Ranking TOP 10: Najlepszy wzmacniacz sygnału Wi-Fi 2024

W dobie wszechobecnego internetu, a także przeniesienia znaczącej części naszego życia do sieci, znakomita większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez dostępu do niej. Coraz bardziej powszechna praca zdalna, lekcje prowadzone online, wiodące prym konferencje czy webinary wymuszają na nas nieustanne bycie online. Wielu użytkowników sieci zaczyna się zastanawiać jak zwiększyć swoje możliwości oraz czy istnieje urządzenie, które zwiększa zasięg wifi. Wzmacniacz sygnału wifi w domu, ale też w dużych biurowcach zda egzamin i poradzi sobie z gubiącym się sygnałem, zwanym „martwą strefą”. Jaki wzmacniacz sygnału wifi wybrać oraz jak właściwie działają wzmacniacze sygnałów wifi? Tego wszystkiego, a także tego, czy warto wybrać wzmacniacz sygnału wifi dowiesz się z naszego artykułu.

Wzmacniacz sygnału wifi – co to jest?

Wzmacniacz sygnału wifi – czy to urządzenie jest Ci potrzebne? Jeśli codziennie korzystasz z internetu, to takie urządzenie zdecydowanie może Ci się przydać. Niezależnie od tego, czy pracujesz, surfujesz po social mediach, bierzesz udział w konferencjach i wykładach online czy grasz – szybki internet z dużym zasięgiem sprawi, że Twoje codzienne działania w sieci odbywać się będą bezproblemowo. A wszystko to za sprawą wzmacniacza sygnału wifi.

Co to jest wzmacniacz sygnału i jak wybrać dobry wzmacniacz sygnału wifi? To niewielkie urządzenie, które zwiększy zasięg Twojego routera internetowego. Za pomocą specjalnych anten, odbiera sygnał routera, a następnie wzmacnia go oraz przekierowuje do urządzeń takich jak telefony komórkowe, laptopy, konsole, a także Smart TV. Jest więc pewnego rodzaju pośrednikiem pomiędzy routerem a urządzeniami, których działanie oparte jest na połączeniu z siecią wifi.

Jak działa wzmacniacz sygnału wifi?

Jak już wspomniano w niniejszym artykule, zadaniem wzmacniacza sygnału wifi jest pośredniczenie pomiędzy routerem oraz urządzeniami wymagającymi połączenia internetowego. Dzięki temu wzmacniacz sygnału wifi repeater zwiększa zasięg bezprzewodowego internetu, niezależnie od tego, w jakim miejscu domu czy biurze będziesz, Twoje połączenie internetowe nie będzie narażone na zakłócenia czy przerwanie.

Wzmacniacz sygnału wifi po kablu działa wówczas, kiedy podłączy się go do gniazdka. Jeśli nie masz takiej opcji, warto zdecydować się na bezprzewodowy wzmacniacz sygnału wifi, który jest najbardziej praktyczny i mobilny, a także najchętniej wybierany przez klientów, na co wskazuje, chociażby ranking extenderów wifi.  

Najlepsze wzmacniacze sygnału WiFi ranking czerwiec 2024

 

Czym wyróżnia się extender WiFi?

Extender to niewielkie urządzenie, które jest niejako przedłużeniem działania routera. Co to właściwie znaczy? Extender o około kilkadziesiąt procent rozszerza działanie routera, dzięki czemu zasięg internetu jest większy, a także działa on szybciej. Jednak warto tutaj zaznaczyć, że aby działanie extendera spełniało Twoje oczekiwania, router musi być sprawny oraz poprawnie działać. Innymi słowy, nawet najlepszy extender nie zamaskuje mankamentów słabego routera. Dobry extender powinien posiadać różne tryby pracy.

Przycisk WPS

Przycisk WPS nazywany także Wi-Fi Simple Config, PBC, Quick Secure Setup czy Push ‘n’ Connect to funkcja, która ma ułatwić podłączenie urządzenia do sieci bezprzewodowej. Jest to wygodny sposób na połączenie dowolnego urządzenia w domu z siecią bezprzewodową wifi, bez żmudnego wpisywania kodu dostępu, co bywa uciążliwe, zwłaszcza jeśli nie pamiętamy tego kodu, a router znajduje się w trudno dostępnym miejscu, przez co trudno nam ten kod z niego odczytać.

Wzmacniacz sygnału wifi do laptopa

W przypadku smartfonów brak dostępu do wifi to jeszcze nie koniec świata. Zawsze można skorzystać z limitowanego bądź nielimitowanego dostępu do internetu, który w pakiecie zaoferowała nam sieć komórkowa. Co w przypadku innych urządzeń? Wzmacniacz sygnału wifi przyda się, jeśli chcesz korzystać z połączenia wifi na laptopie czy innym urządzeniu. 

Wzmacniacz sygnału wifi do drona

Wzmacniacz sygnału wifi do drona? Dlaczego nie! To urządzenie, które ma duży zakres ruchu, a co za tym idzie — już po chwili może stracić połączenie z wifi, jeśli jego zasięg nie jest zbyt duży. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w solidny zewnętrzny wzmacniacz sygnału WiFi.

Mocny wzmacniacz sygnału wifi a ilość i wielkość anten

Warto zauważyć, że im więcej osób w danym momencie korzysta z sieci wifi, tym bardziej spada jakość połączenia oraz transmisji danych. Dodatkowo sprawy nie ułatwia fakt, że w sąsiedztwie istnieje wiele innych sieci wifi (jak na przykład w blokach mieszkalnych czy biurowcach, w których siedzibę ma wiele różnych firm). Ustawienie routera ma także spory wpływ na jakość połączenia, a jeżeli z internetu korzysta wiele urządzeń, umieszczonych w różnych miejscach, to trudno o to, aby każde z danych urządzeń znajdowało się w optymalnym do routera położeniu. Z tego właśnie powodu warto zaopatrzyć się we wzmacniacz sygnału wifi 5Ghz, zwany także Dual Band, który zdecydowanie poprawi jakość połączenia, a także pozwoli pozbyć się martwych punktów, do których połączenie wifi nie dociera. Warto pamiętać, że im więcej urządzeń w domu, tym lepiej. Jeżeli posiadasz duży ogród wokół domu lub Twój dom jest wielopiętrowy, jedno urządzenie znacząco poprawi jakość połączenia, ale w związku z dużą powierzchnią, może nie wystarczyć. Wyposażony w odpowiednią ilość anten wzmacniacz sygnału wifi jest w stanie odbierać oraz przesyłać dalej mocniejszy sygnał wifi. Jedne anteny są odpowiedzialne za obieranie danych, a inne za przesyłanie tych danych dalej, w spotęgowanej ilości. Dlatego ilość anten jest dosyć ważna, jeśli chcesz, aby Twoje urządzenie działało dwutorowo, a przy tym płynnie i bez większych zakłóceń.

Zakres częstotliwości pracy wzmacniacza sygnału

Jaki wybrać wzmacniacz sygnału wifi, aby widocznie poprawić swoje połączenie z internetem? Warto zwrócić uwagę na częstotliwość, na której działa wybrane przez nas urządzenie. Dwuzakresowy wzmacniacz sygnału wifi działa na dwóch częstotliwościach, a zatem może łączyć się na raz z dwoma pasmami: 2,4 GHz oraz 5 GHz. Takie urządzenie umożliwia rozszerzenie zakresu połączenia wifi w domu, mieszkaniu czy biurowcu, nie tracąc przy tym na prędkości czy jakości transmisji danych. Wzmacniacz sygnału wifi 5Ghz to dosyć mocny wzmacniacz, który polecany jest zwłaszcza wtedy, kiedy potrzebna jest naprawdę duża powierzchnia, do które dociera połączenie wifi, na przykład w miejscach pracy. Z kolei wzmacniacze działające wyłącznie na paśmie 2,4GHz mają duży zasięg, jednak nie przekraczają prędkości 100 Mb/s. Ich prędkość oscyluje raczej w granicach 30-60 w zależności od tego, czy router jest ustawiony w optymalnym miejscu oraz, czy nie ma w swoim otoczeniu zakłóceń (jak na przykład inne sieci wifi). 

Standardy pracy bezprzewodowej

Dlaczego warto zakupić dwuzakresowy wzmacniacz sygnału wifi? Coraz więcej różnych urządzeń produkowanych jest w taki sposób, aby dało się nimi sterować czy nawigować dzięki połączeniu z wifi. Obecnie połączenie z internetem mają nie tylko komputery czy komórki, ale także piece, roboty kuchenne, iRoboty, ekspresy do kawy, telewizory i tym podobne. Za pomocą dedykowanych im aplikacjom urządzenia te posiadają dodatkowe funkcje, o których jeszcze kilka lat temu moglibyśmy wyłącznie pomarzyć. Łączenie się z internetem pozwala ekspresowo pobierać i przeglądać dane

Co to właściwie znaczy, że wzmacniacz jest dwuzakresowy? Czy jest to najlepszy wzmacniacz sygnału wifi? Dwuzakresowy wzmacniacz sygnału wifi jest najbardziej efektywnym urządzeniem – a to za sprawą działania opartego na poziomie dwóch częstotliwości.

Ranking wzmacniaczy sygnału wifi wskazuje, że dwuzakresowe wzmacniacze sygnału wifi cieszą się sporą popularnością wśród klientów. Ich mobilność, kompaktowość oraz duża efektywność powoduje to, że są najchętniej wybieranymi repeaterami na rynku.

Być może przed kupnem powstrzymuje Cię myśl, czy w sieci znajdziesz dobre opinie o wzmacniaczach wifi. Zdecydowanie tak. Wielu klientów jest zachwyconych tym małym, kompaktowym urządzeniem, które definitywnie zakończyło ich problemy ze słabym, wolnym internetem, czy nawet jego brakiem w pewnych miejscach domu, czy posesji. Dla wielu z nas dostęp do sieci to norma, z której nie chcemy rezygnować, niezależnie od miejsca, w którym się obecnie znajdujemy. Wzmacniacz sygnału wifi to świetne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w domach z dużą działką, a dostęp do internetu chcą mieć właściwie wszędzie.

Wzmacniacz sygnału wifi do światłowodów

Wzmacniacz sygnału wifi do światłowodów to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się dostępem do internetu, w ogrodzie przy domu. Chcesz obejrzeć ulubiony serial na kocu, kilka metrów od domu? Zewnętrzny wzmacniacz sygnału wifi da Ci taką możliwość, zwiększając dystans, na jaki będzie sięgać Twój sygnał wifi. Zewnętrzny wzmacniacz sygnału wifi, zwany także repeaterem działa na zasadzie powtarzania (stąd jego nazwa). Repeater przechwytuje sygnał emitowany przez router, a następnie powoduje jego przetworzenie i emitowanie z dużą większą siłą, dzięki czemu możesz cieszyć się dostępem do sieci w najdalszym zakątku swojej posesji.

Tryby pracy wzmacniacza sygnału wifi

Wzmacniacz sygnału wifi to, mimo prostej, intuicyjnej obsługi, złożone urządzenie elektroniczne, które posiada kilka trybów pracy. Wybór odpowiedniego trybu podyktowany jest najczęściej wymaganiami użytkowników oraz warunkami lokalowymi danego mieszkania, domu czy biurowca. 

Jakie są tryby pracy wzmacniaczy sygnału wifi oraz co właściwie je od siebie różni?

Repeater

To tryb, który wykorzystywany jest najczęściej w dużych budynkach czy biurowcach, z uwagi na to, że polega na odbieraniu sygnału i rozprzestrzenianiu go na jak największą powierzchnię. Repeater odbiera i nadaje sygnał między urządzeniami a routerem drogą powietrzną, dzięki czemu nie potrzeba żadnych przewodów a wystarczy podłączyć urządzenie do sieci 230 V oraz skonfigurować.

Extender

Tryb pracy wzmacniacza sygnału Wi-Fi w formie extender jest podobny do repeater, z tą różnicą, że sygnał nie jest odbierany z powietrza, a musi być extender podłączony kablem do routera. Można więc przyjąć w uproszczeniu, że extender Wi-Fi jest taką zewnętrzną anteną na kablu podłączoną do routera bezpośrednio, ale wymaga podłączenia jeszcze do gniazda 230 V.

Acces Point Client

Access Point Client to tryb, który okaże się szczególnie przydatny, jeśli w danym domu czy budynku trzeba podłączyć wielu użytkowników naraz. Umożliwia to instalacja switcha sieciowego, który na zasadach podobnych, jak karta bezprzewodowa.

AP – Acces Point

Access Point to jeden z najbardziej podstawowych trybów pracy wzmacniacza sygnału wifi, który polega na tym, że użytkownicy łączą się do danego urządzenia jako klienci, dzięki komunikacji bezprzewodowej. Użytkownicy mogą posiadać wówczas lokalną sieć przewodową, jednak potrzebna jest bezprzewodowa karta WLAN.

Bridge (WISP)

Tryb Bridge Wireless Internet Service Provider to inaczej bezprzewodowy most, który tworzony jest pomiędzy routerem i dostawcą internetu, dzięki modułowi punktu dostępowego.

Łatwość obsługi wzmacniaczy sygnału wifi

Jak się obsługuje wzmacniacze sygnału wifi, aby mieć z nich możliwie jak największe korzyści w postaci szybkiego internetu o dużym zasięgu? To, co warto wiedzieć, to że urządzenie działo właściwie samo i nie trzeba go w żaden sposób kontrolować. Jednak, aby tak się stało, należy je odpowiednio skonfigurować oraz sparować z naszym routerem. Jak to zrobić? Oczywiście przy pomocy dedykowanej naszemu nowemu extenderowi aplikacji na smartfona. Łatwa oraz intuicyjna obsługa, która w dodatku jest opisana szczegółowo w instrukcji, to kolejny atut tego urządzenia.

Na rynku znajdziesz wiele marek zajmujących się tworzeniem elektroniki użytkowej, w tym wzmacniaczy sygnały wifi także. Warto przyjrzeć się propozycjom kilku z nich.

Wzmacniacz sygnału wifi Xiaomi

Xiaomi to dosyć nowa, ale dość popularna marka pochodząca z Chin, która znana jest z dość niskich cen swoich produktów. Wzmacniacze sygnału wifi Xiaomi działają bez zarzutu i zbierają dobre opinie wśród zadowolonych klientów.

Wzmacniacz sygnału wifi Asus

Wzmacniacze sygnału marki Asus to solidne urządzenie, które dzięki zastosowaniu sygnału LED, wskażą idealne miejsce do umieszczenia urządzenia tak, aby działało ono w najlepszy możliwy sposób. 

Wzmacniacz sygnału wifi Huawei

Wzmacniacze sygnału wifi marki Huawei, podobnie jak wzmacniacze Xiaomi są stosunkowo niedrogie, dzięki czemu będą idealne na każdy domowy budżet, a przy tym pozytywnie wpłyną na jakość Twojego połączenia. Różnica będzie nieporównywalna, dzięki temu małemu, mobilnemu urządzeniu. 

TP Link to obok D-Link prekursorzy wśród wzmacniaczy sygnału wifi. Ich urządzenia są najlepiej oceniane na tle pozostałych marek zajmujących się tworzeniem elektroniki. TP Link wyróżnia spora szybkość transmisji, kompatybilność oraz częstotliwość pracy 2.4/5 GHz DualBand.

D-link to jedna z najbardziej cenionych marek tworzących wzmacniacze sygnału wifi na rynku. To poręczne urządzenia, które dobrze się prezentują, a przy tym są jakościowe i funkcjonalne, dzięki czemu zauważysz znaczną różnicę w połączeniu w całym domu.

Wzmacniacz sygnału wifi Netgear

Wzmacniacz sygnału wifi do gniazdka firmy Netgear to propozycja dla tych, którzy swoje urządzenie chcą mieć wpięte do stacjonarnego gniazdka. Są łatwe i intuicyjne w obsłudze, dlatego cieszą się dobrymi opiniami wśród zadowolonych klientów. 

Wzmacniacz sygnału wifi Tenda

Wzmacniacze sygnału marki Tenda, to obok Netgear propozycje wzmacniaczy przewodowych, tradycyjne podpinanych do gniazdka. Urządzenia znajdziesz w dosyć niskiej cenie, a uniwersalna konstrukcja sprawi, że swoje urządzenie będziesz mógł podpiąć w dowolnym miejscu, dzięki czemu nie traci na mobilności. 

Wyróżnione i polecane wzmacniacze sygnału Wi-Fi

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: