Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon do 1000 i 1500 ze średniej półki

Jaki smartfon wybrać do rozsądnej kwoty, aby miał parametry nie gorsze od flagowych modeli? Jakie opcje sprawiają, że telefon staje się droższy i wykracza poza budżet przeciętnego Kowalskiego? Rezygnacja z funkcji wodoszczelności lub bezprzewodowego ładowania powodują, że można kupić wydajny i dobry smartfon do 1000 lub 1500 zł.

Czy można kupić gamingowy smartfon lub taki z dobrym aparatem w średniej cenie? Oczywiście, sprawdź ranking i wybierz model dopasowany do potrzeb: z wydajną baterią, gamingowy, z najlepszym aparatem i dużym ekranem.

Smartfon do 1000 zł ranking Listopad 2020

Powyżej zamieszczony ranking telefonów do 1000 zł przygotowaliśmy badając opinie użytkowników, testując poszczególne modele oraz weryfikując specyfikacje techniczne oraz wyniki testów. Wybierając dobry telefon do 1000 zł z naszego rankingu masz pewność, że kupujesz telefon komórkowy na lata, bez obawy o nieudany zakup.

Smartfon z najlepszym aparatem do 1500 zł 2020

Smartfon do fotografowania z dobrym aparatem

Jaki smartfon do zdjęć do 1000 i 1500 zł, aby mieć możliwość wykonywania najlepszych zdjęć? Smartfon fotograficzny to przede wszystkim taki, który robi zdjęcia w rozmiarze przynajmniej 8 Mpix. Najlepszy smartfon do zdjęć to nie tylko jasność obiektywu oraz ilość megapikseli należy także zwrócić uwagę na pozostałe podzespoły, które wspomagają prace matrycy połączonej z optyką. Większość zdjęć, jakie chcemy uchwycić aparatem to tylko momenty, szybki procesor i pamięć umożliwia szybsze przetwarzanie danych, co ma wpływ na komfort wykonania zdjęcia. Szybkość telefonu wpływa na to, czy aparat smuży, szybko stabilizuje nagrywany obraz, czy się zacina i jak szybko przetwarza dane w gorzej oświetlonych miejscach. Smartfony z podwójnym aparatem, cyfrową stabilizacją obrazu lub większą ilością czujników oświetlenia potrzebują kilkurdzeniowych procesorów, aby szybko przetworzyć wykonane zdjęcie. Duża moc obliczeniowa telefonu komórkowego przydaje się także, kiedy trzeba uruchomić aplikację aparatu, długie czekanie na możliwość wykonania zdjęć, może uniemożliwić uchwycenie wartościowego momentu dlatego lepiej wybrać szybki model z rankingu.

Nawet najnowszy smartfon z dobrym aparatem do 1000 czy 1500 zł nie jest w stanie zastąpić cyfrowego aparatu. Różnic jest wiele, jednak do podstawowych można zaliczyć kwestie związane z optyką. Niewątpliwie smartfon częściej mamy przy sobie niż lustrzankę, dlatego warto zadbać o optyczną stabilizację obrazu w wielozadaniowym smartfonie.

Jakość wykonywanych zdjęć zależy głównie od ich ostrości, rozmazane zdjęcia z reguły trafiają do kosza. W trakcie dnia czas migawki lub ekspozycji jest bardzo krótki przy wykonywaniu zdjęć i może wynosić od 1/200 do 1/1000 sekundy. W trakcie tych ułamków sekund drobne poruszenie może pogorszyć jakość zdjęcia. Większy problem zaczyna się, wraz ze spadkiem oświetlenia. Czas naświetlania matrycy – ekspozycji, telefon komórkowy wydłuża, automatycznie podnosząc ISO, aby utrzymać jakość zdjęcia, kompensując braki w oświetleniu.

Dłuższe naświetlanie matrycy to większa szansa na rozmyte zdjęcie i więcej szumów.

Smartfon do selfie z dobrym aparatem

Smartfony ograniczają czas naświetlania do około 1/30, w połączeniu ze stabilizacją pozwala to uzyskać wyraziste zdjęcia. Stabilizacja obrazu ma swoje ograniczenia i trzeba pamiętać, że może niwelować drobne drżenie rąk, nie wyostrzy natomiast szybko poruszających się obiektów. W smartfonach ze średniej półki cenowej można odnaleźć cyfrową stabilizację obrazu (EIS), optyczna (OIS) to już rzadkość, ale występuje w naszych rankingowych modelach telefonów do 1500 zł. Dopiero flagowe modele wyposażone są z reguły w podwójną stabilizację EIS+OSI.  

Jaki smartfon z dobrym aparatem do selfie?

Przednie aparaty charakteryzują się szerokokątnymi obiektywami, co nie wymaga stosowania optycznej stabilizacji obrazu, a wystarcza cyfrowa. Na jakość wykonywanych zdjęć ma wpływ wielkość komórek światłoczułych w matrycy, im większa, tym lepiej zbiera fotony światła (podobnie jak z powierzchnią ziemi i deszczem), dzięki czemu jest wymagany krótszy czas naświetlenia pojedynczego piksela. Wielkość matrycy w smartfonach jest zbliżona do wielkości paznokcia, oznacza to wielkość rzędu 1/3 matrycy z topowej lustrzanki.

Smartfon do 1500 zł ranking Listopad 2020

Dobry telefon do 1500 złotych? To możliwe. Sprawdź nasz ranking, w którym znajdziesz tylko i wyłącznie najlepsze telefony w tym przedziale cenowym. Testy, opinie użytkowników, recenzje i specyfikacje techniczne prześwietliliśmy bardzo szczegółowo, dlatego możemy zaprezentować ranking telefonów do 1500 zł najchętniej wybieranych i polecanych na ranku.

Który system operacyjny w smartfonie wybrać?

Porównanie dwóch popularnych systemów operacyjnych z punktu widzenia użytkownika:

System Apple iOS

  • Niezawodny i prosty system operacyjny.
  • Dedykowany tylko do współpracy z innymi urządzeniami firmy Apple.
  • Aplikację w większości do kupienia w sklepie App Store.
  • Duża stabilność.

System Android

  • Duże możliwości konfiguracji systemu.
  • Dużo darmowych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play.
  • Android jest wielozadaniowy.
  • Możliwość instalacji stworzonych autorskich nakładek systemu.
Dobry smartfon do gier

Mocny smartfon do gier

Smartfon gamingowy to przede wszystkim dobry wyświetlacz oraz mocne podzespoły takie jak procesor, pamięć oraz układ graficzny. Tworząc ranking telefonów do 1000 zł i 1500 zł , uwzględniliśmy poniższe parametry:

Procesor w smartfonie dla graczy

Smartfon dla graczy powinien mieć wydajne komponenty, co w większości przypadków wiąże się z większą ceną za urządzenie. Z reguły im więcej rdzeni tym płynniej działa urządzenie, obsługuje jednocześnie więcej aplikacji w tle, krótszy czas reakcji oraz większa cena. Obecnie bardzo popularne są procesory ośmiordzeniowe, które w telefonach wystarczają do rozbudowanych aplikacji, edytorów, nagrywania i odtwarzania płynnie filmów w 4K oraz do gier. Ośmiordzeniowy procesor jest w stanie obsługiwać jednocześnie 8 procesów, co oznacza np. działanie 8 aplikacji w tle. Propozycje z rankingu uwzględniają propozycje smartfonów z procesorami doszorowującymi do zapotrzebowania na moc obliczeniową, dzięki czemu są wydajne i energooszczędne.

Pamięć RAM w wydajnym smartfonie

Duża ilość aplikacji działających w tle, rozbudowane nakładki systemowe, sprawiają, że przy klasycznym użytkowaniu smartfonu, ciągle zajęte jest kilka Gigabajtów pamięci podręcznej. Pamięci podręcznej nie można samodzielnie rozbudować bez nadzwyczajnych zdolności wymiany podzespołów na płycie głównej w telefonie, co prawdopodobnie i tak byłoby mało opłacalne z racji niskiej wartości modernizowanego urządzenia. Rankingowe modele mają pamięć, która jest wielozadaniowa i pozwala na płynne działanie wielu aplikacji.

Ilość pamięci w smartfonie

Popularne wielkości pamięci podręcznej w smartfonach:

2GB to minimum, jakie trzeba postawić sobie przed wyborem smartfonu. Taka ilość pamięci podręcznej pozwala na płynne korzystanie z podstawowych aplikacji, z czasem może być konieczne zamykanie różnych aplikacji dla płynnego działania przeglądarki.

3GB – 4GB pamięci podręcznej pozwala na płynne poruszanie się między kilkoma aplikacjami, edytorami i przeglądarką.

8GB oraz więcej to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią pograć w gry, a przy tym chcą płynnie przełączać się między innymi aplikacjami, czy przeglądarka. Szybki powrót do pozostałych aplikacji jest możliwy tylko w przypadku, kiedy są one uruchomione w tle.

Dodatkowe udogodnienia dla graczy

Smartfon z żyroskopem do 1500 zł to praktycznie standard, do grania w gry rozbudowane graficznie gry 3D, nie wystarczy fajny smartfon z ładnym wyglądem, potrzebna jest pojemna bateria około 4000 – 5000 mAh, zewnętrzny system chłodzenia, ekran z odświeżaniem na poziomie przynajmniej 90 Hz i rozdzielczości FullHD. Dobry smartfon do gier z rankingu powinien mieć przynajmniej 6 GB pamięci operacyjnej i minimum 64 GB pamięci magazynowej, aby nie służył do samego grania.

Smartfon do słuchania muzyki i oglądania filmów z dobrą baterią

Łączność smartfonu

Nawet najładniejszy smartfon do 1000 zł nie umożliwi komunikacji bez odpowiedniej łączności. Poza podstawową 2G, 3G, 4G – LTE oraz 5G, do łatwiej wymiany danych potrzebne są inne rodzaje transmisji do wymiany danych z użytkownikami i innymi urządzeniami.

Bluetooth – Najszybszy smartfon do 1000 zł i 1500 zł powinien umożliwiać połączenie się z innymi urządzeniami za pośrednictwem przynajmniej 4 generacji Bluetooth, która mimo iż ma mniejszy transfer od poprzedników to zapewnia lepsza stabilność łącza.

NFC – bez tej opcji płacenie telefonem jest niemożliwe, w większości nowoczesnych smartfonów NFC jest zainstalowane.

Wi-Fi – obok zasięgu GSM jest to najważniejszy sposób komunikacji, który dzięki takim opcjom jak Wi-Fi Calling umożliwia wykonywanie połączeń głosowych przez Wi-Fi bez dodatkowych aplikacji. Modele obsługujące jednocześnie sieć 2.4GHz oraz 5 GHz będą miały możliwość połączenia się z każdą siecią domową (znając hasło dostępowe). Sieć 5 GHz to wyższy transfer i krótszy czas reakcji na odpowiedź serwera, ale krótszy zasięg. Dodatkowym udogodnieniem do wymiany danych z innymi użytkownikami jest funkcja Wi-Fi Direct, która wykorzystywana jest podobnie, jak kiedyś Bluetooth do wymiany danych z innymi telefonami, jednak w tej technologii odbywa się to znacząco szybciej, warunkiem jest podłączenie użytkowników do tego samego Wi-Fi.

DLNA – to rodzaj komunikacji umożliwiający przesyłanie plików multimedialnych do urządzeń typu np. kino domowe, które również obsługują funkcję DLNA.

Mocny telefon do gier w niskiej cenie ranking Listopad 2020

Smartfon z wytrzymałą baterią

Smartfon z dobrą baterią

Smartfon z pojemną baterią to także większa waga oraz gabaryty urządzenia, jednak ciągłe szukanie zasilania może być bardziej irytujące. Dlatego rankingowe modele z top 10 są pewnego rodzaju kompromisem, aby smartfon zachował swoje kompaktowe rozmiary i wagę. Telefon z mocną baterią z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem niż słaby telefon z małą baterią i dużym Powerbankiem. Najlepszy smartfon 5G, czyli z funkcją umożliwiającą szybką wymianę danych przez sieć telekomunikacyjną, w połączeniu z mocnym procesorem wielowątkowym i częstym użytkowaniem wymaga pojemnej baterii.

Wytrzymały smartfon z mocną baterią to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią zasypiać ze słuchawkami na uszach lub oglądają wiele filmików w wyższych rozdzielczościach. Do przeciętnego użytku wystarcza bateria o pojemności 3000 mAh, kiedy wybierasz model z mocniejszą baterią, możesz mieć pewność, że jest to dobry wybór. Smartfon z baterią powyżej 4000 mAh to wybór nie tylko dla zwolenników gier, ale także do tradycyjnego wykorzystania telefonu bez podręcznej ładowarki, czy Powerbanku.

Smartfon z dużym ekranem

Smartfon bez notcha daje użytkownikowi dodatkową powierzchnię, którą najczęściej zajmują grafiki informacyjne o stanie baterii, jakości zasięgu oraz powiadomieniach o połączeniach i wiadomościach. Smartfon z dużym wyświetlaczem do 1000 zł i 1500 zł, jak te wymienione w rankingu, powinien mieć dobrą rozdzielczość ekranu, która nie będzie utrudniać czytania nawet małych literek. Wybierając smartfon bezramkowy do 1000, warto zwrócić uwagę na jakość zamontowanego w nim wyświetlacza oraz technologię, w jakiej został wykonany. Na rynku bardzo dominują trzy rodzaje wyświetlaczy:

IPS – Charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia, dobrze odwzorowuje kolorystykę barw, jednak do wydobycia głębokich kolorów potrzebuje mocnego podświetlenia, a to z kolei szybciej wyczerpuje możliwości baterii. Słaba głębia czerni.

LCD – Wystarczająco dobrze radzi sobie z odwzorowanie kolorów, jednak używanie telefonu w świetle słońca jest utrudnione ze względu na niską wartość podświetlenia

AMOLED – Świetle nasycenie kolorów i dobra głębia czerni, ponieważ ekran nie potrzebuje podświetlenia, przepływ prądu kontrolowany jest w każdym pikselu, dzięki czemu ekran jest oszczędniejszy w poborze energii. Wyświetlacz AMOLED dobrze radzi sobie z funkcją Always On Display, co oznacza, że przy zachowani głębokiej czerni wyświetlić może na wygaszonym telefonie godzinę z datą.

OLED – Wyższa częstotliwość odświeżania, co jest zauważalne podczas grania w gry i przewijania stron po ekranie. Znakomite kąty widzenia i naturalne odwzorowanie barw kolorów i odcieni.

Wspólna gra na smartfonie

FAQ:

Co to jest smartfon?

Smartfon to połączenie telefonu z możliwościami komputera. Telefony smart pełnią funkcję urządzeń multimedialnych, nawigacyjnych, płatniczych, do gier, wysyłania i odbierania wiadomości, serfowania po Internecie, robienia zdjęć oraz nagrywania filmów. Kompaktowy rozmiar smartfonu sprawia, że jest to urządzenie podręczne, które pozwala na utrzymanie komunikacji i dostęp do informacji pod warunkiem utrzymana zasięgu z BTS.

Jak ładować smartfon?

Nowe baterie smartfonów pozwalają na doładowania, dlatego dobrze jest ładować smartfon częściej i krócej. Dobrym momentem na podładowanie, jest wyświetlenie komunikatu na urządzeniu, kiedy poziom energii akumulatora osiąga 15 lub 20%

Jaka jest różnica między stabilizacją cyfrową, a optyczną?

Różnica między OIS (stabilizacja optyczna) a EIS (stabilizacja cyfrowa) wynika z rozbudowania elementów optycznych i programowych. W przypadku stabilizacji optycznej elektromagnesy poruszają optyką, tak aby zneutralizować drżenie rąk. Cyfrowa stabilizacja opiera się na algorytmach programowych, które za sprawa zmniejszenia kadru o około 10% stabilizują obraz.

Aktualizacja: Listopad 2020

1 opinia

  1. Szukam jaki telefon do 1500 złotych będzie najlepszy w 2020 dla taty na prezent. Robimy z rodzeństwem zrzutkę i chcemy kupić naprawdę dobry smartfon do 1500 zł bez wtopy. Ważne by miał dobry aparat, by była w nim dobra bateria a obudowa wytrzymała. Wiem, że ciężko kupić smartfon z dobrym aparatem do 1000 zł, jednak my planujemy kupić telefon z najlepszym aparatem do 1500 zł więc wybór pewnie jest spory. Skoro Xiaomi redmi jest w top ranking tel to możemy przypuszczać że aparat nas nie zawiedzie? Czy ma dual sim?

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Laptop do 1500 zł

Wybranie szybkiego laptopa do pracy, na studia, czy dla dziecka to nie małe wyzwanie. Duże laptopy z reguły nie są wygodne i mobilne, a ciężar oraz wielkość dają odczucie posiadania fortepianu z ekranem. Jak wiec wybrać smukły laptop o dobrych parametrach i nowoczesnym wyglądzie, w kwocie nieprzekraczającej 1500 zł? Sprawdź nasz poradnik i propozycje rankingowe.

Ranking TOP 10: Laptop do 2000 zł

Komputer podręczny to praktyczne rozwiązanie dla seniora, studenta, do firmy, dla grafika oraz architekta itp. Parametry nowoczesnych laptopów wykazujące w specyfikacji wysokie wartości, mogą pozornie wyglądać bardzo zachęcająco. Z czasem jednak może się okazać, że właśnie duża pojemność dysku HDD, spowalnia komputer. Sprawdź poradnik zakupowy, jak wybrać dobry i tani laptop bez pułapek marketingowych.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 3000 zł

Ekspresy do kawy można podzielić w zależności od funkcjonalności, trwałości marki i rodzaju itp. Ogromny wybór może wprawiać w zakłopotanie w szczególności, że każdy producent swój produkt tylko chwali. Jak to jest z funkcjonalnością ekspresów ciśnieniowych i czym różnią się od siebie tanie oraz droższe modele? Warto dopłacić? Jak wybrać dobrze, aby kawa zawsze smakowała wyśmienicie?

Ranking TOP 10: Ekspresy do kawy do 2000 zł

Dobry ekspres do parzenia wyśmienitej kawy w domu, wcale nie musi być drogi. Smakosze kawy nie muszą za każdym razem, kiedy przyjdzie ochota na małą czarną, odwiedzać kawiarni. Trzeba jednak uważać na funkcjonalność i wiele innych ważnych elementów w tanich ekspresach, o których więcej dowiesz się w poradniku z rankingiem najlepszych ekspresów w rozsądnych pieniądzach.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Suszarka do włosów

Dobra suszarka do włosów to podstawowe wyposażenie łazienki. Suszarka do włosów umiejętnie wykorzystywana, pozytywnie wpływa na stan zdrowia oraz kondycję włosów. Zobacz jak poprawnie używać suszarki, jak wybrać odpowiedni model, który nie zniszczy Twoich włosów. Przedstawiamy poradnik i ranking najlepszych modeli suszarek do włosów.

Ranking TOP 10: Laptop do 1500 zł

Wybranie szybkiego laptopa do pracy, na studia, czy dla dziecka to nie małe wyzwanie. Duże laptopy z reguły nie są wygodne i mobilne, a ciężar oraz wielkość dają odczucie posiadania fortepianu z ekranem. Jak wiec wybrać smukły laptop o dobrych parametrach i nowoczesnym wyglądzie, w kwocie nieprzekraczającej 1500 zł? Sprawdź nasz poradnik i propozycje rankingowe.

Ranking TOP 10: Laptop do 2000 zł

Komputer podręczny to praktyczne rozwiązanie dla seniora, studenta, do firmy, dla grafika oraz architekta itp. Parametry nowoczesnych laptopów wykazujące w specyfikacji wysokie wartości, mogą pozornie wyglądać bardzo zachęcająco. Z czasem jednak może się okazać, że właśnie duża pojemność dysku HDD, spowalnia komputer. Sprawdź poradnik zakupowy, jak wybrać dobry i tani laptop bez pułapek marketingowych.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.

Ranking TOP 10: Trwały lakier do paznokci

Wybór koloru lakieru nie jest łatwy, co dopiero wybrać trwały lakier o wymarzonym kolorze. Opisujemy najważniejsze aspekty malowania paznokci, jak maksymalnie wydłużyć trwałość lakieru, nie zniszczyć płytki paznokcia, dzielimy się wiedzą, której nie powstydzą się profesjonaliści. Dowiedz się więcej o technikach malowania paznokci.

Ranking TOP 10: Smartfon do 1000 i 1500 zł

Smartfon ze średniej półki cenowej w cenie 1000 do 1500 zł, czy nadaje się do grania w gry albo do robienia bardzo dobrych jakościowo zdjęć? Oczywiście, że tak, jednak wymaga to pewnych wyrzeczeń i udogodnień, dlatego sprawdź nasz ranking i zobacz, jaką specyfikacje mogą mieć urządzenia ze średniej półki cenowej.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender

Przygotowanie posiłku z reguły zajmuje sporo czasu, który można spędzić na tysiąc różnych sposobów. Sprawdź jak można uprzyjemnić i przyspieszyć pracę w kuchni, dzięki nowoczesnym technologią i małym urządzeniom AGD

Ranking TOP 10: Słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe słuchawki mogą być dokanałowe, douszne, nauszne albo wokółuszne. Jakie są między nimi różnice? Czym kierować się przy zakupie słuchawek bezprzewodowych? Jakie wybrać? Jak podłączyć do popularnych urządzeń? Czym różnią się od siebie słuchawki Bluetooth / FM / Wi-Fi? Sprawdź nasz poradnik i nie daj się zaskoczyć nazewnictwem w parametrach.