Ranking TOP 10: Najlepszy laptop do 2000 zł – 2024

Postęp technologiczny idzie do przodu, nic zatem dziwnego, że ilość komputerów w tym laptopów na rynku jest coraz większa. Poza wyglądem różnią się one parametrami, które w większym stopniu przyczyniają się do tego, że z czasem laptopa trzeba wymienić na nowy, bo zaczyna „wolno chodzić”.

Jak kupić najlepszy laptop do 20000 zł?

Istnieje wiele pułapek technologicznych, które przy atrakcyjnej cenie mogą wprowadzić potencjalnego kupującego w błąd. Jak czytać specyfikację laptopa i na co zwracać trzeba szczególną uwagę, jeżeli laptop ma być szybki i funkcjonalny? W naszym poradniku odpowiadamy na pytanie: Jak kupić laptop o dobrych parametrach w cenie do 2000 zł, który będzie służyć przez kilka lat? Poniżej przedstawiamy ranking laptopów do 2000 zł, który na podstawie opinii i parametrów przedstawia najlepsze laptopy w swojej klasie.

Ranking laptopów do 2000 zł maj 2024

Sprawdź również ranking komputerów PC do 2000 zł

Najlepszy laptop dla dzieci i studenta

laptop dla dzieci do szkoły

Laptop do szkoły dla dzieci powinien mieć wytrzymałą obudowę, a w szczególności zawiasy od ekranu, które z czasem się wyrabiają i wyłamują. Laptop z rankingu ultrabook w wersji slim (smukły) dobrze, aby był wykonany w metalowej obudowie, wówczas nie ma problemu ze skrzypiącymi plastikowymi elementami. Wytrzymałość metalowych elementów jest znacznie większa, co oznacza wyższa odporność na uszkodzenia mechaniczne obudowy. Cienki laptop dobrze nadaje się na studia i jak wiadomo, musi być lekki, a zarazem wydajny. Smukły laptop sprawia, że mieści się do każdego plecaka, a nawet torebki, warto zwrócić również uwagę na wagę notebooka, która do komfortowego przenoszenia, nie powinna przekraczać 1,5 kg. Niektóre modele na rynku mają masę poniżej kilograma, co niewątpliwie wpływa na komfort i mobilność podręcznego komputera. W wieku szkolnym potrzebny jest laptop multimedialny, co wiąże się z zestawem portów. Mały rozmiar notebooka sprawia, że na obudowie mieści się, mniej złączy, które mogą być potrzebne nawet w późniejszym okresie użytkowania. Warto zwrócić uwagę, czy laptop ma możliwość podłączenie do stacji dokującej, chociażby przez złącze USB-C, które pozwala rozszerzyć funkcjonalność nawet najmniejszego laptopa.

laptop za 2000 dla seniora

Laptop dla seniora, funkcjonalny i tani

Laptop dla seniorów nie powinien być mało wydajny, czy powolny. Warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu, aby była nieco większa niż standardowe 15,6”, co zdecydowanie ułatwi korzystanie z laptopa rankingowego bez okularów. Laptop 17 cali z dyskiem SSD i dotykową matrycą z pewnością będzie wygodny dla seniora, zasada działania ekranu jest podobna do tej w smartfonach. Z biegiem czasu coraz mniej rzeczy przechowuje się w laptopie, dokumenty i zdjęcia dla bezpieczeństwa trzyma się w chmurach, filmy dostępne są bez konieczności pobierania, korzystać można ze strumieniowego przesyłania filmów. Dlatego nawet dysk SSD o pojemności 256 GB powinien wystarczyć. Zdjęcia i filmy można przechowywać nie tylko w chmurze, ale również na pojemnym dysku zewnętrznym, który można podłączyć do każdego laptopa i do większości telewizorów przez popularne złącze USB.

Stosuj zasadę: Inwestuj w wydajność, a nie ilość.

złącza w laptopie do 2000

Laptopa można rozbudować o dodatkową przestrzeń w postaci chmury lub pojemnego dysku zewnętrznego, korzystniej jest zrezygnować z pojemnego dysku, na rzecz większego ekranu.Do robienia zakupów w sieci, serfowania po Internecie, czy przeglądania mediów społecznościowych, procesor czterordzeniowy w zupełności wystarczy. Do standardowego używania laptopa z rankingu wystarczy zintegrowana karta graficzna, która może być za słaba do graficznie wymagających gier, jednak brak dodatkowej karty graficznej, skutecznie obniża cenę laptopa.

Wygodnym rozwiązaniem dla seniora może być laptop z podświetlaną klawiaturą, dzięki czemu nawet wieczorem przy zgaszonym świetle można korzystać z komputera. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie opanowali jeszcze obsługi klawiatury bezwzrokowo.

Jaki laptop kupić do 2000 zł?

laptop dla studenta za 2000 zł

Komputer nie musi mieć nawet multimedialnego wyjścia, aby podłączyć laptop do telewizora przez HDMI. W tym celu wystarczy rozszerzyć funkcjonalność laptopa multimedialnego o stację dokująca, w której znajduje się wiele złączy, różnego typu w tym HDMI. Inaczej jest z większością podzespołów, o ile laptopa można rozbudować o zewnętrzną kartę graficzną, lub dodatkowy dysk przenośny, o tyle pamięci i procesora już nie można zewnętrznie dołożyć. Z tego właśnie względu dobrze jest wybrać laptopa o dobrych parametrach z rankingu, na które większość ludzi wybierając notebooka, zwraca uwagę. Laptop powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb, dzięki czemu w cenie do 2000 można kupić doskonały notebook dla siebie. Do serfowania po sieci, przeglądania mediów społecznościowych oraz oglądania filmów, nie jest potrzeba prądożerna jednostka obliczeniowa. Procesor czterordzeniowy powinien sobie z przeglądaniem stron internetowych oraz oglądaniem filmów w 4K w pełni poradzić, a przy tym pozwoli optymalnie korzystać z naładowanej baterii. Bateria w laptopie to także istotny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę, jeżeli często korzystamy z laptopa w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu. Zabieranie wszędzie ze sobą zapasowej baterii w większości będzie utrudnieniem. Powerbank, który może naładować notebooka będzie mieć większe rozmiary i wagę od standardowego powerbanku do telefonu, dlatego lepiej, jeżeli laptop ma dobra baterię i pozwala pracować na pełnym naładowaniu kilka godzin bez przerwy. Mocny laptop z wydajnym procesorem potrzebny będzie do obsługi rozbudowanych programów graficznych, obróbki filmów czy zdjęć.

Co musi mieć dobry tani laptop?

Pamięć ram w laptopie to coś, co można w większości przypadków rozbudować z czasem, warto jednak, aby nie trzeba było tego robić od razu po zakupie laptopa. Rankingowy laptop z Windows nawet najnowszej generacji wymaga przynajmniej 4 GB pamięci operacyjnej. Zapas pamięci umożliwia komfortową pracę i korzystanie z notebooka. Kolejnym elementem, który ma ogromny wpływ na komfort pracy, jest dysk, na którym zainstalowany jest system operacyjny.

Tradycyjny dysk HDD jest ciężki, mało wydajny i prądożerny, dlatego doskonałym rozwiązaniem może okazać się laptop z SSD o przepustowości danych na poziomie 10 razy szybszej niż klasyczny HDD. Nieco szybszy transfer danych zapewniają dyski M.2, które mogą zapewnić nawet 5 razy szybszą wymianę danych niż dysk SSD, który umożliwia transmisje na poziomie do 6GB/s. Prędkość dysku nie ma wpływu na kopiowanie danych z dysku na pendrive, bo te zazwyczaj są dużo wolniejsze.

Szybki transfer danych konieczny jest do płynnej wymiany informacji między podzespołami, co odczuwalne jest dla użytkownika przy uruchamianiu, przełączaniu się między aplikacjami i przeglądarką. W przypadku pamięci masowej ważnym elementem jest ilość pamięci masowej w laptopie dla użytkownika, aby można było na dysku przechowywać dokumenty, filmy, zdjęcia i wiele więcej.

Najlepszy laptop dotykowy

laptop dotykowy do obsługi programów graficznych

Laptop z ekranem dotykowym powinien mieć także odpowiednią rozdzielczość w stosunku do wielkości. Najczęściej można zauważyć, że jest to rozdzielczość Full HD – 1980x1080p, w mniejszych notebookach zdarza się, że producent instaluje matrycę o rozdzielczości 1366x768p, co oczywiście przy wielkości ekrany na poziomie 13”, nie wpływa zauważalnie na pogorszenie jakości obrazu.

Laptop do rysowania z rankingu z pewnością musi mieć wysoką rozdzielczość i dobrej jakości matryce przynajmniej IPS. W gruncie rzeczy chodzi o odwzorowanie kolorystyczne barw, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Do obsługi programów graficznych konieczna jest duża ilość pamięci podręcznej (16GB), przynajmniej czterordzeniowy procesor oraz dobra karta graficzna, szczególnie w środowisku 3D. Dodatkowym atutem dla laptopa graficznego, będzie matryca dotykowa z opcją 360 stopni, która umożliwia otwarcie laptopa wywracając ekran na drugą stronę.

Najlepszy laptop biznesowy

Laptop za 2000 zł

Laptop firmowy powinien być dopasowany w zależności od potrzeb, jeżeli często jesteś w trasie, a nie wszystko możesz zrobić na telefonie, wybierz rankingowy laptop z pojemną baterią i energooszczędny. W tym celu należy wybierać laptopy z procesorami najnowszej generacji, charakteryzują się one większym poziomem oszczędności energetycznej, a przy tym nie wpływają na pogorszenie się płynności pracy. Czas pracy na naładowanej baterii powinien przy dobrym laptopie wystarczyć na przynajmniej 5 godzin, warto zatem wybrać rankingowy model, w którym aspekty wydajności zostały uwzględnione.

Najlepsze laptopy biznesowe do 2000 zł ranking maj 2024

Najlepszy laptop dla architekta

Tani i dobry biznesowy laptop

Obsługa programów takich jak: AutoCAD, ArchiCAD, Rhino 3D, Autodesk Revit, ArcGIS/QGIS, pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign), Sketch-up PRO, wymaga dużej ilości szybkiej pamięci podręcznej (przynajmniej12 GB – DDR4), dobrej matrycy (przynajmniej IPS) i szybkiego dysku M.2 lub SSD. Dla pewności możesz wybrać komputer z rankingu Laptopów do projektowania do 2000 zł, co pozwoli cieszyć się najwyższej jakości sprzętem w tej kwocie. Programy do renderingu potrzebują mocy obliczeniowej z przynajmniej ośmiordzeniowego procesora i dobrej karty graficznej, dlatego dość trudno będzie znaleźć odpowiedni model w kwocie do 2000 zł. Laptop z funkcją tabletu w cenie do 2000 zł o odpowiednich parametrach umożliwiających pracę na wymagających programach musi odbyć się kosztem częściowych wyrzeczeń. Specjalistyczny laptop z rankingu do obsługi programów graficznych lub projektowych dobrze jest połączyć ze stacją dokującą, dzięki czemu można rozszerzyć funkcjonalność podręcznego laptopa.

Najlepszy laptop dla fotografa

laptop dla grafika do 2000

Laptop do obróbki zdjęć z rankingu podobnie jak projektowy wymaga instalacji specjalistycznego oprogramowania do edycji grafik. Programy te potrzebują rozbudowanej pamięci podręcznej, używane z przeglądarką internetową pracującą w tle oraz systemem operacyjnym, wymagają przynajmniej 12GB RAM. Taka ilość pamięci podnosi koszty laptopa, jednak można skorzystać z laptopa, który ma zainstalowaną pamięć DDR3 (nieco wolniejsza w porównaniu z DDR4), dzięki czemu obniżymy koszty zakupu. Brak wolnej pamięci może powodować dużo bardziej odczuwalne zacięcia.

Stosuj zasadę: Mniejsza wydajność elementów, które można w przyszłości zmodernizować.

Do takich elementów można zaliczyć dysk SSD, mniejsza pojemność obniża koszt zakupu. W przyszłości można dokupić sobie dysk przenośny, przechowywać dane w chmurze lub wymienić dysk na większy, który z pewnością nieco stanieje. Podobnie z pamięcią, korzystniej jest wybrać laptopa z szybką pamięcią – obsługą DDR4 i rozbudować ją w przyszłości, w przypadku niedostatecznej ilości.

Najlepsze laptopy wyróżnione przez redakcję 2024

Najczęściej zadawane pytania dotyczące laptopów do 2000 zł:

Jakiej marki laptop można kupić w Polsce?

HP Hewlett packard, MAC Apple, Samsung, MSI, Dell, Lenovo, Acer, Huawei, Xiaomi, Sony, Asus, Toshiba, Kiano, Vaio, Kruger&Matz, IBM.

Jak przyspieszyć laptop?

Dobrym sposobem na przyspieszenie komputera jest wymiana podzespołów lub czyszczenie systemu operacyjnego. Rozbudowa pamięci podręcznej, wymiana dysku na SSD najczęściej możliwa jest bez większych problemów, zmiana procesora na szybszy i wielordzeniowy może wiązać się z wymianą płyty głównej, a to w laptopach jest rzadko możliwe.

Jakie są wymiary laptopów?


15,6” – Przekątna ekranu 38,1 cm
17” – Przekątna ekranu 43,3 cm
19” – Przekątna ekranu 48,3 cm
20” – Przekątna ekranu 50,8 cm

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: maj 2024

6 opinie
  1. Zastanawiam się, czy znajdę laptop dla programisty do 2000 zł? Ciężko znaleźć mocny laptop w tej cenie do prac programistycznych. Tak samo wydaje mi się, że laptop dla grafika w tej cenie też nie będzie łatwym wyborem. Łatwiej w kupić laptop do gier za 2000 zł niż dla programisty. Chyba że to ja mam za duże wymagania co do laptopa programistycznego?

  2. Ja kupiłem laptop Asus, chociaż wybierałem pomiędzy Apple, Acer, HP i Lenovo. U mnie lapciak służy do grania w gry, bo łatwo znaleźć laptop do 2000 do CS:GO czy Fortniete, Minecraft. Dzięki za ranking laptopów do 2000 zł, utwierdziłem się w tym, że dobrze wybrałem.

  3. Czy w rankingu znajdę laptop z podświetlaną klawiaturą do 2000 zł? Lenovo ma takie rozwiązania, jednak nie widzę w rankingu żadnego modelu z serii IdeaPad. Szkoda że do 2 tys zł tak mało laptopów ma podświetlane klawiatury. Waham się jeszcze pomiędzy 14 cali, 15 cali a 17 cali, z pewnością coś wybiorę z rankingu

  4. Moim zdaniem laptop do 2000 zł z 2021 roku to raczej budżetowa wersja, lepiej wybrać nieco starszy roczniki z lepszymi parametrami. Dobry laptop do 2000 to z pewnością mocny procesor i szybka pamięć ale trzeba pamiętać że w komputerach do 2000 zł najważniejszy jest dysk. Zwykły HDD potrafi nawet z kombajny zrobić zamulacza. To działa także w druga stronę, starszy model ale z SSD będzie szybki, ale może gorzej radzić sobie w grach. Polecane laptopy do 2000 z rankingu to w większości jak patrzyłem parametrami dobre opcje, daleko im do wyświetlaczy 144Hz ale zawsze można do laptopa podłączyć zewnętrzny monitor lub smart TV 🙂

  5. Do pracy biurowej najlepiej sprawdza się ultrabook do 200o można dostać fajne modele, po co komu Cd albo DVD jak można sobie dysk zewnętrzny podpiąć, kartę SD albo skorzystać z chmury. Mam osobiście ultrabook od asusa i jestem zadowolony, planuje jednak ten 3 letni sprzęt wymienić na nowy z racji że potrzebuje kosztów w firmie a poprzedni jeszcze płynnie działający oddam córce. Długo mnie zastanawiało jaki laptop do autocada sprawdzi się najlepiej ale w tej kwestii liczy się wielkość ekranu wiec pozostaje mi szukanie w kategorii laptop 17 cali do 2000 złotych, a to już wymaga pewnych wyrzeczeń albo zwiększenia budżetu.

  6. Od lat używam laptopów marki MSI i bardzo polecam. Sprawdza mi się idealnie do grania jak i na studia. Laptop jest lekki, poręczny, bateria długo trzyma i przy wymagających grach radzi sobie świetnie. Ja swój kupiłem w neonecie, bo mają często fajne promocje.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: