Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Królik miniaturowy to niezwykle popularne zwierzątko, które możemy trzymać w mieszkaniu. Decydując się na nie, musimy zadbać także o zakup niezbędnego wyposażenia, które ułatwi nam opiekę nad pupilem. Choć może on większość dnia kicać po domu, przyda mu się także klatka ze stanowiskiem do jedzenia, spania czy kuwetą. W rankingu dostępne są zróżnicowane klatki dla króliczka, a także ciekawe dodatki i akcesoria do nich w osobnych sekcjach w artykule. Jaki model klatki dla królika domowego będzie najlepszy oraz jakie elementy powinny znaleźć się w jego wnętrzu? Wszystko to i wiele więcej w poniższym poradniku.

Najlepsza klatka dla królika domowego

Najlepsza klatka dla królika miniaturki

Optymalnie dobrana klatka dla królika domowego powinna być przede wszystkim bezpieczna, przestronna i wygodna dla małego lokatora. Taki pupil posiada dużą potrzebę ruchu, więc projekt klatki dla królików powinien obejmować zarówno miejsce do wypoczynku i zaspokajania potrzeb fizjologicznych oraz zabawy. W miarę możliwości warto zdecydować się na jak największy model dostępny w rankingu lub piętrową klatkę dla królika. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że zwierzątko wyrośnie z niej zbyt szybko lub będzie wymagało wydzielenia dodatkowego wybiegu. Odpowiednio duże i tanie klatki dla królików powinny nas zainteresować także wtedy, gdy planujemy posiadanie dwóch osobników tego gatunku. Popularne wersje oferowane w rankingu posiadają plastikowe dno oraz górę wykonaną z metalowej kratki. Taka klatka dla królika 100 cm lub 120 cm zapewni optymalny przepływ powietrza, a zarazem umożliwi łatwe czyszczenie, gwarantując zdrowe warunki dla każdego pupila. Powinna być otwierana z góry i z boku, pozwalając nam na wygodne podawanie karmy oraz samodzielne wychodzenie zwierzątka na wybieg. Jaki wymiar klatki możemy zakupić?

Najlepsza klatka dla królika ranking wrzesień 2021

 

Wymiary klatek dla królików

W przypadku tradycyjnej miniaturki odpowiednim rozwiązaniem będzie najpopularniejsza na rynku klatka dla królika 120 cm. Zapewni ona niezbędną przestrzeń, w której zwierzątko zaspokoi wszystkie swoje potrzeby – żywienia, wypoczynku, wypróżniania się i ruchu. Młody lub niewielki osobnik może mieszkać w klatce dla królika 100 cm, która łatwiej zmieści się nawet w niedużym metrażowo mieszkaniu. Możemy również wziąć pod uwagę tanie klatki dla królików o mniejszych wymiarach, pamiętając jednak o zapewnieniu pupilowi codziennego, kilkugodzinnego wybiegu po całym pokoju.

Drewniana klatka dla królika

Jeżeli planujemy trzymać naszego ulubieńca na świeżym powietrzu, niezbędna będzie klatka dla królika na zewnątrz. Zazwyczaj jest ona wykonana z drewna, które dobrze znosi kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a zarazem jest przyjazna dla małego zwierzątka. Klatka dla królika z wybiegiem zapewni przestrzeń mieszkalną oraz dużo miejsca do zabawy na trawniku sprawiając, że nasz pupil będzie zdrowy i szczęśliwy. Budowa klatki dla królików z drewna oferowana w rankingu jest najczęściej oparta na konstrukcji z deski jodłowe lub sosnowej oraz ma wodoodporny dach. Dodatkowo – jeżeli posiada ona okienka – będą wyposażone w specjalne kratki, które uchronią przed atakiem drapieżników oraz ułatwią obserwowanie zwierzęcia.

Duża klatka dla królika

Duża klatka to idealne rozwiązanie, które zminimalizuje potrzebę wypuszczania naszej miniaturki w celu wybiegania się. Jeżeli zależy nam na zapewnieniu pupilowi jak największej przestrzeni, warto zdecydować się na klatki modułowe dla królików. Na rynku znajdziemy modele wykonane z wielu mobilnych paneli, które można dowolnie konfigurować i łączyć ze sobą. Ich dno może stanowić kuweta wykonana z trwałego tworzywa. Jeśli chcemy ułożyć poszczególne przęsła w bardziej nietypowym kształcie – nic nie stoi na przeszkodzie, by na dnie umieścić matę dedykowaną dla domowych zwierzątek. Pamiętajmy także o wyposażeniu klatki dla królika, które pozwoli mu schronić się, pożywić i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Nowoczesne klatki dla królików

Obecnie w rankingu dostępne są nie tylko tradycyjne modele, ale także klatki dla królika z wyposażeniem lub bez niego. Mogą one posiadać dolne piętro ze szkła oraz górne z kratki, które ułatwi zachowanie czystości w przypadku pupili wyjątkowo lubiących kopać w podłożu. Ciekawym rozwiązaniem będzie klatka dla królika na nóżkach, która wyeliminuje konieczność schylania się i kucania w celu codziennej pielęgnacji i kontaktu ze zwierzątkiem. Zwolenników naturalnych materiałów zachwyci również wielopiętrowa klatka dla króliczka z drewna. Dzięki licznym poziomom i zakamarkom zapewni ona moc atrakcji małemu lokatorowi, sprawiając, że nie będzie się nudził w ciągu samotnie spędzonych godzin.

Najlepsze klatki piętrowe dla królików

W rankingu dostępna jest niezwykle praktyczna klatka dla królików piętrowa, która oferuje maksymalną przestrzeń do życia, zarazem nie zajmując wiele miejsca w mieszkaniu lub na podwórku. Może ona mieć dwa, trzy lub cztery poziomy, które ułatwią nam zorganizowanie wszelkich stref niezbędnych dla komfortowej egzystencji zwierzątka. Na poszczególnych piętrach bez trudu zmieścimy wszystkie akcesoria do klatki dla królika, które są potrzebne do podawania karmy, załatwiania potrzeb fizjologicznych czy wypoczynku pupila. Taka praktyczna budowa klatki dla królików umożliwi nam także trzymanie większej ilości zwierząt, bez obaw o to, czy nie będzie im zbyt ciasno.

Najlepsze klatki dla królików hodowlanych

Niekiedy może zdarzyć się, że nasz królik – który z założenia miał być miniaturką – wyrośnie na dorodny okaz hodowlany. Czasami także sami decydujemy się na zakup większego gatunku, który zarazem będzie wymagał także o wiele więcej przestrzeni do życia. W takim przypadku przydatna będzie klatka dla królika na dworze. Zgodnie z unijnymi przepisami, musi ona zapewnić swobodny dostęp do wody, pożywienia i światła. Wskazane, by posiadała metalowe kratki umożliwiające sprawną cyrkulację powietrza. Dla gatunków hodowlanych godna polecenia będzie klatka dla królika na zewnątrz wykonana z materiałów łatwych do utrzymania w czystości, a zarazem gwarantujących niezbędny komfort każdego dnia.

Jak urządzić klatkę dla królika?

Bez względu na to, czy w naszym domu będzie klatka dla królika 100 cm, czy też większa, konieczne jest jej odpowiednie wyposażenie. Każde zwierzątko potrzebuje bowiem przynajmniej kilku podstawowych gadżetów, które pozwolą nam zaspokoić wszystkie niezbędne potrzeby fizjologiczne pupila. Jeżeli obawiamy się, że źle skompletujemy wymagane przedmioty, możemy zdecydować się na zakup gotowej klatki dla królika z wyposażeniem. W rankingu dostępne są także pojedyncze akcesoria do klatki dla królika, dzięki którym bez trudu uzupełnimy lub wymienimy wystój przestrzeni mieszkalnej naszego ulubieńca. Jakie elementy powinien obejmować projekt klatki dla królików?

Domek dla króliczka

Domek to obowiązkowe wyposażenie klatki dla królika. Miniaturki z natury są dość płochliwe, stąd warto zapewnić im schronienie, w którym będą mogły się ukryć i wypocząć. Klatka dla królika 120 cm bez trudu pomieści drewniany domek, który powinien być pokryty bezpieczną dla zwierzątka farbą. Klatki modułowe dla królików możemy wyposażyć w kryjówkę z kartonu – większość osobników lubi podrzucać swoje zabawki, a lekkie pudełko idealnie nada się do tego celu. W rankingu znajdziemy również domki z plecionej trawy lub miękkich tkanin, które pozwolą nam stworzyć ciekawy projekt klatki dla królików.

Miska, poidło i paśnik do klatki dla królika domowego

Królik to zwierzątko, które wymaga częstego karmienia. Aby było to możliwe, konieczne będą akcesoria do klatki dla królika, dedykowane do podawania mu pożywienia i wody. W tym celu najlepiej sprawdzą się metalowe lub ceramiczne miski, w których umieścimy odpowiednią granulowaną karmę oraz mieszankę ziół. Podstawą diety takiego zwierzątka jest również siano.

Tanią klatkę dla królika powinniśmy wyposażyć w paśnik, który pozwoli na podanie dużej ilości suchej trawy – tak, by nasz pupil miał do niej stały dostęp. Nie zapominajmy również o wodzie. Klatka dla królika na nóżkach lub tradycyjna, ustawiana na podłodze, musi obowiązkowo posiadać poidło lub miseczkę na wodę – codziennie czystą i świeżą.

Kuweta do klatki dla króliczka

Zarówno klatka dla królika na dworze, jak i w mieszkaniu, może być wyposażona w kuwetę. To element, który pozwoli nam na zachowanie higieny oraz szybsze posprzątanie wnętrza klatki dla królika z wybiegiem lub bez niego. W rankingu znajdziemy kuwety prostokątne i narożne, opcjonalnie zaopatrzone w dodatkową kratkę. Wystarczy wsypać do nich drewniany żwirek i nauczyć pupila korzystania z takiej toalety, by wyeliminować problem odchodów rozrzuconych po całej klatce dla królika i na zewnątrz niej.

Klatka dla królika – piętrowa lub parterowa – znacząco ułatwi nam codzienną opiekę nad tym małym, puchatym domownikiem. Zaopatrzona w odpowiednie, dostępne w rankingu wyposażenie klatki dla królika, pozwoli zaspokoić wszystkie jego najważniejsze potrzeby. Dzięki temu zwierzątko będzie cieszyć się dobrą kondycją i samopoczuciem, każdego dnia przynosząc nam wiele radości i satysfakcji z jego posiadania.

Najlepsze klatki dla królików wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat klatek dla królików:

Odpowiednia klatka dla królika miniaturki

Ile kosztuje klatka dla królika miniaturki?

Dobrej jakości klatkę bez wyposażenia można kupić już za blisko 100 zł, komfortowe klatki wykonane z drewna to koszt nawet 500 zł. Do najczęściej wybieranych króliczych klatek można zaliczyć te z pełnym wyposażeniem za około 200 zł.

Jak przygotować klatkę dla królika?

Klatka dla królika powinna w swojej budowie zawierać: miejsce do schronienia, poidło, paśnik oraz kuwetę z granulatem.

Jak powinna wyglądać klatka dla królika?

Klatka dla królika powinna być przestronna, są to zwierzątka, które lubią skakać i czerpią przyjemność z biegania. Dlatego przestronna klatka lub dwupoziomowa to dla miniaturki doskonały wybór. Do najbardziej popularnych zaliczamy klatki o szerokości 100 lub nawet 120 cm szerokości.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepszy fotel uszak szary

Dobry wygodny fotel daje wytchnienie, chwilę relaksu i odpoczynku, a także jest elementem wystroju. Wybór odpowiedniego modelu może być czasochłonny i kłopotliwy. Podpowiadamy, czym trzeba się kierować, wybierając porządny uszaty fotel. Oraz pokrótce przedstawiamy kawałek historii tego mebla, tłumacząc, dlaczego jest ponadczasowy i wciąż pożądany przez wielu miłośników foteli.

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.