Ranking TOP 10: Dobry soundbar do 1000 zł

Każdego dnia doświadczamy rozwoju technologicznego, który zmienia nasze życie. Ultracienkie telewizory zapewniają nam wysokiej klasy obrazu, tylko co zrobić w przypadku, gdy nie idzie to w parze z jakością dźwięku? Na ratunek przychodzi nam soundbar do komputera i telewizora, z którego pomocą można rozwiązać ten problem. Nie wiesz, co to soundbar i chcesz wiedzieć, jak on działa? A może już o nim słyszałeś i zastanawiasz się, jaki warto wybrać soundbar do 1000 zł, a może korzystniej zdecydować się na głośniki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej! Jeżeli szukasz dobrego, ale niedrogiego soundbara zapoznaj się z naszym rankingiem, opartym na opinii użytkowników, wypowiedziach z forum oraz bazującym na rentowności cenowej w stosunku do jakości.

Przewód HDMI do podłączenia dobrego soundbara

Soundbar — co to jest?

Najprościej ujmując, jest to sprzęt audio w postaci listwy, która generuje wysokiej jakości brzmienia. Dobry soundbar może więc, z powodzeniem zastąpić głośniki telewizora, które ze względu na swoje niskie parametry, wpływają na pogorszenie jakości dźwięku. Przypominające swoim kształtem podłużną belkę urządzenie, wydaje mocny dźwięk, a przy okazji jest również stylowym dodatkiem do mieszkania. Jak działa soundbar? Ten niewielkich rozmiarów gadżet składa się z wewnętrznych głośników, które umieszczono pod różnymi kątami nachylenia. Niektóre z modeli potrafią stworzyć tzw. wirtualny dźwięk przestrzenny, czyli dwukanałowy efekt stereo. Wydobywany dźwięk z listwy, odbija się od sufitu i ścian pomieszczenia. Efekt ten osiąga się poprzez automatyczną modyfikację poziomów głośności, opóźnień i widma, które urządzenie generuje. Tym samym jego użytkownik może nacieszyć się brzmieniem podobnym do tego, jakie emituje kino domowe.

Dobry soundbar do telewizora i komputera ranking Sierpień 2021

Tani soundbar do telewizora zamiast głośników

Niestety nie wszystkie z dostępnych na rynku modeli telewizorów zapewniają równie zadowalającego jakości dźwięku, co i obrazu. Jakość brzmienia można jednak poprawić, poprzez zastosowanie dodatkowego źródła dźwięku o większej mocy — a soundbar nadaje się do tego idealnie. Jego zastosowanie uchroni Cię przed koniecznością zakupu większej ilości głośników do telewizora. Jeżeli więc nie dysponujesz dużą ilością miejsca, a zależy Ci na tym, by poprawić jakość brzmienia — warto rozważyć zakup rankingowego soundbara z dolby atmos.

Głośnik Soundbar do 1000 zł — zalety

Poza poprawą jakości brzmienia, gadżet ten posiada również wiele innych zalet, są to:

  • Łatwość w użyciu — nie są to skomplikowane urządzenia, wystarczy je jedynie podpiąć za pomocą kabla HDMI lub połączyć z innym urządzeniem za pomocą Bluetooth;
  • Kompaktowe rozmiary — w porównaniu do kina domowego urządzenie to zajmuje zdecydowanie mniej miejsca;
  • Atrakcyjna cena — dobrej jakości soundbar można kupić nawet za mniej niż 1000 zł.
  • Stylowy design — wiele modeli kusi atrakcyjnym, ultranowoczesnym wyglądem, dlatego też stanowi on elegancki element wyposażenia wnętrza.

Soundbar do komputera za mniej niż 1000 zł

Soundbar do komputera stacjonarnego to równie dobre rozwiązanie, jak i w przypadku telewizora. Zwłaszcza jeżeli zostanie on połączony z dodatkowym subwooferem. Taki zestaw dostarczy znakomitej jakości dźwięku. Tylko, Który soundbar wybrać? Kupując to rankingowy soundbar, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc. Standardowe modele generują od 3 W do 20 W mocy. Jeżeli jednak sprzęt ten ma odpowiadać potrzebom bardziej wymagającego użytkownika — warto rozejrzeć się za urządzeniem o większej mocy.

Jaki soundbar — Bluetooth czy HDMI?

Nie ma wątpliwości, że tego typu urządzenie poprawi jakość dźwięku, jaki wydobywa się z Twojego telewizora lub komputera. Należy jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj podłączenia będzie dla twojego sprzętu najlepszy. Jeżeli planujesz podpiąć soundbar do konsoli lub telewizora, dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia z przewodem HDMI. Jeżeli jednak zależy Ci na puszczaniu muzyki z telefonu komórkowego — jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wybór soundbaru Bluetooth z WiFi. Dzięki temu połączysz urządzenie ze swoim smartfonem lub komputerem bezprzewodowo. Ze smatrfonu można puszczać nie tylko muzyke czy dzwięk z filmików ale także korzystać z radia internetowego. A jeżeli takie radio Ci nie wystarcza to wielu producentów oferuje m.in. soundbar Bluetooth z radiem.

Soundbar czy kino domowe za 1000 zł?

To pytanie zadaje sobie wielu miłośników dobrego brzmienia. A więc soundbar czy kino domowe? Zdania są podzielone. Wielu miłośników sprzętu audio twierdzi, że generowany z soundbara efekt przestrzenny nie może się równać z jakością dźwięku kina domowego. Z drugiej jednak strony dobrej jakości soundbar z rankingu jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup średniej klasy głośników. Poza tym zajmuje on znacznie mniej miejsca. Dodatkowo wiele osób twierdzi również, że drobne mankamenty soundbara można łatwo wyeliminować. Mowa np. o gorszej jakości bassach. Wystarczy bowiem zastosować dodatkowy subwoofer. Warto również wspomnieć, że producenci sprzętu audio w dalszym ciągu udoskonalają swoje soundbary. Jest więc nadzieja na to, że w przyszłości wszystkie ich wady zostaną całkowicie wyeliminowane. Doroższe modele soundbarów nie tylko dorównują ale przewyższają zdolności klasycznych głośników do telewizora.

Tani soundbar z subwooferem do 1000 zł

Kupując soundbar, warto sprawdzić też, czy posiada on możliwość podpięcia głośnika nisko tonowego, czyli subwoofera. W ty celu wystarczy zwrócić uwagę na to, czy po kropce oznaczającej liczbę kanałów, jest druga liczba. To właśnie ona odnosi się do subwoofera. Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt? Przede wszystkim dla uzyskania lepszego efektu basu.

Rankingowe soundbary wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat tanich i dobrych soundbarów:

Soundbar 5.1 czy kino domowe?

Soundbar Bluetooth 5.1 znacznie przewyższa soundbar Bluetooth 5.0. Niestety jednak w dalszym ciągu sprzęt ten nie ma szans w porównaniu do dźwięku wydobywającego się z dobrej klasy kina domowego. Przewaga ta wiąże się głównie z większą ilością oraz rozmiarami głośników, jakie kino zawiera. Minusem jest jednak duża liczba kabli, które urządzenie te wymaga.

Jak sparować soundbar z subwooferem?

Zazwyczaj parowanie tych dwóch urządzeń przebiega automatyczne — następuje ono zaraz po pierwszym włączeniu obu tych urządzeń. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu parowanie nie odbywa się automatycznie, należy postąpić zgodnie z instrukcją:
Włącz ponownie listwę dźwiękową i subwoofer

Naciśnij przycisk CONNECT na drugim z urządzeń i przejdź do trybu parowania;

Wciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk DIM DISPLAY, który znajdziesz na pilocie;

Szybkim ruchem wciśnij kolejno przyciski BASS+ oraz BASS-;

Po przejściu do panelu „PAIRING” na subwooferze lampka LED powinna się zaświecić. Tym samym na wyświetlaczu listwy dźwiękowej powinien ukazać się komunikat o treści „DONE”. Jeżeli lampka LED zaczęła migać, oznacza to, że parowanie sprzętu zakończyło się sukcesem.

Jeżeli nie udało się, należy zastosować się do instrukcji ponownie — przykładając większą uwagę do tego, czy wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie.

Dlaczego nie można sparować soundbaru z subwooferem?

Najczęściej problem ten pojawia się, kiedy w domu zbyt wiele sprzętów korzysta z połączenia bezprzewodowego. Połączone ze sobą w ten sposób telewizory, komputery, telefony oraz inne sprzęty zaczynają powodować pewnie zakłócenia.

Co daje soundbar?

Tego typu sprzęt poprawia jakość dźwięku, jaki wydobywa się z ekranu telewizora bądź komputera. Z jego pomocą można uzyskać głębię dźwięku, która jest porównywalna z kinem domowym. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią na to, by wstawić do pokoju dużą ilość głośników. Zakup dobrej jakości rankingowego soundbaru jest również znacznie bardziej atrakcyjny cenowo.

Aktualizacja: Sierpień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.