Ranking TOP 10: Komputer do gier do 2000 zł

Zakup komputera to coś niecodziennego, inny potrzebny jest komputer do pracy, a zupełnie inny do gier. Chociaż z pozoru oba typy urządzeń składać się mogą z tych samych podzespołów, to wydajność komputera może być rozumiana na kilka sposobów, ponieważ gry i przeglądarka to zupełnie różne środowiska.

Wielu ludzi przed zakupem komputera gamingowego zadaje sobie najczęściej pytanie: Jaki wybrać komputer do gier? Ile kosztuje dobry komputer do gier? Gdzie kupić komputer do gier? Wybrać laptop, czy komputer do gier PC? Jaki kupić komputer do gier? Na te i wiele innych istotnych pytań odpowiadamy w naszym poradniku, który przygotowaliśmy na podstawie rankingu podzespołów komputerowych oraz opinii użytkowników.

Tani zesstaw komputerody do gier

Jaki komputer do gier?

Komputer to jednostka obliczeniowa, która wykorzystywania w celach gamingowych nigdy nie będzie miała za dużo mocy. Różnorodność w tytułach gier sprawia, że gracz ma do wyboru grywalne tytuły bez rozbudowanej szaty graficznej lub takie gry, które wyciskają z podzespołów maksimum. Podstawową cechą rankingowego komputera gamingowego za 2000 zł jest szybkość, dlatego komputer do gier powinien być wyposażony w przynajmniej 4-rdzeniowy procesor, a jeszcze lepiej 6-cio lub 8-rdzeniowe CPU. Nawet mocny procesor ze zintegrowaną grafiką nie nada się do bardziej wymagających tytułów, dodatkowo taki procesor bardziej się grzeje, co wymaga dodatkowej inwestycji w wydajne chłodzenie. Odpowiadając na pytanie, jaki komputer do gier wybrać, zalecamy komputer z wydajną karta graficzną i procesorem bez zintegrowanej grafiki, dodatkowy układ w procesorze nie sprawi, że gry nabiorą płynności (FPS), a jedynie może sprawić, że trzeba będzie dokupić lepsze chłodzenie za kilkaset złotych, znacznie korzystniej z punktu widzenia gracza dołożyć te środki do wydajniejszej karty graficznej.

Ranking Komputerów do gier do 2000 Maj 2021

 

Sprawdź również ranking laptopów do 2000 zł

Tani komputer do gier – magazyn pamięci

Pojemny dysk HDD do gier

Wydajność w grach można uzyskać na dwa sposoby, obniżyć ustawienia graficzne (w pierwszej kolejności cienie, które obciążają procesory graficzne) lub zainwestować w dobrej jakości komputer do gier za 2000 zł i grać na domyślnych, lub wyższych ustawieniach graficznych. Najnowsze rozwiązania technologiczne idą w parze z wysoką ceną, na czym można oszczędzić, aby nie stracić wydajności gamingowej? Dysk twardy to magazyn pamięci w komputerze, który powinien być dość pojemny, ponieważ gry potrafią szybko zapełnić dysk, uzyskanie 1 TB pojemności w technologii SSD lub poprzez złącze M.2, może przysporzyć sporych kosztów, a nie wpłynie znacząco na poprawę wydajności graficznej w rozgrywce. Wolniejsze działanie w grach może być odczuwalne przy zbyt małej ilości pamięci RAM lub kiedy pamięć będzie wolna. Dysk w technologii HDD o pojemności 1T można kupić za mniej niż 170 zł wolniejsze działanie, można odczuć głównie przy ładowaniu się gry do pamięci. Komputer stacjonarny ma taką zaletę, że podzespoły można modernizować, wymieniać lub dokładać, dlatego, kiedy ładowanie systemu operacyjnego stanie się uporczywe można dokupić dysk SSD w każdej chwili.

Dobry komputer do gier – pamięć operacyjna

Pamięć operacyjna RAM w tanim komputerze do gier

Rankingowy i wydajny komputer do gier to przede wszystkim wydajna karta graficzna, procesor i szybka pamięć RAM. Karty pamięci z reguły mają szybszą pamięć niż osobne kości pamięci montowane na płycie głównej. Karty graficzne z szybką i dużą pojemności pamięci wraz ze wzrostem mocy obliczeniowej idą w parze z wysoką ceną. Co zrobić, aby tanim kosztem uzyskać wydajną pamięć? Wybierz płytę główną, która oferuje przynajmniej 2 lub 4 sloty na pamięć RAM, dzięki temu sprytnemu zabiegowi, zamiast kupować jedną pamięć o dużej pojemności, można kupić 4 tańsze o mniejszej pojemności, ale uzyskać tym samym wyższą przepustowość, która zależy w głównej mierze od ilości MHz.

Optymalny komputer do gier, który ma 4 kości pamięci każda 4GB i prędkość 1333 MHz będzie sobie radzić równie dobrze, a nawet lepiej, jak komputer do gier z jedną kością pamięci 16GB o częstotliwości pracy 3600 MHz. Większa ilość zlotów pozwala także na dodatkowe rozbudowanie pojemności pamięci, kiedy przyjdzie nam grać w coraz to nowsze tytuły. Optymalny komputer do gier dobrze jest wyposażyć w płytę główną ze 4 slotami na pamięć i zacząć od dwóch kości po 8GB, wówczas koszty zakupu pamięci można ograniczyć do około 200 zł.

Mini komputer do gier – wielkości płyty głównej

Składanie komputera do gier powinno rozpocząć się od najbardziej kluczowych podzespołów jak pamięć RAM, procesor oraz karta graficzna. To kluczowe elementy, które pozwalają dobrać pasującą płytę główną i odpowiedni zasilacz. Wielkość płyty głównej także można podzielić na kilka najbardziej popularnych:

  • Płyty główne ATX – Rozmiar płyty ATX wynosi 305 × 244 mm, to najbardziej popularna płyta główna, która z reguły ma także dużo złączy.
  • Płyty główne micro ATX – ma wymiary 244 × 244 mm, jest mniejsza dzięki czemu mieści się w mniejszej obudowie.
  • Płyty główne Extended ATX – największa płyta główna o wymiarach 305 × 277 mm. Dzięki nieprzeciętnym wymiarom oferuje bardzo dużo złączy.
  • Płyty główne mini ITX – to miniaturowy wariant płyty ITX o wymiarach 170 × 170 mm.
  • Płyty główne mini STX – kolejny z miniaturowych standardów o wielkości 140 × 147 mm.

Ile kosztuje komputer do gier?

Gamingowa karta graficzna

Wśród popularnych podzespołów do komputera z łatwością znaleźć można podzespoły, które w pojedynkę przekraczają wartość 2000 zł. Karty graficzne są tego doskonałym przykładem, podobnie jak zestaw 4 kości pamięci o bardzo wysokiej przepustowości. Najwyższą wydajności można uzyskać poprzez wykorzystanie najnowszej technologii, ta niestety kosztuje i pociąga za sobą koszty dodatkowego chłodzenia lub wymiany obudowy. Mając na uwadze, że komputer może mieć kilka kart graficznych, kilkunasto-rdzeniowy procesor oraz wiele szybkich dysków pamięci, to koszt takiego kombajnu gamingowego z łatwością może przekroczyć 10 000 zł. Z reguły taki sprzęt nazywa się stacja graficzną i służy głównie grafiką, którzy tworzą gry lub korzystają z rozbudowanego oprogramowania graficznego. Należy jednak pamiętać jeszcze o jednej rzeczy, bez której komputer stacjonarny do gier nie istnieje – monitor. Inwestowanie w komputer PC pozwala wyświetlić więcej klatek na sekundę, na nic się to nie przyda, jeżeli monitor będzie miał odświeżanie na poziomie 60Hz. Uzyskanie 60 FPS pozwala na płynną grę, jednak do niektórych tytułów i rozgrywek sieciowych między graczami może być za mało, szczególnie dla wprawionego gracza. Wszystko zależy od szaty graficznej gry, jeżeli komputer pozwala na wygenerowanie ponad 100 FPS, warto zainwestować w monitor przynajmniej 144 Hz. W rankingu pominęliśmy sprzęty wykraczające poza założenia budżetowe.

Komputer do gier zestaw 4K za mniej niż 2000 zł

Komputer do gier w 4K wymaga odpowiedniego monitora, który będzie obsługiwać wysoką rozdzielczość oraz bardzo wydajnej karty graficznej, która będzie w czasie rzeczywistym przetwarzać ogromne ilości danych. Zwiększenie rozdzielczości w grach powoduje spadek ilości wyświetlanych klatek, jednak bez tego monitor nie będzie w stanie oddać pełnej jakości obrazu z gry. Rankingowe modele komputerów obsługujących rozdzielczość 4K to wydatek rzędu przynajmniej 4000 zł plus monitor, którego koszt może wynieść dodatkowe 2000 zł. Zestaw komputerowy 4K bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku wykorzystania komputera do przeglądania Internetu lub prostej obróbki zdjęć. Wysoką rozdzielczość z pewnością docenią fotografowie lub osoby obrabiające ścieżki dźwiękowe, wówczas zakup komputera 4K jest możliwy w bardziej przystępnych cenach.

Najlepszy komputer do gier – wybór laptopa 2021

Najdroższy komputer do gier

Procesor w komputerze do grania

Do najdroższych zestawów gamingowych z pewnością należy symulator pola walki dla gier FPP – Omnideck. System ten jest połączeniem VR oraz bieżni o średnicy 6-metrów, która umożliwia swobodne przemieszczanie się karabinem w roli kontrolera. System wyposażony jest w magnetyczne oraz optyczne sensory, monitorujące pozycji ruchy ciała. W dodatku zamawiając zestaw, użytkownik może mieć także symulator bodźców, czyli czuć zapach, temperaturę i dym. Zestaw daje nieprzeciętne wrażenia z gry, a jego koszt przekracza 240 000 zł. Jeżeli mowa o grach wyścigowych, do których wcześniej opisywany symulator się nie przyda, to na rynku króluje CXC Motion Pro. W skład zestawu wchodzi fotel hydrauliczny, panoramiczny ekran o przekątnej 55”, 6-biegowa skrzynia biegów, wyświetlacz telemetryczny, słuchawki wyścigowe. Zestaw CXC pozwala na przekształcenie w symulator lotniczy, jak dotąd dostępny jest w sprzedaży tylko na terenie Stanów Zjednoczonych a jego koszt w przeliczeniu na PLN wynosi 291 000 zł.

Komputer do gier z monitorem

Zestaw do gier łączący komputer wraz z monitorem to zdecydowanie korzystniejszy pod względem wydajności zestaw w porównaniu do laptopa, za którego z reguły trzeba jeszcze kilkaset złotych dopłacić. Wybierając zestaw dla siebie, należy zwrócić uwagę na jakość monitora, wykonanie matrycy w nieodpowiedniej technologii może powodować smużenia na ekranie. Wynika to z czasu reakcji matrycy, który dla komfortowego grania nie powinien przekraczać 4ms. W niskiej cenie bardzo trudno kupić monitor z matrycą VA o dużej przekątnej i zakrzywionym ekranie. Budżet 2000 zł lepiej przeznaczyć na dobrej jakości komputer, który ostatecznie pozwoli na podłączenie również do telewizora, kiedy potrzebny będzie większy ekran lub do mniejszego monitora, który ma dobre parametry, które wspierają ochronę wzroku.

Ranking tanich monitorów do gier – Maj 2021

Tani dobry komputer do gier – wydajność zamiast błyskotek

Dobry komputer do gier z rankingu to przede wszystkim optymalnie dobrany pod względem kosztów i wydajności sprzęt, zapewniający płynną rozgrywkę w świeżych tytułach. Korzystniej jest zrezygnować ze świecących wewnątrz jednostki bajerów i efektownej obudowy na rzecz dodatkowej kości pamięci lub wydajniejszych podzespołów, w końcu komputer ma służyć do grania, a nie oglądania.

Komputer do gier stacjonarny – CPU vs. GPU

W zależności od tego, jakiego rodzaju fanem gier jesteś warto dopasować parametry rankingowego sprzętu do potrzeb. Gry symulacyjne, strategiczne lub rozbudowane gry ekonomiczne z wieloma poruszającymi się elementami potrzebują większej mocy obliczeniowej z procesora. Gry z kategorii FPP (strzelanki) lub wyścigi pojazdów, korzystają z mocy obliczeniowej graficznego procesora w karcie graficznej, do renderowania cieni oraz tekstur. Jeżeli do ulubionych tytułów można zaliczyć gry platformowe, to z reguły wystarczy średniej mocy karta graficzna i procesor 4-rdzeniowy. Stacjonarny komputer do gier zawsze można rozbudować lub zmodernizować z czasem jak nowsze gry stracą na płynności.

PC Składak do gier

Jak złożyć komputer do gier za 2000 zł – PC składak

Gotowy komputer do gier można kupić z dopasowanymi podzespołami do siebie i ewentualnie doinstalować system operacyjny. Dla miłośników modernizacji i majsterkowania jednak to może nie wystarczyć. Wykorzystując własną pasję, można w łatwy sposób zaoszczędzić na kwocie, jaką serwisy nakładają na gotowe komputery do gier i inne z resztą też, za skompletowanie komputera.

Składany komputer do gier wymaga ustalenia przed zakupem podzespołów, budżetu na poszczególne części. Poniżej przygotowaliśmy swoje rankingowe propozycje, nakreślając jednocześnie przedział kwoty, jaki został wzięty pod uwagę przy składaniu komputera do gier.

Komputer do gier – konfiguracja redakcji za 2000 zł

Poniżej lista rankingowych podzespołów, które umożliwią samodzielne złożenie komputera do gier w kwocie około 2000 zł, o dobrych parametrach, umożliwiających płynną rozgrywkę.

Procesor wielordzeniowy w cenie około 500 zł – Maj 2021

Szybka i wydajna pamięć RAM za około 130 zł – Maj 2021

Dysk HDD – 1TB za około 150 zł – Maj 2021

Płyta główna za około 250 zł Maj 2021

Zasilacz za około 250 zł – Maj 2021

Obudowa za około 150 zł – Maj 2021

Karta graficzna za około 500 zł – Maj 2021

Komputery stacjonarne wyróżnione przez redakcję 2021

Aktualizacja: Maj 2021

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Monitor do 500 zł

Ograniczenie możliwości inwestycyjnych w dodatkowy ekran do laptopa, do pracy biurowej, do grania lub klasycznego przeglądania internetu, może być problematyczne. Istnieje jednak sposób by znaleźć na rynku prawdziwe perełki — monitory do 500 zł, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. W naszym poradniku prezentujemy ranking topowych modeli, które pozwalają cieszyć się rozgrywką, na dużym i dobrej jakości ekranie.

Ranking TOP 10: Tani soundbar do 1000 zł

Nowoczesne telewizory poza dobrej jakości obrazem, nie są w stanie dostarczyć wysokiej klasy dźwięków, które nas przybliżyć do kinowej jakości. Podobnie z komputerami lub laptopem bez dobrego nagłośnienia brakuje odpowiednich wrażeń słuchowych. Nowoczesną i praktyczną alternatywą dla rozbudowanych i drogich zestawów kolumn, są soundbary. Zapewniają bardzo wysokiej jakości doznania słuchowe, świetny dźwięk przestrzenny i głęboki bass. Wybór jednak nie jest łatwy dlatego dobrze jest sprawdzić nasz poradnik i wy wybrać topowy sprzęt z rankingu.

Ranking TOP 10: Lokówka do włosów

Loki nadają włosom objętości, lekkości a przy tym wyglądaj świetnie i są ponadczasowe. Zakręcenie loków wymaga nie lada wprawy wałków i sporo czasu, chyba, że w domowym zaciszu masz dobrej klasy lokówkę. Wówczas stylizacja fryzury odbywa się znacznie krócej a zakręconymi w weekend lokami możesz cieszyć się nawet przez tydzień. Sprawdź nasz poradnik i wybierz topowe modele z rankingu, aby mieć pewność, że zabieg układania włosów ich nie zniszczy

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.

Ranking TOP 10: Depilator laserowy

Depilacja może niektórym kojarzyć się tylko z torturami, tymczasem na rynku dostępne są depilatory laserowe, które bezboleśnie pozwalają pozbyć się włosów z całego ciała. Zabieg można wykonać samemu w domu, w 15 minut raz na miesiąc. Co sprawia, że depilatory laserowe różnią się tak od siebie cenowo? Na co zwracać uwagę i jak wybrać dobry depilator laserowy? Kiedy nie powinno się używać domowego depilatora? Sprawdź więcej.

Ranking TOP 10: Antena pokojowa DVB-T

Masz problem z montażem wielkiej anteny na dachu? Nic straconego, zainstaluj do swojego telewizora pokojową antenę DVB-t, na którą nie trzeba mieć zgody administratora, a sama instalacja jest dziecinnie łatwa.