Ranking TOP 10: Najlepszy termometr bezdotykowy 2024

Gorączka jest jednym z objawów, który towarzyszy przeziębieniu, grypie oraz innym chorobom infekcyjnym. Termometr to podstawowe narzędzie w każdym domu. Medyczny termometr bezdotykowy cieszy się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza w obecnych czasach, związanych z pandemią koronawirusa. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru jest jego szeroki zakres temperatur oraz dokładność termometru bezdotykowego. Poniżej ranking najlepszych termometrów bezdotykowych na rynku.

Co to jest termometr elektroniczny bezdotykowy?

Jeszcze do niedawna a domowych apteczkach królowały tradycyjne termometry rtęciowe, a o tym, czym jest termometr elektroniczny bezdotykowy, nawet nikt się nie zastanawiał. Termometr bezdotykowy, inaczej zwany termometrem laserowym to nowoczesna alternatywa, która umożliwia łatwy i precyzyjny pomiar temperatury ciała, bez konieczności wkładania go pod pachę lub do ust. Jak się okazuje, niektóre modele termometrów bezdotykowych umożliwiają dokonanie pomiaru nawet z odległości kilkunastu centymetrów.

Mimo ich ogromnej funkcjonalności i łatwości stosowania wiele osób sceptycznie podchodzi do medycznych termometrów bezdotykowych, ponieważ te na rynku są stosunkowo krótko. Jednak warto zaznaczyć, że obawy są bezpodstawne, a używanie termometrów bezdotykowych całkowicie bezpieczne.  Opinie o termometrach bezdotykowych są naprawdę dobre i zadowalające. W praktyce sprawdzają się znacznie lepiej i dokładniej w porównaniu do tych tradycyjnych.

Najlepszy termometr bezdotykowy ranking czerwiec 2024

 

Jak działa termometr bezdotykowy?

Niektórym ciężko sobie wyobrazić jak działa termometr bezdotykowy. Metoda działania termometru bezdotykowego opiera się na zjawisku promieniowania podczerwonego. Tego rodzaju promieniowanie, które znane jest również jako promieniowanie cieplne, emitują wszystkie organizmy żywe, jak również wszelkie przedmioty, których temperatura jest wyższa od zera bezwzględnego.

Warto wspomnieć, że promieniowania podczerwonego ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć, jednak z powodzeniem można zmierzyć je odpowiednim czujnikiem, który jest częścią termometru bezdotykowego.

Zainstalowany w termometrze odpowiedni sensor (termometr bezdotykowy z czujnikiem odległości), ma za zadanie odczyt temperatury wyłącznie ze wskazanego miejsca, czyli źródło ciepła, na które jest skierowany, jak na przykład czoło lub nadgarstek. Dzięki temu, w ciągu zaledwie 1-2 sekund możliwe jest dokonanie precyzyjnego pomiaru z ogromną dokładnością — nawet do 0,1 stopni Celsjusza. Jaki wybrać termometr bezdotykowy?

Jaki termometr bezdotykowy — rodzaje

Aktualnie na rynku można spotkać wiele rodzajów termometrów bezdotykowych. Dodatkowo niektóre modele z powodzeniem sprawdzą się jako termometr bezdotykowy dla zwierząt, u których jak powszechnie wiadomo zmierzenie temperatury to nie lada wyzwanie.

W kategorii termometrów na podczerwień można wyróżnić termometry douszne, jednak warto pamiętać, że chociaż czas pomiaru jest niezwykle krótki (wynosi zaledwie 1-2 sekundy), to końcówka musi zostać umieszczona w środku ucha. W przypadku gdy występuje ból ucha spowodowany infekcją, tego rodzaju pomiar staje się wręcz niemożliwy. Poniżej znajduje się zestawienie najbardziej popularnych marek, dzięki krótkiej charakterystyce dowiesz się, co wyróżnia termometry bezdotykowe znanych producentów.

Termometr bezdotykowy Microlife

Termometr marki Microlife oferuje niezwykle szeroki zakres pomiarowy od 0 do 100,0 °C / 32,0 – 212,0 °F; oznacza to, że można go z powodzeniem używać do pomiaru temperatury na skroni oraz do pomiarów temperatury ciała, a także do sprawdzania temperatury powierzchni następujących substancji: mleka w butelce dla dziecka, temperatury wody do kąpieli, temperatury otoczenia. Warto jednak wspomnieć o nieco dłuższym w porównaniu do pozostałych modeli, czasie pomiaru, który wynosi około 3 sekundy.

Termometr bezdotykowy Techmed

Termometr wyróżnia się funkcją alarmu w przypadku podwyższonej temperatury ciała. Wyposażony został w funkcję zapamiętywania pomiarów z zachowaniem wartości 32 ostatnich wyników. Podświetlany, wyraźny wyświetlacz, dwa tryby pomiaru z możliwością wyboru skali Celsjusza lub Fahrenheita. Dodatkowo funkcja kalibracji.

Termometr bezdotykowy Braun

Termometr działający zarówno w sposób dotykowy, jak i bezdotykowy. W przypadku pomiaru bezdotykowego należy wykonać go w odległości 2,5 cm od środka czoła, w trybie dotykowym — na czole. Może być używany zarówno do pomiaru temperatury ciała oraz powietrza, wody w kąpieli, a nawet posiłku, dlatego doskonale sprawdzi się jako termometr dziecięcy. Funkcja Age Precision® pozwala ustawić wiek pacjenta, co pomaga interpretować wyniki. Do wyboru są przedziały wiekowe: 0–3 miesięcy, 3–36 miesięcy lub 36 miesięcy i więcej.

Termometr bezdotykowy Gess

Model polecany przez wielu lekarzy. Polski termometr bezdotykowy marki Gess wyróżnia się niezwykle wysoką dokładnością pomiaru. W przypadku tego urządzenia błąd wynosi zaledwie +/- 0,2°C. Umożliwia mierzenie zarówno ciepłoty ciała 32°C – 42°C, jak i temperatury otoczenia 10°C – 40°C.

Spełnia wymagania dyrektyw europejskich 93/42/EWG (dotycząca wyrobów medycznych) 2011/65/UE (ROHS).

Termometr bezdotykowy Medivon

Termometr bezdotykowy stworzony z myślą o najmłodszych. Całkowicie bezszelestny, a pomiar trwa zaledwie jedną sekundę. Zawiera wbudowaną pamięć do 32 ostatnich pomiarów. Wygodny, podświetlany wyświetlacz, Pomiary wyświetlane w stopniach C lub F.

Termometr bezdotykowy Berrcom

Urządzenie posiada alarm, kiedy temperatura okaże się za wysoka powyżej 38 stopni C, pamięć do 32 pomiarów. Trójkolorowy podświetlany ekran LCD pozwala na szybką interpretację pomiaru. 

Ranking termometrów bezdotykowych został stworzony na podstawie informacji dotyczących parametrów technicznych, jak również opinii osób korzystających z każdego z modeli. Dzięki temu, w szybki sposób można dowiedzieć się, na który model warto postawić, decydując się na zakup bezdotykowego termometru. Zestawienie rankingowe daje informację i zawęża wybór, który termometr bezdotykowy, będzie dobrym wyborem zarówno do warunków domowych, jak i tych nieco bardziej profesjonalnych jak szpitale, czy różnego rodzaju placówki medyczne.

Jak wybrać dobry termometr bezdotykowy?

Przed zakupem warto zastanowić się jak wybrać dobry termometr bezdotykowy i na co zwrócić szczególną uwagę. Każdy dobry termometr bezdotykowy powinien być wyposażony dobrej jakości wyświetlacz, który umożliwi również dokonanie pomiaru w godzinach nocnych. Musi być dokładny i co ważniejsze dawać precyzyjne wyniki pomiarów, a także powinien wyróżniać się dużą sprawnością dokonywania pomiaru.

Dokładność pomiaru — wiadomo jest, że mierząc temperaturę ciała warto, aby była ona jak najdokładniejsza. Standardowa granica błędu w termometrach bezdotykowych wynosi +/- 0,1°C – 0,2°C. Wiarygodny termometr bezdotykowy to klucz do szybszego powrotu do zdrowia.

Czas dokonywania pomiaru — im krótszy, tym wygodniejszy. W wielu modelach termometrów bezdotykowych działających na podczerwień czas ten wynosi nawet mniej niż sekundę, w przypadku innych – maksymalnie kilka sekund.

Wbudowana pamięć — niezwykle przydatną funkcją okazuje się możliwość zapisywania wyników oraz daty i dokładnej godziny pomiaru. Taka funkcja znacząco ułatwia śledzenie przebiegu infekcji. Warto wspomnieć, że zazwyczaj pamięć obejmuje od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu pomiarów.

Dodatkowe funkcje takie jak: pomiar temperatury powietrza lub wody, tryb nocny, czyli podświetlenie ekranu, funkcja automatycznego wyłączania termometru, wybór skali Celsjusza lub Fahrenheita.

Przed zakupem konkretnego modelu, warto również się zastanowić, że urządzenie będzie przeznaczone jedynie dla małego dziecka, czy być może dla całej rodziny. Oraz fakt, czy termometr będzie wyłącznie do użytku domowego, czy być może pomiary będą wykonywane w placówce medycznej, jak na przykład przychodnia lub szpital, bądź szkoła. Ważna jest również funkcja alarmu podwyższonej temperatury.

Dobry termometr bezdotykowy do 100 zł ranking 2024 

Termometr bezdotykowy dla dziecka

Dzieci są szczególnie podatne na wszelkiego rodzaju infekcje, dlatego wysokiej jakości termometr bezdotykowy dla dzieci to niezbędnik w każdej domowej apteczce. Termometr dedykowany najmłodszym powinien być cichy, a dokonywanie pomiaru ciepłoty ciała szybkie i bezproblemowe. Aby mieć gwarancję najwyższej jakości pomiarów, które są dokładne, warto zaopatrzyć się w termometr bezdotykowy, który posiada atesty medyczne i spełnia rygorystyczne normy europejskie.

W przypadku dzieci dobrze również wybrać taki model, który nie ma intensywnego światła diody oświetlającej czoło.

Przed rozpoczęciem mierzenia temperatury należy zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi, aby wiedzieć, w jakiej dokładnie odległości od ciała dokonać pomiaru, ponieważ niektóre termometry potrzebują kilku centymetrów, inne zaś kilku milimetrów.

Termometr bezdotykowy dla dzieci ranking 2024 

Termometr dla dzieci do kąpieli ranking 2024 

Termometr bezdotykowy dla dorosłych

Osoby dorosłe często bagatelizują pierwsze objawy przeziębienia, jednak warto zaopatrzyć się w dobry termometr bezdotykowy dla dorosłych. Tak samo, jak w przypadku dzieci, osoby dorosłe również potrzebują wysokiej jakości, precyzyjnego termometru bezdotykowego. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i schorowanych, które zazwyczaj nie mają zbyt dużej cierpliwości, aby wytrwać przy mierzeniu temperatury standardowym termometrem.

Termometr bezdotykowy z atestem medycznym.

Sięgając po nowoczesne rozwiązania, warto pamiętać, aby termometr bezdotykowy posiadał atest medyczny. Tylko w takim przypadku można zyskać gwarancję precyzyjności dokonywanych pomiarów i całkowitego bezpieczeństwa stosowania.

W placówkach medycznych ważne jest, aby termometry były jak najbardziej wiarygodne, dlatego dobrze, jeśli posiadają atesty medyczne, potwierdzające ich wysoką jakość. Najlepsze modele to takie, które zmierzą ciepłotę ciała u każdej osoby niezależnie od wieku. W przychodniach rodzinnych najlepiej sprawdzają się urządzenia przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci umówionych na wizytę u pediatry. 

Termometr bezdotykowy na podczerwień

W tego typu urządzeniach, jak termometr bezdotykowy, zazwyczaj stosuje się technologię podczerwieni. Dzięki temu nie ma konieczności kontaktu powierzchni urządzenia ze skórą badanego. Zapewnia to duży komfort pomiaru, a także wysoki poziom higieny, co jest istotne zwłaszcza w dużych placówkach medycznych, gdzie znajdują się wielu pacjentów.

Warto wspomnieć, że niektóre modele termometrów bezdotykowych dają możliwość wykonania pomiaru temperatury zarówno z czoła, jak i z ucha. Chcąc zaopatrzyć się w dobrej jakości bezdotykowy termometr na podczerwień, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów: szybkość pomiaru, łatwość i intuicyjność użycia, powtarzalność uzyskiwanych wyników, wygoda w trakcie korzystania z termometru.

Wyróżnione i polecane termometry bezdotykowe 2024 

Najczęściej zadawane pytania o termometry bezdotykowe:

Gdzie mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Prawidłowy pomiar temperatury termometrem bezdotykowym wykonywany jest zazwyczaj na czole, jednak z powodzeniem może to być również nadgarstek, a nawet powieka lub oko.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Cena termometrów bezdotykowych zależy w głównej mierze od wybranej marki. Ceny zaczynają się od kilkunastu / kilkudziesięciu złotych.

Jak prawidłowo mierzyć termometrem bezdotykowym?

Należy włączyć urządzenie i nakierować je prostopadle do środka czoła, następnie zbliżyć termometr na odległość około 2-3 cm.Sensor należy skierować na czystą skórę bez owłosienia.

Gdzie kupić termometr bezdotykowy?

Wysokiej jakości termometr bezdotykowy warto zakupić w aptece stacjonarnej lub internetowej, do nich właśnie odwołują się pozycje z rankingu.

Jak ustawić termometr bezdotykowy?

Termometr powinien być ustawiony prostopadle do powierzchni ciała.

Jak skalibrować termometr bezdotykowy?

Obecnie na rynku znaleźć można termometry bezdotykowe oferujące dwa rodzaje kalibracji – ręczną i automatyczną. Kalibracja to czas potrzebny na przyzwyczajenie się dostosowanie termometru do panującej wokół temperatury, automatyczna w większości termometrów wynosi 30 minut.

Termometr do ucha czy bezdotykowy?

Termometr bezdotykowy jest znacznie dokładniejszy, z kolei mierząc temperaturę w uchu, warto mieć na uwadze stronę, na której się śpi.

Czy można zmierzyć temperaturę psu termometrem bezdotykowym?

Można, jednak do tego warto zaopatrzyć się w specjalne termometry weterynaryjne.

Jaki jest zakres temperatur termometru bezdotykowego?

Zakres temperatur termometru bezdotykowego w zależności od wybranego modelu mieści się w granicach od 32,0 do 42,5 stopnia Celsjusza.

Jaki termometr bezdotykowy dla niemowląt?

Dla niemowląt najlepszym modelem będzie ten, który będzie miał najszybszy pomiar.

Czy termometr bezdotykowy jest dokładny?

Dokładność pomiaru atestowanych modeli to +-0,1 stopnia Celsjusza.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: czerwiec 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Jodek potasu, czy płyn Lugola? Ranking 2024

Jodek potasu jest nieorganiczny związkiem chemicznym - solą potasową kwasu jodowodorowego. W środowisku chemicznym tworzy bezbarwne kryształy, które są bardzo łatwo rozpuszczalne w wodzie....

Ranking TOP 10: Najlepszy irygator do zębów 2024

Na początku odpowiedzmy na pytanie, do czego służy irygator. Irygator do zębów jest to urządzenie, którego celem jest utrzymanie zdrowej jamy ustnej. Irygator wytwarza...

Ranking TOP 10: Najlepszy kwas Omega 3 2024

Oleje omega-3 są kluczowe dla zachowania prawidłowej pracy organizmu ze względu na posiadane właściwości prozdrowotne. Charakteryzują się wielopoziomowym oddziaływaniem na organizm. Odpowiadają za zachowanie...

Ranking TOP 10: Najlepsza berberyna 2024

Natura obdarzyła człowieka całym bogactwem różnorodnych roślin, które skutecznie wspierają funkcjonowanie organizmu i umożliwiają leczenie wielu schorzeń. Tak jest w przypadku berberyny, która pozyskiwana...

Ranking TOP 10: Najlepszy kolagen 2024

Kolagen to niezwykle ważny składnik ludzkiego ciała. Nazywany białkiem młodości, stanowi on aż 80% skóry właściwej. Tym samym odpowiada za elastyczność skóry, jej nawilżenie...

Ranking TOP 10: Najlepsza ashwagandha – 2024

Korzeń ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski to roślina, która dzięki medycynie ajuwedyjskiejskiej jest znana ludzkości od tysięcy lat. Również współcześnie znajdujące się w niej składniki,...

Polecane wpisy: