Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Najlepsza hulajnoga elektryczna z rankingu

Poruszanie się z miejsca na miejsce możliwe jest na kilkanaście sposobów, niewątpliwie, najwygodniej jest korzystać z szybkich, mobilnych oraz podręcznych środków transportu, jakimi są hulajnogi. W dużych miastach można urządzenia do szybszego poruszania się wypożyczyć, z wypożyczalni, albo kupić na własność osobisty środek transportu.

Jak wybrać najlepszą hulajnogę elektryczną?

Poza dużymi aglomeracjami poruszanie się na elektrycznej hulajnodze wymaga kupienia własnego urządzenia, co nie jest jednak łatwe, ze względu na dużą ilość przeróżnych modeli. Wydawałoby się, że mocna i szybka hulajnoga to rozwiązanie dla każdego, rzeczywistość jest jednak inna. Hulajnogi można podzielić na kilka rodzajów, miejskie, off-road, z siodełkiem i kuferkiem, na dużych kołach oraz choppery na pompowanych grubych kołach. Jak dobrać hulajnogę idealną dla siebie? Przedstawiamy ranking hulajnóg elektrycznych, który został stworzony na podstawie parametrów technicznych, opinii oraz ceny różnych rodzajów urządzeń, na dwóch i jednym kole, które można nazwać hulajnogą elektryczną.

Najlepsza hulajnoga elektryczna ranking Sierpień 2021

 

Najważniejsze cechy dobrej hulajnogi elektrycznej

Jak każdy sprzęt hulajnogi elektryczne mają określone przez producenta parametry. Wybierając hulajnogę z rankingu, możesz mieć pewność, że poniższe zestawienie cech urządzeń zostało uwzględnione.

Hulajnoga elektryczna budowa

Zasięg

Odległość, jaką można przemierzyć na pełnym akumulatorze, jest bardzo kluczowa, ponieważ czas ładowania zazwyczaj wymaga kilku godzin, podłączenia do źródła zasilania. Z tego względu warto rozważyć, czy lepiej wybrać hulajnogę z odpinanym akumulatorem, co pozwala wymienić akumulator na zapasowy w momencie wyczerpania podstawowego. Hulajnoga, ważąc 30 kg, nie jest komfortowym urządzeniem do codziennego wnoszenia na wyższe piętra w bloku, lepiej wybrać lżejszy model lub taki z odpinanym akumulatorem.

Prędkość maksymalna

Najszybsza, a zarazem najdroższa hulajnoga spośród dostępnych na rynku jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h. Optymalną prędkością do poruszania się po mieście jest 25 km/h. Jest to także prędkość maksymalna, jaka została określona dla UTO (urządzenia transportu osobistego).

Moc

Najszybsze hulajnogi dostępne na rynku rozwijają prędkość 100 km/h, aby rozpędzić się do takiej prędkości, potrzebny jest silnik o mocy ponad 6700W. Klasyczne hulajnogi elektryczne mają moc w granicach 100-200W, co wystarcza do rozpędzenia się do bezpiecznej prędkości 12-18 km/h. Hulajnogi elektryczne terenowe zazwyczaj mają dwa silniki, klasycznie zamontowany w tylnym kole oraz dodatkowy, wspomagający jazdę w trudnym terenie w przednim kole.

Czas ładowania

Dobrze, aby czas ładowania nie przekraczał 10 godzin, co pozwoli swobodnie naładować hulajnogę w nocy podczas naszego snu. Ładowanie hulajnogi przez 15, czy 18 godzin wyklucza możliwość dojazdu do pracy na czas, jeżeli pojemność akumulatorów jest adekwatna do ilości przemierzanych kilometrów w tygodniu i wystarczy nam jedno ładowanie w tygodniu, to jak najbardziej można podłączyć do ładowania akumulator na weekend.

Hulajnoga elektryczna konstrukcja

Konstrukcja

Hulajnoga elektryczna składa się z podestu, kierownicy i kół, niektóre modele mają także wbudowane siodełko, co pozwala na odpoczynek podczas jazdy. Konstrukcja hulajnogi dla komfortowego transportowania dobrze, aby była składana, dzięki czemu kompaktowe rozmiary umożliwią przewożenie hulajnogi w komunikacji miejskiej i nie zajmą dużo miejsca w bagażniku auta. Niezależnie od tego, czy hulajnoga ma być dla dziecka, czy dla dorosłego ważne są aspekty bezpieczeństwa. Przede wszystkim stabilność konstrukcji podczas jazdy, amortyzacja i sposób hamowania. Wskazane modele z rankingu spełniają wymagania dotyczące funkcjonalnej i stabilnej konstrukcji, dzięki czemu można np. dostosować wysokość kierownicy do wzrostu użytkownika.

Waga

Zasięg hulajnogi elektrycznej uzależniony jest głównie od pojemności akumulatora. Większa pojemność oznacza również większą wagę, obniżenie wagi skutkuje skróceniem dystansu, jaki można pokonać bez ładowania. Warto policzyć ile kilometrów przemierzamy codziennie, aby uwzględnić pewien zapas i nie dokładać sobie dodatkowych kilogramów. Hulajnogę czasami trzeba przenieść, wnieść po schodach lub zwyczajnie złożyć i zapakować, dźwiganie 30kg to nic lekkiego i na pewno nie będzie komfortowe dla kobiet oraz dzieci. Hulajnoga elektryczna, która waży około 30 kg z reguły, jest w stanie na jednym ładowaniu przejechać 50 km, oblicz, czy na pewno tyle kilometrów robisz dziennie.

Dodatkowe wyposażenie w hulajnodze elektrycznej

Dodatkowe udogodnienia i bezpieczeństwo

Podobnie jak w samochodach, w hulajnogach elektrycznych można spotkać się z tempomatem. Jest to wygodna opcja dla tych, którzy przemierzają długie odcinki trasy, gdzie długo trwająca walka z dźwigienką gazu mogłaby być uciążliwa. Tempomat służy to utrzymania prędkości po naciśnięciu jednego przycisku.

Hulajnogi nie muszą być terenowe, aby mieć styczność z wodą, dlatego warto wybrać model hulajnogi elektrycznej, który jest wodoszczelny i nie zniszczy funkcjonalności sprzętu, podczas przejeżdżania przez kałużę.

Hamulce tarczowe i elektromagnetyczne mają to samo podstawowe zadanie, mają wyhamować prędkość, z zachowaniem bezpieczeństwa. Hamulce tarczowe potrafią szybko wytracić prędkość, jednak gwałtowne zahamowanie może być niebezpieczne dla kierującego, który nie utrzyma się na hulajnodze. Hamulce elektromagnetyczne, dostosowują poziom hamowania do prędkości, stopniowo i bezpieczny sposób wytracają prędkość, dlatego nadają się lepiej do codziennej jazdy niż do akrobacji.

Podobnie jak w każdym pojeździe ważne jest oświetlenie, nie tylko podestu w formie ozdobnej, ale także światło przednie i tylne dla zapewnienia bezpieczeństwa sobie oraz innym uczestnikom ruchu, szczególnie podczas ograniczonej widoczności.

Amortyzacja nie jest tylko dla wygody użytkownika, choć także zwiększa komfort jazdy, ale również do zmniejszenia drgań między elementami. Brak amortyzacji powoduje przenoszenie się drgań po konstrukcji, co z czasem wywołuje obluzowanie spasowanych elementów konstrukcyjnych.

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla dzieci

Hulajnoga elektryczna to doskonały sposób na dłuższe spacery bez konieczności noszenia dziecka na rękach. Wybierając sprawdzony model z rankingu, warto kupić hulajnogę, dostosowując moc oraz prędkość hulajnogi do wieku, wzrostu i doświadczenia dziecka. Na początek zaleca się, aby hulajnoga rozwijała prędkość do 12 km/h, dzięki czemu rodzic może jeszcze bez trudności dogonić rozpędzone dziecko. Większość hulajnóg można używać jako tradycyjną manualną lub elektryczną, kiedy dziecko opadnie z sił. Dlatego konstrukcja hulajnogi dla dzieci powinna być możliwie lekka, trwała i stabilna, aby nie utrudniać wykorzystania siły mięśni dziecka, podczas manualnego wykorzystania.

Trójkołowa hulajnoga elektryczna to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla 3 latków, którzy już dawno zakończyli naukę chodzenia. Dla starszych dzieci, które już nie walczą z grawitacją, łapiąc bezproblemowo równowagę, 3 kołowa hulajnoga może być już „obciachowa”, dlatego dla 5 latka, lepiej szukać urządzenia na 2 kołach, z kolorowymi zdobieniami, wyróżniającym się oświetleniem oraz ulubionymi postaciami z kreskówek. Dla 8 latka zaczynają liczyć się detale i dodatkowe elementy wyposażenia hulajnogi jak amortyzacja, mniej dziecinny wygląd oraz większa prędkość podróżowania.

Hulajnoga elektryczna dla dziewczynki to dobry pomysł na komunie i nie musi być cała różowa, aby się podobała. Większość modeli ma drobne zdobienia, aby szybko z urządzenia nie wyrosnąć. Waga hulajnogi elektrycznej dla dziecka powinna być większa od tej dla dorosłych, ciężka hulajnoga elektryczna zapewnia dziecku większą stabilność, w połączeniu z szerokimi oponami, pozwala dzieciom łatwo złapać równowagę.

Alternatywą dla dzieci jest również hulajnoga hybrydowa, która bez zbędnej elektroniki na kierownicy zazwyczaj przypomina klasyczną hulajnogę. Z wyglądu hybrydowe hulajnogi też bardziej przypominają manualne odpowiedniki. Uruchomienie hulajnogi odbywa się podobnie jak wspomagania w rowerze, poprzez klasyczne odepchnięcie się od podłoża. Hulajnoga po wprawieniu jej w ruch utrzymuje prędkość podróży przez działanie silnika wewnątrz koła, wyhamowanie prędkości odbywa się podobnie jak w klasycznych hulajnogach, przez naciśnięcie tylnego hamulca nogą, tyle że większość prędkości wytracana jest przez hamulec elektromagnetyczny. Hulajnoga hybrydowa nie rozpędza się sama, a ma za zadanie podtrzymanie prędkości na odcinki 100-200 metrów, zaletą jest niska waga poniżej 10 kg, która niestety przekłada się także na mniejszy zasięg około 10 km.

Ranking hulajnóg elektrycznych dla dzieci Sierpień 2021

Rower elektryczny czy hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna porównanie do roweru:

Hulajnoga elektryczna

 • Jazda bez wysiłku.
 • Jazda manualna pomaga w spalaniu kalorii.
 • Mały kompaktowy gabaryt po złożeniu.
 • Prędkość około 25 km/h.
 • Szerokie opony pozwalają na jazdę w trudnych piaszczystych warunkach.
 • Pozwala na poruszanie się po chodniku oraz po ulicy.
 • Hulajnoga jest nieco lżejsza od roweru a na pewno mniejsza, więc można ją postawić pod biurkiem.
 • Hulajnoga elektryczna o dobrych parametrach to inwestycja na poziomie 1000 zł.
 • Kompaktowy rozmiar pozwala na złożenie hulajnogi i dalszą jazdę autobusem czy pociągiem bez dyskomfortu, nie trzeba także dokupować osobnego biletu.
 • Doskonały na przejazd między stacją lub przystankiem a miejscem pracy czy domu, w trakcie deszczu łatwiej przesiąść się do autobusu.

Rower elektryczny

 • Wspomaganie jazdy.
 • Pomaga w spalaniu kalorii.
 • Za duży i ciężki, aby wnosić po schodach.
 • Prędkość około 25 km/h.
 • Duże koła zapewniają duży komfort jazdy.
 • Można poruszać się po ulicy.
 • Rower zajmuje dużo miejsca i trudno go zabrać ze sobą do pracy.
 • Rower z elektrycznym wspomaganiem to koszt około 6 000 zł.
 • Ze względu na duże gabaryty ciężko połączyć jazdę rowerem i środkiem komunikacji w godzinach zatłoczenia.
 • Doskonały na długie trasy zastępuje samochód lub autobus, pozwalając ominąć korki, gorzej, kiedy się rozpada.
Hulajnoga elektryczna dla młodzieży

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla młodzieży

Hulajnogi stały się bardzo popularne wśród młodzieży i dorosłych, szczególnie do poruszania się po większych miastach, trend przeniósł się do Polski, z pozostałych krajów europejskich. Młodzież z reguły testuje możliwości i wytrzymałość hulajnogi w różnych warunkach, dlatego podstawowym elementem wyboru konkretnego modelu, powinna być solidna konstrukcja, odpowiednia moc oraz możliwość zabezpieczenia przed kradzieżą. Hulajnoga elektryczna dla młodzieży może być bardzo dobrym rozwiązaniem na dojazd i powrót ze szkoły, różnych dodatkowych zajęć, gdzie przejazd komunikacją miejską jest utrudniony. Młodzieżowa hulajnoga elektryczna to także doskonały prezent komunijny, z którego większość osób bardzo się cieszy. Dla młodzieży zdecydowanie polecamy hulajnogi elektryczne bez siedzenia, ponieważ to ogranicza możliwości akrobacji. Chcesz trafić z dobrym prezentem na komunię? Wybierz z rankingu sprawdzony model hulajnogi i nie przepłacaj.

Hulajnoga elektryczna na firmę

Najlepsza hulajnoga elektryczna dla dorosłych

Czy to w ogóle możliwe, żeby kupić hulajnogę elektryczną na firmę? Jak się okazuje tak. Hulajnoga elektryczna jest środkiem osobistego transportu, w dodatku pozwala na dojazd do i z pracy omijając korki w godzinach szczytu. Jeżeli zatem istnieje zasadność zakupu hulajnogi na firmę i wykorzystania jej w działalności gospodarczej, jako środek transportu, to może faktura za hulajnogę elektryczną stanowić koszt firmowy. Aby interpretacja była słuszna, należy zadbać o to, aby hulajnoga nie stała się osobistym przedmiotem do zaspokajania potrzeb właściciela lub jego rodziny. Zakup hulajnogi nie wyklucza posiadania samochodu firmowego i odwrotnie. Wybierz hulajnogę rankingową, dzięki czemu urządzenie, będzie w firmie służyć przez wiele lat.

Hulajnoga na firmę może być:

 • Wprowadzona do ewidencji środków trwałych i amortyzowana.
 • Wprowadzona do kosztów podatkowych.
 • Wykorzystana na podstawie umowy leasingu finansowego lub operacyjnego.

Hulajnoga elektryczna jednokołowa

Monocykl elektryczny hulajnoga ne jednym kole

Monocykl, czyli hulajnoga elektryczna jednokołowa z dwoma podestami na nogę i uchwytem do ułatwienia przenoszenia, to kolejna odmiana środka transportu. Hulajnogi jednokołowe zalecane są dla dorosłych, ze względu na to, że koło elektryczne wpędzone w ruch wymaga specjalnych umiejętności sterowania i utrzymania równowagi. Na pełnym ładowaniu monocykl pozwala na pokonanie nawet 60 km, większość modeli ma oświetlenie, które poprawia widoczność sterującego. Hulajnoga z jednym kołem pozwala na przewożenie tylko jednej osoby, do sterowania wykorzystywane są żyroskopy i akcelerometr, dzięki czemu użytkownik może sterować prędkością jazdy pochylać się odpowiednio. Dzięki żyroskopom urządzenie nabiera stabilizacji, co ułatwia utrzymanie równowagi przód, tył, kierujący może swobodnie pochylać się na boki jednocześnie sterując kierunkiem jazdy.

Przykład:

Hulajnoga na jednym kole o pojemności akumulatora 1036Wh, poruszając się z prędkością 25 km/h, wioząc osobę o wadze 80 kg, z kołem o średnicy 18’’, może przejechać dystans nawet 60 km.

Najlepsza hulajnoga na jednym kole – najlepsze monocykle ranking Sierpień 2021

Wybierz swój model z rankingu, w najlepszej cenie, ciesz się funkcjonalnością i bezpieczeństwem, poniżej sprawdzone modele.

Hulajnoga elektryczna czy zwykła? Porównanie

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych z siodełkiem i kuferkiem to coś, czym można jechać na codzienne zakupy, nie tylko w przypadku problemów z chodzeniem, ale chociażby po to, aby nie nosić ciężkich toreb.

Hulajnoga elektryczna

 • Napędzana silnikiem lub siłą mięśni.
 • Pozwala odpocząć.
 • Zasięg uzależniony od pojemności akumulatora, średnio 40 km.

Hulajnoga klasyczna

 • Napędzana siłą mięśni.
 • Wymaga wysiłku.
 • Zasięg jest adekwatny do wytrwałości kierującego.

Najlepsza hulajnoga elektryczna

Najlepszą hulajnogą elektryczną będzie ten model, który spełnia oczekiwania użytkownika. Co może liczyć się dla potencjalnego odbiorcy?

Hulajnoga elektryczna dla dorosłych do pracy
 • Zasięg, często można spotkać się z hulajnogami o dużym zasięgu, do 50 km, najlepszy z modeli osiąga zasięg 100 km.
 • Dodatkowe możliwości i udogodnienia: dwuosobowa, składana.
 • Szybka hulajnoga może osiągać prędkość 100 km/h, jednak przystępne cenowo modele pozwalają rozpędzić się do prędkości: 40 km/h, 50 km/h, 60 km/h lub 65 km/h.
 • Udźwig pozwala dopasować hulajnogę do wagi, najczęściej można spotkać hulajnogi od 100 do 120 kg, ale są także modele do 150 kg.
 • Moc, jaką osiągają hulajnogi, uzależniona jest od ilości zamontowanych silników i ich mocy, najczęściej są to hulajnogi elektryczne do 1000W, jednak terenowe modele z racji dwóch silników osiągają moc 1600W, 2000W, 3000W, a nawet 4000W.
 • Hulajnoga w odpowiedniej dla budżetu cenie to podstawa inwestycji, do 200 zł ciężko znaleźć wymarzony model jednak hulajnoga do 1000 może sprostać już potrzebom większości użytkowników.

Jaka jest najlepsza hulajnoga elektryczna? Dopasowana do własnych potrzeb, ponieważ nie każdy potrzebuje hulajnogi miejskiej lub terenowej, tak samo można położyć nacisk na parametry przy wyborze lub na lekką konstrukcję. Wszystko zależy od tego, jak będzie użytkowana, stąd tak ogromny wybór na rynku, dlatego też przygotowaliśmy kilka odmian rankingu hulajnogi elektrycznej.

Jaka hulajnoga do miasta sprawdzi się najlepiej?

W mieście powierzchnia do jazdy w publicznych miejscach jest w większości utwardzona, trzeba jednak pamiętać, że w mieście również są wzniesienia, krawężniki i schody. To utrudnienia dla małych kół od hulajnogi elektrycznej, które w większości przypadków wymagają przeniesienia hulajnogi przez przeszkodę. Warto zatem wybierać modele, nie tylko składane, ale również lekkie, których waga nie przekracza 14 kg. Hulajnoga elektryczna z siedzeniem będzie cięższa od klasycznej, a można także spotkać modele z koszykiem na zakupy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, jednak gabaryty hulajnogi elektrycznej rosną wraz z wagą, a co za tym idzie łatwo hulajnoga może stać się uciążliwym utrudnieniem. Aby uniknąć utrudnień warto skorzystać z naszego rankingu sprawdzonych hulajnóg elektrycznych.

Jakie koła do hulajnogi miejskiej?

Hulajnoga elektryczna na minuty to tzw. hulajnoga elektryczna miejska jest dobrą alternatywą dla środków komunikacji miejskiej, szczególnie przydatne w godzinach szczytu lub kiedy rozkład jazdy jest niedopasowany do potrzeb podróżującego.

Do miejskiego poruszania się po chodnikach i niskich krawężnikach wystarczą koła 8-calowe. Warto pamiętać, że podobnie jak w przypadku opon samochodowych, szerokość kół ma wpływ na przyczepność hulajnogi elektrycznej z podłożem. Szerokie opony zapewnią dobrą stabilizację, jednak opory toczenia szybciej wyczerpują akumulatory, co skraca maksymalny dystans hulajnogi.

Akumulator w hulajnodze elektrycznej

Akumulator w hulajnodze miejskiej

Duża pojemność akumulatorów w hulajnogach elektrycznych zwiększa wagę całej konstrukcji, dlatego nie sprawdza się powiedzenie „im większy, tym lepszy”, szczególnie wtedy, kiedy całą hulajnogę trzeba wnieść, do mieszkania lub biura bez windy. Walka z 20 kg kilka razy dziennie skutecznie zniechęca do używania hulajnogi elektrycznej. Dobrym sposobem na ułatwienie sobie ładowania hulajnogi, jest możliwość wyczepienia akumulatora, który można zabrać do naładowania na kilka godzin do domu, bez wnoszenia całej hulajnogi. Elektryczne modele hulajnogi w większości są zabezpieczone kluczykiem i stacyjką, podobną do tych w motorze, czy samochodzie, to zabezpieczenie pozwala zostawić urządzenie przed budynkiem lub na klatce schodowej, wewnątrz bloku, w bezpieczny sposób. Nie testuj trwałości akumulatora samodzielnie, wybierz sprawdzony model z rankingu hulajnóg elektrycznych.

Hulajnoga elektryczna na dużych kołach

Hulajnoga elektryczna terenowa opcja

Terenowa hulajnoga elektryczna, czyli inaczej Off Road, powinna być przede wszystkim z amortyzacją, również duże koła ułatwią jazdę w trudniejszym terenie i przez niezbyt głębokie kałuże. Kluczowe jest również wytrzymałość konstrukcji, z reguły hulajnogi terenowe wytrzymują obciążenie do 150 kg, dobra wyczynowa hulajnoga powinna być dobrana z odpowiednim zapasem wagowym najlepiej do 200 kg. Wówczas obciążenie konstrukcji przy akrobacjach jest mniejsze. Hulajnoga na grubych pompowanych kołach zapewni dodatkową amortyzację, niwelując drgania wywołane nierównościami z powierzchni. Jak rozpoznać, że hulajnoga elektryczna jest terenowa? Co powinna mieć dobra hulajnoga Off-road?

 • Wzmocniona lekka konstrukcja.
 • Widoczna i wyraźna amortyzacja obu kół, czasami przednie koło przypomina widelec z motoru.
 • Szerokie, grube, pompowane opony z bieżnikiem przypominającym kostkę, jak ta w motorach crossowych. Dzięki temu zwiększa się stabilność jazdy i przyczepność.
 • Napęd na obu kołach.
 • Podwyższony podest, wyższe zawieszenie ułatwia poruszanie w bardzo nierównym terenie.
 • Wodoodporność, ponieważ w trudnym terenie często zalega woda w postaci kałuż.
Dobra hulajnoga elektryczna

Ile kosztuje dobra hulajnoga elektryczna?

Dobra tania hulajnoga elektryczna to wydatek rzędu 1000 złotych, najdroższe modele na rynku osiągają cenę, za którą można kupić motor lub samochód około 25 000 zł. Za cenę 300-400 zł możemy liczyć na bardzo podstawowe modele hulajnogi o niewielkiej mocy i małym zasięgu. Słaba hulajnoga to jednak także jeden z warunków bezpieczeństwa dla początkujących oraz dzieci. Jeżeli hulajnoga ma służyć dojazdom do pracy, zastąpić komunikację miejską, taksówkę lub rower, to warto, aby miała możliwość przejechania przynajmniej 50 km na jednym ładowania, za hulajnogę dla bardziej wymagających trzeba zapłacić 1500-2500 zł. Większa kwota inwestycji pozwala, na wybór hulajnogi zbudowanej z droższych materiałów konstrukcyjnych, które są lżejsze i bardziej wytrzymałe. Na pytanie, jaka hulajnoga elektryczna będzie najbardziej odpowiednia, warto postawić sobie podstawowe pytanie, do czego ma głównie służyć, ponieważ może się okazać, że hulajnoga elektryczna do 500 zł będzie najlepszym wyborem na dojazd do sklepu lub piekarni a przy tym świetnie sprawdzi się w rękach dziecka na spacerze. Dla pewności co do najlepszej ceny i wysokiej jakości urządzenia, skorzystaj z naszych rankingów hulajnóg elektrycznych.

Hulajnoga elektryczna do 1000 zł.

Gdzie kupić najlepiej hulajnogę elektryczną do 1000 zł? Kierując się sprawdzonym rankingiem, warto wybrać hulajnogę ze sklepu internetowego, wówczas istnieje możliwość rezygnacji z zakupu w czasie przynajmniej 2 tygodni. Nasz ranking pozwoli wybrać sprawdzony model, w najlepszej przystępnej cenie na rynku.

Ranking hulajnóg elektrycznych do 1000 zł Sierpień 2021

Hulajnoga elektryczna – przepisy prawa o ruchu drogowym

Przepisy dotyczące hulajnogi elektrycznej

Obecnie hulajnogi elektrycznie nie podlegają bezpośrednim przepisom prawa o ruchu drogowym, a w kodeksie drogowym brakuje specjalnych wytycznych.

Hulajnoga traktowana jest zatem jako środek transportu osobistego i ta kategoria kształtuje dla hulajnóg pewne ograniczenia. Hulajnoga można jeździć po własnej posesji, w lesie, po chodniku, w parku, i w miejscach, których nie ma zakazu dla hulajnogi, można poruszać się również poboczem drogi w szczególnych przypadkach.

Ścieżka rowerowa

Hulajnogą elektryczną nie można się poruszać po ścieżce rowerowej, tak jak zakazane jest piesze poruszanie się po ścieżkach.

Jeżdżenie po ulicy

Możliwe jest jeżdżenie hulajnogą po poboczu jezdni tylko w przypadku, kiedy w pasie ruchu nie ma chodnika.

Jazda po chodniku

Czy hulajnoga elektryczna może jeździć po chodniku? Tak, dodatkowo można nią przejeżdżać przez pasy na ulicy, w przeciwieństwie do roweru, który trzeba przeprowadzić.

Strefa zamieszkania i strefa ruchu

Niestety na obu obszarach nie można, w świetle aktualnych przepisów poruszać się na hulajnodze elektrycznej.

Jaka prędkość maksymalna?

Zgodnie z obecnie funkcjonującymi przepisami hulajnoga elektryczna nie może w ruchu pieszych poruszać się z prędkością przekraczającą 25 km/h i być szersza niż 0,9 m.

Hulajnoga elektryczna na wakacje

Jazda po alkoholu

Czy można hulajnogą elektryczną jeździć po alkoholu?

Obecnie użytkownik hulajnogi elektrycznej traktowany jest jak pieszy, a tym nikt nie zabrania korzystania z chodnika, czy pobocza nawet podczas nietrzeźwości. Policjant ma jednak prawo skorzystać z dodatkowych uprawnień, kiedy stan nietrzeźwego wpływa na zdrowie swoje lub innych osób. W takim przypadku nietrzeźwy może trafić na izbę wytrzeźwień, opłata za taki nocleg to ponad 300 zł plus opłata za transport hulajnogi i koszty postoju na policyjnym parkingu.

Gdzie można hulajnogę zaparkować

Przepisy nie normują parkowania hulajnogi w określonych miejscach, dlatego, dopóki nie wejdą w życie nowe przepisy, można zostawić hulajnogę nawet na środku chodnika lub opierając gdzieś o bramę.

Kara za złamanie przepisów

Mandat za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może wynosić od 20 do 500 zł.

Homologacja

Hulajnoga bez homologacji tak naprawdę nie jest hulajnogą, aby w świetle prawa można było jeździć po chodniku. Homologacja L1e – klasyfikuje hulajnogę jako motorower dwukołowy.

Nowe przepisy dla hulajnogi elektrycznej

Projekt nowych przepisów kwalifikuje hulajnogi elektryczne podobnie jak rowery. Oznacza to, że poruszając się hulajnogą, będzie trzeba używać ścieżek rowerowych, przeprowadzić hulajnogę przez pasy na drodze, a po chodniku będzie można poruszać się z prędkością pieszego tj. 6 km/h. Dla hulajnóg zostaną także wskazane miejsca parkowania, jak zostanie zakwalifikowania hulajnoga, będzie zależeć od tego, jaką ma moc i jaką prędkość może rozwinąć.

Pytania i odpowiedzi dotyczące hulajnogi elektrycznej:

Rodzaje hulajnóg elektrycznych

Jaka jest najmocniejsza hulajnoga elektryczna?

Najmocniejsza hulajnoga elektryczna przypomina z wyglądu skuter, może rozpędzić się do 100 km/h.

Jaki jest koszt ładowania hulajnogi elektrycznej?

Wszystko zależy od mocy, ilości silników, wielkości kół itp. Orientacyjny koszt przejechania 100 km to 0,50 zł. Zatankowanie samochodu kosztuje 100 razy więcej.

Jakie hulajnogi elektryczne są w Polsce popularne?

Do popularnych hulajnóg elektrycznych można zaliczyć: Xiaomi, Skymaster, Frugal, Motus, Manta, Razor, Segway, Kugoo, Spokey, Cavion, Frizzo, Viron, Bird, Sxt, Velex, GoClever, Archos.

Co mówi prawo o hulajnogach elektrycznych?

Hulajnogami elektrycznymi nie są urządzenia mające manetkę gazu, takie pojazdy są motorowerami, które powinny mieć wykupione OC, w razie wypadku.

Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?

Po chodniku, przez pasy drogowe, po własnej posesji.

Czy hulajnoga elektryczna jest bezpieczna?

Hulajnogi elektryczne potrafią rozwijać znaczne prędkości, dlatego dbając o własne bezpieczeństwo oraz innych, trzeba jeździć z rozwagą, najlepiej stosując ochraniacze i kask, na rolki czy rower.

Jaka jest waga hulajnogi elektrycznej?

Hulajnoga elektryczna wcale nie jest taka lekka, może ważyć 20 lub nawet 30 kg, modele hybrydowe dość często są lżejsze nie przekraczając wagi 10 kg.

Jak działa hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna przypomina wyglądem tradycyjną hulajnogę, jednak wyposażona jest dodatkowo w silnik elektryczny akumulatory i manetkę razu. Mały silnik zamontowany jest na tylnym kole, dzięki czemu napęd może być sprzężony z hamulcem. Silnik zasilany jest z akumulatorów najczęściej z napięciem 12 lub 24 V, a sterowanie mocą odbywa się za pomocą manetki w kierownicy.

Najlepsze hulajnogi elektryczne wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Sierpień 2021

4 opinie

 1. Całkiem obszerny ranking hulajnog elektrycznych 2020. Ciekawą opcją są hulajnogi elektryczne dla dzieci i myślę, że to będzie dobry prezent na najbliższe święta. Patrząc na TOP hulajnog dla dorosłych, może sam się skuszę, bo cena wydaje się spoko. Do 2000 zł można kupić spoko sprzęt, pewnie nie będzie to hulajnoga terenowa, ale z pewnością nada się do miasta, będzie szybka i miała dobry akumulator. Zastanawiam się tylko która jest lepsza, czy z pompowanymi kołami, czy z kołami pełnymi. Muszę jeszcze poczytać.

 2. Ok, wiele z nich opisane jest jako najlepsza, najszybsza i najmocniejsza – tylko co to właściwie znaczy? Rozumiem oznaczenia typu najdroższa, najtańsza hulajnoga elektryczna, ale co oznaczają pozostałe opisy? Co to oznacza, że hulajnoga elektryczna nie ma siodełka? Jaka hulajnoga elektryczna do 1000 zł będzie najlepsza i jak często aktualizowany jest ranking hulajnóg elektrycznych?

 3. Ten ranking hulajnóg elektrycznych pokazał mi kilka ciekawych propozycji, których do tej pory nawet nie brałem pod uwagę. co prawda najlepsze hulajnogi elektryczne są dość drogie albo moje wymagania są zbyt wygórowane, bo przecież najszybsza hulajnoga nie może być najlżejsza, bo potrzebuje większej mocy silnika, akumulatora i mocniejszą ramę dla bezpieczeństwa. Zadałem pytanie jaka hulajnoga elektryczna na forum to każdy mian inne zdanie bo do czego innego wykorzystywał swój środek transportu. Dlatego moim zdaniem nie ma jednej najlepszej hulajnogi elektrycznej – może być jedna optymalnie dobra hulajnoga.

 4. Moim zdaniem lekka hulajnoga elektryczna to dobre rozwiązanie do miasta, gdzie po schodach trzeba niestety ją wnieść, bo nawet najszybsza hulajnoga elektryczna nie poradzi sobie z takimi przeszkodami. Opinie o hulajnogach elektrycznych na forum są różne dlatego trzeba postawić sobie najpierw kilka warunków i wybrać spośród najlepszych modeli hulajnóg w rankingu 🙂

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.