Ranking składanych koszy na pranie

W niewielkich przestrzeniach, w których ograniczona ilość miejsca jest dużym problemem aranżacyjnym, warto stosować przydatne akcesoria i przybory. W łazience, której metraż jest nieduży, każda wolna przestrzeń jest na wagę złota. Dotyczy to szczególnie pomieszczeń w blokach czy innych budynkach mieszkalnych dla wielu lokatorów. Sprawnym rozwiązaniem może okazać się składany pojemnik na bieliznę, który nie zajmuje dużo miejsca oraz w każdej chwili może zostać złożony i schowany do szafki. Wskazujemy, czym powinien charakteryzować się użyteczny kosz na pranie, który nie będzie zbytnio ograniczał miejsca w łazience.

Składany kosz na pranie do małej łazienki, a kwestie użyteczności

Dużym problemem w tym kontekście jest segregacja prania w małej łazience. Co prawda możemy nieświeże ubrania wkładać bezpośrednio do pralki, jednakże rozwiązanie może okazać się przydatne tylko wówczas, gdy mieszkamy w pojedynkę. Jeśli przestrzeń dzielimy z innymi domownikami, tego typu rozwiązanie raczej nie wchodzi w grę. Nieodzownym elementem łazienki jest kosz na pranie, który niestety zajmuje bardzo dużo miejsca, znacząco ograniczając dostępną przestrzeń. Duży kosz na pranie materiałowy, który często swoimi gabarytami przypomina pralkę lub szafkę, wpływa na komfort poruszania się po pomieszczeniu i burzy jego estetykę. Jedną z możliwości do segregacji zużytej bielizny jest kwadratowy kosz na pranie, który może zostać wpasowany w narożnik łazienki.

Nie zawsze jednak mamy na to miejsce, szczególnie jeśli pomieszczenie jest bardzo małe. Wśród alternatyw pojawia się możliwość zastosowania kosza mobilnego. Kosz na pranie na kółkach może być przemieszczany w różne miejsca domu, np. na czas wizyty gości. Nie zawsze jednak w małym mieszkaniu znajdziemy miejsce na to, by tymczasowo przenieść ten kosz. Kolejnym rozwiązaniem jest składany kosz na pranie białe i czarne, które pozwala na składowanie niewielkiej ilości ubrań, bez zbytniej ingerencji w przestrzeń mieszkania. Rozkładany i składany kosz na pranie czarne białe i kolorowe może posiadać przegrody, dzięki którym z łatwością oddzielimy ubrania ciemne od jasnych.

Najlepszy składany kosz na pranie ranking maj 2022

 

Składany silikonowy kosz na pranie

Składany pojemnik może być wykonany w całości z plastiku bądź posiadać moduły silikonowe, które pomagają w błyskawicznym składaniu kosza. Różnorodność kolorystyczna silikonowych wstawek jest bardzo duża, wobec czego użytkownik bez problemu dobierze taki, który wpasuje się w aranżację łazienkową. Czarne kosze na pranie z modułami silikonowymi sprawdzą się w pomieszczeniach minimalistycznych, w których dominuje czerń i biel. Nie zawsze jednak składany pojemnik będzie wystarczająco duży, aby pomieścić bieliznę kilku członków rodziny. Innym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w łazience jest kosz na pranie z siedziskiem, czyli de facto pufa, w której wnętrzu składujemy zużyte ubrania. Kosz na pranie uchylny ma możliwość łatwego wysunięcia szuflady czy drzwiczek, bez konieczności podnoszenia się z siedziska.

Łatwy w przenoszeniu i zajmujący niewiele miejsca kosz na pranie

Problemem jest jednak takie ulokowanie pojemnika, by nie zajmował on znacznej przestrzeni. O ile młodzi ludzie nie koniecznie będą potrzebować dodatkowego siedzenia w łazience, o tyle pojemnik z siedziskiem sprawdzi się u osób starszych i z niepełnosprawnościami. Składany kosz na pranie białe i czarne jest jednak w tym kontekście najbardziej użyteczny, przede wszystkim biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary. Rozkładany silikonowy kosz na pranie czarne białe i kolorowe pozwala na lepszą organizację składowania zużytej odzieży. Może zostać zabrany na kilkudniową wycieczkę do domków letniskowych, czy na podróż camperem. W istocie przypomina bowiem użyteczną skrzynkę, która może służyć w różnych okolicznościach.

Jaki składany pojemnik na pranie wybrać? Jakie mamy alternatywy?

Materiałowy kosz na pranie z możliwością składania

Składany kosz na bieliznę powinien być wykonany z trwałych materiałów. Warto zwrócić uwagę, czy plastikowe elementy będą odporne na duże obciążenia – w końcu pojemnik na bieliznę będzie się sukcesywnie zapełniać. Kosze łazienkowe na bieliznę można łatwo przenosić, w celu np. przetransportowania brudnej bielizny do pralki. Można także zastosować okrągły kosz na pranie w postaci miski i z jej pomocą przenosić zabrudzone ciuchy do urządzenia. Zdecydowanie warto jednak wybrać mały kosz na pranie, który będzie mógł zostać przez nas przeniesiony w dowolne miejsce. Jeśli opróżnimy taki kosz na brudne rzeczy, to następnie możemy pojemnik złożyć, spiąć i schować. Aż do kolejnego momentu, w którym będziemy mieć potrzebę zebrania brudnej bielizny. Wówczas kosz na brudną bieliznę rozkładamy, ustawiamy w wygodnym miejscu i powtarzamy cały proces.

Mobilny pojemnik na brudną bieliznę powinien posiadać ażurowe wycięcia: bez znaczenia, czy są one wykonane w części plastikowej, czy też zwijanej harmonijce silikonowej. Chodzi przede wszystkim o to, aby kosz na brudy nie ulegał zawilgoceniu — w szczególności, gdy wrzucamy do niego lekko wilgotną bieliznę, np. w wyniku przemoknięcia deszczem. Praktycznie każdy kosz plastikowy na pranie posiada tego typu otwory, jednak nie w każdym składanym pojemniku zastosowano tego typu rozwiązanie. Wyjątkiem jest wysoki kosz na pranie zrobiony z materiału, np. bawełny z domieszkami innych tkanin.

Ścienny, wiszący kosz na pranie — ozdobny kosz na pranie? 

Wiemy już, że duże kosze na bieliznę w ciasnych łazienkach nie są dobrym wyjściem. Poszukując miejsca na to niezwykle przydatne akcesorium, warto spojrzeć na ściany. Mogą one być wykorzystane do tego, aby zamontować na nich uchwyt, który utrzyma mały kosz na bieliznę. Co prawda duże kosze na bieliznę mogą zwyczajnie się nie utrzymać na haczyku i zbytnio „wychodzić” w głąb pomieszczenia, to niewielka torba materiałowa czy pojemnik-kosz na pranie dwukomorowy może zdać swój egzamin. Jeśli zależy nam na segregowaniu bielizny jeszcze przed wyjęciem jej z pojemnika, warto zastanowić się, czy kosz na pranie z przegródkami nie byłoby najlepszą opcją. Jeśli zaś posiadamy w domu sympatycznego czworonoga, który uwielbia wyciągać brudną bieliznę, to zamykany kosz na pranie będzie czymś nieodzownym. Wystarczy, że zamykany kosz na bieliznę będzie posiadać wieko, które zabezpiecza pojemnik przed niepożądanym otwarciem.

elastyczny kosz na pranie i bieliznę

Dla wielu osób zwykły składany kosz na pranie odstrasza swoim wyglądem, gdyż przypomina nieco tymczasowe rozwiązanie, które ma charakter prowizoryczny. Nic bardziej mylnego — istnieją modne kosze na pranie, które można dowolnie składać i transportować w dowolne miejsce. Nowoczesny kosz na pranie wykorzystuje w swojej konstrukcji zarówno innowacyjne rozwiązania, jak i klasyczne materiały. Drewniany, ładny kosz na pranie jest tego najlepszym dowodem. Designerski kosz na pranie może posiadać także stylowe wykończenia, np. ozdobnymi sznurkami czy stylowymi napisami na froncie. Jeśli jednak celujemy w niewielki kosz na pranie do małej łazienki, czy też kosz na pranie do pokoju (ponieważ nigdzie indziej nie mamy na niego miejsca) warto celować w standardowe rozwiązania, które może nie są najpiękniejsze, ale cechują się wysoką praktycznością.

Elastyczny kosz na pranie do małej łazienki — i nie tylko

Przenośny kosz na brudy nie jest przeznaczony wyłącznie do malutkich łazienek. Filigranowy kosz na segregację prania sprawdzi się wszędzie tam, gdzie celujemy w minimalistyczne aranżacje. Przykład? Kosz na pranie glamour, który wpasowuje się w nowoczesne wnętrza, a jest przy tym użyteczny i mobilny. Przecież nie chodzi o to, aby pojemnik do segregacji prania wyglądał jak kosze do pralni, skrzynia na pranie czy brudowniki do łazienki. Jest to element, który raczej nie powinien za bardzo rzucać się w oczy i dominować przestrzeni łazienkowej. Nawet jeśli postawimy na elegancki kosz na pranie, to warto go umiejscowić z boku, gdyż jest to w pewien sposób strefa naszej prywatności.

Jeśli posiadamy w domu małe pociechy, warto zorganizować dla nich osobny kosz na pranie dla dzieci. Kosz na brudne ubranka dziecięce pozwoli na łatwiejsze zadbanie o higienę malucha. Kosz na ciuchy dziecięce czy kosze na ubrania dorosłych mogą być niejako jednym pojemnikiem. Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsca, wybierzmy kosz na pranie z podziałką (albo potrójny kosz na pranie). Kosz na ubranka dziecięce musi być wykonany z bezpiecznych tworzyw, które nie ingerują w strukturę materiałową ubranek dla maluchów. 

Aktualizacja: maj 2022

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Najlepszy rower elektryczny ranking 2022

Producenci rowerów elektrycznych zaskakują nas coraz bardziej. Z każdym kolejnym rokiem w sprzedaży pojawiają się coraz to bardziej wydajne urządzenia. Nic więc dziwnego, że rowery...

Kotek interaktywny – ranking 2022

Zabawki interaktywne dla dzieci to niezwykle interesujące gadżety sprzyjające prawidłowemu rozwojowi i rozrywce najmłodszych. Klasyczne pluszowe zabawki nie mają wbudowanych funkcji związanych z ruchem,...

Lampa solarna na balkon – ranking 2022

Moda na aranżację przestrzeni balkonowej trwa w najlepsze. Zbliżający się sezon letni będzie kolejną okazją do przebywania całą rodziną na świeżym powietrzu. W czasie...

Bojler elektryczny 50l – ranking 2022

Nie wyobrażasz sobie życia bez ciepłej wody w kranie? Niestety, w wielu miejscach dostęp do wody o odpowiedniej temperaturze jest znacznie utrudniony. W takich...

Schody młynarskie ranking 2022

Schody młynarskie wykonane z wysokiej jakości materiałów potrafią zdziałać cuda we wnętrzach. Architekci wnętrz przy pomocy schodów młynarskich potrafią nawet z mało atrakcyjnego pomieszczenia...

Ranking TOP 10: Najlepszy globus interaktywny 2022

Dziecięca ciekawość i chęć poznawania świata jest nieograniczona i niesamowita. Niestety metody nauki stosowane w szkołach, niejednokrotnie nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a wręcz gaszą...

Polecane wpisy: