Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Najlepszy lakier do malowania paznokci

Zadbane paznokcie niewątpliwie są ozdobą każdej kobiety, nie tylko od święta, czy uroczystości, ale również w życiu codziennym. Lakiery można dopasować do pory roku, ubrania, uroczystości, humoru, dzięki różnobarwnej kolorystyce i innowacyjnym technikom nakładania. Klasyczny lakier jest nietrwały, co można zauważyć po zmywaniu, domowych porządkach, a także przy pracy biurowej.

Drobne odpryski, wytarcia lakieru od papieru wymuszają malowanie paznokci od nowa. Jak więc zaoszczędzić czas na malowaniu paznokci, aby nie trzeba było nakładać poprawek kilka razy dziennie? Najlepiej wykorzystać do malowania paznokci, trwałe lakiery hybrydowe, które można nakładać 2 razy w miesiącu i zawsze wyglądają, jak świeżo malowane. Jak wybrać trwały lakier do paznokci? Dobrze jest korzystać ze sprawdzonych przez profesjonalistów rozwiązań, opinii i ceny, w tym celu przygotowaliśmy ranking najtrwalszych lakierów do paznokci:

Ranking TOP 10: Najlepszy lakier do paznokci Styczeń 2021

 

Jaka jest trwałość lakieru do paznokci?

Lakier do paznokci źle znosi kontakt z wodą i powietrzem, w przypadku damskich zajęć nie sposób uniknąć chemii, która skutecznie odkleja lakier płatami. Dobrą praktyką jest malować paznokcie w dniu, w którym lakier najbardziej narażony jest na domowe porządki. Skutecznym sposobem zabezpieczenia płytki paznokcia i lakieru przed chemią, jest stosowanie rękawiczek ochronnych, przy myciu naczyń i innych powierzchni. Większość lakierów wrażliwe jest, również na długotrwale moczenie np. w wannie, dlatego lepiej w kąpieli sprawdzi się prysznic.

Klasyczny lakier do paznokci, który nie wymaga utwardzania lampami UV, trzeba poprawiać co 2-3 dni. Lakiery hybrydowe wystarczają na 2-3 tygodnie, w zależności od genetycznych uwarunkowań paznokci, sposobu przygotowania płytki, narażenia lakieru na prace domowe, czy kąpiele w wodzie.

Delikatny french hybrydowy

Jak wydłużyć trwałość lakieru?

Aby wydłużyć estetyczny wygląd pomalowanych paznokci należy:

 • Odżywić płytkę.
 • Zmatowić jej powierzchnię.
 • Wyciąć skórki z użyciem żelu.
 • Pomalować brzeg paznokcia.
 • Nakładać warstwę w 3 ruchach.
 • Odpowiednio utwardzić lakier.
 • Nie przemywać warstw dyspersyjnych.
 • Nałożyć Top Coat.

Technika malowania paznokci wydłużająca ich trwałość

Zaczynając od tylnego wału paznokcia jednym ruchem nanieść warstwę lakieru w taki sposób, aby nie było konieczności poprawiania naniesionej warstwy, paznokieć powinien być pomalowany w 3 ruchach, dotyczy to szczególnie lakierów, które schną bez lampy, aby część lakieru nie stwardniała, co powoduje później odpryski. Zbyt częste poprawianie lakieru może także spowodować smugi, to ma także negatywny wpływ na strukturę naniesionej warstwy lakieru.

Ważne, aby wydłużyć trwałość pomalowanej płytki paznokcia, należy pamiętać o pomalowaniu również jego brzegu. Zabieg ten zamyka dopływ powietrza, substancji i zabezpiecza przed odpryskami w wyniku mechanicznego uszkodzenia.

Formowanie płytki paznokcia

Samo pomalowanie brzegu paznokcia nie zagwarantuje dożywotniej trwałości pomalowanej płytki paznokci, ale skutecznie przedłuży estetyczny wygląd płytki o kilka dni.

Usuwanie skórek

Usuniecie skórek to bardzo ważny proces, warstwa lakieru ma tendencję do odpryskiwania lub odklejania się, począwszy od brzegów, do których jest dopływ wody i powietrza. Dokładny zabieg wycinania skórek pozwala zalać dokładnie płytkę paznokcia lakierem, odcinając dopływ powietrza i substancji z zewnątrz.

Kształtowanie paznokci

Nadanie kształtu paznokciom pozwala uniknąć przypadkowego zahaczenia lub podważenia lakieru. Bardzo popularne jest nadanie kształtu płytki paznokcia w tzw. migdałki lub klasyczne zaokrąglenie paznokci. Wariant formujący paznokcie wydłuża trwałość lakieru chroniąc przed odpryskami.

Lakier hybrydowy bez zdobienia

Zmatowienie płytki paznokcia

Gładka powierzchnia płytki zmniejsza przyczepność lakieru, dlatego wierzchnią warstwę paznokcia należy szlifować blokiem polerskim lub frezarką. Polerowanie paznokci przed nałożeniem lakieru, powoduje zmniejszenie przyczepności.

Odtłuszczenie paznokci

Podobnie jak przy malowaniu jakiejkolwiek powierzchni, paznokcie przed nałożeniem lakieru należy odtłuścić. Zmywacze zawierające olejki nawilżające w tym przypadku się nie sprawdzą, dlatego należy stosować preparaty zawierające spirytus lub klasyczny zmywacz do paznokci. Po pomalowaniu paznokci warto unikać kremów natłuszczających, skracających skutecznie przyczepność lakieru z płytką.

Nie należy zmywać i odtłuszczać warstwy dyspersyjnej, która po utwardzeniu lakieru hybrydowego, stanowi lepkie podłoże do kolejnej warstwy. Jej zadaniem jest połączenie warstw lakieru.

Lakier bazowy do paznokci

Baza do paznokci dobrze sprawdza się w kolorze mlecznym, dzięki czemu nie trzeba nakładać wielu warstw lakieru. Odżywcza baza pozwoli na regenerację i wzmocnienie płytki, która z czasem stać mogłaby się coraz cieńsza. Elastyczna płytka paznokcia, nie zapewnia dobrej przyczepności lakieru i naraża paznokcie na odpryski.

Ranking TOP 10: Najlepsza baza hybrydowa Styczeń 2021

 

Lakier do paznokci

Trwałość lakieru uwarunkowana jest przygotowaniem podłoża, nawet najlepszy lakier może odpryskiwać i odparzać się od paznokcia, jeżeli podłoże nie jest odpowiednio przygotowane. Pokrycie paznokcia dwiema warstwami lakieru to nie tylko konieczność do uzyskania jednolitej barwy, ale także trwałości. W przypadku trwałości i twardości warstw sprawdza się metoda warstwowa, stosowana do produkcji garnków, patelni, noży itp. Cienkie warstwy lakieru w większej ilości sprawdzą się znacznie lepiej niż jedna lub dwie grubsze.

Top lakier Hybrydowy

Top Coat

Jak sama angielska nazwa wskazuje, top jest lakierem, który nakłada się jako ostatni na sam wierzch wcześniej nałożonych warstw. Zapewnia odporność na czynniki zewnętrzne, nadaje błyszczącego efektu i z reguły jest przezroczysty. Top ma tendencję do wstępowania się niczym pranie w wysokiej temperaturze, dlatego nakładając wierzchnią warstwę, należy malować na zakładkę, wjeżdżając delikatnie pod spód płytki paznokcia. Top zabezpiecza brzeg paznokcia przed dostawaniem się powietrza, wody i innych substancji, między hybrydę a płytkę paznokcia.

Utwardzanie lakieru hybrydowego — o czym warto wiedzieć?

Nieodpowiedni czas utwardzenia lakieru ma wpływ na to, jak długo przyozdobione paznokcie będą wyglądać estetycznie, bez odprysków odpadającego lakieru.

Zbyt krótkie utwardzanie – warstwa nie zostanie odpowiednio utwardzona, co może skutkować, że hybryda będzie schodzić z paznokcia, a trwałość będzie na średnim poziomie. Nieutwardzona warstwa podkładu może wywoływać choroby paznokcia.

Zbyt długie utwardzanie – dosłownie kradnie czas i wydłuża cały zabieg malowania paznokci. Odpowiednie utwardzenie paznokcia można uzyskać, utwardzając top, oraz bazę w czasie 45 sekund, oraz kolor w czasie 60 sekund. Jeżeli lakier posiada dużą ilość pigmentów – „bardzo ładnie kryje” – wówczas konieczne może być utwardzanie nawet w czasie 2 minut.

Co oznacza skrót fl. na opakowaniu?

Skrót fl. na opakowaniu oznacza uniwersalną jednostkę objętości. W Polsce posługujemy się litrami, mililitrami itp. Skrót fl. oz. jest ogólnoświatową jednostką miary objętości, podawaną w uncjach.

 • 1 fl. Oz. = 30 ml.
 • 3,4 fl. Oz. = 100 ml.
naturalna hybryda

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Sam lakier hybrydowy nie ma wpływu na strukturę paznokcia, poza tym baza ma za zadanie odżywić oraz wzmocnić jego budowę. Paznokcie niszczy nieodpowiedni sposób zdejmowania hybrydy. Nie powinno się odrywać, piłować, zeskrobywać lakieru, aby nie zniszczyć płytki paznokcia. Baza ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakierów, wnikając w struktury paznokcia, oderwanie jej od płytki narusza jego budowę i sprawia, że z czasem paznokcie stają się cieńsze.

Usuwanie lakieru hybrydowego?

Najlepszym sposobem na usunięcie lakieru hybrydowego jest jego zmycie, a właściwie jego odmoczenie stosując remover – zmywacz. Przed rozpoczęciem zmywania należy delikatnie zmatowić TOP, używając bloczku lub pilnika. Istnieją 2 sprawdzone metody:

 • Używając Steam Removal – urządzenie, które powoduje parowanie zmywacza, wskutek czego lakier hybrydowy jest rozpuszczany.
 • Stosując metodę „Wrap” – nasączony wacik zmywaczem, trzeba położyć na paznokciu i owinąć palec folią aluminiową.

Obie metody w delikatny sposób pozwalają na pozbycie się starej warstwy lakieru hybrydowego, bez naruszania struktury paznokci.

Czym grozi obcinanie paznokci hybrydowych?

Paznokcie rosną z lakierem, czy bez niego, skracając paznokcie, obcinamy warstwę ochronną, zabezpieczającą brzeg paznokcia przed wodą, powietrzem, kurzem, chemikaliami, jednym słowem, otwieramy przestrzeń między paznokciem a hybrydą. Ten sposób działania powoduje, że lakier szybko odpada, odłamuje się lub traci przyczepność z podłożem.

Jeżeli po nałożeniu lakieru, kształt paznokcia nie jest satysfakcjonujący, należy go uformować tuż przed nałożeniem ostatniej warstwy zabezpieczającej – TOP.

Słownik fachowych pojęć związanych z malowaniem paznokci

W potocznym i profesjonalnym slangu osób malujących paznokcie, można spotkać się z różnymi oznaczeniami oraz odmiennym nazewnictwem, związanym z zagranicznymi technikami przyozdabiania płytki paznokcia. Zabiegi i obróbka paznokci, często przybiera anglojęzyczne znaczenie, aby rozjaśnić symbolikę, przedstawiamy poniżej kilka ważnych objaśnień.

Utwardzanie lakieru hybrydowego

Co to jest warstwa dyspersyjna?

To warstwa powstająca po utwardzeniu warstwy lakieru, ma lepką konsystencję i nie należy jej zmywać, służy do połączenia warstw lakieru. Warstwa dyspersyjna powinna być zmywana jedynie z ostatniej warstwy – Top Coat.

Co to jest cleaner?

To klasyczny odtłuszczacz w formie płynu, pozwalający na przemycie i odtłuszczenie płytki paznokcia oraz wierzchniej warstwy – top.

Co to jest remover?

Specjalistyczny zmywacz do paznokci hybrydowych, zawiera aceton i lanolinę, która zapobiega wysuszaniu skórek.

Co to jest wrap?

To metoda owijania paznokci folią aluminiową, z nasączonym wacikiem, dzięki czemu zdarcie pozostałości lakieru, jest możliwe w delikatny sposób.

Co to jest primer?

Mogą być kwasowe i bezkwasowe, primery zwiększają możliwości szczepienia, płytki paznokcia z lakierem.

Co to jest sonda?

Sonda służy, jak nazwa wskazuje do precyzyjnego nakładania lakieru, przyrząd jest zakończony drobną kuleczką, co pozwala na powstanie idealnej kropki przy zdobieniu paznokci.

Pusher i wycinanie skórek przy paznokciach

Co to jest pusher?

Pusher jest narzędziem do usuwania skórek, ma delikatnie zaokrąglony kształt, dopasowuje się tym samym do kształtu płytki paznokcia, co w efekcie pozwala na podważenie skórki.

Co to jest striper?

Przypomina pióro od gitary – plastikowy trójkąt z zaokrąglonymi katami, ułatwia zdejmowanie lakieru hybrydowego, po odmoczeniu nie uszkadzając płytki paznokcia.

Co to jest frez?

Frezy są integralną częścią frezarki, można wymieniać je w zależności od potrzebnej gramatury, struktury ściernej. Frezy przybierają różne kształty i obrotowym ruchem zdejmują warstwy lakieru, matową płytkę paznokcia lub usuwają skórki.

Co to jest rapidograf?

Budową i wyglądem przypomina pióro, jego zadaniem jest nanosić na lakier różne kształty, w odróżnieniu od stylografu nie przypomina pióra do pisania a bardziej cienkopis.

Co to jest stylograf?

Stylograf jest piórem pozwalającym przenosić ozdobne kolory, na warstwę lakieru na paznokciach.

Co to jest watermarble?

Świąteczny manicure knitted nails

Watermarble to wodna technika nakładania mozaiki z lakieru na paznokcie. Na powierzchni wody rozlewa się z lakieru różnobarwną warstwę, która nie miesza się z wodą, pływając po wierzchu. Zanurzenie paznokcia powoduje przylepienie się warstwy lakieru do płytki tworząc niepowtarzalny wzór.

Co to jest knitted nails?

Metoda nanoszenia lakieru techniką sweterkową, bardzo popularna w okresie jesienno-zimowym, polega na odwzorowaniu świątecznej kolorystyki z odzieży, na paznokciach.

Co to jest blur effect?

Technika opiera się na rozmyciu – rozpłynięciu się koloru, technika ta dobrze sprawdza się przy tworzeniu tła lub ozdobnych płatków kwiatowych.

Malowanie hybrydowe negative space

Co to jest one stroke?

Technika tworząca piękne przejścia między różnymi kolorami lub odcieniami, stosując nieco szerszy pędzel, każda strona pędzla zawiera inny odcień, co przy kontakcie z płytką paznokcia i odpowiedniej technice nakładania, tworzy artystyczne dzieło.

Co to jest saran wrap?

Metoda, która polega na odbiciu woreczka foliowego na lakierze, co tworzy niepowtarzalny kształt mozaiki, która może mieć różnobarwną kolorystykę.

Co to jest negative space?

To technika pozostawiającą optyczną dziurę w lakierze, pewną część paznokcia pozostawiamy bez lakieru, tym samym widać naturalną płytkę paznokcia.

Co to jest dripping nails?

Technika odwzorowująca zaciekającą farbę, kształtująca kontrast między tłem a zaciekającymi kroplami.

Półksiężyc luna obłączek naturalny paznokieć

Co to jest apex?

Paznokcie nie są płaskie jak deska, przyglądając się z boku, można zaobserwować łagodny grzbiet niczym wzgórze, które podkreśla warstwa nałożonego lakieru. Apex jest najwyżej umiejscowionym punktem na paznokciu niczym szczyt góry. Nawet w przypadku przedłużonych paznokci, apex powinien znajdować się w obszarze przed zakończeniem opuszka palca.

Co to jest obłączek?

Nazywany także półksiężycem lub luną, świadczy o poziomie zdrowia i znajduje się przy wale paznokcia, jaśniejszy odcień lub białe miejsce, ma kształt wypełnionej litery „C”.

FAQ:

Jak zdjąć hybrydę domowym sposobem?

Nie można szlifować, zrywać i podważać hybrydowego lakieru, ponieważ narusza to strukturę paznokcia, co z czasem objawia się miękkimi i cienkimi paznokciami. Należy delikatnie zmatowić TOP, nasączyć wacik zmywaczem i przyłożyć do każdego paznokcia, owinąć folią aluminiową każdy palec z osobna i odczekać 15-20 minut. Lakier rozmięknie co umożliwi jego zdjęcie z użyciem stripera.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Baza stosowana przed nałożeniem lakieru hybrydowego wzmacnia i odżywia paznokcie, to nieodpowiedni sposób zdejmowania starego lakieru niszczy płytkę paznokcia.

Jak długo utwardzać lakier hybrydowy?

Baza i Top wymagają 45 sekund w lampie UV, kolorowe lakiery od 60 do 120 sekund, w zależności od mocy lampy i nasycenia pigmentem.

Aktualizacja: Styczeń 2021

2 opinie

 1. czekam, aż semilac wypuści więcej kolorów w swojej ofercie semilac 5w1, bo tradycyjna hybryda wymiata, najbardziej czekam na lakiery semilac 130 i semilac 032 w formie 5w1 te kolory są poprostu przecudowne. z niecierpliwością czekam też na nowe propozycje, jakie kolory paznokci będą modne na jesień 2020, wiem że wiele marek w tym neonail, semilac, hi hybrid czy indigo nails robi takie zestawienia. Osobiście obstawiam kolory semilac 097, semilac 103 oraz semilac 004, w szczególności 004, bo według mnie nie dość że jest ładny, to jeszcze szybkoschnący.

 2. U mnie numerem 1 są zawsze lakiery hi hybrid, nie znalazłam nic lepszego dla mnie. Piękne kolory no i trwałe! Co prawda nie miałam okazji testować lakierów victoria vynn czy mistero milano, ale hi hybrid w zupełności mi wystarczy. Do moich ulubionych należy zestaw kolorów natura oraz cała paleta neon. Ciekawa alternatywa dla lakierów semilac i neonail. Może w przyszłości sprawdzę lakiery provocater i cosmetics zone bo mają piękne kolory i ogrom dodatków. Dla mnie ważne są opinie, a te marki mają ich całkiem sporo i są to w głównej mierze opinie pozytywne, a to już świadczy o jakości moim zdaniem.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Domowy depilator IPL

Włosy dobrze wyglądają na głowie, a w pozostałych miejscach ciała niekoniecznie. Dla kobiet szczególną udręką są odrosty, które sprawiają, że gładka skóra, zaczyna przypominać powierzchnię kaktusa. Można skorzystać z drogich i bolesnych zabiegów, jednak depilacja IPL, w domowym zaciszu to dużo wygodniejsza i dająca większy komfort alternatywa. Jak wiec wybrać skuteczny depilator IPL do bezbolesnego pozbycia się włosów na długo? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Jak używać depilatora świetlnego? Kiedy depilacja jest niewskazana?

Ranking TOP 10: Lampa do hybryd

Trwała stylizacja paznokci, zmusza producentów do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w postaci żeli UV i lakierów hybrydowych. Nowoczesne lakiery wymagają utwardzenia odpowiednią lampą, a od jej jakości zależy, ile wytrzymają zrobione paznokcie. Jak wiec wybrać ekonomiczną, trwałą, uniwersalną, bezpieczną dla zdrowia lampę do hybryd? Czym lampy się od siebie różną? Na ile ważna jest moc i jakie mogą być skutki wybrania złej lampy. Sprawdź nasz poradnik i wybierz mądrze lampę do paznokci.

Ranking TOP 10: Szczoteczka soniczna do zębów

Mycie zębów to codzienna czynność, która pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem. Zaniedbanie może prowadzić do chorób zębów i dziąseł. Jak powszechnie wiadomo elektronika usprawnia proces dokładnego mycia zębów, niektóre szczoteczki soniczne kosztują dużo więcej niż pozostałe, dowiedz się skąd wynikają różnice i jak wybrać właściwą szczoteczkę.

Ranking TOP 10: Krem pod oczy

Kurze łapki, zmarszczki, opuchlizna i sińce pod oczami to efekt upływu czasu, niestety problem zaniedbanej skóry skutecznie postarza. Dla zachowania świeżego wyglądu twarzy, należy zadbać o najdrobniejszą skórę, dbając o regulacje przepływu krwi przez drobne naczynka. Zobacz jaki krem zapewni Ci odpowiednią pielęgnację.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Smartwatch dla dzieci

Smartwatche dla dzieci to coraz częściej wybierany zamiennik smartfonów, który pozwala na komunikację z opiekunami, daje dziecku dużo frajdy i jest stylowym dodatkiem. Dzięki smartwatchom kontrola rodzicielska przechodzi na wyższy poziom i odbywa się w cyfrowy sposób. Bogata funkcjonalność służy rodzicom i przede wszystkim daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Jak wybrać smartwatch, żeby nie znudził się dziecku po kilku dniach, czy tygodniach? Przedstawiamy poradnik i wskazówki jak wybrać dobry smartwatch dla dziecka.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Tablet graficzny

Tablety graficzne można podzielić na trzy osobne kategorie, wybór odpowiedniego modelu powinien być dopasowany do potrzeb. Na co zwrócić uwagę w tablecie graficznym, kiedy kupić notatnik cyfrowy, a kiedy tablet bez wyświetlacza? Podpowiadamy takę jak wybrać pierwszy tablet graficzny?

Ranking TOP 10: Laptop do 1000 zł

Wybór laptopa za niewielkie pieniądze nie jest prosty, łatwo za to nabrać się na triki producentów i kupić urządzenie, które po roku normalnego użytkowanie nie będzie działać płynnie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa za 1000 zł, jakie są pułapki i czego można oczekiwać? Jaki laptop do serfowania po sieci, a jaki do odpisywania na maile?

Ranking TOP 10: Smartfon do 2000 zł

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, wybranie jednego smartfona na kilka lat może być niezwykle trudne, tym bardziej, jeżeli ogranicza wybór rozsądna kwota. Czy duża ilość megapikseli jest tylko chwytem marketingowym i jak rozpoznać smartfon z dobrym aparatem do 2000 zł? Przedstawiamy praktyczny poradnik z rankingiem najlepszych modeli smartfonów.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.