Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Blender staje się coraz częściej używanym urządzeniem AGD w kuchni. Stanowi niezastąpione narzędzie do pracy z warzywami, owocami i nasionami. Przygotowanie wielu dań wegetariańskich lub wegańskich bez blendera jest praktycznie niemożliwe. Blendery to wielozadaniowe urządzenia, które głównie służą do siekania i rozdrabniania warzyw, owoców, ciastek, nasion czy orzechów. W zależności od przeznaczenia rynek oferuje wiele blenderów, które pozwalają przygotować gotowe dania, orzeźwiające i dietetyczne koktajle lub stworzyć masło orzechowe.

Owoce do blendowania na koktajl

Wybierając najlepszy blender, warto dopasować wymagania do parametrów i przeznaczenia miksujących urządzeń AGD. Blendery dostępne na rynku mają różną moc, kształt oraz akcesoria rozszerzające funkcjonalność. Poniżej przedstawiamy czynniki rankingowe pozwalające wybrać najlepszy blender dopasowany do potrzeb i budżetu. Pośród wielu urządzeń kierując się opiniami specjalistów i funkcjonalnością urządzeń, przedstawiamy ranking najlepszych blenderów.

Najlepszy blender ranking wrzesień 2021

 

Sprawdź również ranking blenderów wysokoobrotowych

Ranking uwzględnia zarówno blendery ręczne jak i kielichowe wybrane przez naszych specjalistów na podstawie szeregu czynników takich jak specyfikacja techniczna, bezawaryjność, funkcje dodatkowe, trwałość, wykonanie, cena czy opinie użytkowników. Ponadto uwzględniona została wielozadaniowość, w zależności czy jest to blender ręczny czy kielichowy, blender do smoothie, blender wysokoobrotowy, blender do koktajli, blender sportowy czy blender do masła orzechowego czy kruszenia lodu. Co więcej ranking blenderów kielichowych i ranking blenderów ręcznych aktualizujemy na bieżąco, a więc możesz mieć pewność, że nasz ranking stanie się odpowiedzią na Twoje pytanie- jaki blender kuchenny wybrać.

Na co zwrócić uwagę – jak wybrać najlepszy blender?

Jest kilka elementów, które łączą specyfikację urządzeń, umożliwiając tym samym wybór najlepszego blendera. Ponadto istnieje wiele dodatkowych przydatnych funkcji, które warto mieć na uwadze, nabywając sprzęt na kilka lat.

Najlepszy blender kielichowy, czyli jaki?

Moc urządzenia – im wyższa moc urządzenia tym blender staje się cięższy, jednocześnie gotowy jest przy dużej mocy na zadania specjalne, jak kruszenie lodu, czy przygotowanie hummusu. Blendery o niskiej mocy 200 W pozwalają miksować dietetyczne koktajle i miękkie produkty spożywcze (np. banany), warzywa dopiero po ugotowaniu. Zapas mocy rzędu 1000 W pozwala na rozdrobnienie twardych orzechów, kostek lodu bez nadwyrężenia możliwości silnika.

Prędkość obrotowa – możliwość regulowania obrotów umożliwia dopasowanie poziomu obrotów do potrzeb. Blendery mają możliwość regulacji stopniowej lub płynnej poprzez pokrętło, w przypadku blendera ze stopniową regulacją obrotów należy wybierać te modele, które pozwolą na więcej wariantów prędkości. Blendery wysokoobrotowe to te z obrotami powyżej 20 tys./min. Jedne z szybszych blenderów osiągają 45 tys. obr/min. przy mocy rzędu 1000-1400 W.

Materiał wykonania – rączka to element, który przenosi drgania i narażony jest na wyślizgnięcie się z dłoni, dlatego dobrze, aby była ergonomiczna i antypoślizgowa. Jasna obudowa noża tnącego wykonana z tworzywa, narażona jest na przebarwienia od farbujących owoców i warzyw, co z czasem zmniejsza walory estetyczne urządzenia. Istotnym elementem wykonania, jest również kielich blendera, o którym więcej piszemy nieco niżej.

Funkcje – regulacja prędkości obrotowej to podstawowa funkcjonalność, którą można znaleźć w większości modeli, skutecznie zapobiega chlapaniu, jeżeli dobierzemy prędkość odpowiednio do konsystencji składników. Dodatkową funkcją blendera, jest opcja Turbo, pozwalająca wygodnie zwiększyć obroty blendera do maksymalnych za pomocą jednego przycisku.

Wyposażenie w akcesoria – większość blenderów ma więcej niż jedną końcówkę tzw. nogę, na obrotowy mechanizm można zainstalować końcówki do ubijania, lub podłączyć blender do większego pojemnika, z wymiennymi końcówkami.

Łatwość czyszczenia – możliwość wstawienia pracujących z produktem nasadek, końcówek do zmywarki to duża zaleta, czyszczenie drobnych zakamarków wymaga używania szczotek, co potrafi komplikować wyczyszczenie blendera. Niedomyte elementy z resztkami jedzenia i rozwijającymi się kolonii pleśni to ostatnie co chcemy oglądać w kuchni. Zapobiec temu można miksując wodę z płynem przez kilka sekund.

Trwałość – to parametr, który nie sposób zbadać na początku użytkowania, można korzystać z gwarancji w przypadku uszkodzenia, jednak okres gwarancyjny też kiedyś się kończy. Dlatego dobrze jest, kierować się opinią i rankingiem sprawdzonych urządzeń pod kątem trwałości, wybrać nieco mocniejsze urządzenia niż potrzebujemy, zapas mocy nie będzie nadwyrężał pracy silnika, który może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Najlepszy blender to taki, który będzie miał zapas mocy, bo nie wiemy, co w przyszłości przyjdzie nam jeszcze rozdrobnić. Istotnym elementem, jest wygodna obudowa i praktyczne wykończenie najlepiej z metalu.

Duża ilość akcesoriów rozszerzy funkcjonalność, a co z tym się wiąże, ułatwi pracę w kuchni, przy większej ilości czynności jak np. przygotowanie orzeźwiającego koktajlu, ubicie śmietany, czy jajek oraz przygotowanie masła orzechowego.

Najlepszy blender jest urządzeniem, które nie tylko zastąpi wiele innych zajmujących miejsce w szafce manualnych sprzętów, ale także pozwoli szybko przygotować gotowe danie. Rozdrobnić składniki można przecież ręcznie lub mikserem jednak jest to czasochłonne i męczące. Używanie blendera usprawnia pracę w kuchni, dlatego tak ważna jest prędkość działania noży obrotowych, im mocniejszy i szybszy, tym więcej czasu pozwoli zaoszczędzić.

Najlepszy wielofunkcyjny blender – technologie.

PowerBell – Unikalny kształt misy w nodze nowoczesnego blendera umożliwiający rozdrobnienie całej zawartości bez tzw. martwych stref, w których zalegają nierozdrobnione składniki. Technologia ta także ułatwia zasysanie produktu w strefy rozdrabniania co pozwala na równomierne rozdrobnienie składników.

SPLASHControl – Budowa stopy blendera jest tak wyprofilowana, że zmniejsza się znacząco ilość zachlapania nawet przy dużych wartościach obrotowych.

Easy Click – Zwiększona ergonomia urządzenia, lekka konstrukcja umożliwia rozdrabnianie jedną ręką, ponadto system ten umożliwia łatwą wymianę końcówek.

Smart Speed – System sterowania prędkością obrotową, zmiana prędkości obrotowej odbywa się za pomocą nacisku.

Blender ręczny, czy kielichowy?

Blender kielichowy to doskonały wybór dla tych, którzy przygotowują dużo koktajli i zup w postaci kremów. Blender ręczny jest świetny pod katem przygotowywania past, pesto, masła orzechowego, hummus. Dobrze radzi sobie także z przygotowaniem zupy krem, ponadto nie trzeba partiami przelewać zupy do kielicha, a można wykorzystać garnek, w którym składniku były wcześniej ugotowane. Blender kielichowy w odróżnieniu od ręcznego ma ograniczoną pojemność w zależności od wielkości dzbanka. Niewątpliwie blender kielichowy trudniej umyć, oczyszczeniu podlega kielich i pokrywka, a ostrza w przeciwieństwie do blendera ręcznego w większości urządzeń nie są wyjmowane. Blendery ręczne mają mniejszy kielich w kształcie dzwonu, co ułatwia czyszczenie ostrzy. Dobre blendery kielichowe mają znacznie większą moc rozdrabniania niż ręczny blender, co umożliwia uzyskanie tzw. smoothie.

Oba typy urządzeń są dość hałaśliwe, gdyż duża moc, ostre noże, wysokie obroty w zetknięciu z produktem, wywołują lawinę dźwięku, dlatego niektóre blendery kielichowe mają dodatkową osłonę do wygłuszenia dźwięków. Blendery same w sobie są dość ciche, ale przecież nikt nie uruchamia urządzenia, żeby pracowało bez składników. Jaki wybrać blender? To głównie zależy od potrzeb i budżetu. Jedno urządzenie w pewnych czynnościach jest w stanie zastąpić drugie, ale w kuchni sportowca, czy wegetarianina dobrze mieć oba urządzenia. Zarówno blendery ręczne jak i kielichowe znajdziesz w naszym rankingu.

Jaki blender kielichowy wybrać?

Blender kielichowy jest urządzeniem o łatwiej obsłudze, pracującego urządzenia nie trzeba trzymać w dłoniach, wystarczy do kielicha włożyć składniki i uruchomić rozdrabnianie. Doskonale sprawdza się, do przygotowania orzeźwiających koktajli krusząc lód lub rozdrabniając dietetyczne składniki.

Planując zakup miksera kielichowego, trzeba mieć na uwadze, że plastikowe pojemniki nie są trwałe i wrażliwe na wysokie temperatury, stąd rozdrabniać można tylko ostudzone produkty. Blender kielichowy charakteryzuje się dzbankowym kształtem i nożykami w podstawie, co zapewnia doskonałe właściwości rozdrabniania bez tzw. martwego pola. Niestety system ma też swoje wady, suche i mało wilgotne kawałki mogą pozostać na powierzchni, co wymusza dolanie wody lub oliwy przy gęstszych konsystencjach. Szybsze ucieranie produktów można uzyskać, wybierając modele z większą ilością noży, np. 6-8.

Najbardziej popularne blendery kielichowe mają moc w granicach 600-800 W. Blender o takiej mocy powinien wystarczyć do codziennego użytku i rozdrabniania popularnych produktów. Jeżeli ważne jest, aby blender poradził sobie także z orzechami, ucierając je na masło orzechowe lub, aby wykonać hummus z ciecierzycy, potrzebny będzie blender do zadań specjalnych o mocy około 2000 W.

Najlepszy blender kielichowy to taki, który także pozwoli zmieścić dużo produktów w kielichu, większość blenderów, które są wystarczające na potrzeby nawet dużych rodzin, ma pojemność około 2 litrów. Większe blendery sięgają pojemnością do niespełna 3 litrów. Jeżeli blender jest przeznaczony dla sportowca, doskonałym rozwiązaniem będzie sportowy blender z bidonem lub kubkiem. To wygodne rozwiązanie, które cenią sportowcy za mniejszą ilość zmywania i kompaktowy rozmiar bidona.

Prędkość ucierania potraw uzależniona jest nie tylko od mocy blendera kielichowego, ale także od ilości wirujących ostrzy. Najlepszy blender kielichowy będzie takich ostrzy miał przynajmniej dwie pary (czasami nawet 3-4), wykonanie ich ze stali nierdzewnej lub szlachetnej zapewni długotrwałą wytrzymałość. Plastikowe noże w tańszych rozwiązaniach bardzo szybko się zużywają. Najlepsze blendery kielichowe pozwalają na wyciągnięcie ostrzy, co znacznie ułatwia czyszczenie urządzenia.

Bezpieczeństwo pracy urządzenia jest jednym z podstawowych kryteriów, jakie powinno się rozważać. Tym, co wpływa na bezpieczeństwo używania blendera, są antypoślizgowe nóżki, które np. uniemożliwiają ściągnięcie przez dziecko pracującego urządzenia. Kierując się kwestiami bezpieczeństwa, nie można zapomnieć o kielichu, powinien być solidnie wykonany i trwały, aby gorący produkt nie został rozchlapany na osoby w otoczeniu blendera. Najbezpieczniejsze blendery kielichowe mają kielich wykonany ze szkła lub tritanu. Niestety blender z kielichem szklanym jest dwukrotnie cięższy od plastikowego, dlatego dobrą alternatywą są blendery z kielichem tritanowym, który łączy w sobie wytrzymałość szkła i lekkość plastiku. Blendery te są rzadko spotykane i dość drogie, dzbanek wykonany z tritanu z czasem użytkowania może nieco zmętnieć. Dodatkowym elementem bezpieczeństwa, jest również blokada przed przypadkowym włączeniem oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem, które nie pozwoli zniszczyć urządzenia w wyniku przegrzania,

Z czego może być wykonany kielich blendera?

  • Tworzywo sztuczne — bez szkodliwego Bisfenolu A (BPA).
  • Szkło hartowane – odporne na gorącą zawartość i zarysowania.
  • Dzbanek z tritanu – odporny na stłuczenia, zarysowania, wysoką i niską temperaturę.

Blender kielichowy jest urządzeniem AGD, które nie zawsze mieści się ze względu na gabaryty, w kuchennej szafce, dlatego warto wybrać model, nie tylko funkcjonalny, mocny i bezpieczny, ale także stanowiący element ozdobny kuchennego blatu. Warto wziąć pod uwagę, że pojemność kielicha, jest określona z 0,5 litrowym zapasem (na unoszenie się płynu podczas miksowania), dlatego blender kielichowy o pojemności 2,9 litra, będzie sporych gabarytów, a co się z tym wiąże, mniej poręczny i trudniejszy w zmywaniu.

Ranking najlepszych blenderów top 10

Ile kosztuje blender kielichowy wysokoobrotowy?

Najtańsze modele blenderów wysokoobrotowych, to cena około 400 zł. Droższe modele mikserów wysokoobrotowych, mogą kosztować nawet 6 000 zł. Cena uzależniona jest, od ilości funkcji, rodzajów materiałów, producenta oraz dodatkowych akcesoriów.

Jaki blender ręczny do kuchni?

Blender ręczny pozwala przygotować dania, o dużo większej gęstości niż zupa czy koktajl, niestety wymaga ciągłej kontroli. Składniki można miksować w dedykowanym pojemniku lub jakimkolwiek innym, znacznie większych rozmiarów. Wszechstronność urządzenia doskonale pozwala zastąpić męczące czynności manualnymi przyrządami jak szatkowanie cebuli bez łez, przygotowanie przecieru pomidorowego, lub pesto.

Wśród blenderów można zauważyć różne kształty głowicy. Różnica kształtu pozwala zaoszczędzić czas i prąd, a także pozwala dostarczyć więcej wartości odżywczych. Tradycyjny kształt nie wykorzystuje maksymalnie możliwości urządzenia, cześć nierozdrobionego produktu pozostaje w głowicy rozdrabniacza. Niewielu producentów oferuje blender o podstawie w kształcie wyprofilowanego dzwonu, dzięki czemu składniki rozdrabniane są znacznie szybciej i dokładniej.

Najczęściej występujące pytania o blender ręczny:

Smoothie z blendera

Co może wchodzić w skład zestawu blendera ręcznego?


• Szatkownica.

• Blender kielichowy.

• Malakset.

• Przystawka do puree.

• Trzepaczka.

• Młynek.

Co można zrobić blenderem ręcznym?

• Utrzeć zupę na krem w garnku.

• Posypkę orzechową na ciasto.

• Pociąć warzywa na plastry lub paski.

• Poszatkować cebulę.

• Bułkę tartą.

• Posiekać ser.

• Koktajl.

• Pastę na kanapki.

• Krem.

• Puree warzywne.

• Przecier.

• Ubić białka na pianę.

• Ubić śmietanę.

• Spienić mleko.

• Majonez.

• Cukier puder ze zwykłego cukru.

Jaki blender kupić? Na co zwrócić uwagę?

• Moc urządzenia = siła rozdrabniania.

• Trwałość konstrukcji i odporność na przebarwienia.

• Łatwość czyszczenia – noże wyjmowane, bo źle znoszą zmywarki.

• Ilość dodatkowych przydatnych akcesoriów.

• Funkcje i wykorzystane technologie.

• Bezpieczeństwo – zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem.

Jakie funkcje może mieć blender kielichowy?

• Smoothie – uciera owoce i warzywa na jednolity mus.

• Kruszenie lodu – przydaje się do przyrządzenia orzeźwiających koktajli.

• Praca pulsacyjna – potrzebna do rozdrobnienia twardych produktów.

• Siekanie ziół.

• Miksowanie gorących składników.

• Mieszanie – pozwala przygotować puszyste ciasto naleśnikowe.

• Temper – ubijak/popychak – pozwala bezpiecznie popchnąć składniki w kierunku ostrzy.

• Termometr – pomaga zapobiec zrobieniu zupy ze smoothie.

• Próżnia – produkty nie są utleniane, wiec zachowują więcej wartości odżywczych i witamin oraz ładny kolor. W zamkniętym kielichu można sok lub smoothie przechowywać nawet kilka dni.

Co można zrobić blenderem kielichowym?

• Koktajl.

• Smoothie.

• Zupę krem.

• Sos.

• Gęstą pastę.

• Smarowidła z orzechów.

• Majonez.

• Utrzeć ziemniaki.

• Puszyste ciasto na naleśniki.

• Ciasto na omlet.

• Mielić kawę.

• Mielić migdały.

• Kruszyć lód i mrożonki.

• Sorbet.

• Domową mąkę.

• Emulgowanie i upłynnianie.

Najlepsze blendery gastronomiczne wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: wrzesień 2021

2 opinie

  1. Przydałby się ranking blenderów sportowych łączący w sobie blender do warzyw i owoców ale też blender do orzechów, bo jak wiadomo kruszenie lodu i zrobienie masła orzechowego to najtrudniejsze wyzwanie dla blenderów z top 10. Nawet dobry blender ręczny nie radzi sobie z tym zbyt dobrze a masło orzechowe jest częścią diety sportowej.

  2. Dobry blender do kruszenia lodu poradzi sobie i z orzechami, top 10 blenderów kielichowych z waszego rankingu jak sprawdzałem ma wystarczająco mocy żeby kruszyć lód. Niestety nawet dobry ręczny blender nie radzi sobie dobrze z lodem. Moim zdaniem najlepszy blender to ten z dzbankiem.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.