funkcjonalnej to najlepsza będzie płyta ceramiczna na gaz

Najlepsza płyta gazowa ceramiczna – zasada działania

Gazowe płyty ceramiczne cechują się skomplikowaną technologią, jednak w teorii zasada działania jest prosta. Posiadają specjalne spiralne grzałki, które są wyznacznikiem pola grzejnego i w ten sposób gaz pod szkłem jest rozprowadzany. Odpowiadają one za wytworzenie energii przenoszonej później na garnki. Garnki do płyt gazowych ceramicznych nie są warunkiem do użytkowania sprzętu. W tym przypadku nie występuje konieczność stosowania specjalnych garnków, co nie wymusza konieczności wymiany posiadanych naczyń. Należy wspomnieć, że ta kuchnia na gaz bez płomieni zapoczątkowała nowy kierunek wizualny w sprzętach gospodarstwa domowego. Z tego względu nie mogło w rankingu zabraknąć nowoczesnych i ekonomicznych kuchenek gazowych na miarę XXI wieku.

Kuchenka ceramiczna czy indukcja?

Z pozoru te dwa urządzenia posiadają nieznaczne różnice, ale odnosi się to wyłącznie do kwestii wizualnej. W przypadku płyt indukcyjnych występuje pole elektromagnetyczne, a z kolei w płytach ceramicznych zastosowano grzałki. Energia w indukcji przenoszona jest wyłącznie na dno naczynia, co przyśpiesza proces gotowania. Indukcja posiada większą powierzchnię grzania w przypadku niektórych modeli, co pozwala nagrzać garnek bez względu na jego ulokowanie. Choć zwiększa to komfort, to większość osób bez problemu z powodzeniem użytkuje kuchenkę ceramiczną. Poziom bezpieczeństwa stosowania jest porównywalnych w tych dwóch rodzajach. Także rozwiązania technologiczne są podobne. Z pewnością w rankingu kuchnia gazowa 80 cm jest częściej spotykana niż indukcja w tych wymiarach. 

Płyta ceramiczna na gaz wady i zalety

Te płyty gazowe bez płomieni w zestawieniu wad i zalet zdecydowanie posiadają więcej korzyści wynikających z potencjalnego zakupu. Ich wygląd i możliwości są porównywalne z płytami indukcyjnymi. Z pewnością są najczęstszym wyborem wśród płyt gazowych.

Płyta gazowa bez palnika jest łatwa w czyszczeniu, nie wymaga stosowania drogich preparatów. Równie szybko umożliwia przygotowanie posiłków. Najczęstszą wadą jest możliwość wystąpienia awarii elektroniki, jednak są one o wiele rzadziej spotykane w przypadku urządzeń pochodzących od uznanych producentów. Wyróżniają się one lepszą jakością wykonania, co rzutuje zarówno na żywotność, jak i funkcjonalność. Taka kuchenka gazowa z płytą ceramiczną może doskonale spełniać swoją funkcję przez długie lata. 

Płyta gazowa szklana czy inox?

Wybór pomiędzy tymi dwoma rozwiązaniami należy z pewnością rozważyć także ze względu na dopasowanie sprzętu do wyglądu kuchni. Kuchnia inox pasuje do określonych aranżacji, a płyty szklane można dobrać pod względem barwy. Także zaangażowanie w czyszczenie może być porównywalne. W płycie szklanej występuje ryzyko wystąpienia smug i zacieków, co wymaga dodatkowego polerowania. Z kolei w płytach inox konieczne jest stosowanie specjalnych preparatów. Płyta gazowa pod szkłem nie posiada żeliwnych wstawek, czyli elementu, który wymagałby dodatkowego czyszczenia. Należy wziąć pod uwagę, że kuchnia gazowa wolnostojąca z płytą szklaną jest bardzo rzadko spotykana, o wiele częściej występuje w wariancie pod zabudowę.

Wolnostojące kuchnie gazowe bez płomieni wyposażone w 4 palniki nie cieszą się wyróżniającą popularnością wśród klientów, dlatego pominęliśmy je w rankingu. Kuchnia gazowa z płytą grzewczą jest polecana do kuchni niewykonanych pod zamówienie przy indywidualnych projektach zabudowy. 

Wyróżnione przez redakcję najlepsze płyty gazowe 2021

Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami na temat płyt gazowych:

Popularna płyta gazowa 4 palnikowa

Jakie są zalety gazowej płyty grzewczej?

Nie sposób nie wspomnieć na pierwszym miejscu o bezpieczeństwie, szczególnie jeżeli w domu są dzieci. Kolejną zaletą jest odprowadzenie spalin-gazów bezpośrednio do instalacji wentylacyjnych, płyty gazowe z płomieniem pod szkłem są także bardziej ekonomiczne, zużywają mniej gazu, dzięki czemu codzienna eksploatacja nawet droższych modeli rekompensuje początkową cenę. Bardzo ważny w nowoczesnych kuchniach marzeń jest również design, którego płyty ceramiczne się nie powstydzą.

Czy można zamontować płytę gazową bez płomieni do kuchenki wolnostojącej?

Konstrukcja i wielkość płyt gazowych z płomieniami pod szkłem umożliwia wyłącznie instalację nablatową.

Ile kosztuje płyta gazowa bez płomieni?

Koszt płyty gazowej bez płomieni uzależniony jest od ilości pól grzewczych na ceramicznej powierzchni i zaczyna się od 1300 zł, bardziej rozbudowane modele to koszt nawet 7000 zł.

Gdzie kupić płytę gazową?

Płytę gazową można zakupić w korzystnych cenach w sklepach internetowych z możliwości 14-dniowego zwrotu lub w sklepach stacjonarnych z transportem do domu, niezależnie od miejsca zakupu instalację płyty z gazowymi polami grzewczymi powinni wykonywać fachowcy.

Aktualizacja: Sierpień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.