Straż pożarna zabawka – ranking 2022

Każde dziecko marzy, aby w przyszłości zostać kimś sławnym lub ważnym. W oczach maluchów niezwykle dużym respektem cieszą się strażacy, których praca jest przez dzieci wyjątkowo podziwiana. Zawód ten kojarzy się z bohaterstwem, ratowaniem słabszych i pomaganiem zwierzętom. Dzieci uwielbiają strażaków i chcą w podobny sposób ratować świat. Dobra, zabawkowa straż pożarna może być świetnym prezentem dla malucha, który jest zafascynowany wozami strażackimi. W niniejszym poradniku przedstawiamy aktualny ranking zabawkowych straży pożarnych w 2022 roku. Wskazujemy, czym powinny charakteryzować się tego rodzaju zabawki oraz jakie funkcje powinny spełniać, aby maluch był zadowolony z prezentu. Czytaj dalej, jeżeli zastanawiasz się jaką straż pożarną wybrać dla dziecka?

Duża straż pożarna zabawka

Udawane sprzęty strażackie, takie jak zabawka dla dzieci w formie niewielkiego pojazdu gaśniczego, stanowią wspaniałą możliwość do rozwoju zainteresowań malucha. Dzięki zabawie w strażaka dziecko staje się bardziej odpowiedzialne, ukierunkowuje swoje zainteresowania i pożytecznie spędza czas. Straż pożarna dla dzieci to zabawka, która może również wytworzyć w naszej pociesze spore pokłady empatii. W końcu chodzi o to, aby podczas zabawy ratować zwierzęta i ludzi znajdujących się w nagłej potrzebie. Dziecięca straż pożarna polecana jest szczególnie dla maluchów w wieku przedszkolnym, a także tych, którzy uczęszczają do kilku pierwszych klas podstawówki. Dobra zabawkowa straż pożarna powinna być z tego powodu bezpieczna w użytkowaniu.

Ważne, aby posiadała solidnie zamontowane koła w wozie gaśniczym. Niewielkie elementy, które odpadną od zabawki słabej jakości, mogą być potencjalnym zagrożeniem dla dziecka. Spoglądając na ranking zabawkowych straży pożarnych na 2022 rok można stwierdzić, że największą popularnością cieszą się produkty z dodatkowymi sygnalizatorami. Mowa o klaksonach oraz sygnałach świetlnych, które mogą być przez dziecko aktywowane. Najlepsza straż pożarna-zabawka o dużych rozmiarach może mieć nawet metr długości. Znacznie lepiej wybrać jednak nieco mniejsze egzemplarze, dzięki czemu dziecko będzie w stanie łatwiej sterować pojazdem i go przenosić siłą własnych mięśni, ucząc się przy tym samodzielności. To świetny prezent w szczególności dla chłopca, który marzy o byciu strażakiem w przyszłości.

Zabawkowa straż pożarna ranking grudzień 2022 

 

Zabawkowa straż pożarna z dźwiękiem i światłem

Ranking zabawkowych straży pożarnych premiuje przede wszystkim te pojazdy, które posiadają rozbudowaną funkcjonalność użytkową. Oznacza to, że największym wzięciem cieszy się straż pożarna samochód zabawka, czyli popularny mini-wóz strażacki z możliwością włączenia sygnału świetlnego oraz dźwiękowego. Auto straż pożarna z kogutem jest dla dziecka bardziej realistyczne, co sprawia, że zabawa sprawia mu znacznie więcej frajdy. Auto na sygnale będzie wyjeżdżać ze swojego stanowiska, aby ratować osoby, które znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie. Inne zabawki straż pożarna: remiza, ludziki, domki – mogą stanowić znakomite uzupełnienie dla takiego wozu. Jeśli szukamy najlepszej zabawkowej straży pożarnej w 2022, warto zwrócić swoją uwagę ku dwóm firmom produkującym akcesoria dla dzieci. Poniżej wskazujemy, czym się charakteryzują przedmioty zajmujące wysokie miejsca w rankingu zabawkowych straży pożarnych na 2022 rok.

Straż pożarna zabawka firmy Bruder

Zabawkowe straże pożarne od firmy Bruder cechują się bardzo dużym realizmem wykonania. Wozy są sporządzone z wielu, bardzo dokładnie odwzorowanych części. Są użyteczne i ciekawe – w zależności od typu zabawki posiadają otwieraną maskę pojazdu czy możliwość doczepienia innych elementów.

Straż pożarna zabawka Wader

Razem z Wader można stworzyć całą infrastrukturę ratunkową (w skład której wchodzi helikopter, wóz i zabawkowa remiza), dzięki której dziecięca zabawa będzie wyjątkowo udana. Wozy strażackie od Wader są solidne i wytrzymałe. Największe egzemplarze mają kilkadziesiąt centymetrów i pozwalają maluchowi nawet na nich siadać.

Straż pożarna zabawkowa na pilota

W rankingu zabawkowych straży pożarnych nie może zabraknąć pojazdów bateryjnych, sterowanych za pomocą pilota. Rewelacyjny wóz może mieć możliwość nie tylko jazdy do przodu, tyłu i na boki. Wyróżnia się także zabawki, w których można sterować innymi elementami auta – np. wysięgnikiem. Ciekawym pomysłem są także wozy strażackie, które rzeczywiście psikają wodą. Niewielka ilość wody może być wypuszczana z węża zamontowanego do pojazdu, sprawiając dzieciom niezwykle dużą radość. Warto jednak taką zabawką bawić się przede wszystkim w plenerze. Tak, aby nie zalać przedmiotów domowych, a także nie zamoczyć drewnianej podłogi.

Straż pożarna – strażak Sam zabawka

Strażak Sam to bohater angielskiej kreskówki dla dzieci. Jest on bohaterem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Znakomicie gasi nie tylko pożary, ale wszelkiego rodzaju konflikty, które wydarzają się w jego pobliżu. Zabawka strażak Sam to marzenie wielu dzieci, które chcą utożsamiać się z postacią z bajki. Zabawki ze strażakiem Samem mają wiele walorów edukacyjnych – uczą samodzielności i rozwiązywania problemów.

Postać z bajki została przeniesiona do realnego świata, wobec czego zabawki ze strażakiem Samem stały się bardzo popularne i chętnie rozchwytywane przez dzieci. Z takich, między innymi, sprzętów korzysta strażak Sam: zabawkowy helikopter, wóz strażacki zabawkowy, wąż gaśniczy. Nieodzownym elementem jego pracy są także wszelkiego rodzaju akcesoria gaśnicze: toporki, gaśnice, łomy, pasy zabezpieczające czy apteczki pierwszej pomocy. Zabawki z bajki strażak Sam są sprzedawane również w pełnych zestawach, oferujących całościowy ekwipunek dla dzielnego strażaka. Nic dziwnego, że sympatyczna i bohaterska postać bajkowa pobiła wręcz Ranking zabawkowych straży pożarnych na 2022 rok.

Najlepsze zabawki Strażak Sam – ranking 2022

Strażak Sam zabawki

Dużą furorę na rynku zabawek dla dzieci robi nowa remiza ze strażaka Sama, czyli wesoły zestaw zabawek, w skład których wchodzi wiele elementów. Są nimi m.in. wóz strażacki, wieża strażacka, brama wyjazdowa, schody prowadzące na wyższe piętra czy zabawkowe figurki strażaków. Zabawki z serii strażak Sam to strzał w dziesiątkę, jeśli zastanawiamy się jaką straż pożarną wybrać dla dziecka np. na prezent urodzinowy.

Garaż straży pożarnej – zabawkowa remiza

Jaka jest najlepsza zabawkowa straż pożarna dla malucha? Przede wszystkim taka, dzięki której zabawa nie będzie się zbyt szybko nudzić. Jeśli wybierzemy sam wóz strażacki, bez żadnych elementów dodatkowych – dziecko chwile pobawi się tym przedmiotem, po czym przestanie się nim zupełnie interesować. Zabawkowe straże pożarne w 2022 roku powinny zatem być uzupełniane także o inne elementy. Znakomitą podstawą jest remiza strażacka, która jest miejscem organizacyjnym dla zabawy. Dziecko będzie musiało o nią dbać, ustawiać strażaków na stanowiskach i przygotowywać pojazd do wyjazdu na akcję. Remiza to także miejsce szkoleń i treningów dla pracowników. Maluch musi zadbać o to, aby zabawki były cały czas w formie i mogły odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Już nigdy więcej nagły pożar, czy zagubiony kot na drzewie, nie będzie stanowić problemu nie do rozwiązania!

Garaż straży pożarnej, jako element niezwykle ważny dla radosnej zabawy, również znajduje swoje miejsce w rankingu zabawek straży pożarnej. Jaki warto wybrać? Przede wszystkim taki, który ma półotwartą konstrukcję. Dziecko może wtedy lepiej poznać wszystkie jego zakątki i wygodniej się bawić. Jeśli garaż będzie miał jedynie niewielki wyjazd, a do środka będzie ciężko się dostać – zabawka raczej nie ma zbyt dużego sensu. W rankingu zabawkowych straży pożarnej przodują zabawki, które cechują się największą użytecznością i funkcjonalnością.

Co to tak naprawdę oznacza? Chodzi o to, aby przedmiot posiadał kilka funkcji i możliwości, np. miał włączane sygnały dźwiękowe w formie klaksonu. Znakomitą propozycją, choć polecaną przede wszystkim dla nieco starszych dzieci, są wozy strażackie zdalnie sterowane. Za pomocą kontrolera można nie tylko prowadzić pojazd do przodu i do tyłu, ale także zmieniać rozstawienie wysięgnika czy włączać strumień wody z węża pożarniczego.

Wyróżnione i polecane zabawkowe straże pożarne w 2022

Ciekawe propozycje dla małego strażaka – grudzień 2022

Aktualizacja: grudzień 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2022

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2022

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Najlepszy mikrofon karaoke dla dzieci – Ranking 2022

Kontakt z muzyką ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka. Dlatego też, jeśli maluch wykazuje zainteresowanie śpiewaniem, warto wesprzeć jego pasję przy pomocy odpowiednich...

Najlepsze promocje na Black Friday 2022

Jak co roku w listopadzie możemy spodziewać się promocji na Black Weekend. To specjalny czas ogromnych przecen, rabatów i niespodzianek dla klientów wielu sklepów. Co...

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy dla dzieci – Ranking 2022

W dziecięcym świecie muzyka odgrywa niezwykle istotną rolę. Jest nie tylko elementem twórczej zabawy, ale i rozwoju. Już w życiu płodowym dziecko wyłapuje przeróżne...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2022

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Polecane wpisy: