Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Odwieczny dylemat właścicieli czworonogów brzmi: jaki typ karmy wybrać, aby pupil był zdrowy i szczęśliwy? W rankingu nie brakuje szerokiego asortymentu żywieniowego dla zwierząt o różnej, często tajemniczej, charakterystyce.  Na rynku spotkamy zarówno karmy dla psa w formie suchej, jak i te rodzaju mokrego. Co więcej, nie brakuje produktów hipoalergicznych, bezglutenowych czy o podwyższonej zawartości mięsa. Sprawdzamy, które karmy dla piesków cechują się najlepszymi walorami prozdrowotnymi. Oto ranking karmy dla psów: podpowiadamy, która karma dla psa jest najlepsza?

Mokra karma dla psa czy sucha? Którą wybrać?

Najlepsza mokra karma dla psa i szczeniaka

Podstawową wartością, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to kaloryczność produktu. Oczywiście, jakość karmy jest równie ważna, a dla wielu osób nawet najistotniejsza. To jednak w przypadku wartości energetycznej posiłków dla psa pojawia się najwięcej wątpliwości. Nie każdy musi mieć umiejętności i wiedzę godną dietetyka zwierzęcego, wobec czego karmienie zwierzęcia będzie bardzo często bazowało na metodzie prób i błędów. Sucha karma dla psa, w formie m.in. granulatu czy odżywczych ciasteczek, dostarcza do psiego organizmu znacznie więcej kalorii, niż puszka dla psa z karmą mokrą.

Karmy dla psa i dawkowanie

Oznacza to, że nieostrożne dawkowanie karmy suchej może przyczynić się do powstawania problemów z wagą zwierzęcia. Po suchy odpowiednik jedzenia dla pupila powinniśmy sięgać w ostateczności. Co ważne, dobra karma dla psa powinna w jak najwyższym stopniu zawierać te składniki, które są czworonogowi niezbędne do sprawnego funkcjonowania. W przypadku dostępnych na rynku karm suchych, nie mamy takiej pewności. Jest ona także trudniejsza w gryzieniu dla psa, ponadto nie ma naturalnej tekstury, jak jest to w kontekście mokrych odpowiedników najwyższej jakości. Każdy zweryfikowany, posiadający renomę, internetowy sklep zoologiczny funkcjonujący na rynku oferuje bogaty asortyment karmy dla piesków. To zaś sprawia, że my, jako konsumenci, mamy duży wybór a tu z pomocą przychodzi ranking mokrej karmy dla psa.

Najlepsza mokra karma dla psa ranking wrzesień 2021

 

Karma dla pieska — co podawać szczeniętom?

Żywienie młodych piesków w pierwszych miesiącach życia bywa trudne. Wymaga dużego skupienia swojej uwagi na dobraniu odpowiednich składników w diecie. To od sposobu żywienia w okresie szczenięcym będzie zależało to, czy nasz czworonóg rozwinie się prawidłowo. Karmienie szczeniąt można podzielić na cztery następujące po sobie okresy. Czas ich trwania będzie zależny przede wszystkim od rasy zwierzęcia. Najłatwiejszą zależnością jest to, że małe rasy psów dorastają szybciej, a zatem poszczególne etapy żywienia zostają skrócone. W przypadku dużych ras okres żywienia szczenięcego ulega wydłużeniu, dlatego warto wybrać rankingową karmę dostosowaną do przedziału wiekowego szczeniaka.

  1. Etap pierwszy. Karmimy psa o stałych porach, ok. 5 razy dziennie, niewielką ilością pokarmu — korzystamy z karmy dla piesków w okresie szczenięcym. Jeśli pupil został odciągnięty od mamy zbyt wcześnie, powinniśmy zastosować pożywienie oparte na mleku zastępczym.
  2. Etap drugi. Zazwyczaj po 2-3 miesiącach życia pieska zmniejszamy liczbę porcji pożywienia dziennie. Możemy wówczas karmić psiaka maksymalnie cztery razy na dobę.
  3. Etap trzeci. Po kolejnych dwóch miesiącach obcinamy częstotliwość dawania karmy dla psa. Karmimy wówczas większą ilością, jednakże tylko 3 razy dziennie.
  4. Etap czwarty. Polega na karmieniu psiaka dwa razy na dobę. Zwykle dotyczy to szczeniąt powyżej 6 miesiąca życia.

Karmy dla szczeniaka

Pierwsza karma dla psa w okresie szczenięcym przypada na ok. 4 tydzień życia zwierzaka. Wówczas powinniśmy zacząć dokarmiać pupila pożywieniem innym niż tylko mleko matki, bądź stosować syntetycznie mleko dla szczeniąt.

Weterynarze podkreślają, że w przypadku małych piesków warto zastosować dietę domową, opartą na ugotowanych mięskach drobiowych. Sucha karma dla psa w tak młodym wieku może być zbyt trudna do prawidłowego rozgryzienia, co poskutkuje połykaniem całych cząstek granulatu przez czworonoga.

Najlepsze karmy dla psa — czym się cechują?

W rankingu dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych dla psów różnych ras. Dobór pożywienia nie jest bowiem w każdym przypadku jednolity. Różne typy czworonogów potrzebują innego rozłożenia poszczególnych składników odżywczych w diecie. Ważne są również proporcje minerałów i witamin, które powinny oscylować w dopuszczalnych dla danej rasy wartościach. To duża trudność, by skomponować idealny jadłospis dla psiaka, korzystając jedynie z diety domowej. Może być ona uzupełnieniem jadłospisu, nie powinna jednak stać się codziennością. Właścicielom psów bardzo często wydaje się, że domowe, gotowane mięsko, czy makaron dla psa, będzie czymś najlepszym — niestety tak nie jest. Czym powinny charakteryzować się karmy dla psa, skupiając się na wymaganiach konkretnych ras?

Karma dla yorka

Yorkshire Terrier to mała rasa niewymagająca karmy wysokoenergetycznej. Karmy dla piesków powinny posiadać dużą zawartość zdrowych kwasów tłuszczowych omega-3. Yorki mogą chorować na różne nietolerancje pokarmowe i alergie, dlatego warto skonsultować się z weterynarzem, tuż przed podaniem pierwszej karmy. Rozwiązaniem problemów naszego pupila może okazać się karma bez zbożowa dla psa, pozbawiona kukurydzy, pszenicy, żyta i innych, składników potencjalnie uczulających. Karmy hipoalergiczne ograniczają problemy tej rasy, jednocześnie uzupełniając wszelkie potrzebne składniki żywieniowe w diecie yorka.

Karma dla labradora

Dobra karma dla psa rasy labrador musi uwzględniać potrzeby tego zwierzęcia. Jest to czworonóg bardzo aktywny, w typie myśliwskim, niestroniący od zabawy i ruchu fizycznego. Labrador potrzebuje karmy wysokoenergetycznej, która dodatkowo jest wsparta w składniki aktywne, ograniczające powstawanie chorób. Omawiana rasa najczęściej zmaga się z problemami z wypadającą sierścią, biegunkami czy nadmierną produkcją wydzieliny. Dostępna w rankingu karma weterynaryjna dla psów rasy labrador będzie profesjonalnym wyborem, ograniczającym ryzyko występowania jednostek chorobowych u sympatycznych, żwawych piesków.

Karma dla buldoga francuskiego

Karmy dla małych psów rasy buldog francuski powinny posiadać dużo mięsa w swoim składzie. Im więcej składników roślinnych, w tym zbóż i warzyw widnieje na składzie karmy, tym gorzej. Buldog potrzebuje pożywienia mięsnego i białkowego. Dobra karma dla psa tej rasy nie będzie posiadać pustych wypełniaczy w postaci pszenicy, kukurydzy czy ziemniaków. Buldogi francuskie mogą niechętnie podchodzić do kwestii spożywania wody, dlatego warto ją „przemycić” w pożywieniu. W tym kontekście mokra karma dla psa wypełni nie tylko zapotrzebowanie energetyczne, ale także nawodni organizm czworonoga.

Karmy dla owczarka niemieckiego

Owczarek niemiecki powinien otrzymywać pożywienie wysokiej jakości. To pies łowny w typie wilczura, który pierwotnie wyłapywał żywe ofiary i spożywał surowe mięso. W rankingu bez problemu znajdziemy produkty żywieniowe dla owczarków, oparte o zróżnicowany skład mięsny: wołowinę, dziczyznę czy królika. Puszka dla psa pełna wartościowego mięsa z pewnością zadowoli naszego czworonożnego, silnego przyjaciela.

Jedzenie dla psa — jakie NIE powinno być?

Najgorsze karmy dla psów, które można odszukać na rynku sprzedażowym, to takie, które posiadają niekorzystny rozkład poszczególnych składników. Zawierają mało mięsa, dużo składników zwierzęco pochodnych, sporo zboża i konserwantów, przykrywając wszystko ładną etykietą i miksem smaków. Długotrwałe karmienie szczeniąt karmą nieprzystosowaną do ich potrzeb może przyczynić się do problemów ze zdrowiem pieska w przyszłości. Zbyt duże dawki niektórych makroskładników, np. wapnia, przyczyniają się do problemów z rozrostem bioder i deformacji kości. Zbyt mały podaż tego składnika może osłabiać strukturę kostną i zwiększać ryzyko złamań. Karma bez zbożowa dla psa w tym kontekście będzie najlepszym wyborem. Ważne także, aby karmy dla piesków były przystosowane do konkretnej rasy zwierzęcia.

Najlepsza mokra karma dla psa: podsumowanie

Mokre karmy dla psa, które bez problemu znajdziemy w rankingu, charakteryzują się dobrą przyswajalnością, dużą zawartością wody (dzięki czemu organizm pieska dodatkowo się nawadnia) i przyjemnym, mięsnym aromatem, wabiącym czworonoga. Pieski znacznie chętniej odnoszą się do karmy mokrej, gdyż zwyczajnie im „pachnie”. Należy jednak uważać na skład: „mokra” puszka dla psa może zawierać mnóstwo niepotrzebnych dodatków, a w szczególności masę zbóż. Po taką karmę nie powinniśmy sięgać.

Najlepsza mokra karma dla psa wyróżniona przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat najlepszej mokrej karmy dla psa:

Nadwaga u psa który nie dostawał mokrej karmy

Jak karmić szczeniaczka?

Szczeniak powinien być karmiony, dzieląc pierwsze miesiące jego życia na 4 etapy, o których więcej dowiesz się w artykule.

Czym karmić szczeniaka?

Szczeniaki powinny być karmione do 4 tygodnia mlekiem matki albo syntetycznym mlekiem dla szczeniąt. Następnie należy kierować się w zależności od wieku psa różnymi etapami, o które opisaliśmy w artykule.

Ile powinien jeść szczeniak – tabela

Szczeniak powinien mieć stopniowo ograniczaną częstotliwość posiłków a tym samym zwiększoną porcję mokrej karmy, etapy karmienia opisaliśmy w artykule.

Ile powinien jeść pies?

Dorosły pies powinien otrzymywać dziennie dwa posiłki bazujące na pełnowartościowej mokrej karmie, karmę suchą można stosować, jeżeli pies ma problem z niedowagą, ilość karmy uzależniona jest od rasy i wagi samego stosować, jeżeli więcej w artykule.

Czy pies może jeść ziemniaki?

Wiadomo, że zwierzęta lubią mięso, ale czasami można psu podać gotowane ziemniaki, są jednak co do tego dwa warunki: pierwszy z nich to fakt ze ziemniak musi być bardzo dobrze ugotowany i podać może być nawet rozgotowany, co jest wskazane, drugim warunkiem jest temperatura podawanego posiłku, ziemniak nie może być gorący, bo to może wywołać u psa skręt żołądka, który jest dla niego zabójczy.

Aktualizacja: wrzesień 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.