Ranking TOP 10: Najlepsza lampa do hybryd

Lakiery hybrydowe słyną z tego, że są trwalsze od klasycznych podobnie jak żele. Nieprawidłowo dobrana moc lampy utwardzającej lakier może być przyczyną reakcji alergicznej, marszczenia się i odpryskiwania lakieru. Wybór lampy, która jest skuteczna, tania, energooszczędna, a przy tym nie wpływa na zdrowie, nie należy do najłatwiejszych.

Jeżeli stylizacja paznokci bez ubytków, wystarczy na tydzień, to godzinny czas malowania staje się znikomy. Kiedy proces malowania z utwardzaniem, szczególnie w fazie nauki, staje się walką, a nie przyjemnością, to można się łatwo zrazić.

Jak wybrać najlepszą lampę do hybryd?

Brak podstawowych informacji o lampach LED i UV może wywołać alergię, przysporzyć nerwów, a co gorsze zmarnować cenny czas. Aby ułatwić proces wyboru odpowiedniej, praktycznej lampy UV lub LED, przygotowaliśmy ranking lamp do hybryd oparty na opinii użytkowników, najlepszych, najbardziej popularnych, ekonomicznych i sprawdzonych przez profesjonalistów lamp do hybryd i żeli.

Lampa do hybryd ranking maj 2022

 

Sprawdź również ranking najlepszych frezarek do paznokci oraz ranking lakierów światłoutwardzalnych

Powyżej zaprezentowany ranking lamp do robienia hybryd przygotowaliśmy w oparciu o specyfikację poszczególnych modeli urządzeń, opinie użytkowniczek, ceny oraz to, które lampy do hybryd polecacie i wybieracie najczęściej. Nasz ranking z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję jaka lampa do paznokci jest warta zakupu, a którego modelu nie warto brać pod uwagę. Warto pamiętać, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, która lampa UV do paznokci najlepiej odpowiada naszym indywidualnym preferencjom uzupełniając nasz niezawodny zestaw do hybryd.

Zestaw do malowania lakierem hybrydowym i żelem UV

Jaka Lampa do hybryd – LED?

Ledowa lampa do hybryd cechuje się długowiecznością, co oznacza, że przez długi czas nie ma w niej konieczności wymieniania źródeł światła. Jeżeli coś się uszkodzi poza okresem gwarancyjnym to ze względu na skomplikowaną elektronikę, dobrze jest oddać lampę do profesjonalnego serwisu lub kupić nową. Technologia LED w zależności od rodzaju stosowanych diod może promieniować różną długością fal, co ma ogromne znaczenie dla utwardzania żeli, które wymagają długości fali 365 nm. Do utwardzenia żeli UV zaleca się świetlówki, spirale CCFL lub diody UV/LED.

Klasyczne LEDy świecą światłem fioletowym o długości fali 405 nm, co jest bezpieczniejsze dla skóry, ale nie pozwala utwardzić żelu w twardą polimerową powłokę.

Lampa do hybryd LED czy UV? Która lepsza?

Lampa do hybryd UV jak do tej pory była jedną z najbardziej popularnych lamp. Moc lampy UV z wymiennymi żarówkami mieści się między 9 a 36 Wat, przy czym najsłabsze lampy UV, mogą mieć problem z utwardzaniem niektórych lakierów, w szczególności tych z dużą ilością pigmentów (intensywny kolor lub bardzo ciemny). Lampa UV 36W utwardza paznokcie hybrydowe w czasie około 120 sekund, a LED w 1 minutę, moc lamp utwardzających lakier wewnątrz urządzenia odgrywa kluczową rolę, o szczegółach piszemy niżej. Lampa UV wymaga regularnej wymiany żarówek, konieczność wymiany symbolizuje czarny nalot wewnątrz świetlówki.

Lampa LED do hybryd zdecydowanie jest bardziej energooszczędna, światło wypływające z diody nie wymaga stosowania ekranów odbijających światło, ponieważ promień jest ukierunkowany, co zapobiega stratom energii. Lampy LED są nieszkodliwe dla zdrowia, jednak nie radzą sobie z utwardzeniem wszystkich żeli. Jeżeli lampa ma służyć do utwardzania lakieru hybrydowego, to ledowy odpowiednik lampy będzie doskonałym wyborem.

Lakiery zawierają fotoinicjatory, które powodują, że lakier twardnieje. Im więcej pigmentu, tym mniejsza zawartość fotoinicjatorów, co w efekcie wymusza wydłużenie procesu utwardzania lakieru. Wybierając mocniejszą lampę LED, skutecznie można uniknąć zjawiska marszczenia lub spływającego lakieru.

Lampy LED + UV łączą w sobie dwa rodzaje źródeł świetlnych, poza klasycznymi LEDami, w lampie można znaleźć spiralę CCFL, która działa na zasadach, jak klasyczne żarówki jarzeniowe, jednak ma bardziej kompaktową postać i lepiej rozprasza światło. Złożona budowa lampy LED + UV pozwala na utwardzanie nawet najbardziej wymagających żeli.

Najlepsza lampa do hybryd – jaką wybrać i na co zwracać uwagę?

Utwardzanie lakieru do paznokci światłem UV

Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu lampy?

 • W jakim zakresie długości fali UV pracują źródła światła.
 • Czy przy wrażliwości płytki paznokcia na utwardzanie lakieru (pieczenie paznokcia przy utwardzaniu w lampie), lampa oferuje specjalny tryb automatyczny stopniowego zwiększania mocy.
 • Trwałość lampy na uszkodzenia mechaniczne i konieczność wymiany podzespołów (wymiana świetlówek to nawet 25% ceny lampy).
 • Moc – im wyższa, tym mniejsze ryzyko marszczenia i spływania lakieru.
 • Możliwość odczepienia podstawy do przeprowadzenia zabiegów stylistycznych – pedicure.
 • Wielkość – duże lampy dobrze sprawdzają się jako stacjonarne, mniejsze są bardziej kompaktowe i nadają się na wyjazd.
 • Czujniki ruchu pozwalają na automatyczne uruchomienie lampy po włożeniu do wnętrza dłoni, a także w niektórych modelach, na odmierzenie czasu trwania utwardzenia lakieru.
 • Regulacja czasu utwardzania – przydaje się do lakierów bazowych lub topu, który może być krócej utwardzany, w połączeniu z automatycznym wyłącznikiem, wyłączy lampę po określonym czasie.

Dobra lampa do hybryd – jaka moc?

Lampa do hybryd LED

Dobra lampa powinna skutecznie utwardzać lakiery, dlatego powinna mieć moc przynajmniej 12W. Im więcej mocy tym szybciej utwardzony będzie lakier, optymalnie ze względu na cenę dobrze jest wybrać lampę o mocy około 24 Wat. Pozwoli to uniknąć marszczeń lakieru ze względu na nierównomierne i zbyt powolne wysychanie. Najmocniejsze lampy na rynku utwardzają lakier w 5 sekund, jednak do domowego zacisza nie trzeba kupować lampy za kilka tysięcy złotych. Oszczędność wynikająca z zakupu średniej jakości lampy, która utwardzi lakier w 30 sekund, skutecznie zrekompensuje stracony czas. Aby przyspieszyć proces zakładania hybryd, dobrze jest wybrać lampę LED o wyższej mocy, co dodatkowo pozwoli oszczędzić sporą kwotę na wymianie żarówek jak ma to miejsce w klasycznej lampie UV.

Lampa do hybryd 48W – to jedne z najbardziej popularnych lamp LED, do utwardzania lakieru hybrydowego.

Lampa do hybryd 36W – większość lamp na rynku o mocy 36 Wat wyposażona jest w świetlówki, które wraz z pojawieniem się czarnego nalotu (wewnątrz żarówki) należy wymienić. Lampy do hybryd ze świetlówką to dobry zestaw na start, do nauki, ze względu na niską cenę i optymalną jakość.

Skutki stosowania słabej lampy do paznokci

Lakier hybrydowy zawiera wiele substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne, szczególnie jeżeli lakier nie jest dobrze utwardzony, a ma kontakt z okaleczeniem, powstałym np. w wyniku nieprawidłowego usuwania skórek. Zbyt słaba lampa LED, a także mocna lampa UV ze zużytymi żarówkami, nie poradzi sobie z utrwaleniem lakieru w równomierny sposób, co objawia się najczęściej odparzaniem lakieru od płytki paznokcia całymi płatami. Warto zatem zainwestować kilka złotych więcej, aby wybrać mocniejszą lampę lub w ramach rozwinięcia pasji wymienić UV na LED. Pozwoli to uniknąć przykrych konsekwencji zdrowotnych, skróci czas utwardzania i wydłuży trwałość wykonanej stylizacji paznokci.

Mini Lampa LED mostek

Mini lampa do hybryd

Mała lampa do hybryd tzw. mostek charakteryzuje się z reguły niewielką mocą i słabym skupieniem wiązki światła na płytce paznokcia. Zbyt mała moc lampy powoduje marszczenie lakieru podczas utwardzania. Rozproszone światło o niewielkiej mocy nie pozwalają na utwardzenie wszystkimi rodzajami lakieru. Źle utrwalony lakier hybrydowy, może odpryskiwać lub odparzać się od płytki paznokcia, szczególnie przy rantach, gdzie lakier narażony jest na podważanie. Mini lampa do hybryd ze względu na swoje kompaktowe rozmiary doskonale nadaje się do utrwalania zdobień, zabrania w podróż lub do naprawy uszkodzonego paznokcia, czy ubytków w lakierze. Jeżeli nie wiesz, jaka lampa do hybryd w rozmiarze mini jest najlepsza, sprawdź nasze TOP 10 w rankingu.

Która lampa nadaje się do hybryd i żeli?

Żele i lakiery hybrydowe utwardzane są w świetle UV, skąd zatem wynikają różnice między świetlówką, a technologią LED? Dlaczego niektóre LEDy nie radzą sobie dobrze z utwardzaniem żeli?

Różnice między technologiami oświetlenia, wynikają z długości fali widzialnej – promieniowania elektromagnetycznego. Dla fali ultrafioletowych przedział mieści się od 100 do 400 nm, dzieląc cały zakres na trzy podzakresy:

Dobra lampa do hybryd

UV-A – promieniowanie w zakresie 315-400 nm. Zakres fali pozwala na utrwalanie i utwardzanie materiałów światłoczułych – kleje, farby, tusze. Promieniowanie wywołuje krzyżową polimeryzację, tworząc trwałą powłokę, najczęściej wykorzystywana w tym celu jest długość fali w zakresie: 365-395 nm. Promieniowanie UV-A wykorzystuje się również do inspekcji dokumentów i banknotów.

UV-B – promieniowanie o długości fali w zakresie 280-315 nm. Wykorzystywane także do utwardzania światłoczułych powierzchni oraz inspekcji dokumentów i banknotów. Ze względu na właściwości lecznicze zakres promieniowania ma zastosowanie w medycynie – odpowiada za syntezę witaminy D w organizmie. Promieniowanie UV-B wykorzystywane jest także w ogrodnictwie – przyspiesza produkcję polifenoli w warzywach liściastych, które odpowiadają za kolor liści, chronią je przed zagrożeniami środowiskowymi oraz wspomagają regenerację po infekcji i urazie. Ponadto po spożyciu, rośliny zapewniają właściwości antyoksydacyjne, pomagają w ochronie lipidów, działają przeciwutleniająco na organizm, zapobiegają nowotworom oraz schorzeniom układu krwionośnego.

UV-C – promieniowanie o długości 100-280. Promieniowanie ma główne zastosowanie przy sterylizacji wody i powietrza oraz wykorzystywane jest w spektrometrach. Mikroorganizmy giną w przedziale 250-275 nm długości fali, najczęściej wykorzystywane jest promieniowanie o długości fali 275 nm, które niszczy patogeny – bakterie E.coli w wodzie.

Który podzakres UV jest bezpieczny?

Światło UV-C uznane jest za bardzo niebezpieczne, UV-B niebezpieczne, a UV-A jest bezpieczne szczególnie w górnych granicach długości fali – 400 nm. Rozsądny zakres promieniowania zaczyna się już od 320 nm, należy jednak pamiętać, że promieniowanie rozchodzi się podobnie jak fala, a najbardziej niebezpieczny jest stożek fali, światło LED charakteryzuje się wąskim spektrum emisji długości fali, co zwiększa bezpieczeństwo lampy.

lampa ze światłem UV LED działająca w dwóch zakresach

Co zatem różni świetlówkę od LED?

W przemyśle kosmetycznym przy zabiegach manicure i pedicure stosuje się lakiery światło utwardzalne, które wymagają promieniowania ultrafioletowego, aby utworzyć twardą polimerową powłokę.

 • Najstarszy typ żarówek ultrafioletowych – świetlówki generują światłu UV o długości fali 365 nm (4 żarówki o mocy 9W), co doskonale sprawdza się przy utwardzeniu żeli.
 • Diody LED generują światło o długości fali 405 nm (teoretycznie zakres ten nie jest światłem UV, a światłem fioletowym widzialnym). Z tego względu światło LED jest bezpieczniejsze, ale nie utwardza wszystkich żeli.
 • Diody UV/LED – generują światło dwuzakresowe 405 nm oraz 365nm, co skutecznie zwiększa skuteczność utwardzania lakieru i pozwala na utwardzenie żeli.

Lampa do hybryd – bezpieczeństwo

Pedicure malowanie paznokci hybrydowych u stóp

Zachowanie umiaru to podstawowa zasada bezpieczeństwa, przy naświetlaniu skóry promieniowaniem elektromagnetycznym i widzialnej fali należy pamiętać, że nawet zakres bezpieczny, naraża skórę na ekspozycję światła fioletowego.

Jak się przed tym ochronić i nie rezygnować z hybryd?

Większość promieni UV blokowanych jest przez kremy do opalania, którymi przed wizytą u kosmetyczki lub domowym zabiegiem stylistycznym warto posmarować dłonie. Skóra rąk wówczas jest zabezpieczona i nie starzeje się tak szybko. Ponadto stosowanie kremu z filtrem przed malowaniem paznokci, zmniejsza ryzyko wystąpienia czerniaka lub rozwoju komórek rakowych. Drugim sposobem na zabezpieczenie skóry jest założenie rękawiczek ochronnych z wyciętymi na paznokcie palcami.

Tania lampa do hybryd – czy warto?

Tania lampa nawet o dużej mocy może nie pracować w bezpiecznym spektrum światła UV. Wybierając tanie zamienniki, należy dokładnie zbadać parametry lampy oraz promienniki UV. Dość często zdarza się, że tanie lampy mają niższą moc, co zwiększa ryzyko marszczenia lakieru. Najdrożej jest kupić lampę, która nie będzie sobie radzić z utwardzaniem lakieru i którą trzeba będzie wymienić na taką o lepszych parametrach.

Lampa do hybryd – cena

Dobrą lampę można kupić już za 50 zł, bardziej zaawansowane modele skracające czas utwardzania, lub pozwalające na stopniowe, automatyczne zwiększanie mocy dla osób wrażliwych, to wydatek nieco ponad 100 zł. Nasz ranking lamp do paznokci hybrydowych uwzględnia zarówno tanie jak i dobre lampy UV, które z pewnością posłużą Ci na lata. Jeżeli nie wiesz, jaka lampa do hybryd jest najlepsza dla Ciebie, sprawdź nasz ranking TOP 10 powyżej.

Ważne pytania i odpowiedzi na temat lamp do hybryd:

Popularna lampa do utwardzenia lakieru hybrydowego

Czy lampa do hybryd jest szkodliwa?

Lampa do utwardzania lakieru hybrydowego nie żeli, promieniuje światłem UV o bezpiecznej dla ludzkiego ciała długości fali – 405 nm. Jednak długotrwałe naświetlanie promieniami UV z lampy, może mieć podobnie jak długotrwałe przebywanie na słońcu, przykre konsekwencje

Dlaczego lakier się marszczy podczas utwardzania?

Powierzchnia lakieru ulega pomarszczeniu, kiedy następuje proces niejednolitej polimeryzacji, zjawisko to można zaobserwować, kiedy moc lampy utwardzającej lakier nie jest wystarczająca dodatkowo przyczynia się do tego duża ilość pigmentów w lakierze lub ciemne odcienie.

Jak długo wytrzymują pomalowane paznokcie?

Dobrze utwardzona powierzchnia lakierem hybrydowym, zabezpieczenie przed dostawaniem się płynów i powietrza między lakier a paznokieć pozwala na utrzymanie lakieru bez odprysków nawet przez 2 tygodnie. Uwarunkowanie genetyczne wpływające na strukturę płytki paznokcia ma także kluczowe znaczenie, w niektórych przypadkach lakier trzyma się nawet 4 tygodnie, jednak wówczas widać już odrosty.

Która lampa do hybryd jest lepsza?

Lampy LED doskonale radzą sobie z utwardzaniem każdego rodzaju lakieru hybrydowego, niestety nie sprawdzają się w pełni przy utwardzaniu żeli. Lampy UV/LED pracują dwuzakresowo, co sprawia, że są uniwersalne. Odpowiednio dobrana moc lampy pozwala na polimeryzację nawet najbardziej wymagających lakierów.

Co oznacza skrót UV w lampach?

UV – UltraViolet z ang. ultrafiolet – światło widzialne fioletowe, o długości fali, między 100 a 400 nm.

Co to są LEDy dwuzakresowe?

LED dwuzakresowy to promiennik światła widzialnego, emitujący fale elektromagnetyczne o długości takiej jak świetlówki – 365 nm oraz klasyczne LEDy – 405 nm. Pozwalają na utwardzanie lakierów hybrydowych oraz żeli UV.

Co jest bezpieczniejsze żele UV czy lakier hybrydowy?

Utwardzenie żeli wymaga światła UV o długości fali 365 nm, lakier hybrydowy twardnieje przy świetle fioletowym o długości fali 405 nm, im długość fali większa, tym promieniowanie UV staje się bezpieczniejsze dla organizmów. Dlatego hybrydy z punktu widzenia ekspozycji na promieniowanie UV są bezpieczniejsze.

Najlepsze lampy do hybryd wyróżnione przez redakcję 2022

Aktualizacja: maj 2022

2 opinie
 1. Super ranking lamp do hybryd, dobrze wyjaśnione ważne zagadnienia. Najważniejsze że dobra tania lampa do hybryd nie musi kosztować majątku, ale musi być sprawdzona bo na etykietkach moc nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Zasadniczo większość kobiet zastanawia się jaką kupić lampę do paznokci ale nie wie jeszcze jakie paznokcie chce robić a to jak sięokazuje dość kluczowa sprawa, bo nawet najmocniejsza lampa led do paznokci bez ccfl nie utwardzi żeli. Większość interesuje się tylko tym ile wat powinna mieć lampa do paznokci a przecież ledowe maja mniej wat od tych z lampami a są mocniejsze.

 2. Moja lampa do hybryd opinie ma całkiem dobre w sieci i faktycznie jakoś sobie radzi. Ale kumpela ma lampę do hybryd jakiejś mniej znanej firmy i lepiej radzi sobie mam wrażenie z utwardzaniem niż moja. Problem w tym, że w niektórych przypadkach płacisz nie tylko za moc lampy ale też za naklejkę ze znaną firmą.. Dobrze, że jest taki ranking lamp do paznokci, który takie rzeczy niweluje. Najlepsza lampa do hybryd wcale nie musi mieć wiele wat bo ledy pracujące na małym zakresie częstotliwości albo przestrzelonym będą dawać tylko fajny efekt świecenia a nie utwardzania. Tu trzeba oszukać trochę paznokcie, że na nie słońce świeci z odpowiednim zakresem UV.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy rower elektryczny ranking 2022

Producenci rowerów elektrycznych zaskakują nas coraz bardziej. Z każdym kolejnym rokiem w sprzedaży pojawiają się coraz to bardziej wydajne urządzenia. Nic więc dziwnego, że rowery...

Kotek interaktywny – ranking 2022

Zabawki interaktywne dla dzieci to niezwykle interesujące gadżety sprzyjające prawidłowemu rozwojowi i rozrywce najmłodszych. Klasyczne pluszowe zabawki nie mają wbudowanych funkcji związanych z ruchem,...

Lampa solarna na balkon – ranking 2022

Moda na aranżację przestrzeni balkonowej trwa w najlepsze. Zbliżający się sezon letni będzie kolejną okazją do przebywania całą rodziną na świeżym powietrzu. W czasie...

Bojler elektryczny 50l – ranking 2022

Nie wyobrażasz sobie życia bez ciepłej wody w kranie? Niestety, w wielu miejscach dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze jest znacznie utrudniony. W takich...

Schody młynarskie ranking 2022

Schody młynarskie wykonane z wysokiej jakości materiałów potrafią zdziałać cuda we wnętrzach. Architekci wnętrz przy pomocy schodów młynarskich potrafią nawet z mało atrakcyjnego pomieszczenia...

Ranking TOP 10: Najlepszy globus interaktywny 2022

Dziecięca ciekawość i chęć poznawania świata jest nieograniczona i niesamowita. Niestety metody nauki stosowane w szkołach, niejednokrotnie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a wręcz gaszą...

Polecane wpisy: