Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 2000 zł

Inwestując kwotę 2000 zł w smartfon, można nabyć jeden z flagowych modeli o nieprzeciętnych parametrach. Co zatem będzie wyróżniać smartfon z wyższej półki? Z pewnością kilka dodatkowych funkcji, rozszerzoną funkcjonalność oraz dodatkowe udogodnienia dla użytkownika.

Jeżeli pomimo długich poszukiwań smartfonów na forum, nie udało Ci się odnaleźć najbardziej odpowiedniego modelu, to zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na temat najlepszych smartfonów do 2000 zł.

Znajdź swój wymarzony smartfon do 2000 zł

Dowiedz się, jaki powinien być mocny smartfon z pojemną baterią? Jaki ekran w smartfonie dostarczy najlepszych wrażeń wizualnych? Jaki aparat w smartfonie robi najlepsze zdjęcia i od czego zależy ich jakość? Biorąc pod uwagę złożoność danych i ilość parametrów, na które trzeba zwracać szczególną uwagę, przygotowaliśmy ranking najlepszych smartfonów do 2000 zł, w którym z pewnością odnajdziesz swojego faworyta.

Ranking smartfonów do 2000 zł grudzień 2021

Sprawdź również ranking najlepszych męskich smartwatchy

Smartfon do robienia idealnych zdjęć

Najlepszy smartfon z dobrym aparatem

Smartfon z najlepszym aparatem może mieć nawet 100 Mpix, jednak nie sama wielkość zdjęcia ma wpływ na jego jakość. Z pewnością duża powierzchnia zdjęcia zabiera więcej Megabajtów z dostępnej pamięci. Duże zdjęcie wykonane smartfonem może „ważyć” więcej niż 10 MB, dlatego wraz ze wzrostem ilości megapikseli w smartfonie, kluczowa jest wbudowana pamięć lub chmura z danymi. Zdjęcie z reguły jest tylko jedną klatką z uchwyconego wydarzenia, dlatego bardzo istotne jest szybkie dostosowanie się aparatu w trybie automatycznym do oświetlenia i odległości od fotografowanego obiektu lub osoby. Większa matryca wymaga szybkiego wielowątkowego procesora, który automatycznie dostosuje optymalne parametry do wykonania najlepszego zdjęcia bez rozmazywania. Jeżeli chcesz mieć pewność co do właściwych parametrów, wybierz smartfon z rankingu.

Ranking smartfonów z najlepszym aparatem do 2000 zł grudzień 2021

Nawet najlepsze smartfony do zdjęć nie są w stanie dorównać profesjonalnym aparatom fotograficznym. W popularnych lustrzankach montowane są sensory o przekątnej 1 cala, co odpowiada 2,54 cm.

Smartfon z dobrym aparatem do selfie

Wielkość matryc smartfonach do niedawna była wielkości paznokcia, ale z roku na rok rośnie, poprawiając tym samym parametry fotografii. Większa matryca jest w stanie „przetworzyć” więcej światła w krótszym czasie. Zjawisko to najczęściej można zaobserwować w słabo oświetlonych miejscach, gdzie procesor smartfonu pracując na pełnych obrotach, nie jest w stanie cyfrowo poprawić jakości zdjęcia, ponieważ ilość światła docierającego do komórek światłoczułych w matrycy jest znikoma. Dlatego właśnie ilość megapikseli jest drugorzędna, w większości przypadków do wyświetlenia na telewizorze zdjęcia w jakości 4K wystarcza aparat z 8-Megapikselową matrycą. Wielkości przekątnej sensora– czujnika światłoczułego w smartfonie waha się na poziomie 1/3 cala, im powierzchnia komórki światłoczułej jest większa, tym lepiej radzi sobie aparat w niedoświetlonych miejscach. Istnieje także częściej wykorzystywana, przez producentów, technika oversamplingu, polegająca na wykorzystaniu nadmiaru pikseli do ich scalania i wykonaniu fotografii o mniejszej rozdzielczości, wpływając tym samym na poprawę jakości zdjęcia. A więc, odpowiadając na nasuwające się pytanie, czy ilość megapikseli w smartfonie ma wpływ na jakość zdjęcia? Tak, ale tylko przy wykorzystaniu techniki oversampling, w przeciwnym razie zdjęcie będzie tylko duże i zajmować będzie sporo miejsca w pamięci.

Rankingowy Smartfon do 2000 zł

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nawet dobre smartfony mogą sobie gorzej radzić w słabo oświetlonych miejscach. Na jakość zdjęcia ma wpływ apertura, która jest niczym innym jak parametrem określającym wielkość otworu, przez który do soczewki trafia światło. Mniejsza apertura to więcej światła, więcej światła, to lepszej jakości zdjęcie w trudnych warunkach oświetleniowych. Apertura z ang. „otwarcie”, określana jest w specyfikacji smartfonów literką „f”, jeśli przysłona jest zamknięta wartość f= nieskończoność, wartość f/1 oznacza, że ogniskowa obiektywu, równa jest średnicy otworu przysłony, jeżeli f/2 – to ogniskowa jest 2 razy większa od średnicy otworu przysłony.

Najlepszy smartfon do zdjęć to taki, który jest najbardziej uniwersalny, pozwalając jednocześnie na fotografowanie portretów, robienia widokówek i pejzaży, uwieczniania w cyfrowy sposób doskonałego wypieku lub potrawy, a ponadto robiący dobrej jakości zdjęcia w trybie makro. Do takich smartfonów można zaliczyć telefony z wieloma aparatami na tylnej obudowie, które znajdziesz w rankingu smartfonów do 2000 zł.

Najlepszy smartfon 5G za mniej niż 2000 zł

Sieć telekomunikacyjna piątej generacji zapewnia szybszą wymianę danych z nadajnikiem BTS (antena sieci telekomunikacyjnej), dzięki wyższej częstotliwości pracy nadajnika i odbiornika. Wyższa częstotliwość pracy to więcej przetworzonych informacji w tym samym czasie, co ma wpływ na trzy główne ważne z punktu użytkownika elementy:

Smartfon z 5G
  • Mniejsze opóźnienie (PING) – W narzędziach pomiarowych pierwsze mierzone jest opóźnienie odpowiedzi serwera testowego, wyrażone w milisekundach. Wartość na poziomie 5 ms to znakomity wynik, który dla zobrazowania wynosi tyle samo, co czas reakcji matrycy w dobrej jakości monitorach komputerowych.
  • Szybka bezprzewodowa transmisja danych – Maksymalne możliwości 5G kończą się na 20Gb/s w warunkach laboratoryjnych, jest to wartość, której w praktyce nie uda się osiągnąć Realnie, jednak sieć 5G ma być w miarę dalszego rozwoju 10x szybsza od popularnego LTE (4G).
  • Masowa łączność wielu urządzeń jednocześnie – zjawisko zapchania sieci nadajników coraz rzadziej jest obserwowane. Można przepełnienia sieci doświadczyć, biorąc udział w licznych zgromadzeniach masowych, gdzie duża ilość użytkowników korzysta z w tym samym czasie z transmisji danych. Sieć 5G ma sobie lepiej radzić z komunikacją między wieloma urządzeniami (IoT- ang. Internet of Things). Użytkownikom wielotysięcznych zgromadzeń, sieć 5G może umożliwić komunikację z resztą świata.

Jeżeli masz trudność w znalezieniu dobrego telefonu z 5G, skorzystaj z naszych propozycji rankingowych. Dzięki naszym propozycją dowiesz się, jaki smartfon do 2000 zł wybrać, aby był w pełni funkcjonalny i obsługiwał nowoczesna sieć 5G.

Ranking smartfonów z 5G do 3000 zł grudzień 2021

Najlepszy smartfon z dobrą baterią

Rankingowy smartfon z pojemną beterią

W naszym rankingu znajdziesz smartfony z bateriami o pojemności nawet 8000 mAh i na pewno nie mniejszą pojemnością niż 5000 mAh. Większość smartfonów na rynku ma baterię o pojemności około 3500 mAh, większą pojemnością do niedawna mogły się pochwalić tylko flagowe smartfony. Aktualnie znaleźć smartfon z 4000 mAh nie jest już tak trudno, tylko czy większa pojemność baterii to dłuższe działanie smartfonów niż kiedyś? W większości telefonów z baterią o pojemności 5000 mAh możemy nie odczuć znaczącej różnicy, wszystko z powodu wydajniejszych podzespołów instalowanych we wnętrzu mobilnych urządzeń.

Wielowątkowe procesory, większe ekrany o wyższej rozdzielczości, wyższa częstotliwość przesyłania danych w technologii 5G, duża ilość pamięci i coraz bardziej rozbudowany system operacyjny zarządzający procesami sprawia, że smartfon sam w sobie jest bardziej „prądożerny”. Oczywiście głównym czynnikiem decydującym o wytrzymałości smartfonu, jest intensywność jego użytkowania. Największe zużycie zasobów baterii można zaobserwować przy: grach (szczególnie tych w 3D), nagrywaniu filmów, streamingu, wysyłaniu i pobieraniu dużej ilości danych, przy uruchomionych wielu procesach w tle oraz przy oglądaniu filmów.

Ranking smartfonów z najlepszą baterią do 2000 zł grudzień 2021

Jak wydłużyć czas działania baterii w smartfonie?

Oszczędzanie baterii w telefonie

Najczęściej w sytuacjach, kiedy poziom energii w smartfonie spadnie poniżej 15%, zaczynamy zastanawiać się, jak pozostać w kontakcie ze światem dłużej, niż przewidywany czas przez urządzenie.

Istnieje kilka sposobów oszczędzania energii:

  • Wyłącz funkcje: Bluetooth, nawigacji (lokalizację), WiFi, NFC, transmisję danych,
  • Zmniejsz jasność ekranu ręcznie (wyłączyć czujnik pomiaru natężenia światła – automatyczne sterowanie jasnością).
  • Zamknij procesy działające w tle (oczyszczenie pamięci z programów w pozostałych kartach).

Najszybszy sposób na oszczędzenie energii, w nowszych smartfonach umożliwia pełną automatyzację wyżej wymienionych procesów. Wybierając poziom oszczędzania energii, smartfony umożliwiają wybór kilku opcji, w zależności od tego ile czasu potrzebujemy mieć włączone urządzenie. W trybach oszczędzania energii z transmisji danych i odświeżania korzystają tylko procesy, które użytkownik ma aktualnie uruchomione. Oznacza to, że w trybie oszczędzania energii nie dostaniesz powiadomienia o mailu lub wiadomości z komunikatora, jak nie włączysz aplikacji w telefonie.

Pytania i odpowiedzi na temat smartfonów do 2000 zł:

Jak wydłużyć żywotność baterii w smartfonie?

Ładuj smartfon do 80-90%, nawet poprzez doładowywanie. Smartfony ładowane w nocy lub często do 100% z czasem tracą możliwość skutecznego gromadzenia energii we wbudowanym akumulatorze. Mimo że oprogramowanie zabezpieczy urządzenie przed przeładowaniem, ładowanie smartfonu do 100% powoduje większe nagrzewanie się akumulatora, co skraca jego żywotność. Pamiętaj także o używaniu wyłącznie oryginalnej ładowarki, ładowanie baterii w smartfonie innym napięciem lub natężeniem skutecznie pogarsza kondycję baterii.

Jakie marki telefonów można kupić w Polsce?

Na świecie jest ponad 350 producentów telefonów, do najpopularniejszych w Polsce można zaliczyć: Samsung, Xiaomi, Huawei, Redmi, Oppo, Motorola, LG, Apple, Realme, Nokia, Sony, POCO, Alcatel, HTC, Honor, OnePlus, Lenovo, Asus, ZTE, Vivo, myPhone, Sony Ericsson, MaxCom, Google, Cubot, Meizu, Blackview, Doogee, Hammer, Ulefone.

Jak sprawdzić nr IMEI smartfona?

Wystarczy wybrać z klawiatury numeryczne nr, tak jakbyśmy chcieli na niego zadzwonić: *#06# Wówczas pojawią się dane. W niektórych przypadkach należy po wpisaniu numeru wcisnąć zieloną słuchawkę.

Najlepsze smartfony wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: grudzień 2021

2 opinie
  1. Kiedy szukasz telefon do 2000 zł 2021 otwiera przed tobą nowe modele, okazuje się że w modzie są składane, telefony z najlepszym aparatem i przede wszystkim smartfony bez wejścia mini jack. Wiem że te dziury ograniczają w smartfonie wodoszczelność i wyglądają mało estetycznie, ale muszę się przyznać bardzo się przyzwyczaiłem do tego, że mogę przewodowe słuchawki do smartfona podpiąć. Moim zdaniem warto wybrać telefon z dobrym aparatem do 2000 zł ze względu na uwiecznianie momentów krótkotrwałych, bo raczej nie nosi się aparatu zawsze przy sobie chyba, że mowa o tym na zębach. Jak sam zauważyłem najlepszy telefon do 2000 wymaga od użytkownika nowych przyzwyczajeń, ale w zamian otrzymujemy lepsza baterię i aparat więc i tak warto.

  2. Moim zdaniem ranking smartfonów 2021 do 2000 zł zawiera bardzo ciekawe modele, ostatnio na rynku pojawiło się dużo nowości zagranicznych, chciałem wiedzieć jak one jakościowo mogą konkurować ze znanymi już markami, które ze swoimi cenami bujają już w kosmosie. To jest właśnie przerażające dobry telefon dostaniesz za 2000 zł ale jak chcesz kolejną generację ze swojego starego modelu to 4000 nie starczy. Ranking smartfonów 2021 pozwala za to wymienić obecny telefon na coś w przystępnej cenie ale nie gorsze niż to co obecnie posiadasz, bo jak wiadomo zmiana klasy telefonu czy auta wymaga odzwyczajenia się od niektórych wygód. Teraz warto wybrać smartfon z 5g do 2000 zł choć to jeszcze jest bardzo trudne w tych cenach, ale przynajmniej technologicznie będziesz przystosowany do nowej generacji sieci.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Płaski kosz na pranie

Urządzając mieszkanie, nie sposób zapomnieć o gadżecie, jakim są kosze na ubrania. Przydatne w każdym domu, raz na zawsze rozwiążą problem brudnego prania, które wysypuje...

Ranking TOP 10: Najlepszy kolagen

Kolagen to niezwykle ważny składnik ludzkiego ciała. Nazywany białkiem młodości, stanowi on aż 80% skóry właściwej. Tym samym odpowiada za elastyczność skóry, jej nawilżenie...

Ranking TOP 10: Najlepsza ashwagandha

Korzeń ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski to roślina, która dzięki medycynie ajuwedyjskiejskiej jest znana ludzkości od tysięcy lat. Również współcześnie znajdujące się w niej składniki,...

Ranking TOP 10: Guarana w tabletkach

Stosowanie suplementów od wielu lat stało się już pewną normą. W trosce o ciało i dobrą kondycję psychiczną każdego dnia przyjmujemy wiele różnych substancji....

Ranking TOP 10: Suszarka ogrodowa

Zwykła, domowa suszarka nie spełnia swojej funkcji i zastanawiasz się nad tym, jaka suszarka ogrodowa sprosta Twoim oczekiwaniom? Świetnie się składa! Przedstawiamy ranking suszarek ogrodowych, z...

Ranking TOP 10: Kofeina w tabletkach

Aby szybko dodać sobie energii, warto sięgnąć po kofeinę w tabletkach. To dostępny bez recepty suplement diety, który skutecznie pobudzi funkcjonowanie całego organizmu. Czym...

Polecane wpisy: