Ranking TOP 10: Najlepszy irygator do zębów 2024

Na początku odpowiedzmy na pytanie, do czego służy irygator. Irygator do zębów jest to urządzenie, którego celem jest utrzymanie zdrowej jamy ustnej. Irygator wytwarza bowiem strumień wody, która jest pod ciśnieniem, a jej zadaniem jest usuwanie płytki nazębnej, a także bakterii oraz resztek jedzenia. To również ręczny przyrząd służący do pielęgnacji jamy ustnej.

Bez względu na to o jakim irygatorze mowa, zawsze ma on wbudowany zbiornik wodny. Ma też silniczek elektryczny, który zasila pompę. Dobre opinie o irygatorach do zębów sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jednocześnie sporo osób nie wie, jaki irygator wybrać. Właśnie z tego powodu, zalecamy dokładnie sprawdzić ranking irygatorów dentystycznych. Wiesz już, co to jest irygator. Czas zatem zastanowić się, jaki produkt wybrać.

Jak wybrać irygator dentystyczny?

Aby kupić dobry irygator do zębów, trzeba zastanowić się nad tym, jaki rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. W tym artykule opiszemy zarówno rodzaje dostępnych produktów, jak i ich właściwości. Omawiając temat nawet najlepszych irygatorów do zębów, trzeba jednak pamiętać, że te produkty nie mogą zastąpić szczoteczki do zębów. Stanowią jednak doskonałe uzupełnienie do codziennej higieny jamy ustnej. Doskonale sprawdzają się także w sytuacji, gdy:

  • nosisz aparat ortodontyczny,
  • doskwiera Ci suchość w ustach,
  • cierpisz z powodu krwawienia dziąseł,
  • jedzenie często utyka Ci między zębami.

Nawet profesjonalny irygator dentystyczny można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Trzeba jednak wiedzieć, czym się kierować w trakcie zakupów.

Najlepszy irygator do zębów — ranking luty 2024

 

Jak działa irygator?

Irygator do mycia zębów jest rodzajem myjki ciśnieniowej, w którym przez wąski dozownik pod ciśnieniem wypływa woda bądź też płyn do irygatora. Składa się on z dwóch podstawowych elementów:

  • korpusu,
  • rączki.

W korpusie irygatora znajdują się elementy, które umożliwiają prawidłowe działanie urządzenia, czyli silniczek, a także miniaturowa pompka. Z kolei na uchwycie znajdują się przyciski umożliwiające wygodne sterowanie.

Obsługiwanie irygatora wodnego do zębów jest stosunkowo prosta. Przed pierwszym zastosowaniem trzeba zwrócić jednak uwagę na kilka kwestii. Nie powinieneś bowiem trzymać urządzenia prostopadle do uzębienia. Należy zawsze zachować odpowiednią odległość od zębów, a także dziąseł. W momencie, gdy będziesz zachowywał kontakt irygatora do czyszczenia zębów z uzębieniem, możesz bowiem uszkodzić urządzenie.

Zalecenia do stosowania irygatora

Pamiętaj również o tym, aby nie używać zbyt dużej siły urządzenia w sytuacji, gdy cierpisz na nadwrażliwość zębów bądź też masz pogłębione rowki dziąsłowe. Dodatkowo pamiętaj o tym, że aby utrzymywać jamę ustną w doskonałym stanie, powinieneś używać irygatora dwa razy dziennie. Czas trwania czyszczenia jamy ustnej powinien trwać mniej więcej tyle, ile trwa mycie zębów.

Irygator do zębów – jakie są do wyboru?

Niniejszy ranking irygatorów dentystycznych obejmuje różne typy produktów. Poniżej opisaliśmy je pokrótce. W sprzedaży są dostępne 2 główne rodzaje urządzeń. Są to irygatory:

  • stacjonarne,
  • przenośne.

Irygator stacjonarny jak sama nazwa sugeruje, zajmuje więcej miejsca niż irygator przenośny, czyli irygator podróżny. Jego zdecydowanym atutem jest jednak spory pojemnik na płyn. Oznacza to, że nie trzeba go tak często napełniać. Można nawet zabrać irygatory stacjonarne w podróż, jednak jest to nieco trudniejsze. Z kolei irygator podróżny ma jeden minus. Trzeba częściej napełniać pojemnik. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów drugi rodzaj produktów także skutecznie usuwa płytkę nazębną.

Poniższy ranking irygatorów do zębów obejmuje również następujące typy urządzeń:

  • irygator akumulatorowy,
  • irygator ręczny.

Irygator na akumulator

Irygatory akumulatorowe to urządzenia wyposażone w ładowarki, które zapewniają wygodę codziennego użytkowania. Dzięki wydajnym bateriom możliwa jest długa praca po jednym ładowaniu. Zazwyczaj wspomniany rodzaj urządzenia daje możliwość pracy w różnych trybach, a co za tym idzie, można zdecydować się na mniej lub bardziej delikatne płukanie. Sprawdź ranking irygatorów dentystycznych, aby dowiedzieć się jakie możliwości dają konkretne urządzenia.

Irygatory ręczne

Irygator ręczny nie wymaga stosowania baterii, a jego działanie opiera się na zasadzie pompki. Do zbiorniczka trzeba nalać wodę bądź też płyn do płukania jamy ustnej. W dalszej kolejności trzeba skierować końcówkę irygatora w stronę zębów i nacisnąć przycisk.

Irygator dentystyczny – dlaczego warto?

Wbrew pozorom irygator ortodontyczny przydaje się nie tylko osobom, które noszą aparaty w celu korekcji wady zgryzu. Irygator do aparatu ortodontycznego to tylko jedna z możliwości. Choć czyszczenie aparatu ortodontycznego irygatorem jest jego bardzo ważną funkcją, to na produkt warto się zdecydować również w sytuacji, gdy chcesz po prostu zadbać o higienę jamy ustnej. Usuwanie jedzenia zalegającego pomiędzy zębami, a także w okolicy dziąseł sprawdzi się przecież u wszystkich. Ponadto zarówno irygator ręczny, jak i irygator akumulatorowy to doskonałe narzędzia do masażu dziąseł.

Wspomniany masaż warto stosować między innymi w przypadku parodontozy, niedokrwienia dziąseł, a także przerostu brodawek międzyzębnych. Z wymienionych powyżej powodów irygator do higieny jamy ustnej jest praktycznym urządzeniem, którego można użyć po każdym posiłku. Irygacja jest bowiem bardziej delikatnym rozwiązaniem niż mycie zębów pięć razy w ciągu jednego dnia z wykorzystaniem szczoteczki do zębów, a także pasty. Całkiem prawdopodobne, że po zakupie irygatora do dziąseł i zębów, będziesz rzadziej potrzebował usług gabinetów stomatologicznych, a co się z tym wiąże choroby dziąseł przestaną być dokuczliwe. Odpowiednie stosowanie mocnego irygatora działa bowiem profilaktycznie.

Irygator stomatologiczny – cena produktów

Cena irygatora do zębów wynosi zwykle od dwustu do pięciuset złotych. Zależy ona między innymi od tego, na jakiego producenta się zdecydujesz, a także od parametrów, takich jak choćby wielkość pojemnika i ciśnienie. Dobry irygator dentystyczny ma również wymienne końcówki dołączone do zestawu (rurki irygatora). Im więcej jest wspomnianych końcówek, tym wyższa jest cena urządzenia. Ranking irygatorów do zębów, który znajduje się na tej stronie, przedstawia modele z różnych półek cenowych. Dzięki temu bez względu na to, jak dużą kwotę chcesz przeznaczyć na produkt, znajdziesz coś dla siebie.

Irygator bezprzewodowy

Irygatory przenośne to urządzenia, które mają wbudowany akumulator, a dzięki temu ich użycie jest łatwe, bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Co prawda w codziennym użytkowaniu wspomniane produkty sprawdzają się nieco gorzej niż irygatory stacjonarne, to w podróży są one niezastąpione. Bardzo wygodnie używa się ich również na przykład w pracy lub szkole. Kamień nazębny będziesz mógł zatem usunąć w każdym miejscu i o każdej porze dnia. Popularne marki, które zajmują się produkcją irygatorów przenośnych to między innymi: Waterpik, Oral B, Philips, Panasonic, a także Brown. Dostępny na tej stronie ranking irygatorów dentystycznych zestawia ze sobą produkty wyżej wymienionych firm.

Najlepszy irygator bezprzewodowy — ranking luty 2024

Irygator dla dzieci

Irygator do zębów dla dzieci skutecznie czyści przestrzenie między zębowe, a także błony śluzowe jamy ustnej u osób najmłodszych. Ze względu na przyjazny wygląd i kształt urządzeń, używanie ich jest naprawdę przyjemne. Najmłodsi użytkownicy z pewnością polubią mocne irygatory dziąsłowe przeznaczone dla dzieci. Bardzo często wspomniane produkty zostały wzbogacone motywami dziecięcymi. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż irygator do dziąseł przeznaczony dla dzieci staje się tym sposobem spersonalizowany. Przeczytaj ranking irygatorów do zębów, aby dowiedzieć się, które urządzenia są najlepsze dla najmłodszych.

Irygator dentystyczny dla dzieci — ranking luty 2024

Irygator stomatologiczny – co wyróżnia konkretnych producentów?

Waterpik

To producent, który wypuszcza na rynek między innymi irygatory soniczne. Amerykańska marka jako pierwsza na świecie wyprodukowała urządzenie, które jest połączeniem szczoteczki do zębów, a także irygatora. Wspomniana marka wyróżnia się tym, że jest najstarszym producentem irygatorów na świecie. Renoma tej marki sprawia, że wiele osób decyduje się na irygatory do implantów, irygatory do kieszonek dziąsłowych, a także irygatory do zębów dla dzieci. Mówiąc krótko, producent z USA wypuszcza na rynek urządzenia, które muszą sprostać wysokim wymaganiom użytkowników. Zespół firmy Waterpik wyróżnia się także tym, że stale poszukuje rozwoju w ulepszaniu opieki stomatologicznej.

Irygator Oral B

To urządzenie producenta, który lubi wdrażać najnowsze technologie. Dla przykładu irygatory tej marki wykorzystują technologię mikro-pęcherzyków specjalnie po to, aby atakować bakterie odpowiedzialne za powstawanie płytki nazębnej. Mikro-pęcherzyki są tworzone z mieszanki wody i powietrza.

Irygatory Philips

Cenione są za doskonałe możliwości regulacyjne ciśnienia wody. Przez wiele osób to właśnie urządzenie tej marki jest najlepszym irygatorem. Wiele zależy jednak od konkretnego modelu, na który się zdecydujesz. W przedstawionym rankingu irygatorów do zębów znalazły się także urządzenia tej firmy.

Irygatory Panasonic

To nowoczesne urządzenia, które często wykorzystują technologię ultradźwiękową, a także są wyposażone w końcówki do czyszczenia aparatów ortodontycznych irygatorem. Wiele z produktów tej firmy to przyrządy ładowane za pomocą ładowarki indukcyjnej.

Irygatory Brown

To urządzenia, które zostały wielokrotnie przebadane klinicznie. W związku z tym ich skuteczność została potwierdzona, a także dowiedziona. Firma zyskała renomę na całym świecie, a jej znane urządzenia to oczywiście nie tylko irygatory.

Wyróżnione i polecane irygatory do zębów 2024

Najczęściej zadawane pytania na temat irygatorów do zębów:

Jak używać irygatora do zębów?

Używając irygatora dentystycznego, koniecznie podążaj za linią dziąseł. Kieruj wodę w taki sposób, aby dostała się do przestrzeni pomiędzy kolejnymi zębami. Pamiętaj także o tym, aby celować w górne części zębów, a także linie dziąseł.

Irygator przed czy po myciu zębów?

Irygator stomatologiczny stosuje się przed myciem zębów. Warto stosować też nici dentystyczne, a także szczoteczki z irygatorem.

Jak często używać irygatora do zębów?

Warto stosować urządzenie systematycznie. Minimum raz dziennie. Optymalnie jest czyścić jamę ustną przed porannym, a także nocnym myciem zębów.

Gdzie kupić irygator dentystyczny?

Wbrew pozorom najlepsze irygatory są dostępne nie tylko w sklepach stomatologicznych i aptekach. Bez problemu można je kupić także w internetowych sklepach, które oferują sprzęt AGD.

Koniecznie sprawdź ranking irygatorów do zębów. Pozwoli Ci to podjąć najlepszą decyzję zakupową. Kupując opisywane produkty, inwestujesz w swoje zdrowie.

- to Cię zainteresuje!

Aktualizacja: luty 2024

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Proszę podać swoje imię tutaj

spis treści:

Zobacz również:

Domowa maszyna do pączków, czy klasyczny garnek z olejem? Ranking 2024

Jeśli interesuje Cie maszyna do pieczenia pączków, to w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę, kilka ważnych, opisanych w poradniku czynników. Przede wszystkim musisz...

Najlepsza podkładka pod myszkę – Ranking 2024

Większość osób nie zwraca uwagi na to, aby do swojej myszki komputerowej dobrać odpowiednią podkładkę. Wielu użytkowników nadal uważa je za zbędny dodatek, który nie...

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Niezależnie od tego, czy masz swoje własne biuro, czy zatrudniasz w nim kilku lub kilkunastu pracowników, w końcu staniesz przed decyzją: jaką drukarkę laserową ze...

Najlepsza domowa drukarka laserowa – Ranking 2024

Coraz większa liczba osób korzysta z drukarki. Staje się ona nieodłącznym elementem wyposażenia już nie tylko biura, ale także domu. Korzystają z niej tak...

Nie daj się zaskoczyć – ranking odmrażaczy do szyb samochodowych 2024

Mroźne wieczory mogą przysporzyć kierowcy sporo utrudnień o poranku, szczególnie kiedy jesteśmy już spóźnieni. Warto przygotować się na każdą ewentualność. Do najczęstszych a zarazem...

Prostownik z rozruchem do akumulatora – Ranking 2024

Każdy z nas z pewnością nie raz słyszał lub na własnej skórze spotkał się z sytuacją, kiedy po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochodu, silnik...

Polecane wpisy: