Ranking TOP 10: Dobry soundbar do 1000 zł – 2024

Każdego dnia doświadczamy rozwoju technologicznego, który zmienia nasze życie. Ultracienkie telewizory zapewniają nam wysokiej klasy obrazu, tylko co zrobić w przypadku, gdy nie idzie to w parze z jakością dźwięku? Na ratunek przychodzi nam soundbar do komputera i telewizora, z którego pomocą można rozwiązać ten problem.

Nie wiesz, co to soundbar i chcesz wiedzieć, jak on działa? A może już o nim słyszałeś i zastanawiasz się, jaki warto wybrać soundbar do 1000 zł, a może korzystniej zdecydować się na głośniki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej! Jeżeli szukasz dobrego, ale niedrogiego soundbara zapoznaj się z naszym rankingiem, opartym na opinii użytkowników, wypowiedziach z forum oraz bazującym na rentowności cenowej w stosunku do jakości.

Soundbar — co to jest?

Najprościej ujmując, jest to sprzęt audio w postaci listwy, która generuje wysokiej jakości brzmienia. Dobry soundbar może więc, z powodzeniem zastąpić głośniki telewizora, które ze względu na swoje niskie parametry, wpływają na pogorszenie jakości dźwięku. Przypominające swoim kształtem podłużną belkę urządzenie, wydaje mocny dźwięk, a przy okazji jest również stylowym dodatkiem do mieszkania. Jak działa soundbar? Ten niewielkich rozmiarów gadżet składa się z wewnętrznych głośników, które umieszczono pod różnymi kątami nachylenia. Niektóre z modeli potrafią stworzyć tzw. wirtualny dźwięk przestrzenny, czyli dwukanałowy efekt stereo. Wydobywany dźwięk z listwy, odbija się od sufitu i ścian pomieszczenia. Efekt ten osiąga się poprzez automatyczną modyfikację poziomów głośności, opóźnień i widma, które urządzenie generuje. Tym samym jego użytkownik może nacieszyć się brzmieniem podobnym do tego, jakie emituje kino domowe.

Dobry soundbar do telewizora i komputera ranking luty 2024

Tani soundbar do telewizora zamiast głośników

Przewód HDMI do podłączenia dobrego soundbara

Niestety nie wszystkie z dostępnych na rynku modeli telewizorów zapewniają równie zadowalającego jakości dźwięku, co i obrazu. Jakość brzmienia można jednak poprawić, poprzez zastosowanie dodatkowego źródła dźwięku o większej mocy — a soundbar nadaje się do tego idealnie. Jego zastosowanie uchroni Cię przed koniecznością zakupu większej ilości głośników do telewizora. Jeżeli więc nie dysponujesz dużą ilością miejsca, a zależy Ci na tym, by poprawić jakość brzmienia — warto rozważyć zakup rankingowego soundbara z dolby atmos.

Głośnik Soundbar do 1000 zł — zalety

Poza poprawą jakości brzmienia, gadżet ten posiada również wiele innych zalet, są to:

  • Łatwość w użyciu — nie są to skomplikowane urządzenia, wystarczy je jedynie podpiąć za pomocą kabla HDMI lub połączyć z innym urządzeniem za pomocą Bluetooth;
  • Kompaktowe rozmiary — w porównaniu do kina domowego urządzenie to zajmuje zdecydowanie mniej miejsca;
  • Atrakcyjna cena — dobrej jakości soundbar można kupić nawet za mniej niż 1000 zł.
  • Stylowy design — wiele modeli kusi atrakcyjnym, ultranowoczesnym wyglądem, dlatego też stanowi on elegancki element wyposażenia wnętrza.

Soundbar do komputera za mniej niż 1000 zł

Soundbar do komputera stacjonarnego to równie dobre rozwiązanie, jak i w przypadku telewizora. Zwłaszcza jeżeli zostanie on połączony z dodatkowym subwooferem. Taki zestaw dostarczy znakomitej jakości dźwięku. Tylko, Który soundbar wybrać? Kupując to rankingowy soundbar, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc. Standardowe modele generują od 3 W do 20 W mocy. Jeżeli jednak sprzęt ten ma odpowiadać potrzebom bardziej wymagającego użytkownika — warto rozejrzeć się za urządzeniem o większej mocy.

Jaki soundbar — Bluetooth czy HDMI?

Nie ma wątpliwości, że tego typu urządzenie poprawi jakość dźwięku, jaki wydobywa się z Twojego telewizora lub komputera. Należy jednak zastanowić się nad tym, jaki rodzaj podłączenia będzie dla twojego sprzętu najlepszy. Jeżeli planujesz podpiąć soundbar do konsoli lub telewizora, dobrym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia z przewodem HDMI. Jeżeli jednak zależy Ci na puszczaniu muzyki z telefonu komórkowego — jedynym słusznym rozwiązaniem będzie wybór soundbaru Bluetooth z WiFi. Dzięki temu połączysz urządzenie ze swoim smartfonem lub komputerem bezprzewodowo. Ze smatrfonu można puszczać nie tylko muzyke czy dzwięk z filmików ale także korzystać z radia internetowego. A jeżeli takie radio Ci nie wystarcza to wielu producentów oferuje m.in. soundbar Bluetooth z radiem.

Soundbar czy kino domowe za 1000 zł?

To pytanie zadaje sobie wielu miłośników dobrego brzmienia. A więc soundbar czy kino domowe? Zdania są podzielone. Wielu miłośników sprzętu audio twierdzi, że generowany z soundbara efekt przestrzenny nie może się równać z jakością dźwięku kina domowego. Z drugiej jednak strony dobrej jakości soundbar z rankingu jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup średniej klasy głośników. Poza tym zajmuje on znacznie mniej miejsca. Dodatkowo wiele osób twierdzi również, że drobne mankamenty soundbara można łatwo wyeliminować. Mowa np. o gorszej jakości bassach. Wystarczy bowiem zastosować dodatkowy subwoofer. Warto również wspomnieć, że producenci sprzętu audio w dalszym ciągu udoskonalają swoje soundbary. Jest więc nadzieja na to, że w przyszłości wszystkie ich wady zostaną całkowicie wyeliminowane. Doroższe modele soundbarów nie tylko dorównują ale przewyższają zdolności klasycznych głośników do telewizora.

Tani soundbar z subwooferem do 1000 zł

Kupując soundbar, warto sprawdzić też, czy posiada on możliwość podpięcia głośnika nisko tonowego, czyli subwoofera. W ty celu wystarczy zwrócić uwagę na to, czy po kropce oznaczającej liczbę kanałów, jest druga liczba. To właśnie ona odnosi się do subwoofera. Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt? Przede wszystkim dla uzyskania lepszego efektu basu.

Rankingowe soundbary wyróżnione przez redakcję 2024

Najczęściej zadawane pytania na temat tanich i dobrych soundbarów:

Soundbar 5.1 czy kino domowe?

Soundbar Bluetooth 5.1 znacznie przewyższa soundbar Bluetooth 5.0. Niestety jednak w dalszym ciągu sprzęt ten nie ma szans w porównaniu do dźwięku wydobywającego się z dobrej klasy kina domowego. Przewaga ta wiąże się głównie z większą ilością oraz rozmiarami głośników, jakie kino zawiera. Minusem jest jednak duża liczba kabli, które urządzenie te wymaga.

Jak sparować soundbar z subwooferem?

Zazwyczaj parowanie tych dwóch urządzeń przebiega automatyczne — następuje ono zaraz po pierwszym włączeniu obu tych urządzeń. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu parowanie nie odbywa się automatycznie, należy postąpić zgodnie z instrukcją:
Włącz ponownie listwę dźwiękową i subwoofer
Naciśnij przycisk CONNECT na drugim z urządzeń i przejdź do trybu parowania;
Wciśnij i przytrzymaj przez 5 sekund przycisk DIM DISPLAY, który znajdziesz na pilocie;
Szybkim ruchem wciśnij kolejno przyciski BASS+ oraz BASS-;
Po przejściu do panelu „PAIRING” na subwooferze lampka LED powinna się zaświecić. Tym samym na wyświetlaczu listwy dźwiękowej powinien ukazać się komunikat o treści „DONE”. Jeżeli lampka LED zaczęła migać, oznacza to, że parowanie sprzętu zakończyło się sukcesem.
Jeżeli nie udało się, należy zastosować się do instrukcji ponownie — przykładając większą uwagę do tego, czy wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie.

Dlaczego nie można sparować soundbaru z subwooferem?

Najczęściej problem ten pojawia się, kiedy w domu zbyt wiele sprzętów korzysta z połączenia bezprzewodowego. Połączone ze sobą w ten sposób telewizory, komputery, telefony oraz inne sprzęty zaczynają powodować pewnie zakłócenia.

Co daje soundbar?

Tego typu sprzęt poprawia jakość dźwięku, jaki wydobywa się z ekranu telewizora bądź komputera. Z jego pomocą można uzyskać głębię dźwięku, która jest porównywalna z kinem domowym. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią na to, by wstawić do pokoju dużą ilość głośników. Zakup dobrej jakości rankingowego soundbaru jest również znacznie bardziej atrakcyjny cenowo.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2024

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: