Ranking TOP 10: Najlepszy monitor do 500 zł

Dawniej, aby mieć wysokiej jakości monitor trzeba było głębiej sięgnąć do kieszeni. Obecnie rynek jest tak duży, że dobry sprzęt można dostać już za 500 zł. W naszym poradniku odpowiemy na pytanie: na co zwracać uwagę przy zakupie monitora? Co roku do sprzedaży trafia kilkanaście nowoczesnych modeli. Dlatego podpowiemy, czego można się spodziewać po tanim monitorze.

Rankingowy monitor do 500 zł gamingowy studyjny i do biura

Jaki monitor do 500 zł wybrać?

Przede wszystkim zależy to od kwestii indywidualnych oraz preferencji danej osoby. To też od niej zależy, jakie będzie przeznaczenie danego monitora ciekłokrystalicznego (obecnie jedyny rodzaj wyświetlacza, który jest wykorzystywany). Czy będzie on służył jako monitor gamingowy, do zwykłych, domowych czynności czy może głównie do biurowych spraw? Decydując się na zakup nowego monitora, zawsze warto sprawdzić najważniejsze parametry, jakie powinny się w nim znajdować. W zależności od rodzaju monitora i tego, do czego będzie on służył, ów parametry mogą się od siebie nieznacznie różnić. Rankingowy sprzęt w cenie do 500 zł sprawdzi się zarówno jako monitor do laptopa, jak i monitor do komputera.

Ranking najlepszych monitorów za niecałe 500 zł Sierpień 2021

Ranking monitorów oparliśmy na opiniach użytkowników z różnymi potrzebami. Wzięliśmy pod uwagę problematykę monitorów opisywaną na forach oraz kierowaliśmy się granicą cenową wśród wyselekcjonowanych monitorów.

Sprawdź również ranking laptopów do 2000 zł oraz ranking podzespołów w gamingowym komputerze do 2000 zł

Na co zwracać uwagę, aby wybrać dla siebie najlepszy monitor do 500 zł?

Poniżej znajduje się lista najważniejszych parametrów, które były brane pod uwagę przy klasyfikowaniu rankingowych monitorów:

 • Częstotliwość odświeżania – w przypadku tego czynnika klienci nie mają zbyt wielkiego wyboru w tej cenie. Mogą jedynie postawić na monitory z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz lub ewentualnie 75 Hz, ale ten drugi rodzaj jest rzadkością w tym przedziale cenowym.
 • Przekątna ekranu – to kolejny istotny czynnik, który zawsze warto rozważyć przed zakupem nowego monitora. Wybór w tej kwestii powinien być uzależniony od każdego klienta, który musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka przekątna ekranu go interesuje (czy woli monitor z dużą przekątną ekranu, przekraczającą 21 cali, czy może coś w mniejszym rozmiarze). Rozważając ową kwestię, należy się również kierować ilością wolnej przestrzeni, jaka jest dostępna dla monitora. Jeśli jest jej mało, to postawienie na monitor o dużej przekątnej ekranu nie będzie najlepszym pomysłem.
 • Matryca ekranu – zawsze warto zwracać uwagę na technologię, z jakiej została wykonana matryca monitora. Do użytku domowego powinna sprawdzić się dobrze matryca IPS, natomiast dla osób, które chcą używać monitora do spraw biurowych, lepsza będzie matryca TN.
 • Rozdzielczość ekranu – kolejny czynnik, który jest wart uwagi. Rozdzielczość ekranu powinna zostać dopasowana, po uwzględnieniu przez nas rozmiarów monitora, a także wydajności naszego komputera. W tym przedziale cenowym standardem jest rozdzielczość Full HD, ale dla tych słabszych i mniej wydajnych komputerów można kupić monitor, charakteryzujący się mniejszą rozdzielczością.
 • Obecność głośników – jeśli posiadamy już odrębne głośniki, to kupowanie monitora wyposażonego w nie będzie średnim pomysłem, natomiast w przypadku braku głośników, można rozważyć zakup monitora, który je posiada.
 • Dostępne złącza — ich obecność w monitorach stanowi element, na który zawsze warto zwracać uwagę. W monitorach z tej półki cenowej są dostępne złącza HDMI, DVI bądź D-Sub. Dzięki nim można wykonać wiele czynności np.: monitor z wejściem HDMI umożliwi jego podłączenie do konsoli, dzięki czemu będzie można go wykorzystywać jako monitor do PS4 bądź Xboxa.
 • Wykorzystana technologia — w cenie do 500 zł można znaleźć zarówno monitory LCD, jak i monitory LED. Dla osób, które nie grają w gry komputerowe i korzystają z komputera tylko wieczorami, powinien wystarczyć monitor LCD. W innym przypadku lepszym wyborem jest LED, który jest jednak również droższy.

Tani monitor z rankingu – czego można się spodziewać?

Tanie monitory z topów rankingu, których cena nie przekracza 500 zł i które warto kupić, charakteryzują się następującymi parametrami:

 • Przekątna ekranu – przeważnie w tej cenie na rynku są dostępne monitory z przekątną ekranu, mieszczącą się w zakresie od 17 do 24 cali (często można w tej cenie znaleźć monitory 24-calowe)
 • Typ matrycy – do 500 zł najwięcej monitorów można znaleźć, które posiadają matrycę TN. Można się również „natknąć” na monitory z matrycą IPS, LED oraz VA, ale w tej cenie jest to zdecydowanie rzadsze.
 • Rozdzielczość – w tej półce cenowej „króluje” rozdzielczość Full HD (monitor 1920×1080). To jednak niejedyny rodzaj rozdzielczości, na jaki można natrafić, przeglądając oferty monitorów do 500 zł, gdyż poza tym można znaleźć sprzęt z rozdzielczością HD+, WXGA oraz SGXA.
 • Częstotliwość odświeżania – w cenie do 500 zł najwięcej jest monitorów z częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz, ale można również natrafić na monitory z częstotliwością odświeżania do 75 Hz.
 • Proporcje ekranu – najwięcej ofert monitorów, przewijających się w cenie do 500 zł posiada monitory o proporcjach 16:9, ale można również spotkać modele, które mają proporcje 16:10 czy też 5:4.

Polecany monitor za niecałe 500 zł, jest dość budżetowym sprzętem, który ma swoje ograniczenia. Dość trudno w tej cenie kupić dobry monitor panoramiczny. Jednakże jak na tę cenę wybór jest dosyć różnorodny. Można znaleźć wiele modeli, które będą sprawowały się bez zarzutu w wielu różnych zastosowaniach.

Czy można kupić dobry monitor gamingowy do 500 zł?

Znaczna część osób uważa, że aby kupić dobry monitor do gier, trzeba wydać naprawdę dużo pieniędzy. Prawdą jest fakt, że wybór monitorów w tym przedziale cenowym, czyli do 500 zł nie należy do największych. Jednakże zakup dobrego sprzętu w tej cenie jest jak najbardziej możliwy. Trzeba jedynie poświęcić więcej uwagi na szukanie, sprawdzanie oraz analizowanie różnych ofert. Większą część pracy zrobiliśmy za Ciebie. Zrobiliśmy zestawienie rankingowe, w którym bez wątpienia znajdziesz kilka „perełek”. Wybrane monitory świetnie sprawdzą się nie tylko do gier a ich cena nie będzie przekraczała 500 zł. Tak więc, odpowiadając na pytanie: Tak, można kupić dobry monitor do 500 zł.

Jaki monitor do gier do 500 zł?

Jaki monitor do gier do 500 zł

Najważniejszym parametrem, który należy rozpatrywać, wybierając monitor do 500 zł do gier, wydaje się czas reakcji monitora. W najlepszych monitorach do 500 zł nie powinien przekraczać 5 ms (bardzo szybki czas reakcji mają monitory z matrycą TN). Bardzo duże znaczenie w kontekście monitorów gamingowych z rankingu ma również przekątna i rozdzielczość ekranu monitora. Najlepiej, aby monitor miał przynajmniej 24 cale przekątnej oraz rozdzielczość Full HD. Istotna w monitorach gamingowych jest też wartość Input lag, która powinna być na poziomie od 41 ms do 60 ms. Warto też stawiać na monitory, które mają wysoką jasność oraz wysoki kontrast statyczny obrazu.

Jaki monitor studyjny do 500 zł?

Monitor studyjny jest podstawowym elementem każdego sprzętu do domowego studia nagrań. Przy wyborze rankingowego sprzętu z pewnością będzie moment, kiedy będzie trzeba wybrać pomiędzy dwoma rodzajami monitorów studyjnych: aktywnym oraz pasywnym. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest postawienie na konstrukcję aktywną. Niewątpliwie jej zaletą jest to, że wzmacniacz i głośniki są do siebie już dopasowane. Należy również zwracać uwagę na jakość wykonania takich monitorów. Przede wszystkim wybór odpowiedniego monitora studyjnego powinien być ukształtowany przez pryzmat pomieszczenia, w którym będzie się z niego korzystało.

Wyróżnione przez redakcję najlepsze monitory 2021

Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące monitorów komputerowych do 500 zł:

Monitor czy telewizor?

W sumie to zależy od tego, do czego ten sprzęt będzie służył oraz jakie preferencje ma dana osoba. Zarówno monitor, jak i telewizor mają swoje wady i zalety, dlatego ostateczna decyzja powinna należeć do danej osoby.

Czym się różni monitor od telewizora?

Istnieje wiele czynników, które odróżniają monitor od telewizora, a tą największą jest wielkość ekranu. Monitor jest zazwyczaj mniejszy, ale ma za to mniejszy czas reakcji oraz lepsza jakość obrazu, która pozwala siedzieć bliżej ekranu.

Monitor się nie włącza, co może być tego przyczyną?

Przyczyn tego problemu może być wiele. Zazwyczaj dzieje się tak z powodu: przerw w zasilaniu, problemów z kartą wideo, nieprawidłowym ustawieniu monitora, problemy ze sterownikami, usterki kabli, niestabilnej obsługi systemu operacyjnego bądź błędów systemowych.

Aktualizacja: Sierpień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza prostownica do włosów

Naturalnie włosy mają tendencję do skręcania, nie zawsze jednak chcemy, aby tak się działo. Doskonałym sposobem na proste włosy jest prostownica do włosów. Czym prostownice różnią się od siebie i z czego wynika tak duża rozbieżność cenowa? Jaką prostownicę wybrać, aby nie zniszczyć włosów, a nawet wspierać je w odbudowie. Proste i lśniące włosy są możliwe do uzyskania i to wydając tylko kilkadziesiąt złotych na sprzęt.

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Najlepszy depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Najlepsza antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.