Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci – 2023

Zadbane paznokcie niewątpliwie są ozdobą każdej kobiety, nie tylko od święta, czy uroczystości, ale również w życiu codziennym. Lakiery można dopasować do pory roku, ubrania, uroczystości, humoru, dzięki różnobarwnej kolorystyce i innowacyjnym technikom nakładania. Klasyczny lakier jest nietrwały, co można zauważyć po zmywaniu, domowych porządkach, a także przy pracy biurowej.

Jak wybrać trwały lakier do paznokci?

Drobne odpryski, wytarcia lakieru od papieru wymuszają malowanie paznokci od nowa. Jak więc zaoszczędzić czas na malowaniu paznokci, aby nie trzeba było nakładać poprawek kilka razy dziennie? Najlepiej wykorzystać do malowania paznokci, trwałe lakiery hybrydowe, które można nakładać 2 razy w miesiącu i zawsze wyglądają, jak świeżo malowane. Jak wybrać trwały lakier do paznokci? Dobrze jest korzystać ze sprawdzonych przez profesjonalistów rozwiązań, opinii i ceny, w tym celu przygotowaliśmy ranking najtrwalszych lakierów do paznokci:

Najlepszy trwały lakier do paznokci ranking luty 2023

 

Sprawdź również ranking najlepszych lamp do utwardzania żelu i hybrydy oraz ranking najlepszych domowych frezarek

Najlepszy lakier do malowania paznokci

Jaka jest trwałość lakieru do paznokci?

Lakier do paznokci źle znosi kontakt z wodą i powietrzem, w przypadku damskich zajęć nie sposób uniknąć chemii, która skutecznie odkleja lakier płatami. Dobrą praktyką jest malować paznokcie w dniu, w którym lakier najbardziej narażony jest na domowe porządki. Skutecznym sposobem zabezpieczenia płytki paznokcia i lakieru przed chemią, jest stosowanie rękawiczek ochronnych, przy myciu naczyń i innych powierzchni. Większość lakierów wrażliwe jest, również na długotrwale moczenie np. w wannie, dlatego lepiej w kąpieli sprawdzi się prysznic.

Klasyczny lakier do paznokci, który nie wymaga utwardzania lampami UV, trzeba poprawiać co 2-3 dni. Lakiery hybrydowe wystarczają na 2-3 tygodnie, w zależności od genetycznych uwarunkowań paznokci, sposobu przygotowania płytki, narażenia lakieru na prace domowe, czy kąpiele w wodzie.

Jak wydłużyć trwałość lakieru?

Aby wydłużyć estetyczny wygląd pomalowanych paznokci należy:

Delikatny french hybrydowy
 • Odżywić płytkę.
 • Zmatowić jej powierzchnię.
 • Wyciąć skórki z użyciem żelu.
 • Pomalować brzeg paznokcia.
 • Nakładać warstwę w 3 ruchach.
 • Odpowiednio utwardzić lakier.
 • Nie przemywać warstw dyspersyjnych.
 • Nałożyć Top Coat.

Technika malowania paznokci wydłużająca ich trwałość

Zaczynając od tylnego wału paznokcia jednym ruchem nanieść warstwę lakieru w taki sposób, aby nie było konieczności poprawiania naniesionej warstwy, paznokieć powinien być pomalowany w 3 ruchach, dotyczy to szczególnie lakierów, które schną bez lampy, aby część lakieru nie stwardniała, co powoduje później odpryski. Zbyt częste poprawianie lakieru może także spowodować smugi, to ma także negatywny wpływ na strukturę naniesionej warstwy lakieru.

Ważne, aby wydłużyć trwałość pomalowanej płytki paznokcia, należy pamiętać o pomalowaniu również jego brzegu. Zabieg ten zamyka dopływ powietrza, substancji i zabezpiecza przed odpryskami w wyniku mechanicznego uszkodzenia.

Formowanie płytki paznokcia

Samo pomalowanie brzegu paznokcia nie zagwarantuje dożywotniej trwałości pomalowanej płytki paznokci, ale skutecznie przedłuży estetyczny wygląd płytki o kilka dni.

Usuwanie skórek

Usuniecie skórek to bardzo ważny proces, warstwa lakieru ma tendencję do odpryskiwania lub odklejania się, począwszy od brzegów, do których jest dopływ wody i powietrza. Dokładny zabieg wycinania skórek pozwala zalać dokładnie płytkę paznokcia lakierem, odcinając dopływ powietrza i substancji z zewnątrz.

Kształtowanie paznokci

Nadanie kształtu paznokciom pozwala uniknąć przypadkowego zahaczenia lub podważenia lakieru. Bardzo popularne jest nadanie kształtu płytki paznokcia w tzw. migdałki lub klasyczne zaokrąglenie paznokci. Wariant formujący paznokcie wydłuża trwałość lakieru chroniąc przed odpryskami.

Zmatowienie płytki paznokcia

Gładka powierzchnia płytki zmniejsza przyczepność lakieru, dlatego wierzchnią warstwę paznokcia należy szlifować blokiem polerskim lub frezarką. Polerowanie paznokci przed nałożeniem lakieru, powoduje zmniejszenie przyczepności.

Odtłuszczenie paznokci

Podobnie jak przy malowaniu jakiejkolwiek powierzchni, paznokcie przed nałożeniem lakieru należy odtłuścić. Zmywacze zawierające olejki nawilżające w tym przypadku się nie sprawdzą, dlatego należy stosować preparaty zawierające spirytus lub klasyczny zmywacz do paznokci. Po pomalowaniu paznokci warto unikać kremów natłuszczających, skracających skutecznie przyczepność lakieru z płytką.

Nie należy zmywać i odtłuszczać warstwy dyspersyjnej, która po utwardzeniu lakieru hybrydowego, stanowi lepkie podłoże do kolejnej warstwy. Jej zadaniem jest połączenie warstw lakieru.

Lakier bazowy do paznokci

Baza do paznokci dobrze sprawdza się w kolorze mlecznym, dzięki czemu nie trzeba nakładać wielu warstw lakieru. Odżywcza baza pozwoli na regenerację i wzmocnienie płytki, która z czasem stać mogłaby się coraz cieńsza. Elastyczna płytka paznokcia, nie zapewnia dobrej przyczepności lakieru i naraża paznokcie na odpryski.

Najlepsza baza hybrydowa ranking luty 2023

Lakier do paznokci

Trwałość lakieru uwarunkowana jest przygotowaniem podłoża, nawet najlepszy lakier może odpryskiwać i odparzać się od paznokcia, jeżeli podłoże nie jest odpowiednio przygotowane. Pokrycie paznokcia dwiema warstwami lakieru to nie tylko konieczność do uzyskania jednolitej barwy, ale także trwałości. W przypadku trwałości i twardości warstw sprawdza się metoda warstwowa, stosowana do produkcji garnków, patelni, noży itp. Cienkie warstwy lakieru w większej ilości sprawdzą się znacznie lepiej niż jedna lub dwie grubsze.

Top lakier Hybrydowy

Top Coat

Jak sama angielska nazwa wskazuje, top jest lakierem, który nakłada się jako ostatni na sam wierzch wcześniej nałożonych warstw. Zapewnia odporność na czynniki zewnętrzne, nadaje błyszczącego efektu i z reguły jest przezroczysty. Top ma tendencję do wstępowania się niczym pranie w wysokiej temperaturze, dlatego nakładając wierzchnią warstwę, należy malować na zakładkę, wjeżdżając delikatnie pod spód płytki paznokcia. Top zabezpiecza brzeg paznokcia przed dostawaniem się powietrza, wody i innych substancji, między hybrydę a płytkę paznokcia.

Utwardzanie lakieru hybrydowego — o czym warto wiedzieć?

Nieodpowiedni czas utwardzenia lakieru ma wpływ na to, jak długo przyozdobione paznokcie będą wyglądać estetycznie, bez odprysków odpadającego lakieru.

Zbyt krótkie utwardzanie – warstwa nie zostanie odpowiednio utwardzona, co może skutkować, że hybryda będzie schodzić z paznokcia, a trwałość będzie na średnim poziomie. Nieutwardzona warstwa podkładu może wywoływać choroby paznokcia.

Zbyt długie utwardzanie – dosłownie kradnie czas i wydłuża cały zabieg malowania paznokci. Odpowiednie utwardzenie paznokcia można uzyskać, utwardzając top, oraz bazę w czasie 45 sekund, oraz kolor w czasie 60 sekund. Jeżeli lakier posiada dużą ilość pigmentów – „bardzo ładnie kryje” – wówczas konieczne może być utwardzanie nawet w czasie 2 minut.

Co oznacza skrót fl. na opakowaniu?

Skrót fl. na opakowaniu oznacza uniwersalną jednostkę objętości. W Polsce posługujemy się litrami, mililitrami itp. Skrót fl. oz. jest ogólnoświatową jednostką miary objętości, podawaną w uncjach.

 • 1 fl. Oz. = 30 ml.
 • 3,4 fl. Oz. = 100 ml.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Sam lakier hybrydowy nie ma wpływu na strukturę paznokcia, poza tym baza ma za zadanie odżywić oraz wzmocnić jego budowę. Paznokcie niszczy nieodpowiedni sposób zdejmowania hybrydy. Nie powinno się odrywać, piłować, zeskrobywać lakieru, aby nie zniszczyć płytki paznokcia. Baza ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakierów, wnikając w struktury paznokcia, oderwanie jej od płytki narusza jego budowę i sprawia, że z czasem paznokcie stają się cieńsze.

Usuwanie lakieru hybrydowego?

Najlepszym sposobem na usunięcie lakieru hybrydowego jest jego zmycie, a właściwie jego odmoczenie stosując remover – zmywacz. Przed rozpoczęciem zmywania należy delikatnie zmatowić TOP, używając bloczku lub pilnika. Istnieją 2 sprawdzone metody:

 • Używając Steam Removal – urządzenie, które powoduje parowanie zmywacza, wskutek czego lakier hybrydowy jest rozpuszczany.
 • Stosując metodę „Wrap” – nasączony wacik zmywaczem, trzeba położyć na paznokciu i owinąć palec folią aluminiową.

Obie metody w delikatny sposób pozwalają na pozbycie się starej warstwy lakieru hybrydowego, bez naruszania struktury paznokci.

Czym grozi obcinanie paznokci hybrydowych?

Paznokcie rosną z lakierem, czy bez niego, skracając paznokcie, obcinamy warstwę ochronną, zabezpieczającą brzeg paznokcia przed wodą, powietrzem, kurzem, chemikaliami, jednym słowem, otwieramy przestrzeń między paznokciem a hybrydą.

Ten sposób powoduje, że lakier szybko odpada, odłamuje się lub traci przyczepność z podłożem.

Jeżeli po nałożeniu lakieru, kształt paznokcia nie jest satysfakcjonujący, należy go uformować tuż przed nałożeniem ostatniej warstwy zabezpieczającej – TOP.

Słownik fachowych pojęć związanych z malowaniem paznokci

W potocznym i profesjonalnym slangu osób malujących paznokcie, można spotkać się z różnymi oznaczeniami oraz odmiennym nazewnictwem, związanym z zagranicznymi technikami przyozdabiania płytki paznokcia. Zabiegi i obróbka paznokci, często przybiera anglojęzyczne znaczenie, aby rozjaśnić symbolikę, przedstawiamy poniżej kilka ważnych objaśnień.

Co to jest warstwa dyspersyjna?

To warstwa powstająca po utwardzeniu warstwy lakieru, ma lepką konsystencję i nie należy jej zmywać, służy do połączenia warstw lakieru. Warstwa dyspersyjna powinna być zmywana jedynie z ostatniej warstwy – Top Coat.

Co to jest cleaner?

To klasyczny odtłuszczacz w formie płynu, pozwalający na przemycie i odtłuszczenie płytki paznokcia oraz wierzchniej warstwy – top.

Co to jest remover?

Specjalistyczny zmywacz do paznokci hybrydowych, zawiera aceton i lanolinę, która zapobiega wysuszaniu skórek.

Co to jest wrap?

To metoda owijania paznokci folią aluminiową, z nasączonym wacikiem, dzięki czemu zdarcie pozostałości lakieru, jest możliwe w delikatny sposób.

Co to jest primer?

Mogą być kwasowe i bezkwasowe, primery zwiększają możliwości szczepienia, płytki paznokcia z lakierem.

Co to jest sonda?

Sonda służy, jak nazwa wskazuje do precyzyjnego nakładania lakieru, przyrząd jest zakończony drobną kuleczką, co pozwala na powstanie idealnej kropki przy zdobieniu paznokci.

Co to jest pusher?

Pusher jest narzędziem do usuwania skórek, ma delikatnie zaokrąglony kształt, dopasowuje się tym samym do kształtu płytki paznokcia, co w efekcie pozwala na podważenie skórki.

Co to jest striper?

Przypomina pióro od gitary – plastikowy trójkąt z zaokrąglonymi katami, ułatwia zdejmowanie lakieru hybrydowego, po odmoczeniu nie uszkadzając płytki paznokcia.

Co to jest frez?

Frezy są integralną częścią frezarki, można wymieniać je w zależności od potrzebnej gramatury, struktury ściernej. Frezy przybierają różne kształty i obrotowym ruchem zdejmują warstwy lakieru, matową płytkę paznokcia lub usuwają skórki.

Co to jest rapidograf?

Budową i wyglądem przypomina pióro, jego zadaniem jest nanosić na lakier różne kształty, w odróżnieniu od stylografu nie przypomina pióra do pisania a bardziej cienkopis.

Co to jest stylograf?

Stylograf jest piórem pozwalającym przenosić ozdobne kolory, na warstwę lakieru na paznokciach.

Co to jest watermarble?

Watermarble to wodna technika nakładania mozaiki z lakieru na paznokcie. Na powierzchni wody rozlewa się z lakieru różnobarwną warstwę, która nie miesza się z wodą, pływając po wierzchu. Zanurzenie paznokcia powoduje przylepienie się warstwy lakieru do płytki tworząc niepowtarzalny wzór.

Świąteczny manicure knitted nails

Co to jest knitted nails?

Metoda nanoszenia lakieru techniką sweterkową, bardzo popularna w okresie jesienno-zimowym, polega na odwzorowaniu świątecznej kolorystyki z odzieży, na paznokciach.

Co to jest blur effect?

Technika opiera się na rozmyciu – rozpłynięciu się koloru, technika ta dobrze sprawdza się przy tworzeniu tła lub ozdobnych płatków kwiatowych.

Co to jest one stroke?

Technika tworząca piękne przejścia między różnymi kolorami lub odcieniami, stosując nieco szerszy pędzel, każda strona pędzla zawiera inny odcień, co przy kontakcie z płytką paznokcia i odpowiedniej technice nakładania, tworzy artystyczne dzieło.

Malowanie hybrydowe negative space

Co to jest saran wrap?

Metoda, która polega na odbiciu woreczka foliowego na lakierze, co tworzy niepowtarzalny kształt mozaiki, która może mieć różnobarwną kolorystykę.

Co to jest negative space?

To technika pozostawiającą optyczną dziurę w lakierze, pewną część paznokcia pozostawiamy bez lakieru, tym samym widać naturalną płytkę paznokcia.

Co to jest dripping nails?

Technika odwzorowująca zaciekającą farbę, kształtująca kontrast między tłem a zaciekającymi kroplami.

Co to jest apex?

Paznokcie nie są płaskie jak deska, przyglądając się z boku, można zaobserwować łagodny grzbiet niczym wzgórze, które podkreśla warstwa nałożonego lakieru. Apex jest najwyżej umiejscowionym punktem na paznokciu niczym szczyt góry. Nawet w przypadku przedłużonych paznokci, apex powinien znajdować się w obszarze przed zakończeniem opuszka palca.

Półksiężyc luna obłączek naturalny paznokieć

Co to jest obłączek?

Nazywany także półksiężycem lub luną, świadczy o poziomie zdrowia i znajduje się przy wale paznokcia, jaśniejszy odcień lub białe miejsce, ma kształt wypełnionej litery „C”.

Najczęstsze pytania o lakiery do paznokci:

Jak zdjąć hybrydę domowym sposobem?

Nie można szlifować, zrywać i podważać hybrydowego lakieru, ponieważ narusza to strukturę paznokcia, co z czasem objawia się miękkimi i cienkimi paznokciami. Należy delikatnie zmatowić TOP, nasączyć wacik zmywaczem i przyłożyć do każdego paznokcia, owinąć folią aluminiową każdy palec z osobna i odczekać 15-20 minut. Lakier rozmięknie co umożliwi jego zdjęcie z użyciem stripera.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Baza stosowana przed nałożeniem lakieru hybrydowego wzmacnia i odżywia paznokcie, to nieodpowiedni sposób zdejmowania starego lakieru niszczy płytkę paznokcia.

Jak długo utwardzać lakier hybrydowy?

Baza i Top wymagają 45 sekund w lampie UV, kolorowe lakiery od 60 do 120 sekund, w zależności od mocy lampy i nasycenia pigmentem.

Najlepsze lakiery do paznokci wyróżnione przez redakcję 2023

Aktualizacja: luty 2023

4 opinie
 1. czekam, aż semilac wypuści więcej kolorów w swojej ofercie semilac 5w1, bo tradycyjna hybryda wymiata, najbardziej czekam na lakiery semilac 130 i semilac 032 w formie 5w1 te kolory są poprostu przecudowne. z niecierpliwością czekam też na nowe propozycje, jakie kolory paznokci będą modne na jesień 2020, wiem że wiele marek w tym neonail, semilac, hi hybrid czy indigo nails robi takie zestawienia. Osobiście obstawiam kolory semilac 097, semilac 103 oraz semilac 004, w szczególności 004, bo według mnie nie dość że jest ładny, to jeszcze szybkoschnący.

 2. U mnie numerem 1 są zawsze lakiery hi hybrid, nie znalazłam nic lepszego dla mnie. Piękne kolory no i trwałe! Co prawda nie miałam okazji testować lakierów victoria vynn czy mistero milano, ale hi hybrid w zupełności mi wystarczy. Do moich ulubionych należy zestaw kolorów natura oraz cała paleta neon. Ciekawa alternatywa dla lakierów semilac i neonail. Może w przyszłości sprawdzę lakiery provocater i cosmetics zone bo mają piękne kolory i ogrom dodatków. Dla mnie ważne są opinie, a te marki mają ich całkiem sporo i są to w głównej mierze opinie pozytywne, a to już świadczy o jakości moim zdaniem.

 3. Od jakiegoś czasu testuje lakiery z wyższej półki i faktycznie widać drobne różnice, ale czy są to najtrwalsze lakiery do paznokci, pewnie nie bo mowa tu o lakierze za 60 zł. Obawiam się że istnieje pewna granica bezpieczeństwa i w super trwałych lakierach do paznokci, która blokuje fakt, że lakier trzyma się miesiącami. Patrząc chociażby na auta, lakier może wytrzymać kilka lat, narażony na różne czynniki zewnętrzne, tyle tylko, że taki lakier na paznokciach też trzymałby się inaczej bo zawsze trwałość zależy od podłoża – bazy – primera itp. Osobiście mając nawet najtrwalszy lakier do paznokci nie chciałabym mieć problemu z jego zmyciem lub zdjęciem i z braku wyboru nosić jeden kolor dożywotnio. Moim zdaniem 2 tygodnie lakier powinien wytrzymać, to i tak długo bo widać odrosty.

 4. Moim zdaniem dobre lakiery hybrydowe w pełni zastępują klasyczne lakiery, trudniej je zdjąć ale kto ma czas żeby codziennie rano lub wieczorem malować paznokcie. Bardzotrwały lakier do paznokci narusza jego strukturę podobnie jak farba przy koloryzacji, jak się nie dba odpowiednio o płytkę to z czasem i tak trwałość będzie się zmniejszała. Warto stosować odżywki a ten ranking lakierów do paznokci udowadnia, że hybryda nie jest najlepszym lakierem na świecie.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza szpryca do pączków – jak dobrze nadziewać pączki? 2023

Pączki z nadzieniem to pyszny smakołyk, który można jeszcze bardziej urozmaicić za pomocą szprycy. Tylka, igła, szpryca lub duże strzykawki to narzędzia, które służą...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2023

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Polecane wpisy: