Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Blender staje się coraz częściej używanym urządzeniem AGD w kuchni. Stanowi niezastąpione narzędzie do pracy z warzywami, owocami i nasionami. Przygotowanie wielu dań wegetariańskich lub wegańskich bez blendera jest praktycznie niemożliwe. Blendery to wielozadaniowe urządzenia, które głównie służą do siekania i rozdrabniania warzyw, owoców, ciastek, nasion czy orzechów. W zależności od przeznaczenia rynek oferuje wiele blenderów, które pozwalają przygotować gotowe dania, orzeźwiające i dietetyczne koktajle lub stworzyć masło orzechowe.

Wybierając najlepszy blender, warto dopasować wymagania do parametrów i przeznaczenia miksujących urządzeń AGD. Blendery dostępne na rynku mają różną moc, kształt oraz akcesoria rozszerzające funkcjonalność. Poniżej przedstawiamy czynniki rankingowe pozwalające wybrać najlepszy blender dopasowany do potrzeb i budżetu. Pośród wielu urządzeń kierując się opiniami specjalistów i funkcjonalnością urządzeń, przedstawiamy ranking najlepszych blenderów.

Ranking najlepszych blenderów Sierpień 2020

Na co zwrócić uwagę – jak wybrać najlepszy blender?

Jest kilka elementów, które łączą specyfikację urządzeń, umożliwiając tym samym wybór najlepszego blendera. Ponadto istnieje wiele dodatkowych przydatnych funkcji, które warto mieć na uwadze, nabywając sprzęt na kilka lat.

Najlepszy blender kielichowy, czyli jaki?

Moc urządzenia – im wyższa moc urządzenia tym blender staje się cięższy, jednocześnie gotowy jest przy dużej mocy na zadania specjalne, jak kruszenie lodu, czy przygotowanie hummusu. Blendery o niskiej mocy 200 W pozwalają miksować dietetyczne koktajle i miękkie produkty spożywcze (np. banany), warzywa dopiero po ugotowaniu. Zapas mocy rzędu 1000 W pozwala na rozdrobnienie twardych orzechów, kostek lodu bez nadwyrężenia możliwości silnika.

Prędkość obrotowa – możliwość regulowania obrotów umożliwia dopasowanie poziomu obrotów do potrzeb. Blendery mają możliwość regulacji stopniowej lub płynnej poprzez pokrętło, w przypadku blendera ze stopniową regulacją obrotów należy wybierać te modele, które pozwolą na więcej wariantów prędkości. Blendery wysokoobrotowe to te z obrotami powyżej 20 tys./min. Jedne z szybszych blenderów osiągają 45 tys. obr/min. przy mocy rzędu 1000-1400 W.

Materiał wykonania – rączka to element, który przenosi drgania i narażony jest na wyślizgnięcie się z dłoni, dlatego dobrze, aby była ergonomiczna i antypoślizgowa. Jasna obudowa noża tnącego wykonana z tworzywa, narażona jest na przebarwienia od farbujących owoców i warzyw, co z czasem zmniejsza walory estetyczne urządzenia. Istotnym elementem wykonania, jest również kielich blendera, o którym więcej piszemy nieco niżej.

Funkcje – regulacja prędkości obrotowej to podstawowa funkcjonalność, którą można znaleźć w większości modeli, skutecznie zapobiega chlapaniu, jeżeli dobierzemy prędkość odpowiednio do konsystencji składników. Dodatkową funkcją blendera, jest opcja Turbo, pozwalająca wygodnie zwiększyć obroty blendera do maksymalnych za pomocą jednego przycisku.

Wyposażenie w akcesoria – większość blenderów ma więcej niż jedną końcówkę tzw. nogę, na obrotowy mechanizm można zainstalować końcówki do ubijania, lub podłączyć blender do większego pojemnika, z wymiennymi końcówkami.

Łatwość czyszczenia – możliwość wstawienia pracujących z produktem nasadek, końcówek do zmywarki to duża zaleta, czyszczenie drobnych zakamarków wymaga używania szczotek, co potrafi komplikować wyczyszczenie blendera. Niedomyte elementy z resztkami jedzenia i rozwijającymi się kolonii pleśni to ostatnie co chcemy oglądać w kuchni. Zapobiec temu można miksując wodę z płynem przez kilka sekund.

Trwałość – to parametr, który nie sposób zbadać na początku użytkowania, można korzystać z gwarancji w przypadku uszkodzenia, jednak okres gwarancyjny też kiedyś się kończy. Dlatego dobrze jest, kierować się opinią i rankingiem sprawdzonych urządzeń pod kątem trwałości, wybrać nieco mocniejsze urządzenia niż potrzebujemy, zapas mocy nie będzie nadwyrężał pracy silnika, który może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Najlepszy blender to taki, który będzie miał zapas mocy, bo nie wiemy, co w przyszłości przyjdzie nam jeszcze rozdrobnić. Istotnym elementem, jest wygodna obudowa i praktyczne wykończenie najlepiej z metalu.

Duża ilość akcesoriów rozszerzy funkcjonalność, a co z tym się wiąże, ułatwi pracę w kuchni, przy większej ilości czynności jak np. przygotowanie orzeźwiającego koktajlu, ubicie śmietany, czy jajek oraz przygotowanie masła orzechowego.

Najlepszy blender jest urządzeniem, które nie tylko zastąpi wiele innych zajmujących miejsce w szafce manualnych sprzętów, ale także pozwoli szybko przygotować gotowe danie. Rozdrobnić składniki można przecież ręcznie lub mikserem jednak jest to czasochłonne i męczące. Używanie blendera usprawnia pracę w kuchni, dlatego tak ważna jest prędkość działania noży obrotowych, im mocniejszy i szybszy, tym więcej czasu pozwoli zaoszczędzić.

Najlepszy wielofunkcyjny blender – technologie.

PowerBell – Unikalny kształt misy w nodze nowoczesnego blendera umożliwiający rozdrobnienie całej zawartości bez tzw. martwych stref, w których zalegają nierozdrobnione składniki. Technologia ta także ułatwia zasysanie produktu w strefy rozdrabniania co pozwala na równomierne rozdrobnienie składników.

SPLASHControl – Budowa stopy blendera jest tak wyprofilowana, że zmniejsza się znacząco ilość zachlapania nawet przy dużych wartościach obrotowych.

Easy Click – Zwiększona ergonomia urządzenia, lekka konstrukcja umożliwia rozdrabnianie jedną ręką, ponadto system ten umożliwia łatwą wymianę końcówek.

Smart Speed – System sterowania prędkością obrotową, zmiana prędkości obrotowej odbywa się za pomocą nacisku.

Ranking blenderów ręcznych z akcesoriami

Blender ręczny, czy kielichowy?

Blender kielichowy to doskonały wybór dla tych, którzy przygotowują dużo koktajli i zup w postaci kremów. Blender ręczny jest świetny pod katem przygotowywania past, pesto, masła orzechowego, hummus. Dobrze radzi sobie także z przygotowaniem zupy krem, ponadto nie trzeba partiami przelewać zupy do kielicha, a można wykorzystać garnek, w którym składniku były wcześniej ugotowane. Blender kielichowy w odróżnieniu od ręcznego ma ograniczoną pojemność w zależności od wielkości dzbanka. Niewątpliwie blender kielichowy trudniej umyć, oczyszczeniu podlega kielich i pokrywka, a ostrza w przeciwieństwie do blendera ręcznego w większości urządzeń nie są wyjmowane. Blendery ręczne mają mniejszy kielich w kształcie dzwonu, co ułatwia czyszczenie ostrzy. Dobre blendery kielichowe mają znacznie większą moc rozdrabniania niż ręczny blender, co umożliwia uzyskanie tzw. smoothie. Oba typy urządzeń są dość hałaśliwe, gdyż duża moc, ostre noże, wysokie obroty w zetknięciu z produktem, wywołują lawinę dźwięku, dlatego niektóre blendery kielichowe mają dodatkową osłonę do wygłuszenia dźwięków. Blendery same w sobie są dość ciche, ale przecież nikt nie uruchamia urządzenia, żeby pracowało bez składników. Jaki wybrać blender? To głównie zależy od potrzeb i budżetu. Jedno urządzenie w pewnych czynnościach jest w stanie zastąpić drugie, ale w kuchni sportowca, czy wegetarianina dobrze mieć oba urządzenia.

Jaki blender kielichowy wybrać?

Blender kielichowy jest urządzeniem o łatwiej obsłudze, pracującego urządzenia nie trzeba trzymać w dłoniach, wystarczy do kielicha włożyć składniki i uruchomić rozdrabnianie. Doskonale sprawdza się, do przygotowania orzeźwiających koktajli krusząc lód lub rozdrabniając dietetyczne składniki.

Planując zakup miksera kielichowego, trzeba mieć na uwadze, że plastikowe pojemniki nie są trwałe i wrażliwe na wysokie temperatury, stąd rozdrabniać można tylko ostudzone produkty. Blender kielichowy charakteryzuje się dzbankowym kształtem i nożykami w podstawie, co zapewnia doskonałe właściwości rozdrabniania bez tzw. martwego pola. Niestety system ma też swoje wady, suche i mało wilgotne kawałki mogą pozostać na powierzchni, co wymusza dolanie wody lub oliwy przy gęstszych konsystencjach. Szybsze ucieranie produktów można uzyskać, wybierając modele z większą ilością noży, np. 6-8.

Jaki blender kielichowy wybrać? Który najlepszy?

Najbardziej popularne blendery kielichowe mają moc w granicach 600-800 W. Blender o takiej mocy powinien wystarczyć do codziennego użytku i rozdrabniania popularnych produktów. Jeżeli ważne jest, aby blender poradził sobie także z orzechami, ucierając je na masło orzechowe lub, aby wykonać hummus z ciecierzycy, potrzebny będzie blender do zadań specjalnych o mocy około 2000 W.

Najlepszy blender kielichowy to taki, który także pozwoli zmieścić dużo produktów w kielichu, większość blenderów, które są wystarczające na potrzeby nawet dużych rodzin, ma pojemność około 2 litrów. Większe blendery sięgają pojemnością do niespełna 3 litrów. Jeżeli blender jest przeznaczony dla sportowca, doskonałym rozwiązaniem będzie sportowy blender z bidonem lub kubkiem. To wygodne rozwiązanie, które cenią sportowcy za mniejszą ilość zmywania i kompaktowy rozmiar bidona.

Prędkość ucierania potraw uzależniona jest nie tylko od mocy blendera kielichowego, ale także od ilości wirujących ostrzy. Najlepszy blender kielichowy będzie takich ostrzy miał przynajmniej dwie pary (czasami nawet 3-4), wykonanie ich ze stali nierdzewnej lub szlachetnej zapewni długotrwałą wytrzymałość. Plastikowe noże w tańszych rozwiązaniach bardzo szybko się zużywają. Najlepsze blendery kielichowe pozwalają na wyciągnięcie ostrzy, co znacznie ułatwia czyszczenie urządzenia.

Bezpieczeństwo pracy urządzenia jest jednym z podstawowych kryteriów, jakie powinno się rozważać. Tym, co wpływa na bezpieczeństwo używania blendera, są antypoślizgowe nóżki, które np. uniemożliwiają ściągnięcie przez dziecko pracującego urządzenia. Kierując się kwestiami bezpieczeństwa, nie można zapomnieć o kielichu, powinien być solidnie wykonany i trwały, aby gorący produkt nie został rozchlapany na osoby w otoczeniu blendera. Najbezpieczniejsze blendery kielichowe mają kielich wykonany ze szkła lub tritanu. Niestety blender z kielichem szklanym jest dwukrotnie cięższy od plastikowego, dlatego dobrą alternatywą są blendery z kielichem tritanowym, który łączy w sobie wytrzymałość szkła i lekkość plastiku. Blendery te są rzadko spotykane i dość drogie, dzbanek wykonany z tritanu z czasem użytkowania może nieco zmętnieć. Dodatkowym elementem bezpieczeństwa, jest również blokada przed przypadkowym włączeniem oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem, które nie pozwoli zniszczyć urządzenia w wyniku przegrzania,

Z czego może być wykonany kielich blendera?

  • Tworzywo sztuczne — bez szkodliwego Bisfenolu A (BPA).
  • Szkło hartowane – odporne na gorącą zawartość i zarysowania.
  • Dzbanek z tritanu – odporny na stłuczenia, zarysowania, wysoką i niską temperaturę.

Blender kielichowy jest urządzeniem AGD, które nie zawsze mieści się ze względu na gabaryty, w kuchennej szafce, dlatego warto wybrać model, nie tylko funkcjonalny, mocny i bezpieczny, ale także stanowiący element ozdobny kuchennego blatu. Warto wziąć pod uwagę, że pojemność kielicha, jest określona z 0,5 litrowym zapasem (na unoszenie się płynu podczas miksowania), dlatego blender kielichowy o pojemności 2,9 litra, będzie sporych gabarytów, a co się z tym wiąże, mniej poręczny i trudniejszy w zmywaniu.

Ranking najlepszych blenderów top 10

Ile kosztuje blender kielichowy wysokoobrotowy?

Najtańsze modele blenderów wysokoobrotowych, to cena około 400 zł. Droższe modele mikserów wysokoobrotowych, mogą kosztować nawet 6 000 zł. Cena uzależniona jest, od ilości funkcji, rodzajów materiałów, producenta oraz dodatkowych akcesoriów.

Jaki blender ręczny do kuchni?

Blender ręczny pozwala przygotować dania, o dużo większej gęstości niż zupa czy koktajl, niestety wymaga ciągłej kontroli. Składniki można miksować w dedykowanym pojemniku lub jakimkolwiek innym, znacznie większych rozmiarów. Wszechstronność urządzenia doskonale pozwala zastąpić męczące czynności manualnymi przyrządami jak szatkowanie cebuli bez łez, przygotowanie przecieru pomidorowego, lub pesto.

Wśród blenderów można zauważyć różne kształty głowicy. Różnica kształtu pozwala zaoszczędzić czas i prąd, a także pozwala dostarczyć więcej wartości odżywczych. Tradycyjny kształt nie wykorzystuje maksymalnie możliwości urządzenia, cześć nierozdrobionego produktu pozostaje w głowicy rozdrabniacza. Niewielu producentów oferuje blender o podstawie w kształcie wyprofilowanego dzwonu, dzięki czemu składniki rozdrabniane są znacznie szybciej i dokładniej.

FAQ:

Smoothie z blendera
Co może wchodzić w skład zestawu blendera ręcznego?

• Szatkownica.
• Blender kielichowy.
• Malakset.
• Przystawka do puree.
• Trzepaczka.
• Młynek.

Co można zrobić blenderem ręcznym?

• Utrzeć zupę na krem w garnku.
• Posypkę orzechową na ciasto.
• Pociąć warzywa na plastry lub paski.
• Poszatkować cebulę.
• Bułkę tartą.
• Posiekać ser.
• Koktajl.
• Pastę na kanapki.
• Krem.
• Puree warzywne.
• Przecier.
• Ubić białka na pianę.
• Ubić śmietanę.
• Spienić mleko.
• Majonez.
• Cukier puder ze zwykłego cukru.

Jaki blender kupić? Na co zwrócić uwagę?

• Moc urządzenia = siła rozdrabniania.
• Trwałość konstrukcji i odporność na przebarwienia.
• Łatwość czyszczenia – noże wyjmowane, bo źle znoszą zmywarki.
• Ilość dodatkowych przydatnych akcesoriów.
• Funkcje i wykorzystane technologie.
• Bezpieczeństwo – zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem.

Jakie funkcje może mieć blender kielichowy?

• Smoothie – uciera owoce i warzywa na jednolity mus.
• Kruszenie lodu – przydaje się do przyrządzenia orzeźwiających koktajli.
• Praca pulsacyjna – potrzebna do rozdrobnienia twardych produktów.
• Siekanie ziół.
• Miksowanie gorących składników.
• Mieszanie – pozwala przygotować puszyste ciasto naleśnikowe.
• Temper – ubijak/popychak – pozwala bezpiecznie popchnąć składniki w kierunku ostrzy.
• Termometr – pomaga zapobiec zrobieniu zupy ze smoothie.
• Próżnia – produkty nie są utleniane, wiec zachowują więcej wartości odżywczych i witamin oraz ładny kolor. W zamkniętym kielichu można sok lub smoothie przechowywać nawet kilka dni.

Co można zrobić blenderem kielichowym?

• Koktajl.
• Smoothie.
• Zupę krem.
• Sos.
• Gęstą pastę.
• Smarowidła z orzechów.
• Majonez.
• Utrzeć ziemniaki.
• Puszyste ciasto na naleśniki.
• Ciasto na omlet.
• Mielić kawę.
• Mielić migdały.
• Kruszyć lód i mrożonki.
• Sorbet.
• Domową mąkę.
• Emulgowanie i upłynnianie.

Jaki blender kupić?

Aktualizacja: Sierpień 2020

spis treści:

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Parownica do ubrań

Prawie w każdym gospodarstwie domowym można znaleźć klasyczne żelazko. Parownica do ubrań, jest nowoczesnym zamiennikiem tradycyjnego urządzenia do prasowania. Co odróżnia klasyczne żelazko od strumienia pary? Zobacz sam, czy warto kupić, jak działa, jaką wybrać i jak używać parownicy?

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Mleko modyfikowane dla dzieci

Mleko modyfikowane przechodzi wiele badań pod kątem jakościowym i wciąż nie dorównuje mleku matki. Bywa tak, że mleko z opakowania to jedyny pokarm jaki można podać dziecku, warto aby był możliwie zbliżony do wartości, których mama nie może dziecku przekazać. Jak dobrać właściwe mleko, aby nie zaszkodzić maluszkowi? Kiedy wybrać specjalne mleko? Sprawdź nasz poradnik i stań się mlecznym ekspertem.

Ranking TOP 10: Najlepsza kawa ziarnista

Aromatyczna kawa doskonale rozbudza zmysły i orzeźwia umysł. Parzenie dobrej kawy jest pewnego rodzaju rytuałem, aby w zaparzonej filiżance kawy zawrzeć jak najwięcej właściwości i aromatów. Obecnie większość skomplikowanych procesów wykonują za nas ekspresy do kawy, jednak bez dobrych ziaren kawy nie są w stanie funkcjonować. Kupić kawę można nawet w markecie, ale do uzyskania perfekcyjnego smaku i aromatu trzeba czegoś więcej, dowiedz się, jak zaparzyć najlepszą kawę?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.

Ranking TOP 10: Farba do siwych włosów

Siwizna dodaje uroku dziadkom i stanowi problem kiedy uwidacznia się zbyt wcześnie. Kilka jasnych włosów już postarza ale dzięki skutecznym sposobom pigmentacji można młody wygląd zatrzymać na dłużej.

Ranking TOP 10: Frezarka kosmetyczna do paznokci

Wybór podstawowego narzędzia do obróbki paznokci, wcale nie należy do łatwych, różna moc i duży wybór cenowy może przyprawiać o ból głowy. Sprawdź na co zwrócić szczególną uwagę wybierając wielozadaniowe urządzenie do manicure i pedicure.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.