Ranking TOP 10: Najlepsza klawiatura mechaniczna do 200 zł

Rynek klawiatur jest bardzo bogaty, klawiatury mechaniczne stanowią jedne z najbardziej pożądanych w ostatnim czasie. Mogą różnić się od siebie nie tylko ceną, ale jakością przełączników, materiałem wykonania klawiszy, wytrzymałością, funkcjonalnością, podświetleniem oraz dodatkowymi udogodnieniami. W naszym rankingu między innymi ograniczamy wybór klawiatury mechanicznej do 200 zł, przedstawiamy najciekawsze i najlepsze modele ze specjalnym przeznaczeniem oraz te do uniwersalnego użytku. Zobacz jak łatwo wybrać dobrą klawiaturę mechaniczną ze średniej półki cenowej.

Klawiatura mechaniczna

Co to jest klawiatura mechaniczna?

Klawiatura mechaniczna to zestaw klawiszy ułożonych wg standardu QWERTY. Klawiatura mechaniczna charakteryzuje się przełącznikami, które przy każdym naciśnięciu wydają słyszalny klik. Mikroprzełączniki znajdują się pod każdym klawiszem z osobna. Switche mają bardzo dużą dokładność oraz żywotność. Ułożenie przełączników jest takie samo jak w przypadku standardowej klawiatury. Żywotność pojedynczego przełącznika liczona jest w milionach kliknięć, a najlepszej jakości switche wytrzymują do 70 mln klików. Przełączniki wpływają na wysokość ceny, jaką trzeba zapłacić za klawiaturę.

Klawiatura mechaniczna ranking do 200 zł wrzesień 2021

 

Sprawdź również ranking tabletów graficznych

Jaka klawiatura mechaniczna – z Numpadem czy bez klawiatury numerycznej?

Klawiatury dostępne na naszym rynku można podzielić na dwie zasadnicze grupy, pierwszą z nich są pełnowymiarowe klawiatury z częścią numeryczną, druga grupa klawiatur mechaniczna to te pozbawione Numpada. Pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna przydaje się szczególnie do gier i w biurze, gdzie dość często korzysta się z cyfr i kalkulatora systemowego.

Klawiatura mechaniczna bez części numerycznej

Klawiatura mechaniczna bez numerycznej części z reguły jest nieco tańsza i co może być niezwykle istotne, mniejsza od standardowej. Kompaktowe wymiary klawiatury i stosunkowo niższa cena może być zaletą dla tych, którzy cenią sobie mobilności i są przyzwyczajeni do ulubionej klawiatury. Mimo standardowego układu klawiszy klawiatury rankingowe mogą różnić się od siebie długością spacji, wielkością klawiszy: Shift, CTRL, Enter oraz umiejscowieniem znaków specjalnych. Nic więc dziwnego, że tak łatwo przyzwyczaić się można do jednego modelu, watro więc, aby taka klawiatura wytrzymała jak najdłużej. Klawiaturę mechaniczną do 200 zł z wysokiej jakości switchami, łatwiej jest znaleźć, kiedy jest bez części numerycznej.

Najlepsza klawiatura mechaniczna RGB – podświetlana LED

Podświetlenie klawiatury mechanicznej

Klawiatura mechaniczna z podświetleniem to nie tylko efektowny wygląd, ale również praktyczne rozwiązanie, kiedy rozgrywki w grze przyjdzie prowadzić wieczorem lub kiedy jest niewystarczająca ilość światła w pomieszczeniu, aby łatwo było dojrzeć klawisze. Również, kiedy nie chcemy rozświetlać pomieszczenia, a będzie potrzeba sporządzenia pisma, to podświetlenie LED w klawiaturze mechanicznej staje się przydatne. Oczywiście osoby piszące bezwzrokowo z reguły niemuszą zwracać uwagi na to, czy klawiatura ma podświetlenie, dojście do takiej wprawy wymaga jednak wielu godzin treningu. Klawiatura mechaniczna podświetlana przeznaczona jest dla osób, które od czasu do czasu muszą spojrzeć jeszcze na oznaczanie klawiszy, również osoby mające problem ze wzrokiem, mogą docenić podświetlenie klawiszy. Pomocne w takim przypadku są klawiatury o wysokim kontraście, Biała klawiatura mechaniczna z jasnym podświetleniem to kiepski wybór, zdecydowanie lepiej zadbać o jaskrawe podświetlenie pod ciemnymi klawiszami, w przypadku wady wzroku.

Klawiatura mechaniczna podświetlana ranking wrzesień 2021

Najlepsza klawiatura mechaniczna bezprzewodowa

Wolność od kabli może zapewnić klawiatura bezprzewodowa, pozwala na łączenie się bezprzewodowo z innymi urządzeniami typu, komputer, laptop, telewizor, tablet itp. Wybierając klawiaturę mechaniczną bezprzewodową, warto brać pod uwagę długość pracy na baterii lub akumulatorze oraz czy klawiatura mechaniczna może działać bez przeszkód podłączona tradycyjnie przewodem przez USB. Plączące się przewody szczególnie prowadzące do telewizora mogą stanowić zagrożenie, prowadzące do zniszczenia sprzętu lub wyrządzić dziecku krzywdę. Wbrew pozorom korzystanie z klawiatury bezprzewodowej nie wymaga ciągłego ładowania klawiatury mechanicznej długimi przewodami. Można skorzystać z dobrodziejstwa powerbanków i dzięki temu nawet przy intensywnym korzystaniu zapomnieć o częstym ładowaniu. Komunikacja bezprzewodowa klawiatury sprawdza się szczególnie dobrze, wykorzystując technologię bluetooth. Z tego właśnie względu wybierając klawiaturę mechaniczną z rankingu, warto zwrócić uwagę, na zasięg działania bez zakłóceń klawiatury mechanicznej. Popularne modele klawiatur mechanicznych umożliwiają komunikację bez zakłóceń na odległość 10 metrów.

Najlepsza klawiatura mechaniczna gamingowa – na co zwrócić uwagę?

Klawiatura mechaniczna w większości przypadków ma plastikową obudowę oraz plastikowe nakładki klawiszowe. Ważne jest, aby wewnątrz klawiatury znajdowała się metalowa konstrukcja, zapewnia to odpowiednią wagę klawiatury i zapobiega uginaniu się konstrukcji podczas wciskania klawiszy. Tania klawiatura mechaniczna dla graczy, o uginającej się pod naciskiem konstrukcji to z pewnością udręka, która może przesadzić o wynikach rozgrywki gamingowej.

Wodoodporna klawiatura mechaniczna

Ciężka klawiatura rankingowa solidnie spoczywa na biurku, jeżeli jest wyposażona dodatkowo w stopki antypoślizgowe to przy korzystaniu z klawiszy, pozwala na odczucie pełnej stabilności. Długie rozgrywki sprawiają, że przy klawiaturze dość często spożywa się przekąski, lub pije różnego rodzaju napoje. Z tego właśnie względu mechaniczna klawiatura gamingowa powinna być odporna na zachlapanie, dzięki czemu możliwe jest wyczyszczenie poklejonych przycisków lub usunięcie okruszków. Przydatną funkcją w klawiaturach mechanicznych jest anti-ghosting, polegający na blokowaniu przycisków-duchów. Problem ten pojawia się z racji ograniczeń budowy w klawiaturach membranowych, gdzie naciśnięcie klawiszy W, D oraz Spacji powoduje wyświetlenie się dodatkowego znaku N. Klawiatury mechaniczne słyną z rozszerzonej funkcjonalności, która w przypadku rozgrywek gamingowych ma istotne znaczenie. Klawiatury mechaniczne mają zasadniczą przewagę nad membranowymi, większość popularnych modeli mechanicznych ma funcie Key Rollover – funkcja ta odpowiada za rejestrowanie jednocześnie naciśnietej grupy klawiszy. Opcję tę można znaleźć w specyfikacji określoną jako skrót: KRO np.: 6KRO lub NKRO, czyli nieograniczona ilość poprawnie odczytanych sygnałów z klawiatury. Bardzo pomocną opcją jest możliwość zablokowania klawiszy „Windows” na klawiaturze, podczas rozgrywki zapobiega to przypadkowemu wyjściu z gry. W gamingowej klawiaturze mechanicznej z rankingu często można również spotkać się z wyróżnionymi klawiszami WSAD, a czasem także częścią numeryczną nad wcześniej wymienioną kombinacją klawiszy. Istotną przewagę w grze mogą zapewnić klawisze makr w klawiaturze mechanicznej, są to programowalne klawisze pozwalające na przypisanie sekwencji wciśniętych klawiszy. Programowanie klawiszy makr może odbywać się z poziomu oprogramowania lub poprzez nagrywanie sekwencji i przypisanie jej do konkretnego klawisza makr.

Mała klawiatura mechaniczna – mini

Wyróżniony WSAD z klawiatury mechanicznej

Kompaktowa klawiatura mechaniczna to w większości przypadków klawiatura, która ma specjalne przeznaczenie. Bardzo popularne są bezprzewodowe mini klawiatury mechaniczne do telewizora. Charakteryzują się ograniczoną ilością klawiszy w stosunku do klawiatury komputerowej. Mini klawiatura mechaniczna z rankingu może nie mieć przycisków F1-F12, klawiszy numerycznych oraz strzałek z klawiszami HOME. Mała klawiatura ma ograniczony zestaw klawiszy ułatwiający wpisywanie na ekranie telewizora tekstu wraz ze znakami specjalnymi, stąd dodatkowe klawisze nie są konieczne. Mała klawiatura TKL (tenkeyless) to wersja klawiatury mechanicznej o skróconym boku – bez klawiszy numerycznych, przycisków HOME oraz Sekcji F1-F12. Taka klawiatura może być tańsza nawet o 50 zł od tradycyjnego układu klawiszy, zawiera 87 klawiszy i dobrze sprawdza się na biurku, gdzie nie ma za dużo wolnej przestrzeni.

Cicha klawiatura mechaniczna – niskoprofilowa

Rankingowe klawiatury mechaniczne low profile są wyposażone w przełączniki typu low profile, które charakteryzują się niskim skokiem w porównaniu do tradycyjnej klawiatury mechanicznej. Nisko profilowa technologia klawiszy mechanicznych jest stosunkowo nowa, a co się z tym wiąże klawiatury o niskim profilu, są droższe, a ich cena często przekracza 500 zł.

Bezgłośna klawiatura mechaniczna

Najcichsza klawiatura mechaniczna z rankingu może dorównywać klawiaturą membranowym, tylko pod względem głośności pracy przełączników. Jeżeli chodzi i właściwości to klawiatura membranowa zostaje daleko w tyle, inaczej jest z ceną, tu klawiatury membranowe wciąż są o wiele tańsze.

Najlepsza klawiatura mechaniczna

Dobra klawiatura mechaniczna to dobrej jakości przełączniki, solidna konstrukcja a przede wszystkim rozszerzona funkcjonalność. Najlepsze modele klawiatury mechanicznej z rankingu poza podstawowym zestawem klawiszy mają dodatkowo przyciski multimedialne, HUB USB oraz złącze słuchawkowe. Pozwala to na dobrą organizację na biurku, nie trzeba sięgać do jednostki centralnej, aby podłączyć pendrive’a, dysk przenośny. Klawiatura mechaniczna z USB może być także wykorzystana jako miejsce wpięcia myszki lub źródło ładowania dla smartfona, lub innych urządzeń. Wybierając klawiaturę mechaniczną, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania klawiszy, szczególnie mowa tu o nadruki oznaczeń i jakości tworzywa, z którego wykonano klawisze.

Klawiatura mechaniczna do gier

Jak rozpoznać jakość klawiszy?

Na rynku wykorzystuje się cztery rodzaje tworzywa do produkcji klawiszy w klawiaturach mechanicznych:

ABS – niskie tarcie, średniej jakości wytrzymałość na ścieranie.

PBT – Wysokie tarcie i duża wytrzymałość na ścieranie.

POM – Niskie tarcie i wysoka wytrzymałość na ścieranie.

PVC – Niskie tarcie i średnia jakości na ścieranie.

Najdroższa klawiatura mechaniczna powinna mieć przyciski wykonane z PBT, najtańsza klawiatura mechaniczna z pewnością będzie miała klawisze wykonane z ABS. Cena klawiatury z rankingu uzależniona jest od jakości między innymi klawiszy, te natomiast generują większe koszty, jeżeli obróbka materiału jest trudniejsza. Tak jest właśnie w przypadku PBT, z tym materiałem przy produkcji ciężej się pracuje, ale daje najlepsze parametry ścieralności i wytrzymałości. Powierzchnię klawiszy PBT w klawiaturze mechanicznej można rozpoznać po matowej strukturze.

Klawiatura mechaniczna Red Switch VS. Blue Switch

Klawiatura mechaniczna z rankingu charakteryzuje się słyszalnymi klikami, ale daleko jej do maszyny do pisania. Różnice w klikach wynikają ze specyfiki budowy switcha. Przełączniki można podzielić zasadniczo na kilka wymienionych poniżej technologii, do najbardziej popularnych można zaliczyć: czerwone (Red) niebieskie (Blue) oraz brązowe (Brown).

 • Czerwone przełączniki – charakteryzujące się liniową pracą, zapewniają gładki ruch i słyszalną, ale niezbyt głośną pracę. Można wyróżnić popularne czerwone przełączniki: Cherry MX Red, Kailh Red, liniowy Romer-G, Razer Yellow Switch, Gateron Red, Outemu Red.
 • Niebieskie przełączniki – przełączniki dźwiękowo-dotykowe, charakteryzują się słyszalnym wyrazistym kliknięciem, nieco dłużej wracają do pierwotnej pozycji. Wyróżnia się niebieskie przełączniki typu: Cherry MX Blue, Kailh Blue, GX Blue, Razer Green Switch, Gateron Blue, Outemu Blue.
 • Brązowe przełączniki – przełączniki typu dotykowego, mają nieco większy opór niż czerwone switche oraz bardziej wyczuwalny klik, są uniwersalne, sprawdzają się dobrze do grania, jak i do pisania. Spośród popularnych modeli można wymienić: Cherry MX Brown, Kailh Brown, sprężynujący Romer-G, Razer Orange Switch, Gateron Brown.
 • Czarne przełączniki – zmodyfikowane przełączniki o charakterystyce zbliżonej do czerwonych, z tą różnicą, że wymagają one większej siły do aktywacji. Popularne modele: Cherry MX Black, Kailh Black, Outemu Black.
 • Szare przełączniki – są modyfikacją brązowych przełączników, jednak wymagają większej siły do aktywacji.
 • Zielone przełączniki – podobne do niebieskich jednak potrzeba większej siły do aktywacji.
 • Siletnt – to przełączniki jak nazwa wskazuje, charakteryzujące się cichą pracą, mogą przybierać różną charakterystykę nacisku.
 • Speed switch – przełączniki o przyspieszonej reakcji i aktywacji.
 • Low Profile – przełączniki niskiego typu, przeznaczone do nisko profilowanych klawiatur, mogą mieć różną charakterystykę nacisku.

Najlepsza klawiatura mechaniczna do pisania

Klawiatura mechaniczna podświetlenie LED

Mechaniczne klawiatury do pisania powinny opierać się na niebieskich lub brązowych przełącznikach. Szczególnie dla początkujących bardzo dobrze się sprawdzą, ponieważ uczą, że nie trzeba dociskać każdego klawisza do końca i mają wyraźnie słyszany klik, który jest przyjemny dla ucha podczas pisania. Wyraźny klik pomaga w wyczuciu momentu aktywacji, ma to szczególnie korzystny wpływ przy nauce szybkiego pisania. Odsłuch niebieskich switchów pozwala wyczuć moment odpowiedniego docisku, bez konieczności wciskania klawisza do końca. Z powyższych względów rankingowa klawiatura mechaniczna do biura powinna być wyposażona w niebieskie przełączniki.

Klawiatura mechaniczna dla graczy

W grach liczy się szybkość reakcji i powrotu klawisza do pierwotnej pozycji, to cechy charakterystyczne dla czerwonych przełączników, dodatkowo są cichsze od brązowych, czy czerwonych, dzięki czemu łatwiej zachować dyskrecję w godzinach wieczornych. Mechaniczna klawiatura gamingowa z czerwonymi przełącznikami nie stawia oporu, klawisze wciskają się liniowo z płynnym skokiem, co pozwala na wielokrotne kliknięcia. Brak oporu w czerwonych przełącznikach sprawia, że gorzej sprawdzają się do pisania, trudniej jest też wyczuć taką klawiaturę, co skutkuje wciskaniem klawiszy do końca. Jeżeli nie wiesz jaką klawiaturę gamingową wybrać, wróć do naszego rankingu.

Tania klawiatura mechaniczna

Klawiatury mechaniczne z racji budowy narażone są na dodatkowe niebezpieczeństwa, jednym z nich jest kurz. Pracujące przełączniki mogą się z czasem zacierać i pogorszyć funkcjonowanie klawiszy, szczególnie narażone na kurz są tanie przełączniki, montowane w budżetowych klawiaturach mechanicznych. Popularne klawiatury mechaniczne zbudowane są tak, że klawisze znajdują się nad płaską powierzchnią obudowy. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia czyszczenie przestrzeni między klawiszami. Dla pewności dobrej jakości komponentów warto sięgnąć po klawiaturę z rankingu najlepszych modeli.

Klawiatura mechaniczna czy membranowa?

Chociaż większość klawiatur na rynku ma wyjmowane przyciski, to nie zawsze to wystarcza, aby wyczyścić klawiaturę lub wymienić starte klawisze. Z tego właśnie względu poniżej przedstawiamy wady i zalety klawiatury mechanicznej i membranowej.

Czym się różni klawiatura mechaniczna od membranowej?

Zalety klawiatury mechanicznej

 • Lepsze dopasowanie do potrzeb użytkownika – kilka specyfikacji działania przełączników.
 • Wysoka wytrzymałość pojedynczego przełącznika.
 • Wysoka szybkość reakcji – brak konieczności wciskania klawisza do końca.
 • Rozbudowana możliwość programowania klawiszy.
 • Łatwe czyszczenie klawiatury.
 • Większa stabilność dzięki większej wadze.
 • Łatwo wymienić pojedynczy przełącznik.

Wady klawiatury mechanicznej

 • Wyraźny klik nawet w gamingowych modelach.
 • Wysoka cena.

Zalety klawiatury membranowej

 • Tanie – rentowne dla osób mało piszących i niegrających często w gry.
 • Bardzo ciche – dobrze sprawdzają się przy nocnej pracy.
 • Lekkie – dzięki temu są poręczne.

Wady klawiatury membranowej

 • Szybko się zużywają – silikonowe i gumowe elementy z czasem się wyrabiają.
 • Klawisze trzeba wciskać do końca.
 • Trudne w czyszczeniu.
 • Większy czas reakcji – przyciski wolniej odskakują.

Klawiatura mechaniczna z podkładką na nadgarstki

Grając czy pisząc, nasze nadgarstki spoczywają w dość niekomfortowej pozycji, z czasem może to się przejawiać bólem, co wywołane jest napięciem nerwu pośrodkowego. Ból pojawia się w przegubie dłoni, ramion i przedramienia, brak reakcji może wywołać zespół ciaśni nadgarstka. Leczenie jest złożone i długotrwałe opiera się na środkach farmakologicznych oraz rehabilitacji. Można sobie pomóc i ograniczyć ryzyko, wybierając rankingową klawiaturę mechaniczną z podkładką. Podkładki podpierają nadgarstki, ustawiając je w naturalnej pozycji, zapobiegają bólowi i dyskomfortowi podczas długotrwałego korzystania z klawiatury mechanicznej.

Klawiatura mechaniczna do laptopa wraz z podkładką, jako urządzenie zewnętrzne, to także dobra opcja dla tych, którzy spędzają więcej czasu na pisaniu lub graniu, wówczas dobrze sprawdzą się wcześniej opisywane klawiatury mechaniczne TKL. W laptopie zwyczajnie brakuje miękkiej podkładki, a długotrwałe opieranie nadgarstków o twardą nawierzchnię może wywołać nieprzyjemny dyskomfort.

Klawiatury mechaniczne wyróżnione przez redakcję 2021

Najczęściej zadawane pytania na temat klawiatury mechanicznej do 200 zł:

Czym się różni klawiatura mechaniczna od zwykłej?

Klawiatury różnią się od siebie przede wszystkim budową, która w przypadku mechanicznej klawiatury daje lepszy komfort korzystania. Różnica jest także słyszalna, klawiatury mechaniczne w odróżnieniu od membranowych wydają miłe dla ucha kliki. Membranowe klawiatury mają także większą trwałość, reakcję na kliknięcie oraz nie wymagają przyciskania klawiszy do końca. Różnica jest również odczuwalna w cenie, klawiatury membranowe są tańsze.

Jak działa klawiatura mechaniczna?

Pod każdym klawiszem na klawiaturze mechanicznej znajduje się przełącznik, który odpowiedzialny jest za rejestrowanie kliknięcia. Przełączniki działają jak mikro styki ze sprężynką, w odróżnieniu od klawiatur membranowych nie wymagają wciśnięcia klawisza do końca a jedynie do momentu usłyszenia kliknięcia.

Jaką wybrać klawiaturę mechaniczną?

Jest to kwestia uzależniona głównie od przeznaczenia klawiatury, niemniej jednak przełączniki czerwone uznaje się za najbardziej odpowiednie do gier, niebieskie do pisania, a brązowe jako uniwersalne. Jeżeli chcesz wybrać najlepszy model klawiatury mechanicznej, to sprawdź nasz ranking.

Czy warto kupić klawiaturę mechaniczną?

Jeżeli przy klawiaturze spędzasz więcej niż godzinę lub dwie dzienne, to warto, długotrwałe korzystanie z niewygodnej klawiatury może uczyć nieodpowiednich nawyków, a nawet prowadzić do problemów zdrowotnych. Klawiatury membranowe wykorzystuje się tam, gdzie korzysta się z nich okazjonalnie, jak np. do telewizora.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klawiatury mechanicznej?

W pierwszej kolejności trzeba wybrać rodzaj przełączników – charakterystykę jej pracy określoną kolorami. Następnie warto sprawdzić jakie dodatkowe funkcje oferuje klawiatura mechaniczna i czy klawisze osadzone są w stabilnej obudowie, która pod naciskiem się nie odkształca. Warto wybrać także odpowiedni system komunikacji klawiatury z innymi urządzeniami i wybrać model przystępny dla nas cenowo.

Ile kosztuje klawiatura mechaniczna?

Tanie modele można kupić już za około 100 zł, modele z wyższej półki często kosztują ponad 1000 zł.

Aktualizacja: wrzesień 2021

1 opinia

ZOSTAW OPINIE

Zostaw opinie
Please enter your name here

spis treści:

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsza domowa maszyna do popcornu

Popcorn jest idealną przekąską, która nadaje się na spotkanie z przyjaciółmi, wieczorny seans filmowy czy też jako przekąska na dziecięcą imprezę. Przygotowanie zdrowego popcornu może być niezwykle łatwe i nie pochłaniać zbyt wiele czasu. Mając dobrą maszynę do popcornu, wystarczy wsypać ziarno i uruchomić urządzenie, wrócić po 5 minutach i przesypać zawartość do miski. Jak więc w wygodny sposób przygotować popcorn i jakie urządzenie do tego wybrać?

Ranking TOP 10: Szklanki z podwójnym dnem — termiczne

Szklanka jest pojemnikiem na osobisty napój. Każdy wie, do czego służy, do niedawna niedostępne dla sektora publicznego szklanki termiczne podbijają rynek. Doskonale utrzymują ciepło i zimno wewnątrz, co sprawia, że dłużej można delektować się napojem o niezmienionej temperaturze. Dobre szklanki powinny być dopasowane i mieć możliwość mycia w zmywarce, no właśnie jak je wybrać, żeby był trwałe?

Ranking TOP 10: Najlepsza płyta gazowa

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowuje się najdoskonalsze posiłki, jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania oraz domu. Pierwsze co przychodzi na myśl, mówiąc o kuchni to kuchenka, która umożliwia przygotowanie gorących posiłków. Sama kuchenka to jednak na miarę XXI wieku za mało, wolnostojące kuchenki zastępowane są najczęściej przez nablatowe płyty gazowe, które bardziej pasują do nowoczesnych kuchni i są bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Pozostaje pytanie, która i dlaczego jest korzystniejsza?

Ranking TOP 10: Najlepszy robot planetarny

Robot planetarny to kuchenny pomocnik, który może znacząco przyspieszyć gastronomiczne prace i ułatwić przygotowanie posiłku dla rodziny. Wszechstronne urządzenia są dzisiaj tak rozbudowane, że zastępują wiele innych urządzeń. Rynek, jak i ranking pełen jest różnych propozycji, jak wybrać takiego robota, który będzie przydatny i poradzi sobie z codziennymi daniami? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się czego można oczekiwać po robocie kuchennym.

Ranking TOP 10: Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł

Gamingowe rozrywki potrafią trwać przez wiele godzin, bez dźwięku praktycznie nie da się grać, to właśnie dzięki odgłosom nadchodzącego przeciwnika jesteś w stanie reagować z wyprzedzeniem. Dobrej jakości słuchawki zapewnią przyjemne odczucia słuchowe, nie wprawiają po kilku godzinach w dyskomfort, a przy tym pozwalają na komunikację z kompanami. Zasadnym jest zatem wybrać dobry sprzęt. Jak to zrobić, aby nie wydać fortuny a kupić dobre słuchawki gamingowe? Sprawdź nasz poradnik i przejrzyj propozycje rankingowych modeli słuchawek do gier.

Zobacz również:

Ranking TOP 10: Najlepsza mata chłodząca dla psa i kota

Upalne dni bez zachowania odpowiednich środków ostrożności mogą okazać się szkodliwe nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupili. W przypadku ludzi wychłodzenie organizmu to kwestia napoju z lodem lub nawet samej klimatyzacji. Psy mają nieco trudniej, sierści zdjąć przecież nie mogą, są za to inne skuteczne sposoby, aby ulżyć nieco pupilom w upalny dzień.

Ranking TOP 10: Naj­lep­sza lampa łukowa do salonu

Oświetlenie stołu w salonie lub miejsca do czytania to nie lada wyzwanie. Trzeba dobrać odpowiednią barwę oświetlenia, moc żarówki oraz rozproszenie promieni. Jakby tego było mało, liczą się także kwestie estetyczne. Łukowa lampa do salonu musi pasować do całości aranżacji. Jak więc wybrać odpowiednią lampę, aby była wygodna, estetyczna a do tego praktyczna? Zobacz nasz poradnik i najlepsze propozycje oświetlenia.

Ranking TOP 10: Najlepszy kawowy stoliczek drewniany do salonu

Stolik w salonie to element podstawowego wyposażania podobnie jak kanapa. Warto mieć na czym postawić kawę, kiedy przyjdą goście. Stoliczek pełni nie tylko funkcję praktyczną, jaką jest podtrzymanie kawy i przekąsek na wygodnym poziomie, ale także jest dekoracyjnym elementem wyposażenia i tu właśnie zaczynają się trudności. Jak wybrać odpowiednią kolorystykę, kształt, a nawet rodzaj drewna. Sprawdź co i jak w poradniku i zobacz, jakie mamy propozycję najlepszych stoliczków do kawy.

Ranking TOP 10: Najlepsze legowisko dla psa do domu

Legowisko dla psa to ważny element dla samego pupila oraz jego właściciela. Daje psiakowi chwilę odpoczynku, schronienie oraz poczucie bezpieczeństwa na wypadek stresujących sytuacji Takie domowe legowisko powinno spełniać wymagania obu stron, aby stało się praktyczną leżanką dla psiaka. Przedstawiamy w artykule szereg cech, jakie powinno wyróżniać najlepsze legowisko dla psa domowego.

Ranking TOP 10: Najlepsze palenisko ogrodowe

Mając ogród trudno czasami nie rozpalić grilla, jego bardziej ekologiczną formą jest ognisko. Palone drewno z pewnością pozostawia na jedzeniu mniej toksycznych substancji, ale istnieje wiele rodzajów palenisk ogrodowych i nie wszystkie są bezpieczne. Trzeba zachować zasady bezpieczeństwa i wybrać odpowiednie palenisko, które będzie mobilne i nie będzie nieużywane przeszkadzać dzieciom w zabawach w ogrodzie. Jak to zrobić i jakie są wady i zalety różnych palenisk opisaliśmy w artykule.

Ranking TOP 10: Najlepsza klatka dla królika

Wiele dzieci chce mieć swoje zwierzątko na pewnym etapie rozwoju. Jest to forma edukacji jak zadbać nie tylko o siebie, ale także o domowego pupila. Posiadanie w domu królika miniaturki wymaga odpowiednich warunków, podstawą jest odpowiednia klatka, w której pupil będzie czuć się swobodnie i bezpiecznie. Jak wiec spełnić marzenie dziecka i utrzymać kontrole nad królikiem w domu?

Polecane wpisy:

Ranking TOP 10: Najlepsza hulajnoga elektryczna

Hulajnoga elektryczna to urządzenie, które na męczących nogi odcinkach trasy odciąża zmęczony organizm. Jest też elementem świetnej zabawy i szybkiego poruszania się między odległymi punktami. Hulajnoga może zastąpić popularne środki lokomocji i transport publiczny, bez konieczności kupowania biletu. Jak wybrać sprawdzony model, który będzie trwały, odpowiednio szybki, a przy tym prawnie dopuszczony do ruchu? Sprawdź nasz poradnik i wybierz najlepszy model dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepsza mokra karma dla psa

Karma dla psa to zdecydowanie lepsze wyjście niż resztki po obiedzie. Czym różni się mokra od suchej karmy? Na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze właściwego pokarmu dla naszego pupila. Odpowiadamy na te pytania i uprzedzamy czym grozi nieodpowiednie karmienie psa.

Ranking TOP 10: Najlepszy szampon na wypadanie włosów

Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami? Nieprzyjemny problem dotyczy 40% polaków, dlatego możesz oswoić się z łysiną lub podjąć walkę, korzystając z naszych porad.

Ranking TOP 10: Najlepszy blender wysokoobrotowy

Sprzęt kuchenny na co dzień ułatwia pracę i wyręcza w trudnych oraz męczących czynnościach. Blendery kielichowe służą głównie do rozdrabniania i mieszania różnych produktów, nie tylko dla dzieci, ale również koktajli orzeźwiających, dietetycznych czy zup. Wybranie blendera, który pozostawi cenne właściwości w koktajlu, a nie pozostawi drobnych kawałków, nie jest łatwe, dlatego przygotowaliśmy praktyczny poradnik. Sprawdź i wybierz najlepszy blender dla siebie.

Ranking TOP 10: Najlepszy zegarek sportowy

Smartband, Smartwatch, czy zegarek sportowy? Czym się od siebie różną, co wybrać i jak dopasować odpowiedni do własnych potrzeb? Jakie funkcje można odnaleźć, w osobistym asystencie do treningów i poprawy wyników sportowych. Jak inteligentny zegarek może zastąpić, lub rozszerzyć funkcjonalność telefonu? Sprawdź nasz poradnik i łatwo podejmij decyzję.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch damski

Inteligentne zegarki coraz częściej zastępują klasyczne, które z reguły mierzą tylko czas. Nowoczesne smartwatche mają elegancki design, co oznacza, że pasują nawet do sukienki czy do casualowego stylu. Wybór odpowiedniego smartwatcha nie jest łatwy, między modelami występuje wiele różnic w parametrach, trwałości i wytrzymałości. Sprawdź rankingowe propozycje, aby wybrać najlepszy model smartwatcha damskiego i ciesz się doskonałym prezentem przez wiele lat.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartfon do 500 i 600 zł

Smartfony obecnie mają coraz to więcej funkcji, lepsze aparaty wyświetlacze i wytrzymałość baterii. Producenci prześcigają się w sprzedawaniu liczb w specyfikacji, ale nie zawsze przekłada się to na wzrost wydajności smartfonu. Podpowiadamy jak wybrać modele tanie i dobre, a przy tym w najlepszej cenie oraz jakości, tak żeby służyły długo i wydajnie.

Ranking TOP 10: Najlepszy rozdrabniacz do gałęzi

Gałęzie na stercie czy porozrzucane po ogrodzie nie tylko umniejszają estetyce, ale także stanowią zagrożenie dla bawiących się w ogrodzie dzieci. W dodatku utrudniają koszenie trawy i zbieranie owoców. Z pewnością trzeba takie gałęzie pozbierać, tylko co dalej? Najkorzystniej rozdrobnić i zastosować jako opał, drzewną wyściółkę lub wyrzucić do odpadów bio. W tym pomogą na pewno rozdrabniacze do gałęzi, są różne i nie sposób wybrać najmocniejszy za kilka tysięcy. Jak więc wybrać Dobry rozdrabniacz na własne potrzeby?

Ranking TOP 10: Najlepsze gry dla dorosłych

Zastanawiasz się jaką grę wybrać na spotkanie towarzyskie? Gra na telefonie nie rozkręci imprezy tak dobrze, jak tradycyjna domowa gra. Dowiedz się więcej, jak rozkręcić towarzystwo.

Ranking TOP 10: Najlepszy smartwatch do 500 zł

Dobranie stylowego zegarka do codziennego stroju nie jest łatwe, tym bardziej wybór funkcjonalnego smartwatcha jest o wiele trudniejszy. Mnogość funkcji pozwala na zastąpienie smartfonu inteligentnym zegarkiem, który dużo trudniej zgubić z nadgarstka. Sprawdź jakie modele spełniają standardy najbardziej wymagających i to w cenie do 500 zł.

Ranking TOP 10: Najlepsza obroża przeciw kleszczom

Choroby przenoszone przez zewnętrzne pasożyty, to problem nie tylko dla pupila, ale także zagrożenie dla dzieci i domowników. Podpowiadamy, w jaki sposób skutecznie ochronić się przed inwazją kleszczy i pcheł. Zagrożeniem mogą stać się również nieodpowiednie obroże przeciw uporczywym kleszczom. Sprawdź jak dobrać obroże dla swojego pupila, nie szkodząc innym zwierzętom w domostwie.

Ranking TOP 10: Najlepsza suszarko-lokówka

Suszarka suszy włosy, ale nie radzi sobie z modelowaniem fryzury. Lokówka z kolei umożliwia zakręcanie włosów w loki, ale trudniej wykonać lokówka delikatne fale. Z pomocą przychodzi wielozadaniowa suszarko-lokówka, która kręci, faluje, suszy, wyczesuje i jonizuje włosy. Dobrej jakości lokówko-suszarka może zastąpić kilka pielęgnacyjnych AGD. Jak wybrać takie urządzenie, czym się kierować, na co zwracać uwagę i jak przy tym nie wydać fortuny? Na te więcej pytań odpowiadamy w naszym poradniku, prezentując modele, które spełniają właściwe kryteria.