Ranking TOP 10: Najlepszy monitor do 500 zł – 2024

Dawniej, aby mieć wysokiej jakości monitor trzeba było głębiej sięgnąć do kieszeni. Obecnie rynek jest tak duży, że dobry sprzęt można dostać już za 500 zł. W naszym poradniku odpowiemy na pytanie: na co zwracać uwagę przy zakupie monitora? Co roku do sprzedaży trafia kilkanaście nowoczesnych modeli. Dlatego podpowiemy, czego można się spodziewać po tanim monitorze.

Jaki monitor do 500 zł wybrać?

Przede wszystkim zależy to od kwestii indywidualnych oraz preferencji danej osoby. To też od niej zależy, jakie będzie przeznaczenie danego monitora ciekłokrystalicznego (obecnie jedyny rodzaj wyświetlacza, który jest wykorzystywany). Czy będzie on służył jako monitor gamingowy, do zwykłych, domowych czynności czy może głównie do biurowych spraw? Decydując się na zakup nowego monitora, zawsze warto sprawdzić najważniejsze parametry, jakie powinny się w nim znajdować. W zależności od rodzaju monitora i tego, do czego będzie on służył, ów parametry mogą się od siebie nieznacznie różnić. Rankingowy sprzęt w cenie do 500 zł sprawdzi się zarówno jako monitor do laptopa, jak i monitor do komputera.

Ranking najlepszych monitorów za niecałe 500 zł czerwiec 2024

Ranking monitorów oparliśmy na opiniach użytkowników z różnymi potrzebami. Wzięliśmy pod uwagę problematykę monitorów opisywaną na forach oraz kierowaliśmy się granicą cenową wśród wyselekcjonowanych monitorów.

Sprawdź również ranking laptopów do 2000 zł oraz ranking podzespołów w gamingowym komputerze do 2000 zł

Na co zwracać uwagę, aby wybrać dla siebie najlepszy monitor do 500 zł?

Poniżej znajduje się lista najważniejszych parametrów, które były brane pod uwagę przy klasyfikowaniu rankingowych monitorów:

 • Częstotliwość odświeżania – w przypadku tego czynnika klienci nie mają zbyt wielkiego wyboru w tej cenie. Mogą jedynie postawić na monitory z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz lub ewentualnie 75 Hz, ale ten drugi rodzaj jest rzadkością w tym przedziale cenowym.
 • Przekątna ekranu – to kolejny istotny czynnik, który zawsze warto rozważyć przed zakupem nowego monitora. Wybór w tej kwestii powinien być uzależniony od każdego klienta, który musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka przekątna ekranu go interesuje (czy woli monitor z dużą przekątną ekranu, przekraczającą 21 cali, czy może coś w mniejszym rozmiarze). Rozważając ową kwestię, należy się również kierować ilością wolnej przestrzeni, jaka jest dostępna dla monitora. Jeśli jest jej mało, to postawienie na monitor o dużej przekątnej ekranu nie będzie najlepszym pomysłem.
 • Matryca ekranu – zawsze warto zwracać uwagę na technologię, z jakiej została wykonana matryca monitora. Do użytku domowego powinna sprawdzić się dobrze matryca IPS, natomiast dla osób, które chcą używać monitora do spraw biurowych, lepsza będzie matryca TN.
 • Rozdzielczość ekranu – kolejny czynnik, który jest wart uwagi. Rozdzielczość ekranu powinna zostać dopasowana, po uwzględnieniu przez nas rozmiarów monitora, a także wydajności naszego komputera. W tym przedziale cenowym standardem jest rozdzielczość Full HD, ale dla tych słabszych i mniej wydajnych komputerów można kupić monitor, charakteryzujący się mniejszą rozdzielczością.
 • Obecność głośników – jeśli posiadamy już odrębne głośniki, to kupowanie monitora wyposażonego w nie będzie średnim pomysłem, natomiast w przypadku braku głośników, można rozważyć zakup monitora, który je posiada.
 • Dostępne złącza — ich obecność w monitorach stanowi element, na który zawsze warto zwracać uwagę. W monitorach z tej półki cenowej są dostępne złącza HDMI, DVI bądź D-Sub. Dzięki nim można wykonać wiele czynności np.: monitor z wejściem HDMI umożliwi jego podłączenie do konsoli, dzięki czemu będzie można go wykorzystywać jako monitor do PS4 bądź Xboxa.
 • Wykorzystana technologia — w cenie do 500 zł można znaleźć zarówno monitory LCD, jak i monitory LED. Dla osób, które nie grają w gry komputerowe i korzystają z komputera tylko wieczorami, powinien wystarczyć monitor LCD. W innym przypadku lepszym wyborem jest LED, który jest jednak również droższy.

Tani monitor z rankingu – czego można się spodziewać?

Tanie monitory z topów rankingu, których cena nie przekracza 500 zł i które warto kupić, charakteryzują się następującymi parametrami:

 • Przekątna ekranu – przeważnie w tej cenie na rynku są dostępne monitory z przekątną ekranu, mieszczącą się w zakresie od 17 do 24 cali (często można w tej cenie znaleźć monitory 24-calowe)
 • Typ matrycy – do 500 zł najwięcej monitorów można znaleźć, które posiadają matrycę TN. Można się również „natknąć” na monitory z matrycą IPS, LED oraz VA, ale w tej cenie jest to zdecydowanie rzadsze.
 • Rozdzielczość – w tej półce cenowej „króluje” rozdzielczość Full HD (monitor 1920×1080). To jednak niejedyny rodzaj rozdzielczości, na jaki można natrafić, przeglądając oferty monitorów do 500 zł, gdyż poza tym można znaleźć sprzęt z rozdzielczością HD+, WXGA oraz SGXA.
 • Częstotliwość odświeżania – w cenie do 500 zł najwięcej jest monitorów z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, ale można również natrafić na monitory z częstotliwością odświeżania do 75 Hz.
 • Proporcje ekranu – najwięcej ofert monitorów, przewijających się w cenie do 500 zł posiada monitory o proporcjach 16:9, ale można również spotkać modele, które mają proporcje 16:10 czy też 5:4.

Polecany monitor za niecałe 500 zł, jest dość budżetowym sprzętem, który ma swoje ograniczenia. Dość trudno w tej cenie kupić dobry monitor panoramiczny. Jednakże jak na tę cenę wybór jest dosyć różnorodny. Można znaleźć wiele modeli, które będą sprawowały się bez zarzutu w wielu różnych zastosowaniach.

Czy można kupić dobry monitor gamingowy do 500 zł?

Rankingowy monitor do 500 zł gamingowy studyjny i do biura

Znaczna część osób uważa, że aby kupić dobry monitor do gier, trzeba wydać naprawdę dużo pieniędzy. Prawdą jest fakt, że wybór monitorów w tym przedziale cenowym, czyli do 500 zł nie należy do największych. Jednakże zakup dobrego sprzętu w tej cenie jest jak najbardziej możliwy. Trzeba jedynie poświęcić więcej uwagi na szukanie, sprawdzanie oraz analizowanie różnych ofert. Większą część pracy zrobiliśmy za Ciebie. Zrobiliśmy zestawienie rankingowe, w którym bez wątpienia znajdziesz kilka „perełek”. Wybrane monitory świetnie sprawdzą się nie tylko do gier a ich cena nie będzie przekraczała 500 zł. Tak więc, odpowiadając na pytanie: Tak, można kupić dobry monitor do 500 zł.

Jaki monitor do gier do 500 zł?

Najważniejszym parametrem, który należy rozpatrywać, wybierając monitor do 500 zł do gier, wydaje się czas reakcji monitora. W najlepszych monitorach do 500 zł nie powinien przekraczać 5 ms (bardzo szybki czas reakcji mają monitory z matrycą TN). Bardzo duże znaczenie w kontekście monitorów gamingowych z rankingu ma również przekątna i rozdzielczość ekranu monitora. Najlepiej, aby monitor miał przynajmniej 24 cale przekątnej oraz rozdzielczość Full HD. Istotna w monitorach gamingowych jest też wartość Input lag, która powinna być na poziomie od 41 ms do 60 ms. Warto też stawiać na monitory, które mają wysoką jasność oraz wysoki kontrast statyczny obrazu.

Jaki monitor studyjny do 500 zł?

Jaki monitor do gier do 500 zł

Monitor studyjny jest podstawowym elementem każdego sprzętu do domowego studia nagrań. Przy wyborze rankingowego sprzętu z pewnością będzie moment, kiedy będzie trzeba wybrać pomiędzy dwoma rodzajami monitorów studyjnych: aktywnym oraz pasywnym. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest postawienie na konstrukcję aktywną. Niewątpliwie jej zaletą jest to, że wzmacniacz i głośniki są do siebie już dopasowane. Należy również zwracać uwagę na jakość wykonania takich monitorów. Przede wszystkim wybór odpowiedniego monitora studyjnego powinien być ukształtowany przez pryzmat pomieszczenia, w którym będzie się z niego korzystało.

Wyróżnione przez redakcję najlepsze monitory 2024

Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące monitorów komputerowych do 500 zł:

Monitor czy telewizor?

W sumie to zależy od tego, do czego ten sprzęt będzie służył oraz jakie preferencje ma dana osoba. Zarówno monitor, jak i telewizor mają swoje wady i zalety, dlatego ostateczna decyzja powinna należeć do danej osoby.

Czym się różni monitor od telewizora?

Istnieje wiele czynników, które odróżniają monitor od telewizora, a tą największą jest wielkość ekranu. Monitor jest zazwyczaj mniejszy, ale ma za to mniejszy czas reakcji oraz lepsza jakość obrazu, która pozwala siedzieć bliżej ekranu.

Monitor się nie włącza, co może być tego przyczyną?

Przyczyn tego problemu może być wiele. Zazwyczaj dzieje się tak z powodu: przerw w zasilaniu, problemów z kartą wideo, nieprawidłowym ustawieniu monitora, problemy ze sterownikami, usterki kabli, niestabilnej obsługi systemu operacyjnego bądź błędów systemowych.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

3 opinie
 1. Byłem pewien, że w budżecie do 500 zł nie znajdzie się żaden monitor 27 cali, tym czasem jestem miło zaskoczony, nosze okulary więc w moim przypadku lepiej sprawdza się większa powierzchnia ekranu nawet kosztem rozdzielczości. Dzięki większej przekątnej mój wzrok się tak nie wysili co kluczowe znaczenie przy dłuższej pracy. Już prawie wybrałem monitor 22 cale ale dzięki rankingowi widzę, że można oczekiwać więcej za tyle samo. Pozostałe polecane monitory już sobie sprawdziłem, zdecydowanie nie potrzebuje monitora gamingowego, więc mam już swojego faworyta.

 2. Jak ktoś potrzebuje monitor do biura to można na korzyść przekątnej zrezygnować z gamingowych bajerów. Najlepszy monitor do 500 zł także przydaje sięprzy oglądaniu filmów, warto więc aby jego smużenie nie było zbyt wielkie a kontrast przyjemny dla oka. Moim zdaniem optymalnie jest wybrać monitor 24 cale z rankingu, gdyż w 500 zł nie można oczekiwać tyle co od flagowców, które bez wad też nie są.

 3. Wydaje mi się, że jak ktoś potrzebuje powierzchni do pracy to korzystniej jest wybrać 2 monitory 22 lub 24 cale, tym się charakteryzują kompy że można je rozbudować, chyba ze mowa o monitorze do laptopa, wówczas albo jest 1 gniazdo HDMI albo dokupujemy bazę z rozdzieleniem sygnału. Jeżeli korzystamy z HDMI to lepiej położyć nacisk na jak największa przekątną, jeśli monitor ma pracować z PC to można wybrać 2 tańsze monitory 22 cale co z pewnością będzie wygodniejsze, bo można 2 ekrany ustawić pod wygodnym kątem uzyskując szeroki obraz panoramiczny.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: