Ranking TOP 10: Lampa do hybryd

Zestaw do malowania lakierem hybrydowym i żelem UV

Lakiery hybrydowe słyną z tego, że są trwalsze od klasycznych podobnie jak żele. Nieprawidłowo dobrana moc lampy utwardzającej lakier może być przyczyną reakcji alergicznej, marszczenia się i odpryskiwania lakieru. Wybór lampy, która jest skuteczna, tania, energooszczędna, a przy tym nie wpływa na zdrowie, nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli stylizacja paznokci bez ubytków, wystarczy na tydzień, to godzinny czas malowania staje się znikomy. Kiedy proces malowania z utwardzaniem, szczególnie w fazie nauki, staje się walką, a nie przyjemnością, to można się łatwo zrazić.

Brak podstawowych informacji o lampach LED i UV może wywołać alergię, przysporzyć nerwów, a co gorsze zmarnować cenny czas. Aby ułatwić proces wyboru odpowiedniej, praktycznej lampy UV lub LED, przygotowaliśmy ranking lamp do hybryd oparty na opinii użytkowników, najlepszych, najbardziej popularnych, ekonomicznych i sprawdzonych przez profesjonalistów lamp do hybryd i żeli.

Lampa do hybryd ranking Kwiecień 2021

Sprawdź również ranking najlepszych frezarek do paznokci oraz ranking lakierów światłoutwardzalnych

Powyżej zaprezentowany ranking lamp do robienia hybryd przygotowaliśmy w oparciu o specyfikację poszczególnych modeli urządzeń, opinie użytkowniczek, ceny oraz to, które lampy do hybryd polecacie i wybieracie najczęściej. Nasz ranking z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję jaka lampa do paznokci jest warta zakupu, a którego modelu nie warto brać pod uwagę. Warto pamiętać, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, która lampa UV do paznokci najlepiej odpowiada naszym indywidualnym preferencjom uzupełniając nasz niezawodny zestaw do hybryd.

Jaka Lampa do hybryd – LED?

Ledowa lampa do hybryd cechuje się długowiecznością, co oznacza, że przez długi czas nie ma w niej konieczności wymieniania źródeł światła. Jeżeli coś się uszkodzi poza okresem gwarancyjnym to ze względu na skomplikowaną elektronikę, dobrze jest oddać lampę do profesjonalnego serwisu lub kupić nową. Technologia LED w zależności od rodzaju stosowanych diod może promieniować różną długością fal, co ma ogromne znaczenie dla utwardzania żeli, które wymagają długości fali 365 nm. Do utwardzenia żeli UV zaleca się świetlówki, spirale CCFL lub diody UV/LED.

Klasyczne LEDy świecą światłem fioletowym o długości fali 405 nm, co jest bezpieczniejsze dla skóry, ale nie pozwala utwardzić żelu w twardą polimerową powłokę.

Lampa do hybryd LED czy UV? Która lepsza?

Lampa do hybryd UV jak do tej pory była jedną z najbardziej popularnych lamp. Moc lampy UV z wymiennymi żarówkami mieści się między 9 a 36 Wat, przy czym najsłabsze lampy UV, mogą mieć problem z utwardzaniem niektórych lakierów, w szczególności tych z dużą ilością pigmentów (intensywny kolor lub bardzo ciemny). Lampa UV 36W utwardza paznokcie hybrydowe w czasie około 120 sekund, a LED w 1 minutę, moc lamp utwardzających lakier wewnątrz urządzenia odgrywa kluczową rolę, o szczegółach piszemy niżej. Lampa UV wymaga regularnej wymiany żarówek, konieczność wymiany symbolizuje czarny nalot wewnątrz świetlówki.

Lampa LED do hybryd zdecydowanie jest bardziej energooszczędna, światło wypływające z diody nie wymaga stosowania ekranów odbijających światło, ponieważ promień jest ukierunkowany, co zapobiega stratom energii. Lampy LED są nieszkodliwe dla zdrowia, jednak nie radzą sobie z utwardzeniem wszystkich żeli. Jeżeli lampa ma służyć do utwardzania lakieru hybrydowego, to ledowy odpowiednik lampy będzie doskonałym wyborem.

Lakiery zawierają fotoinicjatory, które powodują, że lakier twardnieje. Im więcej pigmentu, tym mniejsza zawartość fotoinicjatorów, co w efekcie wymusza wydłużenie procesu utwardzania lakieru. Wybierając mocniejszą lampę LED, skutecznie można uniknąć zjawiska marszczenia lub spływającego lakieru.

Lampy LED + UV łączą w sobie dwa rodzaje źródeł świetlnych, poza klasycznymi LEDami, w lampie można znaleźć spiralę CCFL, która działa na zasadach, jak klasyczne żarówki jarzeniowe, jednak ma bardziej kompaktową postać i lepiej rozprasza światło. Złożona budowa lampy LED + UV pozwala na utwardzanie nawet najbardziej wymagających żeli.

Najlepsza lampa do hybryd – jaką wybrać i na co zwracać uwagę?

Utwardzanie lakieru do paznokci światłem UV

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu lampy?

 • W jakim zakresie długości fali UV pracują źródła światła.
 • Czy przy wrażliwości płytki paznokcia na utwardzanie lakieru (pieczenie paznokcia przy utwardzaniu w lampie), lampa oferuje specjalny tryb automatyczny stopniowego zwiększania mocy.
 • Trwałość lampy na uszkodzenia mechaniczne i konieczność wymiany podzespołów (wymiana świetlówek to nawet 25% ceny lampy).
 • Moc – im wyższa, tym mniejsze ryzyko marszczenia i spływania lakieru.
 • Możliwość odczepienia podstawy do przeprowadzenia zabiegów stylistycznych – pedicure.
 • Wielkość – duże lampy dobrze sprawdzają się jako stacjonarne, mniejsze są bardziej kompaktowe i nadają się na wyjazd.
 • Czujniki ruchu pozwalają na automatyczne uruchomienie lampy po włożeniu do wnętrza dłoni, a także w niektórych modelach, na odmierzenie czasu trwania utwardzenia lakieru.
 • Regulacja czasu utwardzania – przydaje się do lakierów bazowych lub topu, który może być krócej utwardzany, w połączeniu z automatycznym wyłącznikiem, wyłączy lampę po określonym czasie.

Dobra lampa do hybryd – jaka moc?

Lampa do hybryd LED

Dobra lampa powinna skutecznie utwardzać lakiery, dlatego powinna mieć moc przynajmniej 12W. Im więcej mocy tym szybciej utwardzony będzie lakier, optymalnie ze względu na cenę dobrze jest wybrać lampę o mocy około 24 Wat. Pozwoli to uniknąć marszczeń lakieru ze względu na nierównomierne i zbyt powolne wysychanie. Najmocniejsze lampy na rynku utwardzają lakier w 5 sekund, jednak do domowego zacisza nie trzeba kupować lampy za kilka tysięcy złotych. Oszczędność wynikająca z zakupu średniej jakości lampy, która utwardzi lakier w 30 sekund, skutecznie zrekompensuje stracony czas. Aby przyspieszyć proces zakładania hybryd, dobrze jest wybrać lampę LED o wyższej mocy, co dodatkowo pozwoli oszczędzić sporą kwotę na wymianie żarówek jak ma to miejsce w klasycznej lampie UV.

Lampa do hybryd 48W – to jedne z najbardziej popularnych lamp LED, do utwardzania lakieru hybrydowego.

Lampa do hybryd 36W – większość lamp na rynku o mocy 36 Wat wyposażona jest w świetlówki, które wraz z pojawieniem się czarnego nalotu (wewnątrz żarówki) należy wymienić. Lampy do hybryd ze świetlówką to dobry zestaw na start, do nauki, ze względu na niską cenę i optymalną jakość.

Skutki stosowania słabej lampy do paznokci

Lakier hybrydowy zawiera wiele substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, szczególnie jeżeli lakier nie jest dobrze utwardzony, a ma kontakt z okaleczeniem, powstałym np. w wyniku nieprawidłowego usuwania skórek. Zbyt słaba lampa LED, a także mocna lampa UV ze zużytymi żarówkami, nie poradzi sobie z utrwaleniem lakieru w równomierny sposób, co objawia się najczęściej odparzaniem lakieru od płytki paznokcia całymi płatami. Warto zatem zainwestować kilka złotych więcej, aby wybrać mocniejszą lampę lub w ramach rozwinięcia pasji wymienić UV na LED. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych, skróci czas utwardzania i wydłuży trwałość wykonanej stylizacji paznokci.

Mini Lampa LED mostek

Mini lampa do hybryd

Mała lampa do hybryd tzw. mostek charakteryzuje się z reguły niewielką mocą i słabym skupieniem wiązki światła na płytce paznokcia. Zbyt mała moc lampy powoduje marszczenie lakieru podczas utwardzania. Rozproszone światło o niewielkiej mocy nie pozwalają na utwardzenie wszystkimi rodzajami lakieru. Źle utrwalony lakier hybrydowy, może odpryskiwać lub odparzać się od płytki paznokcia, szczególnie przy rantach, gdzie lakier narażony jest na podważanie. Mini lampa do hybryd ze względu na swoje kompaktowe rozmiary doskonale nadaje się do utrwalania zdobień, zabrania w podróż lub do naprawy uszkodzonego paznokcia, czy ubytków w lakierze. Jeżeli nie wiesz, jaka lampa do hybryd w rozmiarze mini jest najlepsza, sprawdź nasze TOP 10 w rankingu.

Która lampa nadaje się do hybryd i żeli?

Żele i lakiery hybrydowe utwardzane są w świetle UV, skąd zatem wynikają różnice między świetlówką, a technologią LED? Dlaczego niektóre LEDy nie radzą sobie dobrze z utwardzaniem żeli?

Różnice między technologiami oświetlenia, wynikają z długości fali widzialnej – promieniowania elektromagnetycznego. Dla fali ultrafioletowych przedział mieści się od 100 do 400 nm, dzieląc cały zakres na trzy podzakresy:

Dobra lampa do hybryd

UV-A – promieniowanie w zakresie 315-400 nm. Zakres fali pozwala na utrwalanie i utwardzanie materiałów światłoczułych – kleje, farby, tusze. Promieniowanie wywołuje krzyżową polimeryzację, tworząc trwałą powłokę, najczęściej wykorzystywana w tym celu jest długość fali w zakresie: 365-395 nm. Promieniowanie UV-A wykorzystuje się również do inspekcji dokumentów i banknotów.

UV-B – promieniowanie o długości fali w zakresie 280-315 nm. Wykorzystywane także do utwardzania światłoczułych powierzchni oraz inspekcji dokumentów i banknotów. Ze względu na właściwości lecznicze zakres promieniowania ma zastosowanie w medycynie – odpowiada za syntezę witaminy D w organizmie. Promieniowanie UV-B wykorzystywane jest także w ogrodnictwie – przyspiesza produkcję polifenoli w warzywach liściastych, które odpowiadają za kolor liści, chronią je przed zagrożeniami środowiskowymi oraz wspomagają regenerację po infekcji i urazie. Ponadto po spożyciu, rośliny zapewniają właściwości antyoksydacyjne, pomagają w ochronie lipidów, działają przeciwutleniająco na organizm, zapobiegają nowotworom oraz schorzeniom układu krwionośnego.

UV-C – promieniowanie o długości 100-280. Promieniowanie ma główne zastosowanie przy sterylizacji wody i powietrza oraz wykorzystywane jest w spektrometrach. Mikroorganizmy giną w przedziale 250-275 nm długości fali, najczęściej wykorzystywane jest promieniowanie o długości fali 275 nm, które niszczy patogeny – bakterie E.coli w wodzie.

Który podzakres UV jest bezpieczny?

Światło UV-C uznane jest za bardzo niebezpieczne, UV-B niebezpieczne, a UV-A jest bezpieczne szczególnie w górnych granicach długości fali – 400 nm. Rozsądny zakres promieniowania zaczyna się już od 320 nm, należy jednak pamiętać, że promieniowanie rozchodzi się podobnie jak fala, a najbardziej niebezpieczny jest stożek fali, światło LED charakteryzuje się wąskim spektrum emisji długości fali, co zwiększa bezpieczeństwo lampy.

lampa ze światłem UV LED działająca w dwóch zakresach

Co zatem różni świetlówkę od LED?

W przemyśle kosmetycznym przy zabiegach manicure i pedicure stosuje się lakiery światło utwardzalne, które wymagają promieniowania ultrafioletowego, aby utworzyć twardą polimerową powłokę.

 • Najstarszy typ żarówek ultrafioletowych – świetlówki generują światłu UV o długości fali 365 nm (4 żarówki o mocy 9W), co doskonale sprawdza się przy utwardzeniu żeli.
 • Diody LED generują światło o długości fali 405 nm (teoretycznie zakres ten nie jest światłem UV, a światłem fioletowym widzialnym). Z tego względu światło LED jest bezpieczniejsze, ale nie utwardza wszystkich żeli.
 • Diody UV/LED – generują światło dwuzakresowe 405 nm oraz 365nm, co skutecznie zwiększa skuteczność utwardzania lakieru i pozwala na utwardzenie żeli.

Lampa do hybryd – bezpieczeństwo

Pedicure malowanie paznokci hybrydowych u stóp

Zachowanie umiaru to podstawowa zasada bezpieczeństwa, przy naświetlaniu skóry promieniowaniem elektromagnetycznym i widzialnej fali należy pamiętać, że nawet zakres bezpieczny, naraża skórę na ekspozycję światła fioletowego.

Jak się przed tym ochronić i nie rezygnować z hybryd?

Większość promieni UV blokowanych jest przez kremy do opalania, którymi przed wizytą u kosmetyczki lub domowym zabiegiem stylistycznym warto posmarować dłonie. Skóra rąk wówczas jest zabezpieczona i nie starzeje się tak szybko. Ponadto stosowanie kremu z filtrem przed malowaniem paznokci, zmniejsza ryzyko wystąpienia czerniaka lub rozwoju komórek rakowych. Drugim sposobem na zabezpieczenie skóry jest założenie rękawiczek ochronnych z wyciętymi na paznokcie palcami.

Tania lampa do hybryd – czy warto?

Tania lampa nawet o dużej mocy może nie pracować w bezpiecznym spektrum światła UV. Wybierając tanie zamienniki, należy dokładnie zbadać parametry lampy oraz promienniki UV. Dość często zdarza się, że tanie lampy mają niższą moc, co zwiększa ryzyko marszczenia lakieru. Najdrożej jest kupić lampę, która nie będzie sobie radzić z utwardzaniem lakieru i którą trzeba będzie wymienić na taką o lepszych parametrach.

Lampa do hybryd – cena

Dobrą lampę można kupić już za 50 zł, bardziej zaawansowane modele skracające czas utwardzania, lub pozwalające na stopniowe, automatyczne zwiększanie mocy dla osób wrażliwych, to wydatek nieco ponad 100 zł. Nasz ranking lamp do paznokci hybrydowych uwzględnia zarówno tanie jak i dobre lampy UV, które z pewnością posłużą Ci na lata. Jeżeli nie wiesz, jaka lampa do hybryd jest najlepsza dla Ciebie, sprawdź nasz ranking TOP 10 powyżej.

FAQ:

Popularna lampa do utwardzenia lakieru hybrydowego

Czy lampa do hybryd jest szkodliwa?

Lampa do utwardzania lakieru hybrydowego (nie żeli), promieniuje światłem UV o bezpiecznej dla ludzkiego ciała długości fali – 405 nm. Jednak długotrwałe naświetlanie promieniami UV z lampy, może mieć podobnie jak długotrwałe przebywanie na słońcu, przykre konsekwencje

Dlaczego lakier się marszczy podczas utwardzania?

Powierzchnia lakieru ulega pomarszczeniu, kiedy następuje proces niejednolitej polimeryzacji, zjawisko to można zaobserwować, kiedy moc lampy utwardzającej lakier nie jest wystarczająca (dodatkowo przyczynia się do tego duża ilość pigmentów w lakierze lub ciemne odcienie).

Jak długo wytrzymują pomalowane paznokcie?

Dobrze utwardzona powierzchnia lakierem hybrydowym, zabezpieczenie przed dostawaniem się płynów i powietrza między lakier a paznokieć pozwala na utrzymanie lakieru bez odprysków nawet przez 2 tygodnie. Uwarunkowanie genetyczne wpływające na strukturę płytki paznokcia ma także kluczowe znaczenie, w niektórych przypadkach lakier trzyma się nawet 4 tygodnie, jednak wówczas widać już odrosty.

Która lampa do hybryd jest lepsza?

Lampy LED doskonale radzą sobie z utwardzaniem każdego rodzaju lakieru hybrydowego, niestety nie sprawdzają się w pełni przy utwardzaniu żeli. Lampy UV/LED pracują dwuzakresowo, co sprawia, że są uniwersalne. Odpowiednio dobrana moc lampy pozwala na polimeryzację nawet najbardziej wymagających lakierów.

Co oznacza skrót UV w lampach?

UV – UltraViolet (z ang. ultrafiolet) – światło widzialne fioletowe, o długości fali, między 100 a 400 nm.

Co to są LEDy dwuzakresowe?

LED dwuzakresowy to promiennik światła widzialnego, emitujący fale elektromagnetyczne o długości takiej jak świetlówki – 365 nm oraz klasyczne LEDy – 405 nm. Pozwalają na utwardzanie lakierów hybrydowych oraz żeli UV.

Co jest bezpieczniejsze żele UV czy lakier hybrydowy?

Utwardzenie żeli wymaga światła UV o długości fali 365 nm, lakier hybrydowy twardnieje przy świetle fioletowym o długości fali 405 nm, im długość fali większa, tym promieniowanie UV staje się bezpieczniejsze dla organizmów. Dlatego hybrydy z punktu widzenia ekspozycji na promieniowanie UV są bezpieczniejsze.

Lampy do hybryd wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Kwiecień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Domowy depilator IPL

Włosy dobrze wyglądają na głowie, a w pozostałych miejscach ciała niekoniecznie. Dla kobiet szczególną udręką są odrosty, które sprawiają, że gładka skóra, zaczyna przypominać powierzchnię kaktusa. Można skorzystać z drogich i bolesnych zabiegów, jednak depilacja IPL, w domowym zaciszu to dużo wygodniejsza i dająca większy komfort alternatywa. Jak wiec wybrać skuteczny depilator IPL do bezbolesnego pozbycia się włosów na długo? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak używać depilatora świetlnego? Kiedy depilacja jest niewskazana?

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.