Ranking TOP 10: Laptop do 2000 zł

Laptop za 2000 zł

Postęp technologiczny idzie do przodu, nic zatem dziwnego, że ilość komputerów w tym laptopów na rynku jest coraz większa. Poza wyglądem różnią się one parametrami, które w większym stopniu przyczyniają się do tego, że z czasem laptopa trzeba wymienić na nowy, bo zaczyna „wolno chodzić”.

Istnieje wiele pułapek technologicznych, które przy atrakcyjnej cenie mogą wprowadzić potencjalnego kupującego w błąd. Jak czytać specyfikację laptopa i na co zwracać trzeba szczególną uwagę, jeżeli laptop ma być szybki i funkcjonalny? W naszym poradniku odpowiadamy na pytanie: Jak kupić laptop o dobrych parametrach w cenie do 2000 zł, który będzie służyć przez kilka lat? Poniżej przedstawiamy ranking laptopów do 2000 zł, który na podstawie opinii i parametrów przedstawia najlepsze laptopy w swojej klasie.

Ranking laptopów do 2000 zł Czerwiec 2021

Sprawdź również ranking komputerów PC do 2000 zł

Laptop dla dzieci i studenta

laptop dla dzieci do szkoły

Laptop do szkoły dla dzieci powinien mieć wytrzymałą obudowę, a w szczególności zawiasy od ekranu, które z czasem się wyrabiają i wyłamują. Laptop z rankingu ultrabook w wersji slim (smukły) dobrze, aby był wykonany w metalowej obudowie, wówczas nie ma problemu ze skrzypiącymi plastikowymi elementami. Wytrzymałość metalowych elementów jest znacznie większa, co oznacza wyższa odporność na uszkodzenia mechaniczne obudowy. Cienki laptop dobrze nadaje się na studia i jak wiadomo, musi być lekki, a zarazem wydajny. Smukły laptop sprawia, że mieści się do każdego plecaka, a nawet torebki, warto zwrócić również uwagę na wagę notebooka, która do komfortowego przenoszenia, nie powinna przekraczać 1,5 kg. Niektóre modele na rynku mają masę poniżej kilograma, co niewątpliwie wpływa na komfort i mobilność podręcznego komputera. W wieku szkolnym potrzebny jest laptop multimedialny, co wiąże się z zestawem portów. Mały rozmiar notebooka sprawia, że na obudowie mieści się, mniej złączy, które mogą być potrzebne nawet w późniejszym okresie użytkowania. Warto zwrócić uwagę, czy laptop ma możliwość podłączenie do stacji dokującej, chociażby przez złącze USB-C, które pozwala rozszerzyć funkcjonalność nawet najmniejszego laptopa.

laptop za 2000 dla seniora

Laptop dla seniora, funkcjonalny i tani

Laptop dla seniorów nie powinien być mało wydajny, czy powolny. Warto zwrócić uwagę na przekątną ekranu, aby była nieco większa niż standardowe 15,6”, co zdecydowanie ułatwi korzystanie z laptopa rankingowego bez okularów. Laptop 17 cali z dyskiem SSD i dotykową matrycą z pewnością będzie wygodny dla seniora, zasada działania ekranu jest podobna do tej w smartfonach. Z biegiem czasu coraz mniej rzeczy przechowuje się w laptopie, dokumenty i zdjęcia dla bezpieczeństwa trzyma się w chmurach, filmy dostępne są bez konieczności pobierania, korzystać można ze strumieniowego przesyłania filmów. Dlatego nawet dysk SSD o pojemności 256 GB powinien wystarczyć. Zdjęcia i filmy można przechowywać nie tylko w chmurze, ale również na pojemnym dysku zewnętrznym, który można podłączyć do każdego laptopa i do większości telewizorów przez popularne złącze USB.

Stosuj zasadę: Inwestuj w wydajność, a nie ilość.

złącza w laptopie do 2000

Laptopa można rozbudować o dodatkową przestrzeń w postaci chmury lub pojemnego dysku zewnętrznego, korzystniej jest zrezygnować z pojemnego dysku, na rzecz większego ekranu.Do robienia zakupów w sieci, serfowania po Internecie, czy przeglądania mediów społecznościowych, procesor czterordzeniowy w zupełności wystarczy. Do standardowego używania laptopa z rankingu wystarczy zintegrowana karta graficzna, która może być za słaba do graficznie wymagających gier, jednak brak dodatkowej karty graficznej, skutecznie obniża cenę laptopa.

Wygodnym rozwiązaniem dla seniora może być laptop z podświetlaną klawiaturą, dzięki czemu nawet wieczorem przy zgaszonym świetle można korzystać z komputera. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie opanowali jeszcze obsługi klawiatury bezwzrokowo.

Jaki laptop kupić do 2000 zł?

laptop dla studenta za 2000 zł

Komputer nie musi mieć nawet multimedialnego wyjścia, aby podłączyć laptop do telewizora przez HDMI. W tym celu wystarczy rozszerzyć funkcjonalność laptopa multimedialnego o stację dokująca, w której znajduje się wiele złączy, różnego typu w tym HDMI. Inaczej jest z większością podzespołów, o ile laptopa można rozbudować o zewnętrzną kartę graficzną, lub dodatkowy dysk przenośny, o tyle pamięci i procesora już nie można zewnętrznie dołożyć. Z tego właśnie względu dobrze jest wybrać laptopa o dobrych parametrach z rankingu, na które większość ludzi wybierając notebooka, zwraca uwagę. Laptop powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb, dzięki czemu w cenie do 2000 można kupić doskonały notebook dla siebie. Do serfowania po sieci, przeglądania mediów społecznościowych oraz oglądania filmów, nie jest potrzeba prądożerna jednostka obliczeniowa. Procesor czterordzeniowy powinien sobie z przeglądaniem stron internetowych oraz oglądaniem filmów w 4K w pełni poradzić, a przy tym pozwoli optymalnie korzystać z naładowanej baterii. Bateria w laptopie to także istotny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę, jeżeli często korzystamy z laptopa w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu. Zabieranie wszędzie ze sobą zapasowej baterii w większości będzie utrudnieniem. Powerbank, który może naładować notebooka będzie mieć większe rozmiary i wagę od standardowego powerbanku do telefonu, dlatego lepiej, jeżeli laptop ma dobra baterię i pozwala pracować na pełnym naładowaniu kilka godzin bez przerwy. Mocny laptop z wydajnym procesorem potrzebny będzie do obsługi rozbudowanych programów graficznych, obróbki filmów czy zdjęć.

Co musi mieć dobry tani laptop?

Pamięć ram w laptopie to coś, co można w większości przypadków rozbudować z czasem, warto jednak, aby nie trzeba było tego robić od razu po zakupie laptopa. Rankingowy laptop z Windows nawet najnowszej generacji wymaga przynajmniej 4 GB pamięci operacyjnej. Zapas pamięci umożliwia komfortową pracę i korzystanie z notebooka. Kolejnym elementem, który ma ogromny wpływ na komfort pracy, jest dysk, na którym zainstalowany jest system operacyjny.

Tradycyjny dysk HDD jest ciężki, mało wydajny i prądożerny, dlatego doskonałym rozwiązaniem może okazać się laptop z SSD o przepustowości danych na poziomie 10 razy szybszej niż klasyczny HDD. Nieco szybszy transfer danych zapewniają dyski M.2, które mogą zapewnić nawet 5 razy szybszą wymianę danych niż dysk SSD, który umożliwia transmisje na poziomie do 6GB/s. Prędkość dysku nie ma wpływu na kopiowanie danych z dysku na pendrive, bo te zazwyczaj są dużo wolniejsze.

Szybki transfer danych konieczny jest do płynnej wymiany informacji między podzespołami, co odczuwalne jest dla użytkownika przy uruchamianiu, przełączaniu się między aplikacjami i przeglądarką. W przypadku pamięci masowej ważnym elementem jest ilość pamięci masowej w laptopie dla użytkownika, aby można było na dysku przechowywać dokumenty, filmy, zdjęcia i wiele więcej.

Laptop dotykowy

laptop dotykowy do obsługi programów graficznych

Laptop z ekranem dotykowym powinien mieć także odpowiednią rozdzielczość w stosunku do wielkości. Najczęściej można zauważyć, że jest to rozdzielczość Full HD – 1980x1080p, w mniejszych notebookach zdarza się, że producent instaluje matrycę o rozdzielczości 1366x768p, co oczywiście przy wielkości ekrany na poziomie 13”, nie wpływa zauważalnie na pogorszenie jakości obrazu.

Laptop do rysowania z rankingu z pewnością musi mieć wysoką rozdzielczość i dobrej jakości matryce przynajmniej IPS. W gruncie rzeczy chodzi o odwzorowanie kolorystyczne barw, aby były jak najbardziej zbliżone do naturalnych. Do obsługi programów graficznych konieczna jest duża ilość pamięci podręcznej (16GB), przynajmniej czterordzeniowy procesor oraz dobra karta graficzna, szczególnie w środowisku 3D. Dodatkowym atutem dla laptopa graficznego, będzie matryca dotykowa z opcją 360 stopni, która umożliwia otwarcie laptopa wywracając ekran na drugą stronę.

Laptop biznesowy

Laptop firmowy powinien być dopasowany w zależności od potrzeb, jeżeli często jesteś w trasie, a nie wszystko możesz zrobić na telefonie, wybierz rankingowy laptop z pojemną baterią i energooszczędny. W tym celu należy wybierać laptopy z procesorami najnowszej generacji, charakteryzują się one większym poziomem oszczędności energetycznej, a przy tym nie wpływają na pogorszenie się płynności pracy. Czas pracy na naładowanej baterii powinien przy dobrym laptopie wystarczyć na przynajmniej 5 godzin, warto zatem wybrać rankingowy model, w którym aspekty wydajności zostały uwzględnione.

Ranking laptopów biznesowych do 2000 zł Czerwiec 2021

Laptop dla architekta

Tani i dobry biznesowy laptop

Obsługa programów takich jak: AutoCAD, ArchiCAD, Rhino 3D, Autodesk Revit, ArcGIS/QGIS, pakiet Adobe (Photoshop, Illustrator, InDesign), Sketch-up PRO, wymaga dużej ilości szybkiej pamięci podręcznej (przynajmniej12 GB – DDR4), dobrej matrycy (przynajmniej IPS) i szybkiego dysku M.2 lub SSD. Dla pewności możesz wybrać komputer z rankingu Laptopów do projektowania do 2000 zł, co pozwoli cieszyć się najwyższej jakości sprzętem w tej kwocie. Programy do renderingu potrzebują mocy obliczeniowej z przynajmniej ośmiordzeniowego procesora i dobrej karty graficznej, dlatego dość trudno będzie znaleźć odpowiedni model w kwocie do 2000 zł. Laptop z funkcją tabletu w cenie do 2000 zł o odpowiednich parametrach umożliwiających pracę na wymagających programach musi odbyć się kosztem częściowych wyrzeczeń. Specjalistyczny laptop z rankingu do obsługi programów graficznych lub projektowych dobrze jest połączyć ze stacją dokującą, dzięki czemu można rozszerzyć funkcjonalność podręcznego laptopa.

Laptop dla fotografa

laptop dla grafika do 2000

Laptop do obróbki zdjęć z rankingu podobnie jak projektowy wymaga instalacji specjalistycznego oprogramowania do edycji grafik. Programy te potrzebują rozbudowanej pamięci podręcznej, używane z przeglądarką internetową pracującą w tle oraz systemem operacyjnym, wymagają przynajmniej 12GB RAM. Taka ilość pamięci podnosi koszty laptopa, jednak można skorzystać z laptopa, który ma zainstalowaną pamięć DDR3 (nieco wolniejsza w porównaniu z DDR4), dzięki czemu obniżymy koszty zakupu. Brak wolnej pamięci może powodować dużo bardziej odczuwalne zacięcia.

Stosuj zasadę: Mniejsza wydajność elementów, które można w przyszłości zmodernizować.

Do takich elementów można zaliczyć dysk SSD, mniejsza pojemność obniża koszt zakupu. W przyszłości można dokupić sobie dysk przenośny, przechowywać dane w chmurze lub wymienić dysk na większy, który z pewnością nieco stanieje. Podobnie z pamięcią, korzystniej jest wybrać laptopa z szybką pamięcią – obsługą DDR4 i rozbudować ją w przyszłości, w przypadku niedostatecznej ilości.

Pytania i odpowiedzi:

Jakiej marki laptop można kupić w Polsce?

HP Hewlett packard, MAC Apple, Samsung, MSI, Dell, Lenovo, Acer, Huawei, Xiaomi, Sony, Asus, Toshiba, Kiano, Vaio, Kruger&Matz, IBM.

Jak przyspieszyć laptop?

Dobrym sposobem na przyspieszenie komputera jest wymiana podzespołów lub czyszczenie systemu operacyjnego. Rozbudowa pamięci podręcznej, wymiana dysku na SSD najczęściej możliwa jest bez większych problemów, zmiana procesora na szybszy i wielordzeniowy może wiązać się z wymianą płyty głównej, a to w laptopach jest rzadko możliwe.

Jakie są wymiary laptopów?

 • 15,6” – Przekątna ekranu 38,1 cm
 • 17” – Przekątna ekranu 43,3 cm
 • 19” – Przekątna ekranu 48,3 cm
 • 20” – Przekątna ekranu 50,8 cm
 • Laptopy wyróżnione przez redakcję 2021

  Aktualizacja: Czerwiec 2021

  3 opinie

  1. Zastanawiam się, czy znajdę laptop dla programisty do 2000 zł? Ciężko znaleźć mocny laptop w tej cenie do prac programistycznych. Tak samo wydaje mi się, że laptop dla grafika w tej cenie też nie będzie łatwym wyborem. Łatwiej w kupić laptop do gier za 2000 zł niż dla programisty. Chyba że to ja mam za duże wymagania co do laptopa programistycznego?

  2. Ja kupiłem laptop Asus, chociaż wybierałem pomiędzy Apple, Acer, HP i Lenovo. U mnie lapciak służy do grania w gry, bo łatwo znaleźć laptop do 2000 do CS:GO czy Fortniete, Minecraft. Dzięki za ranking laptopów do 2000 zł, utwierdziłem się w tym, że dobrze wybrałem.

  3. Czy w rankingu znajdę laptop z podświetlaną klawiaturą do 2000 zł? Lenovo ma takie rozwiązania, jednak nie widzę w rankingu żadnego modelu z serii IdeaPad. Szkoda że do 2 tys zł tak mało laptopów ma podświetlane klawiatury. Waham się jeszcze pomiędzy 14 cali, 15 cali a 17 cali, z pewnością coś wybiorę z rankingu

  ZOSTAW OPINIE

  Zostaw opinie
  Please enter your name here

  spis treści:

  Ranking TOP 10: Robot planetarny

  Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

  Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

  Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

  Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

  Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

  Ranking TOP 10: Smartwatch damski

  Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

  Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

  Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

  Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

  Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

  Zobacz również:

  Ranking TOP 10: Robot planetarny

  Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

  Ranking TOP 10: Najlepsza trampolina dla dzieci i dorosłych

  Trampoliny są doskonałym narzędziem do połączenia przyjemności i ćwiczeń, także tych w domu. Aktywność w każdym wieku jest wskazana dla tych, co chcą żyć zdrowo. Trampoliny są różnej wielkości i z różnym przeznaczeniem, dla zaawansowanych, do fitnessu albo dla dzieci, jak wybrać odpowiedni i trwały model a przy tym nie przepłacić?

  Ranking TOP 10: Najlepsza witamina D3

  Witaminy są elementarnym składnikiem jaki powinien być częścią każdej diety czy zdrowego odżywiania. Witamina szczęścia - D3, pełni wiele funkcji w organizmie a jej niedobór sygnalizowany jest wieloma schorzeniami. Jak dostarczyć wit D do organizmu? gdzie i dlaczego występuje naturalnie? sprawdź

  Ranking TOP 10: Witaminy dla seniora

  Od dawna wiadomo jakie istotne znaczenie mają witaminy i minerały dla człowieka. Osoby starsze szczególnie narażone są na brak apetytu i związaną z tym anemię. Suplementacja z wiekiem nabiera kluczowego znaczenia do stanu zdrowia i kondycji fizyczno-psychicznej. Z tego właśnie powodu dobrze jest zadbać o odpowiednią dietę i suplementację.

  Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

  Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

  Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

  Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

  Polecane wpisy:

  Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

  Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

  Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

  Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

  Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

  Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

  Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

  Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

  Ranking TOP 10: Smartwatch damski

  Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

  Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

  Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

  Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

  Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

  Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

  Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

  Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

  Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

  Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

  Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

  Ranking TOP 10: Depilator laserowy

  Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

  Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

  Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.