Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Królik miniaturowy to niezwykle popularne zwierzątko, które możemy trzymać w mieszkaniu. Decydując się na nie, musimy zadbać także o zakup niezbędnego wyposażenia, które ułatwi nam opiekę nad pupilem. Choć może on większość dnia kicać po domu, przyda mu się także klatka ze stanowiskiem do jedzenia, spania czy kuwetą.

W rankingu dostępne są zróżnicowane klatki dla króliczka, a także ciekawe dodatki i akcesoria do nich w osobnych sekcjach w artykule. Jaki model klatki dla królika domowego będzie najlepszy oraz jakie elementy powinny znaleźć się w jego wnętrzu? Wszystko to i wiele więcej w poniższym poradniku.

Najlepsza klatka dla królika miniaturki

Optymalnie dobrana klatka dla królika domowego powinna być przede wszystkim bezpieczna, przestronna i wygodna dla małego lokatora. Taki pupil posiada dużą potrzebę ruchu, więc projekt klatki dla królików powinien obejmować zarówno miejsce do wypoczynku i zaspokajania potrzeb fizjologicznych oraz zabawy. W miarę możliwości warto zdecydować się na jak największy model dostępny w rankingu lub piętrową klatkę dla królika. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że zwierzątko wyrośnie z niej zbyt szybko lub będzie wymagało wydzielenia dodatkowego wybiegu. Odpowiednio duże i tanie klatki dla królików powinny nas zainteresować także wtedy, gdy planujemy posiadanie dwóch osobników tego gatunku. Popularne wersje oferowane w rankingu posiadają plastikowe dno oraz górę wykonaną z metalowej kratki. Taka klatka dla królika 100 cm lub 120 cm zapewni optymalny przepływ powietrza, a zarazem umożliwi łatwe czyszczenie, gwarantując zdrowe warunki dla każdego pupila. Powinna być otwierana z góry i z boku, pozwalając nam na wygodne podawanie karmy oraz samodzielne wychodzenie zwierzątka na wybieg. Jaki wymiar klatki możemy zakupić?

Najlepsza klatka dla królika ranking maj 2022

 

Wymiary klatek dla królików

W przypadku tradycyjnej miniaturki odpowiednim rozwiązaniem będzie najpopularniejsza na rynku klatka dla królika 120 cm. Zapewni ona niezbędną przestrzeń, w której zwierzątko zaspokoi wszystkie swoje potrzeby – żywienia, wypoczynku, wypróżniania się i ruchu. Młody lub niewielki osobnik może mieszkać w klatce dla królika 100 cm, która łatwiej zmieści się nawet w niedużym metrażowo mieszkaniu. Możemy również wziąć pod uwagę tanie klatki dla królików o mniejszych wymiarach, pamiętając jednak o zapewnieniu pupilowi codziennego, kilkugodzinnego wybiegu po całym pokoju.

Drewniana klatka dla królika

Jeżeli planujemy trzymać naszego ulubieńca na świeżym powietrzu, niezbędna będzie klatka dla królika na zewnątrz. Zazwyczaj jest ona wykonana z drewna, które dobrze znosi kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a zarazem jest przyjazna dla małego zwierzątka. Klatka dla królika z wybiegiem zapewni przestrzeń mieszkalną oraz dużo miejsca do zabawy na trawniku sprawiając, że nasz pupil będzie zdrowy i szczęśliwy. Budowa klatki dla królików z drewna oferowana w rankingu jest najczęściej oparta na konstrukcji z deski jodłowe lub sosnowej oraz ma wodoodporny dach. Dodatkowo – jeżeli posiada ona okienka – będą wyposażone w specjalne kratki, które uchronią przed atakiem drapieżników oraz ułatwią obserwowanie zwierzęcia.

Duża klatka dla królika

Duża klatka to idealne rozwiązanie, które zminimalizuje potrzebę wypuszczania naszej miniaturki w celu wybiegania się. Jeżeli zależy nam na zapewnieniu pupilowi jak największej przestrzeni, warto zdecydować się na klatki modułowe dla królików. Na rynku znajdziemy modele wykonane z wielu mobilnych paneli, które można dowolnie konfigurować i łączyć ze sobą. Ich dno może stanowić kuweta wykonana z trwałego tworzywa. Jeśli chcemy ułożyć poszczególne przęsła w bardziej nietypowym kształcie – nic nie stoi na przeszkodzie, by na dnie umieścić matę dedykowaną dla domowych zwierzątek. Pamiętajmy także o wyposażeniu klatki dla królika, które pozwoli mu schronić się, pożywić i załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Nowoczesne klatki dla królików

Obecnie w rankingu dostępne są nie tylko tradycyjne modele, ale także klatki dla królika z wyposażeniem lub bez niego. Mogą one posiadać dolne piętro ze szkła oraz górne z kratki, które ułatwi zachowanie czystości w przypadku pupili wyjątkowo lubiących kopać w podłożu. Ciekawym rozwiązaniem będzie klatka dla królika na nóżkach, która wyeliminuje konieczność schylania się i kucania w celu codziennej pielęgnacji i kontaktu ze zwierzątkiem. Zwolenników naturalnych materiałów zachwyci również wielopiętrowa klatka dla króliczka z drewna. Dzięki licznym poziomom i zakamarkom zapewni ona moc atrakcji małemu lokatorowi, sprawiając, że nie będzie się nudził w ciągu samotnie spędzonych godzin.

Najlepsze klatki piętrowe dla królików

Najlepsza klatka dla królika domowego

W rankingu dostępna jest niezwykle praktyczna klatka dla królików piętrowa, która oferuje maksymalną przestrzeń do życia, zarazem nie zajmując wiele miejsca w mieszkaniu lub na podwórku. Może ona mieć dwa, trzy lub cztery poziomy, które ułatwią nam zorganizowanie wszelkich stref niezbędnych dla komfortowej egzystencji zwierzątka. Na poszczególnych piętrach bez trudu zmieścimy wszystkie akcesoria do klatki dla królika, które są potrzebne do podawania karmy, załatwiania potrzeb fizjologicznych czy wypoczynku pupila. Taka praktyczna budowa klatki dla królików umożliwi nam także trzymanie większej ilości zwierząt, bez obaw o to, czy nie będzie im zbyt ciasno.

Najlepsze klatki dla królików hodowlanych

Niekiedy może zdarzyć się, że nasz królik – który z założenia miał być miniaturką – wyrośnie na dorodny okaz hodowlany. Czasami także sami decydujemy się na zakup większego gatunku, który zarazem będzie wymagał także o wiele więcej przestrzeni do życia. W takim przypadku przydatna będzie klatka dla królika na dworze. Zgodnie z unijnymi przepisami, musi ona zapewnić swobodny dostęp do wody, pożywienia i światła. Wskazane, by posiadała metalowe kratki umożliwiające sprawną cyrkulację powietrza. Dla gatunków hodowlanych godna polecenia będzie klatka dla królika na zewnątrz wykonana z materiałów łatwych do utrzymania w czystości, a zarazem gwarantujących niezbędny komfort każdego dnia.

Jak urządzić klatkę dla królika?

Bez względu na to, czy w naszym domu będzie klatka dla królika 100 cm, czy też większa, konieczne jest jej odpowiednie wyposażenie. Każde zwierzątko potrzebuje bowiem przynajmniej kilku podstawowych gadżetów, które pozwolą nam zaspokoić wszystkie niezbędne potrzeby fizjologiczne pupila. Jeżeli obawiamy się, że źle skompletujemy wymagane przedmioty, możemy zdecydować się na zakup gotowej klatki dla królika z wyposażeniem. W rankingu dostępne są także pojedyncze akcesoria do klatki dla królika, dzięki którym bez trudu uzupełnimy lub wymienimy wystój przestrzeni mieszkalnej naszego ulubieńca. Jakie elementy powinien obejmować projekt klatki dla królików?

Domek dla króliczka

Domek to obowiązkowe wyposażenie klatki dla królika. Miniaturki z natury są dość płochliwe, stąd warto zapewnić im schronienie, w którym będą mogły się ukryć i wypocząć. Klatka dla królika 120 cm bez trudu pomieści drewniany domek, który powinien być pokryty bezpieczną dla zwierzątka farbą. Klatki modułowe dla królików możemy wyposażyć w kryjówkę z kartonu – większość osobników lubi podrzucać swoje zabawki, a lekkie pudełko idealnie nada się do tego celu. W rankingu znajdziemy również domki z plecionej trawy lub miękkich tkanin, które pozwolą nam stworzyć ciekawy projekt klatki dla królików.

Miska, poidło i paśnik do klatki dla królika domowego

Królik to zwierzątko, które wymaga częstego karmienia. Aby było to możliwe, konieczne będą akcesoria do klatki dla królika, dedykowane do podawania mu pożywienia i wody. W tym celu najlepiej sprawdzą się metalowe lub ceramiczne miski, w których umieścimy odpowiednią granulowaną karmę oraz mieszankę ziół. Podstawą diety takiego zwierzątka jest również siano.

Tanią klatkę dla królika powinniśmy wyposażyć w paśnik, który pozwoli na podanie dużej ilości suchej trawy – tak, by nasz pupil miał do niej stały dostęp. Nie zapominajmy również o wodzie. Klatka dla królika na nóżkach lub tradycyjna, ustawiana na podłodze, musi obowiązkowo posiadać poidło lub miseczkę na wodę – codziennie czystą i świeżą.

Kuweta do klatki dla króliczka

Zarówno klatka dla królika na dworze, jak i w mieszkaniu, może być wyposażona w kuwetę. To element, który pozwoli nam na zachowanie higieny oraz szybsze posprzątanie wnętrza klatki dla królika z wybiegiem lub bez niego. W rankingu znajdziemy kuwety prostokątne i narożne, opcjonalnie zaopatrzone w dodatkową kratkę. Wystarczy wsypać do nich drewniany żwirek i nauczyć pupila korzystania z takiej toalety, by wyeliminować problem odchodów rozrzuconych po całej klatce dla królika i na zewnątrz niej.

Klatka dla królika – piętrowa lub parterowa – znacząco ułatwi nam codzienną opiekę nad tym małym, puchatym domownikiem. Zaopatrzona w odpowiednie, dostępne w rankingu wyposażenie klatki dla królika, pozwoli zaspokoić wszystkie jego najważniejsze potrzeby. Dzięki temu zwierzątko będzie cieszyć się dobrą kondycją i samopoczuciem, każdego dnia przynosząc nam wiele radości i satysfakcji z jego posiadania.

Najlepsze klatki dla królików wyróżnione przez redakcję 2022

Najczęściej zadawane pytania na temat klatek dla królików:

Odpowiednia klatka dla królika miniaturki

Ile kosztuje klatka dla królika miniaturki?

Dobrej jakości klatkę bez wyposażenia można kupić już za blisko 100 zł, komfortowe klatki wykonane z drewna to koszt nawet 500 zł. Do najczęściej wybieranych króliczych klatek można zaliczyć te z pełnym wyposażeniem za około 200 zł.

Jak przygotować klatkę dla królika?

Klatka dla królika powinna w swojej budowie zawierać: miejsce do schronienia, poidło, paśnik oraz kuwetę z granulatem.

Jak powinna wyglądać klatka dla królika?

Klatka dla królika powinna być przestronna, są to zwierzątka, które lubią skakać i czerpią przyjemność z biegania. Dlatego przestronna klatka lub dwupoziomowa to dla miniaturki doskonały wybór. Do najbardziej popularnych zaliczamy klatki o szerokości 100 lub nawet 120 cm szerokości.

Aktualizacja: maj 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy rower elektryczny ranking 2022

Producenci rowerów elektrycznych zaskakują nas coraz bardziej. Z każdym kolejnym rokiem w sprzedaży pojawiają się coraz to bardziej wydajne urządzenia. Nic więc dziwnego, że rowery...

Kotek interaktywny – ranking 2022

Zabawki interaktywne dla dzieci to niezwykle interesujące gadżety sprzyjające prawidłowemu rozwojowi i rozrywce najmłodszych. Klasyczne pluszowe zabawki nie mają wbudowanych funkcji związanych z ruchem,...

Lampa solarna na balkon – ranking 2022

Moda na aranżację przestrzeni balkonowej trwa w najlepsze. Zbliżający się sezon letni będzie kolejną okazją do przebywania całą rodziną na świeżym powietrzu. W czasie...

Bojler elektryczny 50l – ranking 2022

Nie wyobrażasz sobie życia bez ciepłej wody w kranie? Niestety, w wielu miejscach dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze jest znacznie utrudniony. W takich...

Schody młynarskie ranking 2022

Schody młynarskie wykonane z wysokiej jakości materiałów potrafią zdziałać cuda we wnętrzach. Architekci wnętrz przy pomocy schodów młynarskich potrafią nawet z mało atrakcyjnego pomieszczenia...

Ranking TOP 10: Najlepszy globus interaktywny 2022

Dziecięca ciekawość i chęć poznawania świata jest nieograniczona i niesamowita. Niestety metody nauki stosowane w szkołach, niejednokrotnie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a wręcz gaszą...

Polecane wpisy: