Ranking TOP 10: Najlepszy globus interaktywny 2024

Dziecięca ciekawość i chęć poznawania świata jest nieograniczona i niesamowita. Niestety metody nauki stosowane w szkołach, niejednokrotnie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a wręcz gaszą zapał młodego człowieka. Czy istnieją sposoby na ponowne obudzenie ciekawości i zachęcenie do eksploracji otaczającego świata, nawet gdy ten jest daleko? Koniecznie sprawdź nasz ranking globusów interaktywnych, który udowadnia, że nauka może być przyjemna i prosta. Przyjrzyj się niezwykłym globusom interaktywnym, które przybliżą dziecku wszystkie najważniejsze rejony geograficzne.

Globus interaktywny dla dzieci – co to jest?

Wielu młodym osobom globus nie kojarzy się z niczym niezwykłym. Ranking globusów interaktywnych pokazuje jednak, że ten zwyczajny przedmiot, może stać się czymś wyjątkowym. Kupno takiego gadżetu może wręcz stać się początkiem wielkiej przygody i pasji, która przetrwa całe życie. Czym właściwie jest globus interaktywny i jak z niego korzystać?

Ogólnie rzecz biorąc globus zabawka interaktywna, została stworzona do aktywnej nauki krain geograficznych. Dzięki pięknym graficznym formom, podświetleniu i systemowi głosowemu, dziecko interesuje się przedmiotem, a tym samym przyswaja duże dawki wiedzy. To jednak nie wszystko, ponieważ niektóre modele są zaopatrzone w bardziej zaawansowane systemy głosowe. Globus może zadawać pytania, uczyć języków danego regionu i serwować ciekawostki. 

To wszystko sprawia, że edukacja staje się dla dziecka przyjemna, a nauka nie kojarzy się z niczym nudnym i przewidywalnym. To właśnie tak zdobywa się najtrwalszą wiedzę, która niejednokrotnie zostanie już z dzieckiem na całe życie. Wykorzystanie naturalnych schematów nauki procentuje w życiu, a czasami nawet w zwykłej szkole. Warto więc angażować jak najwięcej zmysłów podczas nauczania młodego człowieka, a to zdecydowanie ułatwia interaktywny globus. 

Najlepszy globus interaktywny ranking maj 2024

 

Podświetlany globus interaktywny — globus lampa

Dziecięca fascynacja rozpoczyna się od zwykłych sytuacji i przedmiotów, które uczą bawiąc. Jako dorośli jesteśmy zobligowani, aby jak najbardziej wspomóc naturalne procesy kierujące procesem nauki. Jednym ze sposobów jest kupowanie dziecku zabawek edukacyjnych, które są dobrze zaprojektowane, a jednocześnie funkcjonalne i zachęcające do zabawy swoim pięknym wyglądem. Taka taktyka sprawi, że mapa świata, a właściwie jej nauka, nie będzie sprawiać już dziecku problemów. 

Jak pokazują liczne rankingu globusów interaktywnych, podświetlane modele są naprawdę bardzo modne i rozchwytywane. Dlaczego? Przede wszystkim przez wzgląd na walory estetyczne, które przyciągają wzrok i stanowią idealną dekorację pokoju. Taki globus edukacyjny jest również wielofunkcyjny i z powodzeniem może służyć jako lampka nocna, a nawet ułatwiać zasypianie. Po pierwsze dlatego, że dziecko będzie mniej bało się ciemności. Po drugie dlatego, że dziecko może uczyć się przed zaśnięciem. To z kolei doskonały rytuał wyciszający i ułatwiający zasypianie. 

Globus edukacyjny – co powinien zawierać?

Zgodnie z rankingiem globusów interaktywnych jedną z najważniejszych cech dobrej zabawki edukacyjnej jest ilość jej zastosowań. W przypadku globusu najczęściej poszukuje się takich, które za pomocą systemów głosowych udzielają dziecku ciekawych informacji oraz zadają pytania. To podstawowa funkcja tego typu gadżetów. Co jeszcze jest ważne?

Kolejnym istotnym czynnikiem jest sama forma globusu. Globus interaktywny dla 6-latka będzie się różnił od tego dla młodszych dzieci. Starszaki mogą już posiadać „dorosłe” globusy, które są praktycznie nieodróżnialne od zwykłych. Młodszym dzieciom dedykowane są modele kolorowe, które dodatkowo oferują różnego rodzaju gry i zabawy. Ciekawy jest na przykład globus ze sterami, który umożliwia dziecku wirtualne podróże dookoła globu.

Mówiący interaktywny globus może być też wyposażony w aplikację. To bardzo dobra metoda nauki dla dzieci w każdym wieku. Należy tutaj jednak zwrócić uwagę na stopień jej zaawansowania. Pytania oraz aktywności w grze muszą być dostosowane do wieku użytkownika.

Co wyróżnia producenta globusów na tle innych?

Wybór właściwej zabawki edukacyjnej jest nie lada wyzwaniem. Rynek jest wręcz zalany rozmaitymi wariantami i odmianami. Co o poszczególnych producentach mówi nam ranking globusów interaktywnych? Sprawdź, czym wyróżniają się producenci!

Globus interaktywny Clementoni

Clementoni produkuje zabawki edukacyjne dla dzieci w różnym wieku, jednak oferta globusów jest pod tym kątem dość uboga. Produkty z tej kategorii są przeznaczone raczej dla dzieci powyżej 6 roku życia, a młodsze mogą się nimi niestety znudzić. Flagowy globus od firmy posiada rysik optyczny oraz dedykowaną aplikację, która pełna jest ciekawostek. W pakiecie znajdziemy też quizy oraz podświetlenie boczne. 

Globus interaktywny Vtech

Vtech specjalizuje się w produkcji zabawek dla najmłodszych. W ofercie znajdziemy globus interaktywny dla 3-latka, który charakteryzuje się jaskrawą kolorystyką oraz dostosowaniem poziomu do wieku. Na powierzchni jednego z modeli znajdują się przyciski, które po naciśnięciu opowiadają ciekawostki. Inny pozwala zostać podróżnikiem, poruszającym się po globie za pomocą specjalnego pilota. Wśród globusów dla najmłodszych nie znajdziemy lepszego wyboru niż Vtech. 

Globus interaktywny Fisher-Price

Fisher-Price to marka sama w sobie, która ma naprawdę bogaty wybór produktów. To zdecydowanie jedna z największych zalet producenta. Nieważne czy poszukujemy produktu dla malucha, czy nastolatka, na pewno znajdziemy coś odpowiedniego. Inną zaletą jest wysoka jakość produktów, które są niezwykle bezpieczne i posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty. 

Globus interaktywny Dante

Jeżeli jesteś zwolennikiem wspierania polskiej gospodarki, to Dante jest wyborem idealnym. Firma produkuje w pełni polski globus interaktywny, który jakością nie odbiega od innych tego typu. W ofercie znajdziemy raczej produkty dla starszych dzieci z dedykowaną aplikacją i rysikiem. Jeżeli polski globus to tylko Dante.

Lewitujący globus – globus magnetyczny

W rankingu globusów interaktywnych model lewitujący to model niezwykle pożądany. Globus Ziemi w tej formie to naprawdę wyjątkowy widok. Zasada jego działania opiera się na prostym magnetyzmie, jednak zdecydowanie robi wrażenie. Na rynku spotykane są raczej modele standardowe, jednak jest też niewielki wybór interaktywnych. Za pomocą tej pomocy naukowej możemy nauczyć dziecko nie tylko geografii, ale również zasad fizycznych. 

Globus podświetlany lewitujący to również doskonała dekoracja, która odpowiednio dobrana i podświetlona robi spore wrażenie. Najładniej prezentują się niewielkie modele, któremożna obracać. Pięknie prezentuje się również lewitujący globus na spodku, przypominający statek kosmiczny. Dolne światło dodatkowo wzmaga efekt tajemniczości.

Globus dekoracyjny do pokoju dziecka

Interaktywność globusa nie wyklucza jego funkcji dekoracyjnych. Jeżeli jednak ma być to zabawka edukacyjna, wygląd powinien mieć drugorzędne znaczenie. Na przykład interaktywny globus dla 5-latka nie może być zbyt „poważny”. Lepiej wybrać model kolorowy i umożliwiający kształcenie, niż piękny okaz, którym dziecko nie będzie się interesowało. Należy pamiętać, że to przede wszystkim ozdoba pokoju dziecka i do niego powinna ona pasować. Najlepiej, aby każdorazowo konsultować z dzieckiem zakupy do jego pokoju. Nie oznacza to, że musimy się na wszystko zgadzać, jednak korzystne jest, kiedy dziecko uczestniczy aktywnie w wyborze umeblowania pokoju. To pozwala na rozwijanie się funkcji społecznych, poprawia kreatywność i wzmaga poczucie więzi rodzinnych i bezpieczeństwa.

Na jakie modele możemy się zdecydować? Pięknie prezentuje się duży globus obrotowy podświetlany od dołu z kolorowymi kontynentami i górami. Ranking globusów interaktywnych wysoko stawia również warianty z lampką w środku oraz czarne. Te ostatnie pasują do każdej przestrzeni, jednak nie każdemu dziecku się spodobają. Dla starszych dzieci odpowiednie mogą być również globusy złote oraz rzeźbione tak, aby oddawały naturalny kształt naszej planety. 

Wyróżnione i polecane globusy interaktywne 2024 

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy mikrofon karaoke dla dzieci – Ranking 2024

Kontakt z muzyką ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też, jeśli maluch wykazuje zainteresowanie śpiewaniem, warto wesprzeć jego pasję przy pomocy odpowiednich...

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy dla dzieci – Ranking 2024

W dziecięcym świecie muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko elementem twórczej zabawy, ale i rozwoju. Już w życiu płodowym dziecko wyłapuje przeróżne...

Najlepsza mata wodna – Ranking 2024

Rozwój dziecka ma miejsce każdego dnia i odbywa się w naturalny sposób. Możesz jednak dodatkowo ten proces wspomagać, stymulując dziecko do nauki - najlepiej...

Najlepsza zjeżdżalnia dla dzieci – ranking 2024

Chcesz sprawić swoim pociechom prezent w postaci nowej zjeżdżalni? Zależy Ci na tym, by produkt, który kupisz, był dobrej jakości oraz w pełni bezpieczny?...

Straż pożarna zabawka – Ranking 2024

Każde dziecko marzy, aby w przyszłości zostać kimś sławnym lub ważnym. W oczach maluchów niezwykle dużym respektem cieszą się strażacy, których praca jest przez...

Polecane wpisy: