Ranking TOP 10: Najlepszy powerbank 2024

Powerbank to bardzo przydatny sprzęt, który przyda się nie tylko do naładowania baterii telefonu, czy jako powerbank do słuchawek bezprzewodowych. Na rynku można znaleźć urządzenia o większej mocy oraz pojemności. Duży powerbank może posłużyć również do naładowania hulajnogi elektrycznej. Które z urządzeń wybrać? Przeczytaj nasz ranking najlepszych powerbanków i dowiedz się, który tani powerbankzasługuje na Twoją uwagę. 

Powerbank – co to jest?

Powerbank to przenośna ładowarka, którą można wykorzystać do naładowania telefonu, czy innych urządzeń elektronicznych. Wszystko za sprawą obudowy, w której znajduje się litowo-polimerowy lub litowo-jonowy akumulator. Bateria ta może więc posłużyć do wielokrotnego wykorzystania baterii – wcześniej musi ona jednak zostać naładowana. Tradycyjne urządzenie podaje prąd o napięciu 5V i natężeniu 1-2 A, jednak zdarzają się również i mocniejsze przenośne baterie, np. powerbank 12V. Kolejną ważną zaletą tych urządzeń jest to, iż zdecydowana większość z nich posiada kompaktowe rozmiary. Mały powerbank można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Najlepszy powerbank ranking kwiecień 2024

 

Jak wybrać powerbank – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się nad tym, żeby podarować bliskiej osobie powerbank na prezent? W dalszej części naszego rankingu najlepszych powerbanków podpowiemy, na jakie parametry zwracać uwagę przy zakupie tego urządzenia.

Rodzaj baterii

W powerbankach można spotkać 2 typy baterii: litowo-jonowe oraz litowo-polimerowe. Te pierwsze charakteryzują się mniejszą podatnością na rozładowanie oraz są tanie, ale niestety wymagają dłuższego ładowania. Z kolei baterie litowo-polimerowe są nieco droższe, ale szybciej uzupełniają baterię w telefonie. Niestety nie są idealne i prędzej się rozładowują. 

Pojemność

Dobry powerbank powinien posłużyć przynajmniej na 3 ładowania. Wszystko zależy jednak od tego, jaka jest jego pojemność. Parametr ten mierzymy się w miliamperogodzinach (mAh). Optymalna pojemność powerbanka wynosi 2 000 mAh. Na rynku są jednak dostępne urządzenia, które znacznie przekraczają te możliwości. Mowa o modelach takich jak:

  • Powerbank 10 000 mAh – z powodzeniem wystarczy na 3–4 ładowania telefonu;
  • Powerbank 20 000 mAh – to mocny powerbank, który może zostać wykorzystany do naładowania laptopa;
  • Powerbank 50 000 mAh – najmocniejszy powerbank na rynku, który można wykorzystać jako źródło zasilania sprzętu elektronicznego.

Liczba portów

Kolejną ważną rzeczą w naszym rankingu, jest liczba złączy USB, które posiada urządzenie. Mini powerbank posiada zwykle jedno wejście, aczkolwiek większe modele mogą mieć ich kilka. Dwa porty pozwalają na jednoczesne naładowanie dwóch urządzeń. W sprzedaży można znaleźć również powerbank ze wbudowanym kablem, który służy do ładowania telefonu. Taki powerbank z kablem sprawdzi się więc w sytuacji, gdy zapomni się ze sobą zabrać kabla do telefonu.

Szybkość ładowania

Szybkość ładowania zależy od tego, jakie jest natężenie prądu wyjściowego portu USB. Na rynku istnieje również powerbank quick charge, który umożliwia bardzo szybkie ładowanie. Dzięki tym urządzeniom można zaoszczędzić na ładowaniu telefonu nawet kilkadziesiąt minut dziennie.  

Ładowanie powerbanka

Aby urządzenie mogło działać, wymaga ono najpierw naładowania. Zwykle używa się do tego kabla typu C, dlatego też najczęściej spotykane urządzenie to powerbank USB-C. Bardzo pomocną funkcją są diody LED, które informują o stopniu naładowania urządzenia. W naładowanej do pełni baterii przenośnej wszystkie światełka powinny się świecić. Szczególnym rodzajem urządzenia, które nie wymaga podłączania do źródła zasilania jest turystyczny powerbank na korbkę. Zasilany siłą rąk swojego użytkownika, nie wymaga żadnego podłączenia do sieci, a siła mechaniczna napędzająca dynamo zostaje zamieniona w energię i zakumulowana.

Obudowa

Równie istotnym kryterium jest to, jak wygląda i z czego zrobiona jest obudowa urządzenia. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim wodoszczelny powerbank, który skutecznie chroni wnętrze akumulatora i elektroniki przed wilgocią i kurzem. Kolejną nowością jest niezniszczalny pancerny powerbank, którego obudowę wykonano z niezwykle odpornych na uszkodzenia mechaniczne tworzyw. Nie brakuje również modeli, które wyróżniają się bogatą kolorystyką i designem. Taki produkt idealnie sprawdzi się jako prezent — powerbank dla kobiety

Dodatki do powerbanków

W sprzedaży pojawiły się również modele z wieloma dodatkowymi funkcjami. Tutaj na wyróżnienie zasługuje m.in. powerbank z latarką oraz powerbank z wyświetlaczem LCD, na którym można sprawdzić poziom naładowania urządzenia. Kolejnym ważnym dodatkiem są lampki LED – zdecydowanie najczęściej spotykana jest latarka LED, która nie zużywa wiele energii, daje całkiem mocne światło i w wielu sytuacjach może okazać się bardzo pomocną ładowarką solarną, która umożliwi korzystanie z urządzenia nawet po rozładowaniu. Niestety duża ilość dodatkowych funkcji sprawia, że z pozoru lekki powerbank stanie się znacznie większy i cięższy.

Powerbank do samochodu – powerbank rozruchowy

Odpalanie samochodu staje się możliwe dzięki urządzeniu takiemu jak powerbank z rozruchem! Ten innowacyjny gadżet podbija ranking najlepszych baterii przenośnych. Nic dziwnego skoro taki powerbank do akumulatora pozwala na szybkie uruchomienie pojazdu. Wszystko za sprawą złącza EC5, które emituje prąd ciągły do 300 A. Dzięki temu możliwe staje się także uruchomienie silnika w motocyklu oraz quadzie. Jakie cechy powinien posiadać powerbank do rozruchu samochodu? Przede wszystkim powinien być to powerbank o dużej pojemności. Najlepszy powerbank to model, którego pojemność wynosi więcej niż 10000 mAh. Co ważne, powinien on również posiadać wszelkie odpowiednie zabezpieczenia – przepięciowe, przeciwzwarciowe oraz ochronę przed przegrzaniem. Powerbank do auta, to znakomita inwestycja, któraprzyda się nie tylko do rozruchu przy niskich temperaturach, ale również jako:

  • powerbank do kamery samochodowej,
  • powerbank do wideo rejestratora itd.

Powerbank do samochodu – turystyczna stacja przenośna

To największy powerbank z dostępnych na rynku modeli. W zależności od producenta, jego pojemność może sięgać nawet 2016 Wh, ponadto urządzenie starczy aż na 800 cykli ładowania! Nic więc dziwnego, że ten rodzaj powerbanka pojawił się w naszym rankingu. Zdecydowanie jednak nie jest to lekki powerbank – niektóre modele turystycznej stacji przenośnej osiągają wagę ponad 8 kg! Mimo to taka mobilna stacja ładowania z pewnością sprawdzi się w trakcie wyjazdów na łono natury, wypoczynku na działce itp. Oprócz telefonów będzie nim można naładować, laptopa, drona, aparat fotograficzny oraz wiele innych sprzętów elektronicznych.

Powerbank turystyczny – 230V

Powerbank 230V przydaje się w każdej podróży – zarówno do naładowania baterii w smartfonie, aparacie, jak i samochodowej nawigacji. Dobry powerbank outdoorowy powinien mieć nie tylko dużą pojemność, ale i być całkowicie wodoodporny. Dobrze również, by posiadał on wbudowane końcówki USB. Warto również zwrócić uwagę na to, czy dany sprzęt jest wstrząsoodporny – w przeciwnym wypadku zniszczeniu może ulec nie tylko powłoka powerbanka, ale i jego delikatne elementy elektroniki wewnątrz.

Powerbank indukcyjny

Powerbank bezprzewodowy to urządzenie, którego obecność na szczytach rankingów nikogo już nie dziwi. Model ten bowiem zasłużył sobie jednak na miejsce w samej czołówce. Wszystko dzięki temu, że taki powerbank z ładowaniem indukcyjnym pozwala naładować telefon bezprzewodowo – bez użycia kabla USB typu C. Wystarczy jedynie położyć na nim telefon z funkcją ładowania bezprzewodowego i gotowe – urządzenie zostanie naładowane. Aby jednak do tego doszło, w trakcie ładowania urządzenia muszą się ze sobą stykać. Wyposażony w cewkę nadawczą powerbank emituje prąd przemienny, pod którego wpływem powstaje pole elektromagnetyczne, które zasila cewkę odbiorczą umieszczoną w telefonie. Zanim jednak kupisz takie urządzenie – upewnij się, czy aby na pewno Twój telefon może być ładowany bezprzewodowo. Bez tego zakup takiego powerbanka okaże się nieuzasadniony.

Powerbank dla dzieci

W rankingu pojawiły się również powerbanki dla dzieci. Czym się wyróżniają? W porównaniu do zwykłych urządzeń przede wszystkim niecodziennym designem. Nie są to bowiem zwykle urządzenia o kształcie niedużego kafelka. Wiele z nich posiada fantazyjną formę, co przyciąga nie tylko dzieci, ale i wielu dorosłych. Dostępne w wielu modnych wzorach i kolorach, mogą przypominać m.in. kawałek pizzy lub ulubionego superbohatera. Odpowiednie dla dzieci będą również modele z latarką lub głośnikiem. Dziewczynkom i nastolatkom do gustu powinny przypaść szczególnie modele z lusterkiem.

Powerbank do telefonu

Niejeden ranking potwierdzi, że im jest większa pojemność przenośnej baterii, tym więcej razy doładujesz telefon lub inny gadżet. Niestety jednak z drugiej strony wpłynie to również na większe wymiary oraz wagę powerbanka. Jakie urządzenie zatem wybrać?

Osobom niezbyt wymagającym z pewnością starczy model o pojemności 4000–6000 mAh. Taka pojemność magazynu energii wystarczy na jedno, a może nawet i 2 pełne ładowania telefonu. Jeżeli jednak po każdym użyciu nie chcesz ładować powerbanka, znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia o pojemności minimum 10 000 mAh. Odradzamy jednak zakupu modeli o pojemności poniżej 2 000 mAh. Może się bowiem okazać, że nie wystarczy ono nawet na jedno ładowanie. Najważniejsze jest jednak to, by było ono kompatybilne z telefonem. 

Powerbank rowerowy

To niezwykle przydatne urządzenie, które uchroni Cię przed rozładowaniem telefonu w trasie, czy podczas weekendowych wycieczek rowerowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że istnieje kilka modeli, które sprawdzą się w tej roli. Do ładowania telefonu na rowerze można również użyć ładowarki typu dynamo, które montuje się na piastach z prądnicą. Można również sięgnąć po powerbank fotowoltaiczny (czyli powerbank z panelem słonecznym), o którym opowiemy poniżej.

Powerbank solarny

Czyli powerbank na baterie słoneczne, który ładuje się przy użyciu energii słonecznej lub prądu (po podłączeniu do gniazdka). Ładując go za pomocą odnawialnych źródeł energii, należy jednak pamiętać o tym, by skierować powerbank na słońce – panelem słonecznym do góry. Tempo jego ładowania zależy przede wszystkim od pojemności urządzenia. Pojemność powerbanka zasilanego energią słoneczną wynosi zwykle 8 000 mAh, co w praktyce oznacza, że na jego pełne naładowanie potrzebne będzie od 15 do 20 h.

Powerbank do hulajnogi elektrycznej

To wyjątkowy rodzaj powerbanka, który służy do ładowania hulajnóg elektrycznych. Jest on dostępny w postaci zewnętrznej baterii dodatkowej, która może zwiększyć zasięg pojazdu nawet kilkukrotnie! Jak informują niektórzy producenci, dzięki nim hulajnoga elektryczna może pokonać nawet o 60 km więcej, co oznacza, że dzięki urządzeniu można przejechać nawet do 3 razy dłuższą trasę! Co jeszcze warto wiedzieć o tym sprzęcie? Bateria ta jest kompaktowych rozmiarów i może mieć od 500 do 1000 cykli ładowania.

Duży powerbank z gniazdkiem

Powerbank z gniazdem sieciowym to rozwiązanie, które pojawia się w wielu rankingach powerbanków. Urządzenie te może bowiem zostać użyte jako źródło zasilania dla elektroniki w postaci suszarki do włosów, golarki itp. Warto jednak sięgnąć po urządzenia o pojemności minimum 100 Wh. Oprócz wejścia na kontakt modele te często posiadają również USB-C i microUSB. Takie przenośne generatory prądu posiadają również pełen zestaw zabezpieczeń przeciwprzepięciowych itd. Warto również wspomnieć, że urządzenie jest w stanie zapewnić prądu o napięciu 230V. Dużą zaletą jest również czas ładowania powerbanka z gniazdka. Niektóre z dostępnych urządzeń można naładować do pełna w ciągu zaledwie 2h! Niestety jednak bardzo często modele te posiadają większe rozmiary niż podręczny powerbank. Mocny powerbank zwany również generatorem energii jest w gruncie rzeczy akumulatorem, który pozwala zasilać domowe urządzenia przez czas kilku minut do nawet kilkunastu godzin napięciem 230V. Duży powerbank z gniazdem 230V często jest wykorzystywany w kamperach, jako zasilacz UPS lub wszędzie tam, gdzie potrzebny jest prąd, a nie ma dostępu do sieci i domowego gniazdka z prądem.

Wyróżnione przez redakcję najmocniejsze powerbanki 2024 

Najczęstsze pytania o powerbank:

Jaki powerbank do telefonu?

Dobry powerbank do telefonu powinien mieć ok. 10 000 mAh pojemności, to wystarczy na 3-4 ładowania telefonu. Ważne jest również natężenie prądu wyjściowego, które nie powinno być niższe niż 1A. Optymalnie dobry powerbank powinien mieć 2 gniazda 2A oraz 1A, które w zależności od posiadanego urządzenia mogą być ładowane szybciej lub wolniej.

Jak wybrać powerbank?

Wybór powerbanka powinien być ukierunkowany tym, co mamy zamiar z niego ładować. W przypadku powerbanków do laptopa zaleca się urządzenia o pojemności minimum 10 000 mAh i natężeniu prądu wyjściowego nie niższym niż 2A.

Ile kosztuje powerbank?

Powerbanki dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Bardzo dużą popularnością cieszy się powerbank do 100 zł, choć istnieją również modele, których cena przekracza nawet kilkaset złotych.

Powerbank – cena

Cena powerbanka zależy przede wszystkim od pojemności urządzenia oraz jego jakości, co przekłada się bezpośrednio na ilość ładowań. Cena produktu zależy również od rodzaju baterii – te z litowo-jonową są tańsze, ale mniej trwałe.

Jak ładować powerbank?

W celu naładowania powerbanka wystarczy podpiąć go do przejściówki, a następnie do gniazdka lub za pomocą portu USB – bezpośrednio do urządzenia, od którego powerbank może się naładować.

Kiedy powerbank jest naładowany?

Większość powerbanków posiada diodę, która sygnalizuje o stopniu naładowania powerbanka. W momencie, w którym przestaje ona migać – bateria zostaje w pełni naładowana.

Do czego służy powerbank?

Powerbank ma bardzo szeroką gamę zastosowań – może być wykorzystany do naładowania telefonu, tabletu, komputera i innych sprzętów elektronicznych np. powerbank z gniazdkiem. Na rynku istnieją również powerbanki rowerowe, do ładowania hulajnogi elektrycznej lub elektrycznych samochodów, a także do podtrzymania zasilania w przypadku przerw w dostawie prądu.

Jak podłączyć powerbank do laptopa?

Podłączenie powerbanka do laptopa odbywa się za pomocą portu USB, który podpinasz pod komputer w celu naładowania przenośnej baterii. Jeżeli jednak chodzi o ładowanie laptopa przez powerbank – przenośną baterię podpina się pod niego za pomocą specjalnej końcówki, która umieszcza się w gniazdku ładowania komputera. Istnieją powerbanki, które z łatwością mogą ładować laptopa 100 Watami z użyciem złącza Thunderbolt, zwykle wykorzystuje się to złącze do podłączenia stacji dokującej.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: kwiecień 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: