Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych – 2023

Gry to nie tylko zabawa dla dzieci, ale doskonały sposób na spędzenie czasu w towarzystwie gości, rodziny lub bliskiej osoby. Gry dla dorosłych mogą mieć wciągającą fabułę i złożone zasady lub zwyczajnie mogą nawiązywać do miłosnych igraszek.

Jak wybrać najlepszą grę dla dorosłych?

Rozbudowana gra może wciągnąć graczy nawet na kilka godzin, zapewniając świetną zabawę, integrację oraz rozwój strategicznych umiejętność. Różnorodność dostępnych na rynku gier sprawia, że nie każda sprawdza się dobrze w zebranym towarzystwie. Dobranie gry bez prądu powinno uwzględniać przedział pokoleniowy graczy, dzięki czemu, wszyscy gracze będą zaangażowani i chętnie podejmą rywalizację.

Wybór interesującej gry dla dorosłych, nie jest łatwy. Rynek pełen jest różnych rozwiązań na spędzenie miło czasu. Warto uważnie dobrać sprawdzoną grę, która nie zakończy przedwcześnie spotkania towarzyskiego. Dlatego dobrze skorzystać z rankingu gier dla dorosłych i spędzić niezapomniany czas z rodziną i przyjaciółmi. W trosce o wasze portfele przygotowaliśmy ranking gier dla dorosłych w oparciu o najlepsze propozycje cenowe, które posiadają dobre opinie miłośników zarówno planszówek, karcianek jak i innych typów gier dla dorosłych.

Najlepsze gry dla dorosłych ranking marzec 2023

 

Przygotowując ranking gier dla dorosłych uwzględniliśmy m.in. gry planszowe, gry zręcznościowe, logiczne, gry typu puzzle, gry imprezowe dla dorosłych, gry integracyjne, edukacyjne, karciane i nie tylko. Sprawdzając nasz ranking z pewnością każdy dorosły wybierze ciekawą grę zarówno dla siebie jak i bliskich.

Gry dla dorosłych – planszowe

Gry z planszą, towarzyszą ludzkości od setek lat, w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością, co oznacza, że gry bez prądu zawsze będą modne. Najlepsza gra dla dorosłych wymaga aktywowania wszystkich szarych komórek, co w efekcie daje większą radość ze zwycięstwa. Strategiczne gry dla dorosłych, doskonalą strategiczne myślenie i rozwijają logikę, pozytywnie wpływając na relacje międzyludzkie. Planszowa gra dla dorosłych o rozbudowanej strukturze może dodatkowo poszerzyć wiedzę lub zainteresować ciekawostkami. Nowoczesne gry planszowe dla dorosłych, to już nie tylko Chińczyk, Monopoly, czy Scrabble, ale dużo bardziej rozbudowane gry planszowe z akcesoriami wspierającymi rozgrywkę. Wymagają przyjęcia odpowiedniej strategii i bardzo często jej zmiany, aby dostosować się do pozostałych graczy. Element zaskoczenia ze strony przeciwników wywołuje wiele emocji i zaskakujące zwroty akcji.

Gry planszowe dla dorosłych w zależności od złożoności mogą wymagać użycia kostki lub ustalenia kolejności ruchu kolejki. Charakteryzują się dużą ilością zasad i wytycznych, aby rozgrywka nie odbiegała zbytnio od scenariusza. Gry z pionkami całą grupę graczy, na kilkadziesiąt minut, są w stanie przenieść do zupełnie innego świata lub odmiennych czasów, gdzie obowiązują zasady odbiegające nawet od rzeczywistości. Upodobanie graczy do gier planszowych dla dorosłych stawia przed producentami nowe wyzwania, aby tworzyć kolejne dodatki do gier, urozmaicając podstawową rozgrywkę. Gra kojarzona jest z doskonałą zabawą, której gry planszowe dostarczają razem z uśmiechem i ogromną dawką endorfin. Planszówki są świetnymi pogromcami nudy i potrafią rozchmurzyć weekend, nawet w najgorszą pogodę. Miło jest integrować się w rodzinnym gronie i przy emocjonującej rozgrywce, redukcja stresu wpływa na poprawę pamięci i dostarcza radości na długie wieczory, co ułatwia wypoczynek po stresującej pracy. Tego typu gry planszowe dla dorosłych uwzględnia nasz ranking.

Gry dla dorosłych TOP 10

Ile czasu potrzeba na jedną rozgrywkę?

Większość gier planszowych można ukończyć w czasie jednej godziny, bardziej angażujące produkcje wymagają logicznego myślenia nawet 120 minut.

Co może zawierać gra planszowa?

 • Papierowe karty
 • Tekturowa plansza
 • Kostka do gry
 • Drewniane, plastikowe lub metalowe pionki
 • Dodatkowe znaczniki
 • Instrukcja z zasadami gry
 • Tarcza losująca
 • Klepsydra

Najlepsze sex gry dla dorosłych

Najlepsza gra dla dwojga z miłosnymi igraszkami to dobra zabawa mogąca poprzedzać grę wstępną. Pikantne gry dla dorosłych mają na celu rozbudzić wyobraźnię graczy, ale także zachwycić swoją grywalnością.

Erotyczne gry dla dorosłych podkręcają libido, podgrzewają atmosferę i są źródłem fantastycznej zabawy. Sex gry są także dobrym prezentem na wieczór kawalerski lub panieński, który może pomóc młodym małżonkom w przełamaniu pierwszych kroków w zbliżeniu.

Sex karty do gry urozmaicają związek, sugerując nowe pozycje seksualne, co w znacznym stopniu może przyczynić się do odbudowy relacji partnerskich. Dość często zestawy wyposażone są w erotyczne akcesoria i gadżetu urozmaicając grającym doznania. Sex gry dla dorosłych są pomocne także w przełamaniu niektórych fantazji i marzeń erotycznych, zapewniając zabawę pełną dreszczyku emocji. Gry erotyczne dość często mają dwa scenariusze, dla par nowych i świeżo poznanych oraz dla długich związków.

Puzzle – gry dla dorosłych

Puzzle dla dorosłych to doskonałe zajęcie na długie jesienno-zimowe wieczory i świetnie zastępują zaleganie przed telewizorem. Dostarczają satysfakcji, utrzymują poziom koncentracji oraz kojarzenia na wysokim poziomie. Układanie puzzli dla dorosłych angażuje pracę obu półkul mózgowych, dlatego jest korzystne w każdym wieku. Wytężona praca mózgu zwiększa jego pojemność i wydajność dzięki poddawaniu komórek intensywnej pracy. Puzzle wyciszają i ułatwiają zapomnieć o nadmiarze obowiązków i problemów, co dość często przejawia się nowym pomysłem na rozwiązanie komplikacji. Składanie dużych obrazów z niewielkich kawałeczków pozwala także współtworzyć własnoręcznie dzieło, które często powstaje w czasie kilku tygodni. Dopasowując drobne puzzle, ćwiczona jest wytrwałość i precyzja. W zależności od motywu zdobiącego całość obrazu można się dowiedzieć wiele cennych rzeczy. Składanie mapy lub układanie egzotycznego krajobrazu może być doskonałym natchnieniem, na wybór wymarzonych wakacji. Istnieje wiele technik układania puzzli, niewątpliwie podstawową zasadą, jest odszukać pobliskie elementy, stanowiące całość jakiejś części obrazu, lub układanie brzegów układanki.

Jakie są zalety układania puzzli?

 • Pobudzają obszary logicznego myślenia.
 • Kształtują koordynację ruchową i zdolności manualne.
 • Uczą wyobraźni przestrzennej.
 • Rozwijają kreatywność.
 • Ułożenie puzzli daje ogromną satysfakcję.
 • Pozwalają zaangażować wiele osób.
 • Doskonale zabijają nudę.

Do najmniejszych i najmniej skomplikowanych puzzli wystarczy wprawionemu graczowi kilka sekund, wszystko zależy od doświadczenia, złożoności wzoru, wielkości elementów, a przede wszystkim od ilości puzzli. Bardzo skomplikowane formacje z małą różnorodnością tonacji, odcieni i kolorystyki puzzli mogą przy układaniu zająć kilka dni, a nawet kilka miesięcy, układając puzzle w wolnym czasie.

Ile elementów mogą mieć puzzle?

Dla dzieci puzzle mogą składać się z zestawu kilku większych sztuk w ilości oscylującej wokół 9 sztuk. Duże puzzle dla dorosłych mogą składać się z kilku do kilkudziesięciu tysięcy drobnych elementów, sięgając nawet ilości 54 000 puzzli.

Najlepsze karciane gry dla dorosłych

Karciane gry imprezowe dla dorosłych odróżniają się od tradycyjnych kart, w dość znacznym stopniu. Karty dla dorosłych wymagają większej spostrzegawczości, dość często znajdują się w metalowym pudełku i są bogato ilustrowane. Karty imprezowe mogą przybierać, w odróżnieniu od klasycznych, okrągłe i kwadratowe kształty. Karciane gry dla dorosłych stają się coraz bardziej popularne, to dlatego, że stanowią doskonały element urozmaicenia spotkań towarzyskich, a ich kompaktowa forma pozwala na zmieszczenie kart w małej torebce.

Gdzie kupić karty do gry?

Tradycyjne karty do gry można kupić w sklepach z zabawkami lub artykułami szkolnymi. Korzystniej cenowo, jest wybrać karty z rankingu gier dla dorosłych, dzięki temu masz pewność, że nie przepłacisz. Internet oferuje dużo ciekawsze wzory tradycyjnych kart, a także bardzo wiele interesujących gier karcianych o wciągających zasadach.

Gry dla dorosłych w domu

Gra w domu lub na tarasie pozwala na chwilę relaksu i spędzenie czasu w miłym towarzystwie z odrobiną pozytywnych emocji, związanych z rywalizacją. Dobrze jest dobrać grę do ilości dorosłych graczy tak, aby każdy uczestnik mógł grać samodzielnie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobór czasu trwania rozgrywki do ilości wolnego czasu. Gra bez zakończenia i rozstrzygnięcia zwycięstwa nie przysparza emocji i nie daje nikomu satysfakcji. Gra dla dorosłych nie powinna być zbyt łatwa, aby nie nudzić grających, dobrze jest też wybrać taką, której nikt nie ma dobrze opanowanej lub wszyscy znają grę w porównywalnym stopniu. Domowe gry dla dorosłych to idealny sposób na doczekanie północy w Sylwestra, wakacyjne ciepłe wieczory lub deszczowe weekendy. Nie wiesz jakie gry dla dorosłych warto kupić? Sprawdź nasz ranking gier planszowych, karcianych i nie tylko.

Najlepsze kreatywne gry dla dorosłych

Jedną z najbardziej znanych gier wymagających kreatywnego myślenia są kalambury. Gra kreatywna dla dorosłych doskonale rozkręca każdą domową imprezę. Część kreatywnych gier bazuje na kartach wypełnionych zadaniami, pytaniami lub hasłami. Są także takie, które wymagają dobrej znajomości polszczyzny, aby poprawnie układać wyrazy na planszy. Z kolei kreatywność na wysokim poziomie zapewniają gry wymagające ułożenia historyjki, nawiązując do haseł z wylosowanej karty. Forma kreatywnej rozrywki jest bardzo wciągająca dla towarzystwa i zapewnia równe szanse, uzależnione od własnej inwencji twórczej. W kreatywne gry dla dorosłych zdecydowanie trudno grać samemu, dlatego, tak ważne jest, aby oderwać towarzystwo od cyfrowego świata smartfonów i zachęcić do wspólnej zabawy, urozmaicając wspólnie spędzony czas.

Gra dla dorosłych w domu, czy gra komputerowa?

Gierki dla dorosłych

Gry komputerowe skutecznie wciągają gracza na wiele godzin, jest to doskonała zabawa dla jednostki lub dla pary, kiedy grają razem. Należy jednak pamiętać, że gry ekranowe nie rozwijają tak dobrze relacji, jak gry planszowe. Rozgrywka gry planszowej nie jest z góry przewidziana jak w przypadku wielu gier komputerowych. Wygrana w grę planszową przynosi więcej ekscytacji i zadowolenia niż przejście poziomu w grze komputerowej. Urok gier planszowych dla dorosłych tkwi w szczegółach takich jak patrzenie sobie w oczy, a nie w ekran lub rozbudzenie wyobraźni.

Czy gry bez prądu są lepsze od elektronicznych?

Na przestrzeni lat gry klasyczne z pionkami, nie poddały się historii, tylko przez krótki czas ustąpiły miejsca grom elektronicznym. Obecnie nowoczesne gry łączą w sobie wykorzystanie smartfonu i klasycznej planszy, urozmaicając tym samym rozgrywkę. Elektroniczne gry sprawdzają się w małym towarzystwie lub grając w pojedynkę i są doskonałą alternatywą dla samotnych osób. Gry karciane i planszowe umożliwiają grę wieloosobową przy jednym stole, dlatego integrując całą rodzinę pozostają w ciągłym użyciu.

Jakie są zalety gier planszowych?

 • Redukcja stresu.
 • Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.
 • Integracja towarzystwa.
 • Dobre do zabicia nudy.
 • Pobudzają organizm do wytwarzania endorfin.
 • Dają radość nie tylko ze zwycięstwa.
 • Pobudzają do kreatywnego myślenia.
 • Kształtują strategiczne i logiczne myślenie.
 • Uczą rozwiązywania problemów.
 • Pobudzają wyobraźnię.
 • Stosunkowo tania rozrywka.
 • Nie potrzebują prądu.
 • Mobilne rozwiązanie rozrywkowe.

Czy w grę dla dorosłych mogą grać dzieci?

Producenci gier sugerując dopuszczalny wiek, nie zabraniają zabawy użytkownikom poniżej dopuszczalnej normy. Określony wiek, jest wskazówką informującą o odpowiednim rozwoju intelektualnym i motorycznym osób, do przeprowadzenia poprawnej rozgrywki. Większość skomplikowanych gier ma zalecenie na opakowaniu, dotyczące dojrzałości gracza, aby każdy miał możliwość zrozumieć mechanizmy w grze. Zalecenie do wieku może w sposób rygorystyczny zabraniać udostępniania gry dzieciom, w momencie, kiedy gra, jest dla dzieci niewskazana, ze względu na niecenzuralny język lub mogłaby dzieci deprawować.

Gry dla dorosłych ranking

Jakie są zalety grania w domu?

 • Sami decydujemy, kiedy gra ma się zakończyć.
 • Możliwość połączenia gry z posiłkiem np. grill lub kolacja.
 • Nikomu nie będziesz przeszkadzać.
 • Nikt ze stolika obok nie będzie Cię obserwować w kompromitującej sytuacji.
 • Można po imprezie przenocować gości.
 • Mniejsze kolejki do toalety.
 • W każdej chwili można zmienić grę na inną z kolekcji.

Jakie są wady grania w domu?

 • Trzeba po imprezie sprzątać.
 • Należy uważać na ciszę nocną.
 • Wypada zadbać o napoje i przekąski.

Najczęściej zadawane pytania o gry dla dorosłych:

Jakie gry wybrać na domową imprezę?

Gry integrujące towarzystwo, dopasowane do liczby graczy, z łatwymi do pojęcia zasadami, dopasowane do grupy wiekowej, angażujące do aktywnej zabawy.

Jakie są tajniki układania puzzli?

Układnie puzzli na dużym stole, pod obrusem. Stosowanie mat do układania puzzli. Odpowiednie oświetlenie i brak cieni na układance, aby dostrzec szczegóły. Układanie ramki obrazu. Dopasowywanie do siebie pobliskich elementów. Układanie pogrupowanych elementów układanki. Odwracanie nieułożonych elementów nadrukiem do góry. Przerwy w układaniu puzzli, aby się nie zniechęcić.

Jakie są zalety kart do gry?

Kompaktowe rozmiary tali pozwalają na łatwy transport. Tradycyjne karty umożliwiają grę na kilkanaście sposobów. Karty umożliwiają wykonanie magicznych sztuczek. W karty może grać każdy kto zrozumie zasady.

Czego uczą gry z kartami?

Rozwijają technikę pamięciową. Rozwijają matematyczne zdolności liczenia kart. Kształtują cierpliwość. Rozwijają spostrzegawczość. Poprawiają refleks.

Jakie zdolności rozwijają gry?

Pamięć. Koncentrację. Strategiczne myślenie. Logikę. Wyobraźnię. Poprawa refleksu. Kreatywność i inwencję twórczą.

Czego dostarczają gry?

Emocje poprzez wytwarzanie endorfin. Relaks w miłym rodzinnym gronie. Integrację z dziećmi i przyjaciółmi. Rozrywka i zdrowa rywalizacja. Umożliwiają integrację z innymi ludźmi. Satysfakcja nie tylko z wygranej. Umiejętność rozwiązywania problemów.

Najlepsze gry dla dorosłych wyróżnione przez redakcję 2023

Aktualizacja: marzec 2023

2 opinie
 1. Powiem wam ze zawsze kojarzyło mi się ze gry dla dorosłych to tylko te popularne pejcze i opaski. Okazało się po wyborze gry z rankingu że to nie zawsze muszą być typowe gry erotyczne. Szukałem dobrej gry planszowej dla dorosłych ranking podpowiedział mi kilka ciekawych tytułów, skorzystałem wiec z ero biznesu. Wydaje mi się że najlepsza gra erotyczna może być właśnie typową grą planszową i przy niej się można dobrze bawić. Z pewnością każdy ma swoje zdanie na ten temat bo lubi coś innego ale najważniejsze że gry dla dorosłych w domu można rozegrać z pionkami „posuwając je” do przodu. Gry erotyczne planszowe dobre są dla rozpoczęcia miłego wieczoru, w dodatku są bardzo wciągające, potem można przejść już łagodnie do typowej sex gry, pamiętajcie że gry erotyczne dla par przewidziane są głównie dla 2 osób i jak chcesz związać 2 koleżanki to kup 2 zestawy albo taśmę 😛 W gry planszowe można grać w większym gronie i to właśnie jest sposób na rozpoczęcie fajnego wieczoru w gronie dorosłych.

 2. Uważam ze najlepsze gry erotyczne to te które angażują obie strony a nie tylko ja jestem wiązana. Kiedy role się odwracają i to chłopak nie ma wiele do powiedzenia zaczyna się prawdziwa frajda dla mnie. Ten ranking gier erotycznych ma fajne gry do zabawy dla dorosłych, trochę pikanterii w różnych scenariuszach jak zdążyłam się już zapoznać, dlatego na start wybrałam Bondage, zobaczymy czy chłopak kupi coś mocniejszego. Szczerze puzzle dla dorosłych raczej nam się nie przydadzą, ale to też fajna opcja dla tych co lubią seksowne gry poprzez zbliżenie i jeżeli nie są w długim związku może to być fajny element na przełamanie barier.

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2023

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza szpryca do pączków – jak dobrze nadziewać pączki? 2023

Pączki z nadzieniem to pyszny smakołyk, który można jeszcze bardziej urozmaicić za pomocą szprycy. Tylka, igła, szpryca lub duże strzykawki to narzędzia, które służą...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2023

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Najlepszy piec na pellet – Ranking 2023

Piec na pellet to jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań wśród kotłów na biomasę. Obecnie coraz więcej uwagi przykuwa się do ekologii – konieczności wymiany...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2023

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2023

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Polecane wpisy: